Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 12. 20:5261501.

    Gratulalok Nikinek, Richinek az eskuvojuk alkalmabolSok-sok boldogsagot nekik!Dejo, hogy tobben ott tudtatok leni, koszi a tudositast es remelem Niki is jon majd kepekkel.

     

    Noemi, Te mikorra vagy kiirva, lattam a babakepet, milyen edes, no es kislanyEldontotted, hogy hol szulsz majd?

     

    Agota, nohat hazamentek?????????? Gondolom J kapott jo allast! Kata is mar milyen csinos kis no lett!

     

    Kriszta, lattam a Frankfurtos kepeket, ott is milyen szep helyek vannak! Legalabb veled tudtunk egy kicsit chatelni is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521941 (61500)
    2009-06-12  20:46
  2. Torolt_felhasznalo_521941
    Torolt_felhasznalo_521941
    2009. június 12. 20:4661500.

    Sziasztok!

    Nagyon jol esik, hogy hianyoltok, en be szoktam nezni, mert nagyon erekel, hogy hogy vagytok es sokat gondolok Ratok, de nem mindig tudok lepest tartani, ugyhogy elore is elnezest kerek, ha vmi olyasmit kerdezek amit mar szazszor leirtatok

     

    Vera, latom atestetek a baranyhimlon, itt is oltanak, de szerintem is jobb a termeszetes immunitast megcelozni, kulonosen ennyire kicsi korban, amikor a riziko szinte meg zero. Mi is letudtuk, a rozsaszin foltocskak sokaig megvoltak, de mostanra maradektalanul eltuntek. Jo hallani, hogy Tomi mennyire elvezi a sulit!

    folyt kov.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. június 12. 15:4961499.

    Köszi. Focicsapatra azért nem vágyom.

     

    Szerintem ez nem elangolosodás, azt használod intenzívebben. Nekem kb. 2 éve a polip nem jutott eszembe egy octopus-os film után, megfogadtam hogy nem nézem meg a szótárban de nem tudtam elaludni. Végül megnéztem, annyira ciki. De szerencsére ritkán fordul elő.

     

    Sajnos Tominál általánosabb, nála gyakrabban az ugrik be és jönnek a keveret mondatai mint Mami, Aaron megpushed a playgroundon és elestem. Pedig ha összekapná magát menne magyarul is.

    Kis angyalka ő, de néha muszáj azért szidni ha épp mégsem az.

    előzmény:
    Nyulcsi (61498)
    2009-06-12  15:35
  4. 2009. június 12. 15:3561498.
    Vera addig kell próbálgatni amig kislány nem lesz
    előzmény:
    barackmano (61496)
    2009-06-12  15:17
  5. 2009. június 12. 15:3461497.

    Ne szidjad a Tomit olyan jó fiu. Szitkozodni anyanyelven a legjobb. Birom azokat a munkatársaimat akik szinte egy kukkot nem beszélnek angolul vagy nagyon rosszul de mikor valami olyan történik akkor nagyon megy a shit-ezés. Észrevettétek  viszont hogy egy-két szó angolul jön az ember szájára és hirtelen keresgélni kell a magyar megfelelőjét? Erre mondanák otthon hogy na már elfelejtett magyarul ,fennhordja az orrát. Pedig ez velem is előfordul és nem kivagyiságból. Sőt igyekszek nem “elangolosodni” de néha kicsuszik ez az

    előzmény:
    barackmano (61495)
    2009-06-12  15:13
  6. 2009. június 12. 15:1761496.

    Olyan hamar felnő ő is, neki majd Félix lesz a nagyfiú.

     

    H ágán is a 7 unokatesóból 6 fiú, nem tudom milyen esélyekkel indulnék, egy tuti kiscsajt mondjuk elfogadnék.

    Az én részemről csak másodunokatesói vannak, de a változatosság kedvéért az is 2 fiú.

    előzmény:
    batun (61494)
    2009-06-12  15:12
  7. 2009. június 12. 15:1361495.

    Azért még akad olyan amit nem tudok úgy elmondani. Tomit szidni is csak magyarul megy igazán. De aranyos vagy, mondjuk H mellett muszáj volt. Azért a perfekttől  még messze áll.

     

    De klassz, már meg is van??? Szupi. Ilyen legyen a többi is.

     

    Még átidomítható szerintem, de jó lesz az a Dórika, én már nehezebben állok át.

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61493)
    2009-06-12  15:09
  8. 2009. június 12. 15:1261494.

    haho,

    sajna kepet meg nem kaptunk, viszont msn-en lattam mar a kis Ricsit:)

    Nagyon edes kisbaba! Mi lesz 2 ev mulva, mikor mar o is ott fog rosszalkodni Felixszel meg Domival, hatmegha a tesomek is atjonnek...

    Tenyleg csak fiuink vannak, ket unokatesomnak van mar gyereke, az egyiknek 2 fiu a masiknak 3-an szuletett az elso fiu:) LAnymentes eddig a legujabb generacio a csaladban. REmelem ezen majd en meg tudok egyszer valtoztatni. DArinka volt a kovetkezo eselyes, mert o negy gyereket akart kis kulonbsegekkel, de most ujragondolta...remelem meg meggondolja magat.

    Nekem is tetszik a Darinka nev nagyon, egyik kedvencem.

     

    előzmény:
    Deme71 (61490)
    2009-06-12  13:19
  9. 2009. június 12. 15:0961493.

    Vera én hallottalak beszélni ugyhogy ne is mond hogy bármi lenne az angoloddal mert nekem ugy tünt mint aki perfektebb már nem is lehetne. Irigykedek is.

    Képzeljétek megkaptam egy hét után a 190 fontot. Remélem minden ilyen gördülékenyen megy majd.

    Dórika mostmár marad Dórika mert már nem fog másra hallgatni ugysem.

    előzmény:
    barackmano (61492)
    2009-06-12  15:04
  10. 2009. június 12. 15:0461492.

    Még átkeresztelheted a jányodbár ezzel a névvel az angolok megint gondban lennének.

    Épp ma talizom a Dóri nevű unokatesómmal. Majd mondom neki hogy lesz másik Dóri. Majd összehozzuk őket.

     

    Igen, ez zavaró lehet Katának is hogy kevésbe tudja magát kifejezni. Otthon elemében lesz nagyon.

     

    Emlékszem nekem is rossz volt az elején hogy angolul nem tudtam szófosni. Most már jobban megy, de még nem olyan tuti mint a magyar.

     

    Én kicsinek is halál érzékeny voltam, remélem Tomi ilyen is marad, ő mindent leráz magáról. A gyerekek meg nem udvariaskodnak az tény. De legalább őszinték.

    előzmény:
    Nyulcsi (61491)
    2009-06-12  14:03
  11. 2009. június 12. 14:0361491.

    Igen rugikbol és ilyenekből biztos olcsot veszek  mert tényleg nem érdemes egy rakás pénzt kidobni rá. Csak a felszereléseket veszem ilyen helyen mert nem nagyon tudok mast. Ma pl megnéztem a sainsburyban ugyanaz a cumisüveg amit a bootsban vettem 1 fonttal drágább volt.

    Darinka milyen szép név. Nagyon tetszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 12. 13:1961490.

    Gratulálunk mi is Ricsihez Darinkáéknak! De jó!! Na ilyen a jó bába, hogy egyből beviszi a kismamát, ha valami gond merül fel és nem ő akar az okosabb lenni. Bár ő gondolom extra figyelmes. Jó, hogy egyből hazamehettek, tegyél majd fel képet, Tünde! Tényleg vicces, hogy Nálatok mindenki fiút szül.

    Kata is imádja az orvosi táskáját, ő tavaly kapta szintén szülinapra. Állandóan vizsgálódik vele, jobb esetben már nem minket, hanem az állatait.

     

    Tina, nagyon figyelj oda a folyadékivásra, tegyél mindenfelé a lakásban ásványvizes üvegeket (persze ne üresen), ha mindig szem előtt lesz, csak eszedbe jut inni.  A GP-vel mindenképpen nézesd meg magad!

    Gyorsan ragad a gyerekekre a nyelv, Katánál az a gond, hogy annyira szeret beszélni, és már rájött, hogy nem tudja magát igazán megértetni. Azért amikor németek közt van - pld. a némettanárnő barátnőnkkel - nagyon simán szövegel, és nem is akad fenn egyáltalán, de ő nyilván nagyon segítőkész vele, az oviban a gyerekek pedig nem. Szerintem sem lesz gáz otthon az oviban vele.

     

    Noémi, a Boots-ban, H&M-ben, sőt a Primarkban is nagyon aranyos kisruhácskák vannak (bodyt meg szinte csak ez utóbbiban érdemes venni, az elején az nagyon fogyóeszköz lesz). Azt meg jól tetted, hogy nem vettél sok textilpelust, nekünk talán 3-5 db volt, ki is tartott, míg kellett.

     

    Vera, szegény Tomi! A gyerekek olyan kis szívtelenek tudnak lenni. De jó, hogy gyorsan túl is teszik magukat a nézeteltéréseken - még most...

     

    Megyek lustálkodom egy kicsit, aztán felszedem Katát a magyar oviból (egész napra odament, a német ma és hétfőn zárva), meg a kocsit a szervízből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 12. 12:2761489.
    Egyre kevésbé nem. Aztán kis tudja, épp Tomit se terveztük be meg egyébként is a jövő kiszámíthatatlan. Végleg eldöntve semmi nincs.
    előzmény:
    batun (61488)
    2009-06-12  12:09
  14. 2009. június 12. 12:0961488.
    meg mindig nem akartok tobbet? vagy nem nincs eldontve vegleg?
    előzmény:
    barackmano (61487)
    2009-06-12  11:37
  15. 2009. június 12. 11:3761487.

    Lehet, te azért kompetensebb vagy, én még csak egyszer próbáltam, lehet csak magamat álltatom.

    Nem arról van szó hogy nálam nem felejtődött el azonnal az egész amint odaadták.

    De azért a következőnél azt a részt kitörölném.

    előzmény:
    batun (61486)
    2009-06-12  11:26
  16. 2009. június 12. 11:2661486.

    szerintem meg a legtobb nonel ez nem szamit az ujabb gyerek bevallalasanal, hacsak nem erte valami nagyon nagy trauma, de meg mindig ott a programozott csaszar lehetosege azoknal...

    Azt hiszem elmondhatom hogy nekem nagyon gaz volt mindket szulesem, mindketto alatt azt mondtam, hogy soha tobbet, de ettol fuggetlenul  nagyon hamar meggondoltam magam utana, ahogy megismerkedtem a babaimmal es felfedeztem ezt az egesz uj erzest, az anyai szeretetet. Onnantol kezdve egy percig sem erdekelt, hogy hogy megszenvedtem ertuk.

    előzmény:
    barackmano (61485)
    2009-06-12  10:56
  17. 2009. június 12. 10:5661485.

    Gratulálok a babához!!!!! Még egy fiú nálatok. Majd mutass képet ha lesz.

     

    Metrósztrájk tegnap este 7-ig tartott.

     

    Én sem féltem a szüléstől előre, gondoltam nem lehet olyan vészes. Végül is túlélhető, de azért nem kéne még egyszer. Szerintem kicsit ez is meghatározó akar e még többet az ember. Van aki észre sem veszi.

    De Noémi remélem a tied pikk-pakk lesz. De izgi, biztos Dorika is gyakorol odabenn miket fog majd kinn csinálni. Lassan gondolhat ő is rá.

    Tomi nem épp előírásszerűen fekült ezért is volt kicsit durvább a dolog.

     

    Tina, egy vérkép valóban nem rossz ötlet, de fáradt lehetsz a kevés folyadéktól is, erőltesd (mondom én aki jobb esetben megiszik 1 l-t naponta)de én is mindig hulla vagyok.

     

    Gondoltam hogy ez a non-uniform day nem lesz olyan tuti. Tomi meg is kapta az udvaron (a fiúk legalább fele focistacuccban) hogy mivel neki nincs ő nem focizhat, játszon csak egyedül Spongebob-ot. Jött is zokogva mit mondott neki Daire. Úgy sajnáltam, én azóta nem tudom túltenni magam rajta, szerencsére ő fele nem olyan érzékeny mint én, szerintem ezerszer elfelejtette.

    előzmény:
    batun (61482)
    2009-06-12  09:37
  18. 2009. június 12. 10:0361484.
    Szegény kis Félix. Jobbulást nekiÉs tényleg nagyon szép ruhák vannak a mothercare-ban. Kismamáknak veszélyes terület. Pénztárcával belépni tilos
    előzmény:
    batun (61481)
    2009-06-12  09:31
  19. 2009. június 12. 09:4061483.

    Lehet folyadékhiánytol fáj a fejed Tina valahol olvastam erről. Marci mikor fog oviba menni? Panni baba még mindig nyügös a fogacskák miatt?

    Vera igaz hogy a mothercare nagyon drága de nem találtam nagyon más boltot a környéken ami babacuccokat árulna. A bootsban vettük az üvegeket mondjuk. Babaruhát valószinüleg nem vennék a mothercareban csak fogdostam őket meg simogattam.Irtam már hogy kisuroltam a babakocsit, Beraktam a kádba és jól kimostam. Olyan szupi kis kocsi.

    Dóri már legalább egy órája megállás nélkül helyezkedik

    előzmény:
    rintintin (61477)
    2009-06-12  09:16
  20. 2009. június 12. 09:3761482.

    NEm is kell felni a szulestol!

    PErsze nem kellemes, de hamar elfelejti az ember. HA elore fel tole az ember akkor meg sokkal nehezebb is lehet a szules. 

    Sajnalom, hogy igy felidegesitett az exed mar megint! NEhez lehet nagyon! MEg jo, hogy ott a kislanyod es eltereli a figyelmedet!

    EN is pont tegnap voltam a Mothercare-ben. Eddig meg nem voltam soha az Oxfordiban, mert csak kocsival megkozelitheto, de tegnap elmentem, mert Domi szulinapjara akartam meg vmi ajandekot venni es ott van csak ELC(miutan a High street-en bezart az uzletuk). VEttem is neki egy orvosi taskat meg egy csomag toy story-s atletat oszre. Hihetetlen, hogy mennyi fele volt, alig tudtam valasztani, kb 2 honapja meg ugy jartam vegig az osszes boltot mintas atletaert...szep cuccok voltak!

    előzmény:
    Nyulcsi (61480)
    2009-06-12  09:29
  21. 2009. június 12. 09:3161481.

    ja, igen kisfiu:) Ricsi

    Tina, nezess egy verkepet a budos GP-vel! Meg mindig rosszak az ejszakak?

    nekunk megint az volt. Felixnek allandoan megtelt az orra es alig kapott levegot, hiaba szivtam ki neki meg ejjel is, plusz tok sokat kohogott .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 12. 09:2961480.

    Sziasztok

    Gratulálok a babához. Már én is alig várom. Aztán biztos én is azt mondom majd hogy soha többet. Viszont most még nem félek a szüléstől egyáltalán.

    Tina én a muzeumok közelében dolgozom. Nem tudom a Holland park arra van e . A hyde park igen bár annyira egybefolynak itt a parkok nem tudom néha melyik melyik.Egyébként nem dolgozok ma de szerintem nem mozdulok ki nagyon. Legalábbis nem messzire. Metrosztrájknak vége van?

    A kedvem is jobb ma. Butaság volt neki irogatni. Nem kéne zaklatni csak nehéz megállni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. június 12. 09:2061479.
    gratulalunk!!!! fiu??
    előzmény:
    batun (61476)
    2009-06-12  09:09
  24. 2009. június 12. 09:1961478.
    Gratulálunk a kisbaba érkezéséhez! Sok boldogságot Nekik! Majd meggondolja még később magát. Az azért szuper, hogy haza is engedték őket.
    előzmény:
    batun (61476)
    2009-06-12  09:09
  25. 2009. június 12. 09:1661477.

    sziasztok!

     

    Szandra, gyonyoru voltal es a helyszin is olyan szep!!! nagyon csinos voltal, na es az a ruha!!!! nagyon ugy nez ki,h. nekem mar sose lesz ilyen...a ti lagzitok is jol hangzik,foleg,ha gabornak mar volt egy eskuvoje nagy felhajtassal. de en szeretek mulatni-bulizni, ha mar egyszer lagziba megyek.

     

    Batun, szurkolunk Darinkanak!!! nem irtad,h. fiu-e vagy lany! de tuti fiu, nalatok csak fiukat szul mindenki! en is tul konzervativ vagyok e teren, szerintem is jobb,h. bevittek a korhazba. ott megiscsak megvannak a szukseges eszkozok baj eseten es ott van az osszes orvos is,meg vegso eseten ott a csaszarozas,amit otthon ugyse tudnak csinalni. ebben en is konzervativ vagyok.

     

    vera, elhiszem,h. mar gyereket se akarsz latni ezek utan! en is lefaradtam volna! pedig pont most akartam feladni hirdetest,kinek kell ket cuki gyerek egy hetre viccen kivul:mar nagyon le vagyok merulve, csak vonszolom magam, szerintem kene vmi verkepet csinaltatni, mert lehet,megint vashianyos vagyok vagy verszegeny (?), annyira faradt es almos vagyok + szombat ota faj a fejem. tegnap kicsit alabbhagyott. raadasul allandoan elfelejtek inni! tuti nincs meg a napi folyadekmennyiseg,ami kene,foleg szoptatas alatt!

     

    Noemi,sajnalom,h. ilyen sokszor szomorodsz el, biztos nagyon rossz lehet. de az IWIW egy nyilvanos oldal es neki szive joga ott hirdetni,ahol akar. sajnalom,h. igy erez a sajat gyerek irant,de nem hibaztathatodf,mert nem vert at,hanem az elejetol fogva megmondta,h. nem erdekli a baba es kesz. ez nagyon durva tole, de lehet,meg nem erett meg ra. neked igy nagyon nehez lehet, de remenykedjunk,hatha feleled benne vm,i,ha meglatja majd Dorikat!remelem,ma mar jobb kedved van!!! ma dolgozol? mert megyunk kensingtonba a Holland Parkba. te merre vagy ott?

     

    Agota, ugy sajnalom Katat. sokszor Marci is ilyen. mar elore felek.de azert mar szamol  + enekel angolul. sorokat, szavakat.

    tegnap meg tok sokat elenekelt egyedul a VUK-bol!

    na,megyek oltozni,aztan indulunk.

     

    Kriszta merre?

    előzmény:
    barackmano (61475)
    2009-06-12  08:53
  26. 2009. június 12. 09:0961476.

    jo reggelt,

    ejjel fel1-kor megszuletett a baba. Mindketten jol vannak, rogton utana haza is mentek. BEnt lehetett vele  a Gereb Agi a korhazban is.

    Azt nyilatkozta, hogy nem szul tobbet (persze mind igy erzunk szules utan). Tokre atereztem a szulest vele tegnap. NEm volt kellemes elmeny. Meg frissen el bennem a FElix szulese.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. június 12. 08:5361475.

    Elszállt amit írtam mert annyira ráérek így reggel.

     

    Ügyi vagy Noémi, azért vigyázz a Mothercare-rel, elég drága hely, mondjuk ilyesmiket én is ott vettem, de ruhát szinte soha.

    Természetesen kapsz mindent amit meglelek.

    Ma Tomiék saját ruhában mennek, ami neki Spongebob póló lesz, meg térdgatya, szerintem vannak sokkal szebb pólói, de neki ez kell. Ilyenkor áldom az egyenruhát mikor tegnap vasalgattam valahogy nem kívántam volna minden nap ezt csinálni.

    Tomiéké egyébként is tök csini. De ma ciki lenne abba menni.

    előzmény:
    Nyulcsi (61474)
    2009-06-12  00:14
  28. 2009. június 12. 00:1461474.

    Drukkolok én is. Remélem azóta megvan a baba. Azért kiváncsi lettem volna milyen lesz neki otthon szülni,de jó hogy a bába bevitte mert nem volt 100% biztos abban hogy biztonságban vannak.

    Vera egyébként egy pelenkázómatracot vettem cumisüveget meg textilpelusokat.Ez utóbbit nem sokat mert hátha tudsz nekem hozni otthonról. Az orrszivóporszivóval együtt. Tudom még korai talán ilyeneket vásárolni de   el akarom osztani a költségeket. A mothercare-ban voltam és kiderült hogy a multkor csináltattam egy mothercare-s kártyát ami nem csak egy sima pontgyüjtő hanem creditkártya. Szóval később fizetek. Annyi ilyen kártyám van már belezavarodok. Csak vigyázzak nehogy túlköltekezzem.

    előzmény:
    batun (61472)
    2009-06-11  23:03
  29. 2009. június 11. 23:2961473.
    Drukkolok neki! És vaskalapos módjára megnyugodtam, hogy kórházban van.....
    előzmény:
    batun (61472)
    2009-06-11  23:03
  30. 2009. június 11. 23:0361472.

    sziasztok, csak gyorsan helyzetjelentek

    Sogornom ejfel ota vajudik, egesz nap nmagas volt a vernyomasa igy delutan 6 korul ugy dontott a Gereb Agi, hogy  beviszi a korhazba. BEmentek az Istvanba es azota nincs hir roluk. Sajnos nem sikerult a terve, hogy otthon szul, de en megnyugodtam, hogy jo kezekben van vegre!

    REmelem hamar megszul mostmar szegeny, o is jo sokat szenved!

    Kuldjetek egy kis extra energiat ha van!

    Jo ejt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. június 11. 19:4861471.

    Mi jókat vettél amik így helyretették a kedvet? Még csak nem is verekedtél?

    De ez a beszéd, tedd túl magad rajta és éld a világod, úgy ahogy ő is az övét, azokat a képeket lehet pont provokálásnak tette fel.

    előzmény:
    Nyulcsi (61470)
    2009-06-11  19:34
  32. 2009. június 11. 19:3461470.
    Tudom tudom. De első mérgemben irtam. Tudom hogy igy válaltam mégis rosszul esik. Na mindenesetre elmentem bababoltba.Most jo a kedvem
    előzmény:
    teacska (61468)
    2009-06-11  18:47
  33. 2009. június 11. 19:3361469.

    De tényleg Noémi, teljesen igaza van Szandrának, azt lássa hogy nem zárkózol el előle, de lépjen ő ha akar valamit. Ilyen levelekkel még jobban elriasztod. Lehet ha nem hall felőled egy darabig majd kiváncsi lesz mégis mi van.

     

    Közben voltam benn a suliban, meg az mindenféle ügyintézős nőcivel felhívtuk a Council-t, végül is valami eü nyavaja miatt keresnek, gondolom a rejtélyes betegségem miatt, de szemfüles voltam, már írattam a dokival igazolást hogy nincs semmi bajom. Viszont a crb kérelmemben is találtak valami dátumelírást amit visszaküldtek azóta az iskolának. De előtte ültek rajta 3 hetetkomolyan néha bánom hogy belevágtam az egészbe, a fene gondolta volna hogy ilyen bonyolult lesz.

     

    De a Council-on már kiakadtam pár napja. Jelentkezett Tomi sulijába egy nőci aki 2 percre lakik az iskolától , nem volt neki kérdés bekerül e, erre elutasították. Persze fellebezett, erre a Council bevizsgálta az ügyet, persze végül felvették a kiscsajt, adminisztációs hiba, Sorry about it. Most erre mit lehet mondani?

     

     

     

     

    előzmény:
    teacska (61468)
    2009-06-11  18:47
  34. 2009. június 11. 18:4761468.

    Noémi!

     

    Igen, ezek a hormonok... egyszer így érzed, egyszer meg úgy. Nehéz döntést hoztál, amikor bevállaltad a babát egyedül. Persze nem vagyok biztos benne, hogy az apukának nem nehéz.....   De mivel, Te döntöttél, ezért sajnos ezekkel  a fel-fel törő rossz érzésekkel is meg kell küzdened. Valóban nem tartom jó 5letnek, hogy írjál neki bármit is. Én a Te helyedben csakis egyről gondoskodnék, hogy mindig tudja, hol talál meg, ha esetleg a későbbiekben mégis úgy döntene, hogy szeretne részt veni a kislánya életében legyen rá lehetősége. De ezt nem tudod befolyásolni. A mi volt baby sitterünk volt hasonló helyzetben, ott az apuka a kislány 8. szülinapja után jelentkezett. Ilyen is van.... 

    Tudom, hogy könnyű kívülről dumálni.....

     

     

     

    Vera!

     

    Ez szuper! Drukkolok, hogy összejöjjön!

     

    Ágota!

     

    ENnek örülök, hogy bejönni látszanak a terveitek! Hová mentek? Bp-re? Szerintem Kata előbb-utóbb belerázódik majd az oviba, de legnagyobb esélyét ennek Mo-n látom. Szerintem sokat fog neki segíteni, hogy nem lesz idegen neki a nyelv. 

    Neked is köszönöm a ruhámra a dícséretet... de rég is volt. Akkor még kb. 10 kg-val voltam könnyebb... 

    előzmény:
    Nyulcsi (61465)
    2009-06-11  15:28
  35. 2009. június 11. 15:3161467.

    Én nem leszek itthon, már megyek is.

     

    Tényleg nem kellett volna neki írnod. Most már felejtsd el szerintem. Ha valamit akar valaha majd szól.

    előzmény:
    Nyulcsi (61465)
    2009-06-11  15:28
  36. 2009. június 11. 15:2861466.
    Képzeljétek pont most hívtak a Counciltól. Be kell mennem holnap valami elbeszélgetésre a Dinner-lady állás miatt. H szerint nem kell pánikolni, nem fognak megenni. De én nagyon izgulok.
    előzmény:
    barackmano (61464)
    2009-06-11  14:51
  37. 2009. június 11. 15:2861465.
    Irt vissza. Mindenféle szia nélkül csak annyit hogy erre mért volt szükség. Ugy tünik hogy a megértésem felé és a beletörődésem rettenet dühbe csapott át. Nem akartam elérni olyasmit a levéllel hogy majd hirtelen megtörten bocsánatot kér. Csak olyan mérges vagyok ki kell adnom a dühömet. Megyek megverek valakit
    előzmény:
    Deme71 (61463)
    2009-06-11  14:17
  38. 2009. június 11. 14:5161464.

    Jaj de jó lesz nektek, J is egy kicsit kipiheni magát, aztán fejest ugorhattok az új életbe. Ez a visszaesés inkább pár hét után szokott előfordulni, 2 hónap már hosszú idő. De remélhetőleg a magyar oviba majd lelkesen megy Kata és fogja is szeretni.

     

    Ezt a 420-at nem egyszerre kell elképzelni, egyszerre csak 1 osztályt eresztettek be, szerintem 30 őrült gyerek épp elég, de amint kimentek jött a következő. Már kicsit vártuk a többiekkel hogy elfogyjanak.

     

    Noémi, nem hiszem hogy valamit elérsz az exednél ezzel a levéllel, én persze meg tudlak érteni, így a kisbabájával a hasadban nehéz lehet, gondolom azért nem keres ő sem mert így könnyebben elfelejti az egészet. De ő úgy tűnik már döntött. Vagy az anyukája helyette.

     

    Én pont azt vettem észre hogy az oviban mekkora türelmem van, míg Tomival azóta sincs. De más gyerekének nem üvölthetem le a fejét. De így meg nem is húzomfel magam. Néha kicsit, akkor veszek egy nagy levegőt...

     

    Épp ma szólt egy ottani óvónő aki Tomiék sulijában csinálta a könyvtárt a Year 1-nak csütörtökönként hogy szeptembertől nem tud menni és rám gondolt vállalnám e. Ez elég jól esett, mondtam persze. Ez mondjuk önkéntes, de legalább valami. Szeptemberig még összegyűjtök pár dolgot.

    előzmény:
    Deme71 (61463)
    2009-06-11  14:17
  39. 2009. június 11. 14:1761463.

    Noémi, szerintem az teljesen normális, hogy jó lenne egy apuka,akivel megoszthatod a babaörömöt és persze, ha ő, még ha így döntött is, ahogy döntött, legalább megkérdezné, hogy jól vagy-e, vagy valami minimális érdeklődést tanusítana. De ahogy Te is írtad, baba nélkül már rég elfelejtetted volna, ő is próbál kilábalni a szituból. Biztosan frászt is kapott és még nem tért magához. Próbáld meg azért nem felvenni a képzeletbeli kesztyűt...

     

    Szandra, nagyon szép volt a ruhád, igazán jól állt! Nekünk mulatós lagzink volt, bár csak 100 fős. J. nem ragaszkodott volna hozzá, de én szeretek bulizni. Szerencsére elég táncoslábú a família és a baráti kör, nagyon jól éreztük magunkat mi is, ők is. És csak 3 hét kellett a megszervezéséhez.

    Biztosan van abban valami, amit írsz, hogy Kata tudja, nemsokára hazaköltözünk, és ezért egyre kevésbé örül a német ovinak, de akkor az itteni magyart várná nagyon és most oda sem akar menni, mert "akkor tovább vagyok nélküled".  Az eddig általános volt, hogy nem érzi magát tökéletesen a német oviban, de az utóbbi hetek sírdogálása új. Bár azt olvastam, hogy hónapokkal az oviba járást követően is felmerülhetnek újra a kezdeti beszoktatásos tünetek, de nem tudom, hogy mitől...

    A számításunk már most bejönni látszik a hazaköltözéssel kapcsolatban hál' Isten. J. 2 hónapot nem fog dolgozni az otthoni állása előtt, az is nagyon ráfér már.

     

    Tünde, jó hír, hogy Félix javulgat, remélhetőleg most már exponenciálisan! Van valami hír Darinka felől? Mi lesz a baba neme?

     

    Vera, 420 gyerek, az igen! Nem csodálom, hogy beelegeltél... Hosszú távon én sem hiszem, hogy más gyerekekkel elbírnék.

     

    Ma itt szünnap van, holnap és hétfőn pedig zárva lesz a német ovi. Az idő persze a ramatynál is ramatyabb.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. június 11. 12:5461462.
    Nem is tudom hogy milyen jellegünek mondanám a levelet. benne volt hogy milyen rendes hogy ennyire segit az exének akit szidott mindig és nekem annyit nem ir hogy hogy vagyok. Elég keserü levél volt. Biztos a hormonok is ellenem játszank most de már nem birtam szo nélkül hagyni.  Mindenütt a képeibe botlok amin kirándulgat lányokkal és nagyon jol érzi magát. és az a fura hogy én is jol érzem magam tulajdonképpen de valahogy mégis zavar hogy ennyire nem érdekli semmi.
    előzmény:
    teacska (61461)
    2009-06-11  12:04
  41. 2009. június 11. 12:0461461.

    No, harmadjára csak sikerül mindent leírni,a mit szerettem volna...

     

    Noémi!

     

    Mit írtál?

    előzmény:
    Nyulcsi (61458)
    2009-06-11  11:47
  42. 2009. június 11. 12:0461460.
    De most nézem, hogy ez a honlap kifejezetten child care-eknek van. Akkor ez mégsem jó nekem. Carina az, biztosan azért ajánlotta ezt az oldalt.
    előzmény:
    Rildiko (61457)
    2009-06-11  10:38
  43. 2009. június 11. 12:0161459.

    Mondom én, hogy hülye vagyok.. eszembe sem jutott, hogy Herts megyében nem hearts-ról lehet szó....    Köszi szépen.  Azért írhatnál is valamit!

     

     

    Noémi!

     

    Sajnálom, hogy így elrontotta a napodat az ex. Dehát ez természetesen, hogy a pocakodban lakó baba apukáját ne tudod elfelejteni..... 

     

     

    Vera!

     

    Huh 420 gyerek????   Az brutál. Eleinte nekem is javasolgatták, hogy legyek child care vagy valami hasonló, de őszintén megmondom, hogy más gyerekéhez nincs anyi türelmem, néha még a sajátomhoz sem. Nagyon szeretek találkozni gyerekes családokkal, de az, hogy én szülők nélkül egész napokat vigyázzak más gyerekére, no az már nem nekem való....

     

    Köszi a dicsit a ruhámra. Igen, pont ezek voltak az irányadók, amiket mondtál. Nem túl csicsás, de kifejezetten esküvői és elegáns.  

    előzmény:
    Rildiko (61457)
    2009-06-11  10:38
  44. 2009. június 11. 11:4761458.

    Jó reggelt.

    Nekem nem indult valami jól a napom. Fenn voltam iwiwen hirdetni a szobát és persze az exbe botlottam mint mostanában mindig. Állandóan van fenn valami új tőle hogy a neve mindig ott forogjon valahol. Ugy felidegeltem magam hogy irtam neki. Szánalmas vagyokSzerencsére Dóri elkezdett rúgkapálni hogy emlékeztessen rá hogy majd ő megvigasztal. Érdekes helyzet. Ha nem lenne Dóri már rég elfelejtettem volna a pasit de igy nem tudom és mégis kisbabám az akitől megvigasztalódom. Na most lehet ez egy kicsit zavaros

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2009. június 11. 10:3861457.

    younginherts.hertsdirect.org

     

    herstdirect.org

     

     

     

    előzmény:
    teacska (61452)
    2009-06-10  23:29
  46. 2009. június 11. 08:4061456.

    Juj de szépek voltatok Szandra, nekem pont az ilyen ruha tetszik mint a tied. Nagyon szép, de nem túl csicsás. Olyan guszta.

     

    Szívproblémás oldal

     

    Tünde, szerintem az ember a munkahelyén nem nagyon mutatja ki hogy elege van, meg ott nekem fel sem tűnik csak utána. Tegnap suli után még másfél órát sétálgattunk Kieran-ékkel, na akkor telt be a bili. De mire hazaértek a Waitrose-ból teljesen regenerálódtam. Azért 1 gyerek mellett ki lehet bírni.

    Meg a tegnapi azért más volt mint az oviban, ott is szoktak elevenek lenni, de itt 420 4-11 év közötti gyerek volt, azért azok durvábbak. A kicsikhez vagyok szokva.

    előzmény:
    teacska (61448)
    2009-06-10  22:49
  47. 2009. június 10. 23:5861455.
    Jó éjt
    előzmény:
    teacska (61454)
    2009-06-10  23:48
  48. 2009. június 10. 23:4861454.

    De, csak nem azt... mindenféle szívproblémás oldal jön fel.

     

    No, mindegy. Most már elteszem magam holnapra.

     

    Tényleg jó éjt! 

    előzmény:
    Nyulcsi (61453)
    2009-06-10  23:43
  49. 2009. június 10. 23:4361453.
    Ha beirod a googliba ezt  a két szot nem ad ki semmit?
    előzmény:
    teacska (61452)
    2009-06-10  23:29
  50. 2009. június 10. 23:2961452.

    Ok, akkor fehér Aston Martinon.   Hidd el, ha eljön az ideje, pontosan tudi fogod, hogy mit szeretnél. Csak ne hagyd magad befolyásolni! Lsd. Bazi nagy görög lagzi 

     

     

     

    Közben megtaláltam a Learning and Skills Council-t, akik erre vannak. De Carina vmi Hearts and Young-ot emlegetett. Mindegy, ha nagyon nem találom, akkor kénytelen leszek neki bevallani, hogy hülye voltam és mondja el mégegyszer.

    előzmény:
    Nyulcsi (61451)
    2009-06-10  23:16
  51. 2009. június 10. 23:1661451.
    Jajj lovon ne jöjjön mert félek a lovaktólMost lehet ilyen esküvőt képzelek el aztán jön az igazi és 200 fős lagzit akarok csapni. Bár ezt kétlem ahogy magamat ismerem.
    előzmény:
    teacska (61450)
    2009-06-10  23:10
  52. 2009. június 10. 23:1061450.

    Köszönöm szépen a dícséreteket. Nekem az uszályos ruha volt az álmom. A nagy ruhák iránti vágyamat kiéltem a táncban, de az uszály kimaradt... ezért az esküvői ruhám csakis ilyen lehetett. Az egziotikus helyszínt én is el tudnám képzelni...

    Neked is még jöhet szembe a lovag fehér lovon.

     

     

     

    Lányok, keresek egy szervezetet, akik tanuláshoz adnak támogatást. Olyan hülye vagyok, hogy elfelejtettem a nevüket. Valami Youth in hearts vagy valami ilyesmi. Nem ugrik be esetleg valakinek?

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61449)
    2009-06-10  23:02
  53. 2009. június 10. 23:0261449.
    Szépek nagyon az esküvői képek. Én valahogy sosem álmodoztam habos babos menyasszonyi ruhákról és egyebekről. Viszont voltam tanu egy olyan esküvőn amin nem volt senki ott a páron és a tanukon kivül. Nekem ez teljesen megfelelne. Mondjuk egy szép egzotikus helyszinen. Már csak találnom kell egy férjjelöltet.
    előzmény:
    batun (61447)
    2009-06-10  22:43
  54. 2009. június 10. 22:4961448.

    Szerintem Vera másról beszél. Mi si katunk 250 fontot mindkét gyereknek, ez a Child Trust Fund. Én em is gondoltam, hogy nekünk jár, így meg sem igényeltük,d e ők küldték maguktól.

     

    A child benefitnél nekünk is volt egy lukra futásunk. Mi rögtön decemberben megigényeltük, de valahogy csak nem érkezett válasz, így fogtam magam és márciusban újra megigényeltük. Ezt már vissza is igazolták és a pénz is megjött visszamenőlegesen egy héten belül. Így ha minden norműlisan megy, akkor egy héten belül már kaphatsz pénzt. Szerintem előre nem lehet intézni, hisz be kell írnod a gyerek adatait. Azt meg mégsem írhatod, hogy "folyamatban".

     

    Úgy látszik csak valami vírus lesz ez az émelygés...  Remélem,mindenki jobban van már!

     

     

    Kriszta!

     

    Köszi a kérdésedet, ma megkapta Gábor cash-ban. Gondolhatod, hogy utalták át azt a pénzt a múlt héten... 

    Mi is szívesen találkozunk Veletek! 

     

     

    Ágota!

     

    Én Krisztától tudom, hogy hazaköltöztök. Remélem, megtaláljátok otthon a számításotokat. Nem lehet, hogy Kata ezért érzi magát egyre rosszabbul a émet oviban, mert erről beszéltek, hogy hazaköltöztök?  No, ezt most jól megaszontam, de nincs kedvem kitörölni. Érthető azért a kérdésem... 

     

    Vera!

     

    Nagyon helyes Tomi a képen.

     

     

    Esküvő: a miénk sem volt dajdajos. Mi nem is akartunk olyat. Egyrészt, mert nem volt rá pénzünk, de a legfontosabb az volt, hogy nem is akartuk. Ráadásul Gábornak én a második felesége vagyok, így neki volt már része nagy "ereszd el a hajam" lagziban. Nekem (sem) azok nem tetszenek. Nem akartam látni a részeg csapatot hajnalban és megvárni az utolsó részeg vendég távozását, utána a romokat látni, és bár nem vetem meg a bort, de az nekem kiábrándító, hogy az ifjú pár is a föld alá issza magát...

    Mi Szentendrén tartottuk. A házasságkötő teremből átsétáltunk a Bormúzeum nevű étteremben, ahol vezetéssel egybekötött (guided) borkostolóval kezdtünk, majd svédasztalos vacsi volt. Halk zene szólt egy magnóból, a legtöbben a teraszon ültek, beszélgettek és cigiztek.Mi 11-kor leléptünk és elmentünk Veszprémbe nászútra.  Azóta is mindenki emlegeti, hogy ilyen jó hangulatú esküvőn még nem voltak. Ja, és csak 35-en voltunk.  Mi is emlegetjük, mi is nagyon jól éreztük magunkat azon a napon. Mi pont ezt akartuk, hogy csakis rólunk szóljon az a nap és a mi szánk íze szerint legyen minden. Sikerült.

     

    Tünde!

     

    Én sem mernék otthon szülni. Meg így, hogy már túl vagyok rajta. AZt gondolom, hogy nem az a pár óra  a legfontosabb, hanem az egészség....

     

     

    Jó éjt mindenkinek!

     

    U.i. Ahogy töltöttem a képeket eszembe jutott, hogy pont aznap, amikor anyósomék megjönnek lesz 10 éve, hogy Gáborral együtt vagyunk.  Júliusban meg a 7. házassági évfordulónk.

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61446)
    2009-06-10  18:54
  55. 2009. június 10. 22:4361447.

    sziasztok,

    Tina, sajnalom Pannikat! REmelem most mar gyorsan kijon a fogacskaja!

    NEkunk egesz jo ejszakank volt, mar csak 4x keltunk, abbol csak egy volt kohogorohammal, amikor kb 15 percig kohogott FElix. Hat volt mar jobb is, de a multhetiekhez kepest szuper volt.

    REmelem ma mar csak 3x kelunk. Bar biztos nem tudok majd aludni, mert most beszeltunk Darinkaval es mar tokre fajt a dereka. Meg nem fajasok voltak, csak az elojele, de barmi lehet ejjel, meg szivargott a magzatviz egesz nap.  Tokre irigylem, olyan jo visszagondolni erre az izgalomra amit a szules elott erez az ember. Meg a fajdalom eleje is johetne, csak a vege nem kell koszi

    De edi Kata, hogy a szivecsket valasztotta, illik hozza!

     Vera, faraszto lehetett a munka, nekem nem lenne turelmem ennyi gyerekhez! Jot nevettem azon, amit irtal, hogy mar epp eleg volt a gyerekekbol mara es lepasszoltad Tomit. Csak nehogy ez legyen majd ha dolgozni fogsz rendesen!En meg ugy vagyok vele, hogy nekem az enyemeim es epp elegek, nem hianyzik, hogy meg ilyen kornyezetben dolgozzak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2009. június 10. 18:5461446.

    190 font amit már megkértem

    Meg van az a sure start grant vagy mi de még nem találtam meg hogy kell oda regisztrálni. Amig dolgozok nem nagyon van időm de majd ha elmegyek szabira jobban belehuzok. Kár hogy nincs itt a család akire le lehetne passzolni a Dórit és akkor nem aggodnék amiatt hogy vissza kell mennem dolgozni.

    előzmény:
    barackmano (61445)
    2009-06-10  18:42
  57. 2009. június 10. 18:4261445.

    Végül is még ráérsz Noémi, én is halogatnám, egy darabig még úgyis te pakolsz utána. Van már sok cucc?

     

    Az még van az a 250 ami születéskor jár? Azért azt igényeld meg előtte. Fél év tuti nincs a child benefit, de azért azt sem árt időben, a babával nem biztos hogy tudsz majd rohangálni.

    előzmény:
    Nyulcsi (61444)
    2009-06-10  18:23
  58. 2009. június 10. 18:2361444.

    Ugy látom mindenki a baba születése után igényelte a child benefitet.Szóval nem előtte kell. Az a csaj azt mondta ők fél évet vártak. Lehet valamit nem jól csináltak.

    Sikerült legyürnöm egy jégkrémet.

    Babaruha rendezésből nem lett semmi eddig. Tul lusta vagyok

    előzmény:
    barackmano (61443)
    2009-06-10  17:53
  59. 2009. június 10. 17:5361443.

    Tina, ez nagyon tetszett a végén hogy a menyasszony az épület előtt hányt, költői befejezésDe én is csak reggelig bulikra emlékszem, ezt most végképp nem értem hogy utána másfél órával még lehetett hastáncolni. Vagy olyan helyen volt ahol zavarhatott másokat?

     

    Én nem vagyok terhes, rosszul sem, viszont azóta is hulla. Most mondtam H-nek ha nem viszi el Tomit valahova (nem ment be ma) én tuti kiugrom az ablakon. Mára elegem van a gyerekekből. Idáig mást sem láttam.

     

    Noémi, nálunk is pikk-pakkra megvolt minden benefit, igaz H intézte de nem panaszkodott.

     

    Ezeknek az általánosos kiscsajoknak még nincs melle, de akkora lovak, el tudom képzelni mikor nőiesednek akkor még keresztbe is azok lesznek.

     

    Köszi a bókokat Tomi nevében. Holnap fényképezkedés lesz az iskolában, nehogy már valamelyik nap ne legyen valami.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. június 10. 17:2661442.

    Mi van Csajok, járványos terhességi tünetek?  Még Noéminél is?

     

    Tina, még van rá egy hónapotok, hogy gyertek! Simán fogadunk családokat is, ugyan kicsit összehúzzuk magunkat, de azért ment Krisztáékkal is, a barátnőmékkel is, rokonokkal is. Szóval ha belefér az időbe - bár nem tudom, mostanság milyenek a jegyárak, úgy tudom, a L.-Fft nem annyira vészes -, akkor persze, hogy gyertek.

     

    Kata azért nem szeret oviba járni, mert zavarja, hogy nem tud rendesen németül. A gyerekek zöme éppen ezért nem akar játszani vele.  Amióta pedig sírdogál utánam, úgy érzi, hogy a csoportóvónénije haragszik rá.  Már előre örül, hogy magyar gyerekek közt lesz. Ma volt anyukám beíratni őt, felhívta, hogy milyen jelet választ, szivecske volt a befutó.

     

    A lagziban ugyan még mulattunk volna, de a vacsi elég korán volt, és ahogy elkezdődött a zene, azonnal felpattantak a népek, úgyhogy legalább nem vesztegettük az időt.

     

    Vera, Tomi olyan   , nagyon jó a kép! Elhiszem, hogy kinyúltál a mai naptól. Jó, hogy tetszett az iskola

     

    Huh, én nem mernék otthon szülni... Félnék, hogy valami komplikáció lesz. Jobban tettem,  én is, hogy nem engedtem magam a kórházból hazaküldeni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. június 10. 16:2761441.
    Érdekes hogy ma én is olyan vacakul vagyok. A kedvenceimet csináltam ebédre de nem esnek jól. Még jégkrémet sem eszek. Azt én nem irhatom hogy nem lehetek terhesde akkor is furi. Remélem nem valami járvány van kialakulóban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. június 10. 15:5161440.

    sziasztok!

     

    Kriszta, en is emelygek + hanyingerem van nagyon sokszor. ma majdnem hanytam egyet az ovi fele vezeto uton. irtam is gyorsan G.-nek smst reggel,h. mindjart hanyok az utcara...terhes (elvben) nem lehetek,hiszen szedem a fogamzasgatlot. gyakorlatilag:neha kihagytam par szemet. de azert most nem szeretnek szulni en sem. nem tudom, mi lehet ez nalunk, Kriszta!

     

    Batun, en ezt nem ertem, ahogy megszuletett panni, en elkuldtem a Child benefit papirt es azonnal jott valasz,h. igenyelhetunk. utana 1-2 hettel mar utaltak is a penzt. marcival ugyszinten. minden ismerosonómenk igy volt Krisztaekat kiveve. nem tudom,nalatok miert kesik??! es elkallodik a papir??!! ejszakaitok? mi Calpoloztunk megint, de ujabb alvas nelkuli ejszaka volt

     

    Vera, Tomi olyan edes a kepen. olyan kis aranyos,mosolygos. szerintem nagyon csunya a sok tulfejlett angol,elhizott kiscsaj nemelyik 13 evesnek nagyobb melle van,mint nekem szoptatas alatt.

     

    Agota,multkor is kerdezni akartam:miert nem szeret kata oviba jarni? ugy sajnalom. kar,h. hazakoltoztok! akartam menni Frankfurtba megnem mondtam,mert minek oda +2 gyerek neked!

     

    en ma Zsuzsi Lucababaval taliztam. tok jo volt. csak epp sztrajk van es vonatoztam,ami tele volt es budos volt,levegotlen. de mindenki nagyon segitokesz volt,mint mindig.

     

    szerintem nagyon gaz a buli nelkuli lagzi10-kor lekapcsoljak a zenet??!! hiszen akkor meg buli sincs igazan,az emberek 8 korul vacsiznak es olyankor meg csak 'lotyognek', 10-11 fele kezdenek tancolni,foleg a menyecsketanc alatt. en mar rengeteg lagziban voltam, mind 5-ig tartott. az egyik reggel 1/2 7-ig, amikor a menyasszony az epulet elott hanyt.

     

    na,megyek rittyentek vmi kajat, keson ertem vissza Zsuzsitol. az egesz csalad chicken and chipset evett ebedre.

    előzmény:
    barackmano (61439)
    2009-06-10  15:18
  63. 2009. június 10. 15:1861439.

    Ugrálóverseny, meg közös őrjöngés, csak azért fut ezen a néven mert akinek túl sok pénze van és nem tudja hova tenni, ajánlhat fel pénzjutalmat a legjobbnak. De én nem tartozom ebbe a kategóriába.

     

    Várjuk a rudikat. Azért jöhetsz nélküle is, nem kergetünk haza

    előzmény:
    Nyulcsi (61438)
    2009-06-10  15:11
  64. 2009. június 10. 15:1161438.
    Mi ez a sponsored bounce? Tök jó hogy Tomi túl van már a bárányhimlőn. Emiatt már nem kell legalább aggodni a jövőben. Mihejst lesz túrórudi viszem.
    előzmény:
    barackmano (61437)
    2009-06-10  14:58
  65. 2009. június 10. 14:5861437.

    Ezt mondják Noémi, ami végül is érthető lenne, aztán ki tudja a valós okot? Nem is tudom ha ilyenkor valami történik akkor a kórháznak ahhoz semmi köze, moshatja kezeit?

     A taxibanszüléses sem valószínű, azért mert páraknak sikerült még nem törvény. Én épp túl korán mentem be, azt hittem annál jobban már nem fájhat. Aztán rájöttem.

     

    Tomin alig látszik már valami, mind leesett és max. kis rózsaszín folt  van még a helyén, gondolom az is elmúlik majd.

     

    Ma volt a liturgy, nagyon édesek voltak, a templom elejében ültek és énekeltek, meg elmeséltek egy történetet, mindenki mondott egy mondatot, meg volt imádkozás meg megint ének, még a pap is benn volt. Sokat gyakorolhattak mert nagyon olajozottan ment.

     

    De ez csak fél óra szünet, volt segíteni voltam a Sponsored Bounce-nál. Elég regényesre sikeredett, én voltam az egyik számoló, egy felfújt Bouncy Castle-on kellett ugrálni (1 percig), 8 gyerek ment fel egyszerre és mindenkit számolt valakit. Miután Tomiék lementek eleredt az eső. A Bouncy Castle beköltözött a tornaterembe, persze letörölgetni, felállítani, és jött a többi 13 osztály. A nagyobbak már hatosával ugráltak. 1-re szerencsére vége lett de nekem már minden bajom volt. Most hatajöttem regenerálódni, de 1 óra múlva mehetek vissza.

    Azért félelmetes némelyik 10-11 éves már mekkora, a kiscsajok kész nők!!! Én mondjuk sosem voltam az a túlfejlett.

    De szeretek ott lenni, tetszik nagyon az iskola, most voltam sokat a belsejében is.

     

    Szerencsére elállt, az esőkabátom otthon maradt, egy esernyőt az oviban hagytam, a másikat égen-földön nem lelem.

    előzmény:
    Nyulcsi (61436)
    2009-06-10  13:04
  66. 2009. június 10. 13:0461436.

    Na már nem sokat kell várnom hogy megtudjam hol fogok szülni

    Gondolom itt ugy vannak vele hogy addig sem foglal kismama kórházi ágyat  mig otthon szül. Mert ha jól tudom ágyhiány, sporolás stb miatt mennek haza az anyukák rögtön szülés után. Bár nem vagyok otthon ebben a témában. De gondolom otthon sok pénzt akasztanak azzal hogy benn van a kismama. Mert otthon szülésnél csak bába van jelen nem? Vagy tényleg csak biztonsági okok miatt nem szeretik? Na most lehet nagy butaságokat irtam

    előzmény:
    batun (61435)
    2009-06-10  12:27
  67. 2009. június 10. 12:2761435.

    Noemi, ne izgulj azert eleg ritka a taxiban szules, nem fog az annyira gyorsan menni, lesz idod beerni.

    Pont mikor szultem Felixet, akkor szult meg egy csaj a korhaz elott a kocsijukban, emlekszem rohant le az egesz csecsemosreszleg ejszaka, de azert ez nagyon ritka!

    előzmény:
    Nyulcsi (61432)
    2009-06-10  12:08
  68. 2009. június 10. 12:2461434.

    Gereb Agival fog o is szulni, nem praktizalhat orvoskent asszem.

     Ennem mernek otthon szulni, foleg a szuleseim ismereteben...neki ez az elso, ugyhogy meg nem tudja,milyen lesz. elvben anyakonyvezik, ha van orvosi papir, hogy o szulte a gyereket. De meg mindig nincs ez leszabalyozva otthon, mar evek ota halogatjak. Gondolom elobb meg kene teremteni a felteteleit, ahoz meg penz kell...es hat torvenyhozoink felesegei ugy latszik nem akarnak otthon szulni, igy nem all erdekukben ezt megsurgetni.

     

    előzmény:
    bluebell (61431)
    2009-06-10  11:42
  69. 2009. június 10. 12:0961433.

    Kriszta, nem semmi, hogy veletek is igy szivoznak!

    A Child tax creditet megkaptuk, de rogton akartuk is modositani a G jovedelmet, mivel azota tudtuk meg hogy kevesebb volt G adozando bevetele, igy majdnem 3x annyi CTC jar. MEgprobaltuk felhivni oket, de annyira halk volt es annyira skot, hogy G alig ertette, ugyhogy nem tudja, hogy sikerult-e elinteznie...

    előzmény:
    bluebell (61430)
    2009-06-10  11:39
  70. 2009. június 10. 12:0861432.

    Na újra megirom. Már fel sem idegelem magam, hogy elszállt az üzenet.

    Én csak ugy mernék otthon szülni ha  a kórház itt lenne a szomszédban. Milyen jó lenne itthon lenni és csak a végén “átugrani” Eléggé parázok hogy majd nem tudom kiszámolni jól az időt és megszülök a taxiban. Nincs túl közel a kórház sajnos.

    NI számom megvan még home office-m is van. Remélem tényleg nem lesz túl hosszú az ügyintézés. Addig meg majd kihuzzuk valahogy.

    Ez két szoba nappalis lakás. Ha minden igaz szeptembertől a nappali felszabadulna és akkor lenne sok helyünk.Mert ha csak a szobában kéne lennem az nagyon szűkös lenne. Még kiságyam nincs de már tele vagyok.

    Az idő most nem izgat ugyis itthon ülést terveztem. Babaruharendezést pl.

    előzmény:
    batun (61429)
    2009-06-10  11:24
  71. 2009. június 10. 11:4261431.

    Nem is tudtam, hogy otthonszülést választott.  Így még extra izgisebb. Nekem nagyon tetszik ez az ötlet, csak otthon annyira ellehetetlenítették az otthon szülők helyzetét, hogy már sajnos egyre kevesebb ilyen eset van. Egyáltalán engedélyezik? Mert egy időben csak azokat a gyerekeket anyakönyvezték (akarták anyakönyvezni), akik kórházban születtek. Az a Dr. Geréb Ágnes újra praktizálhat, nem tudod? Ki megy ki a sógornődhöz, ha beindul a vajúdás?

    előzmény:
    batun (61429)
    2009-06-10  11:24
  72. 2009. június 10. 11:3961430.

    Jó reggelt. Rubin bölcsiben, Coral alszik, én meg ideültem ahelyett, hogy a romokat takarítanám el. (utálok hazaérkezni 4 bőrönddel. )

     

    Noémi, élvezd a szabidat. Az a kár, hogy pont ilyen esős időt fogtál ki, még csak parkozni sem tudunk. Jó, hgy végül maradsz a lakásban. Egy szobában leszel a babával, ugye? Ez most két szoba+nappalis, vagy a nappali is hálóként funkciónál valakinek?

     

    Szandra, van már valami fejlemény? Ha a múlt héten átutalták a pénzt, akkor annak már a számlán kellene lennie. Szörnyü az ilyen helyzet. Az ember olyan tehetetlennek érzi magát. Norbinak is volt már ilyen. (a mai napig is tartozik neki egy régebbi építtető, ami már soha nem lesz meg)

     

    Vera, Tomin elmúltak a pöttyök?

     

    Képzeljétek, már 4 napja émelygek, és rossz az emésztésem. Egy kicsit meg voltam ijedve, mert nem vagyok annyira rosszul, hogy vírusra gyanakodjak. (nem hányok, nem megy a hasam, stb.) Csináltam is ma egy tesztet, de szerencsére? semmi. Mitől lehetek rosszul, nem tudom. (már épp elképzeltem, hogy minden második év februárjában szülök egy babát. )

     

    Tünde, nem semmi kis kálváriátok van nektek is ezzel a CHB-tel és a Child Tax Credittel. Hasonló, mint nekünk. Mi 2006-ban megigényeltük Rubinra, rá az év végén, egyszer kaptunk egy nagyobb összeget, visszamenőleg is. 2008-ban  megigényeltük Coralra, rá egy fillért sem kaptunk. Hívogatjuk, visszahívogatnak, ígérgetnek, semmi. Most meg a Child Tax Credit kapcsán viszont küldtek egy extra kérdőívet, hogy miért nem kértünk Coralra Child Benefitet, küldjük meg az adatait. Esetetekből okulva most visszaküldtem a formanyomtatványt ajánlva (5 fontért).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. június 10. 11:2461429.

    haho,

    Agota, jo, hogy Katat felvettek a korzeti oviba! Azt biztos nagyon fogja szeretni! VArja mar, hogy Magyar oviba jarjon?

    Nyulcsi, elvben par het az atfutasi ideje a Child benefit-nek, de nalunk nagyon elhuzodott. Gondolom, ha neked van mar Ni szamod, akkor annyival is gyorsabb lesz.

    KEpzeljetek a sogornom par napon belul megszul. NAgyon izgis! O az aki otthon fog szulni a lakasban, ha minden terv szerint halad. 

     

    előzmény:
    Deme71 (61426)
    2009-06-09  21:20
  74. 2009. június 10. 10:1461428.

    Jó reggelt

    3 napig nem dolgozok.Mindenkinek menni kell de én kismamaságomra való tekintettel feloldozást kaptam. És tegnap is megusztam mert az én metrovonalam nem volt még lezárva mikor mentem haza. Valószinüleg nem egy időben zárták őket.

    Olvastam milyen nehezen ment a child benefit megigénylés. Jesszus. Nem is tudom majd mire számitsak. Valaki benn azt mondta nekem már kezdjem is megigényelni. Még meg sincs a gyerek. Csak azt nem tudom pl ha erre várni kell heteket és egy másik igényléshez meg ez kéne akkor a másikat addig meg sem kérhetem mig ez meg nem jön.

    Welcome back a magyarországról jövőknek. Fényképek majd lesznek itt is?  Nálunk is lassan szivárognak vissza a lakók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. június 9. 22:1061427.

    Én még ne tudtam. De örülök. Legalább meg tudunk látogatni titeket ha otthon vagyunk. Mikor augusztusban?

     

    Nekem meg most épp bele kell húzni a suliba mert minnél előbb szeretném letudni. De már nagyon elegem van, órákat töltök vele naponta meg 11-kor fekszem.

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61426)
    2009-06-09  21:20
  76. 2009. június 9. 21:2061426.

    Hellók!

     

    Szandra, elég szörnyű a helyzet a férjed 'cégénél'. Remélem, gyorsan megkapjátok, ami jár és rendeződik a helyzete.

     

    Gabi, Jade hihetetlen nagy és gyönyörű!!! Klassz, hogy sikerül elintézni a fizetés nélküli fél évet és hogy felvették kétnaposba Jadét. Borzasztó lehet a folytonos fejfájás, mindenképpen vizsgáltasd ki magad!!

     

    Tünde, a child benefites kálváriátok...  Félixnek boldog névnapot kívánunk mi is! Az éjszakátok is rémes lehetett. Gyors gyógyulást!

     

    Niki tényleg csodásan nézett ki mindkét ruhájában, nagyon helyesek voltak Ricsivel. De azt is megállapítottuk, hogy mi is nagyon csinik vagyunk.  Minden nagyon jó volt, a kaja isteni, hát, tényleg hiányzott még a buliból, főleg nekem, mert a koktélokat úgy fogyasztottam, hogy kb. 2.-ig kellett volna még táncolnom, hogy másnap ne legyen semmi bajom. Így aztán volt egy kis macskajaj a részemről, viszont tényleg mi négyen vittük a prímet a paketten.  Tegnap rendesen izomlázam volt!

     

    Most két hétig nincs németem, lazázok.  Kata továbbra sem megy valami vidáman oviba, de ma legalább nem sírt.

    Felvették otthon a körzeti ovijába! Aki még nem tudná, augusztusban hazaköltözünk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. június 9. 18:1761425.

    Udv ujra Londonban Kriszta,

    en is nagyon kivancsi vagyok Nikiek eskuvoi kepeire! Biztos nagyon szepek voltak!

    Koszonjuk a koszontesket!

    Nem is irtam hogy megszivjuk mostanaban mindennel:

    a leg gazabb a child benefit igenyles volt, miutan kitoltottuk a 20 oldalas igenylot, kuldtek meg egy nyomtatvanyt, el kellett inteznem az NI numbert hozza magamnak, utana meg kb 3. irtak, hogy meg kuldjunk meg ilyen-olyan adatokat. kuldtek valaszboritekot, abban visszakuldtuk a valaszt. erre 1 honappal ra ujra irtak, hogy kuldjuk meg ujra ugyanazokat az adatokat. G felhivta oket, hogy mar egyszer elkulduk, ha nem kaptak meg postan bediktalna telefonon. Ok ragaszkodtak hozza, hogy irjuk meg levelben. HAt jo, megegyszer megirta, elkuldtem ajanlva, lekovettem neten, megkaptak. Erre mult heten jon az ertesites, hogy mivel 2 keresre sem valaszoltunk a levelukre elutasitjak a kerelmunketezek utan felhivta oket G, ahol kozolte az ugyintezo, hogy ez tul bonyolult ugy, o nem mondhat semmit, majd visszahiv valaki. TEgnap vegre visszahivott es miutan G elmondta neki mi volt, mondta a csaj, hogy diktalja be telefonba a hianyzo adatokat. semmi bocsanatkeres vagy ilyesmi...csodak csodajara telefonon is fel tudta venni az adatokat.

    es ez csak 1 volt a sok kozul...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. június 9. 17:3461424.

    10.30 és éjfél között mi volt??? Csendes beszélgetés? Hú de jól hangzanak a kaják, ha nem most ettem volna palacsintát biztos rosszul esne.

    Niki már Juditéknál is irtó jól nézett ki, nem is láttam még ennyire csininek, Kiváncsi vagyok a képekre.

     

    Nekem is nagy álmom volt anno hogy majd milyen csinos leszek az esküvőmön. De a karcsúságról sajnos le kellett mondanom.

    előzmény:
    bluebell (61423)
    2009-06-09  16:53
  79. 2009. június 9. 16:5361423.

    Nekikezdek újra, de nem tudom mennyi sikerül. Rubin ma extra nyügös, biztos fáradt.

     

    Gabi, milyen vizsgálatokat csinálnak? Remélem, hogy mihamarabb elmúlik a fejfájásod.

     

    Esküvő. Volt fotós, plusz Judit és Anita is fényképeztek. Niki gyönyörü volt. A haja, a ruhája, a sminkje, minden tökéletes összhangban volt. Arról ne is beszélve, hogy vékony, mint a nádszál. Az esküvő a Rózsadombon volt, meg utána a vacsi is. Nagyon finom ételkülönlegességek voltak (húsleves, libamájpástétom, borjúpaprikás túróscsuszával, tormás pisztránggal töltött palacsinta, stb), plusz még koktélpult is, ahol bármilyen koktélt kevertek kívánság szerint. DJ volt, mi (Ágota, Judit és Anita) 7-10:30-ig letáncoltuk a lábunkat. Utána viszont számunkra érthetetlen okokból lehallkították a zenét, és vége volt a bulinak. Éjfélkor még volt egy nagyon színvonalas hastánc-bemutató, az mindenkinek tetszett, és utána nem sokára haza is mentünk. Röviden ennyi, remélem hamarosan kapok én is fényképeket.

     

    R megint sír. Hiszti a fáradtságtól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. június 9. 16:1061422.

    Sziasztok. Újra Londonból jelentkezem. Jó volt otthon, de sajnos a jóidő elkerült bennünket. Az esküvőről is mindjárt mesélek.

     

    Felixnek boldog névnapot kívánok! (pont tesóm szülinapján van.)

     

    Gabi, örülök, hogy felvették Jadet a bölcsibe. Ez fizetős, ugye? Nagyon édes a fényképeken. Az is aranyos lehet, ahogy teszteli a gravitációt/szabadesést.

     

    Szandra, mi is nagyon régen találkoztunk már. Mi is összehozhatnánk valamit. Mi lenne, ha szerveznénk egy össznépi parkos találkozót a Holland Parkban vagy a Hyde Parkban.

     

    folyt köv. Rubin sírva ébredt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. június 9. 15:4461421.
    Bár most látom akkor meg vendégeitek lesznek. Csak összehozzuk valamikor.
    előzmény:
    barackmano (61420)
    2009-06-09  15:42
  82. 2009. június 9. 15:4261420.

    Én is pont a jövő hét vasárnapra gondoltam, ez csak 1 dologtól függ hogy melyik nap érkeznek a sógórnőmék Londonba, ha szombaton és tudunk találkozni velük akkor jó a vasárnap, ha nem akkor nem biztos. Kiderítem és szólok. Ha nem akkor a következő, jó? Akkora még nincs semmi.

     

    Innen is Boldog Névnapot Félixnek!!!

     

     

    előzmény:
    teacska (61419)
    2009-06-09  15:16
  83. 2009. június 9. 15:1661419.

    Boldog Félix napot!!!!

     

     

    Akkor ez a Windsor nem fog összejönni. Vera, mi tuti nem megyünk kutyakiállításra, Tina, mi szeretnénk bemenni a kastélyba, mert még nem voltunk. No, mindegy. Akkor más programot találunk ki. AMi biztos, hogy anyósom és G fia jönnek jún 24-én 2,5 hétre. Így vagy előtte vagy utána jó nekünk. Összehozzuk, biztos vagyok benne! ;)

     

     

    Vera!

     

    Én készülök H főztjére, ha még áll az ajánlat! ;)  Valamelyik vasárnap összehozhatnánk. Jövő vasárnap?

     

     AZért nincs szerződése, mert em fogadtuk el az alkalmazottit, mert abba kikötötték, hogy nem dolgozhat máshol, de a pénz marad ugyanennyi és nyáron az iskola szünetben még ennek is a fele... azóta meg nem nagyon mozdulnak rá, hogy helyre tegyük a dolgokat.

     Állítólag a múlt héten elutalták a többit... én meg ezt nem eszem... em most jöttem le a falvédőről... sőt, saját cégünk is volt. Sajnos nagyon jól látom, mi történik...

     

    Tina!

     

    Sajnálom, hogy nem használ a Calpol. De próbáltál mást? Ne haragudj, nem kötözködni szeretnék, csak segíteni. Nem mindenkinek ugyanaz használ. Én kipróbálnám a Nurofent is...

     

    Noémi!

     

    Igen, nagyon rossz ez a kiszolgáltatott helyzet, de amíg nincs más, nem tudunk mit tenni, könyörgünk a jogos fizetésért.

    Tudtál cserélni?

     

     

     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61418)
    2009-06-09  14:55
  84. 2009. június 9. 14:5561418.

    Gondolom  a zsebkendőkért nem mászik le Gabi. Csak kicsit többet kell venni.

     

    Nekem a kutyakiállítás mellett nem fér bele már más, nekem az egész napos program, ennek ellenére lehet ott találkozni, csak én nem veszek részt. Aki engem akar látni annak oda kell jönniEgyszer Andiékkal találkoztunk kiállításon, de utólag nem volt túl jó ötlet.

     

     

    Hulla vagyok, megfogadtam hogy ha másnap ovi van legkésőbb 10.30-kor lefekszem. Úgy tudnék most aludni

     

     

    előzmény:
    rintintin (61414)
    2009-06-09  09:37
  85. 2009. június 9. 12:1961417.

    Boldog Félix napot

    Megyek dolgozni. Már megint nem sikerült eltalálni a megfelelő számokat a lotton

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. június 9. 11:0461416.

    szisztok,

    Tina, ezek szerint meg nem bujt ki Panni fogacskaja?

    Szegenyke, nagyon megszenvedi:(

    NEkunk is kegyetlen ejszakaink vannak mostanaban. Felix meg mindig nem 100%-as. 4 napig magas laza volt es minden baja. Mar 3 napja nem lazas, viszont tiszta kiutes volt az egesz gyerek.MAr kezd kicsit mulni.

    NAgyon gaz ejszakaink voltak, egesz ejjel csak szopizni akart es ahogy leraktam felebredt. Aludtunk vagy 1 orat...

    ma mar jobb volt, csak 5x kelt.

    előzmény:
    rintintin (61414)
    2009-06-09  09:37
  87. 2009. június 9. 10:0361415.
    Tina köszi a tippet de lehetőleg kihagynám az egész napot. Este kilenckor végzek és még buszozni meg ilyenek. Igy is mindig 10-re érek haza. Majdcsak találnak valakit aki egyébként is busszal jár dolgozni. Ha nem akkor megnézem ezt az overgroundot. Csak még kensington olympiátol is busz kéne mert a nevével ellentétben szerintem nincs olyan közel south kensingtonhoz. Holnapután lettem volna offos. Méééért nem akkor sztrájkolnak? Mért nem vesznek figyelembe engem?
    előzmény:
    rintintin (61414)
    2009-06-09  09:37
  88. 2009. június 9. 09:3761414.

    sziasztok!

     

    Noemi, remelem,meg olvasod: ha metrosztrajk van,akkor menj el Highbury and Islingtonig busszal es onnan overground-dal tudsz menni dolgozni Kensington Olympiaig.

     

    remelem,rendezodik a lakasugyed!!!

     

    Vera, Windsorba en is csatlakoznek! akkor legalabb megismernenk Szandraekat es Jadet se lattam mar ezer eve. a kastelyba tuti nem megyunk be, a kutyakiallitas nem erdekel, de Windsort imadom es tolunk 15 perc vonattal 

     

    Gabi, Jade nagyon cuki! es akkor mindig rohangalsz le a foldszintre szedegetni a kacatokat? testmozgasnak jo lehet

     

    Szandra, persze,h. szoktunk adni Panninak Calpolt fogzasra, de az ejszaka nem lett sokkal jobb...

     

    nahat,hogy eltunt kanadai Evi!

    megint nagyon gatya ejszakank volt, nagyon faradt vagyok. Gabi, Marci is detto ilyen volt sajnos,mint jade. 2,5 eves kora korul lett picit jobb a helyzet, de ejszakat csak 3-3,5 eves kora korul aludt at elsozor, azt is ugy,h. koztunk aludt...

    na, indulok a reggeli rohamra

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61413)
    2009-06-09  09:16
  89. 2009. június 9. 09:1661413.

    Mindenki magyarországon sütetti a hasát.

    Mennem kéne nekem is boltba de nem birok kiszállni az ágyból.Ma reggel a mélyhűtőig sikerült eljutnom tovább nem

    előzmény:
    barackmano (61412)
    2009-06-09  09:12
  90. 2009. június 9. 09:1261412.

    Ezt nem értem, hova lett mindenki?

     

    Úgy nincs kedvem elindulni itthonról, úgy hozzászoktam már a tespedéshez, most kicsit rosszul esik ami van.

    előzmény:
    Nyulcsi (61410)
    2009-06-09  08:38
  91. 2009. június 9. 08:4161411.
    Milyen dolog hogy nem fizetik ki rendesen az embert. Van egy barátom akinek rendszeresen fedezet nélküli csekket adott a főnöke. Muszáj volt maradnia mert nem volt más. Azóta otthagyta persze. Ott mondjuk szó sem volt csődről. Rengeteg pénzt csinált a főnökének mégsem szertett fizetni.
    előzmény:
    teacska (61408)
    2009-06-09  00:01
  92. 2009. június 9. 08:3861410.

    Sziasztok

    Olyan vacak az idő ,még rátesz egyet az amugy is meglévő depressziómra.Kórházból nem hivtak ugyhogy ugy veszem nem találtak semmit. Ez legalább jó hir.

    Jade nagyon cukorfalat.Kidobál mindent az erkélyről? Akkor van mit gyüjtögetni utána.

    Lakásügyben most az van hogy maradok itt. Nézegttem árakat és majdnem annyi vagy több egy egyszobás mint amiben most vagyok. Éppen lakótársat keresek viszont mert mindenki elköltözik. Bár most 5 napja egyedül vagyok és annyira jó hogy minden szépen ott marad ahova lerakom. Néha hiányzik a társaság viszont.

    Holnapra meg tubesztrájkot mondanak. Megpróbálom elkérni magam munkából mert meghalok ha 2 órát buszoznom kell főleg ha tömeg is lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. június 9. 08:3161409.

    Szandra, én teljesen megértelek, én is folytonosan aggódom H ügyei miatt, ha neki nincs munkája ott vagyunk ahol a part szakad. Hogyhogy nincs szerződése? Így nem csoda hogy elszórakozgatnak a fizetésével, gondolom nem hiába nem kötöttek vele. Csak 70-et kapott? És a többi?

     

    Csak kutyakiállítás lesz Windsorban. Gabival szoktunk menni, volt nagy pocakkal, tavaly Jade-stul, már nagyon várom, annyira jó szokott lenni.

     

    De ennek ellenére bármikor találkozhatunk. Azóta is várunk itt titeket, de ha nem jó nektek valamelyik vasárnap épp elugorhatunk, vagy esetleg csak mi Tomival. Nem vagytok túl messze.

    előzmény:
    teacska (61408)
    2009-06-09  00:01
  94. 2009. június 9. 00:0161408.

    Végre, írogattok is.

     

     

    Gábor ma kapott 70 font alamizsnát, mert azt írta indoklásak, hogy az autóba sem tud tankolni.    De kérem szépen ez nem alamizsna, hanem a jogos jussa, amiért megdolgozott....

     

    Ha engem kérdeztek, szerintem a csőd közelében vannak és marhára nem tudnak miből fizetni. Tudjuk, hogy már a lakásukat is eladták és érdekes, hogy elég sűrűn jöek megézni a klubot... szal szerintem elég gyanús.....

     

     

     

    Tina!

     

    Igen, iskolákban is tanít, de a szervező az egy vívóklub és ő az ő "alkalmazásukban" áll, ez is azért van idézőjelben, mert húsvét óta még szerződése sincs, mert nem  vették a fáradtságot maguknak, hogy rendezzék a munkaviszonyukat.

     

    No, jó befejezem a dohogást.... ne haragudjatok, de nagyon nyomaszt ez a helyzet...

     

     

    Én utálom Camden Town-t. Kétszer büntettek meg minket ott. Az utolsó, amikor elszállították az autónkat az egyébként highway index szerint szabályosan leparkolt állapotában. Közlték, hogy ja, igen szabályos, de nem Camden-ben....    Amúgy a piac jó...csak az autót kellene zsebre tenni....

     

    Remélem, már nyugodtabbak az éjszakáitok. Nem adsz panadolt vagy nurofet a fogzásra? Én mindig adtam éjszakára. Nem is volt gond.

     

     

    Gabi!

     

    Azért az állandó fejfájást nem lehet ráfogni a fáradtságra. Nagyon jól teszed, hogy kivizsgáltatod! Remélem, meg is találják a probléma okozóját.

     Nagyon édes Jade a képeken, olyan kis huncut!

     

     

    Vera!

     

    Lesz valami Windsorban? Nekünk nagyon tetszett, szeretnénk visszamenni a kastélyba. Szívesen megyünk úgy, hogy találkozzunk Veletek is, ha nem zavarunk.

     

     

    előzmény:
    rintintin (61403)
    2009-06-08  20:03
  95. 2009. június 8. 23:4661407.

    Természetesen megyünk, már alig várom. Szeretném rávenni H-t hogy vigyen el minket idén.

     

    Nekem nagyon ritkán fáj a fejem de akkor nagyon meg szoktam ilyedni vajon miért. Szerencsére hamar elmúlik mindig. Magától az idegeskedétől szerintem nem illene fájnia. Én megnézetném a helyedben a szememet, egyáltalán nem kerül sokba ha egyáltalán kerül és ha nem az legalább tudod. Ha meg az akkor nem kell tovább keresgélni. De attól mondjuk fájhat.

    De te tudod Gabi, inkább szurkolok én is hogy múljon el hamar.

     

    Ma már írtam,  Tomi remekül van, H nem kapta meg az állást (ezt már régebben), én beadtam a papírokat a sulinak, majd szólnak ha van fejlemény.

     

    előzmény:
    ch@tnoir (61406)
    2009-06-08  23:18
  96. 2009. június 8. 23:1861406.

    Szia Vera,

     

    nem nezettem a szememt meg. Gondoltam, ha augusztus-szeptemberben otthon leszunk majd megnezetem. Most ugysem lenne penzem uj szemuvegre.

     

    Egyebkent en azt gondolom, hogy inkabb a sok idegeskedestol vannak ezek a fejfajasok. Mert a vernyomasom rendben van.

    Azt nem mondom, hogy kialvatlan vagyok, de nyilvan az is szamit, hogy nem alszom vegig az ejszakakat mint a normalis emberek. Jade minden ejjel fel 3 korul ebred, neha ejfelkor is, aztan fel 6 es fel 7 kozott valamikor vegleg felebred.

    Szovl a dolgok osszejatszanak sztem.

     

    Meg nem volt idom visszaolvasni, de hogy Tomi? Meggyogyult mar? Es neked mi van az allasoddal, meg H-eval?

     

    Meg egy kerdes. Jottok Windsorba juliusban?

    előzmény:
    barackmano (61405)
    2009-06-08  22:30
  97. 2009. június 8. 22:3061405.

    Én is csak azért nem írtam mert más sem.

     

    Gabi, azon az első képen tiszta te!!! Egyem is meg, kis sámsonka. Amíhg ilyen lightos cuccokat hajigál le nincs is gond. Kis Einsteinamíg mondjuk nem a távírányítot veti le.

     

    Ez a fejfájás már engem is aggasztana Gabi. Remélem most már rájönnek mitől van. A szemedet nézetted azóta?

     

    Tina, azt mondják az első 4 a leghúzósabb, utána kicsit megszokják.

     

    Tomiék írtam meghívót, lesz nekik valami szerdán a templomban. Nagyon klassz kis levélke, a tábláról lett másolva, de Tomi addig tökölt míg Miss Sterry takarodót fújt és letörölte így a legvége........................................at chech. De látszik rajta hogy nagy gonddal van megírva, tele van radírozással is. Olyan megható.

     

     

    előzmény:
    ch@tnoir (61404)
    2009-06-08  20:33
  98. 2009. június 8. 20:3361404.

    Sziasztok Kislanyok,

     

    en is elokeveredtem.

    Jol vagyunk. Jadet felvettek novembertol a Nurserybe ket egesz napra. Addig is kervenyeztem meg 6 honap fiz.nelkuli szabit, azt mondta a fonokom, nem lesz vele gond.

    Szoval itthon vagyunk ismet kettecsken. Az anyagi helyzetunk a beka s..e alatt van, amit eleg rosszul viselek, de probalom a dolgokat szinten tartani.

    A fejfajasom meg megvan. A doki megint elkuldott vervetelre, ugyhogy a heten megyek megint.

    Jade valtozatlanul edes es imadnivalo.

    Komoly vizsgalatokat folytat a szabades-temakoreben. Ugyanis azt probalgatja, hogy az erkelyracson kitartott targyak milyen gyorsan ernek foldet a fuvon.

    A kovetkezo targyakkal folytatja a kiserleteket: ruhacsipesz, kislabda, mesekonyv, zsebkendo, papirlapok, es aprobb jatekok.

    Gyakorolja a rajzolgatast is es a golyostol ki-be kapcsolgatasat, es mar egesz jol eszik egyedul, kiveve amikor szetfrocskoli az ebedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. június 8. 20:0361403.

    sziasztok!

     

    Szandra, en is beneztem,de mivel pangas volt,nem irtam...mindegy, most legalabb van mit irni. hogyhogy nem fizettek ki gabort???!!! nem iskolaban dolgozik???micsoda emberek vannak,meg a telefont se veszi fel, a pofatlanja! hogy biztassalak, vegul g. is megkapta a fizujat, igaz 6 hettel kesobb...

    en emlekszem a kompos sztorira,annyira megrazott. beszeltunk rola a forumon. mit erezhetett az a ket pici gyerek,nem tudtak magukat kikapcsolni,h. kiszabaduljanak-meg nem is tudtak volna szerintem azota volt egy riport az apukaval es azt nyilatkozta,h. neki azota az a 'buntetese',h. minden nap a komp mellett kell elmennie dolgozni, igy latja a helyszint es a mecseseket,ami a ket kisfiara emlekezteti en sem tudom ezeken magam tultenni!

     

     

    ja,nincs meg meg a kislanyrol a portre, a sznap ket het mulva lesz csak es ok nemreg jottek vissza Ibizarol.

     

    remelhetoleg fellendul itt az elet, a lagzinak vege es mindenki jon vissza. biztos jo buli volt,bar ahogy hallottam,eleg gatya ido...

     

    Noemi, egyed csak a csokit, jegkremet stb,ha jol esik! amugy hogy vagy? voltal a korhazban azota? hogy allsz a benefitekkel, vasarlas stb? alberletnezes?

     

    nekunk tok jo hetvegenk volt:voltunk Camden Town-ban a baratainkkal, aztan en szaunazni is voltam. nagyon jo volt! csak meg mindig fajt a fejem a sok babasirastol. vegre kibujt a felso fogacska, kicsit csitultak mara kedelyek, de most meg jon a felso masik....

     

    huha P. felebredt

    előzmény:
    teacska (61401)
    2009-06-08  18:48
  100. 2009. június 8. 19:5761402.

    Juj, ez nem hangzik jól. Remélem csak olyan mint amiken én is halálra aggódom magam aztán rájövök hogy tök hiába volt. Nem is szoktak személyesen találkozni? Ki a főnöke?

     

    Nem arról  van szó hogy engem hidegen hagy, valószínű ha belegondolnék engem is totál lesúlytana a dolog, de nem akarom stresszelni magam és csak erre gondolni az elkövetkező 6 hétben, így inkább nem gondolok. Aznap tuti nagyon félnék.

     

    Tomi már pénteken volt iskolában, lassan nem is látszik rajta semmi. Épp az oviban mesélte egy másik nőci hogy Sarah (ő a bizottság elnöke volt) lánya elkapta a Measles (azt sem tudom mi magyarul)-t is, pedig be van oltva rendesen (MMR). Ezen kicsit ledöbbentem, ennél azt hittem többet jelent a dolog, hányszor oltanak már rá.

     

     

     

     

    előzmény:
    teacska (61401)
    2009-06-08  18:48

Címlap

top