Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. június 20. 18:0161601.

    Ja hát az olyan táncoslábúaknak mint te Szandra muszáj is néha ilyenbe elmenni. Képzelem hogy roptad te is. Végül a hajnalival mentél haza?

     

    Én nem voltam soha olyan bulibajárós, nekem  annyira nem is hiányzik. De meg tudom érteni milyen olyannak aki gyakran járt.

     

    Tomiék Paddingtonján látszik hogy meg van becsülve, azon felül hogy kicsit elnyűtt nem látszik rajta semmi. Ő is a tanteremben van a polcon, de levenni nem lehet. Kicsit ki is akadtam volna ha büdi. Bár szőrös állatok közelében volt a napló szerint de az nem zavar.

     

    Nem ünnepeltünk sehol, azaz H hozott haza olasz pizzát, ennyi, megettük.

     

    Most jöttünk megint egy másik iskola Summer Fete-jéről, kicsit megint le vagyok eresztve.

     

     

    előzmény:
    teacska (61599)
    2009-06-20  13:59
  2. 2009. június 20. 16:0761600.

    Én sosem voltam olyan bulis fajta. Egy időben volt olyan társaságom otthon akikkel egy hónapban egyszer elmentünk és az jó is volt. Inkább beülős helyekre vagy házi buliszerüségekbe szeretek menni. Pedig tudom igy lehetne ismerkedni. Bár egy hangos diszkóban nem sok esélye van normálisan barátkozni.

    Remélem Dóri nem lesz majd nagyon kezelhetetlen mert nem vagyok az az erélyes fajta gyerekekkel. Persze ha valamit nem szabad akkor igen de hamar le lehet venni a lábamról ha megfelelően kuncsorognak pl a boltban. Mint tesóm kislánya mikor boltban vagyunk és mondja hogy vegyünk csokit a testvérének. Én meg elolvadok milyen édes hogy a tesójára gondola pedig fenéket . Tudja ő is kap akkor . Már ismerem a trükkjeit. Szerencsére ők nagyon jó gyerekek és ha meg van mondva hogy egyvalamit választhatnak vagy most éppen semmit akkor nem hisztiznek. Bár lehet cask velem ilyenek mert ritkán látnak.

    Nekem még mindig tetszik a macis játék bár ha ugy kezelik mint szegény Billy macit akkor megértem hogy te nem szereted. Jó büdi lehet  acsirkék után. Lehet tudják már hogy te mosod és ha már kellően büdi akkor Henike a soros.

    előzmény:
    teacska (61599)
    2009-06-20  13:59
  3. 2009. június 20. 13:5961599.

    Sziasztok!

     

    Vera!

     

    Nálunk is van ez a macis téma. Már régebben írtam is. Henikéék Billy Bear-nek hívják. Őszintén szólva én nagyon nem szeretem. Ennek több oka is van. Először is látom, hogy a gyerekek a földön rugdossák, meg dobálják, aztán a naplóban látott képek is arról tanúskodnak, hogy nem éppen a tisztaságára vigyáz mindenki, volt olyan kép, hogy a tyúkólban fényképezték le.   Persze ezért marha büdös is. Ha hosszabb időre van nálunk, én azonnal a mosógépbe teszem. Azt meg kifejezetten utálom, hogy teljesen meghülyítették a gyereket vele. Heni soha nem volt olyan típus, hogy személyként kezelte volna a játékait és én ennek örültem is. Most meg elhiszi, hogy ez a maci él, mert a tanárnéni is hallotta, hogy mondott valamit a medve.   

    Nem is gondoltam, hogy Tomi is így tud hisztizni egy játék miatt. Szerencsére Henike ezen már túl van, de Helgát is le tudom szerelni. Én sem vagyok a verés híve és nálunk nem is használ. Volt, hogy egyszer-kétszer ráhúztam a popsijukra, de semmi eredménye nem volt. Mostanában már tudom magam kontrollálni, így nem is üvöltök mindig. Szal kezd normalizálódni a helyzet.

    Ja, és nálunk Gábor sem szereti, ha üvöltök a gyerekekkel, persze hozzáteszem, hogy ő hamarabb kiabál velük, mint én. No, én meg azt nem szeretem....

     

    Hogy ünnepeltétek az évfordulótokat?

     

     

    Noémi!

     

    Olyan furcsa ezt olvasni. Én ha fiatalon, egyedül (mármint gyerek nélkül) érkeztem volna ide és úgy bent laknék Londonban, mint Te állandóan mennék, mint a mérgezett egér. Nekem nagyon tetszika londoni éjszakai élet.

     

    A tegnapi buli egyenesen szuper volt. Meg sem tudom mondani, mikor éreztem enyire jól magam utoljára. Még Mo-n sem volt ilyen társaságom, akivel egész éjjel tudtam táncolni. Általában csak egy barátnőm volt, aki bírta az egyfolytában táncolást. Végül én is az utolsó vonattal jöttem haza 1.30-kor, amire úgy kellett már rohannunk.  Azt nem mondom, hogy most nem zümmög a fejem.. kicsit sok volt a bor... meg korán keltem én is. De ennyit bőven megért. Köszönöm mégegyszer lányok! Remélem, azért máskor is bevesztek a buliba. 

     

    Kriszta!

     

    Hogy sikerült a BBQ?

     

     

     Tina!

     

    Hagyott Panni aludni? Meddig maradtatok?

     

    Kori:

     

    Hemel Heamstead-be járunk, arra a nagyon vacak jégre, de ez van legközelebb és már bekerültünk a műkorisok közé, így már jobb. Igen, az óra ára borsos, mert egy fél órára fizetek 19.50-et. Igaz, hogy ez privat lesson, de akkor is...

     

    No, megyek, mert lassan indulunk golfozni.

     

     

    előzmény:
    barackmano (61598)
    2009-06-20  12:16
  4. 2009. június 20. 12:1661598.

    Akkor azt megúsztad.

    Igen, majd megnézetem otthon is, júli 20-án megyünk.

     

    Ezek szerint szuper volt a buli, Szandra is volt, de jó!!!

    Hát még én milyen ünneprontó lettem volna, 10 után általában használhatatlan vagyok. Tomi óta pláne. De előtte sem voltam az a nagy bulizós.

    Ti milyen jól bírjátok, sportos csajszik

     

    Mi megjártuk azóta a gym-et, a hazafelé utat végigüvöltötte Tomi mert bementünk a Mothercare-be pólót venni (kell valami előadásra) és nem vettem neki játékot. Kedvem lett volna elfenekelni az utca közepén, de hát itt ilyen nem csinálunk, így hazarángattam, de szerintem a terrible two óta ilyen nem volt. Itthon jól kiporoltam, megmostam az arcát hideg vízzel, azóta érdekes módon teljesen normális. Nem vagyok a verés híve de hazafelé minden mást bevetettem semmi más nem működött.  

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61597)
    2009-06-20  10:16
  5. 2009. június 20. 10:1661597.

    Sziasztok

    Benézek már mert régen voltam. Mostanában olyan későn fekszek és korán kelek hogy hulla vagyok. Biztos gyakorol már a szervezetem a nem alvásos időszakra.

    Tináékat ugy sajnálom nem lehet könnyü. Ilyenkor hogy szokott lenni a babáknál? Addig tart a nyügös időszak mig ki nem bujik az összes foga?

    Vera ti akkor most otthon mentek el kititsztitattni Tomi fülét? Lehet irtad és átsiklottam felette. A teddy bear-es játék nagyon teszik . Jópofa dolog. Ja és mikor is mentek haza magyarországra?

    Buliról jut eszembe , nekem sosem jöttek be ezek az éjszakai táncos bulik. Mióta kinn vagyok talán kétszer mentem el. Utoljára egy szülinapra mentem volna. Mivel már terhes voltam egy normális cucc sem jött rám.Végül csak a parkig jutottunk mert a szülinapos lány jól bealapozott itthon és haza kellett kisérnem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 20. 09:3161596.

    Szia Vera,

    Nekem ugyanilyen Paddington macim van otthon. Még régen kaptam a Harrodsból.

     

    Nagyon édes Tomi, ahogy olvas neki.

     

    Én hulla fáradt vagyok . Mindenki (Tinán kívül) úgy jött, hogy éjfélkor elindul haza az utolsó metróval. Ennek ellenére fél egykor még mindenki táncolt, és senki nem akart menni. Szuperül éreztük magunkat. Anita megszervezte, hogy Tinánál alszik. Judit hajnali busszra pályázott. Szandra azt mondta, hogy ha más nem, akkor megy a kora reggeli vonattal. Csak én voltam ünneprontó, és jöttünk el taxival Waterloo-ig, hogy elérjük az egyes vonatot, annak ellenére, hogy Ági is maradt volna még, és jött volna végig taxival. Tudtam, hogy reggel korán kell kelnem és az 50-60 fontot is sajnáltam volna taxira. Legközelebb szombaton megyünk, amikor nekem sem kell eljönnöm. Egyébként egy Waterspoon pubban voltunk, utána meg a Walkaboutban.

     

    Ma BBQ lesz nálunk. Nagy kedvem van hozzá. Még az idő is szar.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 20. 08:2561595.

    Tök kiváncsi vagyok hogy sikerült a tegnapi buli, remélem mesél majd valaki. Lehet nekem is jót tett volna, de tegnap 9-kor mentem feküdni olyan hulla voltam.

     

    Megkaptuk a sulitól Paddington Bear-t hétvégére. Mindig valaki más kapja meg az osztályból, vigyázni kell rá és vinni mindenhova, fényképezni és írni kell a naplóját. Úgyhogy jön velünk a gymbe.

     

    Ez tegnap Tomi ahogy esti mesét olvas neki. El van kényeztetve a medve. Olyan ari, nincs is kedvem visszaadni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. június 19. 15:2861594.

    Juj Tina, ez tényleg elég keménynek hangzik a tegnapi éjszakátok, nem értem hogyhogy Panni nem merül ki egész nap. Az jó hogy legalább Marci úgy ahogy alszik.

     

    Üvölteni én is szoktam, csak az a baj hogy H rettenetesen útálja, utána 2 napig nem beszél velem, én meg olyan mérges vagyok rá, tegnap már 10 perc után fel akarta pofozni Tomit, de én nem üvölthetek.

     

    A magyar pasik szerintem sokkal lazábban veszik.

     

    Ma van a házassági évfordulónk, de valahogy nem vagyok ünneplős hangulatban.

     

    Bocsi, semmi komoly, nem panaszkodni jöttem, csak mesélni. Ez sem biztos hogy fórumtéma, de szeretem hogy legalább valakinek el lehet mesélni. Nem is tudom mit csinálnék nélkületek

    előzmény:
    batun (61593)
    2009-06-19  10:41
  9. 2009. június 19. 10:4161593.

    sziasztok!

    Tina, sajnallak az ejszakak miatt! Jon Panni foga vagy miert kel ilyen gyakran? Neha nalunk is van ilyen. Ma meg tegnap csak 1x kelt Felix, de cserebe 6-kor kelt reggel 8 helyett. En ettol sokkal faradtabb vagyok, mint a 3x-i kelestol!

    Latom mindenki hozzaszolt a szemuveg temahoz Kriszta, azert az tulzas, hogy tobb 100e ft otthon egy szemuveg, az biztos nagyon specko meg bifokalis stb...nekem sima minuszos kene (Agota -4,5-es es 4,75-os).

    Meg hajlanek is az olcso szemuvegre, erre a par napra, ha lehetne minuszost kapni, de en csak olvaso szemuveget lattam keszen. Otthon mindenkeppen megcsinaltatom! 30eFt-bol mar egesz normalisat lehet kapni. Nem kell nekem designer keret. De pl mult nyaron Darinkaek 10eFt os akcio kereteben csinaltattak szemuveget egy kissebb optikaban...

    Szandra, nagyon jo, hogy talaltal koriedzot Heninek! nem horribilis az ara?

    Ferjednek megjott mar a fizuja?

    Egyik baratnomnek beajanlottam a forumot, lehet, hogy benez hamarosan. Itt laknak Oxfordban, de szeptemberben koltoznek Londonba es meg nem tudja hova. Szeretne tanacsot kerni ovi es koltozes ugyben.

    Gabi, de jo, hogy mentek haza Wale-vel!

    Bocsanat, hogy nem reagalok mindenre, de Felix nem hagy gepezni. Szet akarja szedni a laptopot. 

    előzmény:
    rintintin (61591)
    2009-06-19  09:25
  10. 2009. június 19. 09:3061592.

    ugysincsenek

     

    helyesiras koran reggel

     

    Szandra, de jo,h. van korizasi lehetoseg!!! remelem,nem rossz dolgok tortentek veletek! bar ha nem lehet leirni,akkor lehetseges...Gabor fizuja mar rendezodott?

     

    ja,este amugy az en baratnom is jon remelhetoleg!

    előzmény:
    rintintin (61591)
    2009-06-19  09:25
  11. 2009. június 19. 09:2561591.

    sziasztok!

     

    Vera, koszi, marci egesz jol alszik mostanaban,csak koran kel 

    nekunk rettenetes ejszakank voltPanni este 11-ig sirt es meg utana is fel-felsirt. a sajat ágyában egyaltalan nem marad meg ott 15-20 percenkent ebred. ez mar kb. 1 hete megy,csak ugye nem irtam,mert nem jottem a forumra. szoval magam melle veszem,ott egesz jol alszik, sot, 3 napon keresztul meg szoptatni sem kellett, csak reggel 6-kor. de tegnap 11-ig sirt, aztan ejjel is nagyon sokszor fent volt. felebresztette marcit is. vegul Marci az egesz hazat felverte reggel 6:30-kor,na,akkor mar en is tomboltam  kiabaltam jo nagyot,ugy sincsenek itt a szomszedok. mergemben kijottem a konyhaba es most potyog a zoldsegleves, meg Panni ebedjet is fozom, kesz a gyumolcs is neki,mango-banan turmix. szoval mergemben mindent megcsinaltam, a ket gyerek bent bombolt G. fulebe, aki hajnalig vmi jazz esten volt

     

    szoval hulla vagyok,nem is tudom,h. megyek este Szandra, tenyleg gyere,ne haragudj,h. nem hivtunk kulon, en nem is voltam a forumon 5 napig,amig anya itt volt,vegul megis beirtam nyilvanosan, vera miatt, neki rosszul esett,h. pl. nem tudott a Niki eskuvojerol es nem akartam ot sem kihagyni. persze,h. barki johet,neked meg egyszeru is bejutni,mert a Charing Cross Rd-onlevo pubba megyunk,egy zenes barba, onnan tovabb bulizni,aki tud maradni. ha van kedved, nalam alhatsz is,ha sokaig akarsz maradni,mi kozel vagyunk a kozponthoz. bar itt aludni azt nem lehet

    szoval 8-9 korul talizunk  fent emlitett pubban.

     

    Vera, tenyleg nagyon ugyesen olvas Tomi,meg amiket leir

     

    na,megyek husgombocot csinalni a levesbe

    előzmény:
    bluebell (61590)
    2009-06-19  09:04
  12. 2009. június 19. 09:0461590.

    Jó reggelt! Szandra, ez fantasztikus, hogy találtatok  korcsolyázási lehetőséget. Hogyan? Hol? Nagyon drágán?

     

    A buli abszolút nyitott előttetek/előtted is. Tegnap volt egy gyors körtelefon.  Anita és Judit hívtak bennünket, de ők is mondták, hogy bárkit szívesen látnak. Azért is tettük ide, hogy nyilvános legyen. Nagyon szívesen látunk, ha van kedved jönni, és még meg tudod szervezni. Én csak a pubos részére megyek, 8-12-ig, mert igyekszem elérni az utolsó vonatot, ami 1 órakor van. Jön Anita, Judit, Tina, Ági és én. Meg talán még Anita barátnője. Gyere már!

     

    Én továbbra is tervezem a színházestét, talán valamikor július közepe-vége felé, mielőtt hazamegyünk Mo-ra.

     

    Vera, nagyon ügyes Tomi, hogy így végigolvasta a betüket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 19. 08:3661589.
    Holnapután természetesen, már azt sem tudom milyen nap van.
    előzmény:
    barackmano (61588)
    2009-06-19  08:16
  14. 2009. június 19. 08:1661588.

    Jaj Szandra, ne csináld ezt, már bánom hogy beírtam, bár miután a buli nyilvánosságra lett hozva már annyira nem tűnt olyannak.

     

    Mesélj már Henikéről, ez tök jó!!! Én szurkoltam nagyon, annyira kis ügyi, kár lett volna lemondani a koriról. Hova jár végül? Tökre megnézném.

     

    Nekünk még szabad a holnapunk ha gondoljátok, azaz nem lett betervezve semmi

    előzmény:
    teacska (61587)
    2009-06-19  00:13
  15. 2009. június 19. 00:1361587.

    Sziasztok!

     

     

    Őszintén szólva rosszul esett, hogy engem nem is hívtatok buliba, de ez van... tudomásul vettem....

     

     

    Sokminden történt venülnk az elmúlt napokban, de 98%-ban nem az internetre való témák. 

     

    Ami ide való, hogy Henike végre megint jár korizni, van edzője és nagyon élvezi. :)

     

    AHogy ideültem, megjött Gábor, így nem tudom most folytatni, sorry...

    előzmény:
    rintintin (61580)
    2009-06-18  20:04
  16. 2009. június 18. 22:5261586.

    Ezt már lehet csak holnap olvasod: Panninak kimerítő hóbortjai vannak, egy ilyen nap után mondjuk ő is beájulhatna. Marci hogy alszik mostanában?

     

    Az iskola küldött egy űrlapot, az egészségi állapotukről meg oltásokról meg ilyenekről, azon volt hogy ezt is meg kell nézetni. De ott meg mondták hogy most majd évente járni kell, majd küldenek értesítést.

     

     

    előzmény:
    rintintin (61585)
    2009-06-18  22:39
  17. 2009. június 18. 22:3961585.

    bocs, vera,most ulok ide 4.jere, P. uj hobortja miatt....azt olvastam,h. nem kell szemuveg,de miert kellett megvizsgalni?

     

    na, tenyleg megyek, tegnap hagytam 25 percet sirni, aztan mellettm elajult es csak reggel szoptattam. de en is elaludtam mellette,pedig at akartam vinni az ágyába

     

     most meg mar 9 ota alszik-nem alszik-alszik-sir-felkel-sir stb,,,,...

    előzmény:
    barackmano (61584)
    2009-06-18  22:18
  18. 2009. június 18. 22:1861584.

    Tina, itt írtam másfél órával előtted mi volt, azt nem olvastad?

     

    Szerintem azokra a terhesekre veszélyes akik nem estek át rajta, az első 6 hónapban a magzat is károsodhat, később csak az anya de semmiképp nem szerencsés.

     

    Ágota, és végül mit vállalkoztok majd?

    Én nem mernék ilyen sajátba belevágni, nem vagyok az a magauravagyok típus. De van aki vállalkozóbb alkat, kívánom én is hogy nektek sikerüljön.

    előzmény:
    rintintin (61583)
    2009-06-18  21:50
  19. 2009. június 18. 21:5061583.

    Gabi, en sem tudom,mivel kapcsolatban monjdak,h. a terhesseg alatt veszelyes a baranyhimlo! foleg,ha te mar voltal,akkor vedett vagy, es elvben a magzat is vedett.

    de jo,h. megy veletek Wale!!! meg nem volt nalatok? te pesti vagy? vagy hol lesztek?

     

    Kriszta, azert a tobbszazezer Ft otthoni szemuvegert az tulzas. szerintem mar 60-80 ezer Ft-ert is van jo minosegu. en itt csinaltattam, kb. 3 eve (nekem G. ult ra...),akkor 100 Font volt, a baratnome sokkal nagyobb dioptrias 200 Font. en nagyon jol jartam,mert amikor eltort a szemuvegem, rohantam rogotn a Specsaversbe csinaltatni es PONT buy one get one free akcio volt! igy lett 2 szemuveg egyszerre ...amibol a tartalek meg nem kerult elo

     

    Vera,majd irj,mi volt a szemesznel! lemaradtam,miert kell Tomit szemeszhez vinni...? en a fulenel tartok meg! Vera, te jossz holnap este? irtam neked smst,nem jottt valasz.

     

    Agota, jol hangzik a sajat vallakozas, remelhetoleg Pesten jol is fg mukodni. nemreg volt a tvben,h. otthon a kisvallalkozasok 80%-at bezartak penzhiany vagy kereslet miattszegeny vallalkozokat (is) tonkreteszik otthon

     

    jaj, Vera, most latom itt a nagy rohanasban,h. nem jossz holnap es hogy szemvizsgalatra megy tOmi,. azert majd irj.

     

    huha p. megint sir,ez az uj hobbyja az esti alvas 30 perc es kezdodik a buli...

    előzmény:
    bluebell (61582)
    2009-06-18  20:30
  20. 2009. június 18. 20:3061582.

    Tina, nekem megfelel. Majd megtaláljuk valahol. Akkor 8-tól találkozhatunk ott, és mindenki érkezik, amikor tud. Judit, Anita, gyertek ám 8-ra, ha tudtok. Mi Ágival ott leszünk. Én már várom.

     

    A nyaralásra is nagyban készülünk. Már foglaltam autót, megvan a szállásunk, és a repjegyek is. Az idő fantasztikus, remélem jó lesz.

    előzmény:
    rintintin (61580)
    2009-06-18  20:04
  21. 2009. június 18. 20:2061581.

    Azta Coral mennyit aludt, filmézésért irigyellek.

     

    Nekem már az is kikapcsolódás ha magam vagyok kicsit. Futni sem volt már ezer éve, nagyon nincs időm rá. Köszönöm mindenkinek a szíves invitálást a holnapi bulira, de sajnos estére általában totál használhatatlan vagyok, ráadásul Tominak szombat reggel gym.

     

    Lehet hogy csak nem vagyok hozzászokva, nagyon sok év lazsálás után a nyakamba szakadt mindent. De majd megszokom.

     

    Tominak legalább a szeme jó. Pedig már kinézte magának amíg várakozunk melyik szemüvege lesz ha kell. Erre teljesen jó a látása. Külön megdícsérte a csajszi, azt mondta mióta ott dolgozik az első 5 éves aki gyorsan és folyékonyan végigolvassa a betűket a falra vetített ábrán.

    Még Tomi parázott tegnap hogy neki nem biztos hogy mind menni fog.

     

    Ma megint megdobtak minket pár feladattal a  suliban, háta nem hagynak unatkozni, de 1 hónap és vége!!!!!!!!!

     

     

    előzmény:
    bluebell (61579)
    2009-06-18  18:11
  22. 2009. június 18. 20:0461580.

    csajok,jo nektek ez holnap este alapozni buli elott? en voltam itt, nagyon hangulatos zenes bar, kaja is van, pub jellegu, a Wetherspoon tagja. kozel van a Leicester Sq-hez. Montagu Pyke, 105-105 Charing Cross Rd.

     

     

     

     

    http://www.jdwetherspoon.co.uk/pubs/pub-d etails.php?PubNumber=188

     

    kesobb meg benezek,de most galyazok, Nell este 8-ig itt van.

    előzmény:
    bluebell (61579)
    2009-06-18  18:11
  23. 2009. június 18. 18:1161579.

    Gabi, én is úgy tudom, és konkrét esetet is ismerek rá, hogy a magzat veled együtt védett. Olyat is ismerek, ahol a nagytesó elkapta, de a szoptatott kisbaba nem, szóval szerintem is úgy van, ahogy Vera írja. Ezért nem kellene beoltatnod Jadet. Ha más okod is van rá, akkor az egy külön dilemma.

     

    Tina, akkor mindent bele, annyit kell a közeljövőben találkoznunk, amennyit csak tudunk, mert pont kerüljük egymást. Mi jövő hétvégén megyünk nyaralni. Utána július 6-tól 28-ig itt leszünk. Majd júl.28-tól szeptemberig újra Mo.

     

    Gabi, örülök, hogy elmúlt a fejfájásod.

     

    Én sem vennék Bootsos szemüveget, de Tünde esetében, aki, mint írja, sosem használja, talán igen. Vésztartaléknak lehet, hgoy megfelel. Főleg, ha nem akar rá sokat költeni. Egy normál szemüveg többszázezer forint. Anyu most fizetett ki érte kétszázezer felett, amiben a lencse volt a drága. Bár biztos van olcsóbb is, én nem értek hozzá, de nekem még 80ezer is sok lenne. Remélem, hogy a csepptől gyorsan elmúlik a vörösség.

     

    Ágota, megvan már, hogy mikor költöztök haza? De édes Kata is a Coral névvel. Fiúnak sem rossz. A mai világban....

     

    Ma jó napom volt. Tegnap kivasaltam, kitakarítottam. Ma reggel megfőztem. De itt voltak sógornőmék, így a gyerekek jól lefáradtak. Ebéd után aludtak, mint a bunda (Coral több mint 3 órát), így lelkiismeret-furdalás nélkül megnéztem egy filmet. Kristin Thomas Scott, nagyon szeretem őt. I loved you so long. Nagyon megható, és olyan fantasztikusan alakít megint.

     

    Vera, jó kis mozgalmas napjaid vannak. Te sem unatkozol. Mivel pihened ki magad? Mármint mivel tudsz kikapcsolni? Futsz még?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. június 18. 16:4961578.

    Csak hazaugrottam, aztán mindjárt menni kell szemvizsgálatra.

     

    (Tommy a konyhában H-nek: I'm really fed up with Mummy)

     

    Ez tetszett hogy Panninak 3.5 foga van

     

    Félix ilyen korán állt? Nem semmi. Nem árt még nekik olyankor? Bár annyi ilyen hiedelmet hallottam aztán láttam annyi korán álló babát, bár 7 hósat még nem.

     

    Gabi, de szupi hogy elszállt a fejfájásod!!!!

    A benned lévő baba természetesen veled együtt védett, hiszen a véreddel együtt a benned lévő ellenanyag is belejut, elvileg védett is marad még pár hétig születése után, sőt valakitől azt hallottam az anyatejes csecsemők is azok még. De nemrég leírást is olvastam róla Noémi kapcsán, ha te védett vagy nincs min aggódni. Úgyhogy csak emiatt ne oltasd be.

     

    Én azt hittem Angliában nincs is ilyen hogy bh elleni oltás, legalábbis akit ismerek mint hazavitte beoltatni a gyerekét. Ezek szerint valami mégis van.

     

    Ágota, gondolom Tünde nem állandóra hordaná azt a szemüveget, csak ha épp nincs más. Rendeset beszerezni kicsit több időbe (meg pénzbe) telik, de szerintem az sem árt, nekem is volt egy olyan meg egy ócsó ha épp kellett, de nem nagyon kellettek.

     

    Na rohanok, remélem Tominak nem lesz belőle szemüveg.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. június 18. 13:5561577.

    Tünde, nem is tudtam, hogy ennyire rossz a szemed!  Ez így tényleg nagyon kellemetlen lehet. Hányas? Otthon feltétlenül intézd el a szemüveget, mert jól jön, ha van kéznél pótlék. Örülök, hogy javul a szemed a cseppektől! Egyébként én sosem vennék nem szemésztől való, a saját szememnek megfelelő szemüveget (Bootss és tsai), mert nehéz eltalálni, hogy olyat vegyél ami legalább kb. jó, 2 napon túl is és ne rosszabat tegyen a szemnek.

    Mit kap Domi a szülinapjára?? Félix nagyon cuki lehet, érdekes, hogy a k hanggal kezdi a repertoárt.

     

    Tina, sajnálom a veszekedést. Anyukád mindig Nálatok van, ha jön? Mert azért Orsit is megértem, hogy szeretne egy kicsit csak ő lenni vele, mégha Nálatok nagyob is a szükség. Azért remélem, elsimultak a vitahullámok.

     

    Gabi, de jó, hogy mindhárman haza tudtok menni! Szeptemberben tudunk találkozni!  

    Ha voltál már bárányhimlős,de Jade mondjuk összeszedné, amikor terhes vagy, akkor az a pocakodban lévő babára elvileg nincs hatással, de a helyedben én is ráparáznék.

    Otthon egyelőre én továbbra sem dolgoznék - milyen jó dolgom lesz! -, hanem tovább tanulnám a németet, barátnőmmel tervezünk egy közös vállalkozást - na jó, az mégis munka -, meg még más dolgokat is tanulnék. A Zuram nagyon támogat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. június 18. 11:1061576.

    Talan jobb is ha otthon csinaltatod meg a szemuveged. Es tedd majd el a papirt, hogy hanyas szemuveged van. Akkor kesobb itt is tudsz masikat csinaltatni ha kell.

    Egyebkent en is rovidlato vagyok. Nem nagyon de pont annyira, hogy kenyelmetlen szemuveg nelkul. De en nem tudok kesz szemuveget venni, mert nalam oldalfokuszalasi problemak is vannak ami meg a gyerekkori kancsalsagbol maradt meg. Ugyhogy nekem kontaktlencsebol is valami speci kellett.

    Igaz en nem birtam megszokni, ugyhogy maradt a szemuveg.

    Neked milyen eros kell?

     

    MIkor mentek haza?

     

    Mi is megyunk haza augusztus 16-ra van jegyunk.

    Es kapaszkodjatok meg csajok:

     

    WALE JON VELUNK HAZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Ket hetig lesz velunk otthon, aztan o visszajon , mi meg maradunk szeptember vegeig.

    előzmény:
    batun (61574)
    2009-06-18  10:56
  27. 2009. június 18. 11:0261575.

    Tunde, el is hiszem, hogy zabalnivalo Felix. Egyebkent Jade is ilyen volt. MOndtam neki, hogy nem, de o csak kiprobalta mi lesz, ha megis csinalja.

    Megjegyzem most is probalgatja a hatarokat.

    Tapsikolni mi is szeretunk. Akkor kezdte amikor valamire azt mondtuk neki, hogy nagyon ugyes vagy es megtapsoltuk. O is tapsolt. Ma mar nem tapsolunk csk mondjuk, hogy ugyes es o tapsol. De tapsol akkor is amikor o ugy dontott, hogy ugyes volt de mi nem mondjuk. Akkor tapsikol es nez ram, hogy mi van, nem szolsz semmit?

    Olyankor is varja a dicseretet es tapsol amikor valami olyat csinal, amit nem szabad. Akkor tapsol es nez ram, hogy mi van. En meg szoktam neki mondani, hogy nem, most nem voltal ugyes, mert ezt vagy azt nem szabad es anya nem orul neki.

     

    Olyan cukik, ahogy minden nap egyre okosabbak, mindig mutatnak valami ujat.

    Megkockaztatom hogy Felixnek sokkal konnyebb dolga lesz, hiszen ott a bratyo akitol ugy tanul majd mint a szivacs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. június 18. 10:5661574.

    koszi a tippet Gabi, probaltam es sajnos nem hasznalt. Viszont most meg csak 2x hasznaltam a szemcseppet es maris jobban nez ki a szemem.

    NAgyon reg ota akarok szemuveget csinaltatni, de nem egyszeru. NEm hordhatom elotte a kontaktlencset 24-36 oran at es ugy kell menni szemvizsgalatra. Ugy meg nem latok, tehat csak kiserettel tudnek menni, de akkor ki van a gyerekekkel addig...na mindegy, most mar otthon megcsinaltatom, ha torok ha szakad.

    Tina, Dominak vettunk egy kamiont a 'Cars'-bol, amibe bele lehet tenni a LIghtning McQueen-t es mindenfelet lehet vele csinalni, meg kap egy orvosi taskat, mert mar regota szemezget vele. MEg mindig a 'cars' a nagy kedvenc, na meg egycsomo eroszakos mesefigurameg jatek, mint a Ben10, spiderman meg tarsai, de olyan jatekokat elvbol nem veszek neki.Ezeket a meseket nem nezi csak az oviban ragad ra a 'kultura'.

    előzmény:
    ch@tnoir (61571)
    2009-06-18  10:37
  29. 2009. június 18. 10:5661573.

    Egyebkent a fejfajasom ahogy jott elmult. Nem tudom mi volt de most mar sokkal jobb.

    Tegnap visszamentem megint az oregurhoz, aki megint megmerte a vernyomasom, nagyon orult hogy mar nem faj a fejem es ket het mulva megint elkuldott egy vervetelre. Csak hogy ellenorizze.

    Kerdeztem mi volt a leletben es csak annyit mondott hogy valami gyulladast mutatott.

    Egyebkent mondtam neki, hogy szeretnem Jadet beoltatni a baranyhimlo ellen. Erre mondta, hogy hozzam el a gyereket a babyclinicre es akkor felirjak a receptet.

    De meg kifele menet megkerdezte miert akarom beoltatni a gyereket mert in this country not recommended.

    Mondtam neki, hogy mert en be akarom oltatni.

     

    Egyebkent en is jobban orulnek neki, ha termeszetes uton esne at rajta, de osztol megy a nurserybe, sokkal nagyobb az eselye, hogy osszeszedheti. Viszont mi meg szeretnenk meg egy babat es nem merek kockaztatni, hogy akkor lesz baranyhimlos amikor en terhes.

    Bar ezzel kapcsolatban elegge ossze vagyok zavarodva.

    Megprobaltam utana olvasni a temanak, de igazabol arra nem kaptam valaszt ami igazan erdekelt.

    Mert hogy en voltam baranyhimlos, tehat en vedett vagyok. De mi van a magzattal aki bent van? Ha mondjuk Jade baranyhimlos lesz vagy baranyhimlos gyerekkel vagyunk kapcsolatban amikor en terhes vagyok, akkor altalam a magzat is vedve van, vagy o fertozodhet akkor is???

    Azt irjak, hogy az elso 3 honap es az utolso ketto a veszelyes a babara nezve.

    Az oltassal kapcsolatban ugye azt mondjak, hogy igazabol nem a bhimlo ellen ved, hanem a sok szovodmenytol. Tehat valamilyen gyengitett formaban az oltott gyerek is atesik a bhimlon. Akkor megint itt a kerdes. Mi van a magzatommal? Vedve van altalam, vagy nem?

    Komolyan nem tudom. Nagy dilemma ez. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel es ki mit hallott a terhesseg es baranyhimlo temarol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. június 18. 10:3761572.

    TIna, sztem nem razott le a szemesz, tokre megvizsgalt 2 is. Hova mennek mashova? Ez az eye hospital volt. Mindegy hasznalom a cseppeket, aztan csak elmulik.

    IGEn Felix mar 7 hos kora ota all, azota mar megtanult lepegetni is a butorok mellett. Mar nagy csibesz, ha raszolok, hogy nem szabad valamit hatalmasakat nevet es meg azert is csinalja

     

     en eddig aggodtam, mert semmit nem beszelt Felix, o most kezdte a kakukkolassal. semmi mama, baba, dada, amiket Domi mondott anno.

    Panni miket csinal mar? 

    Nekem a nagy kedvencem meg mindig a tapsikolas, olyankor megzabalom

    előzmény:
    rintintin (61569)
    2009-06-18  10:07
  31. 2009. június 18. 10:3761571.

    Sziasztok Kislanyok

     

    Olyan jo sokat irtatok es olyan erdekes temakrol, hogy alig gyoztem olvasni. Tegnap delutan nekiultem, de mire vegeztem vele irhattam volna, felebredt a csaladom es mar nem volt modom irni.

    De most megkiserlem.

     

    Tunde, nem tudom hogy milyen gyulladas van a szemedben de nem probaltad meg kamillaval mosogatni? A kamilla gyulladascsokkento. Igyal is es mosogasd a szemed tobbszor egy nap.

    Hasznalj olyan kis vattapamacsot es minden pamacsot csak egyszer hasznalj. A tea ne legyen tul meleg, de hideg se. Pont olyan ami kellemes az arcborodnek (az a legjobb teszt, amit az arcbor elbir az jo a szemednek is).

    Es ne feledd mindig uj pamacsot tegyel a teaba, olyat amivel mar torolted a szemed olyat ne.

    3-4szer csinald meg egy nap. Hatha segit es a hetvegere kicsit lejjebb huzza a gyuszit.

    Tudom ket gyerek mellett nem egyszeru, de maga a mosogatas csak par perc es hatha segit!

    Drukkolok!

    Ami pedig a szemuveget illeti, tenyleg kene venned egyet tartaleknak. Plane , hogy nelkule nem tudsz vezetni. Ugy ertem lencse nelkul. Nem tudom, hogy milyen eros lencset hasznalsz, vagy mennyire speci. De ha nem nagyon akkor talan tenyleg tudsz venni valami kesz szemuveget ami tenyleg csak arra kell, hogy ott legyen a taskadban, vagy a kocsiban. BArmi tortenhet es akkor hogy vezetsz haza???

    Bocsi, nem kioktatni akarlak csak elgondolkodtam a dolgon.

     

    Egyebkent en nem tudom, hogy itt hogy van a szabaly de otthon peldaul, ha megallit a rendor es nagyon kekeckedni akar, akkor meg a tartalek szemuveget is meg kell tudni mutatni annak akinek benne van a jogsijaban, hogy csak szemuveggel vezethet. Mint pl. nekem.

     

    Agota, nagyon jo kis programjaitok vannak. Nem mondom, hogy irigylem toletek, de irigykedem kicist.

     

    Olvastam, hogy hazakoltoztok. MOst hogy Kata ovis, mit fogsz csinalni? Elmesz dolgozni?

     

    Vera, en elolvastam es megneztem azt a videot azon a weboldalon amit Berni ajanlott neked az earglue-val kapcsolatban.

    Ha ugyis hosszu a varolista, talan erdemes lenne kiprobalnotok ezt a szerkentyut. Lehet, hogy nem is lenne szukseg se az alatatasra, se a tobbire, mert ez a modszer egyfajta ontisztulasi folyamatot indit be, ha jol ertettem.

     

    Noemi, beszelgettetek itt a child benefitrol. Annak idejen amikor Jade szuletett, en kaptam egy levelet, meg nyomtatvanyt az igenylesre. Azt hiszem a Council automatikusan adatot szolgaltat a gyerekekrol az anyakonyvezes utan, mert en hatarozottan emlekszem, hogy en nem hivtam fel oket es nem kertem elozetesen semmit. Ok irtak nekem eloszor.

    A Child Trust Found is kuldte a 250 fontos csekket ami ugye akkor a gyereke, ha megnyitod valahol a CTF szamlat es havonta fizetsz ra egy osszeget.

    Mi eleg sokara fogtunk hozza. Ez a csekk ugyanis, illetve az ajanlat 1 evig ervenyes. A mienk iden marcius vegen jart volna le.

    Idonkent irtak egy levelet, hogy figyeljek oda mert le fog jarni es elveszitjuk, ha nem nyitom meg a szamlat.

    Ugyhogy en szepen osszegyujtottem az osszes Bank, meg a Boots es a Mothercare CTF-es prospektusat es nekiultem elolvasgattam, hogy melyik mit ajanl, ha naluk nyitjuk a szamlat.

    Nem nagyok a kulonbsegek, inkabb csak kamatozasban.

    Vegul is a Lloyds TSB-t valasztottuk. Nem biztos, hogy ez volt a legjobb, de akkor ugy tunt.

     

    Ami pedig a hirtelen szulok a taxiban cimu temat illeti. Nem tudom, hogy altalanos-e a dolog, de az elso gyereknel mindenki csak legyint, hogy nem jon az olyan gyorsan.

    Engem is folyton haza akartak kuldeni. Nekem egyebkent 44 oraig tartott. Pentek este kezdodott es vasarnap este 6,35kor szuletett Jade.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. június 18. 10:3061570.

    haho

    nincs begyulladva a szemem, ez valami egesz mas. A kontaktlecset a szemcsepp miatt nem hordhatom, amit kaptam.

    Volt szemuvegem, de utaltam es sosem hordtam, aztan DOmi szettorte. MAr akartam csinaltatni telen otthon, de pont be volt gyulladva a szemem es igy nem tudtak bemerni. Ez a bajom, hogy nem tudom milyen dioptria kell, mert mas a szemuveg es a kontaktlencse. DE igy nem tudom megvizsgaltatni. Hol lehet kesz szemuveget kapni? Boots-ban, Superdrugban? Azokbol nem csak olvaso szemuveg van? En tavolra nem latok. NA majd megnezem.

    Ha Tomit altatnak nem gromet-et akarnak neki berakni? Ez olyan kis csovecske ami segit, hogy szellozzon a ful es ne duguljon el. Dominak ezt mondtak, hogy esetleg, de nem szivesen csinaljak es nem is biztos tole a javulas...nem ertem miert nem szedik ki a mandulat itt.

    előzmény:
    barackmano (61568)
    2009-06-18  08:23
  33. 2009. június 18. 10:0761569.

    sziasztok!

     

    jol esik,h. hianyoltatok! be-beneztem,de nem irtam,mert itt volt anyukam es egy csomo programunk volt.

     

    gyorsan irom: Batun, ha faj a szemed es be van gyulladva, semmikepp se tedd be a kontaktlencset!!!! nem tud szellozni es konnyen elfertozodhet! foleg,ha vmi holyag van rajta...igaza van veranak, barhol tudsz venni olcso,de jo minosegu szemuveget, Boots-ban is, gyogyszertarakban is lehet kapni. en elmennek egy szemeszhez ujra,vagy masikhoz! ez nagyon ugy hangzik,h. csak lerazott!  nagyon edes lehet felix,h. mar karattyol! ugye mar felall,a a multkor irtad? Domi meg mindjart 4 eves! mit veszel neki? ja,irtad, az ELC-t. nekunk is annyi jatek van,kiraktam egy egesz szatyornyit az utcara...

     

    Verus,elhiszem,h. elfaradtal! a lanyok is farasztoak tudnak lenni...en hazavinnem Tomit fultisztitasra! ugyis mindjart mentek,ha nem annyira veszes,vard meg inkabb azt. nehogy mar elaltassak! olyan hulyek itt a dokik 

     

    Kriszta, nem mentunk Hapmsteadbe,mert Morena lefujta. vegul Nicholas a gorog nagyszuloknel aludt,meg az ido sem volt tul jo pancsolni. helyette Queens Parkban voltunk,de ugy feltamadt a szel,h. homokozban se lehetett megmaradni.

     

    de edes Kata a Rubin es Coral nevekkel! vagyis Rubin a kata nevvel...kicsit lefaradtam az elmult napokban...Agota, milyen jokat kiraNDULTOK mindig! aug.-ban sajnos nem leszunk otthon, julius 15-aug.2 . megyunk haza, erint vkit...?

     

    latom,van ket uj arc is, en is tanitani szeretnek, de ugye nem angolt,hanem csak sima alt.iskolaban. eloszor part-time-ban,ha van ilyen lehetoseg. vagy supply teacher,azok jol keresnek,de en is azt hallottam,h. azokat nem iagazan tisztelik,mert ugye csak beugranak masok helyett.

     

    Berni, hihetetlen,milyen munkabirasod van ket gyerkoc mellett!

     

    nekem itt volt anyukam 5 napot,nagyon jo volt, jokat dumaltunk,fincsiket fozott,sokat babazott. egyik nap elmentek Brightonba kirandulni, lett belole egy kis veszekedes,mert tesom onzo modon nem akarta,h. mi is menjunk...vegul Marcit elvittek magukkal.marci nagyon elvezte, szeretett volna furodni,de ugye eleg huvos-szeles ido van ott. Panninak 3,5 foga vannagyon edsen gagyaraszik o is,bar meg a tudomanya megmarad a mammmmma es babbbbba valtogatasanal. ra szokott kiabalni marcira,ha az elveszi a jatekait

     

    na,ennyi,mert indulunk oviba es meg manonak fogmosas,oltozes stb. utana onnan bankba megyek alberletet fizetni meg a baratnommel talizunk egy kavera

    előzmény:
    barackmano (61568)
    2009-06-18  08:23
  34. 2009. június 18. 08:2361568.

    Tünde, hogyhogy nincs szemüveged? Én is kontaktlencséztem de azért in case volt egy szemüvegem is. Szerezz be gyorsan valami olcsót, illatszerboltokban van hordd azt amíg nincs lencséd. Akkor tudnál vezetni is meg a partyn is jobban ellenél. Nem fáj a fejed?

    Ha be van gyulladva a szemed akkor sem lehetne elvileg lencsét hordani. És fájt is egyébként, mert azt nem írod. Most hogy van?

     

    Az angolokban eddig én is mindig csalódtam. Bár az (már annyiszor mondtam) nem sima fülpucolás lenne (az folyadékot nem szedi ki mert az folyamatosan termelődik valahol) hátha otthon egyszerűbben meg tudják oldani.

     

    Tök szép idő lesz ma is. Ma nézik Tomi szemét, remélem arra is kitalálnak majd valamit.

     

     

     

    előzmény:
    batun (61567)
    2009-06-17  23:25
  35. 2009. június 17. 23:2561567.

    HAho,

    nincs idom irni, csak bekukkantottam es latom, hogy Tominak is Glue Ear-je van. Erdekes, hogy altatni akarjak...ez nagyon gaz! NEm eleg, hogy erdemi beavatkozast nem hajlandoak nalunk csinalni, Tomit egy fultisztitasert el akarjak altatni??? Dominak kitisztitottak mult telen a fulet otthon a ful-orr gegeszeten. egy nagy fecskendovel vizet nyomtak a fulebe es kijott egy borsonyi cucc a fulebol. Hozzateszem, nem sirt, nem volt neki kellemetlen egyaltalan. Ezek utan kivancsi lennek, hogy Tominak hogy akarjak kitisztitani?!Nekem is volt szerencsem ma az angol egeszsegugyhoz. par napja tok piros a bal szemem es valami holyagszeruseg is van a kotohartyamon. Elmentem tegnap GP-hez, aki beutalt a korhazba, es ma reggel mar meg is jartam. Kozoltek, hogy ez ilyen 'inflamation' lattak mar ilyet, nem tudjak mitol van, adtak ra szteroidos szemcseppet, ami miatt nem ordhatok kontaktlencset egy hetig a bal szememben. Ez vicces, mert nincs szemuvegem es nagyon rossz a szemem. FEl szemmel meg elvagyok, de vezetni nem tudok es Domit kell hordanom oviba. Ugyhogy ugy dontottem szombatig nem hasznalom a szemcseppet. Hatha magatol is helyrejon. Alitolag semmi koze a kontaktlencsenek a bajomhoz. Jo szarul nezek ki igy es vasarnap lesz Domi szulinapi bulija, ahova egy csomo regi ismerost meghivtam:( 

    FElix meg elkezdett karattyolni, be nem all a szaja, nagyon edes, fokent 'k' betus 'szavakat' mond es varialja a maganhangzokat.

    na megyek Domit lerakni, jo ejt!

     

     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61564)
    2009-06-17  18:40
  36. 2009. június 17. 22:1561566.

    Vera, nekem elkerülte a figyelmemet, hogy altatásban végeznék ezt a tisztító procedúrát!  Remélem, otthon egyszerűbben megússza Tomi!!

    Látod, a lányok is tudnak fárasztóak lenni.

     

    Tényleg, ahogy írjátok, nagyon felpörögtünk itt a finish-ben.

     

    Kriszta, Kata pedig a kistestvérének a Coral nevet adná, de azt nem tudom, hogyan egyeztetné össze azzal, hogy öcsit szeretne.  (Nem, nincs útban, ha valaki arra gondol, csak Kata gyakran beszél róla.)

     

    Noémi, kitartás!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. június 17. 20:1961565.
    Nagyon köszönöm , teljesen érthető volt !
    előzmény:
    bluebell (61563)
    2009-06-17  18:32
  38. 2009. június 17. 18:4061564.

    Jó ötlet Kriszta, majd megnézetem otthon is. Ez sajnos nem egyszerű fülpocolás, valami fölös folyadék is van benne. Gondolom csak elkábítanák és nem mélyaltatásban, ettől nagyon nem félnék, de azért megmutatom otthon, hátha megússzuk. A címet megköszönném, nem tudnám hirtelnjében ki a legjobb arrafelé.

     

    Ez olyan mint amikor le volt tapadva a kukija, itt körül akarták metélni, otthon meg 10 mp alatt felszedte a doki.

     

    Az állatkert jó volt de gyilkos, mindenki hulla fáradtan távozott. Végül csak 3 gyerek jutott rám de az  egyetlen kiscsaj épp elég volt hogy kikészítsen. Most már nem vallom azt hogy a lányok mindig minden esetben jobbak. Max. kevésbe elevenek.

     

    De klassz volt, tök jól éreztem magam, buli volt.

    előzmény:
    bluebell (61560)
    2009-06-17  09:20
  39. 2009. június 17. 18:3261563.

    Szia Ildikó. Weekly buspasst kell vennie. Úgy tudom, hogy az nincs is zónákra lebontva (majd kijavítanak, ha tévedek) és 13.80-ba kerül egy hétre. Nem kell hozzá fénykép, viszont lehet, hogy most már Oyster kártyán adják, ami első alkalommal +3font.

     

    Később esetleg használhatna simán Oystert, ugyanazt a kártyát töltögetheti. Pl. rátesz egy tizest, és addig utazik, amíg le nem fogy. A napi buspass ára 3.30, akármennyit is buszozik, annál többet nem fog levonni naponta. Egy út ára egyébként 90 penny. De ha minden nap leutazná a napi jegy árát, akkor tényleg gazdaságosabb a heti jegy. A metró is olcsóbb Oysterrel.

     

    Remélem érthető és segítettem.

     

    Ragdolly (Berni) 60 perces óráért írta ezt az óradíjat.

    előzmény:
    Ildikó1964 (61562)
    2009-06-17  17:34
  40. 2009. június 17. 17:3461562.

    Sziasztok lányok!

     

    Segítsetek már nekem legyetek szívesek. A  18 éves lányom szombaton repül Londonba , nyelviskolába fog járni.  Most derült ki, hogy a megbeszélt transzfer ugrik és egyedül kell elmennie az albérletbe. A Gatwick-re érkezik, onnan vonattal próbál bemenni a Victóriáig. Ott szeretne buszbérletet venni. Itt jön a kérdésem , ott is arcképes a buszbérlet vagy hogy működik ez Londonban? Mi azt gondoltuk így itthonról, hogy egyelőre vesz egy 7 napos buszbérletet  , mert a busztérképek alapján úgy néz ki, hogy ez jó lenne neki . Utána majd meglátja, hogy mivel jár jobban. Nagyon köszi, ha tudtok segíteni és van valami jótanácsotok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 17. 16:3361561.
    Az óradíjak amúgy, amit TI írtatok, az milyen órahosszúságra van (pl. 30 font per 90 perc)? (((((((((És ez már a számlás? Vagy kint is úgy megy, mint itthon: ami magán, az igazából nem is létezik papiron?  )))))))))))
    előzmény:
    Rildiko (61558)
    2009-06-17  08:21
  42. 2009. június 17. 09:2061560.

    Sziasztok.

    Vera, ez az altatás nagyon durván hangzik.  Én még nem hallottam olyat, hogy valakit elaltassanak egy akármilyen fültisztításhoz. Én a helyedben elvinném Mo-n egy fül-orr-gégészhez, hogy nézze meg. Tudom, hogy nincs biztosításotok, de magán úton sem kerülne többe néhány ezer forintnál. Annyit megér. Én nem engedném altatni, azért az nem kis dolog. Ha érdekel, akkor a keszthelyi védőnő kereszttesómtól kérek neked dokicímet.

     

    Noémi, kitartás, lesz ez még melegebb is. (remélem ) Én nagyon élvezem. Akkor is kánikula volt, amikor Rubint vártam, meg akkor is, amikor megszületett és néhány hónapos baba volt.

     

    Szorgostündér, az itteni kingstoni council felnőttoktatási intézményében is sok külföldi tanít angol nyelvet. North Kingstonban is van egy intézményük, ami Hamtől kb. 5 perc busszal.

     

    Ágota, micsoda szuper programok. Látom, próbáltok mindent megnézni még addig, amíg ott vagytok. Rubin ma azt mondta, hogy neki a "Kata" név tetszik a legjobban.

     

    Tina, merre vagy? Mentek ma Hemsteadbe? Péntektől már esőt mond, szóval jól teszitek, hogy ma mentek. Biztos szuper lesz. Anyukád volt már ott korábban?

     

    Éva, most nem jössz megint fél évig?

     

    Na megyek készülődni, mert indulunk a bölcsibe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. június 17. 08:2861559.

    Jaj szegény Noémi, terhesen gyilkos, emlékszem én is hogy szenvedtem ráadásul akkor volt 33 fok, de én sem tudtam semmit aludni. Ez a rossz nyár végi ősz eleji babákban.

    Nekem még normál állapotban is sok, pont tegnap határoztam el hogy ennél nem kérek többet. Pedig otthon lehet rájön még 10 fok is. Bár nagyon nem szeretném.

     

    Neki csak az egyik fülét tömi el totál a zsír, a másikban folyadék van (pedig szerintem most épp jól hall), valamit abba be akarnak rakni amitől elvezetődik, gondolom ez kellemetlenebb. De olyan hamar lerázott minket a doki, elhadarta, a felét nem értettem. Mondtam hogy a lényeget írja már le a papírra, mert a suliból viszont kaptunk valami orvosi kérdőívet Tomi mindenféléjéről és vissza kéne küldeni. A szemvizsgálat is emiatt lesz.

    Erre leírta, de még véletlenül sem lehet kiolvasni.

     

    Ma megyek az állatkertbe, hát nagyon remélem nem akar esni, akkor különösen eseménydús nap lesz. Így sem lesz épp pihentető attól tartok. Lassan félek a gyerekektől. Szerencsére rám csak 4 jut majd, de ilyenből mint Tomi épp elég.

    De egyébként buli, tökre örülök. Tomi alig várja. Biztos jó móka lesz.

     

    Épp most kérdezte (épp erre járt) majd ha lesz kutyánk hívhatjuk e Jerrynek.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61557)
    2009-06-17  00:12
  44. 2009. június 17. 08:2161558.
    A keresobe ird be a kovetkezo szavakat is: Pitman Training, Learndirect Centre. En nem ezen a terulten tanitok, de az oradijak megegyeznek Radgolly altalival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61554)
    2009-06-16  22:44
  45. 2009. június 17. 00:1261557.

    Hello

    Tényleg el kell majd altatni Tomit ahoz hogy kipucolják a fülét? Nekem is csináltak ilyet kiskoromban.  Valami cuccal vizet sprickoltak a fülembe ha jól emlékszem. Persze lehet hogy ez komolyabb beavatkozás. Annyira meleg van hogy szenvedek. Pedig ennek hogy örültem volna még tavaly meg azelőtt. Még aludni is nehezen tudok.

    előzmény:
    barackmano (61544)
    2009-06-16  19:22
  46. 2009. június 16. 22:4961556.

    Ráér bőven.

    előzmény:
    ragdolly (61555)
    2009-06-16  22:44
  47. 2009. június 16. 22:4461555.
    persze leirom szivesen h en milyen kepzest csinaltam vegig, csak most rohannom kell.
    előzmény:
    ragdolly (61552)
    2009-06-16  22:38
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 16. 22:4461554.

    Köszönöm, már mentegetem is, mire akarok pályázni

    Még egyszer köszi! Én is szaladok óratervet írni dettó

    előzmény:
    ragdolly (61552)
    2009-06-16  22:38
  49. 2009. június 16. 22:4361553.

    Huha, a kepzes azota h en vegeztem, allitolag mar valtozott, ugyhogy erre nem fogom tudni a pontos valaszt.  Kukkancs ra te is erre a weboldalra, hatha valaszt ad.

    Nekem regen ajanlott a GP egy Otovent nevu szerkentyut ami segit ilyenkor.  Itt a weboldala, bar lehet mar ismered:

    http://www.gluear.co.uk/

     

    Huha, most mar tenyleg mozdulok innen!

    puszi

    előzmény:
    barackmano (61551)
    2009-06-16  22:38
  50. 2009. június 16. 22:3861552.

    Szia Ildi,

    Igen, a helyi onkormanyzaton belul futtatott adult eduation kozpontnal dolgozom (community education).  De FE (further education) college-ok is dugig vannak ilyen lehetosegekkel.

    Jelenleg ESOL with Citizenship-et tanitok, de voltak mar literacy es pronunciation csoportjaim is. 

    Ezen a talent weboldalon kell h legyen egy allashirdeto oldal is, meg talan linkelve vannak mas hasznos weboldalak is.  Nezegesd at.

    De most sajnos futnom kell, mert nincs kesz a holnapi oratervem .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61549)
    2009-06-16  22:16
  51. 2009. június 16. 22:3861551.

    Ehhez mit kell megcsinálni? Te mit végeztél? Jókor állok én is neki tanulni.

     

    Ha elaltatják gondolom nem kellemes, de akkor meg mindegy neki. Tomi még sose volt altatva, furi lesz ez is.

    Én nem értem ezt a glue ear-t, velünk miért nem fújatnak akkor lufit?

    előzmény:
    ragdolly (61550)
    2009-06-16  22:29
  52. 2009. június 16. 22:2961550.

    Akkor hajra Vera!!

    Most komolyan, tok sokan elrettennek attol h nem anyanyelviek, pedig ebben a munkakorben sztem nagy elony nem annak lenni.  Hihetetlen emberkozeli munka, es nagyon sok halat es megbecsulest nyujtanak a tanitvanyok! De akit az erzekenyebb fajtabol faragtak, az ne jojjon erre a palyara, mert vannak nagyon szomoru sorsu diakok is, amitol sokszor nehez elkuloniteni magad.

    Sokan kozulunk erejukon felul segitik a diakokat.  Masik magyar kollegam ESOL for Work csoportjaval heteken at lent dekkolt a Jobcentre-ben, addig h a vegen mindnek allast szerzett.  Ez persze mar nem tartozik a munkakorebe, de sokszor tenyleg nehez az embernek meghuznia a hatart.

    Nekem erre meg nem lenne idom es kapacitasom ket gyerek mellett, de szerencsere nem is elvaras.

    De nem untatlak titeket tovabb.

     

    REmelem Tominak minden OK a szemevel.  Ez a fultisztitas nem hangzik tul jol igy leirva, de sztem maga a folyamat nem lesz tul szornyu!  Ez a glue ear olyan nagyon elterjedt itt .

     

    Agota, tok jol elitek vilagotokat odaat!  Olyan jo olvasni amiket irsz!

     

    Eszterekrol hol van kep?!?!  Evi mikor irt?!?! Na majd legkozelebb...

     

    Joejt nektek, b

     

    előzmény:
    barackmano (61548)
    2009-06-16  22:14
  53. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 16. 22:1661549.

    Annyira szuper vagy!!!!!!!!!!! köszönöm!!!!!!!!!!!!!!

    Nagyon szeretném, ha maradhatnék a szakmámban, pedig már majdnem teljesen lemondtam róla. Most új reménnyel töltöttél fel  

    Jól értem, hogy most valahol fel vagy véve állandó angoltanárnak?

    Ildi

     

     

    előzmény:
    ragdolly (61547)
    2009-06-16  22:03
  54. 2009. június 16. 22:1461548.
    Ez tök jól hangzik Berni, pláne a kereseted. Én tuti ezt csinálnám ha lenne egy diplomám.
    előzmény:
    ragdolly (61547)
    2009-06-16  22:03
  55. 2009. június 16. 22:0361547.

    hello szorgostunder,

    bocsi, nekem teljesen kimaradtak a hsz-id, olyan villanasszeruen jartam a forumon megint.

     

    Csak biztatni tudlak itteni angoltanitassal kapcs. En magam is azt csinalom, ESOL-t tanitok SE Londonban es imadom!  Nagyon halas munka!  Akkor is ha neha a pokolba kivanom az admin oldalat a feladatkoromnek...

    Kisgyermekek mellett nagyon IDEALIS!!  Nem titok, h annak idejen en is csaladalapitas miatt valtottam erre a palyara.

    Abban sajnos nem tudok segiteni, h milyen papirokra van hozza szukseged, de konnyen meglehet h a mar meglevo magyar diplomaddal es tapasztalatoddal egyszeruen besetalhatnal egy allasba.  En mar a UK-ban szerzett HR management diplomaval kepeztem at magam ESOL tanarra kb 5 evvel ezelott, igy nincs tapasztalatom abban h magyar diplomakat hogyan fogadnak el.

    De talan ez a weboldal segit a valaszadasban:

    http://www.talent.ac.uk/

     

    Ami a fizut illeti, en annak idejen teljesen kezdokent kicsivel 30 font per ora (ertsd 60 perc) alatt kerestem, mint szerzodeses tutor.  Azota felvettek allandora es mas a tarifam, de sztem ha nem te vagy a fo kenyerkereso a csaladban, egy kiegeszito keresetnek ez nagyon jo.

     

    Csak h biztassalak, engem is egy magyar ismerosunk ihletett meg az atkepzesre annak idejen.  De mar akkor eleg sok nem anyanyelvi tanar dolgozott nalunk.  Kb egy ev utan elmentem gyesre, es egy fel eves visszateres utan a ket gyerko kozott, az idei tanevben jottem vissza rendesen eloszo, azota ugrasszeruen megnovekedett a volt kelet-europai tanarok szama ahol en dolgozom.  Mas magyarokkal meg mindig nem talalkoztam, de tobb szloven, par roman es lengyel munkatarsam is van mar.

     

    Hat most gyorsan ennyit a temarol, ha barmi mas erdekel irj mar privit legyszi.  Ritkan jovok, de szivesen segitek.

    Udv, berni 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61540)
    2009-06-15  18:10
  56. 2009. június 16. 21:0861546.

    Nagyon. Azt mondták valószínűleg már csak akkor kerül sorra miután visszajöttünk. Holnapután a szemét nézetem meg, remélem az legalább rendben van.

     

    Összehozzuk akkor valahogy augusztusban.

     

    A magyar feleségnek örülnék. Még meglehet.

    előzmény:
    Deme71 (61545)
    2009-06-16  20:14
  57. 2009. június 16. 20:1461545.

    Elvileg augusztusban végig otthon vagyunk, mondjuk az első két hétben biztosan nem leszünk elérhetők, mert anyósoméknál leszünk, lesz két esküvő is J. családjában, közte ott maradunk. De utána szerintem tudunk találkozni!

     

    Lehet, hogy kicsit nehezebben fog menni Tominak a magyar, de mivel Te következetesen magyarul beszélsz vele, azért nagy gondjai nem lesznek, Mo.-on meg mindig feljavul majd. Ha magyar lányt venne majd feleségül, a nyelvünk biztosan nem veszne el.

     

    A várólista mennyire hosszú?

    előzmény:
    barackmano (61544)
    2009-06-16  19:22
  58. 2009. június 16. 19:2261544.

    Juj de jó tud Kata menni? Ezek után már csak napok kérdése és rendesen megtanul. Aaron is ezt csinálta még a múlt héten, most meg már profi. Azért micsoda kis jó napjaitok vannak, csoki, barátnőzés.

     

    Lehet holnap már mondanak valamit a vizsgáról?

     

    Igen, 31-ig otthon leszünk, ti mikor jöttök?

     

    Én most kicsit irigylem Katit, Domo csak megtanult tök jól angolul és még magyarul is perfekt. Angolul Tomi is tök jó már, sajnos a magyarja kicsit háttérbe szorult, de én nem hagyom annyiban. Megkaptam annyi embertől hogy majd figyeljem meg, elmegy iskolába és nem is fog majd magyarul beszélni, akár fejre is állhatok. Nehogy már igazuk legyen.

     

    Ma pl. azt mondta H-nek fürdés közben, olyan jót nevettem, hogy : Daddy, you're definitely not right!!! (kissé emelt hangnemben) Kérdeztem is ezt kitől tanulta.

    Ez mondjuk tuti nem menne magyarul.

     

    Ma 1.5 órát ültünk a fülészeten (otthon éreztem magam) egy 2 perces vizsgálatért amin megállapitották hogy el kell majd altatni és kipucolni a füleit, az egyikből a vizet, a másikból a zsírt. És várólistára rakták. Azt mondták nekem is glue ear-je van, de azt mondta nem kell vele semmit csinálni.

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61543)
    2009-06-16  18:47
  59. 2009. június 16. 18:4761543.

    Sziasztok!

     

    Milyen jó programjatok voltak az elmúlt napokban!   A képek is jók, Eszteréknek meg kimondottan szuper lehet!

     

    Évi, de örülök, hogy jelentkeztél!! Nagyon pozitív dolgokat írsz mindig, jó hely lehet Kanada, az biztos. Haza - mármint Mo.-ra - nem látogattok valamikor?

     

    Tünde, el vagyok ájulva, hogy Domi már ilyen sok betűt ismer, kis- és nagybetűket is. Nagyon ügyes! Félix is a KUK-kal!

     

    Tina, biztos, hogy jó darabig még így lesznek a gyerekeink az idegen nyelvvel - mennyivel könnyebb annak a gyereknek, akinek legalább az egyik szólője angol/német.

    Egyébként Kati (Caithleen) írta - remélem, nem haragszik, hogy ezt megosztom Veletek -, hogy Domó ugyan tökéletesen beszél már angolul, de tudatában van annak, hogy magyarul  még tökéletesebben megy neki a beszéd - az olvasása Kati szerint angolul jobb. 

     

    Kriszta, mikor véglegesedik a ház-kérdés? Cukik a lányok a képeken, mind milyen kékséges. Láttam, a nagyok lelkesen lökdösték a kicsiket a hintán.

     

    Noémi, de jó, hogy találtál társbérlőt, ráadásul ilyen szakértőt, szuper!

     

    Vera, Ti nyáron aug.-ban lesztek otthon Tomival? Tina, Ti? Jó lenne otthon találkozni Veletek!

     

    Szandra, hogy vannak a lányok? ... Én pont be akartam oltatni Katát a b.himlő előtt, de addig halogattam, amíg benyalta, így természetesen esett át rajta. Még van néhány nyom nála is,  pedig nagyon fegyelmezett volt, remélem, majd eltűnnek.

     

    Mi szombaton egész sok programot csináltunk magunknak, félig-meddig menet közben. Elmentünk a Taunus-ba erdőt járni/Katát biciklizni tanítani. Közben megriasztottunk egy gyönyörű őzet, kb. 15 m-re volt, persze Krisztáék kézből szarvasetetését nem tudtuk überelni.   Katának egész jól ment a két keréken bicózás, az utolsó métereket teljesen egyedül tette meg, nem vette észre, hogy J. elengedte.  Isteni finomat ebédeltünk, utána pedig hirtelen ötlettől vezérelve elmentünk egy gyerek-vidámparkba, szuper volt! Hatalmas területen mindenféle eszköz-játék-ugráló-csúszda-körhinta, mi gyerekszem-szájnak ingere. Pónilovaglás is volt.  Hazafelé pont egy eperföld mellett mentünk el, ott még külön élmény volt Katának epret szedni - ha már otthon mindig lekéssük az érését. Vasárnap Kölnbe kirándultunk, na az csalódás volt, zsúfolt város, minden sarkon építkezés. Viszont a Dóm csodálatos volt és elmentünk a Lindt csokimúzeumba is, ahol végignéztük az előllítását is és persze jól bevásároltunk.  Tegnap az egyik ovis barátnőjéékkel töltöttük a napot. Holnap kezdődik megint nekem a német, az utolsó 'felvonás'.  A vizsgáról még mindig semmi hír.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. június 15. 19:3961542.

    Éves=hónapos természetesen

    előzmény:
    barackmano (61541)
    2009-06-15  19:12
  61. 2009. június 15. 19:1261541.

    Szerintem aki úgy jött ki hogy alig beszél és azt szeretné fejleszteni szívesen tanul nem native-től is. Én pl annak idején sokkal jobban megértettem őket mint az angolokat.

     

    De a magyar gyerekeket oktatás sem rossz, próbáld meg a magyar iskolát, vagy akár nyithatsz sajátot is, mi pl, mennénk ha nincs túl messze.

     

    Attól hogy 2.5 és 3.5 évesek még simán mehetnek egybe, sőt én nem is tudok olyat ahol kettévennék. Majd ha a nagyobb iskolába megy 4 évesen akkor. Mikor lesz 4 éves?

     

    Berni az biztos hogy egy 22 éves Tomival nehezebb lett volna. Már régóta szerettem volna ha elkapja, de az oviban nem volt képes rá, most viszont talán örülök hogy idáig húzta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61540)
    2009-06-15  18:10
  62. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 18:1061540.

    Alkalmazott nyelvészet, és azon belül nyelvvizsgáztatás, szóval Cambridge jobban feküdne, de félek, ha én nem jelentkezem oda a nevében, sosem jutunk már ki. Kellene neki valami kezdő löket

     

    De igen, szívem szerint nyelvtanárkodnék inkább (világéletemben ezt csináltam), csak nem tudom van-e Angliában igény angoltanulásra, nem native-től  Persze egy próbát megér (többet is, szeretem a szakmámat, nagyon sajnálnám). Ja, meg szívesen tanítanék magyarra kint élő magyar gyerekeket (irodalom, nyelvtan, kultúra), vagy félmagyar családokat (ehhez is értek )

     

     

    Bocsánat, próbálom nem keverni az angol rendszert a magyarral, csak itt még mindkét gyerek bölcsibe jár Mo-n, de mivel szeptemberre már 3,5 és 2,5 évesek lesznek, félő, hogy külön intézménybe kerülnek Angliában

     

    előzmény:
    barackmano (61528)
    2009-06-14  15:59
  63. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 18:0461539.

    Én hagynám, de abból éhenhalunk  legalábbis itt Mo-n. Meg szegény annyira nem ért a pénzhez, hogy gyakorlatilag az utolsó fillért is hazaadja, osszam be én, mert az a biztos

    Este ha már végre hagy a család 2 percnél tovább szusszanni átnézek hozzád (visszanézek ) a pedagógusos topikodba, jól felcsigáztál ezzel a kisvállalkozóival.

     

    előzmény:
    Rildiko (61537)
    2009-06-15  10:25
  64. 2009. június 15. 15:2361538.

    Koszi Vera az infot! Tudtommal a Varilrix nevu szerumot kapna, a maganklinikak nagy szazaleka legalabbis ezt adja.  Ez elvileg 72 ora + (van ahol 5 napot ir) a baranyhimlossel valo erintkezes utan beadva is ved .

     

    Viszont jellemzoen rank, a nagy kutakodasban az utolso pillanatban ratalaltunk par nagyon-nagyon elgondolkodtato tanulmanyra, es mivel ferjur eddig sem igazan hajlott az oltas fele, igy most kenytelenek voltunk elnapolni a temat, amig ujbol tiszta fejjel tudunk gondolkodni.

     

    Titkon abban remenykedem, h a termeszet kozbeszol es leveszi a vallunkrol ezt a hatalmas dilemmat.

     

    Szerencsere nalatok Tomi mar eleg nagy fiu h meg lehessen vele ertetni dolgokat.  Sajnos egy 22 honapos az nagyon mas teszta.  Raadasul V abbol a nagyon makacs fajtabol is valo.  Es amint irtam, nem is a viszketes a gond, hanem a sebek szem elott levese.

     

    Idokozben ratalaltam arra a masik termeszetes alapu dologra amit az Aloe Vera mellett hasznalnak baranyhimlore.  Ha meg valakinek esedekes, akkor itt a weboldal:

     

    http://www.100percentnature.co.uk/proddetail .php?prod=TK0030

     

    Szandra, en total megertelek titeket is, csak amint latod, sajna nekunk nagyon nehezen mennek ezek a dontesek....

     

    Na de futok tovabb, mert par ora mulva szobelizik az osztalyom es meg van nehany elinteznivalom addig.

     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61536)
    2009-06-15  08:36
  65. 2009. június 15. 10:2561537.

    Bocs, de most nagyon off leszek.

     

     

    Szia Szorgostunder! Lattam, hogy rajta vagy a nyelvtanarok foruman. A magantanarkodast itt a UK-ban is folytathatod. Ezt mar otthonrol is elkezdheted intezni, pl a gumtreen hirdethetsz. Ingenyfelmereshez adj meg emailt. Ha van erdeklodo, akkor mar amikor megerkezel lesz munkad. Itt ingyenes a kisvallalkozoi engedely kivaltasa, es ezzel mar tudsz is NI-t intezni.

     

     

    En mar regebben nyitottam egy pedagogusok kulfoldon topikot, de nem volt igazan sok erdeklodo. Ott szivesen adok tanacsot, ha maganoktatast (is) szeretnel vallalni.

     

    Egyebkent pedig elvezd az anyasagot, es hagyd a ferjedet is ervenyesulni a penkeresesben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61527)
    2009-06-14  15:03
  66. 2009. június 15. 08:3661536.

    Berni, ha jól tudom akik kapcsolatba kerültek bárányhimlőssel nem ugyanazt a szérumot kapják mint az oltásban van. Csak egy olyat ami után esetleg egy enyhébb formában esnek át. Az nem tudom meddig véd.

     

    Nekem így már nagy a szám hogy túl vagyunk rajta, így utólag egyáltalán nem tűnt vészesnek, Tomi is nagy sebkaparós, de megijesztettem rendesen és az ALOE VERA után nem is nagyon viszketett neki. Mi az óvodában veséztük ki ezt a témát a többi csajszival.

     

    De nem beszélnék le senkit, valóban nagyon ronda tul lenni egy szétvakart seb, el is fertőződhet. Én még nem is láttam olyat, lehet jobb is.

     

    Ma megint jó kis rohanós hetem lesz, sulival, viszont szerdán megyek Tomiékkal az állatkertbe, remélem aznap pont megint esni fog

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ragdolly (61533)
    2009-06-15  00:45
  67. 2009. június 15. 01:2261535.
    Én is ezért oltattam be mindkét lányomat. Szerintem jól teszed....
    előzmény:
    ragdolly (61533)
    2009-06-15  00:45
  68. 2009. június 15. 00:5461534.

    amit meg kifelejtettem - bar sztem ezt mar csak a magam megnyugtatasara irom le - h egyik barataink pont a heten jartak a Great Ormond Street Hospital egyik dermatologusanal mas ugyben, de feljott a kislanyukon levo baranyhimlobol visszamaradt hegek temaja is, es a professzor allitolag azt mondta h o azok utan amit a prakszisaban tapasztalt, a mai szulok helyeben oltatna baranyhimlo ellen.

     

    előzmény:
    ragdolly (61533)
    2009-06-15  00:45
  69. 2009. június 15. 00:4561533.

    Semmi bajom nincs vele, sot a fel karomat adnam erte, ha o is termeszetesen uton szerezhetne egy eletre szolo vedettseget.

    Viszont, a sebekhez valo "hozzaallasa" miatt nem merjuk kockaztatni  ezt a betegseget.  Valszeg korabol es temperamentumabol adodoan egyszeruen nem tud maganak parancsolni, es olyan szinten kepes elkaparni egy-egy aprocska sebet, sot a mar nagy nehezen begyogyult sebhelyet is, h a vegen minden karcolas heteken at gyogyul rajta.  Na es mindehhez tarsul meg egy hofeher borszin is.

    Es persze ha a himlo babralva van, eleg nagy esely van a felulfertozodesbol adodo komplikaciokra, es nem utolso sorban a maradando hegesedes veszelye is tobbszorosen fennall.

    Nagyon meghanytuk-vetettuk a temat (fokent abbol adodoan h amint irtam nem vagyunk oltaspartiak), es arra jutottunk, h valszeg jobbat teszunk neki ha megkapja.  Bar elrettent a gondolata is annak h 9-10 evente majd ujra kelljen oltatnia magat.

    Holnap raulok a telefonra es felhivok par helyet amiket kineztem a neten, remelem nagyon hamar kapunk idopontot. Majd kamuzok, h kapcsolatba kerult baranyhimlossel...

     

     

     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61532)
    2009-06-14  23:44
  70. 2009. június 14. 23:4461532.
    A chicken pox-szal mi bajod? Bár nekem nagy a szám, Tomi most vészelte át. Mikor kapná a jövő héten?
    előzmény:
    ragdolly (61531)
    2009-06-14  22:35
  71. 2009. június 14. 22:3561531.

    sziasztok,

    hat elore elnezest, mert nem volt/lesz idom olvasni titeket, csak raugrottam a netre holnapi vizsga papirmunka-iras elott es latom h Kriszta irt.  Ma majdnem radtelefonaltam, aztan megsem, mert eszembe jutott h Mo.-on vagytok...de ezek szerint mar itthon.

    Jol emlekszem, h mondtad h Rubinnak volt gond a Prevenar oltas beadasa utan?!?  Azert kerdezem, mert Viggo penteken kapta meg a szimpla booster abbol, es tok magasra felszokott a laza.  Meg ma is volt nemi hoemelkedese.  Total meglepodtunk, mert az elso Prevenar kombinalt oltasoktol sose volt semmi baja. De hogy most honnan jott ez a magas laz?!?  Mas baja tuti nem lehetett, es azota sincs semmi.

     

    Jovo heten meg valszeg megkapna a chicken pox ellenit is, de most kicsit tartok tole, h talan varni kellene.  Bar varni se lehet, mert orszagszerte dul a jarvany...

    He-he, en a nagy oltasellenes .

     

    Je, tegnap mi is Richmond parkban voltunk, bar mi sokat jarunk oda biciklizni.

     

    Amugy mar ezer eve akartam itt kerdezni, h akik autosok (es elnezest a tobbiektol), azoknak nem-e lenne kedve egy hetvegen talalkozni csaladostul egy ilyen Godstone Farm vagy Horton PArk-szeru helyen.  Tok szuper egesznapos program mindketto gyerekekkel!

     

    Na de megyek dolgomra, majd kesobb talan megprobalok visszanezni.

     

    előzmény:
    bluebell (61529)
    2009-06-14  18:51
  72. 2009. június 14. 20:3361530.

    Juj ez tök jól hangzik ez a Bushy park, el kéne menni egyszer.

     

    Miért nem megy senki magániskolába? Nem is gondoltam volna hogy oda meg épp keresnek. Ott többet fizetnek egyébként vagy ugyanannyi?

     

    Mi csak a helyi parkban voltunk Pierce-ékkel, de klassz volt az is, Tomi végre belenőtt a pólóba amit tavaly kapott Ágotáéktól, úgy örültem neki mert tökre tetszik csak eddig olyan furán nagy volt.

     

    Kedden eljönnek a sógornőmék. Ma képzeljétek azért nem mentünk át apósékhoz (az volt tervezve hogy ott talizunk), mert apósom még tart hogy elkap valamit Tomitól. Erre nagyon nem tudtam mit mondani megint.

    előzmény:
    bluebell (61529)
    2009-06-14  18:51
  73. 2009. június 14. 18:5161529.

    Egy közeli ismerősünk supply teacherként dolgozik már néhány éve (ő is magyar). Tesitanár. Sokat beszélgettünk a munkájáról. Azt mondja, hogy nagyon kemény, mert sokszor olyan helyekre teszik be, hogy ő, mint kemény férfi is majdnem sírva menekül. A gyerekek előtt nehéz tekintélyt kivívni, mert ugye jön-megy, nem marad, így nem sokat adnak a szavára. Hogy pozitívumot is írjak, most olyan szerencsés, hogy egy egész évre megtartja az iskola, és továbbra is a magas fizetést kapja. Véletlen sem elkeseríteni akarlak, csak azt, hogy edzd magad lelkileg. Egy év ilyen munka után már biztosan vállalhatsz állást. Egyébként még a magániskolákban is esélyed lehet, mert oda (sajnos) bárkit felvesznek.

     

    Nekünk ma fantasztikus napunk volt. Reggel eldöntöttük, hogy kimegyünk Richmond parkba. Felhívtam Ágiékat, hogy mégis merre menjünk, még sosem voltunk. Erre mondta, hogy épp most szálltak be az autóba, és oda indulnak. Így együtt mentünk. Közben Bushy Park lett  belőle, de szuper volt. Ide egyszer el kell jönnötök. A szarvasok ott szaladgálnak közöttünk. A kezünkből ettek. Egész csordával. A gyerekek is élvezték. Van egy nagy játszótér is, meg sok-sok tó mindenféle madárral és még hajómodelezőkkel is. Most értünk haza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. június 14. 15:5961528.

    Miből van a férjednek PhD-je? Arra emlékszem hogy angoltanárok vagytok.

     

    Pontosan milyen iskolába szeretnél menni? Olyan nem érdekel hogy külföldieknek tanítasz angolt?

     

     Szerintem itt nincs külön ovi meg bölcsi, van ahol 6 hóstól vannak 5 évesig, de van ahova 2.5-től vesznek csak fel. Gondolom az számít bölcsinek ahova kisebbek is mehetnek. De ezekből is csak a magánok vannak nyitva nyáron. Gyorsan találni kell valamit helyet aztán el lehet kezdeni intézkedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61527)
    2009-06-14  15:03
  75. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 15:0361527.

    Úgy lenne, hogy júliusban egy hétre csak ketten a férjemmel, intézkedni amit csak tudunk. Augusztusban a gyerekekkel már albiba, mert szerintem kell egy hónap beszokni nekik új helyekre (bölcsi, ovi, új élet), és szeptembertől már szeretnénk dolgozni.

    Sokan írták, hogy állítólag hiába van tanárhiány, nem olyan könnyű tényleges tanári munkát kapni , mert angol referenciát kérnek. A supply teacher tulajdonképpen helyettesítő tanár, akit egy agency küldözget az épp hiányt szenvedő suliba. Állítólag ha valahol megtetszel, állandósíthatnak, de legalább az angol tanítási tapasztalatot meg lehet vele szerezni.

    A férjem nincs elragadtatva a tanítóskodástól, ő inkább Cambridge-be szeretne menni, ahol tudna mit kezdeni a PhD-jával...én mondom neki, hogy hajrá, pályázgasson! Csak idejében derüljönmár ki.

    előzmény:
    barackmano (61519)
    2009-06-13  18:14
  76. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 14:5661526.

    Köszönöm szépen! Az infók felbecsülhetetlen értékűek!!!

    Megnézzük mindenképp amiket írtál, és akkor asszem Wimbledon felejtős...

    előzmény:
    bluebell (61522)
    2009-06-13  22:18
  77. 2009. június 14. 09:0061525.

    Pont csecsemős, hát ez nagyon jó! Lesz majd aki tanácsot ad mint első maminak. Hol találtad? Remélem rendes csajszi lesz.

     

    Biztos van ott fenn valaki aki segít hogy boldogulj.

    Én is sokszor érzem így.

    előzmény:
    Nyulcsi (61524)
    2009-06-14  00:34
  78. 2009. június 14. 00:3461524.

    Valószinüleg hó végén költözik be. Csecsemőotthonban dolgozik azt hiszem. Fel is ajánlotta hogy segit ha kell valamiben. Van egy nagyar munkatársam is aki csecsemősnővér volt otthon. Mintha csak valami felsőbb hatalom küldené nekem a segétséget

    előzmény:
    barackmano (61523)
    2009-06-13  23:00
  79. 2009. június 13. 23:0061523.

    Na, mesélj Noémi, hogy leltél rá! De szupi, pont ő is gyerekekkel, akkor lehet hasznát veszed még. Mikor költözik be?

     

     

    Ildi, lakcímigazolás tényleg kell, de a szerződés biztos jó.

     

    A Nationwide nem nyit banki előélet nélkül azt tudom, de az neked talán van. Nekem nem volt.

     

    Kriszta, dehogy eltartott feleség, teljes állású anya vagy. Csak a pasik hiszik azt hogy ez nem foglalkozás.

     

     

    előzmény:
    bluebell (61522)
    2009-06-13  22:18
  80. 2009. június 13. 22:1861522.

    Ildi, munka nélkül simán lehet bankszámlát nyitni. (nekem sincs munkám, eltartott feleség vagyok , na jó GYed-en vagyok, de hivatalosan Mo-ról.) Lakcím igazolás viszont kell. Amint béreltek egy lakást, a szerződést úgy tudom elfogadják igazolásnak.

     

    Croydont szerintem felejtsétek el. Gettó + a londonbanmagyarok nélkül is bőven boldogulni fogtok, hanem jobban, mint velük.

     

    Wimbledon nem egy nagy szám, és drága is. Az egyetlen előnye (már ha egyáltalán ez előny), hogy közelebb van London belvárosához, metróvonal van ott.

     

    Ham egy nagyon takaros kis városrész Kingston mellett. Van is ott egy kisgyerekes magyar család ismerősünk. Ha megnézed Kingstont a térképen, akkor mi kb. annyira lakunk az ellenkező irányban, mint amennyire Ham van tőle. Hamtől busszal 5-10 perc Kingston is és Richmond is. Két nagyon elegáns város. Az iskolák itt a legjobbak egész London környékén, és gondolom ez is szempont a gyerek(ek?) miatt. Ham és Richmond között van Petersham, ami totál német ajkú városrész, még az iskolák is németek. A buszokon is többen beszélnek németül, mint angolul. Petersham és Richmond szinte megfizethetetlen egy átlag magyarnak. Kingston ugyancsak drágábbb (mi imádjuk), de ott élni már nem szeretnénk. Ott laktunk. Túl forgalmas. A vonzáskörzetében viszont nem fogtok csalódni. Nagyon sok helyen éltünk már Londonban, de messze ez tetszik a legjobban. Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61518)
    2009-06-13  16:26
  81. 2009. június 13. 21:4161521.

    Vera en mar latom lelki szemeimmel Tomit az olimpian. Magamat pedig latom dicsekedni hogy en ezt a sracot ismerem gyerekkora ota.

    Talaltam lakotarsat. Ho vegen koltozik be. Gyerekekkel foglalkozik szoval idealis. Szimpinek tunik. Remelem tudom majd finanszirozni a lakas maradekat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. június 13. 21:0561520.

    Ki mit csinált ma ezen a szép napon?

     

     Tök jó volt a Summer fete, Tomi ovis barátjáékkal mentünk, olyan jól elvoltak, nem is érdekeltél az osztálytársai, a tanító néninek mondjuk köszönhetett volna, de mindig leéget.

    Tök jó hangulat volt, be lehetett menni a termekbe is, az tetszett hogy Year 3-ben még mindig 6-an ülnek egy asztalnál.

     

    Kriszta, azt nem is mondtam, Tominak jövőre mások lesznek az osztálytársak, azaz valamennyi biztos marad, a tanítónéni sem valószínű hogy ugyanaz lesz, de az azért benne van a pakliban.

    Ennek ellenére maradhat jó a hangulat. Sajnálom mert nagyon ari a mostani tanítónéni.

     

     

    előzmény:
    bluebell (61516)
    2009-06-13  13:12
  83. 2009. június 13. 18:1461519.

    Én most nyitottam bankszámlát, de tőlem nem kértek job-ot, azaz ahhoz kellett, de most még nincs.

     

    Így elég nehéz lehet hogy nincs kinézve még semmi, meg meló. Mikor jönnétek? Te szeptembertől már dolgozni szeretnél?

     

    Mi az a supply teacher?

     

    Itt nálunk 1000-ért már elég tisztességes lakást lehet kapni, még házat is lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61518)
    2009-06-13  16:26
  84. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 16:2661518.

    Köszi, nagyon aranyos vagy!

     

    Egy kicsit erről is szól az egy hét, amit a férjemmel Londonban fogunk tölteni, hogy nézzen szét és bólintson rá az egyik környékre. Előzetes számítógép előtt ülő  felmérésem szerint Ham környéken lenne pénzünk albérletre, de nem tudom olyan környék-e, ahova haza merünk menni. Google-os képeken tetszenek a házak, de azért élőben is látni kéne. Saját korábbi nyaralásaim alatt nekem Wimbledon eléggé tetszett, de nem tudom lenne-e ott munkánk, illetve pénzünk lakásra  

    Croydonba nem költözni szeretnénk, csak lehet, hogy kikukucskálnánk az ottani magyaroklondonban irodába, bár annyi rosszat hall az ember, nem tudom érdemes-e....

     

    Marha nehéz döntés innen Mo-ról kitalálni merre is menjen az ember  helyismeret nélkül (ugye más szemmel nézi az ember a vidéket, amikor nyaral, és mással mikor költözik)

     

    Nekünk olyan hely kellene, ahol kb. 1000font/hó-ból kihozzuk az albérletet (nem számoltam tax-et meg rezsit rá), és sok suli van a környéken, mert úgy tűnik kezdetben mégis supply teacherködnöm kell, hogy legyen elég referenciám valahova állandóra majd. Meg azért nem ártana, ha nem egy gettóba költöznénk...

     

    Szerintetek lehet úgy számlát nyitni, hogy nincs még kint fix melónk, max. lakásbérletünk (arra gondoltunk, a lakásbérletnél és a számlanyitásnál is ha rákérdeznének, hogy job?, akkor letennénk eléjük az összes pénzünket megmutatni meggyőzésnek, hogy indulásnak legyen ez elég....)?

     

    Ildi

     

    előzmény:
    bluebell (61516)
    2009-06-13  13:12
  85. 2009. június 13. 13:2261517.

    Ezek szerint komoly ez a költözködésügy nálatok? Majd mesélj mi volt. De rendi ez a Szabina, a lányok is szeretik ahogy meséled, biztos jól elvannak.

     

    Egyáltalán  nem követelmény iskola előtt olvasni, nem is biztos hogy annyira jó az öcsém pl. szétunta az agyát, mert még velem együtt megtanult. Rubin okos meg szorgalmas kislány, így is nagyon ügyi lesz.

     

    Nekem sem fontos hogy Tomi versenyszerűen űzze, a lényeg hogy sportoljon. Mondjuk az lenne az igazi ha nem nekem kéne lökdösni hanem magától szeretné.

    előzmény:
    bluebell (61516)
    2009-06-13  13:12
  86. 2009. június 13. 13:1261516.

    Sziasztok. Ma nincsenek lányaim, mert Szabi elkérte őket már kora reggel. Ebéd után jönnek a vevőink végleges egyeztetésre, hogy miket szeretnének átvenni (megvenni), és mi mit szeretnénk odaadni, így addig gyorsan takarítok. (fent már készen vagyok.  )

     

    Vera, de ügyes Tomi. Csak így tovább. Olyan jó lenne, ha ez a kezdeti lelkesedés valami komoly sportszeretetté nőne. Nem muszáj, hogy versenysport legyen, de már az fantasztikus lenne, ha felnőttkorában is szívesen mozogna. A sulit biztos szeretni fogja, ha jók az osztálytársai és kedves a tanítónője. Szerintem ezek a legfontosabbak általánosban.

     

    Tünde, de jó, hogy Gergő fizetésemelést kap. Tényleg rossz, hogy ekkora tehetséggel nem keres vagyonokat.

     

    Rubin egyelőre még nem ismeri fel a betüket, csak néha és néhányat. De ez legyen a legkevesebb. Egyáltalán nem zavar. Nagyon ügyes az, aki már korán tud olvasni, biztos magasabb intelligenciára vall. Rubin még csak most kezd érdeklődni a számok és betük iránt.

     

    Ildi, merre fogtok költözni? Mert amit leírtál elég nagy kört ölel fel. Ham mellettünk van, SW. Croydon SE, Wimbledon sincs messzi tőlünk, az is SW de az valamivel bentebb van. Egyiket sem nevezném központi résznek, sőőőt. Egy hétre lehet hogy érdemes lenne weekly travelcardot vennetek, ami mindenre jó ( vonat, tram-Wimbledonban van csak, metró, busz). Ezzel időt sporoltok, de elég drága. Vehettek weekly bus-past is, az olcsó, de csak buszra jó. Ezekben a távolságokban, amit megneveztél, egy-egy út órákat!! vesz igénybe egy irányban csúcsforgalomban. Ham-Croydon busszal legalább másfél óra. Ham-Wimbledon is bő 40 perc, vonattal 7-8.

    Rengeteg ügyintézni valótok lesz. Iskola, bankszámla, lakásbérlés, stb, és szerintem ez úgy megy, ha már otthon eldöntitek, hogy pontosan hol szeretnétek (legalább átmenetileg) letelepedni. Nyugodtan kérdezz, ha tudunk, segítünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. június 13. 12:2561515.

    Juj de édi Panni a hintában!!!!!!!!!!! Coral van mellette??? Fel sem ismerem, olyan gyorsan változik.

     

    KUK, ez aranyosÉs vajon mit jelent?

     

    Tünde, Tomiék nem is olvastak össze az elején (az angolt nehéz) csak szófelismerés volt. Aztán idővel az is kialakult nála, de csak azt próbálja összeolvasni amit nem ismer. Tuti szeretni fogja a reception-t annyit játszanak még. Nekem azt mondták másik anyukák hogy utána szoktál elkezdeni nem szeretni páran.

     

    Mi gymben voltunk, Tomi nagyon szépen megcsinálta a gyakorlatát, meg is dícsérték, az 5-ből (csoportja) hárman voltak nagyon ügyik, de ebből az egyik egy 6 éves kisfiú. Tökre örültem, be is neveztem a versenyre, egyébként megy majdnem mindenki.

     

    Du. meg Summer Fete lesz a suliban, kiváncsi vagyok nagyon.

    előzmény:
    batun (61513)
    2009-06-13  10:07
  88. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 13. 12:1561514.

    Sziasztok Lányok!

     

    Időről időre idejövök zugolvasni benneteket és irigykedni nagyokat, hogy már kint vagytok.

     

    Mi július elején megyünk ki a férjemmel előkészíteni a terepet, hogy augusztusban már a két gyerekkel együtt mehessünk.

    Kicsit félek, de már nagyon várom is

     

    Tudtok ajánlani valamit, amit már itthonról érdemes lenne elkezdeni? (ami már "megvan" fontos iratok és végzettségek fordítása, folyamatban az ekviválásuk, hétfőn váltom ki az Európai Egészségügyi Kártyát, lezárattam az adóévünket, munkát folyamatosan keresünk, de azt hiszem igazi esélyünk csak angol telefonszámmal és a munkainterjún élőben megjelenéssel lesz. Ja, amit javasoltatok korábban, már majdnem teljesen tejivók vagyunk kontra tápszer...)

    Szóval mi kellhet még? Jó lenne, ha Londonban már tényleg célirányosan mozoghtanánk, és nem folyton a homlokunkra csapva, hogy "jajj, ezt intézhettem volna már otthon is, korábban!".

    Egy másik kérdés, Londonban tömegközlekedőknek:

    leszünk egy hétig csak ketten a férjemmel ügyintézni, 1 hétre milyen travel passt érdemes venni, ha főleg belváros, Ham, Croydon, Wimbledon az úticél? És mit lenne érdemes hosszútávra?

    Köszi előre is:

    Ildi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2009. június 13. 10:0761513.

    Haliho,

    Eva, de jo hallani rolatok! Szuper lehet, hogy ilyen baratsagos kornyeken laktok! Ez mindig tetszett az amcsi filmekbenMilyen ugyes a biciglizessel is!

    Domi is osszel kezdi a sulit:( nagyon remelem hogy szertni fogja. O is ismeri mar a nagybetuket a kicsiket is mar egesz jol tudja. Mondjuk osszeolvasni meg nem tudja, de a nevet leirja:)

    FElix meg kimondta az elso szot: KUKAmugy nem hajlando megszolalni. DOmi ilyenkor mar egesz sokat haladzsazott.

    GErgonek tetszik a tanitas, csak a penz meg mindig orokos problema:(

    Osztol talan kicsit emelik majd a fizujat es az ovit sem kell mar fizetni, akkor jobban kijovunk majd.

    HAnat Niki milyen gyonyoru!!! OLyan mint egy modell valamelyik eskuvoi ruha katalogusbol! Kerunk meg kepeket! A kisfiukrol is! DE a 4 gracia is nagyon csinos!

    Eszter, nagyon jok a hajos kepek! NEm feltek, hogy a gyerkocok beesnek a vizbe? Gondolom resen vagytok. EN nem mernek belevagni az enyeimmel.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2009. június 13. 09:5961512.

     

    Kriszta,majd neked is atkuldom kesobb.

    előzmény:
    rintintin (61511)
    2009-06-13  09:47
  91. 2009. június 13. 09:4761511.

    sziasztok!

     

    en mar lattam ezeket a kepeket,tenyleg nagyon szep volt Niki, Kriszta, a te ruhadnak meg olyan jo szine van, nagyon jol neztek ki!

     

    evi, de jo,h. vegre itt vagy, most megint fogsz irni 1-2 hetig, azzal elleszunk egy darabig nagyon jol hangzik az utcai elet!!! tok klassz,. igy ki lehet engedni a sracokat,barcsak mi is ilyen lakokozossegben elnenk! a mi tucank lakoi is baratsagosak,de ossze sem lehet hasonlitania tietekkel! na es 30 Fok!!!

     

    Eszter, most aztan tenyleg irigykedem en is!!! olyan jo lehet most nektek! Karin zabalnivalo!!! es mar jar??? latom, a cuki kis H&M-es katicas kezeslabasban van! azt mi is megneztuk a baratnommel az alvos kep nagyon edes

     

    Agota, epp tegnap mondtam Krisztaeknak,h. marci teljesen kinyilik magyar gyerekek kozott (Rubin, Tomi stb), amugy meg pl. Aurynnal tok mas a 'viszonyuk'. sajnalom katat. meg manot is. igy eszre sem veszik,h. milyen okos, erdeklodo gyerekek. foleg kata,aki korahoz kepest nagyon intelligens. pelda: itt van anyukam!epp  meset olvas Marcinak. az oviban is van meseolvasas, de ugye ott eszre sem veszik,h. milyen okos kerdeseket tesz fel mese kozben,mindenre rakerdez,erdekli.

     

    Noemi, kis bodyk tenyleg fogyoeszkoz. en a tuszta kakisokat egybol hajitottam a kukaba. par volt csak ilyen. de kb. 30-40 pennyre jott ki darabja a primarkban, azert meg nem fogok egy darab sz@ros bodyt sikalni. a Mothercare nekem nem jott be sose. a ruhak szamozasa egyaltalan nem megbizhato. a tobbi cucc tok draga. az Oxford Street-en a kiszolgalas pedig egyenlo a nullaval

     

    Batun, gratula meg egyszer! Darinka sztem is gyonyoru nev!!! orosz eredete van sztem. honnan szedtek? nagyon szep hangzasa van,de ezt egyszer mar kibeszeltuk.

     

    tegnap Holland Parkban voltunk,meg Lucababas zsuzsinal.nagyon jo volt. csak marci hazafele egy hullafardt 30 perces hiszti-bomboles-jegkrem-jegkrem-jegkrem orditast vagott le persze nem vettem neki. es meg este,miutan bocsanatot kert,akkor sem kapott

    teszek fel majd kepeket.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (61510)
    2009-06-13  08:07
  92. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 13. 08:0761510.

    Koszi, Kriszta!

    Niki meg gyonyoru, de tenyleg!!!Es persze a lanyok is csinik

    No en most megyek aludni.

    előzmény:
    bluebell (61508)
    2009-06-12  23:22
  93. 2009. június 13. 07:5961509.

    Niki valóban csodaszép, de ti sem panaszkodhattok csajok, micsoda csini csapat!!!!!

     

    Igen Évi azt mondtam hogy azért lesznek játékok csak nem annyi, majd mondom neki ezt a játékos tanulást is, jó hogy mondod.

     

    Egész évben csak déig vannak? De furi. Ott valóban más a rendszer.

     

     

    előzmény:
    bluebell (61508)
    2009-06-12  23:22
  94. 2009. június 12. 23:2261508.

    Beugrottam, hgy Nikiről feltegyek egy menyasszonyi képet, erre ketten is bejelentkeztetek. Éva, Norbival itt nosztalgiázunk a leírásod alapján. Annyira ez Kanada. Csupa barátságos ember.  A biciklis történeten mi is jót derültünk.

     

    Eszter, szuper képek.  Én tényleg sárgulok az irigységtől.  További jó pihenést és nyaralást!

     

    Tina ma is szorgalmasan iszogatta a vizét. Muszáj is. Szerintem is attól fáj a fejed, attól vagy levert. Simán lehet indok. Ma este megérkezett az anyukája, így biztos nagyon elfoglalt. Puszi Anyukádnak, érezzétek jól magatokat.

     

    Szóval két kép... egy Nikiról, ugye ő a lényeg, de azért mi is csinik voltunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 12. 22:3161507.
    Nahat, milyen izgi!!! ES hol vagytok pontosabban, Eszter?
    előzmény:
    Avocado2 (61503)
    2009-06-12  21:55
  96. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 12. 22:2861506.
    Ja, ezt szeretem, amikor nem is kell tanitani, mert magatol tudja..... A suliban is inkabb megtanitottam tanulni a gyerekeket, es magamat mint tanitot motivacios segedeszkoznek tekintettem, aki az erdeklodest kelti fel, hogy egyaltalan akarjanak tanulni valamint iranyt mutat, hogy az ontanulast magat hogy is kell csinalni. Igen, itt az elso ev felnapos lesz, ebedre mar itthon lesznek es jovore lesz elso osztaly. Y1-ban valoban lenyegesen kevesebb majd a jatszas (oncelu szabadjatek)De mondd Tominak, hogy lesznek jatekok, mert jatekok segitsegevel fognak tanulni, tehat sok jatekos tanulas lesz. 
    előzmény:
    barackmano (61505)
    2009-06-12  22:06
  97. 2009. június 12. 22:0661505.

    Nahát Eszter, de szupi lehet nektek, annyira jó képek, körben tenger, de édesek a gyerekek, tuti élvezik ők is. Meddig lesztek?

     

    Évi, annyira jó hogy benéztél te is. De klassz, Ádám micsoda cool pasi lett. a biciklis sztori tetszett a legjobbanBiztos tök ügyi lesz az iskolában ha már ennyi mindent tud. Ott is van reception vagy rögtön mennek a mély vízbe?

     

    Tomi eddig oda meg vissza hogy ő megy Year 1-ba, de tegnap azt mondta hogy Mami én nem biztos hogy annyira akarok menni. Mondom miért, most mi a baj vele? Erre ő hogy Azt mondták ott már nem lesznek játékok. Próbáltam elmagyarázni neki mennyi klasszat fog tanulni és el tudja  majd olvasni a könyveit meg ilyenek. Na kiváncsi leszek.

     

    Voltunk a hajós játszon a Hyde Park-ban, szupi volt, tök kevesen voltak, láttam babahattyúkat a tóban.

    előzmény:
    Avocado2 (61503)
    2009-06-12  21:55
  98. 2009. június 12. 22:0061504.
    folytatas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. június 12. 21:5561503.

    Hali,

     

    Csak ropteben olvastam vissza, mert ugyan van internetunk a kikotoben, sot a wifi a hajoig is eler de idom az nulla...

    Minden tok jo, a gyerekek elvezik, mi is, isteni idonk van de estere kellemesen lehul a levego. A kaja az fini nyam nyam, sokat tapasozunk, Karin tomi magaba a tengeri herkentyuket meg a paellat, Enzo mar ovatosabb, de nagyon jo nezni ahogy ennyire jo etvaggyal  esznek.

    Ami nem tul jo h Enzo leghamarabb fel 10 korul hajlando elaludni, pedig almos, faradt, mar 8kor agyban van  (mint otthon) de annyira izgi minden meg meg vilagos van, hogy egyszeruen nem alszik el.

    Csatolok par kepet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 12. 21:1361502.

    Batun, gratula Darinkaeknak, nalunk is foleg fiuk vannak, en hallottam egy csaladrol, ahol 11 fiu van es egy se lany, pedig ok tenyleg egy lanykara hajtottak, node a 11-nel mar tenyleg bizti besokalltak es feladtak. Erdekes, hogy mig A-ban foleg lanybaratok voltak, itt most meg mindenhonnan kisfiukkal vagyunk korulveve. Hogy tetszik ferjednek a tanitas?

     

    Tina, igyal sokat es csinaltass verkepet, az ilyesminek a vegere kell jarni! Marci is milyen sokat valtozott, harom eves kor korul mindig nagyot valtoznak, megkisfiusodnak a babak, nem? Legalabbis az enyeimen is ezt lattam.

     

    Adam itt osszel kezdi a sulit, de mar az osszes betut ismeri, allandoan szavakat rakosgat es betuz a nagy amcsi hutoszekrenyunkon, most mar nagyon foglalkoztatja az iras-olvasas, valamint haromjegyu szamokat is kiolvas. A minap letort a bicajanak az egyik potkereke, erre leszereltem, o meg visszault es tekert tovabb, ugyhogy a ketkerekes bicajozas elsajatitasa nagyon konnyen ment. Egyebkent tiszta utcagyerekek lesznek, mert estenkent mindig kint van a fel utca es egyutt jatszanak, bicajoznak, goriznek, stb, az anyukak, meg trecselnek, nagyon tarsasagi. Es ez egy kicsi zsakutcacska, tehat tok biztonsagos is. Jelentem kitort a nyar, 30 fok es no rain, eleg uncsi, de tenyleg Hetvegen jonnek Anyosek, most arra keszulunk. Az A-i hazunkban alberlovaltas volt a heten, az uj csalad (1 baba van ott is) nagyon szimpi. Meg mindig jol erezzuk magunkat, feltolt a sok napsutes, es allandoan becsonget egy-egy barat, jo a tasrsasag es lazak az emberek. Viszont komolyan van nehany dolog amire nosztalgiaval emlekezem, sot hianyzik, foleg a baratok, beleertve Titeket is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (61501)
    2009-06-12  20:52

Címlap

top