Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. június 29. 16:5661701.
    Majd külditek a képeket a babáról a babakocsiban és nem az lesz amit ő vett. Majd mondhatjátok hogy de ez ugyanaz mami csak a londoni szmog miatt lett más a szine.Biztos meg fogja érteni egyébként. 
    előzmény:
    Gabi_Ibe (61700)
    2009-06-29  16:47
  2. 2009. június 29. 16:4761700.

    Szia!

     

    A nagyi egyenlore nem tud a dologról!

    Azzal a problémával majd ráérunk késobb foglalkozni! 

    Nem azért próbálok túladni rajta, mert nem tetszik, egyszeruen csak nem praktikus.

     

    Már látom nem lesz egyszeru menet...  

    előzmény:
    Nyulcsi (61699)
    2009-06-29  16:37
  3. 2009. június 29. 16:3761699.

    Szia

    Látszik a kocsin hogy vadi uj de tényleg tul nagy az itteni viszonyokhoz. Mondjuk parkban sétáltatni biztos jo lehet de itt sokat kell utazgatni is és ha jol emlékszem irtad hogy otthon is nehézkes lenne felvinni a lépcsőn. A nagyi nem bánja hogy tuladtok rajta? Az ára tényleg gond lehet mert kevesebbért is lehet kapni travel sistemes kocsikat carseattel és még márkásak is.

    De hátha sikerül. Gratulálok a babához.Már nem sokat kell várni rá

    előzmény:
    Gabi_Ibe (61698)
    2009-06-29  16:22
  4. 2009. június 29. 16:2261698.

    A kocsit a mami hozta ki repcsivel!  Persze, tudom a szándék a fontos!

    Igen, azt hiszem az árán kell engedni. Ami csak azért nehéz, mert ugye a kocsi vadi új, még mindíg dobozban van és egyébként nagyon kényelmes, tágas csakhát masszív. 

    Attól tartok bukni fogunk a dolgon, de már azt sem bánom, csak sikeruljon túladni rajta.

      Koszi a hsz-t!

    előzmény:
    barackmano (61695)
    2009-06-29  14:58
  5. 2009. június 29. 16:1361697.

    Sziasztok

    Most értem haza Tinától. Etetőszék, kiskád épségben hazaért ,én egy kicsit megrogytam. Nem a cipeléstől hanem ettől az eszméletlen melegtől. Lassan neki kell állni pedig takaritani mert holnap költöznek be. Pedig ugy elmennék még a mothercare-be is megnézni azt  a mózest amit Tinával néztünk a neten. De szerintem meghalnék ha ki kéne mennem mégegyszer. Max a parkig sétálunk el később ha birunk. Köszi Tina mégegyszer mindent. Ugy sajnálom hogy nem tudtam maradni vigyázni Panniékra. Legközelebb tényleg elviszem sétálni legalább felmérem maradna e velem. És akkor legalább látnánk hogy ha kell tudok vigyázni rá meg Marcira. Tesóm kislányánál is kipróbáltuk anno (2 éves volt) hogy megmarad e velem éjszakára ha majd menni kell neki be szülni. Olyan jól sikerült hogy aztán haza se lehetett vinni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 29. 14:5861695.

    Igen, ez a típikus, otthoni tankkocsi. A szomszédunknak is ilyen van, ezt tolni is rémálom. Azért tök rendes volt a nagyitól. És hogy került ide a kocsi? Miért nem tartottátok meg otthonra? Gondolom tervezitek majd hogy hazajártok a babával.

     

    70000 csak 215, de 230 sok pénz, annyiért már vesz egy vadiúj jobb kocsit. Szerintem mindenki úgy van mint ti, nem kimondottan londoni közlekedésre van tervezve. Ezért nehéz eladni gondolom.

    Itt nem is gyártanak nagyon ilyet.

     

    Sajnos én nem tudok segíteni, de szurkolok hogy sikerüljön valamit csinálni vele.

    előzmény:
    Gabi_Ibe (61694)
    2009-06-29  13:44
  7. 2009. június 29. 14:5861695.

    Igen, ez a típikus, otthoni tankkocsi. A szomszédunknak is ilyen van, ezt tolni is rémálom. Azért tök rendes volt a nagyitól. És hogy került ide a kocsi? Miért nem tartottátok meg otthonra? Gondolom tervezitek majd hogy hazajártok a babával.

     

    70000 csak 215, de 230 sok pénz, annyiért már vesz egy vadiúj jobb kocsit. Szerintem mindenki úgy van mint ti, nem kimondottan londoni közlekedésre van tervezve. Ezért nehéz eladni gondolom.

    Itt nem is gyártanak nagyon ilyet.

     

    Sajnos én nem tudok segíteni, de szurkolok hogy sikerüljön valamit csinálni vele.

    előzmény:
    Gabi_Ibe (61694)
    2009-06-29  13:44
  8. 2009. június 29. 13:4461694.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni, így ismeretlenul! 

     

    Én is Londoni vagyok (Wood Green) lassan 7 éve. Július végére várjuk elso babánkat. A nagymamától kaptunk egy babakocsit, de ami otthon praktikus az itt ugye nem feltétlenul. Szóval a szóban forgó járgány, egy Tako márkájú, szép, de dog nehéz (emeleten lakunk, szuk folyosóval, meredek lépcsosorral) kocsi.

    Próbálom eladni, de eddig sikertelenul. A Gumtree-n már 2 hete fent van, még senki sem érdeklodott! (70ezer Ft volt, Ł230-ért próbáltam eddig eladni)

     

    A kérdésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani egy helyet, boltot, akármit, ahol esetleg elfogadható áron el tudnám passzolni vagy cserélni egy itteni viszonyoknak jobban megfelelore????

     

    Nagyon koszonom, Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. június 29. 00:1561693.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, de nem olvastam vissza és nem is sokat írok, csak annyit, hogy mi is megvagyunk. Szerdán érkezett anyósom és Gábor fia. Július 10-éig maradnak. Minden napra van valami teendő, így nem nagyon jutok géphez.

     

     

     

    Ha esetleg buli készülődne.. .én vevő vagyok rá, és így fektetés előtt már el is tudok indulni....   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. június 28. 20:5261692.

    Félelmetes hogy ma még nem írt senkibár gondolom mindenki jól evolt ilyen szupi időben.

     

    Nagyon klassz volt Heampsted Heath-en, jó volt látni a többieket, Tomi nagyon élvezte a paddling pool-t, csak akkor jött ki mikor megfagyott. Aztán játszótereztünk, majd némi kaja után másikjátszótereztünk.

     

    Panni egy álombaba volt, hangját nem lehetett hallani egész nap, elücsörgött a földön, megkóstolt minden keze ügyébe kerülő tárgyat, aztán mikor elfogytak hasra vetette magát és kúszott a többiért. Haláli egy kiscsaj, a pampuskái változatlanok és a színe őrületes, úgy néz ki mint aki 3 hétig a tengerparton volt. Utána a babakocsiban ücsörgött tök csendben amíg a többiek játszottak mi meg beszélgettünk. Tina mondta hogy éjjel is aludt, ilyenkor biztos ő is kipihentebb.

     

    Marci tényleg olyan mint Terence Hill, ezt meg is állapítottam magamnak, még mielőtt eszembe jutott hogy már elhangzott itt. Kiszőkült, az égkék szeme meg kivilágít az arcából.

     

    Wanda nagyon csini csajszi, kitárgyaltuk milyen jó feneke van.

     

    Alfie irtó jófej, halál nyugodt kis macika, irtó nagy és erős is. A játszón pont egy ló tetején ült mikor egy kedves angol kissrác egyszerűen lehúzta a pólójánál fogva és felült helyette. De Alfie nem problémázott, inkább eloldalgott. Fantasztikus milyen laza.

     

    Nicholas még mindig nagyon helyes kispasi, azaz már nem is annyira kicsi.

     

    Sofia meg annyira ennivaló, és egyre szebb és csinibb.

     

    Remélem nem hagytam ki senkit. Megkockáztatok pár képet, remélem nem tettem senkiről előnytelent, ma én sem csináltam sokat.

     

    2 órába tellett hazaérni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. június 27. 19:2961691.

    Nem is szemrehányásnak szántam Gabi, csak elcsodálkoztam rajta, végül is te is itt voltál terhes, ez meg egy annyira jellemző terhességi "kifejezés" látod még Noéminak is inkább ez ugrott be. A midwife-od sem ejtette ki a száján egyszer sem? Furi.

     

    Nekem mondjuk elég durvák volt, mindig azt hittem hogy az már az, ezért is hittem hogy Tomi majd siet. Aztán dehogy sietett.

    előzmény:
    ch@tnoir (61690)
    2009-06-27  18:54
  12. 2009. június 27. 18:5461690.

    Hat latod Vera, senki sem tokeletes. Mivel hogy nem olvastam angol terhes konyveket, ezt a kifejezest nem ismertem.

    Ha Noemi azt mondja, hogy joslo fajasai vannak, akkor azt rogton tudtam volna, hogy mi a helyzet. De igy? Kenytelen voltam megkerdezni.

    Egyebkent nekem nem voltak, vagy nem volt olyan eros, hogy foglalkoztam volna vele.

     

    előzmény:
    barackmano (61689)
    2009-06-27  17:11
  13. 2009. június 27. 17:1161689.

    Látpd Noémi, itt mindent megtudsz, mindent megkapsz. Lassan tényleg összegyűlik a babaszoba. Használt mózes bőven elég lesz szerintem is. Tomi pl. nem nőtte ki 3 hónaposan, csak akkor hazamentünk, de mondtam H-nek hogy mire visszajövünk szerezzem be egy nagyot.

     

    Ezt a tesztet én sem tudtam, nekem ugye nem szólt senki mert már 1 éves Tomival toppantam be, így nekem nem volt, de ha tudtam megcsináltatom.

     

    Gabi hogyhogy nem tudtad mi az a Braxton Hicks? Minden terheskönyvben benne van. Bizti mikor voltál akkor sem hallottad? Neked nem is volt? Vera azóta fajtát váltott, de maradt a terriereknélH-t rávettem hogy elvigyen minket. Remélem az idő is jó lesz. Olyan jó lenne ha te is lennél, olyan hangulatos volt tavaly is. Ha gondolod meghívlak egy belépővel, esetleg katalógussal, nekünk a vonatért úgysem kell fizetni. Na úgy sem jó?

     

    Noémi, biztos hogy Panni kell neked? Szerintem így is alváshiányod lesz lassan a sajátodtól. Most aludj sokat amíg hagynak. Meddig dolgozol még?

     

    Úgy sajnálom Tina hogy így elromlott, emlékszem milyen jókat meséltél róla az elején. Nekem hasonlít az egész Marcira, ő is valahogy így volt nem? Nálatok kötött ki, nem tudtatok aludni. Panni hogy került oda? Én biztos vagyok benne hogy egy babának sokkal jobb ott aludni, Anya testmelege, van tejcsi amikor csak kell... Van azért nekik eszük.

    Mi Tomit ezért raktuk ki a 3 nap, nem is mertük visszavenni. Így meg mivel nem nagyon tudta milyen az nem is hiányolta.

     

    És napközben hogy van Panni, alszik most már hosszabbakat?

     

    Marci már az ágyában alszik?

     

    Ez így extra fárasztó lehet. Szurkolok hogy történjen valami áttörés.

    Tegyél már fel képet Panniról ezer éve nem láttam. A jövő héten át is kéne ugrani a naptejért, hogy lesztek otthon? 

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61686)
    2009-06-27  12:35
  14. 2009. június 27. 12:3761688.
    Szia, es Jo munkat neked. Vigyazz magatokra!
    előzmény:
    Nyulcsi (61687)
    2009-06-27  12:36
  15. 2009. június 27. 12:3661687.
    Ja és jó hétvégét mindenkinek. Tinának sok alvást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 27. 12:3561686.

    Na akkor rákérdezek. Ugyis megyek gp-hez jövőhéten. Én is nyugodtabb lennék ha tudnám hogy nincs.

    Mennem kell dolgozni. Majd este visszaolvasok mert ma benn lesz a főnökasszony nem lehet netezni.

    előzmény:
    ch@tnoir (61684)
    2009-06-27  12:31
  17. 2009. június 27. 12:3461685.

    Nem tudom miert nem szolnak, szerintem sokan nem is tudnak rola. En se tudtam. Ha nincs a forum es a lanyok pont nem beszelnek rola, es Tunde ra nem kerdez akkor en se tudtam volna.

    Lehet, hogy szerencsed van es a ti korhazatokban megcsinaljak, vagy automatikusan nezik, de en erre nem vennek merget.

    ha egyebkent penzes a dolog, nem hiszem, hogy az egyik korhazban megcsinaljak a masikban meg nem.

    De kerdezz ra. Az a legbiztosabb.

    előzmény:
    Nyulcsi (61683)
    2009-06-27  12:24
  18. 2009. június 27. 12:3161684.

    Kerdezd meg. En is rakerdeztem amikor mentem a havi ellenorzesre a korhazba, de nalunk azt mondta a doki, hogy ebben a korhazban nem csinaljak, ha akarom privat megcsinaltathatom.

    Patikaban nem leht kapni, ez nem olyan teszt min t egy terhessegi teszt.

    Megrendeled emilben, kapsz egy csomagot van benne ket kemcso, meg olyan palciak amivel a mintat veszel a huvelyedbol. Bezarod a kemcsobe, beteszed a zacskoba amit kuldtek hozza kitoltod az adatlapot es visszakuldod.

    Megkapod emilben is pdf. foramtumban is az eredmenyt meg postan is elkuldik.

     

    En ezt talaltam es csinaltam meg. Keress ra a neten hatha te talalsz masikat ami jobb neked.

     

    Egyebkent nem kotelezo, de amikor en errol hallottam, amikor Tunde rakerdezett akkor ugy gondoltam, nyugodtabb vagyok ha megcsinaltatom.

    Ugyanis ha van ilyen kokuszom akkor a babanak antibiot kell kapnia esetleg, a szuletes utan.

    előzmény:
    Nyulcsi (61683)
    2009-06-27  12:24
  19. 2009. június 27. 12:2461683.

    Ezt nem csinálják meg automatikusan mikor az ember megy vizsgálatra? Vagy esetleg emlithetnék hogy csináljam meg. Majd rákérdezek mert kb 3 hete voltam a kórházban megnézetni nincs e valami fertőzésem és akkor vettek kenetet. Hátha azt is nézték. Kösz hogy szolsz egyébként mert én nem is tudtam erről. Patikában nem lehet kapni?

    előzmény:
    ch@tnoir (61681)
    2009-06-27  12:19
  20. 2009. június 27. 12:2161682.

    Ez olyan gyakorlo fájás vagy minek is nevezik magyarul. Elég kellemetlen állitolag szülés közeledtével néhányan össze is tévesztik az igazival. Nem fáj csak olyan feszitő érzés mint mikor menstrual az ember legalábbis én ugy érzem. Megkérdeztem benn egy csajt aki csecsemősnővér volt és azt mondta ez az, nyugodjak meg. Pár napja érzem.  Tényleg nem mondanám hogy fájdalmas csak megfeszül aztán egy idő után kienged. De én mégis be vagyok tőle rezelve. Remélem nem akar kijönni babám idő előtt. MÉG MÓZESKOSARA SINCS,EGY DOBOZBAN KÉNE ALUDNIA

    előzmény:
    ch@tnoir (61680)
    2009-06-27  12:10
  21. 2009. június 27. 12:1961681.

    NOemi, azt akartam mar kerdezni toled, hogy GBS (Group B Streptococcus)  tesztet csinaltattal mar?

    TAlan kb.  ilyen idos terhes voltam amikor talan pont Tunde kerdezte meg, hogy megvan-e.

    Ugyhogy rendeltem a neten test csomagot

     

    http://www.mullhaven.co.uk/index1.htm

     

    amit self serviceben levettem a mintat, visszapostaztam es oktober vegen mar meg is volt az eredmeny hogy nincs ilyen kokuszom. Azt hiszem 35 font volt, amit leemeltek a bankszamlarol, mert azt meg kell adni amikor visszakuldod a mintat.

    Vittem is magammal a korhazba, hogy minden rendben van.

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61679)
    2009-06-27  12:03
  22. 2009. június 27. 12:1061680.
    Noemi, mi az a Braxton hicks? Meg sosem hallottam ezt.
    előzmény:
    Nyulcsi (61679)
    2009-06-27  12:03
  23. 2009. június 27. 12:0361679.

    Igen a kiskádat tőled viszem Tina. Egy barátnőmtől lett volna de majd ad mast ugyis kaptam már tőle pár dolgot igazából mondtam neki hogy már tényleg sokat vett de nem tud leállni. Vannak páran akik ugy tünik örülnek hogy ilyen kis cukiságokat vehetnek ,hogy vegre egy baba aki miatt lehet bababoltban turkálni.

    Használt mózes is tökéletes. Itt is volt a charity shop-ban de akkor még nagyon az elején jártam. 10  font volt. Annyit adnék használtért. Simán.

    Tina milyen kiságy? Panni is jár hozzá? Egyébként elvinném Pannibabát simán de most éppen kivagyok ettől a Braxton hicks-től. Nagyon kellemetlen. El is kell indulnom hamarabb dolgozni mert nem fogok időben odaérni.

    előzmény:
    rintintin (61677)
    2009-06-27  11:38
  24. 2009. június 27. 11:5361678.
    Tina, hozhatod a kiscsajt. Elbabazunk itt Jadeval amig Te kialszod magad.
    előzmény:
    rintintin (61677)
    2009-06-27  11:38
  25. 2009. június 27. 11:3861677.

    na,most latom csak ezt a valaszodat! miert nem jelent meg elobb nekem?!

    hasznalt mozes jo neked?mert azt tudok szerezni, szokott lenni az itteni Charitykben mindig. a lengyel baratnom is ott vette. ja, de hulye vagyok,megkerdezhetem melaniet, eladja-e o az ovet, o oktoberben vette Mothercareben.

    lassan minden osszegyulik itt neked! hetvegere Pannit is viheted,aludnek egyet

    előzmény:
    Nyulcsi (61675)
    2009-06-27  10:37
  26. 2009. június 27. 11:3461676.

    ez vicces,maert mar en is felajanlottam Noeminek a kiskadat,igaz,nekunk 'sima' IKEA-s van csak. namajd Noemi valaszt.

    Noemi, a kiságyunkat viheted.

    előzmény:
    ch@tnoir (61674)
    2009-06-27  10:35
  27. 2009. június 27. 10:3761675.

    Tök aranyos kiskád. Köszi a felajánlást de kádunk lesz ha minden igaz.

    Kezd minden a mózes mellett szólni. Na majd szétnézek árban hogy vannak. Eddig a legolcsobb a 30 font volt.

    előzmény:
    ch@tnoir (61673)
    2009-06-27  10:27
  28. 2009. június 27. 10:3561674.
    Itt egy masik kep, ez jobb mert jobban latszik az egesz felszereles. Most arulja valaki az ebayen, tole csentem a kepet.
    előzmény:
    ch@tnoir (61673)
    2009-06-27  10:27
  29. 2009. június 27. 10:2761673.

    Sziasztok Kislanyok,

     

     

    Tina, Dogshow lesz a jovo hetvegen. Es az iden szombaton lesznek azok a fajtak amik mindkettonket erdekelnek Veraval. Ha csak Vera nem valtott fajtat tavaly ota.

     

    Sajnalom az ejszakatokat. Remelem, azert hamarosan jobb lesz kicsit.

     

    Nekunk is volt mozes kosarunk, kaptunk egyet ajandekba, allvany nelkul. En is ket szeket toltam ossze es a masik szobankban amit elvileg nappalikent hasznaltunk volt hasznalva. Ha kint nagyon ramaty ido volt, vagy valamiert nem tudtam kimenni akkor mindig ott szelloztettem a gyereket. Kosarba, jol betakartam es kinyitottam az ablakot. Hatalmasakat aludt benne egy darabig.

     

     

    Noemi, en is fel akartam ajanlani a kiskadunkat. Igaz nem orokbe, de mire nekunk feltetelezhetoen ujra kelleni fog addigra Dorika vigan lubickol majd a nagy kadban. Szerintem.

     

    Jopofa a kad, mert van hozza egy betet amig a baba nagyon kicsi. Azt pl. mi alig hasznaltuk, mert eleg keson vettem, es Jade mar majdnem teljesen ult es nem volt szukseg a tamaszra.

    Megnezheted az argosnal is a leirasat Ficher Price Aquarium Bath Centre a neve.

    Itt egy kep rola.

     

    előzmény:
    rintintin (61670)
    2009-06-27  09:45
  30. 2009. június 27. 10:0061672.

    Sziasztok

    Ugy látom a mozeskosár többeknél nagyon népszerű volt. Ezzel mondjuk ki lehetne tolni a kiságyvásárlást ami ugyse férne most nagyon. Viszont 3 hónap mulva meg ugyis venni kéne. Na majd még kigondolom de júliusban meg kéne már venni lassan mindent. Itt az egyik török bútorosnál láttam kiságyat 90 fontért matraccal. Az nem hangzik olyan rosszul szerintem. Car boot sale-t ismerem mi is voltunk már és tényleg tök jó cuccokat lehet kapni potom pénzen.

    Tina nagyon nagyon rosszul hangzik amit leirtál szegény Panniról. Én el fogok pusztulni ha ennyit hagy majd csak aludni a kisbabám. Neked meg még mindig van energiád.  Annyira látom hogy az enyém majd a nagyágyban alszik velem mert nem fogom birni az éjszakázást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. június 27. 09:5161671.

     

     

    errol jut eszembe: Noemi,mi mind a ketszer olben hoztuk haza a babakat. taxiba siman beszalltunk,nem is kertek kocsiulest,maga a taxis mondta,h. nem kell! en hatul ultem Pannival az olemben,mellettem Marci (neki sem kellett ules).

    ugyhogy mi mindket babat kocsiules nelkul hoztuk haza.

     

    Kriszta,nagyon jo nyaralast nektek!!! ugy irigyellek,biztos nagyon szuper lesz!!!

     

     

    előzmény:
    bluebell (61669)
    2009-06-27  09:34
  32. 2009. június 27. 09:4561670.

    sziasztok!

     

    Vera, de jo,h. igy megbecsulnek Teged ott! biztos nagyon ertekelik,h. mesz es segitesz etc.

     

    Noemi, mondani is akartam,h. neked erdemes lenne kimenni egyszer egy ilyen car boot sale-re,ahova en is jarok. en ide Kilburnbe szoktam menni szombaton (nem minden szombaton). tok szimpi angol csaladok aruljak a gyerekholmikat (tehat latod is,h. kitol veszed), par Pennyert. szokott lenni mozeskosar is,b.kocsi, jatekok,rengeteg ruha stb. en a multkor 6 db babaruhaert, egy jatekgarazs es egy jatekbuszert 5 Fontot fizettem.

    a mozeskosarat allvannyal egyutt aruljak. de szerintem anelkul jobb. vagyis nekunk nappal fel se volt allitva az allvany. mert ahol Marci jatszott, onnan kivittem a babat a mozessel egyutt es ket osszetolt szeken/kanapen/duplaágyon alukalt a mozesben. en imadtam a mozest es ugy sajnalom,h. kinotte.

     

    Gabi, szurkolok,h. fiatok legyen!elfelejtettem,h. mi is lesz Windsorban es mikor...? kutyazas vagy nem...? Verus,mikor is lesz?  


    nekunk ISZONYATOS  ejszaka, az eddigi legrosszabb Pannival. csak velunk, az ágyon/matracon akar aludni es legyen ott vki. teljesen raszokott az ejjeli szopira es tobbszor felkel. katasztrofa. a kiságyban egyaltalan nem marad meg,teljesen tanacstalanok vagyunk. aludt este 8-tol 11:30-ig,akkor szopizott (kivetelesen azert,mert este 8-kor nem szopott, csak bealudt rajta), szoval akkor szopott es aztan 4-kor felebredt es nem aludt vissza. de 4-ig is, allandoan forgolodott, meg kiesett a cumi stb. szoval hullak vagyunk. kb. 5:20-kor aludt vissza, az is hosszas siras, kiabalas, ideteszem odateszem stb utan.

     

    Batun,nalatok mi a helyzet? megint elfelejtettelek visszahivni

     

    kepzeljetek,megyunk Isle of Wight-ra a baratainkkal!!!  jovo pentek-szom-vas. egy hosszu hetvegere. a baratnom akiknek babysittel csalad kolcsonadja a nyaralojat nekunk. (4haloszobas, kertes haz a tengerparton!!), kocsival megyunk,3 oras az ut,utana komppal at a szigetre. Marci mar nagyon izgul,en is!!! allitolag tok sok latnivalo van ott es a tengerpart is szep,homokos! volt mar ott vki?ugy varom! Tesom baratja kolcsonadja nekunk a kocsijat.
     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61668)
    2009-06-26  22:06
  33. 2009. június 27. 09:3461669.

    Jó reggelt.

    Csak beugrottam elköszönni. Ebéd után indulunk a reptérre.

    Noémi, nálunk az éjjeli szekrényen volt a mózeskosár, a franciaágy mellett.

    Én úgy tudom, hogy csak szabvány autósülésben engedik ki a babát, ha autóval mész (gondolom a taxi sem különbözik).

    Mi már eladtuk a mienket, így nem tudom felajánlani kölcsönbe sem, de valaki majd biztos szívesen odaadja.

    Mindenkinek szép hétvégét és meleg, napos hetet kívánok!

    előzmény:
    barackmano (61668)
    2009-06-26  22:06
  34. 2009. június 26. 22:0661668.

    Igen, állványon szokták tartani, de nem tudom ennek van e valami különleges oka vagy csak hogy ne kelljen hajolgatni a babához. Szerintem tökéletesen elvan a földön, vagy egy matracon/heverőn.

    De szerintem egyébként is álvánnyal árulják őket.

    előzmény:
    Nyulcsi (61667)
    2009-06-26  21:51
  35. 2009. június 26. 21:5161667.

    Vera ez tok jo hogy az oviban igy szeretnek. Itt most nem is a penz a lenyeg hanem hogy megbecsulik ertekelik a munkadat.

    Mozesre en is gondoltam mert annyira tunderik de akkor allvany is kene hozza nem? Egyebkent abban haza lehetne hozni a korhazbol? Tudja valaki mi a szabaly? Taxival mennenk haza de autosulest nem akarnek venni ha nem muszaj. Ha azt mondjak hogy annelkul nem engedik ki akkor legfeljebb kolcsnzok valakitol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. június 26. 18:3361666.

    Látod Gabi? Én ennyire béna vagyok matekból. Angolul előbb tudtam.

    A tölcsér szuper ötlet köszibár már találtunk Halloween sapkát, de jó lesz másodiknak. Tomi szerint Maisy feje is az

    előzmény:
    ch@tnoir (61664)
    2009-06-26  18:10
  37. 2009. június 26. 18:1261665.
    Esetleg valamelyik lampaburatok ? Konyhait szoktak ugy csinalni mint egy fejre allitott kup
    előzmény:
    ch@tnoir (61664)
    2009-06-26  18:10
  38. 2009. június 26. 18:1061664.

    Az a kup, Vera.

     

    A gyerek jatekai kozott valami epitokockaban biztos lenne valami csucsos.

    Vagy a konyhaban pl. egy tolcser, annak egy resze olyan.

    előzmény:
    barackmano (61663)
    2009-06-26  18:03
  39. 2009. június 26. 18:0361663.

    Gabi, azért tök jó lenne ha jönnél. Bár vonatjeggyel, belépővel és katalógussak valóban nem olcsó mulatság, de én nem tudnám kihagyni. Még reménykedek akkor.

     

    Szó sem róla, én nagyon szurkolok hogy kisfiatok legyen.

    Én nagyon örülnék ha tutira meg lehetne jósolni. Bár van egy csomó jó módszer rá.

     

    Tomival írjuk a házit, térbeli síkidomokat kell keresni itthon. Már van kocka, meg gömb meg henger, csak az nincs aminek kör az alja meg háromszög a teteje (gőzöm sincs hogy hívják)bár Tomi lázasan keresi. Tetszik nagyon Tomi helyesírása is a duyce (dice)-szal, meg a tennis-t is tennice-nek akarta írni. Én tökre élvezem ezeket a házikat, én is tanulok belőle egy csomót. Szeretem pénteken megcsinálni, mert hétvégén a fenének van kedve szórakozni vele.

     

    Bár meglepődtem, nem is tudtam hogy már ilyeneket tanulnak

     

     

     

    előzmény:
    ch@tnoir (61662)
    2009-06-26  15:25
  40. 2009. június 26. 15:2561662.

    Sziasztok,

     

    Vera nem tudom meg, hogy megyunk-e. Elegge ki vagyunk szamitva anyagilag es azert az a windsori kirandulas minden evben minimum 30 font. Egyebkent neztem a tavalyi konyvet es szombaton, azaz 4-e lesz az iden az Terrier & Utility.

    Nagyon szivesen mennek, mert minden evben ott voltam eddig amiota itt vagyok es a tesomnak TT-jei vannak. Neki csinalom a kepeket minden alkalommal.

    Meg addig van egy hetunk. Majd meglatom.

     

    Mi van ha lany lesz megint?? Nos, akkor kicsit olcsobban jon ki a budzse, mintha fiunk szuletne. Tekintettel, hogy tele vagyunk szebbnel szebb rozsaszin darabokkal.

    De hat mi most fiut gyartunk. Ot hivjuk, ot szolongatjuk. Lany nevunk nincs is csak fiu. (illetve en mar megnezegettem mi van ha... alapon, de nem voltam hajlando megjegyezni oket)

    előzmény:
    barackmano (61661)
    2009-06-26  14:36
  41. 2009. június 26. 14:3661661.

    Ez tetszett, az exed gyerekei. Csajszi letudva. Bár ez szerintem egy hülye teszt, nekem 3 lány jósol, eleve nem jó.

    Jobb ha belehúzol, bár a BH magában nem jelent még semmi, érkeztek már babák 2 hónappal előbb. Miért nem veszel mózeskosarat elsőnek? Nekünk is az volt és kitolhattul a kiságyat. Igaz utána felesleges lett. De izgi.

     

    Tina, ez tetszett ez a Marcibeszólás

     

    Gabi, szupi tevékeny vagy. Én is tartogatós lennék, de lassan akkor költözhetnénk nagyobba. És mi lesz ha kiscsaj költözik beléd? Nem írtad mész e Windsorba.

     

    Itt ma abszolút nem esett. Még.

     

    Képzeljétem hétfőn be kell vinnem a személyimet mert akarnak nekem valamennyi pénzt adni az oviban. Tök rendesek, pedig mondtam hogy nem kell. De mondta is az egyik óvónő hogy én mindig olyan szorgalmas vagyok. Ez mondjuk jólesett.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61660)
    2009-06-26  12:31
  42. 2009. június 26. 12:3161660.

    Sziasztok

    Na én is ilyen gyüjtögetős vagyok mint a te urad. Minden jó lehet még valamire. Sorakoztak a szép dobozok az ágy alatt. Valamelyik nap viszont erőt vettem magamon és kodobtam mindent ,igy is alig van helyem.  Lehet vennem kell egy komodot mert nem férek már annyira nincs tárolási lehetőség ebben a szobában. Közben gyarapodott a gyüjteményem mégegy pléddel. Tegnap felhivott egy régi kolléganőm hogy van egy csomo gyerekcucca. Egy másik meg azzal hivott hogy ha bármikor is bajba kerülnék akkor van egy üres szobája átmenetileg. Az exem meg kitöltött egy tesztet a facebookon hogy hány gyereke lesz és kijött eredménynek 2 fiu meg egy lány. Egy ismerősöm ráirt hogy a lány már összejött. Erre exem “ Tényleg? Kösz hogy szólsz” Már csak a két fiut kell összehoznia.

    Tegnap meg szerintem megvolt az első Braxton hicks-es élményem. Hát nem volt egy élmény. Be is sz…tam rögtön. Az első ami eszembe jutott hogy még kiságya sincs a kis mókuskámnak.

    előzmény:
    ch@tnoir (61658)
    2009-06-26  10:16
  43. 2009. június 26. 11:0961659.

    sziasztok!

     

    Vera, jot venettem a blajtos kocsin meg Krisztan isen a mai napig allandoan rossz oldalra akarok beszallni! engem is csak a kormany tart vissza.

     

    Agota, tenyleg nagyon jo kis programjaitok lesznek mar megint!!!

    en eleg almos vagyokmeg a tegnapelott miatt. nem tudom,mi tortent, de iszonyuan faj a bokam,nem tudok raallni

     

    sajnalom Jackot, szerettem a zenejet, de mindig eleg furcsa embernek tartottam, nem tudtam megbaratkozni ezzel a hulye eletmodjaval + amikor befekudt az oxigensatorba,h. sokaig eljen stb...a baratnom meg jobban sajnalja, 6 koncertjegyet vettek az Ebayen,h. majd aron felul eladjak es jol meggazdagodnak

     

    tegnap marci megallas nelkul enekelt angolul! foleg a happy birthdayt, nem tudom,kit unnepelt. tolunk ugye angolul nem nagyon hallotta.

    ma reggel annyira jot nevettem marcin,meg a konnyem is kicsordult a beszolasan: '-apád alszik,fel kene má' kelteni'

    na megyek,cici van...

    előzmény:
    ch@tnoir (61658)
    2009-06-26  10:16
  44. 2009. június 26. 10:1661658.

    Hogy valaszoljak a kerdesedre Kriszta, en most 6 honap fizetesnelkulit kertem es kaptam ami kb. novemberben jar le. Jade november 16-tol jarhat a nurserybe. Elso nekifutasra ket napot foglaltunk le, de nagyon gondolkodom egy harmadik napon is. A manager azt mondta, hogy nem lehetetlen, de akkor mostanaban el kell dontenem, mert ha novemberben talalom ki akkor mar nem fog tudni helyet adni.

    En meg meg nem tudom igazabol. Ha visszamegyek dolgozni, jo lenne a harmadik nap is. De ha nem, akkor meg eleg kifizetni a kettot. HIszen ha nem dolgozom az allam se teriti vissza a bolcsi arat.

    Jo lenne tudni, hogy a kiskrapek mikor szandekozik helyet foglalni a hasamban. De hat.... mint tudjuk ezt .... hat ezt nem tudjuk.

     

     

    Vera, a nappaliban atcsereltem az egyik kanapet meg az etkezo asztalt. Most egy kicsit tagasabb es megis egy kis valtozatossag.

     

    Vegre eladtam a torott agyunkat. Ma delben jon erte a pasi. A regi babakocsit is elvittek a hetvegen. Szoval fogynak a hasznalaton kivuli holmik.

    Probalok urra lenni a lomokon. Tobb zsak cucc kotott mar ki a Charity-ben. Probalom kiuriteni a gyerekszobanak valot, hogy hozzakezdhessek a festeshez. Mielott hazautazunk augusztus kozepen, szeretnem ha ki lenne festve es a padloszonyeg le lenne rakva.

    De keves a szekrenyunk es rengeteg a holmink. Szoval sakkozok ezerrel.

    Es konyortelenul selejtezek ki mindent amit nem hasznalunk.

    Persze csak akkor tudom csinalni ha W nem latja, mert benne ket handle veszett el. MIndent megtartana, hatha jo lesz meg valamire. Ellenben azonban nem hajlando belemenni, hogy self storage-ot bereljunk. Ezen egy kicsit ossze is kaptunk, mert azt mondta, hogy itthon kell megoldani hogy a holmijaink elferjenek csak szervezes kerdese. Ugyhogy kozoltem vele vegul hogy rendben van, akkor megszervezem, de kidobom amit nem hasznalunk, vagy eladom, vagy odaadom a Ch-nek. Erre kozolte jo.

    Ugyhogy ezen dolgozom.

    előzmény:
    bluebell (61656)
    2009-06-26  09:24
  45. 2009. június 26. 10:0161657.

    Jo reggelt Kislanyok!

     

    Kriszta, most ertem oda a baloldalraulos reszhez.  Nekem az ilyen sztorikrol mindig a kedvenc filmem a Valami Amerika jut eszembe, amikor megallitja a rendor a Hosok teren az angol kocsit es baromira nem erti hogy a kormany nem ott van ahol o keresi. A jelenet vege, hogy azt mondja "surgosen rakjanak rendet ebben a kocsiban".  Kesz vagyok tole. Lattam mar szazszor de mindig ugyanugy tudok szorakozni rajta.

     

    Agota, Kata nagy mesemondo lesz ugy erzem. Jo kis fantaziaja van. Ez persze a Ti erdemetek.

     

    Ja, amit irtal, hogy talalkozzunk Pesten, en benne vagyok!!!

    előzmény:
    bluebell (61649)
    2009-06-25  20:30
  46. 2009. június 26. 09:2461656.

    Jó reggelt!

    Sajnos a parkozás törölve. Egész napra esőt jósolnak, ide már meg is érkezett.  Asszem csak átugrunk Tináékhoz.

     

    Tünde, el is felejtettem írni, hogy milyen szuperek a képek. Hihetetlen, hgoy Félix is milyen nagy már, és azóta még nem is találkoztunk.  Annyira be vagytok ti is, és mi is táblázva, hogy nem egyszerü egy közös szabad hétvégét találni. júl.11-18-25 közül nektek jó valamelyik? Nekünk már oda is alakulnak programok, de egy vasárnap majdcsak szabad lesz. Egyébént szerintem is Domi inkább Gergőre hasonlít, Félix viszont tisztára Te vagy.

     

    Ágota, nem tudtunk valami nyugodtan beszélgetni. Bocsi, nem erre számítottam. Rubint pont elkapta az esti fáradtságos hiszti. Addig tartott, amíg le nem tettem. Tipikus. Nagyon jó lesz a Rajna-völgyi kirándulás, biztos rengeteg szép helyet fogtok látni.

     

    Gabi, tényleg nagyon el vagy tünve. Akkor most veletek mi is a helyzet? Meddig nem dolgozol? Fizetetlenen vagy, ugye? Szeptemberben kezdi Jade a bölcsit?

     

    Ügyesen teszed, hogy azóta máshogy emeled Jadet. Ő is kis törékeny, mint Rubin. Nem kell neki sok, hogy kiránduljon a karja.

     

    Vera, nekem MJ volt a legnagyobb élő legenda (Madonnával együtt). Imádom a zenéjét is. Azt persze nem csodálom, hogy a sok mütét, és az a fura életmód ide vezetett. Szegény, azért élt "burokban", hogy sokáig megőrizze az egészségét, hosszú életü legyen. Ez nem jött be. Úgy látszik, hogy csak kell egy kis baci.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. június 26. 08:4961655.

    El is felejtettem pedig ezzel akartam kezdeni de Gabi bezavart, mit szóltok szegény MJ-hoz? Én sajnálom, mint mindenkit aki idő előtt hal meg. Nem voltam egy nagy rajongója de tetszettek a számai, tök jól tudtam rájuk táncolni, pedig falábú vagyok. Lehet túl nagy legenda volt ahhoz hogy végelgyengülésben haljon meg.

    Pont jött volna Londonba fellépni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. június 26. 08:4361654.

    De aztán betartani Gabi!!!!Már hiányoltalak. De Noémit és Szandrát is, ők sem voltak egy ideje.

     

    És mit ügyködtél a nappaliban? Jól csinálod szerintem Jadesolával, én is így próbáltam, bár egyre nehezebb mert sokkal könnyebb lenne vele angolul, de azért sem.

    Már kikérdeztem, megért ő mindent, állítólag elfelejtette. Mondjuk tényleg nem én mentem érte csak a gymben találkozunk, kieshetett a fejéből.

     

    Akkor jöttök Windsorba ugye? Már csak 9 nap!

    előzmény:
    ch@tnoir (61653)
    2009-06-26  00:33
  49. 2009. június 26. 00:3361653.

    Sziasztok Kislanyok,

     

     

    Tunde, Dominak utolag is nagyon boldog szulinapot kivanok! Megneztem a kepeket a fiukrol. Nagyon edesek. Mar a kicsinek is huncutosodik a szeme akarcsak a bratyonak.

     

    Tina, az az ugralos, csuszdas cucc nagyon jopofa lehetett. Panni egyre jobban hasonlit Marcira. Legalabbis nekem igy tunik.

    Es hogy Anita gyerekei hogy megnottek. A mikulas bulin lattam oket utoljara. Fel ev milyen sokat szamit!

     

    Kriszta, szegeny Rubinka, remelem azota mar el is felejtette az egeszet. Azota miota ezt elmeselted, en is maskeppen emeled Jadet. :-)

     

    Vera, Janaki is hatalmasat nott. Olyan kis szep! Nekem a haja szine tetszik a legjobban. Olyan ebenfekete ahogy a mesekben szoktak mondani.

    Olvastam, hogy Tomi rosszalkodott es nem adta at az uzenetet. Bizots, hogy megertette, hogy szolnia kell neked?

     

    Amit a magyar nyelvtudasrol irtal azzal maximalisan egyet ertek. Szerintem 1000 szazalekosan a szulokon mulik a dolog. Mert ha ok nem torekednek arra, hogy az anyanyelvuk megmaradjon a csaladban akkor valoban el fog veszni.

    Azokat a csaladokat peldaul egyaltalan nem ertem meg, ahol mindket szulo magyar, es mondjuk angolul zajlik a tarsalgas, mert hogy a gyerek tanulja meg a nyelvet. Amit ugyis megtanul, mert olyanok mint a szivacs es jobban is fognak tudni mint mi magunk.

    En sose beszelek Jadeval angolul. Elismetlem ha W is ott van es akarom hogy ertse mit mondok, de Jadesolaval csak es kizarolag magyarul beszelek.

     

    meg olyan sokat akartam irni, de mar nagyon almos vagyok. Ma hirtelen felindulasbol atrendeztem a nappalit es most igy ejfel fele mar egy kicsit faradt vagyok.

    HOlnap folytatom.

    Uttoro becsszora.....

    előzmény:
    batun (61612)
    2009-06-22  09:58
  50. 2009. június 25. 22:0961652.

    Hú, tök jó és merre mentek Fra.o-ban? Mikor?

     

    Ezen a balajtóson most már én is csak röhögök, gőzöm sincs mi van velem, tiszta hülye vagyok mostanában és egyfolytában fáradt. Gőzöm sincs mitől lehet.

     

    Tomi 5 évet öregedett a nyakkendőtől, irtó csinike lesz már jövőre. De vége a jó világnak.

    előzmény:
    Deme71 (61651)
    2009-06-25  21:27
  51. 2009. június 25. 21:2761651.

    Ugyan beszéltünk azóta Krisztával, ő tehát tudja, de azért írom: nem dolgozik már, hivatalosan 06.30-ig van, de volt még néhány szabadnapja. Neki pihi, nekem még július közepéig nyelvtanfolyam, utána franciao.-i kirándulás, és költözés júli végén.

     

    Vera, balajtós kocsi  Tomi helyes lehet a nyakkendőjében!

     

    Kriszta, a Te balajtós sztorid is jó, én nevettem rajta, ahogy elképzeltelek, amikor rádöbbentél, hogy nem ott van a kormány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. június 25. 21:2261650.

    Na, hát néha én is ennyire nem vagyok magamnál, nekem még Ágotáék itt laknak, valahogy nem tűnt fel hogy nem

     

    Én mindig rossz oldalra ülök be mikor hazamegyek meg mikor visszajövök. Bekötésig még én sem jutottam, mert ott van az a nagy zavaró kormány. De adott esetben én is jót nevetnék magamon.

     

    Kata tuti mesekönyveket fog írni egyszer.

     

    Kriszta, nem tudtad még megkérdezni? Nincs fenn a rokonod az iwiwen? Megkérdezem én is szívesen. Most már tényleg foglalkoztat a dolog és szívesen kezdeném otthon azzal, le szeretném ezt tudni minél előbb.

     

    Olyan gyorsan repül az idő, mindjárt megyünk haza, aztán jövünk vissza. Tominak vettem nyakkendőt, rögtön fel is vette és elkezdett örvendezni hogy ő 6 éves. Mondtam hogy arra még kicsit várni kell, egy nyakkendőtől nem lesz az.

     

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (61649)
    2009-06-25  20:30
  53. 2009. június 25. 20:3061649.

    Ágota, micsoda fantasztikus sztori. De tényleg. Én még olvasni sem nagyon olvastam ilyen sztorikat, nemhogy magam találjam ki.

    A lehajtható asztalka az első ülések hátulján van, úgy mint a repülőkön? Az Rubinnak is bejönne. A fekete meg elegáns, van ízlése a kiscsajnak.

     

    Tina, a vizes sztorin én is jót röhögtem.  Jó erős.

     

    Vera, Mi az a balajtós kocsi? Nem balkormányosra gondoltál? Németországban csak olyan van. Mármint többnyire.

     

    Erről jut eszembe, nem is írtam, hogy múltkor Rubinnal indultunk valahová. Beültettem, becsatoltam, majd én is szépen beültem és becsatoltam magam. Felnéztem, hogy beindítsam az autót, és csak akkor láttam, hgoy a bal oldalra ültem. Ez így nem olyan vicces, de abban a helyzetben nekem a könnyem is folyt, úgy röhögtem. Mert ugye hirtelen sokszor oda akarok menni, de azért a bekötésig még soha nem jutottam.

     

    Józsi holnaptól nem is dolgozik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. június 25. 19:1461648.

    De jó lesz akkor most nektek, lesz egy kis családi pihi. Terveztek vakamit?

     

    Kisasztalkás autószalonok. Itt adnak el balajtósokat?

     

    Mi júli 20-án megyünk.

     

    Még persze ráér, de azóta is várjuk a füldoki nevét. Esetleg ha van MATÁV-os telefonszáma, még innen tudnám hívni.

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61647)
    2009-06-25  19:08
  55. 2009. június 25. 19:0861647.

    Tünde, Tina, nem vagytok semmik az éjszakáitokkal, én totál kidőlnék...

    Milyen klassz ovis nap van Marciéknál! Pancsi, plédek, klassz lehetett! Ügyi már a dalokkal. Mondom én mindig, hogy sokkal többet tudnak, mint amennyit mi megtudunk tőlük.

    Vicces, hogy a fiúk a vizet is erősnek érezték, biztos nem voltak már szomjasak.

     

    Kriszta, emlékszem, amikor Rubint leszoktattátok az éjszakai kelésekről, és milyen gyorsan ment! Mint ahogy télen az időben fekvés.  Milyen nyakláncot fűzöl?

     

    Tünde, ja hogy orrlyukak!!  Az én fantáziám meg hol van?

    Kata meséje arról szólt röviden, hogy  "élt egyszer Afrikában egy elefánt és egy zsiráf", akik meghallottak egy másik mesét (!), és átmentek abba, így találkoztak a hópegazussal és a hóunikornissal, versenyen is részt vettek, meg persze repültek és a végén "ma is élnek, ha meg nem haltak". Megzabáltam.

     

    Vera, én is úgy tudom, hogy az orr- és füldolgok összefüggenek, a horkolás egy tünet lehet arra, hogy valami nem stimmel. Ki mikor utazik haza Mo.-ra?

     

    Mi az elmúlt napokban autókat néztünk, mert jövő kedden le kell adni a jó kis Passat-unkat , nem éri meg megvennünk. Kata már baromira unja az autószalonokat, de a fekete és/vagy kis evőasztalkával rendelkezők nagyon tetszenek neki.  Ehhez tartsuk magunkat.

    Megyek leckét írni, aztán fürdés, J. ma kimarad, utoljára dolgozik és megy a kollégáival búcsúestezni.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. június 25. 18:3861646.

    Jó és olyat itt hol lehet kapni? És hogy hívják?

    előzmény:
    bluebell (61645)
    2009-06-25  15:46
  57. 2009. június 25. 15:4661645.

    Sziasztok. Én is pont a holnapi játszóteres találkozót szerettem volna kiírni. Hyde Park- Hajós játszótér.

     

    A lányok alszanak, én meg nyakláncokat füzök. Nem is akarok itt leragadni.

     

    Ágota, nem csoda, hogy Kata ilyeneket mesél, mindig ezt hallja tőletek. Én nem tudnék ilyeneket kitalálni. Kár hogy legalább a nagyszülők nem mesélősebbek nálunk, mint az én nagyimat öröm volt hallgatni. Katának sincs gond a fantáziájával. Nagyon ügyes.

     

    Vera, mondd a csajnak, hogy igyon édesköményes teát. Ő, ne a baba. És tényleg ne adjon gyakrabban enni, mint 2,5-3 óra.

     

    Tina, mi is hagytuk sírni Rubint kb. 8 hónaposan. Nálunk két éjszaka volt szörnyü, utána szépen végigaludta az estéket. Épp erről nyitott fórumot egy anyuka néhány napja. Azt olvasgattam. Tényleg két táborra oszlanak az emberek. Az egyik, aki nem tudja sírni hagyni, a másik, aki nem hajlandó fentmaradni/felkelni éjszakánként. Mi az utóbbiba tartozunk. Szerintem semmi baja nem lesz egy kis sírástól, ha tudja, hogy ott vagyunk. (2-3-5-7-10-15-20-30-45 percenként mentem be hozzá.) Azóta soha nem kell éjszaka, kivéve, ha oka van rá, negyedévente egyszer. Persze azt is megértem, aki nem tudja a babát sírnihagyni.

     

    Most megyek kiterigetni, meg lassan pakolom a bőröndöket a nyaralásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. június 25. 14:4261644.

    Ez a vizes nagyon tetszett, de húha, nagyon be lehettek lőve ha észre sem vették. És ilyenkor mikor reggel 6-kor megy el nem is alszol közben? Vagy ott aludt ő is?

     

    De jó hogy mondod ezt a szoptatós dolgot, fogalmam sem volt, de majd felívom ma. Ő nem barátnőm csak egy román csak a suliból, aranyos nagyon egyébként. Első gyerek és nem tud semmit.

     

    Sajnos holnap mi tuti nem megyünkesetleg suli után tudnánk, de ki fog ottmaradni addig?

    előzmény:
    rintintin (61643)
    2009-06-25  13:02
  59. 2009. június 25. 13:0261643.

    sziasztok!

     

    ide irom ki: holnap hajos jatszoter de. 11 korul + KFC!

     

    Vera, a 3 hetes hasfajos babaval ami legrosszabbat tehet az az,h. allandoan szoptatjaha ejjel-nappal csak szopna,akkor nem pihen a gyomra, bele es azert faj neki. amugy is, 2 het utan jelentkezik a hasfajas, P. akkor kezdett el sokat sirni. tartson kozte legalabb 2,5 -3 ora szunetet, ringassa vagy probaljon cumit adni neki. szegeny,kitartas! nem is mondtad,h. mostanabn szul baratnod. itt vagy otthon?

     

    Vera, nem vagyok en olyan stramm, almos vagyok en am a vendegek ejfel utan mentek el, az utolsot reggel 6-kor hajitottam ki, addigra mar kiontottem a palinkat a lefolyoba es vizet tettem helyette az uvegbe,de nem vettek eszre, csak megittak ugy es meg mondtak is,h. jo eros G. soroskorsojabol kiontottem a sort, alig maradt benne, o meg azt hitte,h. 'ilyen keves volt csak benne'?

    Szandra Gabi merre?

    Batun,milyen ejszaka?

     

    megyek, birkaporiot fozok. G. a romokat takaritja. Marciek ovijaban ma tok joprogram van: felfujhato kismedencek vannak a kertben,korben pledek, parnak,torolkozok es lesz nagy pancsolas!

     

    előzmény:
    barackmano (61642)
    2009-06-25  08:30
  60. 2009. június 25. 08:3061642.

    Hú Tina, micsoda eseménydús napjaitok vannak, tök jó! Te meg változatlanul nagyon stramm csajszi vagy, ilyen éjszakákkal is bírod a tempót. Marci már megedzett gondolom.

     

    Ez annyira jellemző ez a rajz, Tomi is ezt csinálta, telefirkálta a lapot és közölte hogy ez az xy vonat megy ide. Én már teljesen kétségbe voltam esve, már ment iskolába de rajzolni nem tudott, de ott valahogy megtanult. Sokat rajzolnak tudom. De ő énekeket sem tudott, nagyon ügyi Marci

     

    Janaki Apukájának elege lett az nhs-ből (vajon miért?), űgy tűnik nagyon messzire akar menekülni, kinn már van munkája. Nálunk szerintem nem kellett tudni, azaz lehet kellett volna, de én nagyon béna voltam, most sem sokat tudok.

     

    Tünde, azért a te éjszakád sem semmi, én nem tudom hogy bírnám.

     

    Tegnap hívott fel az egyik osztálytársam, szegény totál odavan, 3 hetes a kislánya, hasfájós, éjjel-nappal csak szopna, semmit nem alszik szegény csaj. Csak nyugtatgattam hogy majd jobb lesz, de most mi mást lehet? Ti mit adtatok hasfájós babáknak?

     

    Megígértem neki hogy elküldöm az iskolás papírokat, oda sem tudott bemenni azóta.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    rintintin (61638)
    2009-06-24  23:09
  61. 2009. június 25. 00:0661641.

    ja,azt akartam irni,h. tok jol nezel ki a kepeken!!! nem latszol faradtnak a kepen! pedig tuti az vagy...

     

    hallod es a vedono mondta,h. hagyjad sirni felixet??!! komolyan? ez ugyanaz a vedono aki 3 eve Dominak javasolta,h. adjal neki sausage-ot meg hamburgert?

    amugy az egyik magyar lany, Hannah, o hagyta sirni a szinten 8 honapos babajat, 2 oran keresztul sirt a baba es azota nem kel fel. viszont o addig is csak 1x kelt fel szopizni es errol akarta leszoktatni. P. szerencsere nem szopizik, csak 1x, viszont reggel megprobalom visszaaltatni cicin, hogy nyerjek meg vagy fel-egy oracskat,de nem mindig sikerul

    előzmény:
    batun (61639)
    2009-06-24  23:42
  62. 2009. június 25. 00:0161640.

    jaj,batun,ez nem hangzik azert tul jol...Domi mikor fekszik mostanaban?

    dehogy sikerult! nekem sem sikerult...hagytuk uvolteni 25 percig,de semmi ertelme nem volt. hiaba aludt el, 20 perc - fel ora utan ujra felebred. egyszeruen nem akar/tud megmaradni a kiságyban. vagy erzi,h. egyedul van ott? mi lehet...? ha magam melle veszem,akkor persze alszik,de o is felkel hajnalban es ami szar,az az,h. Marci pl. tegnap 5:50-kor kelt,ma 6:20-kor es P.-t is felebreszti, P. meg ugye izgul,h. buli van es orul,meg rikkant Manonak

    ugye marcival is igy kezdodott, de o mellettunk sem aludt rendesen, nagyon eber volt mindig,volt ugy,h. a konyhaban talaltunk ra hajnalban a jatekaival jatszott

    na, bejottek a fiuk, vege a pokernek, nem tudom,ki nyert es mennyit mert ilyen eltunt penzeket keresnek

    előzmény:
    batun (61639)
    2009-06-24  23:42
  63. 2009. június 24. 23:4261639.

    Tina, szegeny, csak nem foglenyomatbol jottel ra az 5 fogra? Felix parszor harapott meg, mikor kinott az elso ket foga, azota nem. Mondjuk meg mindig csak 2 foga van...mennyit fogunk meg szivni emiatt is.

    Mostanaban ugy alszik, hogy este f8-8 korul elalszik, de mire mi lefekszunk 11 korul addig meg vagy 3-4x felsir. Aztan viszonylag jol alszik, 1-2x kel ejjel, utana reggel 5-6 korul kezdi a negyedorankenti keleseket megint. Szoval en nagon jo esetben 11-tol 5-ig tudok aludni 1-2 kelessel. de inkabb csak ejfeltol. Durva...de megsem tudom ravenni magam az uvolteni hagyos egyedul elalvasra szoktatasra, amit a vedono javasolt.(pedig neki meg csak 3 kelest vallottam be)

    Tina nektek sikerult vagy feladtad vegul???

    előzmény:
    rintintin (61638)
    2009-06-24  23:09
  64. 2009. június 24. 23:0961638.

    sziasztok!

     

     nagyon boldog szulinapot Dominak!!!

    Batun,nagyon tetszik Domi rajzaes az tenyleg az orrlyukatok?

    anyosod 'otlete' a vallranditassal kapcsolatban!!!???es ezt komolyan gondolta??!! amugy anyosod tok jol nez ki a kepen,nagyon fiatalos. az a kep,ahol a fiuk vele vannak,nagyon tuti, tipikus kinagyitanivalo-keretes kep Domi olyan szep!!!Felix is nagyon edes,kis mosolygos.

     

    Vera, jo messzire mennek Janakiek!! miert is...? en meg anno Abu Dzabinak tanultam anno, z-vel, kulonirva. nalatok is tudni kellett a vilag osszes orszaganak fovarosat? 

    ha csak otthon horkol Tomi ,akkor lehet,h. ott szárazabb a levego,nem? mindig panaszkodsz,h. apukadek nagyon befutenek,az is zavarhatja, Tomi (es te sem) ahhoz vagytok szokva.

     

    Agota, ezen meg sem lepodom,Kata olyan ertelmes kislany!!! hihetetlen,miket mond!es ezt vmi mesebol idezte?tenyleg,neked a vizsgarol meg mindig semmi hir? megint nagyon jo programjaitok voltak!!!

     

    kepzeljetek,marci meg mar nagyon sokat es sokszor enekel, tok ugyes! (rajzolni meg mindig semmi, mindenre azt mondja: ez vonat,ez meg sinek...) szoval hosszu sorokat enekel,meg befejezi a dalokat! most mar angolul is!

    ugy megdobbentem, kepzeljetek, Panninak 5 foga van,en meg azt hittem, 3,5!eszre sem vettem,,h. kijott meg 2, de ma sajnos erzekeltem is....

     

    en meg olyan ritkan jovok,mindig van vmi, tegnap grilleztunk, ma meg kerti pokerezes van a fiuknak, G. sznapja van. delutan Melanievel parkoztunk (volna), de megint kesett,  most 1,5 orat, amire odaert,mi jottunk haza. de legalabb eljott hozzank,itt tudtunk dumalni, marci a pokerasztal korul legyeskedett.

     

    latom,mindenki megjegyezte a whiskyt az ovis tombolan!amugy ez ugy volt,h. volt bottle tombola, sweet tombola, stb. mi Anita javaslatara egybol a piashoz mentunk

     

    na,megyek tvzni, kint szol a zene, a fiuk meg bejarkalnak pisilni, az ablakon adtam ki nekik a sort,h. legalabb azert ne jojjenek mar be

    előzmény:
    barackmano (61637)
    2009-06-24  21:09
  65. 2009. június 24. 21:0961637.

    Az hogy horkol általáben csak akkor szokott feltűnni mikor egy szobában kell aludni vele. De biztos van valami a dologban. Ami furi hogy szerintem teljesen jóll hal, pedig elvileg nem szabadna neki, de elég távolról is meghallja ha kiabálok neki.

     

    Pedig elvileg ezért vittem el mert kétségeim voltak, de azóta szerintem minden OK, csak az orvosok szerint nem.

     

    Majd figyelgetem, köszi az ötleteket. Azt is megfigyeltem hogy ha felkeltem és kifújatom vele az orrát nem horkol. Hú de szokott otthon idegesíteni.

    előzmény:
    batun (61636)
    2009-06-24  20:44
  66. 2009. június 24. 20:4461636.

    az nem a szemunk:D

    hanem 2 szem, 2 orrlyuknekem is eltartott egy ideig, mig rajottem

    vicces meg, hogy mindig en vagyok a legnagyobb a kepeken, amit rajzol...

    Behalok Kata szovegen! Gondolom toled hallott ilyen meseket, dehogy meg is jegyzi ezeket a szavakat es ertiNagyon okos kislany!VErus, sztem figyelgesd Tomit, azt is, hogy be van-e dugulva(Domi eleg sokszor horkol emiatt) MEg azt is, hogy mennyire hall. A nem hallas sokmindent megmagyaraz nalunk is, mondjuk meg ha hall sem csinal meg sokmindent amit kerek tole. DE legalabb megadom neki az eselyt mielott leuvoltom a fejet...

    előzmény:
    Deme71 (61634)
    2009-06-24  19:15
  67. 2009. június 24. 19:4161635.

    Kata olyan okos, érett kislány, hogy fogja élvezni a magyar szövegkörnyezetet, végre teljesen  kibontakozhat. Klotyón mese

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61633)
    2009-06-24  19:13
  68. 2009. június 24. 19:1561634.
    Ja, Tünde, jót nevetettem a sokszemű embereken. Tutti, jól lát mindenki a családban. Nagyon aranyos a rajz. A piros szín a gyerekrajz-elemzők szerint (ha jól tudom) érzelemgazdagságra és szeretre utal, ami a családban van.
    előzmény:
    Deme71 (61633)
    2009-06-24  19:13
  69. 2009. június 24. 19:1361633.

    Tünde, de jók a képek! Olyan szép mindkét gyerek! Nekem Domi most jobban Gergős, Félixben inkább Téged látlak. De nagyon édesek.  Hihetetlen amúgy, hogy mekkora már Félix!

     

    Mindig elámulok Pannyi babán is, amikor Tina tesz fel képeket, olyan nagyok már!

     

     

    Verus, jót nevettem a történeten.  Hihetetlen, hogy már Janaki is sulis lesz jövőre! Annyira örülök, hogy Kata még hivatalosan ovizhat két évet.

     

    Tegnap Kata mondott mesét nekem (hol másutt, mint a klotyón?  ), egész hosszút. Nagyon fantáziadús volt és olyan szépen, választékosan mesélt, teljesen el voltam ájulva (pld.: "Honnan vetődhettek ide ezek a szerzetek? - kérdezte a hópegazus, mivel még sosem látott ilyen állatokat.")! Az elején láttam, hogy jó kis mese lesz ez, úgyhogy fel is vettem videokamerával.

     

    Ma végre itt is nyárias idő volt, állatkerteztünk, fagyiztunk.

     

    Noémi, kitartás! Klassz, hogy ennyi cuccot kapsz, tényleg nagy segítség. Ha következetesen és Dóri tanulmányait - egy ideig - követve magyaroztok, biztos, hogy nagyon szépen fog beszélni ő is. Majd menjen férjhez magyar pasihoz, aztán akkor igazán fog tudni még az unokád is magyarul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2009. június 24. 19:1161632.

    De kis csibész ez a Félix és szerintem ő kifejezetten egyre jobban rád hasonlít.

     

    Milyen ügyi rajz

     

    Nem tudom, lehet, a doki is kérdezte be szokott e dugulni az orra, nekem csak azt tűnt fel hogy elég gyakran rá kell szólni hogy csukja be a  száját, bár ez ebben a korban még nem mérvadó. Majd megnézetem. Akkor lehet itt is azt akarták Tomin csinálni amit otthon ambulánsan. Itt is csak helyben csinálják.

     

    Megyek, Tomit bevágtam a kádba, de valamit akar.

    előzmény:
    batun (61631)
    2009-06-24  17:47
  71. 2009. június 24. 17:4761631.
    a 3-on anyosommal van a ket fiu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. június 24. 17:4661630.

    ja es voltam ma lemeretni Felixszet. 10,5 kg, latszik, hogy beteg volt szegeny, csak 30 dekat hizott mar 4 het alatt

    Kis husi-musi.

    csatolok par kepet: a 3-on Domi lerajzolta a csaladot, 4-en a chilei baratjaval van Domi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. június 24. 17:3861629.

    a csovecsket gromet-nak hivjak, keress ra a neten, nem tudok rola sokat, csak annyi, hogy ambulansan csinaljak, tehat nem kell ottaludni a korhazban. Dominal az orrmanduléarol van szo, meg van nagyobbodva neki es emiatt a sok baj. Lehet Tominak ugyan az a baja?

    Szoktak a kettot kombinalni is otthon, itt nem vesznek ki orrmandulat...

    A kontaktlencse utan azert kell pihentetni a szemet 24 orat, mert az elnyomja a szaruhartyat es emiatt hamis kepet adhat a szamitogepes szemvizsgalat (otthon sehol nemcsinaljak meg rogton) Gondolom van benne valami igazsag, ha mindenhol ezt mondtak nekem. Itt nem tudom milyen technikaval vizsgalnak.

    előzmény:
    barackmano (61628)
    2009-06-24  14:36
  74. 2009. június 24. 14:3661628.

    Ez milyen mandula, orrmandula? Mert azt Tominál is mondták hogy az orrával lehet összefüggésben. És a csövecskét hogy ültetik be? Mert neki is azt akarnak.

     

    Tök jó hogy a Bootsban megnézik a szemedet, én még ilyen butaságot nem is hallottam hogy várni kell a lencse kiszedése után, hisz az max. annyi mint a szemüveg, én emlékszem miután kiszedtem ugyanolyan vak voltam.

     

    Képzeljétek ma közölte velem egy Patrick nevű kisfiú hogy You are a silly lady. Miután egy vita kapcsán egy kislánynak adtam igazat és nem neki. Ez kicsit szíven ütött és kifaggattam miért vagyok én silly, de mindig csak azt mondtam hogy csak, mert az vagy. Aztán elmagyaráztam neki hogy ilyet nem mondunk másnak mert rosszul esik...bla-bla...Aztán a tízórainál közölte velem hogy You are not silly now.  Wow. Feloldozott. Kemény 1 óráig az voltam.

    előzmény:
    batun (61627)
    2009-06-24  11:56
  75. 2009. június 24. 11:5661627.

    haliho,

    koszi Agota az erdeklodest a szemem mar rendbejott. Kozben megerdeklodtem a boots-ban es itt megcsinaljak a szemvizsgalatot a szemuveghez rogton miutan kiveszem a lencset, ugyhogy valoszinuleg megcsinaltatom itt. VAn egy csomo akcios szemuveg. Sztem szazas alatt meguszom. UGyis csak tartalekba kell, ezert nem kell olyan nagyon csini darab. MAs kerdes, hogy itt miert csinaljak meg kozvetlen kontaktlencse kivetel utan a tesztet...ennyivel jobb gepeik vannak, vagy csak mint minden masban az orvoslas teren, ebben sem torodnek a tokeletessegre. Mindegy, ha rossz lesz a szemuveg majd visszaviszem, itt legalabb visszaveszik, ha nem jo.

    VEra, JAnaki nagyon hasonlit Tomira!

    Szegeny Rubin, akkor vigyazni kell ra nagyon! Errol az jutott eszembe, mikor anyosomeknal voltunk es atjottek regi ismerosek a torekeny kislanyukkal. Domi allandoan olyat akar jatszani, hogy megfogja apja kezet, aki felemeli es Domi atoporog, mikozben teljesen kifordul a valla. NA a kiscsaj is megprobalta, csak neki tokre meghuzodott a valla tole. Erre anyosom addig eroszakoskodott, hogy rosszul csinaltak es csinaljak meg megegyszer, mert igy rossz emlek marad a gyerekben, hogy sikerult megjobban meghuznia a vallat.Anyosom neha olyan hulyesegekben koti az ebet a karohoz!!! Mindegy, amugy tok joindulatu, csak az ilyenektol falra maszok.

    UGY nez ki sikerult dokit talalni, aki megvizsgalja otthon Domit es esetleg kiveszi a mandulajat, ha kell vagy beulteti a kis csovecsket a fulebe.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. június 23. 22:0961626.

    Ha már most készülsz Noémi nem érhet meglepetés. Jó kis banda van itt, van itt mindenféle korú gyerek, ki leszel tanítva mire odáig jutsz.

     

    Ma is jó meleg volt, elvileg még fokozódik. Én ma ettem jégrémet, annyira megkívántam, sajnos hűtőnk épp nincs így csak kinn tudok venni.

    előzmény:
    Nyulcsi (61625)
    2009-06-23  21:31
  77. 2009. június 23. 21:3161625.
    Milyen igaz hogyha nem beszelunk mindenfele dolgorol a gyerekekkel akkor nem fogjak megtanulni azokat a szavakat magyarul. Nekem is van olyan ami angolul ugrik be mert hirtelen nem is tudom mi lenne a magyar megfeleloje. Ezert is jo lesz ha viszem tarsasagba a babust meg probalom majd tanitgatni olyasmire is amit altalaban iskolaban szednek ossze. Bar hol van ez megszulessen meg elobb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. június 23. 21:2861624.

    Kriszta nagyon aranyos vagy hogy ennyi mindent felajanlassz. Venni alig vettem valamit mert mindig kapok ezt azt. Kiskadam lesz ha minden igaz egy kolleganomtol. Fejvedo kisagyba meg nincs. Ma is meglepett valaki egy pleddel meg ket alvosrugival. Pedig nem is voltunk olyan kozel ezzel a kolleganommel. O angol es most hagyta el a ceget de hagyott nekem ajandekot az irodaban. Pledet pont akartam venni megegyet. Hihetetlen milyen kedvesek az emberek. Remelem majd en is segithetek ezekkel a holmikkal valakinek.

    Akkor szegeny Rubint nem lehet nagyon nyuzni. Remelhetoleg tenyleg kinovi. Coralla nijncs ilyemi gond? Vagy mar vele ki sem meritek probalni az ilyen porgetos jatekot.?

    előzmény:
    bluebell (61620)
    2009-06-23  17:17
  79. 2009. június 23. 21:0961623.

    Köszi Ágota, így akkor tényleg békén hagyom most már ezzel, amíg nem csinálja megint semmi gond. Mintha valahogy nem is értené mit csinálok ekkora ügyet a dologból.

     

    Hogyhogy nincs hír? Rákérdeztél vagy még csak nem szóltak?

     

    Hát igen, megnőnek ezek a gyerekek, kicsi Janaki is iskolába megy már jövőre, ott is akkor kezdik. Szegény tanulhat még egy nyelvet.

    Ő beszéli H-ékét is.

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61622)
    2009-06-23  20:21
  80. 2009. június 23. 20:2161622.

    Vera, a vizsgáról még semmi hír... már 6 hete voltam.

     

    Kriszta, nem is tudtam, hogy Rubinnak lazák az ízületei - mondjuk, amilyen törékeny kiscsaj, el tudom képzelni. Szegény, kellemetlen élményei lehetnek.

     

    Vera, szerintem Tomi esetében ez még nem tudatos 'hazugság' volt, elhiszem, hogy elfelejti, és ha még rákérdezel, akkor sem emlékszik vissza hirtelen - pláne, ha elfoglalt -, hogy mi is volt. Kicsik azért még ezek a gyerekek, bármennyire iskolásak. Azért persze nem árt most elkezdeni nevelni ezen a téren is, jól tetted, hogy megbeszélted vele és tudja, hogy szankciók vannak ilyen esetben, de én jóhiszemű vagyok egy ennyi idős gyerekkel, pláne, ha eddig még nem fordult elő ilyen eset.

     

    Janaki nagyon szép!! Hogy megnőtt! Szóval mentek Tomival Abudabiba látogatóba jövőre?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. június 23. 17:5061621.

    Juj szegény Rubin. Tényleg egy hős. Vigyázni kell rá.

     

    A sógornőmék örökre készülnek, azaz a sógorom ott kapott állást jó fizuval, a sógornőm nem annyira biztos hogy szeretni fogja ott de a férje menni akar így mennek. Remélem azért ő is megszereti majd, úgy elég rossz lenne ha neki meg nem tetszene. Végül is nincsenek messzebb mint Middlesborough, csak majd nem autóval kell menni hanem relülővel.

     

    Ebben igazad lehet, lépést kell tartani az angol tananyaggal is, mert ott is elveszik sok szó. Én is gondoltam erre majd otthon tanítgatom neki a magyar számokat is meg +-, ezeket mind csak angolul tudja. Az ilyen így nő a virág meg állatos dolgokat meg szoktuk vitatni azért.

     

    Végül nem lett nagyon leszidva (még H-t is leállítottam, ő bezzeg nekiesett itthon pedig tőlem féltette), kifaggattam tegnap elfelejtette, ma meg azért nem vallotta be mert félt. Most ez egy alkalom volt, mondtam hogy még egynek komoly következményei lesznek, remélem nem kerül rá sor. De a héten nincs se Meki se játék.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (61620)
    2009-06-23  17:17
  82. 2009. június 23. 17:1761620.

    Sziasztok.

    Vera, jó messzire költöznek a sógornődék. Végleg, vagy csak átmenetileg? Szerintem sem szép, hogy Tomi hazudik, még most kell fegyelmezni ezért. Bár az is lehet, én inkább ezt tartom elképzelhetőnek, hogy csak figyelmetlen volt, és nem is tudta, hgoy mit üzentek.

     

    A nyelvre visszatérve, én úgy látom, és persze mindig vannak kivételek, hogy ott tanul meg nehezebben a kisgyerek magyarul, ahol a nagytesók már angolul játszanak, mire a kicsi megszületik. Bár azt is el tudom képzelni, hogy néhány év múlva az itthoni játékban is átveszi majd az angol a szerepét. Az meg biztos nem elég, hogy valaki csak az anyukájával beszél egy nyelvet, ha pl. az anya nem nagyon kommunikatív. Pl. a suliban mennyi mindenről fognak tanulni. Történelem, biológia, földrajz, irodalom, stb. Ezek mind-mind milyen nagy szókinccsel járnak. Ha otthon a szülő nem beszélget a gyerekkel pl. a bibékről, a  porzásról, a naplementéről, az ásatásokról, a kőzetekről, a honfoglalásról, stb-stb, akkor ezek a szavak mind "elveszenek" és majd csak angolul lesz képes kommunikálni róluk. Úgy mint ahogy Hari húga is az anyukájával. Biztos Hariék már akkor is angolul beszéltek hozzá, amikor kicsi volt.

     

    Noémi, miket vettél már meg? Mert ha nyáron költözünk, akkor én szívesen összeszednék neked egy csomó dolgot, amire már nincs szükségünk. Pl. babaágyba rácsvédő, hozzávaló zenélő forgó, fürdetőkád, pelenkázóra szivacs, stb, de ezt akkor fogom tutira tudni, ha már összepakoltam és látom, hogy mi van.

     

    Köszönöm az együttérző hozzászólásokat és telefonokat. Rubin karja már teljesen jól van. Neki már máskor is kijött a karja, ezért úgy tünik, hogy nagyon lazák az izületei. Ez nem rendkívüli, sok kicsinek ilyen, kb. 6-7 éves korára kinövi, addigra megerősödik, csak vigyáznunk kell, hogy a karjánál fogva ne emeljük. Most is annyi történt, hogy a karjánál fogva pörgette, vagy emelte meg a keresztapja játék közben. Ha nem visszük kórházba, állítólag akkor is visszaugrik a helyére előbb-utóbb, de addig iszonyatosan tud fájni. Máskor magától visszaugrott, most meg másnapra sem, ezért mentünk be.

    előzmény:
    barackmano (61619)
    2009-06-23  12:29
  83. 2009. június 23. 12:2961619.

    Ugyan már Noémi, ez még nem olyan durva, lesz még ennél több is lehet. De legalább fokozatosan kapod.

     

    Én is elképedtem H tegnap mesélte hogy pl. a huga aki itt született nem is tud az anyukájával normálisan társalogni, ha igazán mélyebb témáról van szó megkért valaki hogy tolmácsoljon. Eddig nem tudtam, nagyon elcsodálkoztam.

     

    De szerintem nagyrészt a szülőkön is múlik mennyire ragaszkodnak hozzá, gondolom H huga is jobban tudna, de ha jól sejtem az apósom angolul beszélt hozzá hogy azért megtanuljon, ő nem járt preschool-ba meg ilyenekbe. Ha otthon csak és kizárólag a magyar a nyelv, kizárt hogy ne tanulja meg rendesen. Szerintem.

     

    Tomi tegnap rossz volt az iskolában, semmi komoly, homokot szórtak a kertben a növényekre Pierce-el egyetemben. Jó, az nekem még elmegy gyerek csínytevésnek. Ami viszont kicsit rosszul érintett hogy mástól kellett megtudnom. Azt is hogy a tanítónéni beszélni szeretne velem, pedig direkt ezzel küldte haza Tomi tegnap (nem én mentem érte). Mikor reggel ennek tudatában rákérdeztem mondott e neki valami Miss Sterry tegnap, azt mondja Nem tudom. (mondjuk rettenetesen el volt foglalva a haverjaival)De mondom mit nem tudsz??? Mondta hogy akar velem beszélni vagy nem? - Nem.

     

    Na mindegy, bementem, beszéltünk, kicsit ő is el volt képedve hogy Tomi nem tudott semmiről. Aztán kicsit elővettem Tomit, de nem nagyon ért rá, majd utána megbeszéljük. Amit csinált abban nincs semmi rossz, de hogy direkt letagadta abban már van. Nekem.

    előzmény:
    Nyulcsi (61618)
    2009-06-23  12:01
  84. 2009. június 23. 12:0161618.

    Sziasztok

    Hogy van Rubin? Remélem azóta rendbejött. Pannibaba még mindig szenved fogacskáktól?

    Én elpusztulok ettől a melegtől pedig nincs is olyan nagyon meleg. Legszivesebben csak feküdnék.

    Elhülve olvastam hogy gyerekek akiknek anyja apja is magyar angolul társalognak egymás közt vagy angolul szivesebben beszélnek. Ez most tényleg azért van mert az angol könnyebb nyelv? Agyoncsapom Dórit ha nem hajlandó majd magyarul beszélni főleg velem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2009. június 23. 08:2661617.

    Milyen őrüleets divat ez a Sommerfest vagy Summer Fete vagy ki hogy hívja. Úgy látszik mindenhol.

     

    A vizsgádról azóta sincs hír Ágota?

     

    Tegnap szupi kis nap volt Janaki-ékkal, olyan kis cuki, de tök nehéz lett, olyan kis pehelysúlyú volt mindig. Eljöttek velünk a gymbe is, de Janaki nagyon elkezdett sírni hogy ő nem mehet be, így elmentek setálni. Olyan rossz, novemberben elköltöznek Abudabiba, de majd a Húsvéti szünetben megyünk Tomival.

     

    Olyan arik voltak ketten, Tomi megállás nélkül Janakinak produkciózott, ő meg majd megfulladt a nevetéstől.

     

    Tomi kapott a sógornőmtől egy Star Wars LEGO hatalmas űrhajót, igaz 7 évestől van, de Tomi azért szorgalmasan rakosgatja, tegnap nem lett kész, de ma reggeli után már rohant is.

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61616)
    2009-06-22  20:17
  86. 2009. június 22. 20:1761616.

    Dominak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!! Remélem, jól sikerült a buli! Tünde, hogy van a szemed?

     

    Bocs, hogy mostanában kevesebbet jövök, állandóan jövünk-megyünk, meg a németen is sok leckét adnak.

     

    Irigykedem a jó kis táncos buli miatt, de elmentem volna!!! Sajnos - mivel én nem nappalin voltam fősulis - nekem kimaradt a főiskolai bulizás, de azért persze pótolni igyekeztem erősen.

     

    Szegény Rubin!!  Ráesett a karjára? Nem lehetett kellemes, amikor a dokinő helyretette a karját. Kis hősnő! Remélem, már teljesen helyrejött - vagy legalábbis majdnem.

    Tényleg riasztó, hogy az anyanyelv így elveszik.

    Tina, Marci aztán tud nyerni!  Sajnálom az állandó fáradtságodat, nem lehet könnyű így...

    Kata is gyakran a 'fülén ül', ezerszer kell neki szólni, aztán persze fel van háborodva, ha már emelem a hangomat. Elég sokat ellenkezik is mostanában magához képest, nagyon remélem, hogy  csak átmeneti.

     

    Tegnap megnéztük a Benjamin Button-t látta valaki? Elég jó film, el lehet rajta gondolkozni, csak baromi hosszú.

     

    Mi megvagyunk, az idő több napja őrületesen angol, tegnap volt a német oviban Sommerfest, 2x is rákezdett az eső. Vettünk Katának oviemblémás pólót emlékbe. Még 4 hetet jár.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. június 22. 15:3961615.
    NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT DOMINAK!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. június 22. 10:5061614.

    Boldog szülinapot Dominak!!!!

     

    A tartós reggeli kelés általában jót tesz az esti lefekvésnek. Én nem is engedem Tomit 9-nél tovább mert reggel meg nem lehet kihúzni az ágyból.

     

    Én majdnem bőgtem hogy ma visszament Paddington, én is ilyen lökött vagyok, hiába tudom hogy csak 1 darab összetákol rongy. Tomit nem nagyon érdekelte. Ő kicsit realistább.

     

    Ma átjön a sógornőm Janakival, őket várom, sajnos Tominak suli után gym van, így belőle nem sokat látnak majd.

     

     

    előzmény:
    batun (61612)
    2009-06-22  09:58
  89. 2009. június 22. 10:0261613.

    Szegeny Rubinka! olyan szornyu, ha faj nekik valami es nem tudunk segiteni:(

     Tegnap pont panaszkodott egy magyar ismerosom, hogy 3 eve vannak kint es a gyerekei angolul beszelnek egymassal:( (7 es 12 evesek)

     

    előzmény:
    bluebell (61611)
    2009-06-22  09:46
  90. 2009. június 22. 09:5861612.

    haliho,

    De jok a tegnapi kepek Nichol?NAhat, Whiskyt osztogatnak az ovis tombolan?? Biztos orult neki MArci, hogy nyert egy uveg whiskyt

    MA van Domi szulinapja, 4 eves lett! TEgnap buliztunk, eleg jol sikerult, sok magyar baratunk ott volt, Domi jol kitombolta magat. Ma elvisszuk jatszohazba Gergovel, kivetelesen o is raer.

    Jo lehetett a csajos buli is! En tokre ki vagyok, Felix egy hete 6 korul kel, Domi meg megint sokaig fent van. Tegnap jol lefaradt a buliban, aztan hazafele aludt negyed orat a kocsiban, amikor feltoltodott es utana ejfelig vergodott, mert nem tudott elaludni. Mar a hajamat teptem. jo lesz, ha kezdodik a suli es vegre visszaszokik a korai fekvesre!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2009. június 22. 09:4661611.

    Jó reggelt!

    Tina, azért a csóró bulizásnak, főiskolai életnek is megvan a maga varázsa. Ha más nem, akkor annyi, hogy ilyenkor visszanézel, és jót röhögsz, mert azért ma már nem így élsz. És ez micsoda fejlődés.

     

    Itt látszik, hogy én 4 évet kihagyva tanultam tovább. Addigra már megkerestem a kenyérre, azaz buliravalót.

     

    Tina, szuper lehetett a buli. Rubin keze miatt egyáltalán nem mehettünk volna, így nem is sajnálkozom.

     

    Már jobban van, de azért még adtam neki fájdalomcsillapítót, mert panaszkodott, sírdogált. A doki is mondta, hogy nyomassam neki. 1x kapott csak ezen kívül itthon. Tegnap, ahogy beértün a kórházba, hányt a fájdalomtól. (A doki mondta, hogy attól volt.) Szóval biztos nem lehetett kellemes. De legalább már használja a karját, szóval tuti, hogy rendben van.

     

    Vera, Hari szerintem csak nagyon udvarias a szüleivel, és neveltetéséből kifolyólag nem tud nekik ellent mondani, ezért ment el hozzájuk. Biztos szívesebben ment volna veletek, de ezt kötelességének érezte.

     

    Szandra, a babás-macis hozzászólásodra szerettem volna még reagálni. Rubin nagyon babás  és macis is. Ő személyként kezeli őket. Beszél hozzájuk, hozza-viszi őket, kiviszi a friss levegőre, mert a piciknek szükségük van rá, stb. Sőt, sokszor kér tőlem valamit a baba által, pl. "képzeld anya, a babám mondta, hogy el szeretne menni hattyúkat etetni." Ennek ellenére tudom, hogy tudja, hogy nem élnek, mert néhány hozzászólásából elárulja, hogy ez csak játék, és nevet magán. Nincs ezzel semmi gond, szerintem. Nekem aranyos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. június 21. 23:1661610.

    Suli még egy hónapig van, de miért Nell-nek nincs?

     

    Ő de klassz lehetett ma is, kár hogy nem voltunk.

     

    Most hogy mondjátok a múltkor a gymben tőlem is megkérdezte egy pasi mikor Tomihoz karattyoltam hogy hungarian? Mondom, igen. De ő sem tudott már semmit, pedig magyarok a szülei. Azért azt mondta hogy viszontlátásra, de azt is elég akcentussal.

     

    Azért furi. Mennyien vannak.

     

    Már rég le akartam feküdni, csak benéztem, erre jé, Tina.

    előzmény:
    rintintin (61609)
    2009-06-21  22:54
  93. 2009. június 21. 22:5461609.

    szoval tok jo volt es szuper ido.

    jovo heten penteken kinek van kedve talizni es hol? Hyde park? vagy Battersea P. allatkert? Vera, ti jonnetek? (van meg suli?)

    előzmény:
    rintintin (61608)
    2009-06-21  22:50
  94. 2009. június 21. 22:5061608.
    előzmény:
    rintintin (61607)
    2009-06-21  22:45
  95. 2009. június 21. 22:4561607.

    Kriszta,de sajnalom Rubint. biztos nagyon fajhatott neki. most mar jobban van? de rossz ez a dokino esete. foleg,h. az anyukaja magyar! biztos '56-osok. az utcankban is van egy szimpatikus noci. mindig kint van a macskajuk a haz elott. amikor idekoltoztunk, es eloszor lattuk a cicat, beszeltunk hozza,Marci meg akarta simizni stb. es a no megszolalt,h. magyarok vagyunk-e,mert 'felismerte' a nyelvet. neki '56-ban jottek ki a szulei, egy szot sem beszel magyarul (!!!), erteni se nagyon mar, de a nyelvet felismeri. azota tobbszor talalkoztunk,de nem emlekszik rank.

     

    Kriszta, jot nevettem a piac utani hazateresen es a viragarusok forgalman nekunk sokszor (fosulin) annyi penzunk se maradt,h. masnap egy jot kajaljunk,nemhogy meg viragot vegyenek a fiuk! Spar kola, Spar zsomle + vonatjegy-ennyire futotta penteken.de elotte jot buliztunk,az a lenyeg!

     

    Verus,en orultem volna,ha jossz! na,majd legkozelebb! ugyis lesz meg ra alkalom. a hajnalig bulizasbol en sm tudnek mar rendszert csinalniszeretek itthon BBQ-zni,vagy kajalni menni vagy csak pubba, de ugy,h. ejfel korul le tudjak fekudni. meg mindig nem hevertem ki a 3,5 eves nemalvast

    mi ma Nicholasek ovis mulatsagan voltak. annyira klassz az ovija!!! nagyon szep a kornyezet, tetszik az epulet, klassz a jatszoter stb. olyan jol meg volt minden szervezve es par Pennybe kerult csak minden. sok foglalkozas, rengeteg jatek, tombola, ugralos var, kiarusitas, BBQ stb! jottek Wandusek is. ami a legjobb: 1 Fontert vettem 5 tombolat, Marci valasztotta sorsjegyeket es nyertunk egy uveg jo whiskyt!  Marci tudja,mit kell nyerni!

     

    Agota merre?

    előzmény:
    bluebell (61605)
    2009-06-21  15:15
  96. 2009. június 21. 15:4061606.

    Biztos neki is jött az angol, átvette a helyét és már nem volt rá szüksége. Nem is beszélte, így el is felejtette.

     

    Juj, mit csinált Rubin a karjával? Most már jól van?

    előzmény:
    bluebell (61605)
    2009-06-21  15:15
  97. 2009. június 21. 15:1561605.

    Sziasztok.

    Tina, az én barátnőim sem túl táncoslábúak. Nekem inkább a bulibamenős "barátnőim" (haverok) voltak akikkel táncoltam. Azokkal már szinte eggyel sem tartom a kapcsolatot, így sosem megyünk otthon táncos helyre, mi is csak beülős-dumcsizósba, ahogy Szandra is írta. Meg amúgy is, Félegyházán minden "diszkó" tinikkel van teli, nincs igényes, felnőtteknek való szórakozóhely. Oda meg már én sem vágyom. De itt is sokat táncoltunk az angol barátainkkal. Néha jó elmenni, de minden héten már én sem bírnám. Régen, tinikorunkban, hetente többször is mentünk, reggelente értem haza, piac után. Néha nagy csokor virággal, mert a fiúk belendítették a virágárusok forgalmát. Biztos volt benne egy nagy adag kedvesség, udvariasság is, de főleg az ital hatása vetette velük.  Mindenesetre rám is számíthattok, ha legközelebb ilyet terveztek.

     

    Tegnap szerencsére ebéd után is tudtam aludni, így nem voltam fáradt a délutáni BBQ-ra. A gyerekek is tomboltak, szuperül érezték magukat. Meg is lett az eredménye, Rubinnak úgy megrándult a karja, hogy ma be kellett mennünk a kórházba. A doktornő (aki mellesleg megszólalt tört magyarsággal) visszatette a "dislocated elbow-t). Előtte egy elefántnak való adag fájdalomcsillapítót kapott R. (6+7 ml-t)

     

    A doktornőre visszatérve, angolul mesélte el, hogy az anyukája magyar, így a magyar az anyanyelve, az volt az első nyelv, amit beszélt, de már elfelejtette. Annyira megdöbbentő számomra, hogy hogy lehet elfelejteni egy olyan nyelvet, amit a gyerekkorodban otthon használtál.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. június 21. 14:2561604.

    Mi is mentünk volna, csak úgy döntöttem pár óráért nem utazok hármat, H meg közölte hogy sajnos egész nap készülnie kell valami előadásra holnapra. Erre reggel felhívta az apukája hogy akkor átmegy? Természetesen azóta ott van, érdekes rájuk van ideje. Pedig csak ugráltatják.

     

    Pedig tökre mentem volna

     

    Tomi azóta eléggé meghúzza magát és igyekszik jó fiú lenni.

     

    Ma volt a második hogy végigülte a misét és nem akart átmenni közben a gyerek-liturgiára. Azért alakul. Természetesen velünk volt Paddinton is, volt fényképezkedés is.

     

    Most meg házit kell írni. Nincs pihi sose.

    előzmény:
    rintintin (61603)
    2009-06-21  10:35
  99. 2009. június 21. 10:3561603.

    sziasztok!

     

    Vera, sajnalom,h. igy kiakasztott Tomi. nekunk is vege lett tavaly a terrible two-nak,de pont nalunk is tegnap volt ilyen fenekrecsapas....mostanaban az a szokasa,h. nem hajlando feloltozni,rohangal,elszalad, bebujik a papalna/ágy/asztal ala stb, ugy kell konyorogni, ezerszer szolni,vegul kiabalni stb. olvastam mar korabban,h. ez mindenkinel vegigment...ugyhogy most Marci csinalja ezt. na es tegnap egy szal pöcsben rohangalt mar vagy 1 orat, aztan tobbszori szolongatas utan se jott. na,mondom,tudod ki fog egy 3,5 eves gyereknek konyorogni, bumm jo nagyot kapott a csupasz popsijara,azota rajta van a bugyi masik: barmit kerunk,ellenkezik, vagy azt mondja: 'most nem,majd kesobb'  honnan szedte??!! pl.: 'gyere,kesz a reggeli' -'most nem kerek,majd kesobb' stb es ez mindennel igy megy ma reggel is volt mar kiabalas,vegul az egesz reggelit megette. neha olyan farasztoak tudnak lenni

     

    a bulirol: hat ez egy csucsszuper buli volt, szerintem is!!!! Szandra,en nem is ertem,amit irtal,h. alig tancoltok,ha elmentek a baratnoddel! nalunk csak olyan csapat van,akik le se jonnek a tancparkettrol. a fosikola 4 evet vegigbuliztuk, aztan 4 evet Londonban. a fosulin heti 2x mentunk, 2. evfolyamban 3x,mert sokszor nem volt reggeli ora. penteken du. mentunk haza vonattal es anyukamek mindig egy 'szegeny, faradt foiskolast' kaptak vissza aztan itt londonban is,minden heten voltunk bulizni! ki nem hagytam volna,annyira jo itt az ejszakai elet.nekem hianyzik a tancolas,de a bulizas mar 2 gyerek mellett nem igazan kivitelezheto azert,mert  nem lehet masnap fetrengeni + aludni,az ugy eleg gaz.

    szoval Szandra, ha tancoslabuakra vagysz,akkor tudod,kit kell hivni, tok jo kis csapat volt! G. kerdezte masnap,h. sikerult- e annyira berugni, h. ugraltam is a levegobe hehe

     

    Pannit elaltatom nemsoka,aztan ugy nez ki, Anitaekhoz megyunk,mert Nicholas ovijaban ugralos var + mulatsag lesz. csak epp nagyonj messze vannak es vasarnap olyan rossz a kozlekedes.

     

     

    előzmény:
    barackmano (61602)
    2009-06-20  18:40
  100. 2009. június 20. 18:4061602.

    Még Tomi védelmében, ezen már ő is túl van elvileg, azaz októberben volt az utolsó ilyen megnyilvánulása, akkor betudtam az iskolának, de ezt most nem tudtam hova rakni. Valószínűleg ezért is akadtam ki rajta ennyire. Mondtam is neki hogy nem Year 1-ba megy jövőre hanem vissza az óvodába még egy ilyen után.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top