Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oxytarm-Tapaszt alatok?

Torolt_felhasznalo_424523
Torolt_felhasznalo_424523
Létrehozva: 2004. november 11. 08:41
Sziasztok!
Pár napja kezdtem el szedni ezt a készítményt. Bélcsatorna-tisztításra fejlesztették ki olyanoknak, akik sokat szenvednek pl. hasmenéstől, székrekedéstől, IBS-től, candidiázistól stb. Úgy néz ki, hogy be fog válni. Elmúlt a görcsös hasfájásom, hasmenésem. És valahogy jobban is érzem magam. Ha esetleg más is szedi vagy kipróbálta, megosztaná velem a tapasztalatait? Csak hogy tudjam, nem volt felesleges pénzkidobás. Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. december 21. 15:4751.
    Sziasztok!
    Hát én is megijedtem az első hónap után, amikor újra puffadtam, ment a hasam, görcsölt stb. De tovább szedtem és megint OK minden.
    Bár tényleg kicsit többet eszek és iszok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_198223
    Torolt_felhasznalo_198223
    2004. december 21. 12:4750.
    Sziasztok gyerekek.
    Én kipróbáltam az oxytarm-ot és szerintem nagyon jó, szupi ez
    az oxytarm. Nem csak az emésztést javítja de még a közérzete
    is jobb tőle az embernek. Ha valakinek candidája van akkor az ellen nagyon hatékony a szer, ami nyugat-európában egyébként jólbevált,
    már régóta használják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 21. 11:0249.
    Minthogy tanultam egy kevés kémiát (bár tulajdonképpen a gimnáziumi tananyag elegendő), azt kell mondanom, nem hiszem, hogy az Avalon Team honlapján leírtak mind igazak lennének. Az Oxytarmban (és még egyszer írom: nem gyógyszer!) állítólag a következő főbb hatóanyagok vannak:
    - magnézium-oxid, aminek a következő hatásai vannak: a gyomorsavat közömbösíti (gondolom az egyenlet senkit nem érdekel, de szóljatok, ha mégis!), a végeredmény: magnéziumionok, kloridionok és víz! (valamint hosszas használat után rebound hatásként a gyomor sósav-termelése fokozódhat. ). (A sósav nem fogja felszabadítani az oxigént, a jelenlegi kémia szerint. ) Másik hatása, hogy mint minden magnéziumsó, hashajtó hatása van (gyenge ozmotikus hashajtó).
    - mikrokristályos cellulóz, nem emésztődő rostanyag, tehát fel sem szívódik, a székletmennyiség növelésével ható hashajtó. Viszont nem elegendő folyadékbevitel esetén épp ellenkezőleg, szorulást okozhat. Egy részét a bél-baktériumok lebonthatják, ami fokozott gázképződéshez (és puffadáshoz, görcsökhöz) vezethet.

    Persze sokkal valószínűbb, hogy nem magnézium-oxidot, hanem (legalább részben) magnézium-peroxidot tartalmaz, és abból tényleg fel tud szabadulni oxigén. . . (de valószínűbb, hogy nagy része nem a vastagbélben) használják gyomor és bél fertőtlenítőként is, és igaz erre is, hogy a gyomorsavat közömbösíti valamint hashajtó hatású.

    Egy biztos: kipucolja a vastagbelet. . .
    Az árát összetétele alapján igen húzósnak tartom egyébként. . .
    előzmény:
    -buci- (48)
     
  4. 2004. december 20. 19:0548.
    Sziasztok!

    Oneil, hogy pontosan hogyan termel oxigént fogalmam sincs, csak az olvasottak alapján írtam ezt. Állítólag úgy működik a gyógyszer, hogy csak a vastagbélben kezd el lebontódni, emésztődni, és közben oxigén szabadul fel, és ez az oxigén tisztítja, távolítja el a salakanyagot a bélbolyhokról. Emellett az oxigén jótékony hatással van magára a bére is. Regenerálódik.
    Körülbelül ennyi.

    Üdv mindenkinek.

    buci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 20. 07:5147.
    Ezt légy oly kedves, fejtsd ki bővebben. Hogyan termel oxigént?
    előzmény:
    -buci- (46)
     
  6. 2004. december 19. 18:3546.
    Sziasztok!

    Bogis, szerintem egy ideig még biztos kicsit jobban fel fogsz fúvódni, véleményem szerint ez a "gyógyszer" "technikájából" adódik: oxigént termel. És míg a salakanyagoktól nem tud felszívódni az oxigén a bélben, valahol távoznia kell. . . Tartsunk ki!

    Üdv!
    előzmény:
    bogis (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. december 19. 15:0545.
    Egyetértek bucival! De hogy őszinte legyek, ezelőtt sokkal rosszabb volt. Olyan hasgörcsöktől szenvedtem, ha akartam volna, se jutottam el a WC-re. Hál' istennek legtöbbször otthon kapott el. A mostani hasgörcsök ahhoz képest semmik. És nem olyan sűrűek.
    Ennyit erről. Én végig csinálom. Lesz ami lesz. Főleg most, hogy külföldre megyek.
    előzmény:
    -buci- (43)
     
  8. 2004. december 19. 10:4544.
    sziasztok,

    5 éve szenvedek elég komoly székrekedésben. minden lehetséges terméket kipróbáltam már, de csak átmenetileg hatottak. gasztroenterológiát is rendszeresen látogattam. szervi problémám nincs, ezek szerint funkcionális probléma van. társasági életem =0. nincsenek barátaim , tiszta depi vagyok ettől. és még csak 22 éves. hát mi lesz így velem? nagyon el vagyok keseredve. tegnap kezdtem az oxytarmot. iszonyat felfúvódtam, két no-spa- t is be kellett vennem. de folytatom, és nagyon bízok benne.
    írjatok ha hasonló problémátok van.

    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. december 18. 19:2043.
    Sziasztok!
    Én 2 hete szedem az Oxytarm-et. Előtte olvastam egy pár természetgyógyász könyvet, főleg olyanokat, amelyek a méregtelenítéssel és a béltisztítással kapcsolatosak. Olvastam a tapasztalataitokat az Oxytarm-mel kapcsolatban, miszerint több folyadékot fogyasztatok, görcsöl a hasatok, rosszullétek jönnek rátok. Megnyugtatnék mindenkit, nekem is hasonló tüneteim vannak. Több folyadékot iszok, görcsöl a hasam néha, puffadok, és a 2. héten 2 napig olyan beteg voltam, hogy alig tudtam felkelni.
    Lehet furcsálni fogjátok, de én épp ettől nyugodtam meg. Az lenne az érdekes, ha minden szép csendben menne, és 3 hónap múlva kapnánk egy új életet. A lerakódott rengeteg méreg és salakanyag szépen szabadul fel, és mivel a bélben történik, ezek a méreganyagok onnan fel is szívódhatnak, ezért vagyunk rosszul, ezért görcsöl a hasunk, stb. Ez a normális, majd ha elfogynak a mérgek, elmúlik a fájás is. . . Böjt alkalmával is ez történik, mert ennek kell történni, különben nem lenne szükségünk erre a "gyógyszerre" sem.
    Nekem ez a véleményem, és nem hagyom abba a szedését:)
    Kellemes ünnepeket mindenkinek! És kitartás, ne hagyjátok abba! Várom a további véleményeket!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. december 16. 14:1542.
    Pontosan ezért hagytam abba, mert nem akarom, hogy még nagyobb bajt okozzak magamnak ezektől a csodaszerektől. Aki méregteleniteni
    akar az olvassa el a Maxima újságban volt egy remek recept, -valamelyik novemberi számában - mit lehet inni és enni. Ettől biztos nem lesz emésztési zavarod. Jobb enélkül átvészelni a karácsonyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595991 (39)
     
  11. Torolt_felhasznalo_595991
    Torolt_felhasznalo_595991
    2004. december 16. 12:4441.
    Remek. Akkor marad a főtt krumpli, gyógytea, aztán majdcsak lesz valahogy. Már semmiben sem bízhat az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 16. 11:4040.
    Nem foglak tudni megnyugtatni. Összetétele alapján simán okozhat hasmenést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595991 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_595991
    Torolt_felhasznalo_595991
    2004. december 16. 10:5939.
    Sziasztok!
    Én 4 napja szedem ezt a csodaszernek kikiáltott valamit. A tájékoztatóra azt írják, hogy nem okoz hasmenést. Ehhez képest. . . .
    Iszonyatos hasgörcsök, stb. Valaki nyugtasson meg, hogy elmúlik, és szedhetem tovább. Ha már kidobtam rá ennyi pénzt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 14. 10:1338.
    Sziasztok! Én 2 hónapig szedtem, de már nem szedem. Az első doboz alatt megszünt a haspuffadás, széklet rendeződött, enyhe hasmenés. A második doboz alatt alhasi fájdalom, görcsök, szóval maga a pokol és abba hagytam. Már egy hete nem szedem és megszüntek ezek a tünetek. Aki Candidára akarja szedni, az ne kisérletezzen, hanem menjen el az orvoshoz, ha csak nem hisz a csodákban. Ez egy jó reklám fogás. Irjon az akinek használt is, hisz már régóta van forgalomban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421142 (30)
     
  15. 2004. december 14. 09:5937.
    OK, értem. Tényleg elkapkodhatták. De mi az, hogy az üres dobozt rakják a polcra? Volt vagy 50 doboz, mennyi idő darabonként kiszedegetni. . . és ha én akarom látni, mekkorák a kis tabletták vagy mik. . . meg egyáltalán, hogy néz ki. . . szóval, teljesen értetlenül álltam a boltban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. december 14. 09:4136.
    Elég kapós, ezért nem rakják ki. Hamar elfogy, ha tömegesen viszik. Főleg, ha akciós.
    előzmény:
    lufi (35)
     
  17. 2004. december 14. 08:3135.
    A Rossmann-ban láttam 3. 700-ért akcióban egy dobozt. . . Jó fejek voltak, a polcra kitették az ÜRES dobozt, hogy csak aki kifizeti, az kapja meg a szert a pénztárnál. . . Miért, azt hiszik, ellopja valaki? A többi árucikket nem lehetne ugyanígy ellopni? Akkora baromság. . .
    De mire észbekaptam, másnapra már eltűnt minden, elvitték vagy megvették az összeset (Dráva udvar XIII. ker. ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. december 13. 14:5734.
    Szerintem rosszul teszed, ha abba hagyod. Először is le kell csökkentened az adagot a javasolt 2x2 tablettára. Arra gondolj, hogy a hónapok-évek alatt az emésztő rendszeredben mennyi pangó salakanyag, méreganyag telepedett meg, annak távoznia kell. Neken speciel nem okozott semmi rossz tünetet, mert mielőtt szedni kezdtem, már csináltam méregtelenítő kúrát, ami állt diétából, méregtelenítő tea kúrából és hydrocolon therápián is voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. december 13. 14:1333.
    Az Oxytarm nem gyógyszer.

    A Meteospasmyl kapszula (ha arra gondoltál) viszont gyógyszer, haspuffadás, fájdalmas emésztés (görcsös, gázos bele) esetén tüneti kezelésre jó.
    előzmény:
    Momocska (32)
     
  20. 2004. december 13. 14:0232.
    Szerintem mindenki szervezetére másképp hat. Valaki érzékenyebb a gyógyszer mellékhatásaira, valaki nem. Én nem szedem, és ezek után nem is nagyon szeretném, nehogy én is rosszul legyek tőle. És a Meteophasmyl-t használta már valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. december 13. 12:5331.
    Nekem is ugyanilyen tüneteim voltak, abba is hagytam. 2 hétig szedtem, majd 4 napig ment a hasam és csak egyre rosszab lett. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421142 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_421142
    Torolt_felhasznalo_421142
    2004. december 10. 17:5330.
    Sziasztok!Lassan két hete szedem ezt a "csodaszert". . . és inkább rosszabb mint jobb. Megy a hasam tőle és ugyanúgy puffadok. Mikor kezd el segíteni?. . . Ja, és én is többet eszek a szokásosnál. . . Nagyon bíztam benne, de most már gondolkodok rajta, hogy abba fogom hagyni, ha így megy tovább. Járt valaki így vele?Segítsetek!!!Légyszi', Légyszi', légyszi'. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. december 7. 11:5929.
    Igen, tényleg 3 hónapos a kúra. Én már az elsőn túl vagyok. Különben észre sem veszed , olyan gyorsan eltelik. Csak arra leszel figyelmes, hogy jobban vagy. Enyhülnek a tüneteid.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2004. december 6. 22:5728.
    Sziasztok!
    Én most kezdtem el szedni, pár napja.
    Tényleg 3 hónapig kell szedni? Mert a papíron, amit hozzáadtak nem adtak meg kúra időtartamot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_570036
    Torolt_felhasznalo_570036
    2004. december 6. 21:0627.
    Szia! Mint minden méregtelenitő- először felerösiti a tüneteket. Az, hogy a férjed még jobban puffadt, azt jeleniti, hogy nagyon sok méreganyag van a szervezetében. Ez okozta a megerősödött tüneteket! Szedje tovább, és meglátjátok, 1 hónap mulva is, már sokkal jobban lesz. Ez csak átmeneti dolog, max. 1 hétig tart, amiről beszámoltál.
    előzmény:
    dundus5 (11)
     

Címlap

top