Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2009. december 2. 21:1933501.

     

    Sziasztok,jó estét mindenkinek!

    Babci:Tegnap este kértem,tőleg receptet.... ha lehet. De most nézem és nem írtad le.hüpp-hüpp

    Lehet nem is láttad a kérésemet?

    Dém:Kedves vagy ,szerintem nem lett olyan tökéletes a hópuffancsom mint a Tiéd!

    Nem láttátok Sherpát?

    Tőle is kértem segítséget de lehet,nem járt errefelé.

    Mi az a zselé cukor? Gondolom nem az édességről van szó!Vagy most tévedtem?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905186 (33483)
    2009-12-02  10:41
  2. 2009. december 2. 18:1933500.

    Sziasztok!

    Ne haragudjatok a zavarásért,én inkább csak olvasni szoktalak titeket.

    Egyszer mintha valaki keresett volna grafikust,szerintem ezt érdemes megnézni!!!

    http://www.nagyattilagrafikus.sokoldal.hu/

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. december 2. 16:0233499.
    Köszi erre gondoltam.
    előzmény:
    korall44 (33495)
    2009-12-02  14:19
  4. 2009. december 2. 15:0333498.

    Itt van a cikk!

     

    Vendégcsalogató kapudísz Praktika 2006. 12. 01.

    Az ünnep közeledtét már messziről jelzik a bejáratra – ajtókra, kapukra – akasztott koszorúk vagy más díszek.

    Kattints a képre!Most nem a klasszikus koszorúformát választottuk, inkább valódi fenyőágakból kötöttünk mini karácsonyfát, és stílusosan apró tobozokkal dekoráltuk.


    Alapanyagok (45 cm magas díszhez):
    - fenyőágak
    - kicsi tobozok
    - színes karácsonyi szalag (80 Ft-tól/m)
    - kb. 2 m alumíniumdrót, 2-3 mm vastag (98 Ft/5 m)
    - sima és zöld, műanyaggal bevont kötöződrót (400 Ft-tól/tekercs)
    - színes akrilfestékek


    A drótváz mintasablonja
    a Praktika decemberi számában található.


    Kattints a képre a nagyításhoz!



    Egyéb kellékek:

    - ecset, drótvágó, metszőolló
    - farostlemez vagy deszkadarab
    - kalapács, szögek
    - papír, ceruza



    Az elkészítés menete:

    A drótváz
    A mellékletben megadott sablont másoljuk át papírra, vágjuk ki, és tegyük egy kicsit nagyobb farostlemezre. A csúcsok-hoz üssünk be félig egy-egy szöget, mert azok mentén könnyebben és pontosabban alakíthatjuk ki a formát. A fenyőfa alján, a drót közepén kezdjük a hajlítást, vezessük végig a szögek mellett, a végeket kb. 3 cm ráhagyással csípjük le, és igazítsuk őket egymásra. Emeljük le a vázat, a végeket egy darab dróttal betekerve rögzítsük, majd keresztbe-kasul „hálózzuk be” a formát a sima kötöződróttal. A bevonat nélküli drót merevebb, jobb tartást biztosít a váznak, míg a bevonatos drót színével beleolvad a fenyőfaalapba.



    1. Az alap felrakása
    A fenyőágakból metsszünk 15-20 cm-es darabokat. Fektessünk a váz alsó harmadára ágacskákat szárukkal felfelé. Rendezzük el őket legyezőszerűen úgy, hogy kövessék a fa formáját, és a zöld dróttal kötözzük az ágakat a hálóra.





    2. A fenyő feldíszítése
    Fessük a tobozokat különböző színekre, és a vékony dróttal kötözzük a gallyakhoz. A színes szalagból kössünk dupla masnit, és ezt is drótozzuk a fa csúcsára. Hajlítsunk az alumíniumdrótból egy S alakú akasztót, amellyel kapura, bejárati ajtóra függeszthetjük a díszt úgy, hogy a masni takarja a kampót.



    Ráadás ötlet

    Más, egyszerű formát (csillag, harang) is hajlíthatunk,
    de a borítás után is látsszon, mi akar lenni. Ügyeljünk arra, hogy a fenyőágak jól rögzíthetőek legyenek. Ha szükséges, a vastagabb drótból alakítsunk ki merevítőszálakat, amelyeket a vékonyabb dróttal erősíthetünk a keretre.

    előzmény:
    korall44 (33497)
    2009-12-02  14:25
  5. 2009. december 2. 14:2533497.
    Elnézést, most már 2-szer is meg van
    előzmény:
    korall44 (33496)
    2009-12-02  14:23
  6. 2009. december 2. 14:2333496.

    Már az előbb is küldtem hsz-t, de úgy látom most sem vááltozott még Az NLC. Erre gondoltál?

    Ne haragudj, hogy beszemtelenkedtem!  Szia!

    előzmény:
    szarkaandi (33494)
    2009-12-02  14:09
  7. 2009. december 2. 14:1933495.

    Szervusz véletlen olvastam, hogy mit szeretnél megtalálni! Én egyet most találtam, direkte Neked kerestem!

    Remélem örülsz neki? Bocsi, hogy csk úgy beszemtelenkedtem!

     

    előzmény:
    szarkaandi (33494)
    2009-12-02  14:09
  8. 2009. december 2. 14:0933494.

    Nem, azon a fenyő ágakból egy fenyőfa forma volt kialakítva és színes masnik voltak rajta.

    de azért köszi.

    előzmény:
    acin (33493)
    2009-12-02  14:04
  9. 2009. december 2. 14:0433493.
    A 33212 hsz-re gondoltál?
    előzmény:
    szarkaandi (33492)
    2009-12-02  13:37
  10. 2009. december 2. 13:3733492.

    Sziasztok.

    Keresek egy képet amin egy kapudísz van fenyőágakból, de nem találom tudnátok nekem segíteni,

    Előre is köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. december 2. 13:2833491.

    köszi az infót neked is! (hogy nekem mé' nem jutott eszembe felhívni őket, azt nem tudom )

    azt hiszem ez a szegecses dolog még praktikusabb is, mint ha nekünk - ne adj Isten, nekem - kellene összedugdosni az ágakat.

    előzmény:
    noi1970 (33489)
    2009-12-02  12:35
  12. 2009. december 2. 12:5633490.

    Sziasztok!

     

    22!

     

     

    Vagdosom szorgosan az ablakokra a hópelyheket, de csak nem akarnak elfogyni..... 

     

    Északisark! Jó az adventid!

     

    Most ültem le harmadszorra megírni ezt a hsz-t. Ma hisztis nap van.

     

    Dém! A receptjeid ismét nyálcsorgatóan gusztának tűnnek.... 

     

    Sarapod! Lehet, hogy - szerinted - nincs kézügyességed, de az ajtódísz nagyon szép lett.

     

    Azt hiszem, képtelenség lenne mindenre reagálnom, amire szerettem volna, a két krapek itt mögöttem tesz róla... 

     

    1. adventi naptár: a fiam úgy bőgött, hogy csak egy csomagot lehet kibontani, hogy az a kicsi csoki is kipotyogott a szájából, szóval duplán elkeseredett. 

    2. nem saját készítésű adventi, de reggelente, mikor kómás fejjel nyitom a hűtőt a fiam kakaójáért, mindig felvidít.

    3. a fiam készítette a dédinek. Persze a fákat én vágtam ki, a ragasztás és a díszítés volt az ő feladata. De nagyon lelkes a drágám, ha a dédikről van szó. 

    4. nem reklámnak szánom, csak jópofa a kép. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. december 2. 12:3533489.

    Sziasztok!

    keszianita megkérdeztem az üzletet és a kihajtható pántos ágkonstrukció

    csupán annyit jelent hogy az ágak oda vannak szegecselve a törzséhez így könnyebb hajtogatni.

    Sok sikert a válogatáshoz.

    Marcsux64 nagyon jól néz ki a hópuffancs, kár , hogy nem lehet belőle venni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 2. 11:1833488.

    Amugy tenyleg nagyon elethuek, es vedjuk is a kornyezetet!

    orulok ha segithettem, ahogy irtam nekem Marcsux adta a tippet, en csak tovabb adom

     

    Egyebkent nalunk is a padlason fog pihenni majd az unnepek utan.

    előzmény:
    keszianita (33486)
    2009-12-02  11:09
  15. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 2. 11:1333487.

    Na igen, csak nem biztos hogy az a fa lesz akcios amit kinez az ember!

     

    En pl amit a neten kineztem, az eloben nem is tetszett!

    Mondjuk batrake a szerencse, meg nem is biztos hogy mindenki valogat orakig mint en, ezert is orult a ferjem hogy ezentul nem kell minden evben orakig fagyoskodni mire megtalalom az idealis fat

    előzmény:
    szmöre90 (33485)
    2009-12-02  11:05
  16. 2009. december 2. 11:0933486.

    köszi, ezt nagyon jó tudni!

    babci, köszi a tippet! megnéztem, tényleg nagyon szép az a fa!

     

    férjem is totál belelkesült, mikor mutattam neki néhány képet, amin műfenyő van szépen feldiszítve. ezekről a fákról már tényleg nem sír le, hogy műanyag.

     

    egyre több ötletem van a díszítésre.

     

    köszi nektek!

    előzmény:
    szmöre90 (33485)
    2009-12-02  11:05
  17. 2009. december 2. 11:0533485.
    Ha interneten rendelsz a dekortrendtől minden nap más fa 50 % árengedménnyel van.
    előzmény:
    keszianita (33482)
    2009-12-02  10:36
  18. 2009. december 2. 11:0033484.

    Őszintén fogalmam sincs, mit jelent a pántos ágkonstrukció... szerintem nekünk nem olyan van, de mivel nem tudom, mi az, még az is lehet, hogy de :)

     

    Nekünk egyébként a padláson álldogál összehajtogatva egy dobozban a fenyő év közben - még sosem lett semmi baja, nem törik meg, nem lapul össze, változatlanul egyformán néz ki. (Ja, négy év után azért egyszer lefürdettük :))

     

    Marcsux hópuffancsa egyébként gyönyörű, nekem ritkán sikerül ilyen tüchtig módon :)

     

    A tüchtig szóról jut eszembe: ha egyszer sok pénzem lesz (de csak akkor!), varratok magamnak dirndl-t Ausztriában, végtére is osztrák származék lennék, vagy mi, és karácsony környékén abban fogadom a vendégeket :) Szerintem aranyos cucc.

    előzmény:
    keszianita (33482)
    2009-12-02  10:36
  19. Torolt_felhasznalo_905186
    Torolt_felhasznalo_905186
    2009. december 2. 10:4133483.

    Sziasztok!

     

    keszianita!

     

    Mi is szakitottunk a hagyomanyokkal es vettunk egy szep kis mufenyot, mivel par hete vettuk, igy most fog elosszor debutalni  Mi itt vettuk: http://www.dekortrend.hu/shop.php?cid=19&mcid=1

     

    Forest Beauty 180 cm-eset.

     

    Egyebkent Marcsux ajanlotta. En mindenkepp megakartam nezni eloben, szoval mi elmentunk a boltba es ott valasztottunk, de lehet neten is rendelni tolluk. Szerintem nagyon szep lesz

     

    ragica,

     

    Szuper a listad

     

    A stollen muffinban hogyan keszul?

    A hokfli recepted is erdekelne, biztos nem lesz az a szaraz fajta a tied, nekem sajna par eve olyan lett

     

    Marcsux,

     

    A hopuffancsaid nagyon jol neznek ki!

    Amugy az en listam folyamatosan valtozik

    Mostani: mezeskalacs, bejgli, dios kosarka, nugatos csillagok, gyumolcs kenyer, szerintem a hopuffancs is, a tobbi meg alakul A stollen muffin nagyon szimpi 

     

    előzmény:
    keszianita (33479)
    2009-12-02  08:19
  20. 2009. december 2. 10:3633482.

    láttam a korábbi képeidet a karácsonyfákról. gyöngyörű!

    viszont hadd kérdezzek néhány dolgot! hogyan tároljátok a fát? gondolom szétszedve, de mégis hogyan, hol? nem lesz csúnya tárolás közben? nem törnek meg az ágak, "levelek"?

    most ezzel szemezek. kép alapján jónak tűnik.... de mit jelent pl., hogy "pántos ágkonstrukció"?

    előzmény:
    Démétér (33481)
    2009-12-02  10:16
  21. 2009. december 2. 10:1633481.

    Pjudith, helyesek a zsákocskák!

     

    Eszakisark, hihetetlenül elegáns az adventi dekortál. A póló pedig őrült jó :)

     

    Keszianita, szerintem jó dolog a műfenyő, de részleteket sajnos nem tudok - jó pár éve választottuk ki a miénket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. december 2. 09:5633480.

    Jó reggelt kívánok!

     

    Menten vissza is olvasgatok, de priviben érkezett kérés miatt receptírósban leszek most egy kicsit, tehát:

     

    A sült kacsa nálam egészen egyszerűen úgy néz ki, hogy (most két mell, két comb mennyiségre írom a dolgokat) jó két teáskanálnyi igazi rozmaringlevél és két, azaz két egész megpucolt fej fokhagyma társaságában sok-sok tejbe berakom ázni legalább egy éjszakára. Másnap leöblögetem róla a fokhagymás, rozmaringos tejet, és papírtörlővel szárazra törölgetem. Forró serpenyőben, leheletnyi libazsíron pirosra sülöm a bevagdosott bőrt és a másik oldalt is, majd beteszem egy jénaiba, kap sót, feketeborsot, egy negyedekbe vágott vöröshagymát az oldaléra és egy pohárnyi rozét és fedőt: megy a 200 fokos sütőbe úgy másfél órára. Akkor megnézem, ha már puha, leveszem a tetejét, meglocsolom a saját szaftjával és megpirítom. Ha még nem egészen puha, akkor visszamegy annyi időre, amíg az lesz :)

     

    A fokhagymás harcsát még szemtelenebbül egyszerű elkészíteni: a tepsi aljára alufóliát teszek, arra fog rásülni a bőre. A megmosott, bőrös harcsaszeleteket a bőrrel lefelé az alufóliára fektetem, sóval, fehérborssal, sok-sok zúzott fokhagymával meghintem, rácsavarok egy fél citromot, és 200 fokos sütőben pirosra sütöm. És ennyi :)

     

    A narancsos-mogyorós pohárkák ügye kicsit összetettebb. Egyrészt készül egy narancskrém - ezt korábban írtam már: egy kis doboz mascarponét 2 dl tejszínből vert habbal, három narancs héjával és levével, 2 evőkanálnyi narancssziruppal, 2 evőkanálnyi Cointreu-vel és annyi barnacukorral keverünk el, amennyi az ízlésünknek megfelel. (Szerintem úgy 10-15 dkg körül lesz az átlagos ízlésnek megfelelő.)

     

    A mogyorókrémhez én a mogyorós rumos trüffelt kevertem ki tejszínhabbal - nos, megpróbálom a mennyiségeket lecsökkenteni. Mondjuk 5 dkg belga csokipasztillát 5 dkg vajjal és 1 dl tejszínnel olvasztunk össze, 15 dkg porcukor mehet bele, keverjük simára, és 10 dkg pirított mogyorót keverjünk bele. Főzzük össze simára az egészet, majd hűtsük ki, és öntsünk hozzá legalább 1 dl erős rumot. A keveréket azonos mennyiségű tejszínnel nagy fokozaton habosítsuk össze.

     

    Tegyünk egy borospohár aljára egy réteg narancskrémet, erre jöhet a mogyorókrém, majd egy adag tejszínhab, szórjuk meg pirított mogyoróval és díszítsük narancsgerezddel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. december 2. 08:1933479.

    sziasztok!

     

    a tanácsotokat szeretném kérni.

    felmerült a gondolat, hogy idén beszerzünk egy műfenyőt. (lehet, hogy szentségtörés, de egyelőre több érv szól mellette, mint ellene)

    nézelődtem a neten, és elvesztettem a fonalat. én nem gondoltam, hogy ennyi féle van.

     

    szóval kérdésem az lenne, hogy egy kb. 180 cm-es fánál hány ág/csúcs az, ami szépen mutat. nekem az tetszik, amikor egy fa szép tömött. és ha esetleg nagyságrendileg árat is tudnátok mondani, vagy néhány beszerzési helyet, azt nagyon megköszönném!

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. december 2. 08:1133478.

    Szép jó reggel mindenkinek! Egy forró kávét valaki?Én mindjárt indulok de szokás szerint felkukk.Így is estére nagyon sok olvasni,látni valót hoztok.

    Babci:

    Nekem még nem alakult ki a süti lista de segíthetsz benne.

    A stollenről hallottam de a Hótallérról és a Florentinről még nem!

    Ha szépen kérlek,leírod a recepteket?

    előzmény:
    rágica (33476)
    2009-12-01  22:13
  25. 2009. december 1. 22:1533477.
    Hű, de szép lett a dekrációd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_889740 (33461)
    2009-12-01  14:30

Címlap

top