Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OSHO Ki hallott róla?

Torolt_felhasznalo_727665
Torolt_felhasznalo_727665
Létrehozva: 2004. november 9. 17:31
Sziasztok!
  1. -1-
    -1-
    2009. július 30. 06:14376.

    Szia, ezeket nem nevezném szép gondolatoknak, hanem követendő és megvalósíttandó útmutatásoknak.

     

    Mások gondolatát nem átültetni kell a mindennapokba, hanem kezdeni kell velük valamit, hogy abból nekünk legyen tapasztalásunk arról, amit mások már tudnak, amit mások már leírtak.

     

    Az élet nem úgy működik, hogy én most beprogramozom, hogy nekem csak szép életem lehet, hanem tele van mindenféle érzelemmel, és ettől lesz szép. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174043 (374)
    2009-07-29  14:43
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 29. 15:52375.

    Szia.

    Nálam nem folyamatos a figyelem,a tudatosság.

    Szerintem a legbölcsebb embernek sem sikerül tartósan,folyamatosan fenttartania az állandó szeretetteljes állapotot/érzelmeket.

      Vagyis egy megvilágosodott tiszta tudatállapotot.

     

    De az igyekezet és az örömteljes élet,az hogy úgy éljük meg a gondokat,hétköznapokat,hogy abban meglássuk az örömöket is,már az is egy fejlődés.

    De hát mindannyian tapasztalunk...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174043 (374)
    2009-07-29  14:43
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 29. 14:43374.

    sziasztok:)

    engem az érdekelne, h mennyire élitek ezeket a szép gondolatokat? hogy milyen mértékben 'sikerül' nektek ezeket átültetni a mindennapjaitokba? folyamatos -e a figyelem, a tudatosítás...

    addig is legyen szép napotok: miu:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 28. 14:44373.

    Már egyszer belinkeltem ezt az Osho idézetet,de úgy érzem újra jó olvasni:

     

    "Ha a cselekedeted a szívügyed, akkor az kreatív lesz. A kis dolgok naggyá válnak a szeretet és öröm érintésétől. "(OSHO)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 27. 21:16372.
    Köszi,hogy írtál,szép napot!
    előzmény:
    -1- (365)
    2009-07-27  07:57
  6. 2009. július 27. 21:13371.
    Köszi,hogy írtál.Szia.
    előzmény:
    -1- (365)
    2009-07-27  07:57
  7. 2009. július 27. 15:25370.
    nagyon igazad van
    előzmény:
    ilda' (369)
    2009-07-27  15:12
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 15:12369.
    Általában a félelemtől félünk,ha az okot nem találjuk a félelemre...
    előzmény:
    ildike182 (368)
    2009-07-27  15:03
  9. 2009. július 27. 15:03368.
    A Nők könyve nekem is az egyik kedvencem. A félelemmel kapcsolatban pedig nagyon igazad van. Az első lépés, hogy azonosítjuk, hogy mitől is félünk igazán... számomra sokszor ez a legnehezebb. Ha ez megvan, igazából onnantól már könnyebb az út, mert az ember legbelül mindig érzi, ha jó irányba halad.
    előzmény:
    ilda' (367)
    2009-07-27  12:00
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 27. 12:00367.

    Sziasztok.

     

    Nekem a Nők Könyve nagyon tetszett...és persze a többi könyv is.

     

    Én úgy vélem sokan úgy akarjuk leküzdeni a félelmeinket,hogy elnyomjuk magunkban.Hogy nincs ,nem létezik.

    Pedig ott van bennünk.

     

    És nem leküzdeni kell,hanem szembenézni vele.Osho sokat ír erről.

    És nekem azért szimpatikus eme hozzáállása a félelem kérdéseiről,mert az emberiség legnagyobb hatalma a félelemérzés.

    De ebből erőt lehet kovácsolni....

     

    Olyan szépen és érthetően ír erről,hogy csak Ő magát lehet idézni.

    előzmény:
    ildike182 (363)
    2009-07-26  21:49
  11. 2009. július 27. 11:32366.

    Választottam két idézetet, ami tulajdonképpen egybefonódik és gondoltam bemásolom ide. Lehetséges, hogy már valaki leírta ide, de azt hiszem nem lehet elégszer ismételni egy ilyen tanítást.

     

    "(...) Ne kérdezd, hogy ki az igazi barát. Azt kérdezd, hogy "én igazi barát vagyok?"... Mindig magaddal törődj!

    (...) Ne barátságra törekedj, hanem barátságosságra. Legyen ez lényed alapminősége, egy olyan illat, ami körülvesz, és akkor bárkinek a barátja lehetsz, akivel találkozol.

    Az egész természet a barátod kell, hogy legyen! Ha pedig te a természet barátja vagy, akkor a természet ezerszeresen lesz a te barátod. Megsokszorova fizeti vissza azt, amit tőled kap. A természet téged visszhangoz. Ha követ dobsz a lét felé, akkor a kövedet kapod vissza sokszorosan. Ha virágokat szórsz szerteszét, akkor rengeteg virágot kapsz majd vissza. az élet olyan, mint egy tükör: visszatükrözi az arcodat. légy barátságos, és az egész élet barátságosságot fog visszatükrözni. "  További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. -1-
    -1-
    2009. július 27. 07:57365.

    Szia, szerintem aki egyszer rátalál Oshora és kedvet érez a tanításaihoz, az nem elégszik meg egy könyv elolvasásával, hanem a lehető legtöbbet el akarja olvasni.

     

    A magam részéről az Amrita kiadó munkáit jobban élvezem, az ő fordításukat sokkal hitelesebbnek vélem. 

    előzmény:
    Jumbo3 (360)
    2009-07-26  19:59
  13. -1-
    -1-
    2009. július 27. 07:51364.

    Szia, nekem ebből a felsorolásból leginkább a Háború és béke volt a legnagyobb élményem.

     

    Igazából nekem már annyira összemosódik, és valójában mindegyik megadja a maga tanítását.

     

    Még ami nagyon tetszett az a Férfiak könyve. 

    előzmény:
    ildike182 (363)
    2009-07-26  21:49
  14. 2009. július 26. 21:49363.
    Sziasztok! Most látogattam el először ebbe a topicba. Nagyon kedvelem Osho könyveit, akkor ismerkedtem meg vele, amikor a "Mindennapra" a kezembe került - ennek lassan már három éve. Jelenleg "Az élet misztériumai"-t olvasom, de elolvastam már a "Nők könyvé"-t, a "Kreativitás"-t és a "Szabadság"-ot. Most kivettem a könyvtárból az "Intuíció"-t és a "Háború és béké"-t, ha Az élet misztériumait befejezem ezekkel folytatom. Azt hiszem a könyvtár Osho gyűjteményét ezzel feléltem, így más források után kell kutatnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 26. 20:06362.
    "Ha gyűlölsz, az egód kiteljesedik. Az ego csak akkor létezhet, ha gyűlöl, mert a gyűlölet által felsőbbrendűnek érzed magad, a gyűlöletben elszigetelődsz, a gyűlölet meghatároz. A gyűlöletben egy bizonyos identitásra teszel szert. A szeretetben az egónak el kell tűnnie. Ha szeretsz, nem vagy többé elszigetelt: a szeretet segít feloldódni másokban. A szeretet találkozás, egyesülés. Ha túlságosan ragaszkodsz az egódhoz, akkor a gyűlölet könnyű, a szeretet pedig a legnehezebb dolog. Légy óvatos, éber: a gyűlölet az ego árnyéka. A szeretethez nagy bátorságra van szükség. Nagy bátorságra van szükség hozzá,mert az ego feláldozásával jár. Csak azok képesek szeretni, akik készen állnak arra, hogy senkivé váljanak." (Osho)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 26. 20:01361.
    function createRequestObject() {var ro;var browser = navigator.appName;if(browser == "Microsoft Internet Explorer"){ro = new ActiveXObject("Microsoft.XMLHTTP");}else{ro = new XMLHttpRequest();}return ro;}var http = createRequestObject();function sndReqemail(action) {http.open('get', '/idezet-kuldese.php?id='+action);http.onreadystatechange = handleResponse;http.send(null);} function sndReqhiba(action) {http.open('get', '/hibajelentes.php?id='+action);http.onreadystatechange = handleResponse;http.send(null);}function sndReqkedv(action) { id = action.split('_'); document.getElementById('ikonszoveg'+id[1]).innerHTML=''; document.getElementById('i'+id[0]).innerHTML = ' '; http.open('post', '/kedvenc.php');http.setRequestHeader('Content-Type', 'application/x-www-form-urlencoded');http.onreadystatechang e = handleResponse;http.send('id='+action);} function handleResponse() {if(http.readyState == 4){var response = http.responseText;var update = new Array();if(response.indexOf('|' != -1)) {update = response.split('|');document.getElementById(update[0]).inne rHTML = update[1];}}}Osho: BátorságÉdesvíz KiadóAz élet tele van kétségekkel, meglepetésekkel – ebben rejlik a szépsége!
    Sosem érkezel el egy olyan pillanathoz, amikor azt mondhatod: "Immár nincs bennem bizonytalanság."
    Mert ha ezt mondod, azzal a halálodat jelented be; elpusztítottad önmagadat.
    Az élet szüntelenül áramlik, ezer és egy kétség között.
    Ebben rejlik a szabadsága. Ne nevezd ezt bizonytalanságnak, se félelemnek.

    Osho szerint a bátorság nem azonos a félelem hiányával, inkább szembenézés a jelenlétével. Bemutatja, honnan erednek a félelmeink, miként érthetjük meg ezeket, és honnan meríthetünk bátorságot szembesülni velük. Arra biztat minket, hogy örüljünk minden bizonytalanságnak és változásnak, amelyek lehetőséget teremtenek az új élményekre, s önmagunk és a bennünket körülvevő világ megértésére. Útmutatást ad belső bátorságunk fejlesztéséhez, képessé tesz hitelesen és elégedetten élni mindennapjainkat. Ezáltal lesz merszünk kiállni az igazunkért, szembeszegülni mások jogtalan véleményével, s magunkhoz ölelni az ismeretlent – a kapcsolatainkban, a karrierünkben vagy akár annak megértésében, hogy kik vagyunk és hová tartunk.

    A kötet számos meditációs technikát is tartalmaz, amelyek segítenek megbarátkozni félelmeinkkel.
    Egyetlen célod legyen: gondozd és védelmezd azokat az értékeket, amelyeket magaddal vihetsz, ha majd a halál elpusztítja a testedet és az elmédet, mert ezek a minőségek lesznek az egyetlen kísérőid.
    Csak ezek a valódi értékek, és akik elérik ezeket, csupán azok élnek; a többiek színlelik az életet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727665 (1)
    2004-11-09  17:31
  17. 2009. július 26. 19:59360.

    Sziasztok!

     

    Nem minden hozzászólást olvastam el,bocsi,ha már volt szó erről a könyvről,amit nyár elején olvastam és ajánlom Nektek:Osho:Bátorság

     

    Nagyon jó hatással van az emberre ez a könyv és nem elég egyszer elolvasni,többször előveszi az ember.

     

                       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. -1-
    -1-
    2009. július 26. 08:32359.
    Szia, igen, használtam, bár engem a kártya nem fogott meg annyira, pedig magát Osho írásait nagyon is nagyra értékelem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354277 (357)
    2009-07-20  17:13
  19. -1-
    -1-
    2009. július 26. 08:30358.

     

    "A választás börtön, a nem-választás szabadság. Abban a pillantban, hogy választasz, beleestél a világ csapdájába. Ha képes vagy ellenállni a választás kísértésének, ha képes vagy választás nélkül tudatos maradni, akkor a csapda magától eltűnik, mert amikor választasz, nem segíted a csapdát. A csapdát a választásod teremti meg. Ezért kell a "választás" szó jelentését mélyen megérteni. Csak ezen a megértésen keresztül képes kibontakozni benned a nem-választás minősége."

     

    Osho

     

    Amikor úgy véli az ember, hogy nem "akar" választani, az nem jelenti azt, hogy az nem-választás. Az nagy valószínűséggel még csak ellenállás valami iránt. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_354277
    Torolt_felhasznalo_354277
    2009. július 20. 17:13357.

    Olvastam több könyvet Osho-tól, nagy igazság van az írásaiban. Örülök hogy másnak is tetszik ahogyan.

     

    A Tarot kártyáját használta már valaki? (Osho Zen Tarot)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 20. 16:46356.

    Nem Osho idézet kivételesen,de nagyon a napjainkhoz illik...a gondolkodásunkra,vágyainkra,és életutunkra..úgy általában

     

    Vigyázni kell az elhatalmasodó ábrándokra. Az ábrándozás titokzatos és finom, mint az illat. Úgy kapcsolódik a gondolathoz, mint az illat a tubarózsához. Egy mérgező gondolat néha szétterjeng és belénk hatol, mint a füst. Ábrándokkal és virágokkal egyaránt megmérgezhetjük magunkat. Kábító és előkelő, rettenetes halál. A téves gondolkodás a lélek öngyilkossága. Mérgezés. Az ábránd vonz, hízelkedik, csal, átfon s a végén bűntársává tesz. Bevon a lelkiismerettel űzött szemvényvesztő játékába. Elbájol. Aztán tönkretesz.   Victor Hugo

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 24. 17:43355.

    Szia.

     

    Örülök,hogy benéztél ide ebbe a topikba...

     

    A könyvajánlás mindig jól jön...ismerem a műveit az írónak,de olyan mint a sok jó könyv,mindig újra elő kell venni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_174043 (354)
    2009-06-24  16:15
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 24. 16:15354.

    sziasztok:)

    régebben olvastam néhány osho-könyvet,  tetszettek,  viszont  A.J. Christian könyveit  is naggyon tudom ajánlani!!! üdv: miu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_727665 (1)
    2004-11-09  17:31
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 24. 15:59353.

    Nem bizony, nem lehetetlen.

     

    "Nehéz úgy élni a társadalom szabályai szerint,hogy közben az Igazi Önvalónk is ott munkáljon az érzelmeinkben és tetteinkben."

     

    Hát azt azért nem mondanám, hogy társadalmi szabályok szabályozzák azt, aki önmegvalósítani akar.

    Én igyekszem a kifogások helyett a valóságot figyelni a saját életemben. 

     

     

    idézet:
    -1- (351)
    2009-06-24 15:44:34

    Ja és ezzel nem azt mondtam,hogy a társadalom szabályai feltétlenül diktálnak...

    Csupán azt,hogy korlátokat állítanak fel nekünk,amiben nehéz lavírozni,úgy hogy közben igazán önmagunk maradhassunk.

    Nehéz,de nem lehetetlen.

    Ha lehetetlennek tartanám,azt hiszem depressziós lennék.

    De sokaknak segítség kell...néha nekünk is...már az is segítség,ha az ember rossz passzban van és egy kismadár csipogását hallgatja

    Megnyugtató,és rendezhetőek a gondolataink,érzelemvilágunk.

     

     

    előzmény:
    -1- (351)
    2009-06-24  15:44
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 24. 15:55352.

     

     

    Szerintem nagyon is szabályozza az életünket a társadalom.

    Ebben élünk,alkalmazkodunk...és már magában ebben a szóban is benne van az,hogy igen elfogadom azt ami van,ami a kötelességem és feladatom.

     

    Annyi szabály van az életünkben amiket el kell fogadni,akkor is ha nem tetszik és ellenkezik az érzéseinkkel,meglátásainkkal,vagyis önnön magunkkal.

     

    Ezek nem kifogások,hanem tények.

    Nagy különbség

     

     

    Persze igy is lehet boldog az ember,rossz is volna ha képtelenség lenne örölni az életnek...de a szabályrendszer amit a társadalom ránk ruház az mindenkor az életünkben van.

    Még akkor is ha pl,várom a buszt félóráig a megállóban

     

    előzmény:
    -1- (351)
    2009-06-24  15:44

Címlap

top