Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. május 14. 17:4761101.

    Hát igen, most nem kényszerít senki, az tény. De szeretném ha Tomi nem ilyen vénen felé kapna észbe.

     

    Egyenlőre nagyon nem kell erőltetni, magától is lelkes, meg persze a tanítónénik kedvében akar járni. Jutalmazással szoktam besegíteni, ha valamit elér jár is érte valami.

    Lehet nem jó ha csak a jutalomért töri magát, de szerintem az sem jobb ha csak azért hogy elkerülje a büntetést. Persze nem kap nagy dolgokat, a legutóbb is kapott egy 10 fontos LEGO-t mikor azt a plecsnit kapta a szavakért. Neki az maga a paradicsom.

     

    Eszter, én tényleg úgy tudom hogy 5 évig tök normális az éjszakai pisi, sokan már sokkal előtte képesek rá, de igazándiból akkor kell elkezdeni aggódni hogy esetleg valami szervi oka van. Türelem...Nem sokan húzzák odáig.

     

    Tina, Tomi 6 hósan már kapott joghurtot.

    Még az lehet egy megoldás (valahol olvastam) hogy a zöldségbe belekeverni valamit ami édesebb és akkor esetleg megeszi, aztán egyre kevesebbet belerakni, amíg a végén már magáért szereti. Én anyatejjel kevertem a legelején, szokták is javasolni, de biztos más is jó bele.

     

     

     

    előzmény:
    Avocado2 (61100)
    2009-05-14  15:37
  2. 2009. május 14. 15:3761100.

    Koszi Tina, ezek szerint minden gyereknel mas. nalunk a nappali pisivel nincs gond az mar regota ok, csak az ebredeskor felalomban elfelejti h nincs rajta pelus. Igen turelmes leszek. Bocs Kriszta de nalunk a legnagyobb vonzero most hogy a biliben latszik milyen alaku a pelusban viszont szetnyomodik  Nekem azert jobb a bili, mert Karint is szemmel kell tartanom es oda viszem ahol epp vagyunk.

     

    En ugy szamoltam a hozzataplalast, hogy 6 honapos korban kezdve es 5-6 kajabol kiindulva havi 1 szopit valtottam at. Eleinte kaja+szopi aztan a honap vegere teljesen elhagytam a szopit. En a 11 oras/delivel kezdtem, aztan az esti, aztan a reggeli, es az uzsit majd a lefekves/felebredest hagytam a vegere. Krumpli nalunk se ment. Répa, feherrepa, brokkoli+banan, karfiol, a hamozott fott cukkini is jo edes, pl cukkini+repa+rizs, spenot+alma+f.repa, zoldborso, aszaltszilva megfozve zoldseggel, karalabe, kukorica (kru+kukorica+repa), edeskrumpli, avocado  - en kb ezeket adtam 7 honaposan, es igen natur joghurtot is. Karin nem annyira szerette, de Enzo nagyon, rengeteget evett, turot is. En ugy tudom a savanyitott tejtermekeket eleg hamar el lehet kezdeni. En a 7. honap vege fele kezdtem a cshust es halat. 

     

    Vera, viszont ha eroltetik lehet h egy eletre elmegy a kedved az egesztol. Igy legalabb most onszorgalombol elmesz. Tenyleg nehez hogy az ember most nyustolje, vagy hagyja....milyen egyszeru amig csak esznek meg alszanak. 

    előzmény:
    rintintin (61099)
    2009-05-14  14:58
  3. 2009. május 14. 14:5861099.

    sziasztok!

     

    Agota,ez jo nagyon, mar regebben olvastam,most ujra nevettem en is.  sajnalom,h. elmaradt az orad! ezen a sziberiai eleten mindig megdobbenek!

     

    Szandra, wettunk amugy nagyon edeseket ir mindig a kislanyod, cosonom meg seretlec...

    Noemi,igaza van Szandranak, a nagyon nehez es hatalmas babakocsikkal itt nagyot lehet szivni...szerintem egy kis gyorsan osszecsukhatos- ujszulotteknek teljesen vizszintbe donthetos tokeletesen megfelel egy londoni elethez. nekem nagyon bevalt, buszra mindig felferek vele, gyorsan ossze tudom csukni, otthon kocsi csomagtartoba is konnyen belefer stb. amugy nekem is horodozo kengurum van, nem kendom. nekem ez szimpibb es tenyleg nagyon praktikus-csak -mint irtam- nekem megfajdult mar a derekam a vegere. de pl. repteren sokszor nem kaptuk meg a b.kocsit es olyankor csak gyorsan felcsatoltam magamra.

     

    Batun,remelem,tudsz pihenni,h. itt vannak anyukadek!!! dejo!

     

    Eszter, a kakilas nalunk is 2 hetig tartott. mi rogton WC-ztunk,en nem akartam bilit mosni. a pisire tuti tipp: bele kellett celozni a  WC-be / bilibe es ha beletalalt, nagyokat nevettunk, meg kapott erte vmit jutalmat. aztan utcan fakra kellett celozni meg bokrok aljara stb vegul tok lelkes lett. szerintem ne mutasd ki elotte,h. izgulsz,mert akkor o is erzi. nappali alvasnal csak levettuk rola, rogton bugyiban aludt. nagyon konnyen es gyorsan ment, ejszaka rogotn száraz volt, meg is lepodtunk G.-vel. de mint mondtam, balesetek azota is vannak...

     

    hozzataplalassal tudtok tanacsot adni? minden csuszik panninak,ami edes, a tobbivel nehezen haladunkbanan, barack, alma, babay rice, meg tejpep stb azt enne allandoan...de pl, zoldbabot kikopte, ma kapott krumplit,az se kellett. lenyalogatta a joghutórtos kanalat, nagyon ette volna-joghurtot mar lehet? mindjart 7 honapos,de meg csak par gyumolcs-zoldseget kapott. cici mennyi es hogy...?

     

    na, ebed!  

    előzmény:
    Avocado2 (61097)
    2009-05-14  14:22
  4. 2009. május 14. 14:5561098.

    Micsoda jó viccek repkednek itt.

     

    Én sok embert ismerek aki úgy csinált végig egy egyetemet hogy sportban kiemelkedő volt, egyébként nem ment volna neki. De a kettő valóban nem zárja ki egymást.

     

    Én megértelek Kriszta, én is ilyesmi vagyok pedig nem is Szűz. Én még épp azért szeretném, mert nekem simán meg lehetett volna a diplomám ha a szüleim kirugdossák belőlem. De nem tették, mindent rámhagytak, a Főiskolát 1 év múlva otthagytam mert nem tetszett....pedig most hálás lennék nekik, lehet többre mennék egy diplomával. Nem voltam anno olyan felnőtt mint H aki önszorgalomból csinált meg kettőt. Kissé későn érő típus voltam/vagyok

    A másik amit észrevettem, most már annyira nem is érdekel Tomi mit csinál a gymben, pedig régen annyira odavoltam, most már sokkal fontosabb az iskolában hogy teljesít.

     

    Sajnos ezzel nem tudok mit tenni, akár tetszik akár nem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 14. 14:2261097.

    Agota  ez jo volt

     

     

    előzmény:
    Deme71 (61096)
    2009-05-14  10:30
  6. 2009. május 14. 10:3061096.

    Ma elmaradt a németóra, beteg lett a tantó néni, hazaküldtek minket. Így legalább felhívtam a világvégi barátnőmet (Szibéria), vagy 2 hónapja beszéltünk utoljára. Tegnap 15 fok volt náluk és napsütés, ma meg 0 fok és esett a hó.

     

    Szandra, egyetértek Veled, van, aki szinte mindenben jeleskedik. Úgy tudom, hogy Mo.-on egyébként a vízilabdás csapat a legkvalifikáltabb az élsportolók közt, majd' mindnek van valamilyen diplomája.

    Minél több dolgot igyekszünk megmutatni a gyerekeinknek, annál könnyebben rátalálnak a saját útjukra - remélem!!

     

    Vámpírok bálját én neten próbáltam, de egyáltalán nem lehetett (akkor) interneten jegyet venni rá.

     

    Gyerekszáj:

    "

     Ágyba dugtam a három és ötéves lányaimat. Átöltöztem egy régi melegítőalsóba és kinyúlt pólóba, majd bementem a fürdőszobába hajat mosni. Még ott is hallottam, hogy veszekednek. Egy ideig hallgattam, majd törölközőt csavartam a fejemre, berontottam a szobájukba és leordítottam őket. Útban visszafelé még hallottam, ahogy a hároméves megkérdezi nővérét:
    - Te Réka, ez meg ki volt? "

     

     

    Bölcsiben egyedül pisilés, azért az valami! Nekem a mai napig nem fér a fejembe, hogy mi 1 éves korunkban hogyan lehettünk szobatiszták??!!

     

    Tünde, anyukádék meddig maradnak? Jó időtöltést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. május 14. 10:1261095.

    Jó reggelt!

    Még nem tudtam visszaolvasni, csak egy részét, olyan sokat írtatok. Jönnek sógornőmék a fiúkkal, így mennem is kell pakolni. Mi van itt...?  

     

    Csak néhány dolog:

     

    Szandra, írd már meg légyszi mégegyszer a honlap címét, mert nekem nem nyitotta meg. vampirok bálja

    Szandra, itt nincs ez a show?

     

    Szegedire nehéz venni, de nem lehetetlen. Én tavaly is voltam. Már most alig vannak jegyek, tehát most kell venni. Én benne vagyok.

     

    Félreérthetően írtam. Az nem buta, aki tesiből jó.  Az a "buta", aki CSAK tesiből jó. De általában azok a gyerekek, akik rendszeresen járnak edzésekre, és eredményeket érnek el sportban, megtanulnak küzdeni, és kitartóan tanulni is. (meg ilyenkor azért az is biztos, hogy a szülő odafigyel a gyerekére, ami fontos). Így aki kiemelkedő egy sportban, az általában elég jó eredményeket ér el a suliban is, még ha nem is mind jeles tanuló. De volt olyan osztálytársam, aki gyorsan futott, nagyot dobott, ügyesen kézenállt, .... mindig ötöst kapott mindenre, de egyébként meg bukdácsolt. Na erre értettem, hogy ez nem tenne boldoggá. Én szüz horoszkopú lévén biztos hogy magas lécet fogok a gyerekeim elé állítani. Egy szüz (és én ilyen vagyok) nehezen fogadja el a butaságot, még akkor is, ha a gyerekeiről van szó. Kipréselem belőlük a tudást mindenáron.

     

    Most mennem kell, még jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 14. 08:1561094.

    Milyen jó hogy már otthon megszokta a bölcsit, legalább őt nem kell külön beszoktatgatni. Úgy bírom Helgust is, olyan magabiztos kis nőszemély, biztos nem tartott volna sokáig az sem.

     

    Milyen sok helyre jártok

     

    Én ma nem akarok esőt, de du.ra azt mondanakTegnap végül is nem volt sok.

    előzmény:
    teacska (61093)
    2009-05-13  23:34
  9. 2009. május 13. 23:3461093.
    Tényleg, írtam már? Bocsánat...nekünk teljesen beépült a szókincsünkbe. Helga nem nagyon tudja, hogy mi az a playgroup és annyira vágyódott az otthoni bölcsi után, hogy mindegyik playgroup bölcsike lett, de mindegyiknek van valami ismertetője: autós, ahol azok a frédi-béni autók vannak, táncolós-éneklős: Catepillar music, játszós: Sure Star- Positive Beginning, otthagyós: pre school, ahol végre elmegy anya, tehát otthagyja.
    előzmény:
    Avocado2 (61090)
    2009-05-13  23:11
  10. 2009. május 13. 23:3461092.

    Látod nekem ez fel sem tűnt

     

     

    előzmény:
    teacska (61091)
    2009-05-13  23:31
  11. 2009. május 13. 23:3161091.
    Most nézem, hogy tanulok a lányomtól: wettünk.
    előzmény:
    teacska (61088)
    2009-05-13  23:02
  12. 2009. május 13. 23:1161090.
    Szandra, ezt mar tobbszor irtad, mi az az otthagyos bolcsi?
    előzmény:
    teacska (61088)
    2009-05-13  23:02
  13. 2009. május 13. 23:1061089.

    Hú de irigykedek, nagyon szeretem a BBQ-t. Mi otthon szoktunk Apukámmal.

     

    Szerintem főleg a csajok már tök korán megtanulnak kimenni. A kiscsajoknak sem kéne már asszisztálás akiket én szoktam kísérgetni. Csak őket muszáj mert a budi kívül van.

    előzmény:
    teacska (61088)
    2009-05-13  23:02
  14. 2009. május 13. 23:0261088.

      Ezt rögtön el is küldtem Gábornak.

     

    A lányok bölcsijében is egyedül jártak WC-re. Sőt, most itt is egyedül végzi a dolgát Helga az "otthagyós bölcsiben" is. 

     

    Wettünk ma végre egy kis kerti BBQ-t! Holnap este fel is avatjuk! Már alig várom!

    előzmény:
    Avocado2 (61086)
    2009-05-13  22:39
  15. 2009. május 13. 22:4461087.
    Ez jóHát ja...
    előzmény:
    Avocado2 (61086)
    2009-05-13  22:39
  16. 2009. május 13. 22:3961086.

    Kicsit hosszu de muszaj bemasolnom

    A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve

    játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

    A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.

    Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a

    földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol

    szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon

    és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy

    törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött...

    Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon,ruhadarabokon és egyéb akadályokon)

    aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett. A hálószoba felé vezető úton

    észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyósóra, bent csuromvíz minden, a WC

    papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

    Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.

    De a feleségét ott találja az ágyban...édesen összekucorodva könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy

    megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

    - Szia drágám, hogy telt a napod?

    A férj dühösen nézi:

    - De mi a fene történt ma itt?

    A feleség ártatlanul:

    - Tudod mikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni, hogy mi a fenét csinálok egész nap? HÁT

    MA NEM CSINÁLTAM! 

    előzmény:
    barackmano (61085)
    2009-05-13  21:59
  17. 2009. május 13. 21:5961085.

    Na én is ettől félek hogy Tominak ma csak ölyanja volt

     

    A maguktólpisilős bölcsisek tényleg jó teljesítmény. Mi is magunk jártunk anno. De gondolom ez akkor megoldható csak ha a fürdőszoba-WC közvetlenül a termük része.

    előzmény:
    Avocado2 (61083)
    2009-05-13  21:21
  18. 2009. május 13. 21:3361084.
    Már látom lesznek még gondjaim a babakocsivalDe kendőm mindenképpen lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 13. 21:2161083.

    Agota, minden bilis kaki utan be van igerve a CSOKI. Szokott is kapni, altalaban egy kis kockat de nagyon boldog vele. En ugy iteltem meg hogy mar nyar van... azert kezdtem el... Vegul is nem akarom elvenni a kedvet, ha szinte mar konyorog h pelusba... jajj olyan nehez ez.

     

    Tina, nalatok hogy alakult ki az alvas kozbeni szobatisztasag? 

     

    Nem sok marad meg a japan fejekben, az altalanos muveltseg eleg lehangolo. Nalunk a gimiben 6 hetenkent voltak vizsgak, akkor lekerdeztek az addigi tananyagot, utana soha tobbe nem kellett.

     

    Vera, tok ugyes Tomi. Szerintem az a legfantasztikusabb, hogy onmagatol jon elo ez az igeny, hogy onallo legyen. Egy anyuka mondta hogy M.o.-on mar a bolcsodeben is egyedul mennek ki a gyerekek pisilni.

     

    En is ugy elmennek egyszer a Szegedi Szabadterire. Meg Szegedre is.... akar szabadteri nelkul. Csak egyszer voltam mar nagyon regen.

     

    Enzo most kezdeget egyedul oltozkodni, viszont egyedul szokott neha furodni ha olyanja van. De azert nem gyakori. 

    előzmény:
    Deme71 (61076)
    2009-05-13  20:10
  20. 2009. május 13. 21:1361082.

    Nagyon szívesen Noémi. Igen  kebaboztunk, de nem voltam képes sokat enni, halálra kínaiztam magam.

     

    Pedig reméltem hogy lesz helyed, mondjuk nagyon a rush our-ban mentél el, ezek szerint akkor még tart.

    előzmény:
    Nyulcsi (61079)
    2009-05-13  20:37
  21. 2009. május 13. 20:5161081.
    Nekem is az volt, a deréktámasztós, de abban is meghaltam. Nem vagyunk egyformák....
    előzmény:
    batun (61078)
    2009-05-13  20:29
  22. 2009. május 13. 20:4661080.

    Sziasztok!

     

    Ágota!

     

    A Vámpírok Bálja nekem "szívügyem". Anno még a német barátnőm vitt el először a darabra Frankfurtban, még 1999-ben. Aztán amikor bemutatták nálunk is a házassági évforulónkat a magyar előadás megtekintésével ünnepeltük. Utána én még sokszor láttam, számszerint kb. 6-szor. Nem lehetetlen rá jegyet kapni. Online valószínű egyszerűbb. Olyan is szokott lenni néha, hogy az előadás előtt lépcsőjegyet lehet venni a színházban. Természetesen elővételben egyszerűbb. 

    Szerintem a Szegedi Szabadtérire nehezebb jegyet venni. Legalábbis nekem szegediként, ismerősökkel a hátam mögött sem sikerült, amikor szerettem volna. 

     

    Most, hogy így említed ezt az egyedül öltözést, nálunk ez a gond. Henikét egy istennek sem tudom rávenni, hogy próbálkozzon önállóbb lenni. Sokmindent rá lehet már bízni, de az öltözködésnél megmakacsolja magát. Pedig itt voltak a barátnőmék, akinek a kislánya éppen egyidős Henivel. Ő már egyedül öltözik, fürdik, sőt hajat is mos. No, jó a hajmosástól eltekintek, de a többi??? Persze a testvérfélékenység nagyon dolgozik, és minden erejével azon van, hogy vele is ugyanannyit foglalkozzak, mint Helgával, vagyis, ha a hugit öltöztetem, akkor őt is. Hozzáteszem, hogy Helga hamarabb felöltözik egyedül, mint Heni és igényli is ezt a fajta önállóságot.

     

    Kriszta!

     

    EZ elég erős fogalmazás, hogy buta az, aki pl. tesiből jeleskedik. És az a jó néhány jogász, aki nem a dr-i címe hanem a vizilabdás olimpiai érme által lett híres?  Nem kizáró ok a sportolás... szerintem. 

    Én inkább annak a híve vagyok, hogy próbálja meg mindenki megtalálni azt, amiben tehetséges. Hiába szerettem volna én csillagász lenni, ha lövésem se volt a matekhoz. A magyar nyelv és irodalom, no meg az idegen nyelvek terén viszont tudtam brillírozni, így ezen az úton indultam el.  De ha valaki a sportban vagy a művészetekben teljesedik ki, ám legyen. Persze nagyon fontos a pénz, de sajnos nem lehet mindenki milliomos, így én igyekszem a gyerekeimet olyan pálya felé terelni, amiben nagy eséllyel helytt tudnak állni, örömüket is lelik benne és ha ez pénzzel is párosul, akkor az egy külön siker. 

     

     

    Vera!

     

    Renélem, tényleg lesz is lehetőséged szeptemberben. SZuper lenne!

     

    Noémi!

     

    Én sem sietném el ezt a kendő vásárlást, eleinte úgysem tudod használni, mert még túl pici lesz hozzá a baba. De én masszív babakocsit sem vennék, mert azok nehezek és ha pl. csak egy lépcsőn fel kellene cipelni, már kezdheted az edzést. 

     

    előzmény:
    Deme71 (61074)
    2009-05-13  18:31
  23. 2009. május 13. 20:3761079.

    Köszi hogy vendégül láttatok. H megkapta  a kebabját?

    Az alvószsákban meg nem győzök gyönyörködni. Annyira szép. Nagyon köszi mégegyszer

    Kicsit ki vagyok purcanva. Olyan tömeg volt a metron. Tényleg muszáj lesz kendőt vennem a babának. De még van rá 104 napom

    előzmény:
    barackmano (61077)
    2009-05-13  20:25
  24. 2009. május 13. 20:2961078.

    Haho,

    nem negyon van idom ilvasni, mert itt vannak anyukamek, csak megragadta a figyelmemet a kenguru tema.

    Noemi, en szinte minden nap hasznalom, pedig kb 10 kg lehet Felix. Imadom, es  meg siman cipelem benne egy orat is. Aztan azert mar faradok...ez nagyon kenyelmes. Baby Bjorn, igaz nagyon draga de ez a legjobb! En nem tudtam mit kezdeni a kendovel, biztos csak en vagyok a bena. Halozsakot meg egyenesen imadjuk. Grobag-et szoktam venni, tok sokaig jok! De biztos van olcsobb is ami ugyanolyan jo, csak ebbol annyira szepek vannak

    Tina, Dominak is volt egy ilyen bepisilos par hete, az ovi miatt. Mar tulvan rajta. MEg ha tetszik is neki az ovi, sztem erheti olyan sok inger, hogy nagyon zavartam alszik es azert pisil be. 

    NA megyek, mert Felix mar unja a jarokaban acsingozast.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. május 13. 20:2561077.

    Volt nálunk Noémi. Kicsi lány jócskán megnőtt a múltkor óta, úgy gondoltam most megkímélem Noémit a hegymászástól. De kínai azért volt Köszi hogy átjöttél Noémi.

     

    Ágota, én nem fejlesztgettem Tomit itthon lusta én révén, úgy gondoltam fejlesztik a óvodában. Most látom igazán mennyi mindenre megtanították, most már tök ügyesen vág ollóval meg ragaszt meg ilyenek, én sose tanítottam neki.

     

    Még suli előtt vettem neki feladatlapos füzeteket, de mióta oda jár azt sem kap. Gondoltam ott még inkább megtanítják majd ilyenekre.

     

    Ma egyedül kívánt fürödni, mi csak nézzük. Néztem és azért segítettem kicsit a tusfürdő kiöntésénél mielőtt a lefolyóba megy az egész, de a lényeg tényleg megvolt egyedül kisebb irányítással. Még egy párszor elgyakoroljuk menni fog. Tök jó, már budi meg öltözés meg fogmosás megy egyedül, lassan ez is. Külön jól esett hogy ő akarta magától, nem nekem jutott eszembe. Azért majd néha megnézem a nyakát mielőtt fekete lesz. Emlékszem nálam is ez volt anno a problémás rész.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. május 13. 20:1061076.

    Uh, hát ez nem jött jókor. Ha ilyen kevés kaki jön ki, és fáj a pocija, éjszaka biztosan felébredt volna rá. Szegény. Holnap szerintem megint próbáld meg pelus nélkül, valami jutalmazást találj ki talán.

    Még arra is gondoltam, hogy nem akarod nyárig hagyni, aztán nyáron talán könnyebben elhagyná? Bár, ahogy írtad a minap, hogy inkább a kényelmességet érzed Enzo-n, nem az éretlenséget, akkor meg csak egy darabig kell erőltetni, aztán majd megunja.

    Nem tudok tanácsot adni.

     

    Japánban mi az, ami megmarad a fejekben, ha ilyen magolós népek? És ennyire hasznavehetetlen a tananyag, hogy vizsga után már soha nincs is rá szükség??

    előzmény:
    Avocado2 (61075)
    2009-05-13  19:40
  27. 2009. május 13. 19:4061075.

    Agota, Japanban meg rosszabb, mindenkit csak az erdekel hogy ki mennyit tud bemagolni a vizsgara, amit aztan gyorsan el is felejtenek, es soha tobbe nem is kerdezik toluk.

     

    Kepzeljetek. Ugye most probalom Enzot az ejjeli pelus-nelkulisegre atszoktatni. Delutan oromhir vart, az bolcsiben delutan mikor felebredt kivitte az ovoneni pisilni es nem pisilt be es bilibe kakilt is, viszont szegenynek valami hascsikaras, hasmeneses baja van, 5 percenkent vittem a bilire de csak kb egy kaveskanal kaki jott ki mindig. Es a hasat is fajlalta. Anyukam mondta hogy most ugye adok ra pelust, erre Enzo is hogy o ejjelre pelust szeretne es abba szeretne kakiklni..stb. Mit mondjak, meggyoztek-raadtam bar szivem szerint nem tettem volna. Par perc mulva mikor kakilni kellett neki mar kozolte hogy akkor azt a pelusba, es mikor mondtam hogy ugye reggel szolsz mikor pisilni kell, ravagta hogy pisilek a pelusba. Mar ugy megbantam hogy raadtam.... Masoknal hogy zajlott ez a folyamat? Azokra gondolok ahol nem ment olyan konnyen mint Szandraeknal.

     

    na megyek pakolgatni 

    előzmény:
    Deme71 (61074)
    2009-05-13  18:31
  28. 2009. május 13. 18:3161074.

    Kriszta, még azt akartam írni, hogy Rubin 3 évesen sokkal önállóbb és ügyesebb, mint sok nagyobb gyerek (lásd mindjárt Katát). Amióta itt voltatok, Kata jobban igyekszik pld. az egyedül öltözéssel.  És egyébként is, nagyon ügyes és értelmes kislány, nincs ott semmi gond.

     

    Igen, sajnos otthon egyelőre a kézségfejlesztést az iskolán kívül kell megoldani.  Ez Angliában hogy van? És Japánban?

     

    Az alvózsák annyira jó találmány!! Én nagyot hibáztam, hogy nem használtunk ilyet, de ha lesz egyszer tesó, akkor mindenképpen.

     

    Szandra, jól hangzik a 4 fontos balettóra. Itt is hívták Katát, az egyik ovistársa anyukája tartja a balettórákat. Az Apuka elkapott egyik reggel, hogy Kata milyen szép és milyen jól állna neki a tütü... De nagyon drága, meg amúgy is annyit jövünk-megyünk, a heti két alkalom délutáni foglalkozás (zeneovi + néptánc) meg elég most.

     

    A Vámpírok bálja nagyon jó lenne, de nem nagyon hiszem, hogy lehet rá jegyet szerezni. Télen terveztünk rá elmenni, de esélyünk nem volt. Pedig biztosan szuper, mindenkitől csak jókat hallottam róla. Szegedi Szabadtéri Játékok is jó lenne!!

     

    Tina, Marcinál sokat számít szerintem az a bepisilésnél - mindamellett, hogy az ovi is biztosan számít -, hogy ő egyébként is sok folyadékot vesz magához. Valahogy 6 után már próbáljad redukálni a mennyiséget.

    Szerintem sincs alapvető gondja az ovival, akkor balhézna napi szinten minden reggel. Az nem nagyon jó, ha G. Marci előtt mondja a véleményét.  Ha már ott éltek, tényleg inkább a pozitívumokat kellene kiemelnie. Az természetes, hogy Marci még megfigyelő állásponton van az oviban. Kezd értegetni, de kifejezni magát még egy darabig nem tudja.

     

    Gondolkoztam, hogy Katának mikor adtam először tejet, de nem nagyon emlékszem, egy éves kora előtt biztosan nem, de hogy utána mikor kezdtem? Ő elég tejes-kakaós, majdnem napi szinten, és az ivójoghurtja nélkül nem indulhat a nap.

     

    Eszter, hogyhogy a japánoknál nincs szigetelés??? Mi L.-ban új lakásban laktunk, de azok az óriási ablakok azért húzták a hideget befelé.

    Igazán nem értem, hogy Karinra miért nem adtál csizmát?!

    Gabi, drukk, hogy kapj még egy félév fizetés nélküli szabit!

     

    Szandra, csatlakozom, télen én is adok harisnyát a nadrág alá extra hidegben. Bélelt nadrág alá csak térdzoknit. Én nagyon fázós tudok lenni, Kata viszont szerencsére apja lánya.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. május 13. 14:4361073.

    Igen mert M.o.-on egeszen az erettsegiig csak a lexikalis tudast ertekelik. Az senkit nem erdekel hogy egy gyerek mennyire empatikus vagy kreativ. Es mivel ezzel lehet elorejutni mi is ezt keressuk bennuk. 

    Nagyon tetszett h jobban biciklizik mint olvas Enzo kb ugyanannyira olvas mint biciklizik 

    előzmény:
    barackmano (61072)
    2009-05-13  13:39
  30. 2009. május 13. 13:3961072.

    Kaját mindenki visz, nekem gondolom csak felügyelni kellene őket, utána kimennek játszani, gondolom azalatt is.

     

    Ez nekem sem tűnik túl soknak, de nagyon remélem hátha ebből majd több lesz később.

     

    Igen, hallottam hogy otthon is zima lett.

     

    Tomi is ügyesebb volt mindig mozgásban mint beszédben meg kifejezőkészségben. Igaz most ügyes a suliban, de biciklizni még mindig jobban tud mint olvasni. Ez tényleg egy otthoni szemlélet hogy csak a lexikális a tudás, én is észrevettem magamon hogy így látom, de szerintem is változtatni kéne rajta.

    előzmény:
    Avocado2 (61071)
    2009-05-13  13:26
  31. 2009. május 13. 13:2661071.

    Nahat, itt is elromlott az ido, itt vannak a fagyosszentek! Pedig direkt vettem Karinnak a szulinapi unnepsegere uj goncot de ha ilyen huvos marad akkor az vekony lenne (max adok ala harisnyat he he)

     

    Enzo is bepisilt tegnap ejjel. Szerintem ha nyugtalanul alszanak elofordul. Szerintem tuti az ovi Marcinal, biztos nagyon izgatott nem feltetlenul negativ elmeny szerintem.

     

    Noemi, en varnek a kendo vasarlassal, lehet hogy kapsz is meg valakitol. En is  szoktam mozgolepcsozni a McLaren babakocsival (a duplaval nem) sot a multkor ugy mentem h egyik kezemmel fogtam Enzo kezet...

    Gabi te sokat vitted Jade-t hordozoban nem?

     

    Vera, es mint dinner lady kajat is kellene majd osztanod? Vagy csak vigyazni rajuk?

     

    Nalunk mar mindket gyerek iszik tejet. Enzo masfel eves koraig a napi 6 dl -bol 3 tapi volt, utana mar minden tej. Karin most kb masfel-2dl rendes tej, a tobbi tapszer. Meg persze a fozes kozben ami van. 

     

    Kriszta, en nem kifejezetten arra gondoltam hogy festomuvesz lesz, hanem inkabb hogy vizualis tipus, lehet hogy neki LATNI kell a dolgokat, pl akkor jegyzi majd meg konnyen mikor el tudja majd olvasni. Ha valamit a TV-ben lat, azt nem jegyzi meg konyebben? Meg neki most az angolt is kell magaba szivnia, ugyhogy a "felvevokeje" gondolom jol tele van. Szerintem elraktarozza o, csak nem produkalja magat. Minden gyerek mas. Es Kata egy evvel idosebb es ebben a korban azert sok am az.  

    előzmény:
    rintintin (61059)
    2009-05-13  09:40
  32. 2009. május 13. 13:0161070.

    Nem arra gondoltam hogy behuzni a babaplédet hanem tesomtol kaptam egy takarot és az kb olyan vastag mint egy pléd lenne behuzva. Az is moshato nem levehető huzatu.

    Megjöttem a midwife-tól. Mindent rendben talált. Már csak kb négyszer kell mennem.

    előzmény:
    bluebell (61069)
    2009-05-13  12:05
  33. 2009. május 13. 12:0561069.

    Vera, ez nagyon jól hangzik. Főleg, ha mellette tényleg még tanulnál is.  Két legyet egy csapásra!!!!

     

    Noémi, a babaplédeket nem szokták behúzni. Sőőt, egyáltalán nem ajánlott. Olyan pihe-puhák, kár is lenne őket Mosni meg tudod rendszeresen a plédet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2009. május 13. 11:5861068.

    Tina, Marci biztos tényleg érzékenyebb a változásra. Ezzel szerintem semmi gond nincs, nem is tudsz rajta változtatni. A felnőttek között is van olyan, aki nem tud máshol aludni, vagy nehezebben tér vissza a normális kerékvágásba egy-egy "kaland", nyaralás után.

     

    Szandra, nahát balett ilyen olcsón. Nálunk is van a sarkon, már vagy 60 éve nyitott, szóval gondolom nem lehet olyan rossz, de soha nem tudom magam rávenni, hogy átmenjünk. Pedig már jó lenne Rubinnak egy kis tánc, mert még az is nagyon érdekli a rajz mellett.  Valószínüleg igazatok van. Ő kis müvészlélek lesz, nem pedig tudós. Bár túl pici ő még ahhoz, hogy elkönyveljem. Sokat változnak még. (bár nekem mindig buták voltak azok, akik csak tesiből, rajzból, vagy énekből jeleskedtek. Tipikus magyar hozzáállásom van. Majd megpróbálok ezen változtatni. Nálam a tudás az lexikális.)

     

    Egyébként 3 év felett már simán tudhatna kívülről verseket. Bár az is lehet ok, hogy sok félét olvasunk, és ritkán ismételjük ugyanazt.

    (ilyeneket tud, hogy"Húzz-húzz engemet, én is húzlak tégedet......)

     

    Köszi a vámpíros színházötletet. Mindjárt utánaolvasok. A szabadtérit emlegetve még a Szegedi Szabadtéri jutott eszembe. Az mindig nagyon magas színvonalú, jeles müvészekkel. És még közel is van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. május 13. 11:5161067.

    Jó reggelt!

    Noémi, szerintem is jó a hálózsák, ha nálatok nincs annyira meleg. Remélem megtalálom. Ez 0-6 hós méret. Úgy tudom, hogy paplant 1 éves korig TILOS használni, csak plédet szabad. Megvan, hogy hány rétegben kell őket betakarni bizonyos hőfokokon. Coral még mindig plédet használ, egy rétegben. Most kap majd gyapjúpaplant, az átszellőzik, abban nem lehet megfulladni (max a bárányszagától  ).

     

    Szandra, így már értem. A lányok nálunk is body-t/trikót viselnek még tavaszi időben is. Nyáron persze már nem. Én is a réteges öltözködés híve vagyok (kivéve harisnya). Abból van mit levenni, ha meleg van, meg a derekuk sincs ki.

     

    Eszter, a zokni 25-30 fokban röhej.

     

    Ildi, itt nincs külön gyerekorvos, hanem csak általános dokihoz viszed a gyereked (aki mellesleg mindenhez ért , ő a felnőtt körzeti, ő a nőgyógyász, a bőrgyógyász, stb), szóval gondolhatod, hogy mekkora szaktudással rendelkezik. Másodsorban, meg itt szinte soha nem tanácsolnak gyógyszert, csak paracetamolt, ha láza van. Szóval én még akkor sem megyek el vele, ha lázas, csak akkor ha tartós.

    Bár az otthoni orvoslással sem értek egyet. Ha itt köhögéssel, pici lázzal elviszem, akkor mondják, hogy igyon teát, max. paracetamol. Majd elmúlik, vírus.

    Ha ugyanezzel elviszem otthon, akkor antibiotikum, köhögéscsillapító, köptető, Calcimust, hisztamin, stb-stb. Teli van a gyerekem gyógyszerével egy nagy tálca, és persze egy vagyont fizetek érte. Nem a pénz aggaszt, hanem hogy ha mindig ennyi gyógyszert tömünk beléjük egy-egy megfázásnál, akkor mitől fog az immunrendszerük megerősödni. Szóval valahol a két véglet között lenne a jó, ami kb. Németország.

    Megnyugtatásképp viszont annyit mondok, hogy itt a sürgősségi általában fantasztikus. Én oda viszem a lányokat, ha komolyabb bajt érzek.

     

    Gabi, de jó, hogy otthon tudsz maradni Jadeval. Ha meg januártól felvennék, az meg mindenkinek szuper lenne. Szerintem neki is jobb, ha társaságban lesz majd.

    Te tényleg nem adtál még joghurtot sem Jadenek mostanáig? Én úgy tudom, hogy azokat nem sorolják egy kategóriába a tejjel. Nekem volt egy magyar ajánlási listám. Ott a tehéntejet másfél évig "tiltotta", joghurtot, tejfölt, sajtot viszont már kb. 9 hótól javasolta. Tejet nálunk is még csak Rubin iszik. Coral a follow on milket kapja (Cow and Gate vagy Avent).

     

    folyt.köv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. május 13. 11:4361066.

    Tina, mondott Marci valami negatívumot az oviról? Az lehet hogy még benne van hogy nemrég jöttetek vissza és nem is volt kedve visszamenni.

    Én úgy gondolom hogy ha egy gyerek képes végigaludni az éjszakát bepisilés nélkül akkor elvileg már érett rá. Sajnos ilyenkor még a legkisebb negatív behatásra visszaesnek. Ez lehet sok minden. Én megpróbálnám elmagyarázni Marcinak hogy nincs abban semmi rossz ha pelus van éjszakára, hisz akkor úgysem tud úgy tudatosan kimenni a WC-re, sok gyereken rajta van este még akkor ha reggel nem is. Esetleg mondanám még neki ha 2 hétig száraz marad leveszed megint.

     

    Voltam a suliban, azt mondták szinte folyamatosan keresnek dinner-ladyket (ez az aki ebéd meg az azt követő játszóidőben van velük)most épp nincs üres helyük, de elképzelhető hogy szeptembertől szükségük lesz valakire, ha épp nem beugró alapon egy darabig. Nem sok időm volt gondolkozni, olyan kedvesek voltak, mondták is hogy Tomival elküldik a papírokat, meg valószínűleg kell neki másik CRB teszt, de gondolom ezzel most nem lesz külön gond. Fizetős, hát nagyon minimális arra a kevés időre, de a  semminél jobb. A hölgy akivel beszélgetnek kellett mesélte hogy ő is így kezdte anno.

     

    Hari azt mondta OK, tök jó, de hogy emellett még simán el tudnék végezni valami tanfolyamot megint. Most azon gondolkodom mit kéne.

    előzmény:
    rintintin (61059)
    2009-05-13  09:40
  37. 2009. május 13. 10:3561065.

    Köszi

    Ebay valahogy nekem nem jön be. Lehet egyszer elkezdeném rákapnék az izére. Én szeretek mindent megnézni mikor megveszem ezért neten sem rendelek tul sürün.

    előzmény:
    ch@tnoir (61064)
    2009-05-13  10:19
  38. 2009. május 13. 10:1961064.

    Noemi, szia

     

    nezd meg az ebay-en is a kendoket. Ott is van sokszor es talan olcsobban hozzajutsz egyhez.

    Neztem a 4d-s fotot nagyon helyeske.

    előzmény:
    Nyulcsi (61061)
    2009-05-13  10:07
  39. 2009. május 13. 10:1661063.

    most tovabb olvastam a cikket es kesobb azt irja, hogy a kisteso szuletese is okozhatja a "visszaesest", de ez csak atmeneti es el fog mulni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2009. május 13. 10:1261062.

    Szia Tina,

     

    Wale nem volt velunk, o itthon maradt. De letette a nagyeskut, hogy augusztusban jon velunk. Ugyhogy  vegre egyutt nyaralhatunk!!!

     

    Marci bepisilese. En nem vagyok szakerto, es meg eziranyu tapasztalatom sincs, de most megneztem a babaszobaban, hogy mit irnak rola.

     

    Ugy tunik, hogy csak idot kell adni neki.

     

    Azt irjak:

    Mikor lesz már ennek vége?

    Nos, a kérdésre egyetlen biztos válasz van: amikor a gyermek agykérge már eléri azt a fejlődési fokot, amikor éjszaka is képes lesz uralma alatt tartania a húgyhólyagját. ....

    Amikor a baba megszületik, még nem tudja akaratlagosan befolyásolni a vizeletürítést. Ilyenkor még csak a gerincvelői reflexív működik, a tudatos pályák még nem fejlődtek ki. Két- és hároméves kor között érik be ez funkció, ekkor válik a legtöbb gyerek szobatisztává. Először csak nappal, majd lassanként, újabb egy-két év elteltével éjszaka is.

     

    (http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=8 2;BXID=797102A4-9CCDE4F7-936F45C0-01AF6CC9)

     

    Szoval szerintem ne aggodj, biztosan csak idore van meg szuksege. Ha csak nem tortenik az oviban permanensen valami ami stresszeli Marcit. De szerintem arrol tudnal.

    előzmény:
    rintintin (61059)
    2009-05-13  09:40
  41. 2009. május 13. 10:0761061.

    Persze hogy átmegy mert nem irtam bele semmit

    Nagyon rossz a net miota B hazaköltözött és vitte a jo routert is.

    Szóval megnéztem a kendőket. Ugy nézem egyfajta több szinben. Nekem is csak utazáshoz kéne vásárlást babakocsival intézném.

    Paplanra is csak a vékony babapaplanra gondoltam a mi nem több  szinte mint egy pléd huzatban.

    Nem merek hosszan irni mert lehet elszállAzért a tömör mondatok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2009. május 13. 10:0461060.
    Már megint eltünt amit irtam. kiváncsi vagyok ez átmegy e
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. május 13. 09:4061059.

    sziasztok!

     

     

    nahat, 4 Fontos balettora!!! ez nagyon olcso! orulok,h. vegre talaltatok vmit!

    Eszter, es Enzo nem esik el a halozsakban??!!

    nalunk is halozsak van P.-nak, abban alszik igazan jot.

    Noemi, babaknak nem ajanlott paplan egy eves kor alatt,konnyen magukra ranthatjak es megfulladhatnak. nekem a kenguru (sem) valt be igazabn, majd' leszakadt a derekam, pl. marci es panni is,mindketto nagyon nagy sulyu babak, marci 9 kilo volt 6 honaposan es egyszeruen nem birtam el. raadasul a kezem se volt szabad,mert mindig odatartottam a fejehez. nagy tomeget ajanlatos elkerulni. pl. en sosem metrozom,ugy felek a mozgolepcson a babakocsivbal, de Agota es krisztanak nem okozott gondot. csak en felek ennyire buszra meg altalaban fel lehet ferni,max. ossze kell csukni a buggyt.

     

    Gabi,de jo vegre hallani rolatok! akkor mar nem fogsz melozni? na es milyen volt visszajonni? Wale ott volt veletek?

     

     

    koszi a Panni es Marci bokokat Panni tenyleg kis combos

    Marci megint bepisilt az ejjel  ket het alatt ez mar az 5. alkalom, nem tudom,mitevo legyek. leszidni nem szoktuk erte, de ma azt mondtam neki,h. kap pelust,ha igy folytatja es az nem tetszett neki...en az ovira tippelek, de tegnap este pl. megint sokat ivott-ki tudja?

     

    ezt M. kuldi: na,mennem kell.

    előzmény:
    barackmano (61058)
    2009-05-13  09:00
  44. 2009. május 13. 09:0061058.

    Hát ja, igazi bennülős idő, még jó hogy Tomi nem itthon lesz ma.

     

    Nem lesznek külön vizsgáim, csak egy nagy ellenőrzés a végén, július 16-án van leadási határidő a suliban meg utolsó nap, addigra elvileg vége.

     

    Nem kezdek bele még idén a ped. assz.-be, talán majd jövőre. Még azt sem tudom hol. Azért keresek most iskolában helyet. Legalább az legyen, mert az náluk alapkövetelmény ahogy elnézem.

     

    Panninak valóban olyan jó kis guszta lábikái vannak, olyan kis gyúrnivalók!!!

    előzmény:
    ch@tnoir (61057)
    2009-05-13  08:55
  45. 2009. május 13. 08:5561057.

    Jo reggelt Kislanyok

     

    Tenyleg nagyon ocska idonek nezunk elebe. Na de igergettek ezt mar egy ideje. Legalabbis W mar mondta nekem vasarnap hogy elromlik az ido a hetre.

    Azert remelem, hogy szombaton jobb ido lesz. Jonnek a barataink ebedre es a srac meg sose jart nalunk. Jo lenne, hogy ha az erkelyre is ki tudnanak ulni a fiuk dumalni.

     

    Vera tulajdonkeppen mennyi van meg ebbol a sulibol? Iden vizsga is van? Es jol vettem ki a hsz-eidbol, hogy folytatod a ped.assz. tanfolyammal?

    Tok joooo! en annyira orulok neki, hogy igy ratalaltal az utadra. Emlekszem mennyit dumaltunk rola, hogy mit csinalnal szivesen.

     

    Tina, megneztem en is a furdos kepeket. Marci meg mindig imadom. Olyan edes kis feje van. Es azok a kek szemek.....! Na es hat Pannikarol mar nem is beszelve, jo kis puszilgatni valo husija van!!!

     

     

    előzmény:
    barackmano (61056)
    2009-05-13  08:32
  46. 2009. május 13. 08:3261056.

    Jó reggelt!

     

    A zsákot én is jóval biztonságosabbnak tartom, még újszülöttnél is. Az ágy végéhez is azért rakatják őket hogy nem csússzanak be a takaró alá. de egy hálózsákba szerintem még annál is nehezebb.

     

    De szutyok idő van megintNem baj, elleszek idebenn van megint egy csomó házi.

     

    Azért szép napot mindenkinek!!!

    előzmény:
    Avocado2 (61055)
    2009-05-13  00:09
  47. 2009. május 13. 00:0961055.

    Noemi szerintem a paplan sokkal veszelyesebb mint a zsak mert azt esetleg a fejere huzza, a zsakot meg nem tudja. Viszont ha a zsakra teszed a takarot azt lerugni is nehezebben tudja. 

     

    Nekem ilyen ketkarikas hordozokendom volt - nem hasznaltam sokat mert mikor kicsit nagyobb lett mar leszakadt tole a vallam meg a hatam. Kaptam egy kengurut is, azt neha a repulon meg elotte utana hasznaltam. Nekem nem igazan valt be a mindennapokban (bar en eleg alacsony vagyok lehet azert) mert akkor cipelheted a gyereket, meg a bevasarlast, meleg..stb a bb kocsira meg mindent ra lehet aggatni. 

     

    En sem szeretem a simpla uveget. Viszont telen azert nincs annyira hideg. (legalabb is a japan lakas utan tok jo meleg volt) Ha tesztek ele jo vastag sotetitofuggonyt a sokat lefog a huzatbol. 

     

    na huzok aludni 

    előzmény:
    Nyulcsi (61047)
    2009-05-12  23:31
  48. 2009. május 12. 23:4861054.

    Noemi, nekem is van hordozo kendom es en is a Vera Szilvijen lattam meg eloszor. Akkor szerettem bele. Marmint a kendobe.

    Jade akkor meg a pocakomban volt. Aztan valahogy mindig hatracsuszott a beszerzesi listan. Kitavaszodott amikor vegre megvettem. Sokat nem hasznaltuk ugyan, de amikor marciusban eloszor hazautaztunk Jadeval, nagyon jo szolgalatot tett a repuloteren es repulouton is.

    Sajnos en mar nem tudom Jadet hurcolni igy mert majdnem 11 kilo es a sajat sulyom melle nem tudom ennyire megterhelni sem a szivemet sem a gerincemet.

     

    En egyebkent innen rendeltem es azt hiszem Szilvinek is toluk van

    http://www.kari-me.com/

     

     

    előzmény:
    barackmano (61051)
    2009-05-12  23:38
  49. 2009. május 12. 23:4161053.

    Elvileg van Vera, csak az a kerdes, hogy megadjak-e ujbol. Mivel amikor lejart az egy ev maternitim, akkor kertem mar egyszer 6 honapot. Igaz csak negyet hasznaltam el belole mert januarban visszamentem dolgozni.

     

    előzmény:
    barackmano (61048)
    2009-05-12  23:34
  50. 2009. május 12. 23:4061052.
    Szakadok én is, jó éjszakát Bár holnap nem dolgozom, iskola azért még van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2009. május 12. 23:3861051.

    A kendő elvileg jobb mint a kenguru, az egy rémálom, nekem a 3 hós Tomi alatt majd leszakadt a  hátam. Azóta a kendő sem szimpi, pedig lehet jó.

    Látod Noémi, azóta nem hoztalak össze a Szilvivel pedig mióta ígérem, ő esküszik a kendőre, pedig ő is annyi lehet súlyban mint én, de még a 2 éves fiát is abban viszi.

    előzmény:
    Nyulcsi (61047)
    2009-05-12  23:31
  52. 2009. május 12. 23:3761050.

    Nalunk is huznak az ablakok. Sot zenelnek is amikor kint nagy a szel. Pedig a halot mar ketszer leszigeteltem. A gyerekszobat majd most szigetelem majd, ha festem ki, es meg a nappalihoz sem nyultam, de meg a nyaron meg kell csinalni azt is.

    Itt baromi hideg volt az elmult telen. MOndjuk az is igaz, hogy Wale, miutan afrikai ver csorgedez az ereiben, kepes tropusi meleget is elviselni itthon es ezert van nehany hosugarzonk.

    előzmény:
    teacska (61044)
    2009-05-12  23:18
  53. 2009. május 12. 23:3661049.

    Vera!

     

    Akkor jó...  Mivel mi béreljük a házat, nem akarunk semmit sem cserélgetni... elég lenne, ha a landlord legalább a reluxáinkat megcsinálná... 

     

     

    Noémi!

     

    Én is már születésüktől fogva hálózsákban altattam a lányokat. Én ezt találtam a legbiztonságosabbnak és legpraktikusabbnak. Ők is szerették. Igaz, most egy kicsit küzdelmes volt Henikének átszokni a takaróra, de megoldottuk. 

    Tudom, hogy hordozókendőt írtál, de arról nekem nincs tapasztalatom, mert csak kengurúm volt. 

     

    No, megpróbálok leszakadni a gépről és bevágni a szunyát, mert nagyon álmos vagyok.... 

    előzmény:
    Nyulcsi (61047)
    2009-05-12  23:31
  54. 2009. május 12. 23:3461048.

    Látod Szandra? Ennyire nem bántottál

     

    Igen, a Beavers az a 6-7 évesekl(Year 2-3) Van egyenruhájuk azaz polo-shirt, meg pulcsi meg nyakkendő. Tomi már most nagyon szeretne az lenni, de csak jövő után mehet.

     

    Tényleg van olyanra esély hogy fél év fizetésnélküli? Tök jó lenne.

     

    Most már én is nagyon izgulok az iskolán, meg sem mertem ma kérdezni, gondoltam holnapig reménykedhetek.

    előzmény:
    ch@tnoir (61045)
    2009-05-12  23:26
  55. 2009. május 12. 23:3161047.

    Hát remélem hogy nem fog fázni a kicsikém. Itt 20 fok tuti nem lesz télen. Ha olyan alvoysák van ujszülöttméretben akkor biztos nem káros nekik. Valahol olyat is olvastam hogy takarot se tegyél rá. persze gondolom a vastag paplanra gondoltak. Most nézem a babys r us katalogust és abban az van hogy grobag 0-6 honaposig. Van 2.5 tog 16-20 fokos szobára. Na az kell nekem

    Én nem kengurura gondoltam hanem kendőre azt máshova is lehet kötni nem csak hasra azt hiszem.  Csak félek hogyha csucsidőben kell mennünk valahova akkor egyszerüen nem férünk majd fel se buszra se metrora

    előzmény:
    rintintin (61034)
    2009-05-12  21:50
  56. 2009. május 12. 23:2761046.

    Jaj dehogy bántottál, én azt hittem nálatok már dupla van, sokan lecserélik.

     

    H szerintem ezt komolyan gondolja, engem kicsit megnyugtatott vele, így jó mindenkinek. De minden évben komolyan fontolgatjuk hogy legalább a nappaliban lecseréltetjük.

    Dehogy bántottál meg

     

    Ez nagyon klassz hogy megtaláltad ezt, annak is örülök hogy jár Henike is. Bár a golf is egy irtó jó sport, ez talán közelebb áll kicsit a jégkorihoz, ő abban nagyon jó volt, kár lett volna tisztára abbahagyni. A golffal együtt klasszul kiegészítik majd egymást.

     

     

    előzmény:
    teacska (61044)
    2009-05-12  23:18
  57. 2009. május 12. 23:2661045.

    Vera, ez a Beavers ez olyan cserkeszcsapat-fele? Tomi biztos nagyon helyes lehet kozottuk. Egyenruhajuk is van??

     

    Szurkolok en is a sulival kapcsolatban. Tok jo lenne, ha osszejonne!

     

    Jade mindig orul, hogy egyutt vagyunk. Nem hiszem, hogy nagyon tudatosodna benne, hogy megint nem hagyom egyedul.

    Igazabol mar a hazautazasunk elott is csak anyukammal volt, nem a nannyvel. Aztan otthon voltunk 3 hetig ami megint masfajta ingereket hozott es az szamara teljesen termeszetes, hogy Anya ott van, meg neha a Mami is ott volt (az anyukam).

     

    Igen, szoktunk egyutt elmenni harmasban, bar teny, hogy ritkan. Szivesen megyunk a Greenwich parkba ha jo ido van.

     

    Eszter, nem mondtam meg fel. Elobb meg futunk egy kort ujabb fel ev fizetsnelkuliert. "Sosem lehet tudni"-alapon.

     

    Visszaterve a halozsakos temara. Mi is nagyon szeretjuk. De van pizsamank is. Akkor viszont en is zoknit adok ra. Jade is eleg jol kozlekedik mar a zsakostul. A noverem kislanya anno meg a lepcson is siman lejott zsakban. Azert en ezt nem probalnam ki. De lepcsonk sincs hal'Istennek.

    előzmény:
    barackmano (61043)
    2009-05-12  23:12
  58. 2009. május 12. 23:1861044.

    Vera!

     

    Ne értsd félre, mi is olyan házban lakunk, láttad. Nálunk is húz a hideg mindenhonnan, én ezen nagyon sokat bosszankodtam a télen.  Én csak H érvelésén akadtam ki.  De őszintén szólva én az újabb ablakokat sem találtam olyan szuper hőszigeteltnek, amiket láttam... no, mindegy. Én nem akartalak megbántani, sorry.

     

    Henike már otthon is balettozott 3 éves korától, így nem volt kérdés, hogy folytatja-e. Ezt az iskolát a helyi hírdető újságban találtam. 

    előzmény:
    barackmano (61043)
    2009-05-12  23:12
  59. 2009. május 12. 23:1261043.

    Ezek szerint Henike is jár majd balettozni? Hogy találtad ezt az iskolát? Még régebben írtad hogy volt egy ami nem tetszett. De édes lehetett Helga. 4 font egy órára tök olcsó!!!

     

     

    Sajnos nem tehetek róla hogy egy 100 éves házban lakunk, szerintünk is pénzkidobás, de nincs pénzünk double-glazing-re, még akkor sem ha bejönne pár év alatt. Télen én is útálom, de mikor jön a melegebb nincs vele különosebb bajom. Igaz estére még mindig bekapcsoljuk a fűtést, de én 20 fokon már vidáman elvagyok.

     

    Gabi, Jadesola biztos nagyon örül hogy újra otthon van Mami, ráadásul most Daddy is. El szoktatok menni valahova hármasban?

     

    előzmény:
    teacska (61040)
    2009-05-12  22:51
  60. 2009. május 12. 23:0361042.

    En nem tudom Ildi, amikor Jade 1 eves korul volt tavaly, elmentunk a HV-hez ellenorzesre es ott azt mondtak, hogy mar adhatok neki joghurtot meg az itten kek cimkes tejet is nyugodtan.

    Ettol fuggetlenul en nem adtam, es a tapszeret hasznaltam ha tejes higitas kellett valamihez. Iden adtam neki eloszor tejes holmit, azt is felezve. Es igen igen ritkan kap.

    Azt mondjak, hogy minel kesobb kapja annal jobb. Nem hiszem, hogy barmirol lemaradtak tejugyileg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61036)
    2009-05-12  22:20
  61. 2009. május 12. 22:5861041.

    Kriszta, olvastam az esesedet. Nagyon sajnalom. Remelem nem lett semmi komoly utohatasa.

    Egyebkent en is hattal szallok le a buszrol a kocsival. Ennek az az egyszeru oka, hogy nincs a kocsin olyan fix pont amit odatamaszthatnek a labamhoz, hogy szembe tudjak leszallni, kvazi emelve a labammal a kocsit. Ugyhogy mint a rak, leszallok es utana huzom le a kocsit. Az esetek kilencven szazalekaban a sofor eleg jol all oda a padkahoz, de en is leptem mar akkorat, hogy orom volt nezni.

    Egyebkent nemelyik buszsofor tenyleg bunkobb a sokevi atlagnal, de azert nekem sokkal tobb a pozitiv tapasztalatom veluk.

    Azt viszont en sem ertem, hogy biztosan latta a balesetet, miert nem szallt ki es nezte meg, hogy rendben vagy-e.

     

    Noemi, nekem anno mikor a midwife atadta a stafeta botot a health visitornak, azt hiszem a masodik vagy harmadik het vegetol jott a HV, akkor nekem kulon kihangsulyozta, hogy Angliaban nem engedett az ujszulottnel hasznalni zsakot. Ezt mondta olyan komolyan, hogy egy rovid idore mi is komolyan vettuk. De aztan en megiscsak beletettem, mert a landlordunk kiszamithatatlanul futott es nem feltem, hogy ejjelre nagyon kihul a szoba. Amit mi persze nem ugy erzekeltunk mert agymelegitovel alszunk.

    Szoval kaptam en ajandekba egy nagyon edes kis zsakot a Matalanbol es azt hasznaltuk szinte egesz telen, aztan kesobb elmentem es vettem nagyobbat amikor kinotte a regit.

    Javaslom mindenkinek, nagyon jo! Mi nagyon szerettuk.

    Egyebkent a vicc az egeszben az, hogy amikor a szoptatas miatt karacsony utan kijott a HV (egy masik) meglatogatni bennunket, latta, hogy zsakban alszik a baba es nem szolt semmit.

    Szoval az sem biztos, hogy nem lehet. Lehet, hogy csak az holgy nem ert vele egyet akinel eloszor jartunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. május 12. 22:5161040.

    Sziasztok!

     

    Látom, félreérthetően fogalmaztam. A lányok nappal hordanak bugyi-trikót, éjszaka meg kezes-lábas pizsit. Helga még hálózsákban alszik, ha tehetné, akkor Henike is. Nagyon szerette, de már nem kepok az ő méretében. 

     

    Kriszta!

     

    Én télen a nadrág alá is harisnyát adok rájuk, ahogyan én is felveszem. Mi fázósak vagyunk. 

    Kicsit meglepődtem azon, amit írtál. Én még nem várom el Helgától, hogy mondókákat mondjon.  Szerintem ez még korai. Nem hinném, hogy bármit is elrontottál volna. Biztosan vannak kedvenc dalai, amiket elénekel. Ez nálunk is így van, de mondókákat még nem mond. 

    Én is benne lennék a színházba, de prózát nem mernék bevállalni, ahhoz még nagyon kevés az én angolom...

    Mo-n nyáron játszák a Vámpírok Bálját. Ha tehetitek, nézzétek meg Egyházi Gézával!  www.vampirokbalja.com

     

    Gabi!

     

    Örülök, hogy előkerültél és annak is, hogy Jade-val maradsz. 

     

    Ágota!

     

    Egyről beszélünk, én is ezt mondtam, hogy annyi, amennyit mi hordunk plusz egy réteg. 

    Nagyon okos Kata, hogy már ilyen érdeklődő.

     

    Vera!

     

    Szerintem ez belemagyarázás... egyszerűen nem normális ez az egy rétegű ablak. Egy fejlett országban, 2009-ben pláne nem. Amikor meg jobban kell fűteni, mert kimegy az utcára a fele meleg, akkor mit mond? Hogy a verebeknek is kell melegedni??? Ugyan már...    Én útálok fázni, azt meg pláne, hogy a spórolás miatt kell fáznom. Nem tartom elfogadhatónak, hogy a konfortérzetemről kell lemondjak egy kis spórolás miatt. 

    Én nem vágyok beszélni a tanárnénivel, mégis sűrűn előfordul, mert iskola után többször is odajönnek hozzám és elbeszélgetnek velem Henike fejlődéséről. Szerintük is jól halad.

     

     

    Noémi!

     

     Nekem kengurúval sem volt egyszerűbb a közlekedés, sőt... az egyensúlyod felborul, mert a súlypontod szokatlan helyen lesz, nem tudod cipelni a cuccaidat, nem tudsz a lábad elé nézni és még a hátad/derekad is fájni fog. Ezek voltak az én tapasztalataim, pedig hiper-szuper kengurúm volt egy vagyonért, de képtelen voltam használni.

     

     

    Voltunk ma a baletton. Annyira édes volt Helgus az első balett óráján, meg is könnyeztem, ahogyan anno Henikét is. Tudjátok, kemény vagyok én, de ha a gyerekeimről van szó, akkor nagyon el tudok érzékenyülni. A tanárnéni is szimpatikus volt, jókat is tanított, óránként, gyerekeknként 4 font. Azt hiszem, belevágunk és megpróbáljuk.

    előzmény:
    Deme71 (61021)
    2009-05-12  14:46
  63. 2009. május 12. 22:4361039.

    Hát amilyen bénák az itteni körzeti dokik, én csak akkor megyek ha már nagy gáz van, de gondolom így van vele mindenki.

     

    Otthon egyébként tiszta értetlenül csinálják, halat sem lehet adni 3 év alatt. Én sosem voltam nagyon tápszerpárti, nekem a tápszer az valahogy olyan ahogy hangzik, táp... Én nagyon örültem hogy 1 évesen leválthatta a tej. Mondjuk ahol tejérzékenyek vannak nem árt vigyázni, vagy nem erre céloztál?

     

    Aztán van akinek nagyon bejön a tápszer, gondolom mindenki másképp látja.

     

    Itt sok minden máshogy van, de majd megszokod.

     

    30 fokban zokni Ez is otthoni mentalitás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61036)
    2009-05-12  22:20
  64. 2009. május 12. 22:3761038.

    Szerintem sejpít de nem vennék rá mérget.

     

    Miért nem jó neki az angol környezet? Szerintem egyáltalán nem butaság óvodába küldeni a gyerekeket iskola előtt ha már ilyen korán kell menniük, eleve könnyebben veszik majd az akadályokat. A nyelven kívül sok mindenre megtanítják őket, én úgy örülök hogy Tomi járt, most látom mennzire jót tett neki.

     

    Noémi, nyugodtam mehet rájuk a zsák, gyártják újszülött méretben is. Tominak azért nem volt még a legelején mert tök meleg volt még akkor. Azért a gázt ellenőrizd, én is szoktam, így dupla védelem

     

    Tina, nem lehet hogy Marcinak a szájában van valami, valamelyik foga ami miatt nem beszél teljesen tisztán? Én a múlt héten egyébként nálatok meg is jegyeztem magamnak hogy az előzőhöz képest sokkal tisztábban beszélt, még régebben volt hogy nem értettem mindent, de most totál világos volt, szerintem szépen alakul.

     

    De nem kell senkinek aggódni, olyan különbözőek ezek a gyerekek, mindenki egyéni ütemben fejlődik, az oviban is látom, van pl, 2 nagyjából egyidős kislány, az egyiknek be nem áll a szája és szobatiszta, a másik mond vagy 10 szót és pelenkás. Szerintem ha valakinél nagy gáz lenne az óvodában szoltak volna.

     

    Én is mindig halálra aggódtam magam Tomi ezt sem tudja, azt sem tudja, már mindenki vele egyidős tudja... de valahogy rájöttem hogy felesleges.

     

    Olyan helyes volt ma, a Beavers-ök minden foglalkozás végén körbeállnak és elmondanak egy imát (róluk szól) Tomit nem találtam sehol, de benn állt közöttük összetett kézzel...kicsit mondjuk meg volt még illetődve. Most már annyira együtt csinál velük mindent, pedig 2 hete alig bírtam elrángatni. Szerintem nagyon élvezi a nagyfiúk és nagylányok társaságát, egy Ellis nevű kisfiú a példaképe, olyan szeretne majd lenni, hát én nem tudom....azt mondta ma valaki akinek meséltem, lehet nem járnék jól vele

     

     

    előzmény:
    rintintin (61034)
    2009-05-12  21:50
  65. 2009. május 12. 22:2361037.

    Egyebkent azert volt 13 fok, mert Tokioban nincsenek leszigetelve a hazak, ezert ejjel futeni sem lehet (es nem is ajanlott) innen a 13 fok mikor kint 5-6 volt. Egyebkent en zokniban altatom, en is zokniban alszom, de mas alsoruha nincs csak a pizsi es Enzo is Karin is kantaros halozsakban igy nem rugjak le. Itthon meg 134-es zsakok is vannak. Enzo egyebkent siman setal benne, meg a kisagyba is ki-be maszik zsakostul.

     

    Vera, drukkolok hogy legyen valami a suliban!

     

    Kriszta, lehet hogy Rubin nem jegyzi meg a mondokakat viszont gyonyoruen rajzol es fest. Mar keteves koraban festett, es rajzolt ami szerintem kiveteles. Valoszinuleg inkabb vizualis, es ilyen iranyba lesz tehetseges. Szerintem emiatt ne aggodj, mert nagyon intelligens okos kislany.  

     

    Tina, biztos jol erzi magat Marci az oviban, ha nem sir. Es biztos az ovonok is kedvesek vele, es probaljak tanitgatni szavakra. Szerintem neki is nagy sikerelmeny ha egy ket dolgot tud mar kerni vagy mondani.

     

    Meg egy szo a hidegrol, itthon ugye most van vagy 25-30 fok. Karin mezitlab a babakocsiban (persze nadrag van rajta) es MINDEN kozepkoru no "jajj de aranyos kisbaba vagy. Na es miert nincs rajtad zokni?" mar az agyamra megy. Es megtapizzak a labacskait, volt aki be is takarta! Kesz rohej.

     

    Gabi, tok jo hogy jottel! Akkor ezek szerint felmondtal? Jo lehet hogy otthon van Wale a heten es kicsit tudsz pihenni. 

    előzmény:
    Deme71 (61021)
    2009-05-12  14:46
  66. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 12. 22:2061036.

    Köszönöm szépen a választ, és barackmanonak is! Tök gáz, angliai viszonylatban akkor én weirdonak számítok, hogy még nem szoktattam át a gyerekeimet tehéntejre  2 és 3 évesek...na akkor most nyáron.  - amúgy nem azért, mert ilyen hülye vagyok, nálunk a gyermekorvos 3 éves korig javasolja a tápszerezést, nálunk meg "nem is engedi" hamarabb az átszokást, mert kicsit terhelt a család tej-ügyben - azt hiszem fognak még kint ilyen "sokkok" érni engem gyermekgyógyászat terén....pl. azt hallottam, hogy A-ban nem szaladnak orvoshoz, ha a gyerek kettőt köhhent...Ez igaz?

     

    előzmény:
    ch@tnoir (61035)
    2009-05-12  22:11
  67. 2009. május 12. 22:1161035.

    Szia Ildi,

     

    en csak harom honapos koraig tudtam szoptatni a lanyomat, azota tapszert kapott.

    Van tobbfele es nem kell hozza orvosi rendelveny. Minden supermarketben meg lehet venni. Gyartotol fuggoen 5-7 font korul van egy doboz tapszer ara. Hogy melyiket vegyed, ezt majd neked kell kitapasztalni attol fuggoen, hogy a baba pocija melyiket birja jobban.

    Nekunk az elejen a midwife az SMA-t mondta, hogy vegyuk, es mivel kezdok voltunk, hat azt vettuk amit mondott. De az SMA-tol az en kisbabam nagyon nehezen kakilt.

    Itt a forumon javasoltak a lanyok, hogy probaljam meg a Milupa Aptamil-jat, mert az tobbeknek bevalt es nem csinalt szeleket. Ugyhogy Aptamiloztunk nagyon sokaig. Erdekes modon amikor 7 honaposan valtanunk kellett a kovetkezo korosztalyos tapszerre akkor az Aptamil is csinalt komoly szeleket Jadenak, ugyhogy megint valtottunk a Cow&Gate 3-as tapszerere es maradtunk is itt. Most is azt kap meg, amikor tapszert kap, csak most mar az 1 eves+ -t kapja.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61029)
    2009-05-12  18:50
  68. 2009. május 12. 21:5061034.

    huha,ez a selypit zavarja a szemem, sejpit vagy selypit??!!...

     

    na, P. alig aludt delutan, ugyhogy este koran elajult,most meg fel-felebred a zajokra, szegenykem,olyan kis faradt.

    Eszter,koszi kerdesed, marci alvasa tovabbra is valtozo. neha nagyon jol alszik,neha zaklatott,nem tudom,mi valtja ki nala,valoszinu a valtozasokra nagyon erzekeny.

     

    Kata olyan okos!!! amikor itt voltatok tavaly, akkor (is) meglepodtem,korahoz kepest olyan kis intelligens, erdeklodo,ertelmes kislany! na,meg nagyon jolnevelt is.

     

    Kriszta,azt akartam meg irni,h. az ilyen balesetek 3 utan szoktak megallni,ugyhogy ha babaonas vagy,akkor meg egyre szamithatsz...

    ja, a kozeli Marci fotot nem en csinaltam,hanem a barartnom.

    szoval azt akartam meg irni,h. marci itthon most mar mondogat par szot angolul, de sztem ott meg mindig csak figyel...G. sem segit a hozzaallasaval,tovabbra is azt mondogatja,h. nem jo neki ez az angol kornyezet! mindig ugy kiakadok ezen,ahhelyett,h. batoritana!szerintem igeneis jol erzi magat az oviban Marci,csak meg nem mer megszolalni. amugy ha nem szeretne menni,tuti sirna vagy minden reggel harcolna az ovi ellen. pedig mindig kerdezi,h. melyik ovonenei lesz,milyen jatekok stb.

     

    Noemi, a 13 Fok szerintem is gaz! de ne aggodj,a  babad nem fog megfagyni. szerintem a 20-21 Fok idealis. ami magyaro.-on megy, az az agyamra megy, otthon mindig 'megfazitjak' a gyerekeket, tuloltoztetik oket, meg befutenek.

    ejszakara en sem adnek bugyit,foleg nem lanyokra,szerintem szellozniuk kell,meg szabadon hagyni a puncijukat ejjelre. viszont en is harisnyaparti vagyok pont a vese-es derek miatt en is,Szandra.

     

    na,nem akartam ennyit irni, de annyi mindenre kellett reagalni!

    na,megyek altatni.

    előzmény:
    rintintin (61032)
    2009-05-12  21:27
  69. 2009. május 12. 21:3061033.

    Ezt az alvos zsakot lehet adni ujszulottre is ugye.

    Szoval biztonsagos az ilyen ablakErre nem is gondoltam. Minden este ellenorzom hogy elzartuk e a gazt de ugy latom folosleges az aggodalmam.Na majdcsak tuleli a gyerekkorat szegeny kicsikem.

    Lassan mehetek haza.

     

    előzmény:
    barackmano (61031)
    2009-05-12  20:01
  70. 2009. május 12. 21:2761032.

    haho,

     

    huha mennyi irtatok!

    nahat, kriszta!!!!  jo nagyot eshettel!!! meg szerencse,h. nem lett nagyobb bajotok! a buszsofor

    Kriszta, ne gondolj mar ilyenekre, szerintem Rubinnal te nagyon is sokat foglalkozol!!! Marci pl. tud mondokakat, meseket befejezni, de olyan selypitve beszel meg mindigalig javul a beszede,pedig mindketten tisztan,ertheteoen beszelunk,nem gugyogunk stb.kicsit aggodom emiatt. a masik pedig, tovabbra sem akar az oviban a kozos meseolvasasnal figyelni- ellenall

     huha P. felebredt

     

     

    előzmény:
    barackmano (61031)
    2009-05-12  20:01
  71. 2009. május 12. 20:0161031.

    Itt egy évtől tehéntejet adnak, abból is a teljeset javasolják. Én csak 3 hónapig tápszereztem, de azt a boltban vettem meg.

     

    Noémi, az egyrétegűnek is van előnye, H szerint pl. biztonságos olyan szinte hogy ha nyitva mara a gáz akkor is jön be elég levegő kintről hogy ne legyen baj, én meg azért szeretem mert sosem kell külön szellőztetniCsak hogy legyen már valami jó is benne.

     

    Tominak is zsákja volt, praktikus nagyon, nem lehet lerúgni sem, otthon még 6 évesre is lehet kapni, itt 3 felett nem nagyon találtam. Neki az volt onnantól kezdve hogy helyzetváltoztatásra képes lett.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (61029)
    2009-05-12  18:50
  72. 2009. május 12. 19:1361030.

    Koszi a halozsak felajanlast lehet elek is majd vele. Lattam valamelyik katalogusban hogy lehet ezeket a zsakokat kapni kulonbozo vastagsagban attol fuggoen hogy milyen hideg a szoba. Az azert megnyugtato hogy a 13 fokban sem fagynak meg.Szornyuek ezek az angol szimpla uveges ablakok. Mindenutt huz be a hideg. Ha egy reteggel tobbet kene adnom ra akkor paplanhegyeket kene raraknom. Ugyanis en plusspizsiben alszok plusz ket paplan. Telen persze.

    Azon en is mindig kiakadok mikor anyuka setal az utcan rendesen feloltozve csizma meg minden a gyereknek meg kinn van mindene. Ugy erzem mintha kinoznak szegenyt. Foleg mostanaban erint rosszul ha ilyet latok.

    Na ez a buszos baleset biztos velem is elofordulna. Ezert gondolkozok azon hogy magamra kotom majd a gyermeket ha tomegkozlekedem. Szinte latom ahogy lezugunk a mtrolepcson babakocsival.Olyan kendos hordozot szeretnek az allitolag jo kicsi babaknak is. Es vennek egy stabilabb kocsit bevasarlashoz parkban setahoz stb

    előzmény:
    bluebell (61023)
    2009-05-12  15:10
  73. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 12. 18:5061029.

    Sziasztok Lányok!

     

    Korábban már jártam felétek kérdezősködni, és lassan talán realizálódik a családi kiköltözésünk... Lenne egy tápszeres kérdésem: hogy megy ez Angliában? Orvos írja fel, vagy lehet kapni nem csak patikában? És milyen árakban vannak? Egyáltalán ott mennyi idős korig javasolják a tápszert, és mikortól a tehéntejet?

    Ildi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. május 12. 18:3761028.

    Kriszta, köszi.   Szerintem is J. nagyon jó a gyereknyelvre fordításban, még komplikáltabb magyarázatoknál is.

    Szerintem itt a genetika kisebb részben számít, inkább a szülők hatása a döntő. (A tanulási problémák jóval később jönnek.  ) Ne aggódj, én abban egészen biztos vagyok, hogy Rubint elég inger éri a részetekről és abban is, hogy sokkal több mondókát-éneket tud, mint amennyit Te ki tudsz belőle szedni. Ez nálunk is így volt, hirtelen jött elő Kata sokmindennel.

     

    Vannak otthon nyáron szabadtéri előadások, én benne vagyok!!

     

    Gabi, de jó, hogy jelentkeztél! És hogy meggyógyultatok! Micsoda nyavalyák!   Érthető a döntésetek, remélhetőleg januártól sikerül a nursery.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. május 12. 17:2861027.

    Ugyan már Kriszta, nincs nálatok sem semmi baj. Rubin azért fiatalabb Katánál, majd jönnek nála is az éleseszű kérdések, figyeld meg.

     

    Ennyi idősen még Tomi sem tudott semmit megjegyezni, kétségbe voltam én is esve, de most már elég jól megy neki. Ezt is gyereke válogatja, van aki már szuperjó benne 2 évesen, van akinek még 4 évesen sem megy. Nem ugyanabban jók meg rosszabbak.

     

    Akkor inkább nem akarok a tanítónénivel beszélgetniBe kell érnem azzal ami a szülőin jut, igaz abból már nem lesz több ebben a tanévben, jövőre új tanítónéni...remélem azzal is hasonló viszonyban leszünk.

    előzmény:
    bluebell (61025)
    2009-05-12  15:59
  76. 2009. május 12. 17:0361026.

    Sziasztok Kisalnyok,

     

    gondolom mar azt hittetek, nem is jovok tobbet. Megint sokaig nem irtam. Kicsit osszejottek a dolgok. Jade eleg nehezen keveredett ki a nathabol, en is benyeltem valami wc-re futkosos, gyomorfajos nyavajat, jol megijesztve ezzel a paromat.

    De most mar mindketten jol vagyunk.

     

    Ugy dontottunk, hogy itthon maradok Jadeval. Beadtuk a jelentkezesi lapunkat egy nurserybe itt a kozelben, es van ra igeretunk, hogy januartol lesz helye a gyereknek. Majd meglatjuk....

     

    Remelem mindenki jol van. Wale szabin van a heten, ugyhogy talan lesz idom este kicsit visszaolvasni is, hogy ki hogy van.

     

    Kriszta csak a Te hsz-edet neztem amit az otthoni szinhazrol irtal.

    Azert erdemes atnezni a szinhazak weboldalait is, mert ahol van legkondi a nezoteren, mar pedig eleg sok szinhaznak van mar, azok szoktak nyari musort csinalni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. május 12. 15:5961025.

    Katának olyan intelligens kérdései vannak. Bár igazából nem csodálkozom rajta. Ezen gondolkoztam most fürdőszoba-takarítás közben, hogy ez min múlik. Gondolom, elsősorban genetika, ami nálatok nem hibádzik, nálunk már annál inkább. (van egy pár tanulási-problémás egyén a családban) A másik, hogy megfelelő időben, megfelelő ingerekkel tágítsuk az érdeklődési körüket. Ebben sincs nálatok hiány. Hihetetlen, hogy Józsi a történelemtudását is milyen ügyesen lefordítja gyereknyelvre. Azért remélem, ebben én sem vagyok túl hanyag. Szóval szerintetek melyik a meghatározóbb?

    Mert én még most is aggódok Rubinért, hogy még mindig nem nagyon tud megjegyezni egy több soros mondókát, verset, éneket kívülről. Csak nagyjából, vagy átköltve. Nem mondjuk elégszer? Mit csinálok rosszul?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2009. május 12. 15:3061024.

    Még annyit akartam, hgoy én szívesen mennék színházba megint. Ki van benne?

     

    Ágota, Mo-n is szervezhetnénk egy színházestét. Bár otthon lehet, hgoy nyáron szünet van, ugye?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2009. május 12. 15:1061023.

    Vera, nagyon drukkolok holnapra! Ha véletlen nemet mondnak, azért ne kenődj el, biztos, hogy találsz valami mást a környéken. Amúgy a legjobb időben vagy a keresgéléshez. Állítólag így húsvét táján, után szokták felvenni a következő tanévre  staffot. Ha gyakran szeretnél beszélgetni a tanítónénivel, akkor pl. rendszeresen ne írjatok házit, vagy mondd Tominak, hgy rúgjon szét néhány padot az teremben.

     

    Az eü-s nagynéném nekem is mindig azt mondta, hogy nem szabad bugyit adni estére. Szandra, te harisnyát a szoknyához adsz, nem? Én harisnyát, Londonban, még a "leghidegebb" téli napokon sem adok a lányokra nadrág alá. -10 fokban igen, Mo-n. A szobahőmérséklet szerintem is 19-21 fok között a legideálisabb. A babának sincs szüksége többre. Az csak Mo-n szokás, hogy felfütik a lakást, hogy izzadni lehet bent. Szóval Noémi, ne aggódj, semmi gond nem lesz. Eszter ötelete, a hálózsák, valóban nagyon jó, ha bejön a hideg az ablakon. Mothercare-ben is lehet kapni. Szívesen nekedadom a lányokét is, ha érdekel.

     

     

    előzmény:
    barackmano (61022)
    2009-05-12  14:58
  80. 2009. május 12. 14:5861022.

    Hú mennyit írtatok.

     

    Juj de jók az együttfürdős képek Tina!!! Azon a kékszemű képen Marci tiszta te.

     

    Vidd el Marcit moziba, én is vittem Tomit pár gyerekfilmre, igaz én majdnem mindet végigaludtam, de Tominak nagyon tetszett.

     

    Így végül is rendesnek hangik tesód barátja, nehezem hiszem el róla hogy leállt egy utcalánnyal.

     

    Juj Kriszta, te esel minden héten, de ez tényleg nagyon durván hangzott, vigyázz magadra!!! Bunkó buszvezetőÉn úgy útáltam a babakocsit, főleg ilyenek miatt is.

     

    Tomi egyszer akkor kiabált nagyon mikor spenót utám zöldet kakilt, neki az volt a nagy szám, egyébként én sem szeretek beszélni róla.

     

    Noémi, mi anno kifagyasztottuk Tomit, azaz éjjel sose volt bekapcsolva a fűtes, de nappal sem volt soha 20 foknál melegebb. Nem is lett fázós. Persze a másik véglet ami otthon van. 30 fok benn meg 5 réteg odakinn és később folyamatosan meg van fázva a gyerek. Neked is olyan eresztős ablakaid vannak mint nekünk? Szerencsére neked is őszi babád lesz, mire beüt a nagy zima (már ami itt van) kicsit megerősödik.

     

    Tomi iskoláját holnap szándékozom megkérdezni. Nagyonnagyon remélem hogy lesz nekik valami fizetős, ráadásul a ped. assz tanfolyamnak tantermi gyakorlat kell majd, de most majd kiderül. Ha nem kicsit el leszek kenődve, de majd keresek tovább.

    Mire ezt a sulit befejezem már 9 hónapot leszek ebben az oviban, azaz egy tantervi évet. Otthon is voltam fél évet ped. assz, (ott nem kell papír hozzá) talán azt is beleveszik.

     

    Tomi már tökre várja hogy menjünk a Beavers-ekhez. Reggel mondta is H-nek hogy ő ma nem megy iskolába csak oda, ne csináljon neki lunchbox-ot. Olyan jót nevettem.

     

    Pierce anyukája meg be van rendelve holnapra beszélgetni a tanítónénivel mert Pierce nem fogad szót. Kicsit meglepődtem rajta, olyan csendes kisfiú, ki nem néztem volna belőle, de a tanító néni sem.

    Engem még sosem hívtak be, ami egyrészt tök jó, bár néha irigykedem mások mindig dumálhatnak a tanító nénivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. május 12. 14:4661021.

    Eszter, látom, Enzonak minden szinten nyomod a kaki-témát  , még a mesében is . Nagyon jó ötlet amúgy!

     

    Szandra, én úgy hallottam, hogy a bugyi éjszakára nem ajánlott, de persze azt megértem, hogy félted őket, ilyen előzményekkel. Van, hogy Katára én is adok hosszú trikót a pizsi alá, még néha a zokni is bejátszik, mert le-lerugdossa időnként a takaróját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. május 12. 14:4161020.

    Tina, szuperjók a képek!

     

    Kriszta, Te jó ég! Jó, hogy nem lett nagyobb bajod! A buszsofő nem lopta be magát a szívembe.

     

    Vera, szerintem mindenképp fizetős állást keress, meglesz a papírod, addigra lesz tapasztalatod is annyi, amennyi kell.

     

    Szandra, jó lehetett a magyar buli, nem semmi, hogy a lányok 11-ig nyomták!  

     

    Én úgy hallottam, hogy amíg a baba nem jár, addig egy réteggel több ruhát kell rá adni, mint magunkra, ha már jár, akkor eggyel kevesebbet. A 13 fok nekem is necces.

    Éjszakára a 21 fok körüli a legjobb, túl melegben nem lehet jót aludni.

     

    Noémi, anno nálunk is elég hűvös volt, amikor Kata megszületett, de olcsón, talán 20 fontért vettünk egy kis olajradiátort - na, elfelejtettem a kinti megfelelőjét a Bricostore-nak és társainak, szóval ott.

     

    Katát wc-zéskor régóta gyakran az érdekli, hogy miből lesz a kaki, a pisi, hogyan működik a szervezetünk, erről kell mesélni. Ma azt kérdezte, hogy a víz miből van? Kémiaóra kicsiknek.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2009. május 12. 13:5261019.

    Háát... nem aludnék nálatok... én biz'a megfagynék... AZ én gyerekeim is még mindig bugyi-trikót vesznek fel. Én nagyon aggódok a kis veséjükért. Persze az is igaz, hogy ők húgyuti problémákkal születtek. Ígyhát én is abba a kategóriába tartozom, aki harisnyát ad rájuk még most is.Na jó, sapkát nem. Henike jobban bírja a hideget a kori miatt, meg az iskola "jótékony" hatása miatt, így van, amikor ő közli velem, hogy már nem kell a kabát... én meg hiszek neki.

     

    Henike otthon is járt balettozni, kellett a korihoz. Az itteni korcsolyázásának az eddigi legnagyobb akadálya azok a piszkos anyagiak.. De nagyon remélem, hogy hamarosan mehet. 

     

     

     

    De ráérek most... persze, aki tegnap takarított... Helga meg nézi a Noddy-t immár ezredjére.

    előzmény:
    Avocado2 (61017)
    2009-05-12  13:20
  84. 2009. május 12. 13:2861018.

    Szandra, balett tok jo! raadasul utana vissza tud majd terni a korizasra ha lesz alkalma, mert nagyon hasonlo mozgas. Biztos ugyi lesz, es tetszeni fog neki. Drukkolok hogy talaljatok.

     

    Jo, akkor a kakikat tobbet nem taglaljuk. Egyebkent lehet h a lanyokat ez kevesbe izgatja -Szandra, Kriszta lanyos anyak. Nalunk kozponti kerdes es az egyik fo motivacio h milyen alaku 

     

    Szerintem a babak nem banjak a hideget, ok meg sokkal jobban tudjak szabalyozni a homersekletuket mint mi. Az angolok eszmeletlenul aluloltoztetik a gyerekeket, de a magyarok meg meg tavasszal is sapka, harisnya...

     

    jajj mennem kell jott valalki 

    előzmény:
    teacska (61016)
    2009-05-12  13:03
  85. 2009. május 12. 13:2061017.

    Enzo most lesz 3 juniusban. Egyebkent reggel beszeltem a bolcsis ovonenijevel is es mondta h szerinte is jo idozites most elkezdeni. A nappallal nincs gond mert az egy eve nyaron valahogy magatol kialakult, ugyhogy "csak" az ejszaka van. Ma reggel mar szolt hogy anyu pisis vagyok de mar utana. Ez is valami.

     

    Nagyon edesek Marci es Panni ahogy egyutt furdenek. En amikor Karin ilyen kicsi volt annyi vizet engedtem csak hogy hason kinyomva kilogjon a feje es akkor nem kell fogni. Milyen nagyfiu mar Marci! És tok jo h Panni ennyit alszik. Lehet hogy most potolja be! Marci alvasarol mar reg nem irtal. Meg mindig olyan koran kel?

     

    Jezus Kriszta jajj ez eleg vadul hangzik. Gondolom jol megijedtel. Vigyazz magadra. Még jo hogy Coral nem esett ki. Ezek a hulye magas buszok. 

     

    Noemi, en hidegszoba-parti vagyok, nalunk Enzo mikor kicsi volt 13 fokban aludt hosszu ujju vastag halozsakban, takaroval, soha nem lett semmi baja. Karin is hidegben aludt, reggelre jeghideg lett a kezuk, de allitolag az immunrendszernek direkt jo a huvos szoba. Sokkal veszelyesebb ha a baba tulhevul. Ha jossz haza a Kenguru Gold boltban lehet tuti jo meleg paplanos halozsakokat kapni szerintem erdemes beszerezni.

     

    Megyek romeltakaritani. 

    előzmény:
    rintintin (61013)
    2009-05-12  09:44
  86. 2009. május 12. 13:0361016.

    Atya-gatya!!! Miket csinálsz, Kriszta?? Össze ne törd magad! Még szerencse, hogy nem esett komolyabb bajotok!

    Henike magától írogatja ezeket itthon. Egyre jobban érdekli az írás-olvasás. Mondtam, hogy IT tanfolyamra is jár az iskolában? Azt is imádja. 

    Ma megyünk megnézni egy balettot a lányoknak. Remélem, tetszeni fog mindenkinek. Carina is jön Jessicával, és akkor még pajtás is lenne.  Henike mindenképpen külön járna, mert ő már más korosztály. 

     

    Vera!

     

     Már a múltkor is mondtad, hogy megkérdezed Tomi iskoláját. Ne habozz, tedd meg! 

     

    Tina!

     

    Köszönöm a dícséretet a lányokra. Ha már leköti Marcit a mese otthon, akkor nyugodtan próbálkozhatsz a mozival. Biztos élvezi majd, csak a hangerővel lesz gondja, leglábbis nálunk azzal volt..

     

    Mi sem szoktuk elemezni a kaki formáját, max. annyi van, hogy "szép kaki". EZ meg onnan maradt, hogy amikor kórházban voltunk Henikével, akkor hasmenése is volt és azt mondták, akkor mehetünk haza, ha végre normálisat kakil, no ez volt a szép kaki. Úgy leste szegénykém, hog ymikor lesz már végre szép, hogy mehessünk haza. No, ez azóta is megmaradt és ennyit szoktunk csak megjegyezni a termésről.

     

    Panni alvása!

     

     

    Nagyon aranyosak a gyerekek a kádban. Nálatok is úgy van, mint nálunk, hogy egyik gyerek kék szemű, a másik meg barna? Nálunk Helgának van kék szeme, de nem annyira világító, mint Marcinak. Én is már elég korán betettem Helgát Henike mellé a kádba fürdetőkarikában. Ismered? Nekünk nagyon bevált. Sajnos már nem ülhetnek bele a kádba az ekcéma miatt, így nálunk nem a fürdés az est fénypontja. 

     

    Mostanában az a kedvenc elfoglaltságuk, hogy virágot ültetnek a kertben. Remélem, ki is nő és meglesz az örömük.

     

     

    Noémi!

     

    Én a 18 fokot hidegnek találom magamnak is, nemhogy egy babának. Persze a túlfűtöttség sem jó. Én biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a megfelelő hőmérsékletet.  Én inkább az öltöztetésre fektetnék nagyobb hangsúlyt, mert nekem bizony sokszor kihullik a hajam, attól, ahogy itt kezelik ezt a témát. Pl. alig egy hónapos gyerek mezítláb, nagy kabátban esőben, 8 fokban! De az ellenkezőjét is láttam már. Én mindig azt mondtam, hogy ugyanannyi ruha kell a babára, mint ránk, plusz egy réteg. A plusz egy réteg a fekvése miatt kell, de ha a Te lábad fázik, akkor az övé is. ( Ennek a mezítlábas lurkónak is az anyukája csizmában nyomult. AZ más téma, hogy az az Ugg volt, amitől én egyenesen a falnak megyek... de ez már tényleg más téma.)

     

     

     

    előzmény:
    bluebell (61014)
    2009-05-12  11:13
  87. 2009. május 12. 11:3061015.

    Azta micsoda kék szemek. Nagyon édesek együtt a kádban.

    Babám még nem tud akkorát rugni hogy ne aludnék tőle de a derekam néha ugy sajog hogy forgolodnom kell. Tegnap este meg arra ébredtem hogy didergek. Gyorsan magamra rántottam az extra takarót és elgondolkoztam hogy mi lesz ha itt lesz a baba és ilyen hideg lesz meg hidegebb télen. Szegény meg fog fagyni. Bár azt olvastam angol magazinban hogy babáknak elég a 18 fok is mégis ahány babás házban jártam mindenütt nagyon meleg volt. Be fogom ragasztani az ablakokat.

     

    előzmény:
    rintintin (61013)
    2009-05-12  09:44
  88. 2009. május 12. 11:1361014.

    Sziasztok. Tina, hihetetlen, hgoy már Panni is ekkora, hogy Marcival fürdik. Olyan jó lesz innentől, nálunk is úgy élvezik a lányok a közös fürdőzést, biztos nálatok  is fénypontja lesz a napnak. Tényleg nagyon jók a fényképek, de Marci gyönyörü szeme már a távoli képen is feltünő, nem is muszáj a közeli.

     

    Vera, felénk mindig van álláshírdetés NVQ2-vel. Szerintem ne vállalj el ingyenes munkát, most már, hogy lesz végzettséged és egy kicsi szakmai tapasztalatod is. Végül is, az hogy már fél éve? dolgozol, biztos sokat számít. Nem managernek akarsz menni. Ott nem maradhatsz, ahol gyakorlaton vagy? Mármint pénzért, alkalmazásban?

     

    Úgy látszik, én egy kicsit konzervatívabb vagyok, mert nálunk soha nem téma a kaki alakja. Ha Rubin valami megjegyzést tesz, akkor is igyekszem gyorsan lezárni a témát, persze  nem elutasítóan. Micsoda fantázia... vonatalakú, meg csigaalakú.

     

    Heni milyen ügyes, és főleg milyen kis igyekvő. Ezeket otthon írja magától?

     

    A múlkori kerítésen átesesem után, ma kiestem a buszból.  Hátraléptem, ugye a babakocsit ahogy hoztam ki, és nem figyeltem, hogy mekkora gap van a járdaszegély és a busz között. Zúgtam akkkkkooorát, mindenki szaladt a segítségemre. A babakocsi Coralostól rámdölt (neki nem lett baja). Nem voltam röhejes. Kicsit meghúzódott a bokám, meg lejött róla a plezúr. Egyedül a buszsofőr tett úgy, mintha misem történt volna, és indult tovább.

    előzmény:
    rintintin (61013)
    2009-05-12  09:44
  89. 2009. május 12. 09:4461013.

    sziasztok!

     

    Eszter, a dizelmozdonyos kakin nagyon jot rohogtem,meg a siastoc-on is Marci mindig azt szokta mondani,h. -Anya, ez a kaki karika alaku, de ne egyuk meg,jo??!!'  

    Eszter,tenyleg ne stresszeld magad a szobatisztasagon. nem valaszoltal,h. hany eves Enzo? ugy emlekszem, nyaron lesz 3...?

    Tesom baratja ezt a nyaralast meg akkor lefoglalta,amikor kulkon voltak azon a 3-4 honapon. es a legjobb barataival ment, 3-an mentek. es meg igy is hazajott a 2. heten. ugyhogy nalam kapott egy piros pontot. arrol meg nem szol a fama,h. a Fulop-szk-en mit csinalt,ha az utcan leszolitotta egy 12 eves utcalany

    amugy tesommal szokott menni:voltak St. Tropez-ban, telen voltak sielni, aztan Spanyolo.-ban nyaralni, meg Magyaro.-on is stb.

     

    Szandra, olyan ugyes lanyaid vannak!!!! Marcit mar mozieloadasra szeretnem vinni. ahanyszor csak elmegyunk a mozi mellett,mindig mondja,h. mikor megyunk mar oda? aztan ha eljon a hetvege,mindig elfelejtkezem rola...

    tenyleg uncsi lehetett a 45 perces zsonglorkodes! ugyesek es turelmesek a csajok,h. igy vegigultek!

     

    Noemi, de jo,h. ennyit mozog a babod!azert ejjel hagy aludni teged?

     

    kepzeljetek, Panni este 8:30-tol reggel 6-ig alszik!!!!akkor szopizik egyet es meg visszaalszik 1.5-2 orat!!! annyira jo!!!

    a heten eloszor egyutt furodtek marcival. P. meg nem tud ulni,igy ot tartottam,de olyan edesek voltak egyutt, csatolok kepet+ a gyonyoru kekszemu kisfiamrol is

    előzmény:
    barackmano (61012)
    2009-05-12  08:21
  90. 2009. május 12. 08:2161012.

    Micsoda dolgokról dumáltok itt éjnek évadjánNetfüggő banda. Igaz én is az vagyok, csak időm nincs már rá annyi

     

    Ez a siastoc szerintem is jó volt

     

    Kriszta, te kérdezted, beszéltünk H-vel is, mindenképp megkérdezem Tomi suliját, ha nincs semmi fizetős azt mondta szerinte vállaljak önkénteset is, ha úgy látom vezet valamire mint pl. tapasztalat. Azt tudom hogy keresnek embereket könyvtárba pl. de szoktak segítőket a kicsiknek is (az nem önkéntes).

    Majd szerdán kifaggatom őket.

     

    Nekem halál kényelmes lenne ott lenni, de nem tudom van e ekkora szerencsém.

    előzmény:
    teacska (61011)
    2009-05-11  23:39
  91. 2009. május 11. 23:3961011.
    Láttam az ELC-ben olyan keménylapos könyvet, aminek az elején egy WC van és ha megnyomod a gombot, akkor hallatszik, ahogy lehúzod.   Az én csajaimnak nagyon tetszett.
    előzmény:
    Avocado2 (61010)
    2009-05-11  23:35
  92. 2009. május 11. 23:3561010.

    olyat akarok amit a kocsiban lehet hallgatni. Es nem tul komplikalt. Most amit talaltam tok jo, raadasul autokrol szol, a masik meg a bilirol (hihi) a harmadik meg a nagyszulokrol. pont neki valo.

    na en is fuggo lettem 

    előzmény:
    teacska (61009)
    2009-05-11  23:32
  93. 2009. május 11. 23:3261009.

      Ezen most jót derültem... a férjem fia 13 éves és az anyukájával él természetesen.  

     

    Látod, még mindig itt vagyok, pedig már leragad a szemem... ezt hívják net-függőségnek, nem?

     

    Nekem a Pumukli volt a kedvencem, az is német, nem? Biztos azt is le lehet tölteni valahonnan.

     

    Szerintem is édeseket írogat... 

    előzmény:
    Avocado2 (61008)
    2009-05-11  23:17
  94. 2009. május 11. 23:1761008.

    Nagyon aranyos a seretlec 

     

    Szandra, tok jo lehetett a buli! A ferjed fia hany eves? O kivel el?

     

    Kepzeljetek talaltam a neten letoltheto nemet meseket ugyhogy tok happy vagyok. Enzonak akartam hogy tobb nemetet halljon.

     

    en is megyek aludni. siastoc 

    előzmény:
    barackmano (61007)
    2009-05-11  23:07
  95. 2009. május 11. 23:0761007.

    Ez a szobatisztaság egy hosszadalmas folyamat, sok türelem kell hozzá, úgy hallottam mindenféle visszaesésnél kicsit vissza kell venni, majd rövid idő után esetleg újra próbálkozni. A kaki sok gyereknek nehezebben megy és sokan szívesebben csinálják a pelusba.

     

    Hát ez nagyon tetszett Szandra hogy  nem mosolyogtam úgy mint a kopasz ürge

     

    Én ezt az egyet szeretem a lakásunkban hogy kicsi és megvan pár óra alatt. Igaz vagy 1 hete nincs időm rá.

     

    De édes a seretlec is

    előzmény:
    Avocado2 (61006)
    2009-05-11  22:37
  96. 2009. május 11. 22:3761006.

    igen, erre en is gondoltam hogy adok ra textilpelust es ugy majd zavarja. Egyebkent zavarni most is zavarja, mert amig volt is rajta pelus mindig rogton szolt h van kaki. Viszont hiaba tudott mar bilibe kakilni, ha szoba kerult, akkor azt mondta hogy majd inkabb a pelusba kakil. Merthogy az milyen jo. Szerintem most teljesen azon a ponton van hogy ura a szerveinek, csak szokas kerdese hogy reggel szoljon vagy kimenjen - viszont amig rajta a pelus nincs miert valtoztatni.

    Egy kicsit meg csinalom vegulis meg csak penteken kezdtuk, aztan majd meglatom mi lesz. 

     

    Tina otlete is jo, hogy a delutani alvasnal elkezdeni, mert akkor nem ebred olyan melyrol talan jobban oda tud figyelni.

      

    előzmény:
    barackmano (61004)
    2009-05-11  22:12
  97. 2009. május 11. 22:2961005.

    Már a hozzászólásom felénél tartottam, amikor elszállt....

     

    Olyan fáradt vagyok, hogy alig találom a billentyűket. Egész nap takarítottam , a végére már nem vigyorogtam úgy, mint ez a kopasz ipse... 100 %-osan így is csak a felső szinttel lettem kész, mert ennyire volt elég a 3 órás pre-school. AZ alsó szinten csak "tűzoltás" volt. 

     

    Köszönöm a Henike-dicsiket. Azóta kaptam ilyet is: seretlec 

     

    Eszter!

     

    Mi sem választottuk ki az időpontot, hanem készítettem egy képeslapot, amelyen felsoroltam az opciókat és ragsztottam képeket az adott országból, amiből ők választottak. Mi meg befizettük a kiválasztott utazást a választott időpontban. Természetesen megmondtuk az idő-intervallumot is, mert az ár szempontjából az nem mindegy.

     

     Vera!

     

    Örülök, hogy egy kis romantika is jutott Neked a 7végén.  

     

    Kriszta!

     

    Mi nem tudjuk még, hogy megyünk-e Mo-ra nyáron. Mi most voltunk és Gábor is megy. ANyósom jön Gábor fiával 2,5 hétre, lehet, hogy Anyukám is, így nem sok értelme lenne. Persze, a nagyszüleimet így nem látom, de ha otthon is lennék, akkor is csak egy délutánt töltenék velük... 

     

    Ágota!

     

    Biztos sikerült a vizsgád! Milyen vizsga volt ez egyébként? A leírásod alapján olyasmi, mint az IELTS.

     

    Tina!

     

    A szobatisztasághoz én nem nagyon tudok hozzá szólni, mert nekünk nagyon nagy szeremcsénk volt. Mindkét lány közölte velem, hogy most már nem kell nekik a pelus és tényleg, attól kezdve nem kellett sem éjszaka sem nappal. Henike 2,5 évesen mondta ezt, Helga pedig a második szülinapja előtt pár nappal. 

    Az elején még próbáltam erőltetni Henikével, de ha bepisilt, olyan elkeseredetten sírt, hogy nem volt szívem tovább erőltetni, így ráhagytam. Ezt követően kb. 3 hónap múlva mondta, hogy inkább a malackás bugyi, mint a pelus.

     

    Mi szombaton magyar buliban voltunk Hampenden-ben. EZ a Hemel Heamstead-i és Luton-i társaság volt, de voltak ott Hatfieldből is. Nagyon jó kis társaság volt, tele fiatalokkal. A mi gyerekeinkenk kívül még Ridilkó kislánya volt. De nagyon éltek a csajok, este 11-ig ott voltunk. Mindig fogtak maguknak valakit, akivel bohóckodtak, vagy beszélgettek.

    Előtte meg cirkuszban voltunk Hatfieldben. Furcsa volt, hogy nem voltak állatok. Nekem ugyan tetszett, de a lányoknak már kicsit unalmas volt a kétszer 45 perc légtornász-zsonglőr-bohóc. Carina-ékkal, a svéd barátnőmékkel voltunk, no, az ő kislánya már az első 15 perc után unta. Egyfolytában jött-ment. Így külön büszke voltam, hogy nekem mindkét lányom szépen végigülte mind a két felvonást. Mondjuk Henike felől nem is volt kétségem, hisz vele már többször voltam színházan is, de Helga két másodpercig sem tud egyhelyben maradni, no most rácáfolt.

     

    Nos, megyek és beájulok az ágyba, mert annyira álmos vagyok....

    előzmény:
    rintintin (60997)
    2009-05-11  16:11
  98. 2009. május 11. 22:1261004.

    Dízelmozdony, tiszta Tomi

     

    Lehet hogy valóban kicsit túlzásba vitted a pisitémát, hanyagold most az éjszakait kicsit. Szerintem az úgy szokás hogy éjszakára akkor szokták megprobálni levenni ha mondjuk pár hete totál szárazan kel fel. Enzo még kicsi, a keszthelyi szomszéd csaj nagyobbik fia 4 éves koráig pelusban aludt. Nem hiszem hogy kényelmességről van itt szó.

    Vagy mondjuk adj rá olyan pelust, nem tudom hogy hívják, ami nem szívja be teljesen és zavarja, akkor hátha jobban odafigyel.

    előzmény:
    Avocado2 (61002)
    2009-05-11  21:13
  99. 2009. május 11. 21:4861003.

    Hat meleg az sajnos nem nagyon van. Most itt ulok az irodaban, baba ki van takarva es rugdos erosen.szeretem ilyenkor kitakarni mert olyan jo nezni ahogy mozog a hasam. A munkat mara befejeztem. Lenne meg valami de holnapra hagyom mert szur egy kicsit a hasam fenn ,lehet tul sokat rohangaltam.

    Dizelmozdony?Lehet ha ilyet jatszotok nagyobb kedve lesz bilizni. Bar ha mindig csiga jon ki meg megunja

    előzmény:
    Avocado2 (61002)
    2009-05-11  21:13
  100. 2009. május 11. 21:1361002.

    Nappal Enzo mar egy eve szobatiszta, es most kicsit sajnalom hogy akkor nem vettem le rola ejjelre is a pelust rogton. Azert kezdtem el most, mert mar kakilt este parszor bilibe es kezdtem ugy erezni hogy elkenyelmesedik. Pl az esti meseolvasas kozben belepisil a pelenkaba mert lusta kimenni. Tulajdonkeppen ejjel nem pisil be akkor se ha nincs rajta pelus, hanem reggel meg delutan miutan felebredt es meg felalomban van. Mert ugye megszokta. Pont el is meseltem anyunak h vegul is mar csak errol kell leszoktatni, erre tegnap ejjel bekakilt meg ma delelott is ilyen meg soha nem volt. Lehet h kicsit tulsagosan stresszelem szegenyt a bilivel.

     

    Ma pl beszelgettunk hogy na milyen alaku lesz a kaki a biliben, en mondtam hogy csiga? vagy vonat? Erre o: Szerintem dizelmozdony alaku lesz.

     

    Most itt fulelek ugrasra keszen hogy nem hallom-e hogy nyogdecsel.

     

    Tina, bocs ha negativan hangzik, de nekem az hugod baratjanak sztorijarol inkabb az jutott eszembe hogy elmegy nelkule a Fulop-szigetekre nyaralni (ami ugye hires a csajokrol) aztan mikor valami baja van rohan hozza... azt hittem ez lesz a sztori vege, de persze nem ismerem oket ugyhogy lehetett akar romantikus is.

     

    Noemi, hogy birod a munkat nagy pocakkal? Meg a meleget? 

     

     

    előzmény:
    rintintin (60997)
    2009-05-11  16:11

Címlap

top