Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. június 8. 18:4861401.

    Sziasztok!

     

    Látom, nagyon elcsendesedett a fórum, pedig nincs is jó idő.  Lehet, igaza volt Eszternek? Elmegy és kihal a topik...

     

    Tina!

     

    Nagyon jó 5let volt ez a festmény. Sikerült megvalósítani? Már át is adtad? Mit szólt hozzá?

    Nekem is Tefal palacsinta sütőm van, amit anyósom is lehúzott, de nekem szuperül működik. Isteni palacsintákat rittyentek vele.

     

    Mi van a patkányotokkal? Nekünk rengeteg pókuk van és én utálom, undorodok tőlük. Valamelyik este egy jó méreteset fogtunk itt a nappaliban. Nem tudom, mi lesz velem Ausztráliában (már ha egyszer eljutunk), ott aztán vannak szép számmal.... 

     

    Nagyon szuper programjaitok vannak az oviban! Irigy-irigy...

     

    Aranyos apukád, hogy inkább vett egy repjegyet anyukádnak, hogy ne kelljen a szomorú arcát néznie.

     

     

     

    Tünde!

     

    Bocsánat, de én lemaradtam... boldog névnapot kívánok!

     

     

    Ágota!

     

    Nagyon ügyesen viselkedett Kata! Joggal lehetsz büszke rá! És a teszted hogy sikerült?

     

    Vera!

     

    Tomi túl van már a bárányhimlőn? 

     

    Kriszta!

     

    Engem is nagyon érzékenyen érintett a repülőgépkatasztrófa. Sokat gondolok rá és igen, én is a helyükbe és a hozzátartozók helyébe képzelem magam. Borzalmas, felfoghatatlan... 

    Magyarországon történ egy baleset még tavaly vagy tavaly előtt, amikor a kompnál belecsúszott egy autó két kisgyerekkel a vízbe. A mai napig gyötör a hír. Sokszor gondolom végig, hogy mit érezhettek, gondolhattak azok a szegény csöppségek és a szüleik....

    Sajnos én ilyen vagyok. Nem tudok egy könnyen túllépni ezeken a dolgokon, pláne mióta gyerekeim vannak. 

     

    Mikor jöttök haza? Milyen volt a lagzi?

     

     

     Noémi, Tina

     

    Én is kapok ilyen leveleket az ezer éve nem látott barátaimtól, hogy kellene nekik munka meg szállás....   Én nem nagyon tudok ezekkel mit kezdeni, a legtöbbre nem is válaszolok... Mit mondhatnék? Hogy nekünk sem könnyű meg miért nem kerestél az elmúlt x évben????

     

     

     Noémi!

     

    Hogy állsz a kilókkal? Még belefér a csokizás? Jó neked... nekem mindig vigyáznom kellett.

     

     

    Most befejezem, mert nagyon rossz a kedvem... Gábornak a mai napig nem fizették ki a múlt havi fizetését és a főnöke nem veszi fel a telefont, ha hívja és nem reagál sem sms-re sem e-mailre.   Nem tudom, mi lesz, de nagyon aggódom.... 

    előzmény:
    Nyulcsi (61400)
    2009-06-06  22:25
  2. 2009. június 6. 22:2561400.
    IgenMég jégkrémem van de már annak is megettem a felét. Tejbegrizt is most ettem. Jobb lesz ha most elmegyek fürödni és fogat is mosok egyuttal. És alvás.Holnap megint munka. Jó éjszakát
    előzmény:
    barackmano (61399)
    2009-06-06  21:38
  3. 2009. június 6. 21:3861399.

    Eszményi megoldás, ha csokit akarsz le kell sétálni.

    Megetted már mind ami otthon van?

    előzmény:
    Nyulcsi (61398)
    2009-06-06  20:27
  4. 2009. június 6. 20:2761398.
    Szerintem én a vége felé már nem merek messze menni. Majd a környéken sétálgatok. Bár nem hiszem hogy olyan gyorsan meglenne hogy nem tudnék hazaérni a parkbólJajj annyira szükségem lenne egy kis csokira de olyan messze a bolt.
    előzmény:
    barackmano (61397)
    2009-06-06  20:05
  5. 2009. június 6. 20:0561397.

    Attól függ hogy takarítasz, ha úgy mint én nem

     

    Az a baj hogy az ember pont az utolsó 2 hónapban nehezedik és lustul el. Emlékszem nekem felkelni sem volt kedvem, de minden nap bevonszoltam magam a városba. De úgy látszik nem volt elég.

     

    Ágotát nem felejtem el soha aki 1 vagy 2 nappal előtte még Hyde Park-ozott. Én nem lettem volna képes rá.

    előzmény:
    Nyulcsi (61396)
    2009-06-06  19:35
  6. 2009. június 6. 19:3561396.
    Nem akarom elhagyni magam. A takaritás is számit nem?Csak egyébként minden nap sokat megyek gondoltam most egy kis pihenés is belefér. Tegnap is sokat rohantam a kórház meg minden miatt. Már látom boltba sem jutok el. Ma lusta vagyok.
    előzmény:
    barackmano (61395)
    2009-06-06  19:31
  7. 2009. június 6. 19:3161395.

    Amíg lesz sok olyanminthari és megéri nekik biztos.

     

    Ne hagyd el magad Noémi, tessék ilyen napokon is legalább sétálni. Minnél fittebb vagy annál könnyebben "szabadulsz meg" a végén a gyermekedtől, legalábbis ezt mondják. Én vagyok az élő példa, nagyon elpunnyadtam a végére.

     

    Csak gondoltam ha indul ne legyen már utolsó. Sajnos az itthoni talaj nem olyan buli mint az, kevésbe lelkes. Úgyhogy jobb híján próbálom a fejébe sulykolni mi jön mi után.

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61394)
    2009-06-06  19:10
  8. 2009. június 6. 19:1061394.

    Ma nem dolgoztam de itthon takaritottam meg hajat festettem meg ilyenek. Még hét elején elhatároztam hogy ebben  a két napban ki sem mozdulok itthonról. Max a boltig. Most is el kéne menni ha fel tudnék tápászkodni.

    Az új terminátor filmet ment nézni? Az első két rész még nekem is tetszett de már mennyi bőrt akarnak lehúzni  a sztoriról?

    Szóval most te vagy Tomi személyi edzője? Nekem sose ment a torna ugy kellett átdobni  a magasugró lécen is

    előzmény:
    barackmano (61393)
    2009-06-06  16:40
  9. 2009. június 6. 16:4061393.

    Ma van az esküvő? Valaki majd mesél róla ugye? Ha már nem láthatom.

     

    Noémi te dolgozol ma?

     

    Én ma de. itthon tanultam, a pasikat elűztem, bosszúból H hazajött és elhúzott moziba, rámsózva Tomit. Olyan jó kis család vagyunkÉn mondjuk még elmentem volna vele Terminátort nézni, de Tominak még nem való.

     

    A gymben meg háziverseny lesz, mindenki mehet aki jár. Én szeretném ha menne. Arra gyakoroltak ma, egy kb. 12 tökkönnyű gyakorlatból álló sorozatot kellett volna talajon. Tomi 2 után felállt és fogalma sem volt mi jön, csak tördelte a kezét. Tomi szerint az főedzőcsajszi jól le is teremtette azt aki nekik volt beosztva.

     

    Itthon gyakoroltunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. június 5. 23:2261392.

    A pasik nem tudják ezt ugy átérezni.

    Mennem kéne aludni mert leragad a szemem de muszáj megvárnom  mig kihül a leves hogy betehessem a hűtőbe.

    előzmény:
    barackmano (61391)
    2009-06-05  22:10
  11. 2009. június 5. 22:1061391.

    Persze, én megértem, képzelem hogy rád ijesztettek. Egész biztos hogy nem tettek benne semmi kárt, egy ilyen vizsgálat ártalmatlan, gondolj bele otthon havonta megnézik a nőket.

     

    Hát adott esetben lehet romantikusabb lett volna magamban, H valahogy elrontotta az egészet, nem értette mitől vagyok úgy oda.

    előzmény:
    Nyulcsi (61390)
    2009-06-05  21:14
  12. 2009. június 5. 21:1461390.

    Muszáj volt felkeltenem mert már majdnem sirtam hogy mért nem mozdul a kis bogyó.  Remélem nem tettek valami kárt benne a vizsgálat alatt.

    Pasival lehet romantikus lett volna nekem is. Meg legalább lett volna kihez szólnom a várakozás alatt.

    Már csak azért is elmentem mert ha lett volna valami baj soha nem bocsájtom meg magamnak hogy ellinkeskedtem.

    előzmény:
    barackmano (61389)
    2009-06-05  20:25
  13. 2009. június 5. 20:2561389.

    Na látod Noémi csak volt valami jó a dologban is. És megnyugodhattál, az nem az a víz.

     

    Most hogy mondod nekem is volt egy ilyen vizsgálatom, igaz nálam találtak egy fertőzéset ami nekem mindig visszatért, érdekes módon Tomi elvágta. És akkor én is fél órát felküdtem szívhangot hallgatva. H is benn volt, én halál romantikusnak találtam a szitut, de ő csak unta magát és haza akart már menni.

    Rám akkor nst-t is raktak bár azt nem tudom minek.

     

    Dórikát meg felkeltetted, kegyetlen anya!!!

    előzmény:
    Nyulcsi (61387)
    2009-06-05  19:52
  14. 2009. június 5. 20:1861388.

    Lehet parfümöt kéne váltanod Tina. Szegény PAnni babát ugy sajnálom. Rossz lehet nézni hogy szenved és nem tudsz rajta segiteni. Már előre félek ettől az időszaktól.

    De jó neked hogy jön anyukád. Apukád pedig milyen rendes. Tesóm szerint az én apukám is be van már sózva hogy jöhessen unokát látogatni de az még odébb van. Azért már szervezgetjük ki kivel jöjjön mert kell lennie valakinek a párositásban aki beszél egy kicsit angolul mivel nem megyek ki a reptérre. Egyszerre meg nem hiszem hogy tudnak jönni ,meg szállást sem tudnék adni.

    előzmény:
    rintintin (61385)
    2009-06-05  16:45
  15. 2009. június 5. 19:5261387.
    Na visszatértem. A lányom szivhangját fél órán keresztül hallgattamUgyanis benn voltam a kórházban. Reggel a midfife-fal kezdtem. Ő nem találta  szivhangot. Kinn kellett sétálnom hogy a kisasszony felébredjen de alig akart megmozdulni. Már nagyon kétségbeestem mikor végre elkezdett mocorogni. Akkor meglett  a szivhang is. A multkor emlitettem neki a nyavajámat hogy valami vizeset érzek és lehet e az magzatviz. Kérdezte megnézettem e a kórházban. Mivel nem azt mondta szerite nézessem meg mert ő igy látatlanban nem tudja mi az és lehet valami fertőzés is. Szóval felhivtam a kórházat és rögtön behivtak. Ott voltam fél órát a monitoron és szivhang nézés volt. Utána vártam kb 3órát hogy a doki megvizsgáljon. Szerinte nincs semmi,viz nem folyik és majd hétfőn hivnak ha van valami fertőzésem de szemre nincs. Utána még egy órát vártam mire visszajöttek a papirokkal. Azért mindenki nagyon kedves volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 5. 17:2961386.

    Tina, szerintem nálam ez ilyen ösztönös védelmi dolog, nincs kedvem minden nap arra gondolni hogy szorítom majd Tomit magamhoz mikor zuhanunk. Akkor ott biztos eszembe jut majd. Nem szeretek szomorú dolgokon rágódni, mert könnyen beleélem magam és nagyon letör. Tudom ez struccpolitika, de máshogy nem megy. Különben én sem mennék többet sehova.

     

    Mióta Tomi iskolába jár csak évente háromszor járunk haza, az nem olyan sok szerintem.

     

    4 nappal utánatok megyünk majd. Meddig lesztek?

    előzmény:
    rintintin (61385)
    2009-06-05  16:45
  17. 2009. június 5. 16:4561385.

    sziassztok!

     

     

    milyen jo,h. beirtam, lett egy kis porges

    Berni,en is igy csinalom a brokkolilevest. eszembe se jutott volna ilyesmi sajtot beletenni. de majd kiprobalom,jol hangzik! mi amugy szoktunk reszelni sajtot a leves tetejere. jot rohogtem azon,h. 'Noemi,neked mennyi van meg hatra?'

     

    Noemi,sajnos nekem igy 8 ev utan nagyon ismeros,amit mondasz...allandoan zaklattak minket eleinte. persze jottek is ki az emberek csostul. 'szia, tudsz nekem allast es szallast szerezni??'-ez volt a joker mondat. mar az agyunkra mentek. persze azutan nem sokat hallottunk roluk. volt egy foiskolai baratnom,akivel tenyleg baratnok voltunk,meg a kauciojat is fizettuk, munkat szereztem neki 2x is, o eleg lusta diszno volt (egesz nap a neten logott a lakasban bent) szallast is szereztunk es vegul olyan csunyan osszevesztunk, lelepett tolunk es nem akarta a szamlait sem rendezni...hat en azutan megfogadtam,h. elegem lett az ilyen segitsegekbol.annyi emberben csalodtunk. en meg tul segitokesz vagyok es aki olyan,ki is hasznalja es visszael vele...

     

    Vera, hogy tudod elfelejteni a katasztrofat? hiszen annyit repulsz te is. nekem allandoan az agyamban jar,h. az a fiatal anyuka,aki szorithatta a babat magahoz,mit erezhetett,amikor tudta,h. zuhannak lefele a semmibe es meg fognak halni? orokre elment a kedvem a repulestol....pedig most foglaltunk jegyet julius 15-re haza.

     

    kepzeljetek, jon anyukam egy het mulva!!! mar annyira hianyoznak neki a gyerekek,h. apukam vett neki jegyet,csak ne lassa anya szomoru arcat. ugyhogy nemsoka itt lesz velunk!!!

     

    sajnos Panni tovabbra is nagyon megszenvedi a fozast...sir,sir,sir, neha van jo 5 perce,aztansir tovabb..ugy sajnalom. ma mar ugy megfajdult a fejem,h. elajultam en is 1,5 orara delutan.

     

    Marcin olyan jot nevettem,regebben mondta,h. 'Anya, ugy szeretlek teged,mint egy kis budos szagus ember' stb, de mar regota nem mondta. ma meg egyszercsak odaall elem,azt mondja: -'Anya, te egy kisember vagy. egy kis szagus ember' jot nevettem, aztan mondom neki:-'es akkor te mi vagy??!!'..... -'Haaat, pilota!!!'

     

    na,megyek Nellert, visszajottek Ibizarol. de legalabb lightos 'hetem' van, csak a mai napon kell ra vigyazni

     

    előzmény:
    barackmano (61384)
    2009-06-05  14:55
  18. 2009. június 5. 14:5561384.

    Jaj miért nem? Hallgathatod kicsi lányod szívhangját.

     

    El sem hiszem hogy egyedül vagyok itthon.

    előzmény:
    Nyulcsi (61383)
    2009-06-05  10:06
  19. 2009. június 5. 10:0661383.

    Videózás nekem is eszembe jutott de még nem csináltam.

    Nekem is irt egy régi ismerős. Persze segitséget kért. Ki akarnak jönni a barátjával és irt hogy mit javaslok. Megemlitette a levélben hogy szokott felőlem érdeklődni egy közös ismerősnél. Gondolom hogy érezzem foglalkozik azért velem ha nem is irt eddig. De érdekes modon nem emlitette a babát vagy nem gratulált hozzá,szóval nyilvánvaló hogy vagy nagyon régen érdeklődött vagy nem is. Nem hiszem hogy barátnőm elhallgatta volna. Azért irtam vissza. Jött egy levél hogy tudnék e valami közvetitőt aki állást szerezne a barátjának. Lehet itt rám gondolt mint közvetitőre. Irtam hogy sajnos nem. Na azóta nem hallottam felőle.

    Most megyek midwife-hoz. Nem sok kedvem van.

    előzmény:
    ragdolly (61379)
    2009-06-05  00:51
  20. 2009. június 5. 09:0061382.

    Szia Kriszta, szombaton van az esküvő?

     

    Úgy látszik nehezen teszed magad túl ezen a repülőizén. Én már épp elfelejtettem

     

    Hála neked és az ALOE VERAnak, alig vannak pár pöttynyomok, Tomi kedd óta él és virul, még tegnap nem akart menni, de ma már nem látom semmi okát hogy itthon maradjon. Ráadásul készülnek valamivel jövő szerdára (class-liturgy, gőzöm sincs mi az, de meg leszünk hívva szülők is)Tominak van egy komoly 7 szavas sora, úgyhogy ezért is muszáj.

    előzmény:
    bluebell (61381)
    2009-06-05  08:48
  21. 2009. június 5. 08:4861381.

    Jó reggelt!

    Tina, szerintem ennél jobb ötletet ki sem találhattál volna. Én is sokszor láttam már rajzolókat, de meg nem mondom, hogy mikor és hol. A Covent Gardennél én pl. ritkán látok (tudod, mi rendszeresen oda járunk vasárnaponként cappuccinozni).

     

    Berni, én is így főzöm a brokkoli levest. Mi is imádjuk a stillont. 

    A bilire szoktatással én is totál egyetértek veled. Felesleges korán kezdeni, és utána évekig kínlódni. Jobb kivárni a megfelelő pillanatot és akkor gyorsan megy. Persze mindig van kivétel. 

     

    Vera, ma már ment Tomi suliba? De drága, hogy tart attól, hogy a barátai nem mennek oda hozzá. Ha már alig látszik, akkor miért kerülnék.

     

     

    Már Ágotáék is hazaértek.

     

    Tegnap volt Niki lánybúcsúja, és Ricsi legénybúcsúja is. Kiváncsi vagyok, hogy hogy sikerült,én nem tudtam elmenni. 

     

    A repülőszerencsétlenségben meghalt egy szlovákiai magyar srác is, aki stand-by jeggyel utazott, mint mi szoktunk, mert ő is légitársasági alkalmazott volt. Szegény, hogy örülhetett, hogy felfért a gépre.

     

    Ma éjjel ékezik Norbi is. Örülök neki, de utálok éjjel vezetni, pedig én megyek fel érte a reptérre. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. június 5. 08:2961380.

    Juj Noémi hogy szalad az idő, az izgi utolsó 3 hónap!!! Ami nekem kevésbe tetszett benne hogy totál elnehezedtem (ilyenkor húznak igazán bele és rakosgatják magukra a hájacskákat is) ami viszont jó volt benne hogy mindjárt vége!!!! Nem sokára te is találkozol majd Dórikáddal. Aki remélem mégis inkább szeptemberi lesz mert megvár engemNagyon kiváncsi vagyok.

     

    Képzeljétek tegnap küldött emilt egy volt gimis évfolyamtáram, meg kajakozni is együtt jártunk, annyira nem volt szerencséje sose a pasikkal, annyit kesergett hogy ő sose lesz boldog és most volt az esküvője és babát is vár. Úgy örülök neki. Nagyon kedves lány (talán túlságosan is, hozzám képest tuti) annyira megérdemelte már.

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61377)
    2009-06-04  23:44
  23. 2009. június 5. 00:5161379.

    Oh, de jo, akkor nyar vegere mar meg is lesz !

    Sztem most vagy a legjobb stadiumban, a masodik trimeszter kozepetol mar en is jobban elveztem.  Es total igazad van, az a vilagon a legjobb idotoltes h bamulod ahogy jon-megy a kicsi a pocakodban!!!  En sokat videoztam furdes kozben, ahogy hullamzik a hasam, meg itt kirug, ott kidudorodik.  Mar ugy varom h eleg nagyok legyenek es visszanezhessuk veluk azokat a felveteleket.  Mi nem csinaltattunk 4D-s UH-kat, igy az enyeimnek tuti ez lesz a legnagyobb csoda :-).

    Neked is tovabbi nagyon kellemes varandosagot kivanok!!!

     

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61377)
    2009-06-04  23:44
  24. 2009. június 5. 00:4361378.

    Tina, sztem ez tok aranyos otlet, regen a Leicester Sq-en, meg a Trafalgar-on is voltak ilyen utcai rajzolok, de mar egy ideje nem lattam oket.  Bar az is igaz, h nem is figyeltem.

     

    Mi voltunk Bognor Regis-ben ferjurral meg mint barat-baratno.  Na az is igaz, h az iden mar a 11-dik hazassagi evfordulonkat unnepeltuk, igy aztan nem tudok valami naprakesz infoval szolgalni .

    Akkoriban eleg nyugdijas helynek szamitott, meg azt hiszem csaladok is voltak, igy aztan mi jol kirittunk a B&B-ben, meg a parton is, amin sokat mulattunk.  De jo kis emlek maradt. A tengerpartja ilyen tipikus del-keleti beutesu, tudod, setany vegig a kavicsos part mellett.

     

    A stilton az egy angol kek sajt (marvanysajt, ki hogy nevezi).  Nagyon egyszeru a recept:

     

    - egy nagy aprora szeletelt hagyma vajban parolva

    bele:

    - 4-5 darab kozepes krumpli darabolva

    - joooo nagy fej brokkoli rozsakra szedve

    - felonteni leveskockaval izesitett vizzel h eppen ellepje

    - mikor megfott minden, leturmixolni izles szerint darabosra

    - majd lassu tuzon belekeverni izles szerint 100 - 180 g darabolt stiltont

    (en altalaban tobbet szoktam mert szeretem ha jol erzodik a sajt ize).

    - a vegen mehet bele single cream vagy kozvetlenul a fazekba, vagy csak kulon tanyeronken (megint csak izles szerint).

     

    Szoritok h a fogzast light-osabban megusszatok Pannival!!!

     

     

     

    előzmény:
    rintintin (61375)
    2009-06-04  22:21
  25. 2009. június 4. 23:4461377.

    Hello

    Már nem sok van nekem hátra. Végem lesz hamarost. Már nincs három hónap se ha időre jön. Agusztus végére vagyok irva. Én imádok terhes lenni. Lehet azért mert még nem vagyok olyan nagydarab. Főleg mióta rugdos azóta elvagyok azzal hogy figyelem a pocakomat hogy ugrál.A második már biztos nem lesz ilyen izgi. Már ha lesz második.

    Tina nagyon tetszik ez a szülinapi ötlet. Én mindig bajban vagyok ajándékozáskor. Nincsenek ötleteim. Főleg ha valakinek mindene magvan .

    előzmény:
    ragdolly (61374)
    2009-06-04  21:42
  26. 2009. június 4. 22:3861376.

    Hahó Tina meg mindenki!

     

    Nahát, ez szupi ez a Marci ovija, ennyi klassz dolog ilyen olcsón!!!!

     

    Én ha minden igaz "csak" az állatkertbe megyek Tomiékkal, idáig csak 6.50 volt a buli, ha elvisznek remélem ingyen megyek be.

     

    Sajnos festményeset nem tudok.

     

    A pöttyökből már csak a nagyobbak látszanak. Én úgy gondoltam Tomi már ma megy suliba, de ő nem úgy gondolta. Kiderült azon aggódott hogy a többiek majd nem mennek a közelébe sem a pöttyei miatt. Erőltetni nem akartam. Holnap mennie kell mert megyek én is az oviba.

     

    Vége a Hawaii-nak

     

    előzmény:
    rintintin (61375)
    2009-06-04  22:21
  27. 2009. június 4. 22:2161375.

    sziasztok!

     

    csak egy gyors beugras-kerdes: Nell anyukaja most lesz 40 eves es nem sok otletem van-mindenuk megvan...ugyhogy kitalaltam,h. elviszem nellt egy olyan helyre,ahol megrajzolnak az arcat es azt bekereteztetnem. vmi Covent Garden stb-re gondoltam, tud vki esetleg ilyesmit,hova erdemes menni? ja es ne az egekig szokjon fel a kep ara...

     

    Berni, milyen az a leves,hogy keszited? mi az a stilton...?

    Batun, huha, nekem megterhelo lenne egy ekkora vendegsereg,bar a mi lakasunk eleg pici...

     

    Kriszta, nekem is allandoan ez a repulogep szerencsetlenseg jar az agyamban....

    Verus, muloban vannak mar a pottyok?

     

    kepzeljetek, marciek ovija annyira szuper programokat szervez, eddig is olyan jo kis kirandulasok voltak,most meg megyunk Ruislip-ba a tohoz furodni, aztan aug.7-en a tengerpartra furodni Bognor Rogis-ba es a Waterworldbe (Butlins) jart mar vki ott? megneztem a weboldalt,nagyon tetszik! ezen kivul lesz meg Theatre Covent Gardenben, meg itt kIlburben allatos jelmezbal, hat nagyon megorultem,milyen rendesek! ja es teszem hozza- INGYEN!!! egyedul a tengerpartert kell fizetni gyerekenkent 1,50 Fontot , felnotteket kemeny 3 Fontert visz a maganbusz! a Butlinsba persze te allod a belepot, ha bemesz. olyan klassz! mindenre jelentkeztunk.

     

    na,megyek,bebujok az uram melle, ritka korai etenk van,Marci mar vagy 2-3 napja nem aludt du.!

    Panninak jon a felso foga,gondolhatjatok, eddig se lehetett letenni,most meg...

     

    Nikiek eskuvojere mindenkinek jo mulatozast,sok boldogsagot Nikinek+Ricsinek!

    előzmény:
    ragdolly (61374)
    2009-06-04  21:42
  28. 2009. június 4. 21:4261374.

    He-he...na jokor jovok en is, ahogy latom, nem jart meg erre senki ma.

     

    Latom vannak kis es nagy betegeskedok - jobbulast mindenkinek!!

     

    Eszter mar ugysem olvassa, titeket meg nem akarlak ezzel untatni, de nekunk is jott le az egesz pelusba kakilasbol, h total psziches alapon van, sokszor teljesen megfejthetetlen elozmenyek (mar ha egyaltalan vannak elozmenyek) utan.  Sokszor valami olyasmi all mogotte ami csak az o kis fejukben letezik.

    En amugy az egesz wc-re szoktatassal ugy voltam, h ne en dontsem mar el h a gyerek mikor legyen szobatiszta, hanem amikor o keszen van ra, es mutatja a jeleit is, probalkozzunk

    Amugy en ugy vettem eszre, h odahaza nagyon koran raallnak a szobatisztasagra szoktatasra.  Es sokszor tul hosszu lesz az egesz folyamat, ami mar alapbol stresszeli a gyerkoket.  Na de ez csak egy maganvelemeny.

     

    Panninak jo kis evokeje van - edes kis husimusi!!!

     

    En is imadom a latogatogat, total fel tudjak dobni a hetkoznapok rutinjat, es a gyerkok is imadjak a zsongast!!

    Szerencsere nalunk mindnegyonk alapbol nagyon tarsasagi ember.

     

    Nyulcsi, mennyi van meg hatra neked? Na ezt jolmegaszondtam.

    A masik forumomon most szult meg az ugyeletes kismama, es most tok nosztalgiam lett.  Bar nemtom miert, mert rajottem, h alapbol annyira nem szeretek terhes lenni, a szules utani elso par het bizonytalansagat meg kifejezetten nem szeretem.

    Na de ezt nem elrettentesnek szantam am, ez csak az en hulyesegem.

     

    Na de megyek is mert tul sok zoldseget hordok itt ossze , a helyett h inkabb foznem a fini broccoli & stilton levest.

    Puszi mindenkinek, b

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. június 3. 20:1361373.

    Tünde mondtam hogy nem bántani akarlak, nem kell győzködnödTe jobban bírod az ilyet mint én biztos. Csak az tűnt fel hogy írod, na elment egy turnus, nemsokára jön a következő, ez nem hangzott túl pozitívan. De biztos én értettem félre.

     

    Hozzánk nem nagyon jár senki, igaz H családja itt lakik, nekem sem sok maradt belőle...Biztos csak nekem lenne furi.

    előzmény:
    batun (61372)
    2009-06-03  18:20
  30. 2009. június 3. 18:2061372.

    Haho,

    Vera, alltalaban nincs ekkora vendegjaras nalunk, egy evben 2x jonnek anyukamek, kb 1-2 x anyosom es meg ezen kivul kb 2x jonnek  valamelyikunk tesojaek. Most osszejott mindenki, mert nem mentunk haza husvetra es Felix most rengeteget no ennyi ido alatt, igy nem akartak kihagyni. En kulonben nagyon szeretem ha van nalunk valaki aki foglalkozik a gyerekekkel egy kicsit. Nekem is jo egy kis valtozatossag. Gergonek sem lesz evente doktorra avatasa, ugyhogy most az is belefer.

    Na mennem is kell, Felix eleg beteg, jol belazasodott, fosti, kohog, folyik az orra. nem is mondom mit mondott a doki, tudjatok...

    előzmény:
    barackmano (61358)
    2009-06-02  12:41
  31. 2009. június 3. 15:1961371.

    Sajnos most mindenből kifogytak. Pedig jó lenne már megint egy kis savanyúkáposzta. Nyami nyami

    Most palacsintát eszek. Az se olyan rossz de ugy csuszna rá valami savanyú

    előzmény:
    barackmano (61370)
    2009-06-03  13:26
  32. 2009. június 3. 13:2661370.
    Igenigen, de az ráér. A Rudi nem.
    előzmény:
    Nyulcsi (61369)
    2009-06-03  13:19
  33. 2009. június 3. 13:1961369.

    Ha lesz rudi igérem viszek. Csak győzzed enni. Neked igértem cérnametéltet is?

     

     

    előzmény:
    barackmano (61368)
    2009-06-03  13:07
  34. 2009. június 3. 13:0761368.
    Jaj de jó!!! Szóval mikor mehetünk a Rudikért? Annyi jár ahány pöttye van? Megyek számolni. Én tuti felzabálom az egészet. Bár nem kéne és még a kiscsajra sem tudom kenni
    előzmény:
    Nyulcsi (61367)
    2009-06-03  12:15
  35. 2009. június 3. 12:1561367.
    Jelentem Tomi nyert a pöttyversenyben. Volt már bárányom. Most hivott a midwife.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. június 3. 11:2461366.

    Hello

    Vera itt lehet kapni néha mikor árúért mennek turo rudit. Most éppen dobostortát reggeleiztem.Muszáj volt mert kiscsaj belülről kiszólt hogy az kell neki.A gyerekért mindent.

    A repülőről olvastam én is. Szörnyű lehet a hozzátartozóknak . Ilyenkor eszembe jut mit érezhettek mikor már tudták zuhannak. Meg hogy ilyenkor egész családok vesznek oda. Remélem tesóm ezt nem olvassa mert soha nem fog meglátogatni kinn.

    Ma csak 5-re megyek dolgozni és holnap is. Kikértem egy szabadnapot igy kettéosztva. Egy kicsit könnyebb igy. A meleg nagyon kikészitett. 

    A bilire szoktatáshoz még nem tudok hozzászólni. Nekem még pelusoznom se kell Bár van már egy csomag pelusa és popsitörlője is. 

    előzmény:
    barackmano (61363)
    2009-06-03  08:17
  37. 2009. június 3. 09:5661365.

    Idáig nem hallottam Kriszta (nem véletlenül nem nézek, olvasok híreket) de most már tudom. KösziEttől kicsit nekem is egybe lett a gyomrom. Nagyon sajnálom akik rajta ültek.

     

    De gépek nem zuhannak le minden hónapban, talán mi júliusban megússzuk. Én inkább abban hiszek hogy Anyukám vigyázz ránk fentről.

     

     

    előzmény:
    bluebell (61364)
    2009-06-03  09:32
  38. 2009. június 3. 09:3261364.

    Jó reggelt! Itt ma megint szép idő van, de azért nem kánikula.

     

    Tina, balesetmentesen telt a tegnapi napotok? Gazsinak van már valami munka kilátásban? 

     

    Noémi, azért több, mint valószínű, hogy voltál bárányhimlős gyerekkorodban. Majdcsak megjön az az eredmény hamarosan.

     

    Ágota, de jó, hogy háznál van a számgép szerelő. Na, nekünk ez az egy nincs. Kata milyen kis türelmes, hogy végigülte a több órás német vizsgádat. Én ezt el sem tudnám képzelni Rubinról. Csütörtök éjjel jöttök, ugye? Priviben átküldöm a mostani (ideiglenes) számomat, mert a magyar simkártyámat (amit többek között a te magyar számod is van) Londonban felejtettem. 

     

    Eszterék elvileg már úton vannak. Biztos szuper nyaralásuk lesz. Nem is emlékszem, hogy mennyi időre mentek.

     

    Ágota, kanadai Évire gondoltál, ugye? Mert ő aztán tényleg nagyon régen írt.  Éva, ha olvasol, jelentkezz már!

     

    Hallottátok a repülőgép szerencsétlenséget? Annyira szörnyű. 228 ember halt meg egy lezuhant Air France gépen. 7 gyerek, 1 bébi is volt az utasok között, és ebből pont kettő magyar (bár ez tök mindegy, mindenhogy szörnyű). Egy magyar anyuka repült a kisfiával, meg az élettársával, és még elvittek magukkal egy ismerős kisfiút is nyaralni. Ezért nem szeretek én híreket nézni, mert napokig le vagyok törve egy ilyen hír után. Amióta gyerekekkel repülök, én is mindig félek a gépen. Norbi mindig azzal "nyugtat meg", hogy mindkettőnk tenyeréből hosszú életet jósoltak. Szóval a lányokat soha senkivel nem engedem, csak velünk repülhetnek. 

     

     

     

     

    előzmény:
    batun (61357)
    2009-06-02  12:27
  39. 2009. június 3. 08:1761363.

     

    Honnan szedünk Túró Rudit? Már nincs úgy oda érte mint kicsinek, de gondolom megenné. Én biztos, de nekem nem jár.

     

     

    Te csak ne pöttyösödj inkább. Tominak elég sok lett végül, most meg kell  számolni?

    előzmény:
    barackmano (61361)
    2009-06-02  21:45
  40. 2009. június 2. 23:4361362.
    elszállt amit irtam. Elpusztulok.Vera ne aggodj. Csinálnak tesztet ha maradt vérem a multkoriból. Ha nem akkor gondolom be kell menni. Még azt kérdeztem hogy szereti e Tomi a turo rudit mert ha kipöttyösödök akkor verseny lesz kinek van több és a nyertes turorudit kap. Mert az is olyan szép pöttyös.
    előzmény:
    barackmano (61361)
    2009-06-02  21:45
  41. 2009. június 2. 21:4561361.

    2 hétig elvileg legalább lappang, de akkor megcsinálják rajtad a vértesztet ugye? Úgy olvastam valamit kapsz majd ha nem vagy immunis rá. Engem is érdekel, most tökre izgulok miattad. Bár erős csajszi vagy te, nem szeretném ha bajod esne.

     

     

    előzmény:
    Nyulcsi (61360)
    2009-06-02  18:55
  42. 2009. június 2. 18:5561360.

    Sziasztok

    Regen voltam erre de mostanaban a fonokasszony itt uldogel az irodaban nem tudtam netezni. Otthon meg olyan gyorsan elmegy a delelott. 

    Annyira meleg van hogy csak doglodok a napon. Bezzeg mig nem voltam terhes folyton rossz nyar volt. Otthon viszont hallom rossz az ido ugyhogy kicsit karorvendek

    Szegeny Marci ,olvastam volt egy kis pechszeriaja. Es patkany??Nalunk egy eger volt de sikerult elkapni. A lakotarsnomnek meg sem mertuk mondani nehogy kiszaladjon meg a vilagbol is.

    Tomi meg sikeresen tul van akkor rajta gondolom. Mar csak a pottyoknek kell elmulnia. En beszeltem ma a midwife-fal. Kisse letolt mert nem oket hivtam elobb. Barmi problemam van oket kell hivni en meg a mat. day unit-ot hivtam. Az hogy voltam e himlos nem derult meg ki majd holnap hivnak. Egy nap majd belenezek a tukorbe es ott lesznek a pottyok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. június 2. 14:4561359.

    Sziasztok!

     

    Azért nem voltam napok óta, mert a gépem már katasztrofálisan lassú volt, J. megunta, aztán lecserélte rajta az egész hóbelevancot.

     

    Tünde, boldog névnapot kívánunk utólag is! Sajnálom, hogy a gyerekek ilyen köhögősek - Te nehogy beteg légy! -, frankó kis éjszakátok volt... Remélem, a Karvol segít, mi is azt használjuk - magunknak is, ha náthásak vagyunk - és nagyon jó.

     

    Tina, szegény Marcira nagyon rájárt a rúd... Peches szériája volt. Remélem, a mai nap zökkenőmentes lesz!

    Patkány???

     

    Eszter, jó utat Nektek! Remélhetőleg Enzo az út végére újra magára talál, és nem fogja visszatartani a termést. Ez az út még jól is jön, másra fog figyelni. Biztos szuper lesz!

     

    Vera, de jó, hogy Tomi ilyen lazán vészeli át a bárányhimlőt!

     

    Itt ma nyár van, de holnap megint 20 alatt lesz a hőmérséklet.

    Mi hétvégén búcsúbuliban voltunk, az egyik magyarovis barátaink költöznek haza, és még állatkertben.

    A héten az ovi zárva van, ezért Katát ma elvittem a németórára. Nagyon jól viselkedett, pedig próbatesztet írtunk, tehát végig csöndben kellett lennie. A szünetben szaladgált egy kicsit, és a végén a tanárnő kötötte le, amíg levelet írtunk, ők labdáztak. És rajzolhatott a táblára, az nagyon tetszett neki.

    Nemsokára megyünk, fagyizunk egyet, aztán irány a zeneovi.

     

    Évi milyen régen jelentkezett már!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. június 2. 12:4161358.

    Csak 2 bedroom? Azt hittem nagyobb. Persze ki lehet ezt bírni mint sok mindent, de nekem úgy tűnik nálatok állandó vendégjárás van, mintha valami szálloda lennétek. Persze gondolom G családjának csak nem mondtok nemet.  A szállást ezek szerint ti fizetitek, gondolom egyébként sem tudtak volna jönni.

     

    Félre ne érts, semmi bajom vele, bár én lennék olyan rugalmas mint te. 2 gyerek meg minden mellett.

     

     

    előzmény:
    batun (61357)
    2009-06-02  12:27
  45. 2009. június 2. 12:2761357.

    ha jobban megnezed, azt irtam, hogy 'csak' 4-en...

    nekem is sok, de valahogy kibirjuk majd, kicsit elhamarkodott volt a meghivas. 2 haloszobank van, de az egyik nagyon nagy, ott lesz 4 vendeg.

    Amugy ok ilyen nagyon osszetarto, nem tul jomodu csalad(anyukaja testverei) es ok igy is orulnek, hogy eljohetnek. Foglalneken tobbnek is szallast, de eleg draga...

    előzmény:
    barackmano (61356)
    2009-06-02  11:57
  46. 2009. június 2. 11:5761356.

    Akkor te sem unatkozol.

     

    Csak négyen? Nekem az is sok lenne. Hány szobátok van? Gyakran járnak nálatok.

     

     

    előzmény:
    batun (61355)
    2009-06-02  11:08
  47. 2009. június 2. 11:0861355.

    Sziasztok,

    Koszonom a koszonteseket! 

    Tina, sajnalom, hogy MArcinak ilyen rossz szeriaja volt! Domi is nagyokat alkot mostanaban. NAponta kb 15x kezd el sirni, hogy megutotte magat...Porog, mint egy mergezett eger. MEg persze a latogatoink elkenyeztettek, ugyhogy most meg anniyra sem hallgat rank, mint eddig.

    FElix is kohog es taknyos mar. Szegenyke alig tudott aludni, ki is kellett szivni az orrat ejszaka, aztan kesobb Domi kelt, mert pisilnie kellett es utana nem tudta abbahagyni a kohogest(meg ossze is hanyta az agyat a nagy kohogorohamban. Szerencsere Felix addigra annyira kifaradt, hogy nem ebredt fel ra. En hulla vagyok. JA es nekem is faj a torkom:(

    Minden nap a strand mellett setalunk el(a kozeli parkban van), szegeny Domi mar menne nagyon, de ilyen betegen nem viszem el. Viszont a kornyek olyan mint egy nyaraloovezet, mindenki furdoruhaban maszkalTina, nem mind a 7-en nalunk fognak lakni, bar nekik az is ok lenne, de nekem nem, igy foglalunk szallast 3 fore es 'csak' 4-en jonnek hozzank szeptemberben.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2009. június 2. 10:3661354.
    kepzeljetek, egy k. nagy patkany maszkal a kertunkben!!! remelem, G. meg ma szerez vmit,h. kinyirja.
    előzmény:
    barackmano (61353)
    2009-06-02  10:28
  49. 2009. június 2. 10:2861353.

    Jó paddling poolozást nektek, de irigy vagyok.

     

    Tegnap Wanda meg Tomi Skype-oltak, jól elszórakoztatták egymást. Wanda lekvárt "dobott" Tomi arcába, Tomi meg jeget vissza és röhögtek vég nélkül.

     

    Emlékszem kicsinek ő is ezt az ízetlen akármiket ette, szerintem amíg nem tudják nem zavarja őket, most meg mindig sózna.

     

    Kiviszem Tomit a parkba, ma suli után átjön Kieran, Tomi ki sem akar mozdulni, nehogy lekésse, de megígértem hogy nagyon sietünk vissza.

     

     

    előzmény:
    rintintin (61352)
    2009-06-02  09:35
  50. 2009. június 2. 09:3561352.

    sziasztok!

     

    Eszter,ugy latszik, a pelus lesz a megoldas. azert a pisi bilibe megy? amugy teged is megertelek,mert gondolom,kicsit csalodott vagy es kicsit kimerult az idegeskedestol. de hidd el,inkabb pelus legyen meg neha,mint hogy aztan tenyleg ne kakiljon. szegenyke.

    nem kerdezted a hozzataplalast,vagy en siklottam at felette...? de, persze,mast is eszik Panni. egyik nap pont irtam,h. Marci turmixolt neki. aztan egyik nap huslevest foztem, meg a sozas-fuszerezes elott kivettem a cs.mellet, karfiolt,repat,osszeturmixoltam es bedurta mindet pedig annak se ize-se buze nem volt...amugy kicsit 'lustulok' ezugyben,mert altalaban uvegest kap...abbol is megy mar minden:spenot,karfiol, sweet pot., pulyka, etc. marhat meg nem adtam,halat se.

     

    Krsizta, sajnalom,h. rossz idotok van! mi ma Hampsteadbe megyunk Juditekkal a paddling pool-hoz. remelem,mano nem fog elzakozni 

     

    orulok,h. Tomi jobban van! azert ez nagyon durva,h. az oszt.tarsa ott mutogatta a pottyeit

     

    na,megyunk oltozni, reggelizteti.

     

    ezt Mano kuldi:

     

     

    előzmény:
    barackmano (61349)
    2009-06-02  08:02
  51. 2009. június 2. 08:2861351.
    Ja, még tegnap Domihoz is szóltam, de ma kimaradt. Tünde, szerintem is kezd el használni a Karvolt, főleg alváshoz, de úgy általánosságban is gőzölhetsz vele a lakásban, mert tényleg használ. Majdcsak elmúlik Dominak ez a "füldugulás". Jobbulást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. június 2. 08:2261350.

    Jó reggelt! Tegnap írtam, de elszállt.

     

    Tünde, én is boldog névnapot kívánok.

    Anita, te ma ünnepeled? mert akkor neked is.

     

    Tegnap egész nap játszótéren voltunk, a lányok jól elfáradtak, és már korán lefeküdtek. De. Anitáékkal voltunk, du. pedig az itteni ismerősökkel. 

     

    Tina, annyira sajnáltam Marcit, hogy kétszer is ilyen csúnyán megütötte magát. Én is rögtön arra gondoltam, hogy valamiért fáradtabb lehet(ett), és azért esik-kel. Talán az időjárás miatt? Vagy megint rosszul alszik? Neked sem lehet könnyű.

     

    Ágota is már régen írt, meg sokan mások. Zsuzsi is kérdezte, hogy ki van még a régiek közül, és ahogy végiggondoltam, rájöttem, hogy már alig valaki. Persze az "újabb régieknek" is örülnék, főleg ha írnának.

     

    Lona is végképp eltünt. Judit-Anita-Niki soha nem ír. 

     

    Itt végig változékony időt mond, amíg itthon leszünk. Anita is hozta a kánikularuháit, aztán azok szépen a szekrényben pihennek mindkettőnknél. Hosszú nadrág és hosszú felső kell.

     

    Vera, de jó, hogy Tomi is ilyen gyorsan túl van az egészen. Mondtam én, erős immunrendszerrel és egy kis aloeval megtuningolva, nem olyan vészes ez. (persze mindig vannak kivételek).

     

    Eszter, ma indultok? Enzo problémája nekem is pszichésnek tünik. Sajnálom, hogy ilyen nehezen éli meg ő is a pelus elhagyását.  Szerintem is add vissza rá nappalra is, kakihoz, ha szól.(mondd, hogy szóljon). Ahogy Berni is írta, Antónia már 3,5 éves lesz, és még csak most tudott átszokni a WC-be kakilásra, pedig már régóta ura a testének, és nem kellett neki pelus tavaly óta. Van akinél nehezebben, de mindenkinél eljön a megfelelő idő. Kitartás! Egyébként meg nagyon jó utat!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. június 2. 08:0261349.

    Eszter, nagyon sokan csak pelusba képesek kakilni az elején, miért nem mondod meg neki napközben is hogy szóljon ha kell akkor megkapja. Utána általában nem kell nekik. Nekem úgy tűnik estig tartogatja.

     

    Igen, szerencsére Tomi ritkán beteg, de akkor sem sokáig.

    előzmény:
    Avocado2 (61348)
    2009-06-02  00:00
  54. 2009. június 2. 00:0061348.

    Szegeny Marci biztos faradt volt. A jegkrem legalabb jol lehutotta a nyelvet. Nem csoda h faradt vagy Tina. Nem irtad h hogy haladsz a hozzataplalassal. Sikerult uj zoldsegeket bevezetni? Tovabbra is csak az edeset szereti?

     

    Ugylatszik Tominak jo eros a szervezete pikk pakk meggyogyul. 

     

    Nalunk folytatodik a kaki drama, mar tiszta hiszterikus ha kakilni kell, de kapott pelust ma este is, es ha jol erzem mar meg is toltotte. Kicsit majd lenyugszik remelem. 

     

     

    előzmény:
    barackmano (61347)
    2009-06-01  23:10
  55. 2009. június 1. 23:1061347.

    De kis szenya, nem küldte el amit írtam?

     

    Szegény Marci minden napra jut neki egy? Legalább a jégkrém megúszta? Biztos fáradt is volt.

     

    Tomi meg rohamosan javul, viselkedésre olyan mint régen, a pöttyei is alakulnak, ha így folytatja pénteken megy suliba.

     

     

    Gabi, igen, tessék jelentkezni. Hogy telnek a napjaitok? Hogy álltok a kistesógyártással?

    előzmény:
    rintintin (61346)
    2009-06-01  19:18
  56. 2009. június 1. 19:1861346.

    tenyleg, Tunde, boldog nevnapot!!! szerintem csak 1x van Tunde egy evben.

     

    nalunk folytatodott az esessorozat olyan jo meleg van,kimentunk a Kilburn park-ba, ott Marci jegkremezett es megint ugy elcsuszott,h. a jegkremet kitartva elore zugott egy nagyot, kozben kialtott es raharapott a nyelvere,igy most a szajabol omlott a ver...(inkabb a jegkremet  mentette...) nem tudom,mi van vele, nem szokott ennyit es ekkorakat zugni.

     

    most jott Tesom, elvitte Marcit setalni, panni meg szunyal,ugyhogy van fel ora nyugtom,kicsit stresszes volt ez a ket nap, ugy elfaradtam.

     

    gabi merre?

    előzmény:
    Avocado2 (61345)
    2009-06-01  16:42
  57. 2009. június 1. 16:4261345.

    Szegeny Marci biztos nagyon fajt. Olyan nagyokat tudnak esni. Amugy pedig milyen jo napotok lett volna

     

    Jol latom hogy Tunde boldog nevnapot? Most tartod? 

    előzmény:
    rintintin (61343)
    2009-06-01  13:46
  58. 2009. június 1. 14:2761344.

    Azta, palacsinta, de jó ötlet, az lesz du. Köszi

     

    Szegény Marci. Legalább First Aid volt, de tuti az is a beton miatt.

     

     

    előzmény:
    rintintin (61343)
    2009-06-01  13:46
  59. 2009. június 1. 13:4661343.

    sziasztok!

     

    Vera, orulok,h. Tomi jobban van!

    Eszter, de sajnalom Enzot, igy megviseli a bilibe kakilas...szerintem is add ra kakihoz a pelust, nehogy szorulasa legyen. pszichesen tiltakozik ellene. olyan kivancsi vagyok,h. mi valthatja ki naluk ezt? vki azt meselte,h. az o gyereke attol ijedt meg,ahogy meglatta a kakit a biliben es csunya volt stb es a gyerek kerdezte,h. 'ez belole jott ki??!!' es azutan nem kakilt bilibe. kesobb persze szobatiszta lett, ugyhogy biztos Enzonal is csak atmeneti,ne aggodj.

    irigykedem,h. mentek nyaralni!!! erezzetek nagyon jol magatokat, rad fer a kikapcsolodas,ennyit galyaztal Ken nelkul,gondolom,faradt vagy. tudtok majd kicsit kettesben is lenni?

     

    Berni, de jo,h. jottel!

     

    Batun, tok ugyes felix es mekkora!hogy birod meg mindig a horodzoban??!! klassz dolgokat szereztel mar megint! szegeny Dominak jobbulast! en mindig Karvolt hasznalok,imadom es rogton hatfel liter forro vizbe teszem parologni,meg par cseppet a lepedore + pizsamajukra is. igy rogton kidugul az orruk. a Domi fulevel nem tudsz otthon dokihoz menni? anyam, 7-en jonnek hozzatok szept.-ben??!!

     

    nahat, szandra,micsoda nap! 260 Fontert valtottatok ki??!! na es minden meglett? vegul hogy sikerult a tali a baratnoddel?

     

    olyan jo volt, hivott Anita Magyaro.-rol! aztan judit is hivott,en meg elotte Krisztaval beszeltem

     

    nekunk tok jo hetvegenk volt (lett volna). ragyogo ido, meleg stb. tegnap elmentunk hampsteadbe a Lido-ba furodni. kezdodott ott,h. nem jart vonat,helyette kuldtek vonatpotlo buszt. aztan:nem volt nalam napkrem es SEHOl sem tudtam venni. (kunyeraltam a strandon egy masik anyukatol) a medence vize jeghideg volt,bele sem tudtunk menni Marci tok jol elvolt a pancsoloban addig,amig egy angol kisgyerek ra nem formedt,mert Marci epp az uresen allo bekajaval akart jatszani. szegenykem ugy elkezdett sirni. ugy megsajnaltam. nagy nehezn megvigasztaltuk es elindultak G.-vel jegkremet venni,amikoris akkorat zakozott a betonon,h. ugy megutotte magat,mint meg soha.a medence korul ilyen regi ocska tok troger beton van apro kavicsokkal,ugy lehorzsolta mindenet!olyan szerencsetlenul esett,  kb. 5 helyen is verzett,de nagyon, ket konyoke, terde,labujja, dereka stb, First Aid-en lefertotlenitettek,beragasztottak stb, de ugy sirt. aztan csak fekudt a torolkozon,majd elaludtnem is furdott es rosszkedvu volt vegig. kesobb megkerdeztuk,at akar-e menni a jatszoterre,ott kicsit jobb kedve lett. ma jokedvuen ment oviba.

    olyan szep ido van!!!

     

    en epp palacsintat sutok,de a Tefalban mind szetszakadt!olyan merges vagyok,meg csak 2 eves a Tefalom. elovettem gyorsan az IKEA-s 2 Fontos palacsintasutot es az mukodik rendesen

    na,rohanok, kesz a lencseleves. van benne bacon meg virsli is, kulonben G. morgolodik a husmentes kajan...

    előzmény:
    barackmano (61342)
    2009-06-01  13:20
  60. 2009. június 1. 13:2061342.

    Holnaptól kihalunkés irigykedünk rád ezerrel.

     

    Jól teszed hogy szünetelteted a dolgot, a nyaralást sem lett volna értelme ezzel elrontani, és az azonnal belekakilt is jelezte hogy pszichésen tiltakozik a dolog ellen. Majd előveszed később. A korához képest tök ügyi így is.

     

    Mi most jövünk a parkból, Tomi a pöttyei ellenére a régi, nagyon unja már őket.

     

    Akar ő is írni

     

     TOMMYTommy

    előzmény:
    Avocado2 (61341)
    2009-06-01  11:50
  61. 2009. június 1. 11:5061341.

    Mindenkinek koszi a biztatast en is remelem hogy ha normalizalodik az eletunk a kaki dolog is megoldodik.

    Ejjelre kapott pelust es rogton belekakilt. Ma mar jobban van, de azert volt nehany hiszterikus "anyu anyu jon a kaki jajaj" de azt is mondta hogy nem akarja hogy kijojjon, mert akkor baj lesz. Ugyhogy nem nagyon targyaljuk, ejjelre kap pelust aztan majd lesz ez jobb is.

     

    Berni tok jo hogy jottel.

    Tenyleg kevesen vagyunk mostanaban. Holnaptol mi is nyaralunk, ugyhogy nem tudok majd olyan gyakran jonni. 

    előzmény:
    ragdolly (61340)
    2009-05-31  23:26
  62. 2009. május 31. 23:2661340.

    na jol eltelt az ido, de latom ugy sincs most nagy forgalom itt .

    Most futok furdeni meg bambulni kicsit ki a fejembol, de a heten meg szeretnek benezni.

    Addig is meg annyit, h nagyon szuperek a kepek mindenkirol!

    Agota, nagyon szep helyeken jartatok! Es borzalmasan jol all neked ez a tepett hullamos frizura!!

    Marci, Panni ennivaloak .  Tina es Marci mint ket tojas!!!

    Allatkertes fotok irigylesremeltoak! Na de azota mar itt is dul a nyar .

    Az a vizsla meg gyonyoruseges! En is pont az elmult idoszakban figyeltem fel arra h hirtelen milyen sok vizsla jelent meg a kornyekunkon. Eddig evente lattam max kettot, most hetente futok bele egy ujabba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. május 31. 22:1661339.

    Ez aranyos

     

    A csajok hamarabb szoktak, az oviban szinte már csak 1 pelusos kiscsaj van, de kicsivel több pasi.

    előzmény:
    Avocado2 (61337)
    2009-05-31  21:56
  64. 2009. május 31. 21:5861338.

    Sziasztok,

     

    Juj nagyon ciki...olyan nagyon ritkan jovok az nlc-re, h itt kellett probalgatnom a jelszavakat amig vegre elfogadott egyet .

     

    Atfutottam az utolso oldalt.  Hat nem mondom, zajlik az elet mindenhol!!

    Tominak jobbulast!  En is hallottam mar az aloe-s sprayrol, meg valami masrol is, ami most nem jut eszembe...de ez sztem is tuti tipp volt Krisztatol .

     

    Lehet nemsokara nekunk is szuksegunk lesz ra, itt is mindenhol dul most a chickenpox.

     

    Eszter, nem ismerem az elozmenyeket, de a kaki nalunk is problema volt Antonianal.  Valahol 2 es fel es 3 ev kozott mi is elhagytuk a pelust, de a kakilashoz meg vissza kellett tenni egeszen nehany hettel ezelottig.  Mar teljesen elkeseredtem en is, h sose fog wc-re/bilire ulni a nagydolog elvegzesehez, eleinte a letezo osszes technikat/furfangot bevetettuk.  Bar ujabban mar csak hagytuk, es vartuk h a csoda magatol bekovetkezzen.  Aztan egyik este kijelentette h a wc-be szeretne nagydolgozni, azt hittuk rosszul hallunk...azota se kerte soha tobbet a pelust. Ha osszeszamolom, majd egy ev telt el a kozott h eloszor lekerult rola a pelus napkozbenre es most h vegre a kakit is a wc-be vegzi .  Nekunk is volt par ilyen "kell kakilni, de megsem" esetunk az elejen, amikor ugyanigy szenvedett, hisztizett, sirt.  Igazandibol akkor jottunk ra, h bizony neki meg biztonsagot nyujt a pelenka es vissza is kerult ra arra a napi 10 percre.

     

    Hoppa, most mennem kell, csengettek.

    Megprobalok meg jonni kesobb. 

     

    előzmény:
    Avocado2 (61333)
    2009-05-31  20:31
  65. 2009. május 31. 21:5661337.

    Meg gyorsan, aztan eldugulok.

    Volt ket aranyos beszolasa. Racsodalkozott a paradicsomra (mintha nem evett volna meg) "anyu, mi az a szep piros labda?"

    A masik meg, felkialtottam magamban hogy '"van egy jo otletem!" erre o "Anyu hol van az otleted?" 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. május 31. 21:5361336.

    Raadtam a pelust, meg a nyaralas alatt ugyis raadom aztan majd megint kezdjuk. 

     

    Mar elhataroztam h Karinnal hamarabb kezdem a szoktatast. Szepen reggeli utan odaultetem oket egymas melle es meselek nekik aztan meglatjuk melyik lesz hamarabb szobatiszta 

     

    A lufifujast elhiszem hogy elvezi. Vegre egy jo feladat amit meg szeretnek is! 

    előzmény:
    batun (61335)
    2009-05-31  21:31
  67. 2009. május 31. 21:3161335.

    Szerintem is a peluselhagyastol van es visszatartja. HA nagyon gaz, most add ra a pelust kakilashoz, majd szepen lassan megszokja, hogy bilibe kell.  Szegenyeket minden valtozas hogy megvisel:(

    Juli 21-en megyunk haza 2 hetre.

    Holnap veszek kArvolt, hatha a megfazason segit legalabb, a Glue ear-rel raerunk utana foglalkozni. Azert jo lelkesen fujja a lufikat, miota megkapta a hazi feladatot. Errol a gromit-rol mar otthon is beszeltek  tavaly telen, hogy be kene tetetni, de nem volt ra ido, igy hagytuk ittenre, itt meg nem voltak hajlandoak betenni, mert meg nem volt hallaskarosodas...

    most van es most sem teszik be, amig tutira nem lesz maradando...

    KEpzeljetek ma volt egy haznal Yard sale, elmentunk mert hirdettek, hogy lesz egy utanfuto bicaj, sajna az mar elkelt, mire odaertunk, de volt egy kisbicaj, ami pont jo Dominak es nincs rajta potkerek. MEgvettuk 2 fontertAztan itt gyakorolt is a parkoloban egy csomot, nagyon elvezte. A regi bringaja nagyon nehezkes volt, azt nem elvezte. Azert szereztunk meg par mesekonyvet meg kirakost is potom aron, de sajnos a jobb darabokrol lekestunk.

    mennem kell Domit kezelni egy kicsit.

    előzmény:
    Avocado2 (61333)
    2009-05-31  20:31
  68. 2009. május 31. 20:5961334.
    Nekem nagyon úgy tűnik pszichésen tartja vissza. Sokan csak pelusba képesek az elején. És visszaveszik kakilás esetére.
    előzmény:
    Avocado2 (61333)
    2009-05-31  20:31
  69. 2009. május 31. 20:3161333.

    Sajnos kaki az nincs meg mindig. 4 es fel napja nem kakilt. ami kijon az puha szoval csak ki kellene nyomni a tobbit. Nagyon szenved szegeny, sir, hisztizik. Jajj nem tudom mit kellene csinalni.  

     

    Tunde, szerintem is a Karvol erre jo, meg en olyat is szoktam kohogesre, hogy egy hagymat hejjastul de jol megmosva megfozol keves vizben, karamellel edesited, aztan evokanalankent orankent, 2 orankent adod.

    előzmény:
    barackmano (61332)
    2009-05-31  16:17
  70. 2009. május 31. 16:1761332.

    Glue ear is a condition where the middle ear fills with glue-like fluid instead of air. This causes dulled hearing. In most cases it clears by itself without any treatment. Treatment with a balloon that is blown up by the child using their nose may help in some cases. An operation to clear the fluid and to insert grommets may be advised if glue ear persists

     

    A Karvol kitisztítja az orrjáratokat ha épp be van dugulva, az jó lehet.

     

    H nem kapta meg a munkát, úgy döntöttek túl jó ember erre a posztra, valami "szemetebbet" kerestek. Ezen olyan jót nevettem, szerintem duma. De nem dőlt kardjába meg szerintem is jó helyen van ott ahol van.

     

    Tomi elvan nincs annyira rosszul, de nem is hiperaktív. Az ALOE VERA tényleg egy csoda, most már csak azzal kenjük, ma javasoltam Pierce-éknek is mert talákoztunk véletlenül  és a hugi is elkapta. Meg egy Caoillin nevű kislány is az osztályból, aztán még ki tudja, a fél osztály. Tomi ma megkérdezte ő kinek adhatja oda, mert ő is kapta és szeretne valakit "megajándékozni". A sógornőm nagyon szeretné a lányának ezt tudom, oda akar minket csábítani jövő héten, de szerintem jöjjön ő ha kell neki

    előzmény:
    batun (61330)
    2009-05-31  10:43
  71. 2009. május 31. 16:1161331.

    Eloszor is, ha valaki talalkozott mar ilyennel, Enzo szerda ota nem kakilt 10 percenkent ra akar ulni a bilire hogy kell, kell, kb egy kiskanalnyi kijon de foleg meg mielott rault es osszekeni a gatyajat, de ki nem jon. A szerdai kaki elott 3 napig nem kakilt es ue. volt. Most raadtam pelust alvashoz mert elfogytak a bugyik. Talalkozott mar valaki ilyennel?

     

    Tunde gratula a tapsikolashoz aranyos lehet. Majd ird meg mikor jottok juliusban hatha vegre sikerul talizni ha mar itt laktok 2 utcanyira 

    Szandra ti szegenyek, ez nagyon osszejott. Jo draga ez az auto elvitel.

     

    Vera, tok jo h bejott az Aloe Vera es hogy Tomi jobban van. 

     

    A gyerekek ma marha nyugosek voltak, Enzo foleg a kaki miatt, Karin meg az Enzo nyugosseget vette at, fel 3kor sikerult oket lenyomni aludni de 1 ota ott szenvedtek szoval total faraszto volt, most mindenki alszik en meg vegre csomagolok.  

    előzmény:
    batun (61330)
    2009-05-31  10:43
  72. 2009. május 31. 10:4361330.

    sziasztok,

    na elvonult a 4. turnus vendeg is... most mar nem jon senki szeptemberig, amikor G egesz csaladja jon (7 fo), mert akkor lesz a doktorra avatas.

    REmelem mindenki jol van! LAtom Tomi baranyhimlos! GYors gyogyulast neki, remelem nagyon nem viseli meg! VEra mi lett Hari munkajaval?

    Agota nagyon csinosak vagytok, jo az uj frizurad!

    PAnni baba nagyon kis husi-musi! Olyan edesek amikor alszanak!

    FElix is jokat alszik meg kenguruban, a heten voltunk vedononel. 10,18 kg volt...sokaig mar nem cipelem az biztos!  A heten megtanult tapsolni, nagyon edi ahogy ul tok egyenes hattal a foldon es tapsikol allandoan! Domival voltunk vegre hallasvizsgalaton, megallapitottak, hogy tenyleg rosszul hall meg van vmi 'glue ear' neki. Tudja valaki, hogy mi az? Kozoltek, hogy fujja sokat az orrat vagy lufit es az segit kidugulni. 2-3 honap mulva menjunk vissza. Amugy meg mindig kohog es teli az orra minden ejjel, de nem lehet kiszivni/fujni neki. NEm tudok mit adni neki, hogy gyogyuljon, amit eddig probaltam az nem jott be. VAn vmi tippetek koghogesre, orrdugulasra? Multkor irtatok vmi KArvol-t? Az nem jo erre?

    Sokszor felebreszti Felixet, jo lenne, ha kulon szobaban aludnanak de eleg nehezen kivitelezheto.

    Krisztaek meg Mo-on vannak?

    Mikor lesz Nikiek eskuvoje? Sok boldogsagot nekik!!!

    Esztereknek jo nyaralast! Mi csak Mo-ra megyunk iden juli vegen. Jo lenne tobbet otthon lenni, mert sogornom 3 heten belul szul, de nem tudunk hazamenni meg.

    NA jo,  eldugulok! MAjd kesobb teszek fel par kepet!

    puszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. május 31. 09:5961329.

    Jézusmária Szandra, kicsit sok ez egy napra!!! Még jó hogy végül minden meglett, Carina is jókor ment át. A rosé tényleg rádfért.

     

    Halasztódik? Szupi. Nekem legalábbis.

     

    Kriszta, csak hogy lásd hogy hallgatok rád, azonnal félretettem a  zinkeset. Lefekvés előtt bekentem ALOE-val (véletlenül volt itthon) és meglepetésemre 3-ig aludt (pedig készültem nagyon hogy nem alszom)akkor megint és egész 8-ig és azóta abszolút nem panaszkodott viszketésről. Bár most jó rondán néz ki, bízom benne hogy lassan neki is tűnedezik. A végén már ő kérte hogy csak az ALOE-t rakjam rá. Most majd veszek neki sprayt ha hazajöttem fürdés, hajmosás, sprayzés.

     

    Ugyhogy köszi, ez tényleg nagyon bejött (idáig), magamtól ki nem találtam volna.

     

     

    előzmény:
    teacska (61326)
    2009-05-30  23:19
  74. 2009. május 31. 08:4761328.
    Ja, és az autó. Nagyon bosszantó lehet. Kihoztátok végül? Jó sok pénzetek bánja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. május 31. 08:4561327.

    Igazad van, rosszul írtam. Nem a 3. naptól nem fertőz (összekevertem valamivel), hanem száradás után. De nekünk az Aloe-tól a 3. napra kis sebesek lettek, és kb. az 5-re elmúltak. Ha úgy látod, hogy a cinkes jó rá, akkor nem akarlak elbizonytalanítani. Ez is olyan, mint az margarin-vaj esete, hogy egyszer ez a jó, a másik szörnyű egészségtelen, azután meg fordítva. Most ezt mondják, de végül is bennünket is azzal kentek.

     

    Gábor arcán a bárányhimlő nyomai vannak?? A helyedben én is így dönöttem volna. Én soha senkit nem ismertem, akinek szövődményei lettek volna. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2009. május 30. 23:1961326.

    Sziasztok!

     

    Vera!

     

    Én nem fogom fel kötözködésnek ha más a véleményed. Ez természetes. Én sem kötözködésből írtam, csak a saját álláspontomat fejtettem ki.

     Remélem, hogy Tomi maradandó dolgok nélkül átesik a himlőn.

     

    Kriszta!

     

    Az én gyerekorvosom sem akarta beoltani a lányokat, ő is ellenzi a bárányhimlő elleni oltást. De én látom nap mint nap a nyomát Gábor arcán. Nem akartam, hogy a lányokon is bármi visszamaradjon illetve a szövődményektől is nagyon féltettem őket. Sokat olvastam a témáról, rendesen körbejártam a témát, több orvossal is értekeztem, én így láttam jónak. Igen, tudom, hogy 20 év után ellenőriztetni kell az ellenanyagot a szervezetükben, de úgy gondolom, ez a legkevesebb.

    És az is igaz, hogy az oltással együtt is el lehet kapni, de sokkal enyhébb lefolyással.

     

    Az, hogy kirándulunk nem a beilleszkedés jele, hanem az utazás iránti megszállottságunké. Persze, jól érezzük magunkat itt, de még semmi sincs edöntve. Azt sem tudjuk, hogy megkapjuk-e a vízumot és azt sem, hogy mikor, a határidők egyre tolódnak ki az újabb szigorításokkal. 

     

    De azért aranyosak vagytok, hogy marasztaltok bennünket. Jól esik...

     

     

    Tina!

     

    A tengerpartos képeken csak egy van, ami összetéveszthetetlen, az, hogy itt ANgliában mindenhol ronda szürke a tenger. Itt még nem sikerült azt a bizonyos szép kék tengert látni...

     

    Nagyon édesek a képek, de nekem az alvó Panni tetszik a legjobban.

     

    Eszter!

     

    Ok, megfogadom a tanácsodat és hamarosan leveszem a fürdőruhás képeket.  Egyébként sokszor én magam is meglepődök, hogy mennyire nagy már Henike.... pedig még csak most pelenkáztam a kakis popsiját...  

     

    Nagyon jól hangzik ez a hajókázós nyaralás. Nekem is nagy álmom volt, aztán egy tengerjárón kiderült, hogy nem bírom a hajót, így csak álom marad... Majd tegyél fel sok képet! Imádom a gyönyörű helyeket.

     

     

    A mai nap nagyon vacakul indult. Gábor elindult reggel dolgozni, majd kisvártatva hívott, hogy az elektromos ablak beesett a kaszniba, így nem tudja felhúzni és nyitva van az autó. Fogtam a gyerekeket és elrobogtam utána az M25-re és cseréltünk autót. Mindeközben kb. 1 óra múlva vártam Carináékat. Ezután épp, hogy megjöttek Carináék és hív megint. Most azzal, hogy eltűnt a Picasso. Nincs ott, ahol parkolt, a single yellow-n. Gondolhatjátok.... azt hittem, a guta megüt. Mindeközben Carinára ráhagytam a lányokat és elvittem szervízbe a másik autót, hogy be lehessen zárni. Aztán kiderült, hogy elvontatták az autót és 260 fontért és a létező összes iratommal együtt kiválthatjuk. de G mindent benn hagyott az autóba, beleértve a pénzét és iratait is. Ott állt Londonban egy szál telefonnal... és a délutáni óráit is le kellett mondani eszközök hiányában. Még jó, hogy segített rajta egy edző kollégája, különben mehettem volna Londonba. Holnap megyünk kiváltani az utót, ami nagyon remélem, hogy egyben van és minden benne is van...

     

    No, mára ennyi... én balra el és megragadom a rozés poharamat... rámfér...

     

    előzmény:
    bluebell (61324)
    2009-05-30  21:52
  77. 2009. május 30. 22:1761325.

    Pont TV-t akartam nézni mikor megláttalak Kriszta.

     

    Ne idegelj, a doki írta fel a zinkes bigyuszt (Calamine), eddig azzal kentük mert azonnal megszűnt tőle a viszketés, most is békésen alszik. Ezt nem kell rázogatni. Lehet ez jobb? Mindenesetre holnap veszek ALOE-s sprayt. Köszi az ötleteket. De jó hogy írtál, hétfőtől a kezembe veszem az ügyet.

     

    Nem fertőz a harmadiktól? Ez is új, mindenhol azt olvastam amíg le nem száradnak. Bár nem társaságba akartam vinni csak bringázni.

     

    Itt meg pont hétágra süt a nap, elvittétek a gatya időt?

     

    Szandra én is reménykedek ám titkon hogy maradtok

    előzmény:
    bluebell (61324)
    2009-05-30  21:52
  78. 2009. május 30. 21:5261324.

    Sziasztok.

    Vera, szerintem is jó, hogy Tomi természetes úton esik át rajta. Itt Mo-n nagyon nyomatják a védőoltás fontosságát, szóval nem lepődöm meg Szandra véleményén. Az én gyerekorvosom itt az egyik kivétel, aki nagyon ellene van. Ő azt mondja, hogy az oltás mellett is el lehet kapni (ami igaz is, mert Rubintól nagyon sokan elkapták itt, rendes járvány indítottunk, annak ellenére, hogy be voltak oltva a gyerekek). A legfőbb ellenérve pedig az, amit Vera is írt, hogy gyermekkorban nem veszélyes, ha odafigyel rá anyuka-orvos, felnőttkorban viszont halálos is lehet. Az oltás viszont csak kb. 20 éves védettséget nyújt. Ő azt mondta, hogy pont addig véd, amíg nem veszélyes, és utána majd sokan nem oltatják be magukat, pedig akkor lenne csak igazán fontos.  Szóval Szandra, ha már így látod jónak, akkor figyelj oda rá, hogy a lányok megkapják az ismétlődő oltást 20 évenként. Coralt féltette a doktornőnk, minden nap ellenőrizte is, mert ő egyszerre hordta ki a bárányhimlőt egy hányós-hasmenős vírussal, ráadásul egy éves sem volt, ezért adott is neki gyógyszert, hogy nehogy szövődménye legyen. (Rubin semmit nem kapott). Szóval azért gondos orvossal nem olyan komoly dolog ez. 

     

    Vera, egyet ajánlhatok, hogy ne maradjanak meg a kis sebnyomok. Ne használj semmit, főleg ne azt a rázós cinkes készítményt, mert állítólag eltömíti a sebeket. Púder sem kell, csak ha nagyon viszket. Aloe Verás sprayt fújtunk rá minden nap fürdés után, és 2-3 nap alatt nagyon szépen lenyugodott a bőre, alig látszott valami. (Gabi forgalmazza, de lehet, hgoy drogériákban is van).  Napi többszöri gyors fürdés, hogy ne ázzanak, de fontos, hogy tiszták legyenek. Kb ennyi. Gyors gyógyulást Tominak! Ja, és kimehettek, ha jól érzi magát, mert kb. a 3. naptól nem fertőz.

     

    Tina, küldtem privit. Nagyon tutik a fényképek. Panni csodacuki abban a nagy karimás sapiban.

     

    Szandra, mennyire szuper lehetett a szülinapi buli. A kirándulósat még nem láttam, de mindjárt megsasolom azokat is. Lesz szívetek ezek után továbbköltözni, hogy ennyire jól beilleszkedtetek? Bár mi már beszéltünk erről, és remélem, hogy most is a "nem" felé hajlotok.  

     Hogy mennyire szépséges volt Heni pici korában (is).

     

    Eszter, nagyon jó utat kívánok Nektek. Biztosan fantasztikus utatok lesz. Mi is annyira kalandvágyók vagyunk, és utazunk/tunk is eleget, de valahogy ez a hajókázás nekem mindig csak álom maradt. A tengerjáró sosem izgatott, de ez a családi vitorlázós nagyon izgalmasnak hangzik. Remélem sok kalandban lesz részetek, és minden zökkenőmentesen alakul majd. Ha tudsz írni valahonnan, akkor majd jelentkezz légyszi, mert biztos izgulni fogunk értetek. De legalább is gondolni rátok. 

     

    Anitáékkal még csak telefonon sikerült beszélnünk néhányszor, mert hol nekik volt családi programjuk, hol nekünk, hol épp esett az eső, de hétfőn végre találkozunk. 

     

    Itt most olyan gyatya idő van. Hol esik, hol fúj, hol előbújik a nap 5 percre. Tipikus angliai idő. Ezért kár volt hazajönni.

     

     

     

    előzmény:
    barackmano (61323)
    2009-05-30  19:24
  79. 2009. május 30. 19:2461323.

    Hol van az a Cherbourg?

     

    Láza nincs. Sajnos Marci nem mostanában fog kiderülni. Én nem tudtam hogy ilyen sokáig lappang, azt hittem Tomi is megúszta. Most már tudom, pöttyök előtt 2 nappal fertőz, de 2-3 hétig lappang.

     

    Amin kicsit kiakadtam hogy Tomi mesélte hogy Pierce tesióra előtt mutogatta a pöttyeit mindenkinek. Ezek szerint az anyja elküldte velük iskolába? Utána ha jól tudom már nem ment Pierce, ezek szerint feltűnt a tanító néninek is. Ez a kisfiú ment a múltkor a hányos vírussal, igaz akkor hazaküldtél 1 óra múlva.

    előzmény:
    Avocado2 (61322)
    2009-05-30  19:04
  80. 2009. május 30. 19:0461322.

    Szegeny kis pottyos. Laza nincs? Nem is tudom ki lehet-e menni ilyenkor. Kriszta meg Agota biztos tudjak, mert most voltak. Tenyleg, Marci nem kapta el?

    Igen tenyleg cima.

     

    Most jottunk meg a repterrol hazajott Ken. Vegre. A gyerekekkel madarat lehetne fogatni (velem is)

     

    Barcelona melle megyunk Sant Carles - itt van egy hajo amin nyaralni fogunk, ezt hoztak most a Ken meg 2 masik ficko Cherbourgbol. Kb 2 het lesz, aztan 20-a korul vissza. 

     

    előzmény:
    barackmano (61321)
    2009-05-30  14:28
  81. 2009. május 30. 14:2861321.

    Na itt van Tomi, ennyire beteg. Látom az elkövetkező hétben az agyamra fog menni. Ki lehet vinni az ilyeneket ugye? Valahogy nem tudom elképzelni a dolgot a 4 fal között.

    Én még magamtól sem bírom ki ha egy napig nem mehetek ki.

     

    Azt figyeltétek hogy a kocka alatt amibe az üzetenet kell írni az van hogy a Topic címa??? Enyjebenyje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. május 30. 12:3861320.

    Miért hittem én azt hogy hajóval mentek vissza??? De klassz lesz nektek. Hova mentek pontosan?

     

    Az a kékszemű kép a kék éggel Tina mehetne valami magazinba is. meg ott olyan édes Pannyi ahol morzsolgatja Marci fülét. De szupi napotok lehetett!!!

     

    Tomi jókedvű, épp evést mímel a konyhában, de inkább a szája jár ahelyett hogy tekepakolná. Pedig most már be van borítva rendesen pöttyel, de a nyelvén nincs. Dühítő mert parkozhattunk volna ebben a szupi időben. Majd csinálok róla egy képet ha erre jár.

     

    Szandra, azoknak akik direkt ilyenekre vadásznak szerintem sem gond egy fürdőruha (Photoshop), vigyázz azért. Én sem aggódnám túl magam, de nálunk pl. H ilyen, ő nem is engedné. Mondjuk ő meg szerintem túlzásba viszi.

    előzmény:
    Avocado2 (61319)
    2009-05-30  10:48
  83. 2009. május 30. 10:4861319.

    Vera, hogy viseli Tomi? 2 ora repulo Barcelona, aztan kb 2 ora kocsival a kikoto.

     

    Szandra, nekem a youtube-on volt konkret tapasztalatom, mert ott latszik hogy hanyan nezik meg, es az osszes olyan ahol pl furdes vagy valami ilyesmi volt (pedig a "lenyeg" soha nem latszott csak pl meztelen felsotest) egyszercsak felugrott 500, 800-ra a nezettseg, es akkor gyorsan levettem. Ha latod hogy hanyan nezik meg, akkor eszre fogod venni ha gaz van, de a legegyszerubb ha mindenki megnezte vedd le. Tudod azert ahol ott all Henike bikiniben nagyon szep rajta es nagyon nagylanyos.

     

    Noemi, az oltas megved attol hogy elkapd de van egy alacsony szazalek aki ennek ellenere elkapja es ott gyengebb lefolyasu. Egyebkent nekem most mondta a korzetim hogy mostmar kettot adnak.

     

    Tina, pont olyan a szek mint amit Szandra feltett.

    Alvo Panni  

     

    Itt most eppen trutyi ido van. Na huzok csomagolni. 

     

     

    előzmény:
    teacska (61311)
    2009-05-30  01:58
  84. 2009. május 30. 10:1661318.

    alvo panni

     

    előzmény:
    rintintin (61317)
    2009-05-30  10:12
  85. 2009. május 30. 10:1261317.
    előzmény:
    rintintin (61316)
    2009-05-30  10:05
  86. 2009. május 30. 10:0561316.

    sziasztok!

     

    nahat, Szandra,hogy ti mennyi helyen jartok es mennit kirandultok!!! tok jo! legalabb hasznosan telik,amig a vizumra varakoztok tenyleg,a vizum hogy all?

    en rogton a tengerpartos kepeket neztem meg eloszor! ha nem tudnam,h. itt van Angliaban, a homokos partrol siman azt leheten hinni,h. egy masik orszagban keszultek a kepek! nagyon jo kis program!     Legoland!na,oda se megyunk akkor...

     

    Eszter, milyen a szek? meg tudod mutatni a kepet? neztem a magyar tesco weboldalan,persze nincs rola felteve kep...nem is vartam mast

     

    Vera, egyetertek veled, szerintem is igy,termeszetes modon essen at a baranyhimlon. azert ez tok jo,h. jo a kedve!

     

    nekunk tegnap szuper napunk volt. delelott talalkoztunk melanieékkal, es elmentunk a kedvenc soft playunkbe. mivel szazagra sutott a nap, egy ora utan kimentunk a Hyde parkba. egsezes estig ott voltunk!a sracok a mekiben kajaltak,aztan mano szunyalt a b.kocsiban, estig jatszottak a szokokutaknak meg a jatszoteren. tiszta nyar volt itt tegnap! meg ma jo idot mondanak, vasarnapra mar allitolag esot.

    ma a mexikoi baratnomhoz vagyunk hivatalosak, mindenkit meghivott,akivel egyutt dolgoztunk az oviban. lesznek gyerekek is. csak az idopont rossz, du. 2-tol lehet menni, amikor is a legmelegebb van, nagy forgalom es Marci alvasa.

    előzmény:
    barackmano (61315)
    2009-05-30  09:57
  87. 2009. május 30. 09:5761315.
    Noémi, tényleg, annyira köszi a ropit, már el is fogy lassan amit adtál, Tomi nem sokat eszik, de a ropit bezzeg tömi magába most is, megyek is a lengyel boltba feltölteni a muníciókat. Sajnos magyar nincs
    előzmény:
    Nyulcsi (61312)
    2009-05-30  08:37
  88. 2009. május 30. 09:3861314.

    Szandra tök irigy vagyok, ti mindig olyan jó helyeken jártok, milyen klasst fürdőrucija van a csajoknak, honnan van? Olyan csinik mind a ketten.

     

    Intenzív angol

     

    Ez a LEGOland szerintem is rémes, még akkor is ha Tomi már felülhetne mindenre, nem hiszem hogy megéri az egész.

     

    Én nem félek a bárányhimlőtől, bár előfordulhatnak szövődmények, azért kisebb az esélye (nem hiába nem oltanak rá itt) és főleg olyanoknál akiknek gyengébb az immunrendszere, Tomiét ismerve nem nagyon izgultam. Nekem a természetes védelem a legbiztosabb és életre szóló, így örülök hogy meglesz neki, persze megértem azokat is akik oltatnak, szerintem ez mindenkinek szíve joga. Tomi is lett volna oltva 12 évesen, mert utána gázosabb a dolog.

     

    Lett reggelre pár új pöttye, de változatlanul rózsás a kedve.

     

    De nem akarom hogy azt érezd Szandra hogy mindig vitatkozom veled mert nem direkt, csak épp máshogy gondolom.

     

    Noémi, annak meg örülök hogy lebeszélted a dokiddal, miattad viszont aggódnék, de ezek szerint rajtad tartják a szemüket. Te kapsz majd valami olyat ha kell amitől nem lesz olyan vészes ha mégis lesz.

     

    A rendes védőoltás elvileg totál védelmet ad, de nem sokat tudok róla.

    előzmény:
    teacska (61311)
    2009-05-30  01:58
  89. 2009. május 30. 08:4161313.
    Szandra én valahol azt olvastam hogy az oltás nem véd meg attól hogy elkapják csak enyhébb lefolyású lesz és kevesebb szövödménnyel jár. Bár már ez is előny.  
    előzmény:
    teacska (61311)
    2009-05-30  01:58
  90. 2009. május 30. 08:3761312.

    Sziasztok

    Szegény Tomi. De legalább túlesik rajta. Ki gondolta volna még csütörtökön a bágyadsága ellenére hogy ez lesz. Én felhivtam aput hogy ugyan emlékezzen már vissza hogy én voltam-e de azt mondja annyi gyereke közül fogalma sincs kinek mi volt.Aztán azt mondta mikor kórházban voltam egyszer mintha pöttyeim is lettek volna.El is határoztam hogy én mindent feljegyzek majd a babámról hogy később ne legyen ez probléma.

    előzmény:
    barackmano (61310)
    2009-05-29  19:49
  91. 2009. május 30. 01:5861311.

    Sziasztok!

     

    Vera!

     

    Én is örülnék a helyedben, hogy enyhe lefolyású a bárányhimlő. Pont az említett szövődmények miatt oltattam be a lányokat. Én nem osztom azt a véleményt, hogy ezen át kell esni, mert ez egy ártalmatlan betegség... mert nem az...

     

    Eszter!

     

    Szuper jó lesz nektek! irigykedem a szép nyaralásra! 

    Neked volt konkrét tapasztalatod a gyereke képeivel való visszaéléssel? Én is gondolkodtam már rajta, hogy jelszavazom a fotóalbumomat, de olyan macerás.. pucér képeket meg nem töltök fel. 

     

    Tina!

     

    Mindenhol sokan voltak, azért kellett várni. Lehetett volna venni olyan szolgáltatást, hogy nem kell sorban állni fejenként 10 fontért.. Rablásnak tartom... az egészet. Baromi drága és szerintem nem éri meg az árát a belépő a sok várakozással és, hogy plusz 40 fontért megvedd azt, ami normál esetben járna ez egyébként is borsos belépőért... 

    Nekünk is volt ilyen asztalra szerelhető etetőszékünk, én a Brendonban vettem anno 5 ezer Ft körüli összegért és mindenhová vittem magammal. Én is nagyon szerettem. Csatolok róla képet. --->

     

     

    Tina, Noémi, Vera

     

    Jók a képek! Édesek a gyerkőcök és anyukák is! :)

     

     

    Mi tegnap Cambridge-ben voltunk, ma a tengerparton. A képeket az albumomban láthatjátok.  

     

    Holnap BBQ lesz nálunk. Jön Carina barátnőm és az ő angol barátnője. Intenzív angol nyelvlecke lesz!

     

    El is teszem magam, mert késő van már...

    előzmény:
    barackmano (61308)
    2009-05-29  17:17
  92. 2009. május 29. 19:4961310.

    Hú de klassz lesz nektek, Enzo nagyon fogja élvezni. Mennyi idő oda az út ha minden rendben megy?

     

    Most már van 14 pötty meg lett a  füle mellett is, de nem tűnnek vészesnek. Az meg hogy Tomi kicsit kevésbé repked talán nem is baj. Bár remélem csak 1 hetet hagy majd ki.

    előzmény:
    Avocado2 (61309)
    2009-05-29  19:34
  93. 2009. május 29. 19:3461309.

    Vera, szerintem orulj hogy lightos. En pont most hallottam ahol a kisebb teso elkapta a nagytol es utana bekapott egy jo kis szovodmenyt amibol alig tudott kijonni. Szoval 8-10 potty az tok jo. 

     

    Igen megyunk vissza Spanyolba. Vegre itt a hajo, ugyhogy elvileg azzal megyunk. 

    előzmény:
    barackmano (61308)
    2009-05-29  17:17
  94. 2009. május 29. 17:1761308.

    Na az tök jó!!! Csak nem spanyolba mentek vissza?

     

    Aki még nem értesült róla Tomi bárányhimlős, azaz még a GP sem tudta 100%-ra megmondani, de elég valószínű, a suliban volt pár. De még ezt sem tudja rendesen csinálni, van rajta 8-10 kis sz@r pötty, láza nincs, mondjuk fekszik meg nem viháncol meg nem eszik (ez megint nem különös nála). Remélem ennél rosszabb nem is lesz, de 1 hétig tuti nem mehet suliba.

     

    Annak örülök hogy túlesik rajta, bár lehet még jobban elhinném ha tényleg úgy nézne ki. De elvileg vannak ilyen lightosabb esetek is.

    előzmény:
    Avocado2 (61307)
    2009-05-29  12:37
  95. 2009. május 29. 12:3761307.

    Tina megvettem a Tescos gyerekulest.

     

    rohangalok vasarolok, ha minden igaz holnap jon Ken, aztan kedden megyunk csaladostul vissza nyaralni!

     

     

    előzmény:
    barackmano (61306)
    2009-05-29  08:34
  96. 2009. május 29. 08:3461306.
    Nem mert nem vittünk neki fürdőgatyát. Mára is tök jó időt mond, meg egész hétre, hurááá. Mára nem is terveztem semmi különöset, nem is tudom mit csinálunk majd.
    előzmény:
    Avocado2 (61305)
    2009-05-29  00:24
  97. 2009. május 29. 00:2461305.

    Remeljuk nem beteg. Biztos csak kifaradt, ok is voltak a vizben? 

    Engem meg senki nem zavar agyba, itt gubbasztok de mar en is megyek. 

    előzmény:
    barackmano (61304)
    2009-05-28  23:56
  98. 2009. május 28. 23:5661304.

    Szerintem a pucéran tiszta ágyba rakott kisbabáknál ez szinte Murphy.

     

    Képzeljétek Tomi végül 4.30-kor elaludt, azóta szint egyfolytában alszik, 8.30-kor felkeltettem fürödni, de utána rögtön ment az ágyába. H már aggódik, de mondjuk csinált már ilyet. Ma többször is panaszkodott hogy fáradt és haza akar menni aludni, de valahogy nem vettem komolyan mert 20 percre rá ott őrjöngött Marcival.

    előzmény:
    Avocado2 (61303)
    2009-05-28  23:50
  99. 2009. május 28. 23:5061303.

    Jajj de edes Panni. Es ez a szvetterke nagyon meno. Jo lehetett pancsizni. 

     

     

    Noemi, nincs is pocakod! Huu, a nappal vigyazz terhesen, mert erdekes dolgokat tud csinalni, nekem rengeteg anyajegyem is lett kozben.

     

    Agota szerintem is tok jo a hajad!

     

    Vera, akkor legalabb a ferjekkel tudtok kutyakrol dumalni. Majd csak beleegyezik. Lassu viz....

     

    Na, ma is volt egy jo.... Enzo belepisilt a bilibe majd ahogy lerakta kilottyent...en eppen Karinrol szedtem le a kakis pelenkat, gyorsan megtoroltem es baraktam az agyba puceran. Na, kitalaljatok mi tortent? Mire feltakaritottam a pisit Karin is alkotott egy nagyot az agyban  A rohej az hogy meg at is futott az agyamon h nem az agyba rakom hamem a bilire. 

     

    Anyosom ma elment, es ha minden igaz szombaton jon a Ken. 

    előzmény:
    barackmano (61299)
    2009-05-28  18:37
  100. 2009. május 28. 19:5361302.

    Igen, ezek szerint H hatásosan bütykölt valamit reggel, hálás is vagyok neki.

     

    Most valami céges ivászaton van mert elmegy valami kollégája, bár képzelem mennyit iszik majd.

     

    Noémi, olyan jól állt neked Panni. Tomi közben el is aludt, egyszer felkelt, de aztán vissza.

     

    Ágota, H 2 húgának is indiai a férje én mindkettő legalább úgy szeretne kutyát mint én. Úgyhogy azért vannak kivételek. Bár a hinduknál elvileg a disznóval egyenértékű tisztátalan állat, azért úgy látszik nem mindenki vallja ezt.

     

    Ezen egyébként olyan jót nevettem, hogy mind a háromnak sikerült így kifognia. Hát a húgok sem könnyű esetek, bár az idősebbik szerinte beadja majd a derekát a kisebbik kijelentette hogy Over my dead body...ott kicsit sajnálom a pasit.

    előzmény:
    Nyulcsi (61300)
    2009-05-28  18:56

Címlap

top