Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2009. december 4. 21:5933551.

    Szijja Babci!

    A télapós ...négyzet alakú dombornyomású.

    Igen van üzletünk a Pólusban is.A neve Konyhashow! Örülök ha tetszenek a dobozok.Ha mész vásárolni,megemlítheted,hogy a Camponában ajánlották.

    Neked nincs ötleted az előző problémámra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33550)
    2009-12-04  21:52
  2. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 4. 21:5233550.

    Szia Marcsux!

     

    Jujj de jók ezek a dobozok!

    A télapósat imádom, meg a mézeskalácsosat is 

     

    Csak a Camponában van olyan üzlet ahol dolgozol? Ugye azt mondtad hogy a pólusban is van? Megírod nekem mégegyszer a nevét, szívesen benéznék hozzád is de nekünk sajna elég messze van Tudom a messzeség is relatív, de ebben a rohanó világban takarékoskodni kell az embernek az idejével..

    előzmény:
    Marcsux64 (33549)
    2009-12-04  21:39
  3. 2009. december 4. 21:3933549.

    Jó estét mindenkinek!

    Dém:Köszönöm szépen a receptet.

     

    Stillani:Neked is köszönöm a receptet.Az nem baj ha többféle is kéznél van.

     

    Liventa:Nagyon édesek az angyalkáid!

     

    Most viszont,segítség,segítség!

    A multkor megcsináltam az isteni narancsos-csokilikőrt.Onnan maradt narancs,amit aztán Dém útmutatója szerint kandíroztam.Azóta tálcán szárad.Holnap megint sütni fogok és kellene bele ez is.Na és gondoltam nasizom belőle egy kicsit!Most jön a gondom!Nem tudom miért de kicsit csípős mellék íze van!!! Mitől lett ilyen?Frissen fincsi volt! Most mit csináljak ???

    Hoztam bentről fotókat a kekszes dobozokról!

    előzmény:
    Démétér (33541)
    2009-12-04  10:47
  4. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 4. 21:2533548.

    Köszi! Nem is vettem észre Dém oldalán

     

    Már csak azt mondjátok meg légyszi hogy általában milyen mennyiségből készül?

    előzmény:
    rágica (33547)
    2009-12-04  20:20
  5. 2009. december 4. 20:2033547.

    KANDÍROZOTT NARANCSHÉJ

     

    De nézz szét Dém blogján, mert kincsesbánya!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33546)
    2009-12-04  19:53
  6. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 4. 19:5333546.

    Sziasztok!

     

    A kandírozott naracshéjat hogyan készítitek? Elég sok jó receptben láttam hogy használják!

     

    Dém!

     

    Nálad is láttam az adventi keksznél, te hogyan készíted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 4. 18:5033545.

    Sziasztok!

     

     

    Az angyalkák gyönyörűek! Láttam egy fát csak ilyen horgolt angyalkákkal volt díszítve, csodálatos volt.

    előzmény:
    liventa (33543)
    2009-12-04  16:53
  8. 2009. december 4. 17:2333544.

    Szervusztok!

     

    Suttogom, hogy nálunk ma esett a hó! Aztán el is olvadt. De a fogorvosnál, a székben, a kezelés közben istenien lenyugtatott a hulló hó látványa. Kész terápia... Kár, hogy délután már csak az esö esett, így az is tönkrement, ami leesett eddig. Sebaj, nem adjuk fel, ugye?

    Elkészült 9 kicsi üveg narancsos-almalekvár - egyszerüen megörülök az ízéért! Nagyanállal próbálgattuk a nagylányommal, de még mindig fantasztikus íze van! Szerencse, hogy az üvegek le vannak zárva, különben tovább kóstolgatnánk öket! Dém, nagyon hálás vagyok a receptért, kicsi volt az a madárka meg Mozart golyók is lehettek volna többen!

    Holnap egy adventi müsorra megyünk az családommal, anyósoméktól kaptuk a jegyeket. Sok sok zene lesz, csodálatos fények, kis színdarabok, majd mesélek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 4. 16:5333543.

    Sziasztok, Várakozók! Ha megengeditek, Nektek is megmutatom ötletadónak az esténként horgolt angyalkáimat. 

    Tavaly "szaloncukrok" és szines "üveggömbök" is készültek, ajándékcsomagok szalagcsokrához erősítve aranyosak...

    Kellemes készülődést!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 4. 15:0433542.

    SZÉP JÓNAPOT MINDEN KEDVES ÉS SZORGALMAS kARÁCSONYVÁRÓNAK!

     

    Marcsux! küldök egy olyan tojáslikőr recepret amit én évek óta készítek, egyszerű és 2 hét rázogatás után fogyasztható, tehát még belefér Karácsonyig.

     

    8 tojás sárgáját és 40 deka cukrot robotgép habverőjével fehéredésig keverek, nem árt neki +vaníliás cukor sem. Fél liter frissen forralt tejet adok hozzá még melegen, apránként és állandóan kevertyülve, hogy a tojás nehogy megfőjön.

    A keverőtálat ebben a stádiumban érdemes alufóliával vagy más takarással ellátni, hogy ne kelljen a konyhát tetőtől talpig le és felmosni!

    Ezek után a még meleg folyadékhoz 2 és fél deci vodkát adok.(lehet kicsivel több is)

    Máris lehet üvegekbe tölteni. Töltögetés közben állandóan kavartyulni, hogy a cukor, ami ennyi idő alatt nem bírt felolvadni, ne maradjon az edény alján!

    Nincs is más dolgod vele Karácsonyig, ill. 12 napig, mint megbízni egy lelkes családtagot, hogy naponta legalább egyszer alaposan rázza fel az üvegeket. Azért nem árt időnként rákérdezni, megtörtént-e ez a fontos aktus, bár nálunk nem szokták elfelejteni.

    A kávé és a csokilikőrt is hasonlóan készítem, de csak 4 tojássárgáját használok hozzájuk.

     

    Ha sűrűbben szereted tehetsz bele sűrített tejet is.

     

    A sok tojásfehérjéből újra alkothatunk fincsi sütiket.

     

    kellemes további készülődést, várakozást!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 4. 10:4733541.

    Puszi Mindenkinek!

     

    Marcsux, mi most csináltunk idén tojáslikőrt, álomi finom lett - de sajnos ez a recept olyan, ami alapján már karácsonyig nem készül el. Nagyjából egy hónap volt, amíg tökéletesre összeállt a cucc. Azért ha érdekel, szívesen leírom.

     

    1 bögre tejet 1 bögre tejszínnel, másfél bögre cukorral és 2 vaníliarúddal összeforraltunk, majd hagytuk kihűlni. Közben 3 tojás sárgáját kikevertük 1/2 bögre cukorral fehérre, habosra. A kihűlt tejes keverékből kivadásztuk a vaníliarudat (fontos, hogy langyos-hűvös legyen, különben összeugrik a tojás, és rántotta-likőrt meg ki akarna inni), hozzáöntöttük a cukros tojáshoz, és kapott vagy 2 dl vodkát. (Az alkohol mennyiségét ízlésednek megfelelően változtathatod, de legalább 1 dl erős alkohol legyen, különben megromolhat.) Aztán üvegekbe töltöttük, és hagytuk állni. Ennek bizony kell idő, de mostanra remek és tökéletes!

    előzmény:
    Marcsux64 (33540)
    2009-12-04  08:12
  12. 2009. december 4. 08:1233540.

    Jó reggelt mindenkinek!

    Szia Dém!  Nagyon jól néz ki a sütid és biztos ,hogy álom finom!Helyt adok az előttem szólónak....kár,hogy nem kérhetek egy szeletet!

    Régebben sűrűn készítettem tojáslikőrt is de már azt is elfeljetettem,hogy kell.Nem tudod véletlenül a receptet?

    Na most rohanok a bányába,este jövök!

    MIndenkinek szép napot,jó készülődést!

     

    előzmény:
    Démétér (33533)
    2009-12-03  20:28
  13. 2009. december 3. 23:0833539.

    Sziasztok Karácsonyvárók!

     

    Rég jártam itt, de nem felejtettelek ám benneteket.

    Ritkán jutok gépközelbe, meg ezer a dolgom, mióta dolgozom.

    Látom nagyon várjátok az ünnepet. Sok szép fotót láttam mindenkinek csak gratulálni tudok a szép munkájához. Nagyon ügyesek vagytok.

    Mi is szeretnénk még karácsony előtt beköltözni. Remélem sikerülni fog. Már nagyon rajta vagyunk a dolgon. (de sajnos anyagi vonzata is van a dolognak).

    Nemsokára itt a Mikulás, remélem minden gyerkőc várja már nagyon. NÁlunk már nagy az izgalom.

     

    Elindítottam a pályázatomat az oldalon ASZTALI DÍSZEK címmel. Akit érdekel kukkantson be.

    http://www.gportal.hu/portal/kreativkaracsony/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 3. 22:4733538.

    Nagyon köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    rágica (33531)
    2009-12-03  20:08
  15. 2009. december 3. 22:4133537.

    Szia !

     

    Van tényleg kintre tervezett konektor, nekem olyanok vannak elöl és a hátsó bejáratnál is. Elől a mozgásérzékelő mellett, hátul pedig a lejáratnál 2 db. Csak állj a sarkadra, nem tudom ilyenekbe miért beszél bele egy férfi. Mi 5 éve lakunk ebbe a házba, de mindig így volt megoldva a világítás.

     

    Még majd - 33 év után - kell rá jönnöm, hogy milyen jó a párom, Ő ugyan bele nem szól, de nem is segít megcsinálni a díszítést.

    előzmény:
    tmira (33502)
    2009-12-02  21:45
  16. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 3. 22:0233536.

    Hello Ladies!

     

    Dém!

     

    Ez a tortád nagyon "durván" néz ki, annyira gusztusos hogy éhes lettem, de hiába nézelödök itthon sajna semmi hasonlót nem találok! Kár hogy nem lehet kérni egy szeletet

    Biztos nagy sikere lesz!!

     

     

    rágica!

     

    Köszönöm szépen a receptet, mentettem.

     

     

    északisark!

     

    Szép helyen lakhattok, anyukám biztosan értékelné, imádja a hideg, minnél havasabb helyeket

    Aranyosak a kis manók a házaikkal.

     

    Gratula az új lakáshoz! Kitartást és nyugalmat majd a költözéshez! Én tavaly úgy jártam hogy mire végre költözhettünk a házunkba a költözés elötti este begipszelték a kezem 

    Szóval kívánom hogy kerüljön el minden negatívum, hiszen akkora öröm egy új otthon

     

     

    Hú közben megint megnéztem Dém tojáslikőr tortáját

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Démétér (33533)
    2009-12-03  20:28
  17. 2009. december 3. 21:4233535.

    Sziasztok,szép estét mindenkinek!

    Rágica:Köszönöm szépen a recepteket!

    Nagyon jól néznek ki a sütikéid!

     

    Lányok ma kaptunk kb. 10 féle kekszes-bonbonos dobozt.Na közel nem olyan szép mint Démnek (nem áttört) de szerintem nektek is tetszene.Persze pont ma nem vittem gépet magammal. Megpróbálom holnap nem itthon hagyni és este hozom őket mutatóba!

    előzmény:
    rágica (33528)
    2009-12-03  19:56
  18. 2009. december 3. 20:5333534.

     

     

    Dém, Rágica köszönöm.

     

    Rágica te is segítettél a farm elkészítésében az állatos figurák küldésében, Dém pedig a kastély linkekkel. 

     

    Rágica eszméletlen mennyiségű sütit csinálsz az ünnepekre.

     

    Démétér, finom lesz az a torta, a  poharas krémről nem is beszélve.

     

     Itt volt most egy barátnőm, mesélte, hogy pulykát készít , megosztottam vele a tejfölös szósz receptedet. 

     

     Egyébként most jött meg Zakopanéból, azt mondja csodás a karácsonyi vásár és ráadásul még olcsó is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. december 3. 20:2833533.

    Szia Rágica!

     

    Köszi a szorgosságot - én túl kelekótya vagyok, amiért őszintén és tényleg elnézést kérek.

     

    Tmira, tőled is, hogy nem figyeltem! Sok függ attól, hogy milyen csokival készítetted a likőrt: de ne aggódj, elrontani igazán nem lehet! Ha nagyon krémes és tömör, akkor melegítsd fel, és cukor- vagy narancssziruppal, kevés alkohollal és-vagy tejszínnel tudod higítani.

     

    Én közben elkészültem a tojáslikőrös tortával. Szokásomhoz híven rendetlenül néz ki, viszont remek illatú, szerintem finom lesz :) Rumos-vaníliás vajaspiskóta, tojáslikőrös krém, a rétegek között és a tetején fahéjas grillázs.

    előzmény:
    rágica (33532)
    2009-12-03  20:16
  20. 2009. december 3. 20:1633532.

    Ennyi beszéd után végre eszembe jut, hogy szépjóestét kívánjak!

     

    Teljesen el vagyok veszve a mindenféle Mikulások, "rémszarvasok", hóemberek és havas fenyőfák papírból való gyártásában. Igaz nagyon sokat segítenek a negyedikeseim, de...

     

    A hét végén teljes gázzal belekezdek (dünk) a sütemények sütésébe. Kell is a "nagygáz", mert hosszú a lista.

    Most mondta a gyermekem nagyon aranyos kis barátnője, (Több, mint 5 éve! ) hogy náluk ő a süteményfelelős.  Rögtön felajánlottam, hogy ha segít nekem, akkor megosztozhatunk a végén. Igen nagyon tetszett neki az ötlet. Végre nem egyedül kell matatnom a konyhában!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. december 3. 20:0833531.

    Kérésed teljesítem.

     

    NARANCSOS CSOKOLÁDÉLIKŐR/   Démétér

    NARANCS SZIRUP

    5 db nagy narancs héját vékonyan, krumpli hámozóval levágom, hideg vízben felteszem főni, majd ha felforrt: leöntöm róla. Ezt még egyszer megismétlem. (Mostanában olvastam: ettől kimegy a maradék keserű íze is a narancshéjnak.) Ezután a narancshéjakra csavarom a narancsok levét, két bögre cukrot és egy bögre vizet öntök rá, és lassú tűzön másfél-két óra alatt sűrű, édes, narancsízű, sötétborostyán szirupot főzök belőle. Gyönyörű és illatos, de ragad, mint a veszedelem.

    Narancs szirupot készítek a fentiek szerint, de elég lesz két narancsból. (2 narancs keserűtlenített héja, leve, egy bögre cukor, fél bögre víz.)Egy bögrényi tejszínben feloldok 3 db, 10 dkg-os jó minőségű, 70%-os narancsos étcsokoládét. Habverővel folyamatosan simára keverem. Közben egy edénykében 3 púpozott evőkanál holland kakaót kevés tej hozzáadásával simára keverek, és a tejszínes csokoládékrémhez adom, folyamatos melegítés mellett. Kaphat szép lassan még egy bögre tejszínt, de mindig kevergessük. Ha elég forró, szép lassan csorgassuk bele a narancsszirupot, és keverjük el egészen simára. Ha összeállt, kapcsoljuk le a lángot és adjunk hozzá két deci erős, sötét rumot. Már mehet is üvegekbe. Valami mámorító az illata, és a narancs egy világos, fényes narancsszínt kever a sötét csokoládészínhez, úgyhogy látványnak sem utolsó.

     

    rágica:

    Kb 1 órányi főzés után elkezdett habzani, akkor abbahagytam a szirup főzését. A narancshéjat kiszedtem, és finomszemcséjű kristálycukorban meghempergettem. (Ez kandírozott narancshéjként fogyasztható, vagy süteménybe tehető.)

    A csokit rögtön a 2 zacskónyi tejszínben kezdtem melegíteni. 1 bögrényi narancsszirupot tettem hozzá. A végén még cukorszirupot is tettem bele 1 bögrével. (1 bögre víz + 1 bögre cukor) Így igazán enyhe, inkább nyalakodós itókát kapunk.

     
    előzmény:
    e.marta (33517)
    2009-12-03  11:39
  22. 2009. december 3. 20:0433530.

    Ejnye-bejnye!

    Már majd országos körözést adtunk ki!

    Vigyázz magadra! Aztán majd bepótolod a lemaradásod!

    Örülök, hogy bekukkantottál!

    előzmény:
    nonamona (33514)
    2009-12-03  08:02
  23. 2009. december 3. 20:0133529.

    Hótallér

     

    Hozzávalók:

    ˇ  30 dkg liszt

    ˇ  10 dkg cukor

    ˇ  1 csomag vaníliás cukor

    ˇ  10 dkg darált mandula

    ˇ  27,5 dkg margarin

    ˇ  a tetejére:

    ˇ  porcukor

    ˇ  1 csomag vaníliás cukor

     

     


    Elkészítés: 30 dkg lisztet gyúródeszkára szitálunk, közepébe mélyedést nyomunk. 10 dkg cukrot, 1 csomag vaníliás cukrot, 10 dkg hámozott, őrölt mandulát beleszórunk. 27,5 dkg hideg margarint kis darabokra vágunk, a mandulára tesszük, liszttel letakarjuk, majd a hozzávalókat középről kiindulva sima tésztává gyúrjuk. Egy ideig hideg helyen pihentetjük, majd kis adagokban vékonyra kinyújtjuk, kerek (kb. 4-5 cm átmérőjű) formával kiszurkáljuk, sütőlemezre tesszük, és előmelegített sütőbe helyezzük. Villanysütőnél: 175-200 fok, gázsütőnél: 3-4-es fokozat, sütési idő: 8-10 perc. 5-7,5 dkg szitált porcukrot 1 csomag vaníliás cukorral elvegyítünk, a kihűlt süteményre szórjuk.

     

    Ebből pedig csillagot és holdat szoktam kiszúrni, amit citrom, illetve narancsmázzal vonok be.

    (A tálon balról láthatók.)

    előzmény:
    Marcsux64 (33512)
    2009-12-03  07:48
  24. 2009. december 3. 19:5633528.

    Nem is biztos, hogy baj, az hogy a télapóidból hóemberek lettek!

    Nagyon jópofák lettek!

    A Muffin stollent az előbb beírtam, most a többi recept.

     

    Florentin szelet


    Hozzávalók:
     Tésztához:
    - 30 dkg finomliszt,
    - 1 kávéskanál sütőpor,
    - 1 csipet só,
    - 18 dkg vaj/ margarin,
    -  9 dkg porcukor,
    -  1 tojás,
    -   vaníliás cukor
     A kenéshez és díszítéshez:
    -  10 dkg cukrozott cseresznye, citrom-és
    -  narancshéj vegyesen (én cukrozott cseresznyét, ananászt, papayát,
    -  banánt és körtét használtam, az volt itthon), 1,25 dl tejszín,
    -  5 dkg méz (célszerű először a lábast lemérni, és utána mézzel együtt ismét,
    -  így kevesebbet kell takarítani, és nem vész el semmi a mézből),
    -  5 dkg vaj/ margarin,
    -  15 dkg porcukor,
    -  15 dkg mandulaforgács,
    -  20 dkg tortabevonó étcsokoládé (szerintem tejcsoki is lehet, azzal sincs semmi baj)



    Elkészítése: A tészta hozzávalóiból omlós tésztát készítünk gyors mozdulatokkal
    (célszerű egyszer letisztítani közben a kezünket, mert akkor utána könnyebben áll össze a tészta - legalábbis tapasztalatom szerint), és
    fóliába csomagolva fél órát a hűtőben pihentetjük.
    Közben a cukrozott gyümölcsöket apróra vágjuk. A tejszínt, a mézet, a vajat/margarint és a cukrot összeforraljuk. Belekeverjük a mandulát,
    és a kandírozott gyümölcsöket és hagyjuk kihűlni (ablakba kitéve hideg időben még gyorsabban kihűl).
    180°C-ra előmelegítjük a sütőt. Sütőpapírból levágunk egy sütőlap nagyságú lapot (30x40 cm), ráhelyezzük a tésztát, betakarjuk egy másik
    sütőpapírlappal, és kinyújtjuk. A sütőpapírral együtt körbeszabjuk, majd ráhúzzuk a sütőlapra/tepsire, a felső sütőpapírt lehúzzuk (egy másik sütinél felhasználható, de ha csak ezt sütsz, akkor kidobható, mert a tésztából ragad rá egy kicsi).
    Egyenletesen rákenjük a mézes-mandulás masszát, és 30-35 percig sütjük (a rács középen legyen). Kivesszük a sütőből, és hagyjuk kihűlni. Deszkára csúsztatjuk, és azonos nagyságú (kb. 2x5 cm-es ) szeletkékre
    vágjuk.
    Meleg vízfürdőben (vagy mikróban) felolvasztjuk a csokit. 1-1 cm mélységben belemártogatjuk a szeletkék mindkét végét, és rácsra téve hagyjuk megszáradni.

     

    Én az itthon fellelhető bármilyen aszalt gyümölcsből dobom össze a mézes, tejszínes, mandulás kencét.

     

      
    előzmény:
    Marcsux64 (33505)
    2009-12-02  22:47
  25. 2009. december 3. 19:5033527.

    STOLLEN MUFFINFORMÁBAN / Latsia

    Nagy jövőt jósolok ennek a finomságnak,  kedvenc lesz;O)

    alaptészta:
    1,2 dl víz, 2,5 dkg vaj, 7,5 dkg liszt, 1 ek cukor
    2 tojás

    főtészta:
    7,5 dkg vaj, 5 dkg cukor, 1 cs. van.cukor,  csipet só, 1-1 késhegynyi fahéj és szegfűszeg
    1-1 késhegynyi szerecsendió és kardamom, 1 tojás, 20 dkg liszt, 2 tk sütőpor, 15 dkg mazsola, 5 dkg kandírozott narancshéj, 5 dkg aprított mandula

    Az alaptésztához a vizet felforraljuk és belekeverjük a vajat, lisztet és a cukrot, folyamatosan keverve, amíg a tészta elválik az edény aljától. /Pár perc/
    Áttesszük egy nagy tálba és hozzákeverjük a tojásokat, hűlni hagyjuk.
    Közben a főtésztához a vajat a cukrokkal habosra keverjük és folyamatosan hozzáadagoljuk a fűszereket és a tojást.
    A sütőporral elkevert lisztet a mazsolával, a citromhéjjal és a mandulával folyamatosan belekeverjük.
    A 2 tésztát összekeverjük és egy kikent muffinforma mélyedéseibe töltjük.
    180 fokon /légkeverés 160 fok/ aranybarnára sütjük.
    Még melegen meglocsoljuk olvasztott vajjal (kb 3 evőkanálnyi)és megszórjuk porcukorral.
    Nyamm:O)

    Latsia:
    - sülés előtt egy kicsit meg kell simítani a tetejét vizes kézzel, akkor egyenletesebb lesz a teteje
    - nem nő meg sülés alatt, úgyhogy tele lehet tenni vele a muffinformát
    - ISTENI!

     

    (Én nem muffinformában, hanem ahhoz hasonló, kis kuglófformákban sütöm.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33506)
    2009-12-02  23:43

Címlap

top