Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 6. 19:41201.
    Agota, ha a Kingston Hill-i korhazba (Kingston Hospital) mesz szulni, az nagyon jo! Nekem is ott volt az UH-m, es nagyon kedves es profi volt mindenki. A West Middlesexet probaltatok? En ott is voltam mar, a ciciultrahangos reszlegen, meg a balesetin, amikor a ferjemet elutotte egy jeep, es mindketto nagyon jo volt. Marmint az ellatas, a szinvonal. (Ha veletlenul aggodnatok: egyikunknek sincs semmi baja! :)) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 6. 19:35200.
    Sziasztok, ha valaki nem eloz be, en leszek a 200! :)))

    Jo sokat irtatok ma, csak igy tovabb. En meg sokat cipekedtem stb. , szakad le a derekam, szornyu. Decemberi fogadalmammal ellentetben nem hagytam ott a munkahelyem: amig nincs uj, nem akarok felmondani, nem birnek itthon semmitteve csucsulni.

    A Hyde parki kavezo jo nekem. Tobbiek?

    Most kicsivel jobb az internetem, kuldom a tablazatot. Irjatok, megkaptatok-e!

    Aztan meg huzok jogara.

    Sok puszi
    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 6. 18:25199.
    A Malév a következőket írja (ez általánosan igaz minden légitársaságra):

    "28-36 hetes terhesség esetén Malév-járaton akkor utazhat a kismama, ha orvosi igazolása van a szülészorvostól, mely: a szülés várható időpontját tartalmazza és igazolja, hogy egészségi állapota megengedi a repülést.
    36- 38 hetes terhességig a fenti rész kiegészül azzal, hogy 2 óránál hosszabb repülőútra csak akkor fogadható el a kismama, ha az orvosi igazolás az indulás napjához képest 6 napnál nem régebbi.
    A 38. hetet betöltött terhesség esetén maximum 2 órás repülőútra fogadható el a kismama. Az induláshoz képest 6 napnál nem régebbi orvosi igazolás szükséges. "

    Namost, én 29. hetes voltam, de a kutya se kérdezte, hogy hányadik hétben vagyok és van-e igazolásom (jó, nem volt giga nagy hasam). Svájci barátaink esetében megkérdezték, ott akkor volt a kismama a 30. -ban, egyszerűen azt mondták, hogy a 27. -ben van.

    Ciao,
    Ágota

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 6. 17:10198.
    Na ha a C-vitamin jo, akkor az nekunk nagyon jo, mert ugy eszem a citromot, mintha almat ennek, es inni is szinte mindig csak limonadet/teat iszom.

    Most akkor ez a Szuloszoba otthon egy pozitiv musor volt?, mert olyan emlekeim vannak, mintha remsegek is lettek volna benne (marmint korhazi allapotrol vagy micsoda. En a mai napig nem tudom nezni, a szuleseket. De tudom, mennyire fontos a pozitiv gondolkodas, es az allitolag segit is abban, hogy konnyen mennyen a szules-mint minden masban. . .

    Az tok jo, hogy igy segitesz az otthoni kollegaknak! Nekem biztosan kenegetne a hajamat, ha kernenek segitsek, adjak tanacsot. . . De hatha eljutok egyszer arra a szintre is. . . :))

    Jaj, azt szeretnem kerdezni, hogy kertek-e toled valami papirt, arrol hogy terhes voltal amikor repultetek haza most karacsonykor? Keszuljek ilyennel, vagy felesleges, nem szol hozzam a kutya sem, ha az x. het elott vagyok?
    Mar irtam, hogy szeretnek Magyaro. -ra tavasszal, ami a 26-27. hetre esne. Ja es en most 17. hetes vagyok, a baba elmeletileg jun. 25-re van kiirva, de szerintem jul. elso hete(i) lesz, ha nem erkezik meg elobb. . .

    Tobbiek? Biztosan este jottok megint!!
    Na akkor reggel olvaslak Titeket. . .

    Pusza

    Nikk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. január 6. 15:21197.
    Ó, bakker, írtam, aztán jól mellékattintottam, kezdhetem megint.

    Szóval:

    Szia Niki!
    Leánykánk - Kata lesz - igen mocorgós kis darab. A múlt héten, amikor a GP-nél voltam, vagy 2 percig keresgélte a szívhangot, mert állandóan elmászott a csajszi a lehallgató alól. Néha már fájdalmas kezd lenni, amekkorákat rugdal.

    Párom anyukája még nem semmi, a múltkor rendesen - persze nem túl komolyan, mert nagyon szeretem - veszekednem kellett vele, hogy igenis és elbírok 2 db nagypárnát és 2 lepedőt és nem mozgáskorlázott vagyok, csak terhes. Persze, elnevette magát. :)

    A szüléstől nem különösebben félek - most még -, otthon mindig néztem a Szülőszobát és nekem nagyon pozitív volt, hogy láttam, másoknak is sikerül. Azt hallottam, hogy a szülés gyakran olyan, mint az anyunkánké volt, tehát lehet, hogy Neked nagy-nagy mákod lesz. Az én anyum az átlagos 6-8 órát hozta az én esetemben és az öcsémnél is. Persze, lehet, hogy ez csak afféle népi bölcsesség, mint az, hogy ha nem vagy rosszul, akkor fiad lesz. Nekem speciel 1 hónappal ezelőttig meg sem kottyant a terhesség és mégis lány. Anyukám szintén nem velem, hanem az öcsémmel volt rosszul, de végig.

    Én még azt is olvastam vhol a neten egyik nap, hogy ha a szoptatás alatt nagymennyiségű természetes C-vitamint kajál az anyuka, akkor kevesebb a valószínűséges, hogy a gyereknek mindenféle allergiái kialakuljanak.

    Hú, én sem szülnék itthon, jobb az, ha kéznél van a doki, biztos ami tuti. Niki, Te mikor is szülsz?

    Nekem jó a központ, ha a többieknek is!

    Na most már tényleg megyek vásárolni, estefelé benézek még. Eddig ma a munkahelyemmel is online voltam, összejött pár kérdésük.

    Puszi, Ágota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. január 6. 14:38196.
    Sziasztok!

    Remelem Agota minden o. k. lesz a papirjaiddal minel elobb. . . Akkor a parjainkat ossze lehetne kotni ;))) es izgulhatnak egyutt!! Jol esik mondjuk a gondoskodas, de sokszor messzire megy es azt mar nehezen viselem, amikor tizenotodszorre kerdezi meg, ettem-ittam-e ma mar, es eleget, es mit. Es oltozzek fel rendesen, es ne vigyem a fel kilos szatyrot. . . Na ilyenkor mar az agyamra megy, hiaba tudom, csak ov.

    Jaj, es akkor aktiv a kis lanyka? Es meg lehet tudni mi lesz a neve? Es te nem felsz a szulestol? En az elejen teljesen kivoltam, hogy Ur Isten, most akkor szulni fogok-igaz, van ezzel kapcsolatban egy kellemetlen emlekem. Aztan jott egy ido, amikor nem feltem, es most megint felek. Anyukam persze olyan szerencses volt, hogy engem is, meg tesomat is "kipottyantott" 10 perc alatt-szo szerint. (bezzeg neki nem volt emelygese egy percig sem mint, nekem. . . meg mindig. . . . de ezt mar le se merem irni ide. . . )

    Tegnap olvatam a Mindentudas Egyeteme honlapjan, amit eddig is tudtam, csak nem ennyire melyrehatoan, hogy az anyatej milyen fontos a mindenfele sulyos betegsegek megelozeseben (szivbetegseg, koleszterin szint, vernyomas, cukorbetegseg, stb). Remelem, lesz sok-sok hami a bebinek!!! Es kepzeljetek, ezen teljesen ledobbentem, hogy az anyatej osszetetele annak megfeleloen valtozik, menny idos a baba. Persze, lehet Ti ezeket mar regen tudtatok, de nekem egy csomo dolog meg mindig uj.

    Most latom, Agota irtal megint, hogy nincs hely a korhazban. . . En is hallottam, hogy ez itt normalis, azt hiszem Evi is irta korabban, hogy egyik ismerose igy jart. Ezert is mondta el nekem a midwife-om kb. haromszor, hogy szuljek otthon, de nem jott neki ossze :)) Minden o. k. lesz igy is!!! Ne izgulj!

    A hellyel kapcsolatban nektek jo a kozpont-kozpont, marmint a Hyde-park, vagy ilyesmi? Ott van egy edi kavehaz a to mellet, en eleg surun jarok oda. Nem hiszem hogy olyankor tul busy lenne-bocsi-, es ott ellehetnenk egy jo darabig, vagy van egy csomo Starbucks az Oxford Streeten-ha szeretitek. . .
    Nem egy eredeti otlet, de mukodhet.

    Na jo, most befogom a szamat.

    Puszi mindenkinek!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. január 6. 14:10195.
    Na képzeljétek!

    A kinézett kórházban márciusra nincs hely :((, tehát most egy másikban próbálkozunk, ami nincs annyira közel, de még túl messze sem (térkép szerint), Kingstonnak a szerencsére felénk közelebb eső részén , Richmond alatt. Mi lesz, ha ott sem lesz hely? Gondolom, ez itt általános a nagy zsúfoltság miatt, de nyugodtabb lennék, ha már tudnám, hogy hova kell menni. . .

    Ágota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. január 6. 13:49194.
    Sziasztok!

    A mi internetünkkel is van valami, elég tetű. . .

    Köszi Zsuzsi az óvást, persze tartózkodom a mókusoktól, cicáktól. A kutyáktól csak azért, mert nincs (otthon az anyukámnál van, imádom!)
    A párom addig ment el a 'tiltásban' hogy még azt is rossz szemmel nézi, ha néha szénsavas ásványvizet iszom, mondván, hogy a szénsav elvonja a kalciumot és mi lesz szegény babácska csontocskáival. Picit szélsőséges a drága. :))

    Vera, itt egész héten nem láttunk napot, ma végre előbukkant! Ki is használom a jó időt egy kis mászkálásra.
    A jövő péntekre én sem tudok talihelyet javasolni, komolyabb helyismeret híján.

    Most össze-vissza kell ügyintéznem telefonon (!) - gondolhatjátok, hogy nem mindent értek meg kristálytisztán. . . A GP-m még a múlt htéen elküldte a papírjaimat a kórházba, ahol majd szülünk, ott meg nem találják, szóval nyomozás van. Állandó problémaforrás a nevem valamiért. Szerencsére a GP-s asszisztens csaj nagyon rendes, csomót segít.

    Szép délutánt mindenkinek!
    Ágota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 6. 10:44193.
    Sziasztok!
    Tünde, Encsi mennyi idős? Olyan rossz a memóriám, a táblázat meg otthon van lementve.
    Zsuzsi, nagyon jó lehet, hogy a férjed mindent megcsinál, biztos sokat segit.
    Mondjuk én sem panaszkodhatok, az enyém is főz. Sajnos indiait ritkán, inkább mi is hozatunk, vagy veszünk. Én is imádom. Én nem tudok olyan jól főzni. Tominak azért én szoktam. Szegényke :)))
    3 nap múlva megyek én is. Hol lesz akkor a tali? Nekünk mindegy, megyünk akárhova.
    Milyen idő van ott? Itt tegnap tiszta tavasz volt, ma meg hideg megint.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 5. 23:36192.
    Visszakukkantottam. . . Az indiai nagyon fincsi volt. Mmmmmm.

    Szoval nem Franciaorszagon keresztul jottunk, gondolom, meglepeteseben beszelt franciaul, vagy engem nezett francianak. . . De nagyon vicces volt az egesz. Kedves volt, nem undok. Jot nevettunk.

    Akinek privivel tartozom (Anita!!!), kerem, bocsasson meg! Majd irok. De ettol a lassu internettol megorulok. Otthon sokkal jobb volt.

    Jo ejt, Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (191)
     
  11. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 5. 22:51191.
    Szijja Zsuzsi!

    Ne búslakodj, Encsi nem felejt könnyen. A kolbászról még mindig tudja és mondja, hogy "Zsuzsi hozta".
    Ti most Franciao-on keresztül jöttetek? Vagy miért beszélt veled franciául a vámos?

    A 11 óra szerintem jó, eddig azzal kapcs-ban nem volt ellenjavaslat. A helyre senki nem írt semmit az tény. Én nem ismerem Londont, tehát ezért nem tudok nyilatkozni. De amit te körvonalaztál, hogy park közelében, az szerintem tuti lenne.

    Jó étvágyat!
    Pussz.
    T
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (190)
     
  12. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 5. 22:41190.
    Ja, es meg mielott eliteltek, hogy milyen rossz haziasszony vagyok: sajnos poratka-allergiam van, ezert hagyom, hogy a ferjem porszivozzon. . . :)

    Agota, azert vigyazz azokkal a mokusokkal! Ne nagyon erintsd meg oket. Tavolrol nagyon aranyosak, de remes virusokat hordoznak (ezert nincs Angliaban voros mokus, csak ket szigeten).

    Most egyebkent eleg feltekeny vagyok. Eva atveszi a helyemet Encsinel. . . :)

    Varom a jovo penteki talalkozot! Melyen hallgattok - hogy all a dolog??? Mikor, hol?

    Puszi, jo ejszakat.
    Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 5. 22:33189.
    Sziasztok!

    Na, megjottunk. Eloszor is dicsekszem egy kicsit. Lehet, hogy az en uram munkamanias, de a haztartassal kapcsolatban is hasonlokeppen erez! O porszivozik (amiota itt lakunk, egyszer se volt a kezemben a porszivo), de neha surol, vasal, mosogat is! Fozni meg imad. Bar most epp indiai takeaway-t hoz! :) Mindjart itt is lesz, ugyhogy gyorsan kell irnom.

    Kesz a tablazat frissitett verzioja, nemsokara kuldom, de ma mar lehet, hogy nem fer bele - az internetunk rosszalkodik, ma otszor kellett ujrainditanom a gepet.

    Nikivel egy oraja beszeltem, puszil mindenkit.

    Kesett a gepunk, szornyu volt, halalfaradtan ertunk haza. De utkozben jol felviditott a hataror, akinak probabol a regi tipusu szemelyimet adtam oda. . . Ket ujjal megfogta (eleg rossz allapotban is van szegeny okmany, penesz stb. ), es ezt kerdezte: keszkosze? (franciasok, hogy is kell ezt irni?) Majd skot akcentussal: "What EXACTLY is this"? Erre felajanlottam, hogy eloveszem az utlevelemet, amig keresgeltem, meg tovabb kerdezett: "What do you precisely USE this for??" Olyan jot nevettunk a ferjemmel. . . Egesz este ezt ismetelgettuk.

    Na, haza is jott apa (most mondja, hogy mindjart porszivozik) :)))) szoval megyek. More later!

    Puszi mindenkinek,

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 5. 22:21188.
    Jóestét!

    Anita, te végülis el tudsz szerinted jönni jövő pénteken? Vagy még nem is bizti, hogy mentek Görögo-ba? A mézes-hagymás orvosság receptjét lásd a 86-os hozzászólásban! Niki nem próbálta ki, mert ugye akkor nagyon émelygett, és már a hagyma említésétől elfogta a hányinger. Tény, hogy nem olyan vonzó, mint a forralt bor, de ugye azt a kismamiknak nem szabad.

    Mi alles zusammen 4 év 4 hónapot éltünk Svájcban. Encsi 2003-ban született és mi 2000 nyarán mentünk ki. Hogy mit is csináltam addig? Hát bizony sokszor volt rossz hangulatom, és haszontalannak éreztem magam. Igyekeztem persze, amennyire tudtam hasznosan eltölteni az időt, pl. megtanultam franciául (akkor még Genfben laktunk). A munkakeresésnek többször is neki futottam, gyengébb és sokkal jobb francia tudással is. De nem jött össze. Amikor Encsivel terhes voltam, megtudtam, hogy jogosult vagyok munkaügyi központ által fizetett tanfolyamra, ha a konzultánsom úgy ítéli meg, hogy azzal könnyebben jutnék munkához. Így pénzbeli juttatást nem kaptam (mert sosem volt állásom Svájcban), de egy francia üzleti nyelvtanfolyamot igen. Meg közben a hónapról-hónapra növekvő pocakommal munkát kellett természetesen keresnem, amit le kellett regisztrálni a központ felé. Naná, hogy senki nem akart alkalmazni a pocimmal ;-) Plusz, akkor még senkit nem ismertem, nagyon lassan alakult ki a (főleg magyar) baráti kör. Itt már úgy érzem gyorsabban alakul:-)) Lehet, hogy ez a sok költözésnek tudható be, legalább valami előnye is van a költözködésnek. Némi rutinra tesz szert az ember a kapcsolatok kialakításában.

    Jaj, gyerekek ez az itteni egészségügy annyira borzasztó. Encsinek még mindig nem kaptunk időpontot az allergia vizsgálatra, pedig most már a privát biztosítón keresztül intézzük. Ma küldtük el nekik a GP beutalóját, és azt mondták, hogy azt 5 azaz ÖT munkanapon át tanulmányozzák, utána nyögnek valamit, hogy jóváhagyják-e és kifizetik-e a vizsgálatot. Szerintem itt tuti, hogy emberek halnak meg ettől a gyorsaságtól :-(( Ha nem kapunk belátható időn belül időpontot, szerintem fogom a gyerekemet, és hazarepülők vele, hogy ott végezzék el azt a nyavalyás vérvételt, merthogy csak arról lenne szó. És hogy a vért megnézzék néhány allergénre.

    Na nem nyavalygok tovább.
    Legyen szép estétek!
    T
    előzmény:
    morena. (187)
     
  15. 2005. január 5. 13:59187.
    Sziasztok lanyok,
    csak gyorsan bekoszonok, mert mennem kell mindjart. . .
    En is csatlakozom a megfazottakhoz, bar remelem ok mar jobban vannak!
    Ugy latom, az en ferjem a leglustabb, neki sokszor meg a kaves poharat kivinni a szobabol maga utan is 'megerolteto'. . . probalom persze nevelni, de nem tul sok sikerrel. . . tud pedig fozni is, ha akar:-) O inkabb menni szeret, ugyhogy a vasarlast, meg szamlabefizeteseket, stb. szivesen megcsinalja. Igaz, hogy itt mindent vagy az interneten, vagy atutalassal fizetunk. . . Remelem, ha jon a baba akkor tobbet segit majd azert.
    Agota, az a forralt boros gyogymod nagyon jol hangzik, csak sajnos se bort, se aszpirint nem lehet nekem inni-enni:-(
    Mi volt az a mezes hagyma? Bar az mar nem hangzik annyira vonzonak. . .
    Puszi,
    Anita
    előzmény:
    Deme71 (186)
     
  16. 2005. január 5. 13:41186.
    Lányok,

    egy régi kedves kollégám, nátha, miegymás esetén a '2 aszpirin forralt borral' megoldásra esküszik. Nem lehet nagyon rossz!

    Ja és amikor a párom meg van fázva, ugyanakkor be van szervezve fiúbuli komolyabb mennyiségű alkoholfogyasztással, érdekes módon mindjárt másnaptól sokkal jobban van! A fertőtlenítés ugyebár.
    És akkor még a jóféle mézes pálinkáról nem is beszéltem. . . De lehet, hogy én már - a megvonás miatt - csak alkoholos 'gyógyszerekben' tudok gondolkodni?!

    Az én férjem bármit megcsinál, csak mosogatnia ne kelljen - pedig szerintem a porszívózásnál nincs utálatosabb dolog. Szerencsére nem ugyanazt utáljuk mind a ketten. :))

    Köszi szépen, Tünde! Mennyi ideig éltetek Svájcban? Mennyi ideig nem dolgoztál Encsi születése előtt? És hogy bírtad, mivel foglaltad el magad?

    Gyógyulást a betiknek!

    Ágota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. január 5. 09:49185.
    Szisztok!
    Tünde, sajnos a férjem takarítása kimerül abban, hogy felmossa a padlót. Úgyhogy előre rettegek mi vár rám. De nem baj, szívesen csinalom, megérdemli, mert egyébkent tenyleg nagyon rendes.
    Ma reggelire kipróbáltam a mézes-hagymát, remélem beválik, nem akarok így hazamenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 4. 22:34184.
    Sziasztok!

    Tegnap majdnem mindenki írt, ma meg sehol senki? Bár asszem Zsuzsi ma jön vissza, így ő felmentést kapott :-))

    Hát alig győzlek visszaolvasni benneteket. Vera micsoda rendes férjed van, takarít! Ez igen! Az enyém főzni, mosni tud, igazából gondolom takarítani is, de azt meg szokta hagyni nekem. Akkor neked nem is kell már, ha visszajöttök, nem?

    Zsuzsi a te párod meg munkamán? Bár az enyém is csinált ilyet néha, hogy beugrott Pesten is letölteni a leveleit és egyéb fontos dolgokat elvégezni. Ez a multinacionális cégek hátránya. Sok helyen van belőlük.

    Ágota, én mielőtt idejöttünk Svájcban éltem. Ott sajnos nem tudtam dolgozni, mert borzasztó nagy a munkanélküliség, és nagyon nem egyszerű munkát találni. Encsi ott született majdnem 2 éve. Egyébként közgazdász végzettségű vagyok, a külkeren végeztem anno 96-ban. Svájcba a Totalgaztól mentem ki, ami azóta már beolvadt a Totalba (benzinkút). Francia nyelvtudásom alapjait ott szereztem meg a bp-i cégnél.

    Vera, Zsuzsi remélem, mihamarabb meggyógyultok. Ha nem megy, próbáljátok ki a korábban leírt hagymás-mézes ősi orvosságot. Biztos segít.

    Puszi mindenkinek
    T
    előzmény:
    barackmano (183)
     
  19. 2005. január 3. 21:45183.
    Köszi a Tomi nevében is Ágota!
    Niki, 9-én megyünk. Már látom hogy egész hétfön takarítani fogok (mindig ez van :((( )
    Sajnos angolügyben nekem is van mit behozni. A férjemet és a barátait már megértem, de a telefonálókkal nekem is gondjaim vannak, Tomi mellett eléggé visszafejlödtem, a férjem nem az a beszédes tipus.
    Végül is de. itt is kisütött a nap, 3 órát sétáltunk, tiszta tavasz lett. . . aztán beborult.
    Jó éjt mindenkinek.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 3. 19:38182.
    Helló Lányok!

    Nagyon aranyosak vagytok!!
    Niki, a pocakos kép 2 hete készült. Bízom benne, hogy a hátralévő kb. 2 hónap alatt már nem jön fel nagyon sok kiló rám (eddig 6-ot kaptam magamra).
    Otthon - a János kórházba jártam - volt 4, vagy 5 uh-m. Asszem, 5.

    Tény, hogy sokkal vacakabb időre számítottam, úgyhogy pozitívan csalódtam. Itt van mellettünk a Wandsworth park, és amikor nincs különösebben szél, viszont van napsütés, lejárogatok olvasni, nagyon fel bír tölteni! Ja és tele van mókusokkal. :) Meg a gazdikat sétáltató kutyákkal, akiket imádok. . . . a kutyákra gondoltam. :) Bár a múlt héten nagyon vigyorgott rám egy 2kutyás pasi - szerintem a hosszú kabátban nem vette észre a pocakomat. :)

    Nekem is jó a 11 óra, bár én tudok alkalmazkodni bármihez!
    Kellene valamit főzni Életem Fonalának, mire megjön a robotból. :) Meg szeretek is főzni, hálás közönségnek jó! Minden héten legalább 1x túrós palacsintát is rendel.
    Szilveszterkor ő főzött, vörösboros-gombás marhapörit - állati jól csinálja -, másnap pedig közösen lencselevest - mert ugye a pénz az idén se jön rosszul.

    Mi karácsonyra még hazaugrottunk, csak 7végére, mert a páromnak hétfőn már dolgozni kellett, azért így is jó volt. Tulajdonképpen ez volt az első nyugis karácsonyunk, mert eddig mindig mi mentünk a szülőkhöz, mint a vándormadarak, most viszont, mivel már nincs otthon kocsink, ők jöttek hozzánk.

    Vera, Tünde, nagyon helyesek a gyerkőceitek! :)))

    Megyek, rittyentek valami kaját.

    Sziasztok,
    Ágota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. január 3. 17:59181.
    Sziasztok!!!

    Szia Agota!!! Annyira orulok Neked/ Nektek!!! Es nagyon cuki a hasad! Mostanaban keszult a kep?
    Az uh-rol annyit tudok neked mondani, hogy itt altalaban ketto van, ha nincsen semmi komplikacio, az elso a 12. het korul van, a masodik pedig a 20. het utan valamikor. De te ugye most erkeztel, ezert nem vizsgaltak meg meg itt. . . , lehet hogy csinalnak. Neked otthon mennyi uh-d volt a terhesseg alatt?
    3 es fel hete vagytok itt? Hat akkor legalabb az elso benyomas jo lett-mar ami a karacsonyi napsutest illeti. . . :))
    Az angollal meg minden o. k. lesz idovel.

    Nekem jo a 11 ora- mar ami a talalkat illeti-, mert egyenlore ugy tunik, nem fogok dolgozni. . . , sajna. De nagyon sajnalom, hogy nem lesz ott Evi es Anita is lehet, Gorogorszagba megy. . .
    Tenyleg Zsuzsa mi lett a konyvesbolti munkaval, vagy meg nem valaszolt a manager?
    Mikor jottok haza Vera/ Zsuzsa Magyarorszagrol? Vigyazzatok magatokra, nem am nagyon megbetegedni!!!

    Puszi

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2005. január 3. 16:59180.
    Sziasztok!!!!

    En is szeretettel udvozollek Agota!!!!
    En amikor kijottem Angliaba akkor szinte annyit beszeltem hogy yes + no plusz azt hogy ehes vagyok. Azota van egy Cambridge-i nyelvizsgam amit az erkezesem utan masfel evvel tettem le. Ugyhogy ne felj . menni fog!!!!! (ha nekem sikerult)

    Ugy latom ma mindenki nagyon tevekeny a forumon. En meg sak most erek ide. Ma meg nem dolgozok de holnaptol mar igen.

    Tegnap volt szerencsem megismerkedni Encsivel es Lacival.
    Encsi egy kicsit szegyenlos volt az elejen de egy "kis" ido mulva feloldodott es beszelgetett velem. Nagyon aranyos!!!!

    Mindenkinek jo talit kivanok sajnos en nem leszek de hatha majd nekemis lesz olyan hogy nem kell dolgozni mennem. ;)))))

    Sziasztok
    evi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 3. 15:59179.
    Zuzsi, nem semmi a férjed. így szeret dolgozni? :)) Én szívesen maradnék még ha itt lenne az enyém. Most telefonált, de a végén szakadozott a vonal, nem értettem mit mond.
    Deme megnéztelek, aranyos pocid van.
    Tomi akar nektek írni. Itt csápol.
    . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . fvvvvvvvvpcpfpfy c ez k. xuux yxuupoookk kk kéké vóü
    Remélem értitek.
    puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 3. 13:23178.
    Üdv mindenkinek!

    Én még csak mostanában tértem magamhoz, mert a Kisasszony odabent egész hajnalban szambázott - szerintetek nem tekeri össze-vissza magára a köldökzsinórt??? -, alig aludtam valamit, ezt próbáltam bepótolni.

    Bocsika, hogy őszinte legyek, teljesen 'szűz fórumos' vagyok. Eddig elég sokat dolgoztam, időm sem nagyon volt és valahogy nem is gondoltam rá.
    Demeter Ágota voltam lánykoromban - :) -, most már a férjem után Horváth-Demeter. A jelszó: katababa

    Eddig is elég érdekesen éltünk: az elmúlt 2 évben a párom Németországban dolgozott, én pedig otthon, így hol hetente, hol 2-3 hetente találkoztunk, többnyire ő jött haza a hétvégékre (előtt már együtt éltünk 4 évet otthon). Szerettünk volna már együtt lenni és lett ez a lehetőség, hogy az itteni irodába jöjjön dolgozni. Mivel babát is szerettünk volna már, valahogy minden simán összejött, aminek nagyon örülök - néha kicsit aggódom, hogy túlságosan is szép minden, de ez biztos csak para. . .

    Én otthon október végéig dolgoztam, egy bankban voltam, ahol az értékpapír-értékesítési hálózatot koordináltam, ha érdekel valakit, majd mesélek róla. Szerettem a munkát, bár az utóbbi 6 évben lényegileg ugyanazt csináltam - és így kissé unalmassá vált -, csak az emberek változtak közben. Nagyon jó munkatársaim voltak, akikkel bulizni, moziba is jártunk, ez sokat dobott a dolgon.
    Itt lakásilag berendezkedtünk nagyjából, most fogjuk megvenni a bababútorokat.

    Ti mivel foglalkoztok és mióta éltek itt?
    Ahogy egypár bemutatkozó oldalra rámentem, hát mit kell látnom?! Mindenki fiatalabb nálam. . . :((( Na jó, azért annyira nem esem kétségbe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. január 3. 12:12177.
    Sziaszotok!
    Deme udvozollek en is!
    Tunde most vettem eszre, hogy egy par kerdesedre meg nem valaszoltam, bocsi. . .
    Nem sikerultek rosszul az unnepek, csak en inkabb hazavagytam, az volt a baj. . .

    A ferjem 2szer volt Mo-on, mindketszer telen -10-15 fokban. . .
    Tetszik neki Mo, es szivesen jon, ha van eleg szabadsaga, de en tobbszor mentem egyedul is, es az igazat megvallva, nekem egyszerubb nelkule menni, mert ha egyutt megyunk, akkor kocsit berelunk es kirandulgatunk, hogy azert lasson is vmit, csak ugy nagyon gyorsan eltelik az ido, es nem jut eleg ido a csaladomra es a baratokra. . . de azert jo lenne ha egyszer tavasszal-nyaron is mennenk es elvihetnem egy-ket szep helyre.
    Jo nektek, hogy mar le is foglaltatok a jegyeket, nekunk minden olyan bizonytalan egyelore, hogy csak tervezgetni tudunk meg. . .

    Gorogul mindennapi szineten eleg jol beszelek, de meg boven van mit
    tanulnom. . . Spanyolul folyekonyan tudtam, de mostanra a tudasom eleg passziva valt sajnos, mivel evekig nem hasznaltam a nyelvet.

    Zsuzsi, elkuldtem az adatokat!

    Puszi, anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (155)
     
  26. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 3. 11:55176.
    Jaj, Vera, te is? En is jol megfaztam. Kicsit mar en is vagyodom haza (Angliaba), mert itthon (Budapesten) valahogy nem tudjuk olyan nyugisan egymasnak szentelni az idot, mint ott. Kepzeljetek, a ferjem egy orult: mivel multinacionalis cegnel dolgozik, aminek Budapesten is van irodaja, ma bement dolgozni!!! Csak ugy, onkentesen, tulajdonkeppen semmi teendoje nem lenne. En pedig bosszubol mostanaig aludtam.

    Deme, ugye mar nem dolgozol? Elarulhatom a neved itt a forumon? Igazabol mi mindig nevvel irogatunk, ellentetben mas forumokon. Kerhetek jelszot is? A tablazatba is beirhatom?

    Eddig Magyarorszagon eltetek? Mit csinaltal?

    Hu, mennyi kerdes! :)

    Tok jo, hogy Richmond mellett vagytok, mi is!!! :)))

    Akkor most bator leszek es mondok egy penteki idopontot. 11 ora? Hol talalkozzunk? Szerintem valami gyerekbarat, csondes kavezoban kene a kozponthoz kozel, ami mellett van park, hogy setalhassunk is. Otletek? Remelem, jo ido lesz!

    Mindenkinek sok puszi, Zsuzsi
    előzmény:
    barackmano (175)
     
  27. 2005. január 3. 11:00175.
    Sziasztok!
    De jó, hogy itt vagy te is Deme, tényleg szaporodunk. Kérhetek egy jelszót? Én is március első hetében születtem, mint talán a babád is fog. Nekem az utolso hónapban nem csináltak semmi különös vizsgálatot, csak vérnyomást mértek és szívverést néztek havonta egyszer.
    Már alig várom, hogy menjek haza, a férjem már otthon van, azt igérte ma takarít. :)))
    Most olyan nyomott kedvem van, hideg is van kinn, meg is vagyok fázva és olyan csendes lett minden.
    puszi , VVera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. január 3. 00:11174.
    Köszi, Tünde, nagyon megnyugtattál a nyelvvel kapcsolatban!
    Benne vagyok a 14-i találkozóban!

    Jó éjt, annak, aki még fent van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 3. 00:07173.
    Sziasztok!

    Deme71 szeretettel üdvözlünk itt a topikon. Jaj, ez olyan jó dolog, hogy így szaporodunk :-)) MIndenféle értelemben, a topikon, a világon!!
    Szóval akkor még egy "déli" lakos. Niki írta mostanában valamikor, hogy a találkánk "észak-déli" találka lesz. Ha ráérsz, és van kedved, eljössz te is? Azt ugyan még nem beszéltük meg, hogy hol, de azt már igen, hogy jan. 14-én találkozunk. Tényleg lányok, még az időpontot sem beszéltük meg.

    Az angollal még nekem is adódnak gondjaim, főleg, ha a telefonba hadar valamit az ügyintéző kisasszony. De pozítivan állok a dologhoz, biztos belerázódunk (ha már a franciát is sikerült nulláról megtanulnom, és az szerintem nehezebb nyelv), tuti, hogy az angolt is fel lehet eleveníteni, elmélyíteni itt Angliában. Mi két hónapja költöztünk ide, és még mindig küzdünk, próbálunk beilleszkedni, de biztos idővel megszokjuk Angliát is.

    Na szép álmokat!
    Tünde
    előzmény:
    Deme71 (172)
     
  30. 2005. január 2. 23:54172.
    Elküldtem, Plumtree! Köszönöm a kedves fogadtatást! :)
    Közben összedobtam a bem. oldalamat is.

    Még nem tudjuk pontosan, meddig maradunk, 1-2-3 év, ahogy alakul a páromnak - egy német bank itteni irodájában dolgozik -, és ahogy érezzük magunkat. Eddig jó! Teljesen feldobott ezen a héten ez a pár napos nap! Mivel én 3 évet itthon szeretnék maradni a babácskával - asszem, már beértem rá agyilag és 14 év meló után jó is lesz ez így - nekem úgyis mindegy, hogy hol vagyok vele otthon.

    Még az angoltudásomon van mit csiszolgatni, hiába tanultam otthon, azért ez itt egészen más. . . azért nem török le, majdcsak belejövök! Ti hogy küzdöttétek le az első heteket-hónapokat?

    Igen, Richmond itt van mellettünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 2. 23:23171.
    Udv az uj forumozonak!

    Jo, hogy eljottel ide - ha szeretnel csatlakozni, kuldd el nekem az adataidat tablazatban (nehany hozzaszolassal ezelott irtam, milyen adatokrol is van szo). Apropos, Anita, Te nem csatlakozol az adatbazishoz?

    Ugy tunik, Ti is eleg kozel laktok hozzank. . . Ugye, Wandsworth Richmond kozeleben van?

    Niki eddig csak jokat irt a vedonoi ellatasrol. Nekem mindenki azt mondja, erdemes a National Childbirth Trust kurzusara jelentkezni - allitolag nagyon jok az orak. De azt hamar kene Neked, mert azt hiszem, pont az utolso ket honapban ajanlott.

    Meddig lesztek Londonban?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. január 2. 22:48170.

    Sziasztok Lányok!

    A párommal 3 és fél hete költöztünk Londonba, a férjem munkája kapcsán. Családunk még pocaklakó tagja - első gyerkőcként - március elején érkezik; a doki szerint március 10. környékén, de az én számításaim szerint inkább március első napjaiban, tehát 2 hónapunk van még.

    Itt kint még egyelőre csak a körzeti orvosig jutottam el - otthon persze rendesen jártam dokihoz és minden nagyon ok. -, de már kiválasztottuk a kórházat, ahol szülünk, de még nem néztük meg. A doki ajánlotta, elég közel van. Mi Wandswoorth-ben lakunk, és úgy néz ki, hogy Chelsea-ben fogunk szülni.

    Azt már olvastam, hogy nem egy nagy durranás a védőnői szolgálat, de a szülés már sima ügy, sőt.
    Bár a doki (GP) kitöltött rólam a kórház felé egy adatlapot azzal, hogy a védőnő majd felkeres minket itthon, menjünk el - tuti, ami tuti alapon - előbb a kórházba a terhesgondozásra, aztán majd kialakul? Itt mikor van még valami komolyabb vizsgálat - UH, labor, stb. , tudjátok? Barackmano, mint már tapasztalt a témában, mit tanácsolsz?

    2005-re mindenkinek sok-sok örömteli pillanatot kívánok és persze jó egészséget babáknak, mamáknak! Hú, az apukákat ki ne hagyjam! :)

    További szép estét mindenkinek! . . . vagy inkább jó reggelt? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2005. január 2. 22:42169.
    Sziasztok!
    Ma hazament mindenki, Hari most telefonált Peströl. holnap reggel megy a gépe. Olyan rossz most.
    Ma én is megkaptam a nagybátyámtól, hogy mekkora hasam van :((( Sajnos nem attól amit Maya írt. Én nagyon szeretnék még egyet, de még várni akarunk vele egy pár évet.
    Tomi imádja a macskát, kergeti és nyúzza. Az egy vadmacska mindenkivel, de neki csak kicsi puha pofonokat ad, ha bedurvul és húzza a börét. Talán majd kap egyet otthon. Egyszer. Ha már kutya nem lehet.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. január 2. 11:25168.
    Sziasztok!
    Boldog Uj evet Kivanok en is Mindenkinek!
    Mi gorog hagyomany szerint sutottunk egy tortat es egy 'tiropita'-t, ami a turos reteshez hasonlit, de sos, es mindkettoben elrejtettunk egy penzermet. Aztan az egyiket Szilveszter estejen a masikat pedig 1-en megvagtuk es annyi reszre osztottuk ahanyan voltunk (azaz 6+egy a pocaklakonak + egy Jezusnak). Es kepzeljetek, mind a ketszer nekem jutott a penzerme!!! Ugyhogy nagyon szerencses evem lesz, ugy tunik:-)
    Mondjuk rank is ferne a a mult ev utan. . .
    A toltott kaposzta biztos finom lesz, mi nem savanyu kaposztabol szoktuk csinalni, hanem paradicsomosan - szabolcsi szokas- de en is jobban szertem a savanyu kaposztasat!
    En meg nem tudom, hogy 14-e jo-e nekem, de valoszinuleg nem, mert lehet akkor Gorogorszagban leszunk pakolni:-(
    puszi mindenkinek, anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (167)
     
  35. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 1. 23:10167.
    Évi, szerintem biztos Niki növekedő pocijára gondoltál. Kár, hogy nem tudsz eljönni :-(

    De, gondolom mi azért tudunk találkozni, ha úgyis ilyen viszonylag közel lakunk egymáshoz.
    A káposzta-ügy megoldódott. Beszéltem Nikivel, ő elmondta a páromnak, hogy hol vette a káposztát, és tegnap megvette. Már csak meg kell főznöm a töltött káposztát.

    Nagyon szorítok, hogy sikerüljön rávenni a párodat a családalapításra :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (166)
     
  36. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2005. január 1. 19:01166.
    SZIASZTOK!

    Boldog Uj Evet Kivanok Mindenkinek!!!!!

    Koszi Tundi hogy atadtad jokivansagaimat. Aranyos vagy. A tescos kaposzta nem volt valami jo. Encsi nagyon jolviselkedhetett.

    Sajnos a 14 e nekem nem jo. de ezen miattam ne valtoztassatok mert en hetfotol pentekig dolgozok ugyhogy nekem nem fog osszejonni. Raadasul 15 en jonnek unokatesomek 4 napra ugyhogy betegnek kell lennem a munkahelyemen hogy itthon tudjak veluk lenni. ;-))))

    Vera biztos nagyon aranyos lehet mar a hasid. En is megprobalom megegyszer a paromnal a temat. Szurkoljatok.

    sziasztok.
    evi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2005. január 1. 12:29165.
    Minden oké volt az esküvőn. Végülis kiderült, hogy a muszlim esküvő már megvolt korábban. Ez tulképp most egy angol polgári esküvő volt, polgári (klasszikus mennyasszonyi ruha stb. ) ruhában.

    Pussz
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (164)
     
  38. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 1. 12:05164.
    Ja, es hiaba irtok mindenfelet az alakomrol, a talin empirikusan bizonyithato lesz a hasnovekedes!! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (163)
     
  39. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2005. január 1. 12:03163.
    Sziasztok!
    Boldog Uj Evet mindenkinek! Azt hiszem, mindnyajunknak kulonleges lesz ez az eve: egyesek babat fognak szulni, masok pedig ugye babasodni fognak (magamat is beleertve :)). Tenyleg, Vera, arra nem is emlekszem: Te szeretnel hamarosan masodikat?
    A lenyeg az, hogy mindenkinek minden kivansaga teljesuljon!

    Olyan sok a program itthon, hogy alig volt ido internetezni, ezert nem irtam mar regen. Allandoan jarunk-kelunk, elvezzuk Budapestet.

    De a 14-e nekem is jo! Hol?

    Niki, ezek szerint kettanus eskuvot terveztek?

    Tunde, Encsi edes lehetett az ifju parral! Ugye, muszlim eskuvo volt? Mennyiben kulonbozik a mi altalunk ismerttol? Es nem lett botrany a Home Office-szal?

    Vera, a Dani-Tomi puszi is tunderi lehetett!

    Puszi mindenkinek Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (162)
     
  40. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 31. 21:16162.
    Sziasztok!

    Tegnap nagyon félrepötyögtem néhány billentyűt, de azért remélem, nagyjából érthető.
    Niki, a páromnak végül sikerült káposztát vennie.

    Ne felejtsetek el majd lencsét enni az ÚJ évben, hogy megalapozzátok a gazdagságotokat!

    PUssz
    T
    előzmény:
    barackmano (161)
     
  41. 2004. december 31. 17:39161.
    Mi is nagyon Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek, egészséget, boldogságot a 2005. évre.
    Vera és Tomi

    Ui. : Nálunk még mindig lehet a tali, de szívesen megyünk bárhova.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 30. 23:56160.
    Most Évi nevében kívanok mindenkinek boldog új évet!!
    Ő most nem tud topikolni, és megkért, hogy tolmácsoljam jókívánságait.

    Puszi
    Évi nevében is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (159)
     
  43. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 30. 23:23159.
    Sziasztok!

    Nekünk is jó a 14. A hellyel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert nem rendelkezem nagy helyismerettel (kivéve Stoneleight, és Richmond egyes részeit).
    Hát, Niki a káposztámat ne is kérdezd . . . . ki kellett dobni sajna az egészet, mert penészes lett. Évivel benéztünk hétfőn a 99 p boltba, de nem volt márm, csak vörös káposzta, abból meg nem lehet töltött káposztát csinálni :-((

    Különben tényleg nagyon szeretek sütni főzni :-))
    Ma voltunk az esküvőn, egy kicsit izgi volt, mert nagyon hevenyészett térképet kaptunk, a párom ma vezetett először angol autót (még sajna nem a sajátot, csak béreltet) és teljesen lemaradtunk a konvojtól, ami nem volt igazi konvoj, mert ők száguldottak. Aztán azért szerencsére az étteremben utólértük a násznépet, nagyon nem maradtunk le a vacsiról sem, ami jól esett, mert már kopogott a szemünk az éhségtől. Az egész muri Windsorban volt. Encsi példásan viselkedett. Ahhoz képest, hogy egy pici étterem (marokkói) sarkában ültünk, és mocorogni sem nagyon lehetett, egyet se nyikkant. Vígan elvolt a vőlegénnyel, a menyasszonnyal, mikor ki babusgatta.

    De jó, Niki, már most érzed a mozgásokat :-)) Olyan szuper ugye? Főleg, hogy már a párod is érezte, nagy mázli, hogy pont akkor rugdosott a pocaklakó.

    Zsuzsit én sem tudom elképzelni kettéálló nagy hassal, mert szerintem is nagyon csini, vékonyka. Viszont nekem tényleg növekszik a pocakom a sok karácsonyi bejglitől.

    Puszi és kinek-kinek babákban, egészségben, sikerekben gazdag, békés, boldog új évet kívánok.
    T

    előzmény:
    barackmano (158)
     
  44. 2004. december 30. 21:52158.
    Sziasztok!
    Ma jottunk haza Pestrol. Orulok, hogy mindenkinel jol sikerultek az unnepek. Ma egy ismeros lanynal voltunk, akinek a kisfia 3 hettel idosebb Tominal es olyan edesek lettek a vegere, Dani megpuszilta Tomit.
    Nekem jo a 14.
    Most rohannom kell, mert az ocsem msn-ezik. Majd talan holnap.

    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2004. december 30. 17:54157.
    Sziasztok!!!

    Orulok, hogy jol teltek az unnepek, azon meg jot nevettem, hogy Zsuzsinak kette all a hasa. . . , mert olyan kis vekonyka-persze o nem ezt gondolja. . . :))

    Ezek szerint, most itt maradtok sokaig Tunde, es nem kell haza menni? Milyen lett a kaposzta? Latom nagyon szeretsz Te is sutni-fozni!

    Na lanyok most mar ne vacakoljuk, talaljuk ki a talalka napjat!!!Akkor ha jol emlekszem Vera 10-e korul jon haza, es a pente/ hetfo variacio mindenkinek jonak tunik egyenlore. Tehat az en otletem jan 14-e, pentek. Kerem a szavazatokat!!! :)
    Mar csak azt kellene kitalalni, hol legyen. Aztan meg csapunk egy noi-baba murit!

    Kepzeljetek, mar ketszer moccant a lakom!! Egyszer akkorat rugott, hogy azt hittem, valami karatemuvesz lakozik bennem, aztan meg eppen mondtam apucinak, hogy ma reggel aktiv a torpicsek, amikor odatette a kezet, es o is erezte. Most vagyok a 16. heten, de mi lesz, ha ilyen aktiv lesz vegig? :))
    Ja es ez a 3. napom tunetek nelkul!! Igaz, elotte volt egy dupla "orom" reggel koran, de kit erdekel, ha ez volt az ara. Minden esetre mar ideje lenne jol lenni. . .

    Ezek szerint Evi jobban van, sot meggyogyult!! Mar alig varom, hogy megismerjelek Titeket!!Pont "eszak es del" talalkozott, illetve Zsuzsa meg en.

    Eredekes, hogy ma van az eskuvoje valakinek. A mienk datumat is ki kellene talalni mar. . . :) Haaat nem az az alom eskuvo lesz, amit terveztem jovo nyarra, meg jo, hogy szep az islingtoni varoshaza. . . :)) es ossze tudunk szedni ket tanut. . . :)) Minden esetre meg a baba elott szeretnem.

    En is tavasszal-marciusban szeretnek Magyarorszagra menni, ket hetre. Nagyon szomoru, hogy utana mar nem tudok repulni, mert akkor biztosan a telkunkunkon lennek egesz terhesseg alatt. De igy csak ennyi jut a jo videki levegobol. :((((

    Most a munka dolog izgat, mert egyenlore nincsen januarra (sem) munkam, es nagyon szertenek meg legalabb 3-4 honapot dolgozni, egyreszt anyagilag, masreszt, megolne az unalom otthon. Ja, mondjuk az eltet, hogy jarok majd angolra, es el kezdtem nezni, hol akarok tovabb tanulni. szoval probalom ertelmesen eltolteni az idot majd, de azert dolgozni nagyon szeretnek.

    A szilveszter nekunk meg nem tudom milyen lesz, mert mi bemegyunk a baratainkkal a varosba, de nem ulunk be sehova, mert nem birnam elviselni a fustot, hanem "setalunk" par orat, aztan ennyi. De csak azert megyunk be mi is, mert Ricsi 31-en es 1-en is dolgozik reggel 11 -tol es mondtak neki, hogy ha van kedvunk aludjunk bent a szallodaban.

    Na, ma jo sokat beszeltem megint. Orulok, hogy mindenki jol van, es akkor irjatok meg, hogy mikor lenne pontosan jo, vagy jo a felvetett idopont.
    Sok puszi Mindenkinek! Es boldog uj evet, jovore jovok majd megint.

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 29. 23:30156.
    Sziasztok, en is bekoszonok (bar lassan mar a gephez se ferek oda, annyit eszem, hogy ketteall a hasam). Nalunk most kezdtek el a petardazast, szegeny kutyust most engedtem be a hazba (ide csak szilveszter kornyeken johet be, vagy ha nagy vihar van).

    Tunde, mondd meg Encsinek, hogy puszilom, nehogy nekem elfeledjen engem! :)

    Nagyon jo itthon. De erzem, hogy jo lesz otthon is - mar mindket helyet egyforman otthonomnak tekintem. Furcsa ez. Viszont fantasztikusan jo idot tolteni a csaladdal es a barataimmal.

    Anita, a gorog lagzi jo lehetett! De jo, hogy nemsokara mesz UH-ra! ha gondolod, kuldd meg az adataidat nekem priviben, akkor Teged is beteszlek a tablazatba, jo? (Hol laksz, szulinapod, ferjed nemzetisege, igazi neved, e-mail, gyerekek, otthon hol eltel)

    Puszi mindenkinek, Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 29. 21:45155.
    Sziasztok!

    Ezek szerint Anita neked nem nagyon sikerültek jól az ünnepek?
    Azért az ajándékoknak örültek?

    Mi is tavasszal fogunk hazamenni, már alig várom. Pár napja foglaltunk le a jegyeket az easyjetnél. H hazamentek, megy veled a férjed is? szeret Mo-on lenni? Te beszélsz görögül is, spanyolul is?

    Mi természetesen nem merészkedünk be a városba szilveszterkor. Encsi még túl kicsi hozzá. Itthon leszünk nyugisan. Ő még nem érzékeli, hogy az egy különleges nap lenne. Mi meg az ő ritmusát követjük.

    Eléggé pangunk mostanság :-(

    Puszi mindenkinek
    T
    előzmény:
    morena. (154)
     
  48. 2004. december 28. 19:22154.
    Sziasztok!
    Orulok, hogy mindenkinek jol sikerult a Karacsonya, es irigylem azokat akik otthonrol irnak, meg ha rossz is az ido. . .
    Az en Karacsonyom gorog szokasok szerint es gorogok tarsasagaban telt, igazsag szerint en szivesebben lettem volna otthon az en szuleimmel es rokonaimmal, de mand talan a tavasszal hazajutok.

    Aranyosak vagytok, hogy ilyen kedvesen fogadtatok, remelem osszejon az a talalka, es mindenkit szemelyesen megismerhetek! Tundi kerted, hogy irjak magamrol. . . mire vagy kivancsi?
    Angol szakos tanitokepzobe jartam, aztan egy evet Barcelonaban toltottem, majd 4 evet Londonban, itt ismertem meg a ferjemet aki gorog, es tavaly egyutt Gorogorszagba koltoztunk. Volt egy 'nagy bazi gorog lagzink' kb. 300 vendeggel. . . Tesszalonikiben laktunk, de sajnos gorogben nagyon nehez boldogulni anyagilag es nehez jo munkat talalni, igy miutan a megsporolt penzunk kezdett kifogyni es meg mindig nem volt stabil munkank elhataroztuk, hogy visszajovunk Londonba.
    Azt mar irtam, hogy babat varunk, most kezdem a 9. hetem, es mar alig varom, hogy behivjanak ultrahangra, hogy meglassam mi is tortenik ott belul:-)

    Egyelore enni, kerdezzetek, ha vmire kivancsiak vagytok meg.
    Mit terveztek Szilveszterre? Bemereszkedik vki a varoskozpontba?

    Irjatok, es hozzuk ossze azt a talalkat hamarosan. Nekem barmelyik nap jo egyelore, mert nem dolgozom jelenleg.

    Puszi mindenkinek, Anita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (152)
     
  49. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 27. 22:19153.
    Zsuzsi, képzeld, itt meg egyfolytában süt a nap. Legalábbis délelőttönként. Du-ra általában befelhősödik, és emellett iszonyú hideg is van, mégha süt is a nap. Ma meg tegnap reggel minden csupa dér volt.

    Örülök, hogy jól sikerült nálatok is a Karácsony. Szuper ajándékot kaptál a párodtól. Szorítok, hogy meglegyen a vízumod.

    Ma találkoztam Évával! Kellemes, nyugodt vásárlásban volt részünk férfiak és gyermek nélkül. Ez kicsit neki sajna, mert nem találkozott Encsivel, de biztos lesz még rá alkalom, meg nekem így egyszerűbb volt. Nagyon nagy segítség volt nekem, hiszen ő ismeri a kingstoni bevásárló központ rengeteget, és profi eladó. Csini ruhát kellett beszereznem, mert 30-án esküvőre megyünk. Képzeljétek próbálás nélkül sikerült jó méretű szoknyát és blúzt találnunk. Mindezt a Nextben, rengeteg ember között, mivel ma már megkezdődtek a leárazások. Ez alkalomból nem nyitották ki a próbafülkéket. De aztán azért egy másik üzletben belebújtam a rucikba.

    Többiek, hahó? hol vagytok? hogy sikerültek az ünnepek?
    Vera, mikor jöttök vissza? Nektek melyik nap jó találkának?
    Puszi
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (152)
     
  50. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 27. 14:28152.
    Sziasztok!

    En is itthonrol jelentkezem. Csodalatos volt az elmult harom nap, de az ido sajos pocsek. Sotet szurkeseg van, es (borzalom!) esik az eso.
    Nalunk is a ferjem kapta a legtobb ajandekot, o is elegge szukolkodott az iyesmiben gyerekkoraban, de gondolom mas okokbol, mint Vera ferje. Rajta kivul csak en kaptam egy oriasi ajandekot, de azt pont tole: New Yorkba megyunk marciusban egy hetre. . . Mar ha megkapom a vizumot. Drukkoljatok!
    Valoszinuleg gurulni fogok visszafele Londonba, olyan sokat eszem, de hat a Nagymamam es Mamam sutijeinek (es egyeb foztjenek) nem lehet ellenallni. . .

    Tunde, orulok a jo hireknek. . . Engem furdal a kivancsisag, mivel tudom az elozmenyeket, leirod nekem akar priviben? Encsinek mondd meg, hogy sokszor puszilom! :)

    Vera, Tomi tunderi lehetett, ahogy tancol.

    Niki, koszonjuk szepen a verset es a jokivansagot! Nem hozott Neked a Jezuska enyhulest a rosszulletre?

    Anita, nagyon jo, hogy csatlakoztal! Mostantol gyere gyakrabban is.

    Eva, nalatok minden rendben?

    Mindenkinek sok puszi, Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (151)
     
  51. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 25. 20:25151.
    Sziasztok!

    Niki a versike nekem is nagyon tetszett.
    Most épp sül a bejgli (szintén tojás és tejtermékmentes), remélem azért fincsi lesz. Az itt tartózkodásunkkal kapcsolatos feszültség kezd megszűnni, mert szerencsére úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk. Ezt majd inkább személyesen kifejtem, ha találkozunk. A lényeg, hogy szépen nyugalomban ünneplünk, finomakat eszünk.

    A karácsonyfánk egy kicsit ferde, de isteni az illata, és jól mutatnak rajta a mézeskalácsok. Ez utóbbiak is finomak lettek, Encsinek is ízlett. Sokaktól eltérően mi leszoktunk a nagy ajándékozásról. Persze Enikő kapott ajándékokat, de egymásnak inkább csak apróságokat adunk, mert már úgy gondolom, hogy nem ettől lesz szép az ünnep. De ezzel együtt nem ítélek el mást azért mert másképp csinálja.
    Vera, megértem a férjedet, hiszen ő nem kapott ajándékot gyerekkorában.
    Tomi nagyon édi lehet, hogy már táncol :-))

    Néztük tegnap vagy tegnapelőtt az m2 híradót, és láttam, hogy otthon sem lett fehér Karácsony :-( De legalább jó idő volt.

    Vera, mikor jöttök vissza? Nektek melyik nap jó találkának? Meg a többieknek?

    Puszi mindenkinek, és további szép ünneplést.
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2004. december 25. 14:40150.
    Sziasztok!

    Remélem mindenkinek jól sikerült a tegnap este, sok ajándékot kaptatok és jókat ettetek.
    Nagyon aranyos ez a vers Nicole.
    Most itt is jó idö van, tegnap kifejezetten meleg volt. Tegnap nagyon klassz volt. Tomi annyit evett az ünnepi vacsiból, hogy azt hittük szétpukkad. Aztán apukam új CD-ire táncolt.
    Mindenki kapott jó sok ajándékot. A férjem kapta a legtöbbet, de meg is érdemelte, mert gyerekkorában sosem kapott semmit Karacsonyra. Úgy örült. Már alig várja, hogy menjünk Pestre, kicsit unalmas itt neki.
    Holnap jönnekaz unokatesómék.
    Hát velünk ennyi történt. Ti is írjatok, mi volt.

    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2004. december 24. 10:30149.
    Sziasztok megint!

    Olvastam egy masik topikot es ott talaltam ezt a kis edes versiket. Nekem annyira eszembe jutottak a regi karacsonyok hangulatai, amikor meg kisiskolas voltam, mikor a narancs es a fenyo illatanak kevereke valami meses orszagba vitt el. Es minden egyes narancssarga golyo kulon ajandek volt, ertek, ritka kincs, amit olykor most is atelek.

    Boldog Karacsonyt!

    Komor Éva: Álmodik a fenyőfácska

    Álmodik a fenyőfácska
    odakinn az erdőn.
    Ragyogó lesz a ruhája,
    ha az ünnep eljön.
    Csillag röppen a hegyre,
    gyertya lángja lobban,
    dallal várják és örömmel
    boldog otthonokban.
    Legszebb álma mégis az, hogy
    mindenki szívébe,
    költözzék be szent karácsony
    ünnepén a béke.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2004. december 24. 08:54148.
    BOLDOG KARACSONYT!!!!!!!!!!!!!!!

    SOK MOKAT, NEVETEST, CSODAS FENYOFAT AZ ELMARADHATATLAN ILLATTAL ES SOK-SOK SZERETETET EGYMASNAK AMI KIHAT EGESZ EVRE!!!!!!

    EVA BOLDOG NEVNAPOT!!!!!!!!!

    Es hurra itt van Anita is!!Annyira orultem, hogy irtad megis lesz fatok, tudom, ez mennyit jelent Neked!!!!!!!!A tobbihez most nem irok inkabb-nekem is akkor kezdodott. . .

    Ugy tunik, akkor Eva meggyogyultal!!A somloit nagyon irigylem!De tegnap kiprobaltam egy turos sutit, es isteni lett. El is raktam a parom elol, hogy ne falja fel az egeszet ma esteig. :)
    Ezt nem ertem, le kell foglalni az szuloagyadat, ha szulni akarsz?!Vagy mi a szosz?Hogy lehet, hogy nincsen hely?! Nekem eddig tul siman ment minden, es pontosan ugy, ahogyan mondtak. Sot, mint irtam az UH-mat meg 3 hettel elorebb is tettek. Tegnap elott mentem volna az eredeti idopont szerint, de mar 3 hete nezegethetem a kepecskemet!!

    Kesobb meg bekukkantok, legyetek jok!

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (147)
     
  55. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 23. 23:59147.
    Sziasztok!!!

    Eloszor is Mindenkinek szeretnek Boldog Karacsonyt kivanni. !!!!
    Probaltam volna egy karacsonyi kepet ide beilleszteni de nem megy.

    Latom mar mindenki nagy surgolodesbe van. Nekem alig van idom mostanaban irni. A hozzaszolasokat is kutyafuttaban tudtam elolvasni.
    Anita, koszontelek en is koztunk. Emlekszem en is rad a forum elejerol.

    A kaposztabol azota venni kellett meg 1-et.
    Nalunk vadas lesz este meg husleves es somloi galuska. Mivel en 5 ig dolgozok igy a lakotarsam foz. Ram a mosogatas jut majd. A fankat feldiszitettuk ma este. AZ ajandekokat is most csomagoltam. Mindent az utolso pillanatra.

    Zsuzsi , szerintem tuti jo egy konyvesboltban dolgozni. kORBE VAGY VEVE AZOKKAL A SZEP KONYVEKKEL + OLVASHATSZ EGESZ NAP. . Szurkolok hogy bejojjon. Ertesits minket amint lehet

    Tundi, a koleganomet is Epsom-ba kuldtek a szken -re mer Kingstonba mar juni 2 aig le vannak foglalva az idopontok igy szulni se tud ott. Mondtam neki hogy jol nezzen szet a korhaznal nehogy elmenjen mellette. ;-)))))

    Szoval jo pihenest Mindenkinek.
    Most bezuhanok az agyba

    EVA
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 23. 22:59146.
    Sziasztok!

    Anita, üdvözlünk itt újra. Végülis akkor Te régi-új tag vagy. Emlékszem, az elején írogattál. Te dolgozol? Vagy otthon vagy? Persze Téged is szívesen látunk azon a bizonyos találkán. A férjed akkor görög?

    De jó, hogy így szaporodik a kismamák száma :-))

    Niki, ez a GP-n keresztül megy. Vagyis a Health Visitor, mivel a GP meg sem nézte Encsit, csak ez a védőnő féle. Akiről azt gondoltam nagyon segítőkész, mert beígérte, hogy persze akkor lesz majd időpont gyerekorvoshoz, meg dietetikushoz, de nem történt semmi. Ez két hete volt. Akkor még csak jan-i időpontról beszélt. Ma már februáriról. Tehát, én már itt nagyon sok ígérgetős emberrel találkoztam, akik nagyon kedvesen mosolyogva ígérgetnek és utána nem csinálnak semmit. Csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim?
    Lécci, lécci győzzetek már meg róla, hogy vannak itt szavahihető emberek is.
    Mellesleg eszünkbe jutott, hogy van ugye privát biztosításunk is. Azzal szerintem mégis rá kéne gyorsítani erre az időpont dologra. Hiszen azért fizetünk, hogy hamarabb orvoshoz kerüljünk. Szóval nem nyugszom.

    Anita, írsz egy kicsit magadról?

    Vera, eszembe jutott, hogy Encsi még most is sokkal bizonytalanabbul sétál kinn az utcán, mint a lakásban. Nem csoda ennyi ruhában. Gondolom, Tomin is van egy csomó gönc. Most akkor már kapaszkodás nélkül sétál?

    Zsuzsi, ha itt vagy még: Encsi ma megevett a kolbászból, amit hoztál, kb. 8 cm-is darabot. Nagggyyyon fincsi. Jó utat nektek holnapra.
    Mindenkinek szép, békés Karácsonyt.

    Puszi
    T.
    előzmény:
    morena. (145)
     
  57. 2004. december 23. 19:07145.
    Sziasztok lanyok!
    En vagyok az a bizonyos Anita akit Niki emlitett. Mar egy ideje olvasgatom a forumotokat, ugyhogy gondoltam ideje csatlakoznom, ha nem banjatok. Ill. ujra csatlakoznom, mert az elejen mar irtam 1x-2x . . . Nikivel egyebkent szemelyesen is talalkoztam mar, mivel nagyon kozel lakunk :-)
    Remelem mindenki jol van es mar alig varja a Karacsonyt! Nekem is sikerult vegre meggyoznom az anyosom, hogy vegyunk egy elo fat - szerencsere nem talaltak meg a muanyagot a padlason- amit szepen fel is diszitettem. Az anyosomeknal -akikkel jelenleg lakunk- nem nagyon divat az ajandekozas, en azert vettem mindenkinek vmit, de vszinu hogy nekem nem terem semmi a fa alatt az iden. . . nem baj, de legalabb az ajandekoknak oruljenek!
    Niki, jelentem nem vagy egyedul a hanyingerrel, nekem is elkezdodott -bar ezt neked mar mondtam- de azota is tart. Pedig az elso 6 hetben semmi bajom nem volt! Azert nem hiszem hogy annyira sulyos mint a tied. Szoritok hogy neked minel hamarabb elmuljon!
    BOLDOG KARACSONYT mindenkinek, es igen, es is szivesen talalkoznek veletek!
    Puszi mindenkinek, Anita
    előzmény:
    nicole24 (144)
     
  58. 2004. december 23. 16:14144.
    Sziasztok!

    Felhaborito, hogy februarra adnak idopontot! Ez a GP-n keresztul megy, vagy szakertonel voltatok? Akkor igazak tenyleg a remhirek, hogy az egeszsegugy kritikan aluli itt- foleg a kezelesre jutassal kapcsolatban. Jaj, csak ne legyek soha beteg! A szulesre most nem gondolok.

    Akarmi tortenik a parod munkahelyevel, elvezzetek a karacsonyt, egyutt lesz a kis csalad!!!
    A kaposzta meg tuti jo lesz!!!

    Ugy latom ma ilyen harom felkialtojeles es "hurras" hangulatban vagyok!!!Hurra!

    Szep delutant/ estet mindenkinek!
    Holnap reggel jovok megint-remelhetoleg, nem a sajat leveleimre fogok valaszolni!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (143)
     
  59. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 23. 15:19143.
    Na csak egy gyors bekukk.
    Szerintem is szuper idő volt ma reggel. Most már sajna nyoma sem látszik. De legalább végre Encsi is tudta élvezni a napsütést. Niki ez a buszos utazás képzelgés aranyos :-))
    Köszi, hogy érdeklődsz felőlünk. Encsinek azok a pöttyei elmúltak a paraffinos kencéktől vagy maguktól nem tudom. De hogy nehogy teljesen megnyugodjak, most újabbak jelentek meg, és nagyon erős a gyanúm, hogy a kakaóra. Vagyis mostmár a tejtermék és tojásmentes diéta mellé lehet, hogy fel kell venni a kakaó és emiatt a csokimentest is. Kértem egy kivizsgálást neki allergiára, de a védőnő szerint nem kapok februárnál hamarabb időpontot. Őrület. Márciusban meg úgyis hazamegyünk Húsvétra, lehet, hogy akkor addig várok. Nem tudom, hogy legyen.

    Az én bőrgyógyászos ügyem most pihen. Már voltam egy konzultáción, aztán majd meglátom, mit mond a biztosító a továbbiakban. Tényleg őket is fel kéne hívnom.

    Az ittlétünkkel kapcsolatban: amikor ideköltöztünk, azt gondoltuk, hogy néhány évre jöttünk. De két hétre rá, a férjem munkáltatója megingatott minket az elképzelésünkben, magyarul, lehet, hogy kb. egy év múlva ki fogják rúgni a férjemet és az egész csoportot, ahol dolgozik. Mindezt, hogy kirúgják-e egy év múlva, vagy nem állítólag még idén karácsony előtt közlik. De még nem mondtak semmit. Tűkön ülünk, és meglehetősen feszültek vagyunk így Karácsony előtt. De biztos vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben levő emberek is, ezért nem panaszkodom. Igyekszünk optimista szemmel nézni a világot.

    A káposztát csak befőttes üvegben savanyítom. Szorítsatok, hogy fincsi legyen.

    Találka ügyben Zsuzsi már írta, hogy neki jó a hétfő vagy péntek. Nekem alapvetően bármi jó. Most itt tartunk.

    puszi mindenkinek
    rohanok főzni, telefonálni, amíg Encsi alszik
    előzmény:
    nicole24 (142)
     
  60. 2004. december 23. 12:17142.
    Szia Vera!

    Orulok, hogy itt vagy!!! Es orulok, hogy egyutt van az egesz csaladod!!!Tomika biztos orult apucinak!Biztosan ahogyan egyre batrabb lesz az utcan is elindul.

    Itt csodas ido van ma! Es hosszu ido ota ma jo kedvem van. Remelem, ilyen ido lesz karacsonykor is es akkor hosszu setak a parkban.
    Ma nagyon nagy csond van a munkahelyemen. . . , ilyen sem volt mar jo regota. Hurra! Szoval uldogelek, iszogatom a forro csokimat, es alig varom, hogy hazamenjek sutni-fozni. . . De jo most itt, mert alig vannak akik dolgoznak, es azok az emberek is mosolyognak. . . A kolleganom apukaja meg tegnap ejszaka ebredt fel 4 honapos komabol, szoval ez akkora orom igy karacsony elott. Ti is erzekenyek vagytok ilyenkor, en karacsonykor mindig annyira szentimentalis leszek. Foleg most a tombolo hormonjaimmal :))

    Lanyok viszont meg mindig nem beszeltuk meg a talalkozot! Pedig olyan jo lenne, van 2 kicsi, egy pocaklako, es ket jelolt!!! Es van egy masik magyar lany is, Anita, aki nem regen jott vissza Gorogorszagbol parjaval, es ok is babat varnak! 7 hetes terhes es beszeltem vele, biztosan o is szivesen csatlakozna hozzank.

    Na kesobb meg jovok. . .

    Niki
    előzmény:
    barackmano (141)
     
  61. 2004. december 23. 11:06141.
    Sziasztok!

    Tényleg nagyon hideg van, szerintem is lesz hó nemsokára, ma reggel szálingózott egy kicsi pici pelyhekben. Tomi már megszokta az időt, én is kezdem. Ha visszamegyek, melegem lesz? :)))
    Megjött a férjem, most alszik, szegénykém nem is tudom mikor aludt utoljára ennyit. Én szórakoztatom Tomit. Itthon már nagyon szépen jár, de ha kiviszem az utcára, rögtön összecsuklik.
    Aki holnap már nem tud jönni, annak NAGYON KELLEMES KARACSONYT KIVÁNOK!!!. de még jövök ezért.
    Niki, megjérdeztem a barátnőmet. neki elég sokáig tartott ez a rosszullét dolog, de cserébe nagyon könnyű szülése volt és nagyon édi a kisfia. Tudom, hogy most rossz, de utólag nem is fogsz rá emlékezni. Persze, elhiszem, hogy eleged van, talán csak elmúlik lassan.

    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2004. december 23. 09:20140.
    Haaaat szep jo napot/ estet mindenkinek!!!

    Latom, Ti ejszaka, en meg hajnalban irok. . . Ket muszakban vagyunk :))

    Jo volt ma reggel, mert annyira kellemes volt az ido, hogy a buszon azt gondoltam, nem is dolgozni megyek, hanem buszos utazason vagyok Gorogorszag fele. . . Na ja!!!
    Aztan amikor beertem rogton ramjott a rosszullet. En meg mindig rosszul vagyok, es mar nagyon nem vislelem el. . . De a lakom szemmel lathatoan no minden nap. :) Azert ez az ami megnyugtat es ez a lenyeg. . . Minden esetre varom a buvos pillanatot, amikor rosszuletet elvagjak, mintha nem is lett volna. Hurra, hurra!!!

    Koszonom szepen a receptet, kinyomtattam, de tegnap egy reti linzer is komoly problemakat okozott, szoval mezeskalacs projekt halado koromra marad :(((
    De nem adom fel, es fogok sutni valamit!!!Legfeljebb almas pitet, abban legalabb profi vagyok. . .

    Ugy szeretnem, hogy jol sikeruljon a karacsony, de meg fozni sem tudok a szagok miatt. A parom meg turi ezeket a feher kajaimat, de nekem mar kezd kiutesem lenni a sok zoldsegtol. :))

    Most olvasgatom vissza miket irtatok. Tunde akkor Ti most nem is tudtatok ponosan mennyi idore jottok ide lakni?
    Mi tortent Enci kiuteseivel? Talaltatok ra valami gyogyirt? Es a Te ugyed a biztositoval hogyan alakul?

    Na akkor most savanyu kaposzta hetet tartottunk!! Mi lesz a kovetkezo, amit eszunk? Otletek?
    Tunde mibe raktatok a kaposztat, ha szabad kerdeznem? Vagy csak sima befottes uvegbe?

    Remelem, Evi meggyogyultal mar!!!Irjal mi van veled!!!

    Vera van mar ho otthon? En csak azt hallom a mamamtol, hogy nagyon-nagyon hideg van :(( Tomika hogyan birja ezt a hideget? Mar biztosan nagyon varja a karacsonyt, de mar csak kettot kell aludnia!! Hogyan megy neki a meneteles? Mar biztosan belejott es elvezi, hogy elindult. . .

    Encike is biztosan varja mar!! Ez olyan izgalmas. En imadom a karacsonyt, es alig varom, hogy beuljek a fa ala, elvezzem a nyugalmat!!!!Ha meg azt is bejonne, hogy feher lesz a karacsony, amit a meteorologusok mondanak, haaat. . :))))))
    Azert furcsa, hogy jovore mar harman leszunk, de akkor lesz izgi igazan, bar a pici nem fog sokat erteni a dologbol, csak a fenyek, meg az illatok. Jaj, mirol beszelek, az meg olyan messze van!

    Zsuzsa drukkolok az uj allashoz! Nagyon-nagyon fontos, hogy az ember jol erezze magat a munkahelyen, es remelem, ez sikerulni fog!!! Varod mar, hogy haza menjetek?

    En meg holnap/ ma ha valaki ir meg napkozben jelentkezem! Jo keszulodest az unnepekre!

    Puszi, Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 22. 21:43139.
    Hahó!

    Zsuzsi ez a szomszéd könyvesbolt volt, vagy egy távolabbi? Mikor adnak választ? De izgi! Azért az csak jót tenne a hangulatodnak, ha intelligencia szintben hozzád közelebb álló emberek lennének a kollegáid. Na ezt szépen megfogalmaztam, ugye? És azért a cipekedés sem egy utolsó szempont.

    Encsi természetesen ma is "Zsuzsizott", most este. Mondtam, hogy most biztos ő is vacsizik. Olyan kis tündér volt ma egész délután, bújt hozzám, bohóckodott, közben az sem zavarta, hogy Nők Lapját olvasok (papír alapút). Puszilgatott, az ölembe mászott, szóval tünemény volt. Kívánom, hogy mindenki, aki babát szeretne, minél előbb legyen része ekkora örömökben.

    Zsuzsi a Nők Lapja előfizetésre már nem emlékszik az uram. Mármint az árára. Nyilván van rajta egy nagy adag postaktg. és megkésve érkezik, de én nem bánom. Valahogy szívesebben olvasom igaziban, mint online. De most nézem, itt benne is van az újságban, hogy előfizethető külföldre a HELIR-nél, Bp. VIII. , Orczy tér 1. , tel. : 06-1-303-3441, vagy 303-3442. Na milyen jó, reklámot csinálok a Nők Lapjának itt az nlc-n.

    Niki jelentkezz már. Olyan kíváncsiak vagyunk Rád. Te vagy a topic szülőanyja. Hogy vagy?

    Pussz
    T.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (138)
     
  64. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 22. 21:03138.
    Sziasztok!
    Vera, ez a szolariumos kerdes nagyon vicces. . . :)
    Savanyukaposzta nalunk is erosen fogy, bar a Niki-fele uvegen van meg egy kicsi. Nekem is talalnom kene egy lengyel boltot, hogy kifogyhatatlan forrasaim legyenek!
    Mar csak masfel napot kell dolgozni! Jaj, de varom a pentek delet!

    Ma voltam interjun egy konyvesboltban. Eleg ciki volt, mert a bestsellerekbol semmit nem ismertem, de a pasi azt mondta, hogy latja, hogy a klasszikusokban otthon vagyok. . . Persze, en hulye, elmondtam neki, hogy lassan szeretnenk babat. . . De azt mondta, hogy ha evre mennek dolgozni, mar az is jo volna. Kivancsi vagyok, mi lesz! Nem tudom, akarom-e egyaltalan. Vegulis az is csak egy bolt, de az ottani "kollegak" szazszor intelligensebbek lennenek a mostaniaknal, es nem uvoltene egesz nap a Capital FM, amitol mar ot perc utan sirni tudnek. . . Es nem lenne nehez fizikai munka.
    Na mindegy, meglatjuk.

    Ti hogy vagytok?

    Puszi mindenkinek, Zsuzsi

    előzmény:
    barackmano (137)
     
  65. 2004. december 21. 15:15137.
    Sziasztok!
    Köszönöm, itthon minden OK. Tegnap én is ettem végre savanyú káposztát, apukám már megcsinálta a káposztás tésztát. Ma sütött a nap, a szomszéd csajszival kivittük a fiúkat a közeli játszótérre. Tomi elaludt a hintában. Tegnap megkérdezték a Rossmanban, hogy - Ez mitől ilyen barna? Azt hitte a csaj, szoláriumba hordom. :)))))
    Holnap éjfélkor jön a férjem gépe, hajnalban érnek haza. És onnantol majd olyan gyorsan elrepülnek a napok, mindig így van. De, örülök, mert ha visszamentem, fogok veletek találkozni.

    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 21. 10:26136.
    Remélem, a hétvégén már mi is ehetjük a házilag gyártott töltött káposztát :-))

    Igen, Zsuzsi, Encsi a szívébe zárt, azóta is emleget minden nap. Van, hogy naponta többször is :-))

    Az én svájcból hozott naptárom azt írja, ma kezdődik a TÉL! De itt akkor januárban már a TAVASZ várható :-)) Mindig is tudtam, hogy ez egy másik földrész, hiába tartozik az unióhoz ;-)

    pussz
    T.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (135)
     
  67. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 21. 00:20135.
    Ja, es savanyukaposzta rulez! (ezt az szot a tanitvanyaimtol tanultam, remelem, jol hasznalom!) :))))
    En is egyfolytaban azt eszem, Niki jovoltabol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 21. 00:17134.
    Eva, de jo, hogy itt vagy!

    Igen, a mai reggel nagyon fagyos volt! Szerencsere ferjuram este letakarta a szelvedot pokroccal, igy nem kellett kapargatni.
    De figyeljetek meg (akik meg nincsenek itt egy eve), milyen tavaszias es szep lesz az januar vegetol!

    Egesz angolok lettunk mar, az idojarasrol forumozunk. . .

    Niki, Te is jelentkezz!!!
    Es Vera? Mi ujsag otthon?

    Tunde, Encsi meg mindig emleget??? En is emlegetem ot!!! Olyan kis edes. :)

    Puszi, jo ejszakat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 20. 23:28133.
    Na mégsem alszik el a topic, ennek igazán örülök :-))

    Évi, neked további jobbulást, gyógyulást. A savanyú káposzta is biztos hozzásegít ehhez, jó kis c vitaminbomba.

    Zsuzsi, kocsiügyben még nincs változás. De a héten állítólag megmondja végre a munkáltató, hogy mire számíthatunk, vagyis, hogy nagyjából meddig leszünk itt Angliában. Aztán remélem döntünk kocsiügyben, hogy hogy is legyen. Mennyire használtat vegyünk.

    Vera, mizujs odahaza?
    Niki kismama hogy vagy? A múltkor kérdezted, hogy van ez az émelygés. Nekem van most egy hasonló korú kismama barátnőm, neki a 12. hét után elmúlt, úgy mintha elvágták volna. Asszem nálam is így lehetett annak idején. Egyszer csak elmúlik. Ez a 12 hét bűvös szám nagyon. . . Pl. Encsi hasfájása is akörül múlt el, persze akkor már ugye a pocakomon kívül volt.

    Na jóccakát mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (132)
     
  70. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 20. 23:00132.
    Sziasztok.

    Lattam hianyoltatok.
    Megvagyok meg de eleg betegesen igy joforman csak az agyba vagyok meg arra is lusta hogy bekapcsoljam a gepet.

    Valoszinu hogy en is megprobalom a mezeskalacsot majd az unnepekben.

    Viszont a savanyu kaposztarol beszelve a multkor. . . Kepzeljetek van itt a kozelbe. (Kingstonba) egy 99p bolt. Es mivel lengyel a tulaj igy eleg sok lengyel meg cseh cucc van. Mint a regi lengyelpiacokon.
    szoval vettem lengyel savanyukaposztat. Hazahoztam kinyitottam a befottes uveget es olyan illata volt hogy nem tudtam abbahagyni az eveset. Olyam finom volt mint amit meg dedipapam taposott a pincebe a beton kadban gumicsizmaban. ;-))))))

    Nem tudom hogy fogok aludni ma ejjel. Tele van az hasam.

    Zsuzsi az jo hogy a tavasz jon mar de erezted milyen hideg volt ma reggel?Egy fel oraig jarattuk a kocsit reggel es akkor se melegedett be.

    Na jok legyetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 20. 22:14131.
    Sziasztok!

    Tunde, nagyon szepen koszonom a recepteket, talan valamelyik este ra tudom szanni magam egy kis sutesre!

    Kocsi-uggyel hogy alltok? Puhul a parod?

    Mi jol vagyunk, tegnap voltunk hangversenyen. Niki, kepzeld, pont ugyanott ultunk, mint Veled!!! Most Mahler volt musoron. Szuper koncert volt. Csak persze en egy csomot sirtam, mert eszembe jutott, hogy amikor Veled voltam ott ket hete, meg a hasamban volt a baba. . . :(

    Holnap lesz a legrovidebb nap!!! Es aztan. . . Vegre varhatjuk a tavaszt. Angliaban azert jo elni (tobbek kozott), mert sokkal korabban erkezik. . . Januarban mar nyilnak a narciszok. Februarban meg egy csomo mas virag. . . Nikivel is jo sok viragzo gyumolcsfat lattunk mult penteken.

    Mindenkinek sok puszi,

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 18. 22:57130.
    Mézeskalács
    1/2 kg liszt
    10 dkg langyos mez
    25 dkg porcukor
    3 egész tojás
    késhegynyi szódabikarbóna /sütõpor is jó/
    reszelt citromhéj
    õrölt fahéj, szegfûszeg, gyömbér, kardamom, koriander, szerecsendió (ezutóbbiból csak egy egész pici csipet)
    Be lehet tenni 1-2 éjszakára a hűtőbe, aztán 2-4mm vékonyra kinyújtani, formával kiszúrni.
    Lehet díszíteni mandulával, dióval, napraforgómaggal, vagy az alább leírt tojásfehérjés cukormázzal. A magok úgy ragadnak rá, ha előtte megkened egy kis tojással (mi vízzel kentük, és arra is rátapadt szerencsére).

    NIKI én tegnap neked e-mailben azt írtam 20 percig kell sütni, de szerintem az túl sok, inkább csak 10-12.

    Készen nagyon kemény, de kb. két hét alatt megpuhul. Gyorsíthatod a puhulást, ha berakod egy dobozba a mézeskalácsokat, és raksz mellé egy almát, vagy narancshéjat.

    Ez a tavalyelõtti recept (internetről vadásztam), ez is jó lett.
    25 dkg mézet és 5 dkg vajat langyosíts meg!
    Egy másik edénybe tegyél 3 egész tojást, 10 dkg porcukrot, 1 evõkanál fahéjat, 1 kávéskanál szegfûszeget meg szerintem egy picit a többi fent említett fûszerbõl, ha van, 2 dkg szalalkálit (én ehelyett sütõport raktam egy kiskanálnyit). Turmix-géppel jól dolgozd össze, majd öntsd bele a langyos mézbe! Újból dolgozd össze, majd gyúrj bele kézzel 60 dkg sima lisztet!
    Megintcsak pihentetés a hűtőben.
    Nyújtsd kb. 2-4 mm vékonyra, formázd, tedd alumínium-fóliával bélelt sütőlemezre!
    Tetejét felvert egész tojással kend be, sütés elõtt vagy sütés után, hogy fényes legyen!
    Forró sütõben süsd mogyoróbarnára! (kb. 4 perc) na ez a 4 perc viszont szerintem kevés. De úgyis tudjátok, hogy milyen színű kell legyen ;-))

    díszítõ máz:
    1 tojás fehérjéhez annyi jól átszitált porcukrot rakjál, hogy összekavarva igen sûrû legyen.
    Kanállal rakd kicsi nylonzacskóba, pici lyukat vágj a sarkára és mint a ceruzával, rajzolhat vele.

    Ha dísznek szeretnéd, akkor érdemes még melegen átszúrni egy fogpiszkálóval, vagy valami pálcikával, hogy tudj belefûzni cérnát, amivel felakasztod a fára.

    Mindenkinek jó sütögetést!

    Ha kemény, tényleg nem kell megijedni. Mi tavaly miután leszedtük a fáról, beletettem dobozba almával, és tényleg megpuhult néhány nap alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (129)
     
  73. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 18. 22:47129.
    Nem, nem. A káposztát gondoltam savanyítani anyós receptjével. Azt mondja, kb. egy hét alatt megsavanyodik. Holnap nekiállok és lereszelem. De jó poén úgy is, ahogy te gondoltad :-))

    Encsi ma is emlegetett. Mondtam neki, hogy szegény Zsuzsi ma dolgozik :-(

    A doki már ott helyben levette volna a két anyajegyet, de ugye a biztosító most csak konzultációt fizet. Ezért, most újabb telefon, magyarázkodás a biztosítónak, hogy ez nem kozmetikai beavatkozás lenne, tehát fizessenek (hamár egyszer mi is fizetjük őket). És akkor majd kapok újabb időpontot, újabb papírok oda-vissza. Mindez szerintem már csak jövőre realizálódik. Viszont e kalandos út után kijelentettem Lacinak, hogy én csak úgy megyek el legközelebb, ha lesz kocsink. Ez a vonat+taxi tegnap egy vicc volt. Adrian Mole szavaival élve, még jó hogy van humorom :-)) Ma már tudtam ezen az egészen nevetni. A Vogue-ban annyira nem is a ruhákat néztem (ez biztos nálam születési hiba). . . viszont elkezdtem olvasni egy modell naplóját, akik egy fotós stábbal végig utaztak Moszkvából Pekingig a transszibériai expresszel, csak hogy minél erősebb legyen a kontraszt a vonaton, állomáson lefotozótt fancy ruhák (pl. egy egyszerű piros szövetkabát Ł1000, a márkáját ne kérdezzétek, de ez nem rablás?) és a primitív, keleti környezet között.

    Zsuzsi, azért túl sok rémsztrorit ne olvasgass szerintem, megfekszi az ember gyomrát.

    A következő hozzászólásban jönnek a mézeskalács receptek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (128)
     
  74. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 18. 21:07128.
    Tunde, az "anyos receptjevel megsavanyitom magam" -nal nekem teljesen mas ugrott be eloszor! Marmint az, hogy magadAT savanyitod anyos bevalt receptjevel. . . :))))))

    Hogy a manoba nem vettuk eszre akkor azt a korhazat? Nem ertem. Es az orvos mit mondott? Levenne, csak ugy, vagy mert indolkoltnak latja? Azert a Vogue olvasgatasaert kicsit irigyellek. . . Neha szivesen megneznem az uj divatot, de dragallom a 3-4 fontot egy magazinra. Legfeljebb a Homes&Gardens-nel gyengulok el neha.

    Encsi de edes!!!!! :))))))))))

    Mezeskalacs-receptet nekem is kuldhetnel. . . Esetleg beirhatnad ide!!! A tojasosat kerem szepen! KOSZONOM!

    Nikivel tegnap beszeltem, jol vannak, bar a ferje sajnos rengeteget dolgozik. Az enyem meg ma rokoni korlatogatason van, en dolgoztam, ugyhogy szerencsere megusztam a panelekben gondolkozo, kispolgar-halalunalom nagybacsiekat es az onzo dog novert, de sajnos nem lattam az utobbi tunderi gyerekeit, a jofej sogoromat es meg jobb fej nojet es a papot, aki esketett minket. . . A merleg, azt hiszem, negativ. Kulonosen, ha azt is hozzaadjuk, hogy dolgozni kellett.

    Es most a vetelos topikon okosodom. . . :(

    De legalabb optimista vagyok! :)

    Figyelem! Eva, hallo, hallo! Hol vagy? Szaz eve nem voltal itt!!

    Puszi mindenkinek, Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (127)
     
  75. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 17. 23:11127.
    Sziasztok!

    Örülök Zsuzsi, hogy épségben hazaértél, közben már én is megérkeztem. Igen, nekem is úgy tűnt, hogy nagyot kerültünk. A doki azt mondta, hogy levenné, de ugye nem tehette, mert kell a biztosító beleegyezése. Tehát majd egy következő alkalommal. Viszont, mivel ma péntek este van és szerintem minden ember taxival közlekedik, több mint egy órát ültem a kórházban, mire sikerült taxit hívni. 6. 20-kor már kijöttem a dokitól, és 7. 30-ra ért oda a taxis. Volt olyan taxiállomás, akik leghamarabb hajnal 3-ra tudtak volna kocsit küldeni. Már láttam lelki szemeimmel, hogy ott bóbiskolok a recepción hajnal háromig. De szerencsére csak 7. 30-ig kellett, így még épp elértem a 7. 42-es vonatot. Addig a Vogue magazint olvasgattam (már amennyire azt lehet olvasni, alig van benne betű), meg ahogy Zsuzsi is mesélte, fogyaszthattam a kórház ingyenes teáját, kávéját, kakaóját.

    Visszavonom, amit a Waitrose-ról írtam. . . ma voltunk ott és átnéztem a sütiket, nem olyan drágák. No meg meg is kóstoltuk Zsuzsi jóvoltából. Ha nem hozta volna, sajna nem is lett volna desszertünk. De ő megmentett. Amikor hazaértem, Encsi így fogadott:"Anya? Zsuzsi? Zsuzsi?" Ez komoly. Alig tudtam neki megmagyarázni, hogy Zsuzsi hazament. Nagyon szereti a társaságot, pedig először azért megszeppent egy kicsit.

    Vera, mi Stoneleighban lakunk, ez Epsom mellett, Surrey megyében van, Londontól délre.

    Niki. elküldöm priviben az egyik korábbi már bevált mézeskalács receptemet, mert ebből most Encsi miatt nélkülöztem a tojást. De a tojásos receptem is bevált már tavaly, ezért inkább azt küldöm. Az szerintem jobb is. A savanyú káposztára most mégsem adom le a rendelést, megpróbálom magam megsavanyítani anyósom receptjével. De azért köszi a lehetőséget.

    Zsuzsi képzeld, Laci munkahelye is ugyanilyen. Én sem voltam még egyetlen karácsonyi partin sem. Engem is nagyon bosszant mindig. Nagyon örülök, hogy találkoztunk. És remélem januárban mihamarabb összejön a tali a többiekkel is.

    Puszi mindenkinek és szép hétvégét, kellemes készülődést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (126)
     
  76. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 17. 20:22126.
    Sziasztok!

    Tundetol jovok. Naluk ebedeltem fincsi magyaros bablevest es pestos tesztat, a megismerkedtem a ferjevel es Encsivel is! Nagyon jo volt. Encsi tunderi. Azt hiszem, izlett neki a Waitrose-os free from suti. :)))

    Aztan elvittem Tundet a korhazba, ahol megnezik az anyajegyeit, jo kalandos volt az ut, egy tok sotet, labirintus-szeru private roadon jol eltevedtunk. . . Kepzeljetek, egy ponton egy lotenyeszto farmnal kotottunk ki. . . (Bar Tunde, nekem visszafele ugy tunt, mintha rogton a nagy ut mellett, a private road legelejen, a jobb oldalon lett volna a korhaz, de mi jol elmentunk mellette es korbementunk az egesz kornyeken!!!! Meg jo, hogy nem voltak a kozelben ferfiak, megkaptuk volna a magunket. . . !) :)))
    Majd irj, biztonsagban hazaertel-e!

    Kulonben semmi kulonos nincs, nagyon almosit az idojaras! A ferjem a ceges karacsonyi partyn van, ahova nem szabad partnert vinni. . . Szerintem ez felhaborito. Nem mintha annyira nagy kedvem lenne menni, Ricsi is hamar hazamenekul majd, de megis, ez az elv. . .

    Es holnap dolgozom, jajj!!! Utalom mar ezt a munkahelyet.

    Jo hetveget mindenkinek, sok puszi,
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2004. december 17. 18:43125.
    Mindenkinek nagyon jo hetveget!!!!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2004. december 17. 15:17124.
    Ez aranyos ez a fokhagymás. Majd csak januárra lesz szövettan, de nem izgulok rajta.
    Akkor jo étvagyat a tökfőzeléekhez. Én nagyon nem szeretem, de Tomi igen.
    előzmény:
    nicole24 (123)
     
  79. 2004. december 17. 14:12123.
    Szia Vera!

    En amugy is imadom a tokot, es ma rohanok munka utan, nem erdekel mikor erek oda, de ma este azt fogok enni!! Illatos kaporral, nyam nyam.
    Tegnap jot nevettem, a baratnom visszajott M. o. -rol es anyukaja kuldott nekem osszenyomott sozott-borsozott fokhagymat. . . Lelkesen elovette, hogy sok szeretettel anyukamtol, mire en kifutottam a konyhabol. Nem ertette, erre elkezdtem sikoltozni, hogy tegye el, mert nem birom a szagat, mire leesett neki, mi a bajom. Lehet, babas, meg vampir is vagyok?! :))

    Orulok nagyon, hogy el tudtad intezni az orvost!!! Es mikor lesz szovettani eredmeny?

    előzmény:
    barackmano (122)
     
  80. 2004. december 17. 13:00122.
    Szia Nicole!

    Érdekes, hogy pont a tököt kívánod. Egyébként is szereted? Vagy csak a terhesség miatt? Van akinak tovább tart a rosszullét 3 hónapnal (pl. a baratnőmnél akinél voltunk), de remélem nálad hamar megszűnik. Majd megkérdezem neki hogy múlt el.
    Csomók már régebben is voltak, nem látszottak, csak ha megnyomódtak fájtak, úgy vettem észre. Azokat kiszedtÉk, ezek újak. De ugyanott vannak
    Tomi leállt a 2 fognal, azóta semmi. De harapni már tud velük, jó nagyot. Lesz vagy 6 éves mire kijön neki az összes ilyen tempóban :)))
    előzmény:
    nicole24 (121)
     
  81. 2004. december 17. 12:04121.
    Sziasztok!

    Hetfo/ pentek nekem is jo!!!

    Remelem, minden o. k. lesz azokkal a csomokkal! De hogyan vetted eszre?Olyan nagyok voltak, vagy csak veletlenul?
    Szupi, hogy Tomika el kezdett jarni! Es mi ujsag a fogaival? Vagy a nagy futasi lazban el is felejtette, hogy nonek a fogai? :))
    Na napustes volt ket delutan is egymas utan, mar azt hittem atugrottuk a karacsonyt, a iragzo fakkal, erre ma a akkora eso van, hogy ez nem hianyozna!! Viszont, ha esni fog a ho, akkor nem lesz legalabb annyira hideg nektek!
    Nemsokara megy a ferjed is! Mar biztosan varjatok!

    Tunde! Hogyan sikerult a mezeskalacs? Ha jol, elkerhetem a receptet, mert annyi recept van ra, de ha ez tuti jo, akkor szivesen kiprobalnam en is. Nekem Zuzsa hozott vaniliascukrot, es azon jo kis receptek vannak. . . fank, linzer, szoval a linzert meg is fogom csinalni, mert nagyon egyszeru, de en nagyon regen nem ettem mar es nagyon kivanom!

    Koszonom a "tokos" hozzaszolasokat!!! Segitett, mert akkor megveszem a zold csikosat. . . , mar nagyon kivanom a fozeleket, es akkor holnap futok is venni egyet. . .
    En mar nagyon a harmadik honapban vagyok, de meg mindig nem mulik ez a rosszullet. Egyebkent ennek csak vege lesz egyszer mintha elvagtak volna? Van errol valami tapasztalatotok?

    Break time!!!!

    De meg vissza jovok!
    előzmény:
    barackmano (120)
     
  82. 2004. december 17. 10:55120.
    Szia!
    Ott helyben kiszedte, én is csodálkoztam. De tök jó, azóta sem érzek semmit.
    Látom a találka helyszínével már nem lesz gond. Az ottani vonatokra legalabb fel lehet szállni babakocsival segitség nélkül. Csak a fránya lépcsők ne lennének. De akkor meg mindig jön valaki segíteni, kérni sem kell.
    Tünde, akkor te hol is laksz? Az otthoni gépen maradt a táblázatom.
    Itt esett éjjel, így minden csúszik, valahogy sikerült eljutnom a legközelebbi boltba. Láttam hófoltokat is. Hétvégére mondja a havazást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (119)
     
  83. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 16. 22:37119.
    Sziasztok!

    Vera, hogy szedte ki a csomókat? Be se kellett feküdnöd, csak ott a járóbeteg-rendelőben elintézte? Biztos minden oké lesz, én nagyon szorítok.

    Találka ügyben nekem is jó a péntek és a hétfő. Akár nálunk is lehetne, én szívesen látnék vendégül mindenkit. Ha rajtam kívül mindenkinek van kocsija, vagy egyéb járműve, mert itt babakocsival vonatozni sajnos nem olyan egyszerű, mint pl. Svájcban (tudom, hogy Mo-on sem lenne az, sőt).

    A Freefrom-ra visszatérve: a nagy szupermarketekben tudom, hogy van ilyesmi, de itt faluhelyen sajna nincs. A másik, ami itt nekem nagyon hiányzik a Healthfood shop, ez is a falu méretére utal. Svájcban is egy kis városkában laktunk, de ott volt egy biobolt, és a patikában is be lehetett szerezni sokmindent. Biztos nagyon jók a freefrom termékek, de én drágállom, ezért sütök inkább magam. Most pl. az anyukám küld otthonról tojáshelyettesítő szert, mert itt sehol nem találtam ilyesmit. Persze ilyen szempontból egyszerűbb lenne megvenni a készet a boltból, de én nagyon szeretek sütni. És hát itt ugye nem árulnak bejglit vagy mézeskalácsot.

    Puszi mindenkinek
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (118)
     
  84. 2004. december 16. 21:33118.
    Sziasztok!
    Köszönöm, olyan jól esik hogy érdeklődtök. A doki ott helyben kiszedte a csomókat és küldi szövettanra. 14000 volt. Hát az ottani magánhoz képest semmi. És olyan furi, még most sem érzek semmit, ha nem mutatta volna őket, el sem hinném, hogy csinalt valamit. Azt mondta ártalmatlannak tűnnek, de jobb ellenőrizni.
    Én is nagyon várom már, hogy mindenkivel találkozzam. Én sajnos csak 9-én megyek haza, úgyhogy ne várjatok rám, ha esetleg előbb is megfelel mindenkinek. Ha mégis, nálunk még mindig lehet, ha esetleg nincs másik helyszín.
    Tomin mi is sokat nevetünk, főleg mikor ugy "szalad", hogy kimennek a lábai és fenékreül.
    A napsütésért nagyon írígykedem. De jól esne nekem is egy kicsi.

    Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 16. 19:38117.
    Sziasztok!

    Vera, na mi volt a dokinal? Tomi milyen edes lehet, ahogy jarkal!!!

    Tunde: ismerek egy csomo olyan embert, akiknek pl. liszt- vagy tejallergiajuk van, es hihetetlen valtozatosan taplalkoznak igy is. . . Oruljetek, hogy Angliaban vagytok, en ugy lattam, Magyarorszagon az ilyen termekeket meg nagyitoval kell keresni, mig itt minden szupermarketban megtalalod oket. .

    Hat, en tuleltem ezt a napot is. Ma mar nem sirtam, es tegnap is csak egy nagyon picit!!! Pedig nem fojtanam vissza. Azert nem vagyok valami tul vidam.

    Tunde, mindjart hivlak is! Holnap nem dolgozom.

    Aztan meg kellene beszelni a januari forumtalalkozot!!!

    Kinek mikor jo? Nekem a pentekek es hetfo delutanok mindig (na jo: altalaban) jok, csak hogy kezdjem a sort. Ti is irjatok meg, mikor ernetek ra!!!

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 16. 14:52116.
    Szia Vera!

    Hát ez szuper, hogy Tomi már járkál. Édi lehet, hogy ajándékot ad az állatoknak.
    Remélem, ha majd visszajöttök Veletek is mihamarabb tudunk találkozni.
    Mit mondott a doki a lábadra? Ugye nincs baj?
    Tegnap este nézegettem a képeiteket a bemoldalon, nagyon aranyosak vagytok.

    Puszi
    Tünde

    P. s. itt ma de. volt egy nagy zuhé, most meg süt a nap. Már megint akkor, amikor alvásidő van :-(
    előzmény:
    barackmano (115)
     
  87. 2004. december 16. 11:58115.
    Sziasztok!
    Maya, de orulok, hogy te is szereted a kutyakat! Nekem ittthon meg van egy, de a ferjem hallani sem akar rola, hogy ott is legyen. Most novemberben is egyedul voltam a Discover Dogs-on- talan jovore ketten mehetunk.
    De jo nektek, hogy igy tudtok egymassal talalkozgatni. Remelem ha visszamentem nekem is sikerul majd.
    Ma mar nagyon hideg van (nekem legalabbis) es hetvegere havat mond. Tomi azota megtanult jarni, most mar foleg ugy kozlekedik (egyenlore mint egy oregember) A kutyat es a macskat imadja, mindig megy hozzajuk es visz ajandekot.
    Egy het mulva mar itt lesz az apukaja is.
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 15. 23:39114.
    Sziasztok!

    Igen, én is láttam a Waitrose-ban a free from-ot, egyszer vettem is olyan kekszet Encsinek, asszem Vanilla Custard vagy vmi hasonló volt. Én nagyon édesnek találtam. Amellett elég drága is volt.

    De tortát nem láttam, az is ugyanott van, ahol a kekszek?

    No meg neki a gluténnel semmi baja. (Gyorsan lekopogtam. ) Ezért magam próbálok sütni. Egyébként is nagyon szeretek új dolgokat kipróbálni, ezért ezt az egész allergia meg érzékenység mizériát megpróbálom kihívásként felfogni. Most már eljutottam erre a szintre. Persze amikor megtudtam, bőgtem, mint egy kisgyerek, hogy úristen, mit fogunk enni?

    Éva, mielőbbi gyógyulást! Megírtam priviben a számomat.

    Zsuzsi, te megkaptad a múltkor azt a privit, amiben írtam kiegészítéseket az Excel táblához? Akkor várom, hogy holnap hívj.

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309122 (113)
     
  89. Torolt_felhasznalo_309122
    Torolt_felhasznalo_309122
    2004. december 15. 23:02113.
    Sziasztok.

    Hat ugy latom ti nagyon keszulodtok a karacsonyra. Bevallom en meg nem is gondolkodtam mit fozok pontosan. (a bejglin kivul ;-)) )Addig jutottam hogy vettem 2 kg lisztet "ha sutni akarok cimszoval". En dolgozok 24-en 5 ig. kb fel 7 lesz mire hazaerek. Halistennek a fozest bevallalta az egyik lany akivel lakunk. O itthon lesz egesz nap. szerintem a fat is ok diszitik hacsak en reggel 8 kor nem fogok hozza munka elott. En is itt maradok. A Parom 29-en megy haza 2 hetre.

    Egyebkent jelenleg mindketten lebetegettunk. sajnos.

    Niki es Zsuzsi jo hogy ti mar ismeritek egymast szemelyesen is.
    Vera , ha te nagy kutyas vagy akkor biztos lenne kozos temank ugyanis en is. igaz miota itt lakunk nem sok alkalmam van kutyat latni.

    En is lattam a free from . . . . termekeket a multkor a Waitrose ba igaz ritkan jarok oda mert draga nagyon. Tokot nekem se sikerult vennem. A multkor vettem egyet az indiaiak piacan de olyan kemeny volt hogy nem tudtam megpucolni. Aztan felmergesitett mert mar nagyon ra voltam ehezve. Kaprom is volt. Azota nem kiserletezek.

    Ja a buszos balesetrol annyit hogy este 9. 30 fele vittek be a baratnomet a korhazba es hajnal 2 re ertek haza 5 embert vizsgaltak meg elotte. olyan sokat kellett varni. Egyebkent jol megvizsgaltak meg s rontgeneztek a labat. stb. . .

    Tundi. nekem nincs meg a telefonszamod , a multkor neztem epp. az enyemet azt hiszem elkuldtem az adatokkal. irj ha lesz idod. Persze eloszor meggyogyulok nehogy atadjak valami megfazast nektek.

    sziasztok
    eva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2004. december 15. 21:46112.
    Sziasztok!
    Zsuzsi, persze, hogy nem adod fel. Sajnos ilyen dolgok megtortennek. De ahogy irtad is, egeszseges vagy, fiatal. . . minden okod megvan a bizakodasra.
    Nekem kis csomok vannak at egyik labamban , holnap itt megnezik, szoritsatok, hogy ne legyen semmi, en nagyon felek (persze altalaban ok nelkul. )
    puszi, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 15. 21:39111.
    Sziasztok!

    Tunde, a Waitrosban a free from. . . feliratu polcokon kell keresgelni. . . Szerintem a legtobb ilyen termek egyszerre tej, tojas es glutenmentes. Hogy hogy csinaljak, nem tudom, de a legtobb nagyon finom!!! (almas torta, honeycake, vanilias napolyi, narancsos csoki. . mmmm. . . ) En nem vagyok etelallergias, de mindig bemeselem magamnak, hogy akkor ezek biztos nem is hizlalnak, pedig egy fenet nem.

    Ma talalkoztunk Nikivel, mar gombolyodik a pocak, nagyon csini!!! :)))))
    Jot setaltunk a Green Parkban meg a Pall Mallon, aztan kaveztunk a Starbucksban, majd shoppingoltunk es Niki rabeszelt egy topra. . . Nagyon jo volt!

    Penteken pedig, ugy tunik, Tundevel fogok szemelyesen is megismerkedni. Alig varom!!! Tunde, holnap este hivlak is!

    Tobbiek, hova tuntetek?

    Mindenkit puszil,
    Plumtree - Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184821 (110)
     
  92. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 14. 23:09110.
    Jelentem, kész az első adag tojás- és tejtermékmentes mézeskalács, és leteszteltük a párommal, nem ehetetlen. De egy ideig úgyis csak dísz, lesz. El kell dugni száradni olyan helyre, ahol Encsi nem látja. Bár az illata elég csalogató :-))

    Szerinted Zsuzsi, van olyan torta is, ami tejterméktől is mentes? Egyelőre csak a tojásfehérje érzékenységet mutatták ki, de a gasztroenterológus tejtermékmentes diétát is javasolt, mert a drágámnak nem gyarapszik a súlya (kis pehelysúlyú, vékonyka lány). Mindezt a vizsgálatot persze Mo-on végezték el, mert a svájci gyerekorvos szerint Enikőnek semmi baja nem volt.

    Nyissátok ki az ablakot, küldök fénypostával mézeskalácsot, jó :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611094 (109)
     
  93. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 14. 22:27109.
    Nem szandekozom eltunni. Azert meg nem adtam fel a Londonban valo szules remenyet. . . :) (Bar lehet, hogy nem kene remenykedni?)

    En is itt leszek karacsonykor, mert a szuleimnel is van internet.

    Encsi allergiajahoz: A Waitrose-ban nagyon jo tojasmentes sutiket es egyebeket lehet kapni. . . A kedvencem az almas torta! Kostoljatok meg, nagyon finom.

    Puszi mindenkinek,

    Zsuzsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 14. 22:12108.
    Sziasztok!

    Zsuzsi, remélem, azért nem tűnsz el a topikról. Drága vagy, hogy még így is beszerezted, amit kértem. Írok majd privit.

    Asszem én már e röpke kéthónapos tartózkodásom alatt vettem squash-t, de az is sárga belű volt, megsütöttük. Azt nem mondom, hogy olyan édes volt, mint az otthoni. Viszont találtam tökfőzeléknek valót is, azt marrow-nak hívják, hosszú zöld és csíkos. Vettem hozzá friss kaprot, és szuper tökfőzelék lett belőle. Ezt még a mi falunkban is árulják.
    Niki, igen elköltöztünk már Richmondból majd egy hónapja. Most már Stoneleighben (Epsom a legközelebbiközigazgatási helység hozzánk) lakunk. Ez Londontól délre van. A férjem napi másfél órát utazik a Towerig, meg uannyit vissza. Szóval London belsejétől elég messzire vagyunk.
    Igen, lassan-lassan már kezdjük belakni a házat. Még nem vagyunk teljesen kész, de alakul. Most este szeretném megsütni a mézeskalácsot, azzal szoktuk dekorálni a fát. Rátettem a radiátorra, hogy olvadjon egy kicsit a tészta, mert nagyon kemény (a hűtőben pihent két napot). Ráadásul egy eddig nem próbált recept alapján csináltam, mert Encsi tojásfehérjeérzékeny, ezért most tojás és tejtermékmentesen kell sütni-főzni. No meg az adventi koszorú készítéssel is nagyon elmaradtam, de majd kész lesz az is talán a hétvégén.

    A párom a Waitrose-ban vette a pontyot. Asszem 7 font volt kilója.

    Az anyajegyeimet úgy néz ki, hogy pénteken még nem veszik le. Kiderült, hogy mégiscsak a priváton keresztül megy az egész procedúra. Még jó, hogy ma felhívtam a kórházt, és ők mondták, hogy ez egy magánkórház. A biztosítónk viszont azt mondta, hogy egyelőre csak a konzultációt fizeti. Ha az orvos igazolja, hogy orvosilag indokolt az anyajegylevétel, akkor fizetnek. Ha viszont nem indokolt, akkor itt Angliában le sem vetetem, mert nem akarok egy vagyont fizetni érte.

    A talcsi nekünk bármikor jó.
    Én szerintem karácsonykor is olvasgatok, ha lesz még rajtam kívül hozzászóló, mert mi nem megyünk haza.

    Puszi mindenkinek
    Tünde
    előzmény:
    barackmano (107)
     
  95. 2004. december 14. 21:22107.
    tök=squash??? De nem biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_611094
    Torolt_felhasznalo_611094
    2004. december 14. 19:39106.
    Sziasztok!

    Visszajottem. Mindenkinek hoztam, amit kert. (Tunde, Niki!)

    Nagyon rosszul vagyok, a mai korhaz megerositette, amit eddig is tudtam, 6 hetesen elment a baba. Kaptam mindenfele jo tanacsot. brosurat es nagyon kedvesek is voltak.

    Szoval most gyaszolok. Gyaszolunk. Sokan mondjak, hogy ezt nem szabad igy felfogni - inkabb ugy, mintha kesett volna a mensi. Nem tudom, ok voltak-e ilyen helyzetben. Remelem, nem, es soha nem is lesznek. Ezt senkinek se kivanom.

    Nem azert irok ide, hogy sajnaltassam magam, ne is nagyon reagaljatok erre. Egyszeru helyzetjelentes.

    Na, ennyit a szomorusagbol: a jo hir az, hogy testileg aranylag jol vagyok, es bizakodva tekintek a jovobe. Es hogy jon a karacsony, es megyunk haza majdnem ket hetre. Es hogy eldontottem: otthagyom a munkam, akarmi tortenjek is.

    :)))

    Niki: zsemlemorzsa - breadcrumbs. A tokot en se tudom, majd megkerdezem. Mert a pumpkin az csak sutotok, ugye?

    Kellemes karacsonyi keszulodest, sok puszi mindenkinek,

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2004. december 14. 10:10105.
    Szep napot Mindenkinek!

    A torkomat a reg bevalt sos vizes oblogetessel gyogyitottam meg , termeszetesen csak delutani idopontokban, mert a reggeli elkepzelhetetlen lett volna :))). Plusz a nurse adott nekem paracetamolt, mert azt mondta, az nem artalmas.

    Sajnalom, hogy Enci ekcemas lett, de ez meg idovel elmulhat!!!
    Az meg jo hir, hogy maris leveszik az anyajegyedet! Nekem is most gyorsan mennek az "orvosi ugyeim", mondhatnam siman. Mult heten voltam uh-n es mar kuldtek is az uj idopontot. Febr. 10 valahanyadikan lesz a masodik, es egyben utolso uh.
    Jovo heten meg jonnek a vervizsgalati eredmenyek.
    Mar csak azt varom, hogy elmuljon ez a franya rosszullet. En komolyan imadok enni, de most. . . Na persze azert eszem nyulkajat, meg rengeteg gyumit, de semmi fuszer, semmi fozes, csak feher kaja, meg leves.
    Na mindegy, nem akarlak untatni titeket ezzel.

    A pontyotokat hogyan szerztetek be? A parom nagyon orulne, igaz nem vagyok biztos, hogy el tudnam kesziteni. Soooot. . . . . . . . . .

    Este gondolkodtam, nehogy felreertsetek a kaposztas dolgot, nem en csinalom, vagy a rokonom, csak a multkor vettem es tudom, hogy milyen nehez egy-ket otthoni arut beszerezni, mert lehet hogy van, csak eldugott kis uzletekben, amit nem mindig vesz eszre az ember. Gondoltam, ha valaki szeretne csinalni, es ez az oka, hogy nem tudja elkesziteni, akkor megkonnyitem a dolgat. . . :)
    Errol jut eszembe tud it valaki olyat, hogy tok? Marmint fagyasztott, vagy normal, bar ilyenkor. . . A multkor lattam horribilis osszegert a gorogoknel, de azok csak bebi totko voltak. Meg lattam nagy zoldet is, de azt meg nem mertem megvenni. . . Annyira ennek tokfozeleket! Es egyaltalan hogyan van angolul, hogy tok? Ja meg meg egy angolos kerdes! Elfelejtettem a zsemlemorzsat is. Pedig ma kell vennem, mert rantott csirket csinalok este.

    Jaj Vera, orulok, hogy kikutyaztad magad, mert tudom, ez neked milyen fontos!!! Azert ha elmentetek Tomikaval, akkor o megint nagyon jo fiu volt!!Szuper rendes kisfiad van!Na a hidegbol kijutott nekunk is. De ma reggel nem volt hideg annyira, meg is lepodtem.

    Tunde es milyen az uj lakasotok? Megcsinaltad mar a karacsonyi feszet?Belaktatok mar? A multkor irtal errol es annyira tetszett, mert en is igy gondolom. Nagyon fontos, hogy legyen otthon melege, ahova jo hazajonni mindenkinek. Nekem eppen ezert ott van az otthonom, ahol elek a (bovulo) csaladommal. Most akkor elkoltoztetek Londonon kivulre? Vagy merre van ez pontosan?

    Mikor legyen a talcsi? Lassan el kellene kezdenie korvonalazodni a datumnak, mert karacsonykor gondolom visszavonultabbak leszunk, vagy nem? :)

    Legyetek jok, vigyazzatok magatokra!

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_184821
    Torolt_felhasznalo_184821
    2004. december 13. 22:42104.
    Sziasztok!

    Niki végül milyen gyógymóddal gyógyultál meg? Vagy csak úgy, idővel elmúlt a gyulladás?
    Kérdezted a karácsonyi menüt. Én szoktam ilyenkor valami nagyobb jószágot, de nem pulykát sütni. Idénre libát terveztem, de itt a faluban a hentes túl nagyot tudott volna csak hozatni, ezért kappan lesz helyette. Aztán szerintem lesz bélszín stroganoff, töltött káposzta. . . és aminek nagyon megörültem a múlt pénteken, hogy az uram hazaállított egy 2 kg-os ponttyal. Szóval lesz halászlénk is, amit ő fog természetesen megfőzni. Életemben először pucoltam egyedül (előtte egyszer már asszisztáltam anyukámnak, amikor tanultam) pontyot. Annak már ugyan annyira nem örültem, hogy nem ürítették ki, de végül megbírkóztam vele. Szerintem egyik este fondüzni is fogunk, mert átmenekítettünk Svájcból egy jó adag fondü sajtot. Az új évben biztos lesz majd lencseleves is, hogy ne legyünk "szegények". Niki itt pagedown-olj, nehogy rosszul légy :-))
    Meg kocsonya is. A mézeskalácstésztát már meggyúrtam, majd a héten ki kéne sütni. No meg bejglit is kell majd csinálni.

    Többiek mit főztök? Niki? Azért hátha addigra már tudsz a péksütiken kívül is enni valamit. Ha nem, akkor diósbejglit, mákossal :-))

    Encsiről ez a védőnő állapította meg az ekcémát. Most úgy tűnik, hogy elmúlóban van (gyorsan lekopogom).
    Az anyajegyemet, remélem pénteken már le is veszik. Nem örülnék neki, ha még egyszer oda kéne utazni. Ashtead-ban van a kórház.

    Niki, én lehet, hogy vevő lennék savanyú káposztára.
    Puszi mindenkinek
    Tünde

    előzmény:
    barackmano (103)
     
  99. 2004. december 13. 22:17103.
    Sziasztok!
    Hazajottunk Pestrol. Szuper volt, csak nagyon hideg, Egy ismerosunknel aludtunk. Vasarnap kutyakiallitason voltunk, talalkoztam egy csomo regi ismerossel, hatalmas Karacsonyi hangulat volt, Tomi aranylag jol birta. Ma pedig elmentem meglatogatni egy lanyt akivel Londonban egyutt vartuk a babat, csak neki a vegen haza kellett mennie, igy nem is lattuk egymast azota. Nagyon aranyos kisfia van es olyan sok mindent tud mar. Tomi kicsit felt tole, mert sokkal nagyobb nala.
    Itt most mar minuszok vannak es en nagyon fazom.
    Nagyon szurkolok en is anyajegy ugyben Tunde. Most akkor leveszik, vagy csak megvizsgaljak oket?
    Maya, nagyon okos otlet volt babakkal ismertetni a ferjedet, szerintem hamarosan o is meggondolja magat.
    Niki, kivanom, hogy minnel gyorsabban muljon el a rosszullet es elvezhesd vegre a babavarast.
    Zsuzsi, neked pedig tovabbra is nagyon szurkolok, talan a kovetkezo honapban osszejon a baba.
    puszi mindenkinek, Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2004. december 13. 16:59102.
    Hello megint!

    Irta Evi a buszos balesetet. En is jartam mar ugy, hogy eppen mentem le a lepcson, amikor fekezett, es ugy bevertem a terdeimet, hogy nem birtam mozdulni masodpercekig. Mostanaban mar nem nagyon szeretek felmenni az emeletre eppen ezert.
    Irtad, hogy kertekkel foglalkozik a parod. Szerinem ez annyira gyonyoru szakma. Mindig a termeszetben lenni, a friss levegon, alkotni valami csodast, aminek orulnek az emberek. Persze ennek a szakmanak is biztosan vannak kellemetlensegei, mint mindegyiknek. Nekem most annyira hianyzik a termeszet, hogy a multkor neztem egy termeszetfilmet es teljesen elerzekenyultem. Annyira maskeppen kepzeltem a terhesseget. Nyugodt, termeszetes kornyezetben. . . Erre itt lakunk Londonban, amit imadok, de nem egy gyermek idealis kornyezetenek tartok. Foleg a mostani lakasunk kornyezetet.

    Nem irtatok mit foztok karira. Vagy meg nem tudjatok? Tudom, hogy hulyen hangzik, de ha valakinek kell savanyu kaposzta mert toltott kaposztat akar csinalni, akkor tudok szerzni, mert vannak gorog zoldsegesek a kornyezetemben. Csak szoljatok, es valahogyan majd megszervezzuk a celbaereset. . . :)

    Vera hogy vagytok? Hogyan birja Tomika a fogzast? En nem tudok semmi gyogyirt, de tudom, hogy nem konnyu, mert amikor a tesomnak nott a foga nem volt egy egyszeru eset.
    Remelem, jol sikerult a talalkozasod a baratnoddel!!

    Na megint szunetem van. . . :)))

    Mennem kell

    Puszi,

    Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top