Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OSHO Ki hallott róla?

Torolt_felhasznalo_727665
Torolt_felhasznalo_727665
Létrehozva: 2004. november 9. 17:31
Sziasztok!
  1. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:5576.
    Oshot megtalálni számomra egy lehetőség.
    Amikor olvasom, látom benne magam. Rengeteg kérdésemre választ kaptam (és rengetegre nem :))). Nem minden írása szól hozzánk. A legtöbbet konkrét kérdésekre adta, válaszként, a szannyászinjainak. Viszont az is igaz, hogy az embereket általában szinte ugyanazok a kérdések foglalkoztatják, mindenkinek hasonlóak a problémáik, de mivel mindenki más, mindenkire más hatással van, mindenki máshogy reagál.
    De egyben azonosak vagyunk. Mindannyian úgy reagálunk a minket elért információkra, ahogy a tudatalattinkban raktározott ismeretek, tapasztalatok "engedik". És ezek a magunkra vett "álarcok", nem engedik, hogy önmagunk legyünk, és saját magunkat csapjuk be. Ráadásul önként és dalolva. Elnyomjuk magunkban az érzéseinket, mert eldöntjük, hogy mi a jó, és mi a rossz, amit rossznak hiszünk, azt elnyomjuk(minél idősebbek vagyunk, annál sikeresebben - sajnos), és olyanokká akarunk válni, amit jónak gondolunk. Ezzel nem azt mondom, hogy rosszak vagyunk, hanem azt, hogy olyanok vagyunk mint a vulkán, ami ki akar törni, de nem tud, de ez csak egy ideig működik, aztán kitör, mindenkinél másként, kinél rákos betegségként, vagy szenvedélybetegségként, kinél erőszakos cselekedetként. Ha nem nyomnánk el a negatív, kellemetlen érzéseinket, lassanként megnyugodnánk, és meglátnánk a szépet magunk körül, és akkor minden "megváltozna" körülöttünk. (igazából a hozzáállásunk változna).
    . . . . . .
    :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 11. 15:4275.
    Amit beszúrtál ide. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727665 (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:4274.
    www. hierjetzt. de
    Ez Satyananda honlapja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:3973.
    szexguru, meg beavatás???
    erről még nem hallottam. . . bár, attól még lehet. . . . :)))

    Ha valakit érdekel konkrétan Osho, van egy nagyon jó (és hiteles) könyv, J. A. Elten Satyananda - Kacajok és könnyek a paradicsomból.
    Ez egy igazi, "sírvaröhögős" könyv Bhagwanról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860047 (62)
     
  5. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:3772.
    Miről?
    előzmény:
    Zsólánya (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:3671.
    Mindenkinek mást jelent, és ez így van jól!

    Valamiért mégis hatása van rád. Amit mondtál, egy reakció a szavaira.
    Az informatikus szólt belőled :)))))))))))))))))))))))
    Nem kell mindent megmagyarázni. A létet főleg! Az van, a magyarázat nélkül is. . . Vannak dolgok, amiket csak tapasztalni lehet.
    Próbáltad már valakinek elmagyarázni a rózsa illatát, úgy, hogy még nem volt része benne? Sikerült? Meg tudtad fogni az illatot, és a kezébe adni, anélkül, hogy a rózsa ott lett volna? Tudnék még példákat mondani, de minek is?
    Ha képtelen vagy arra, hogy ne csak a kézzelfogható dolgok legyenek számodra érzékelhetők, akkor . . . . mittudomén! Csinálj amit akarsz! Te dolgod!
    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    nok_apja (38)
     
  7. 2004. november 11. 15:3070.
    Mit gondolsz róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727665 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_727665
    Torolt_felhasznalo_727665
    2004. november 11. 15:2569.
    Ha Edison feltalálta az izzólámpát, nincs szükséged több Edisonokra, akik ujra és ujra feltalálják az izzót. Csak "házmesterre" van szükséged, aki képes arra, hogy itt vagy ott kicseréljen egy izzót. OSHO Edison volt. A többi az házmester. OSHO az a Mester, aki felfedezte, hogy minden ember közvetlenül utat talál és egyedül muszáj találnia a mindenséghez. Ezáltal a Mester intézményét feleslegessé tette. Mindezeken túl, mindenki, akinek a más szoknyája csücskébe kapaszkodva kell mennie, hagyja el az OSHO-"mozgalmat" és csatlakozzon valamilyen élö mesterhez. Senki sem gördít akadályt ennek utjába. Ha valaki gyerek akar maradni, hagynia kell magát gyerekként vezetni. Mindenesetre az OSHO "mozgalom" nem misztikus óvoda.

    Ezt az Osho. hu-ról másoltam. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. november 11. 15:1668.
    még nem, de fogok! Nem sürgetem, mert eljön az ideje, de most nem alkalmas, más dolgom van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860047 (65)
     
  10. 2004. november 11. 15:1567.
    A személyes utamhoz! :o) Na, nem gondolunk félre! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2004. november 11. 15:1266.
    59-re!

    Mihez?
    előzmény:
    Zsólánya (59)
     
  12. Torolt_felhasznalo_860047
    Torolt_felhasznalo_860047
    2004. november 11. 14:4865.
    Ez a kihasználás nagyon aranyos:-)
    Én is így viszonyulok most hozzá, h ami tetszik, azt próbálom a saját életemben hasznosítani, ami nem, afelett meg átsiklok.
    Te meditálsz is? Barátom nagyon intenzíven csinálta, és állítása szerint csodákat tett vele.
    előzmény:
    Zsólánya (63)
     
  13. 2004. november 11. 14:3064.
    Müller?
    Nemtom, az egyik csaj fakadt ki valahol rá, hogy a szomszédjában lakik egy ismerőse és ilyen meg olyan!

    Sztem ezeknek az embereknek, nem a földi élete a fontos, ők számomra nem jelentenek mintát, csak élvezem a gondolataikat és jobbá igyekszem tenni magam és az életem általuk.

    Jól kihasználom őket! :o)
    előzmény:
    ezüstfenyő (61)
     
  14. 2004. november 11. 14:2563.
    Nem is kell egyetérteni vele! Az már elég, ha bizonyos dolgokon elgondolkodsz a hatására. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860047 (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_860047
    Torolt_felhasznalo_860047
    2004. november 11. 14:2262.
    Sziasztok!
    Én néhány hónapja a mostani barátomtól hallottam először Oshoról. Ő nagyon szereti, szinte minden fellelhető könyvét olvasta. Bennem az elején mikor mesélt róla, nagyon vegyes érzelmek voltak (szexguru, beavatás, stb. ), de most már kezdem kicsit közelebb érezni magamhoz. Bár még csak egy könyvét olvastam (Nők könyve), és több mindennel nagyon nem értettem egyet (pl. ami a családdal kapcsolatos felfogásával).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 11. 14:2061.
    Mit hallottál róla? Én úgy tudom, odavan a feleségéért, stb.
    előzmény:
    Zsólánya (60)
     
  17. 2004. november 11. 14:1260.
    Olvastál már tőle?
    Volt aki alant említette Müller Pétert is, nos róla is hallottam, hogy nem egy szent, de jók a könyvei!
    előzmény:
    ezüstfenyő (58)
     
  18. 2004. november 11. 14:1059.
    Nem kételkedek, egyszerűen nem érdekel, hogy kivel, mikor, mennyit kefélt. . .
    Egy halott emberről beszélünk! Nincs értelme ezen rágódni! Én is pont ilyen előítéletekkel voltam irányában, tényleg!

    De a gondolatai tetszenek, már amelyik, ha valamelyik nem akkor azt figyelmen kívül hagyom, nem Osho személye a fontos ebben a kérdésben, hanem a személyes utam!

    Ahhoz meg úgyis csak az férhet hozzá akit engedek! :o9
    előzmény:
    ezüstfenyő (58)
     
  19. 2004. november 11. 14:0258.
    Nem próbálkoztam. :)
    Dehogy hiszek el mindent. Megérzésem alapján is így van. Az meg nálam nyomós érv. Azt nem értem, Te miért kételkedsz benne?
    előzmény:
    Zsólánya (56)
     
  20. 2004. november 11. 13:1457.
    Sőt filmet is csináltak belőle. . .
    előzmény:
    ezüstfenyő (55)
     
  21. 2004. november 11. 13:1356.
    Lehetek gonosz? :o)

    Te bejutottál? (csak viccelek!)

    Mindent elhiszel amit leírnak?
    előzmény:
    ezüstfenyő (55)
     
  22. 2004. november 11. 13:0855.
    "Osho száz éve lebukott!!! Nem nagy tanító volt, hanem nagy élvhajhász, aki az emberek hiszékenységével élt vissza, és a szellemi, spirituális tudását a saját szexuális kielégítésére használta!"
    Így van. Megjelent már erről könyv is - jó pár évvel ezelőtt. A pasas átesett a ló túloldalára. Egy idő után már csak az jutott be 'szentélyébe', akit 'beavatott'. . . Szép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 11. 13:0054.
    Kinek hogy. . .

    Kellemes agystoppot! :o)
    előzmény:
    kyrkae (53)
     
  24. 2004. november 11. 12:4753.
    Én a szexualitást az érzelmekhez kötöm. Ha nem vagyok szerelmes, akkor nem kívánom testileg az illetőt. Sohasem volt "egy éjszakás kalandom".
    De ha szeretek valakit, akkor az mindent megkap, és úgy érzem, én is megkapom amire vágyom.

    Az "agykikapcsról" pedig szerzek valami jó kis könyvet, mert egyszerűen néha éjszaka sem alszom, hanem gonolkodom. Reggel pedig olyan vagyok mint a mosott k. . i!
    előzmény:
    Zsólánya (52)
     
  25. 2004. november 11. 12:4252.
    Az agymenésről le lehet szokni! Tapasztalat! :o)

    A szexualitást nem kell kordában tartani, meg kell élni, és élvezni. . . .

    Az egészséges ember, akinek kielégítő egyéb területeken is az élete, nem lesz rabja a saját szexualitásának. Aki elfojt, annál inkább. . . .

    Minden érzelem, gondolat, vágy a sajátunk, amit meg kell élni, tapasztalni különben csak mérgezi az életünket.
    előzmény:
    kyrkae (51)
     

Címlap

top