Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. szeptember 4. 09:5562626.

    Jó reggelt!

    Már nem is emlékszem, hogy ki mit írt, mert még tegnap este olvastam vissza.

    Gabival nem beszélt mostanában valaki? Hogy lehet őt elérni?

     

    Vera, Tomi már nagy-okos fiú. szerintem ő már tisztábban érti, hogy ki a barát és ki a szülő. Rubinnak is én vagyok a legjobb barátja, meg Coral.

     

    Szandra, ha meg vagy győzödve róla, hogy ez a katolikus jobb, mint a másik, akkor jól tetted, hogy váltottatok. Én csak annyit tennék (bár biztos vagyok benne, hogy ezt magadtól is teszed), hogy sokat beszélgess erről Henikével, hogy miért volt erre szükség. Neki nagyon nehéz lesz. Szegény kezdhet mindent előről. Reméljük, hogy kedves, barátságos osztályaba kerül Heni, és hamar be tud majd illeszkedni. Nagyon szorítok neki.

     

    Tina, nagyon szuper volt a tegnapi nap. Rubin nagyon jól érezte magát. Tele volt élményekkel. Főleg a Marcival közös vonatozásról mesélt itthon az apukájának. (játszótéren a kisvonat)

     

    Tina,  nem is tudtam, hogy honvágyad van. Nekünk nincs. Jó otthon, de legjobb itthon. Mi akkor mennénk haza, ha otthon ugyanezt az életszínvonalat tudnánk tartani, ahogy Eszteréknek és Ágotáéknak ez szerencsére adott. Bár még akkor is meggondolnánk, mert nehezen viselem az otthoni emberek mentalitását, elégedettlen vagyok a szolgáltatások minőségével, a politikai helyzetről meg inkább nem is beszélek.  Totálisan egyetértek Ágotával,főleg abban, hogy "álom-álom". Van ami itt jobb, van ami ott (ovik), de összességében nekünk erre billen a mérleg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 4. 09:2462625.

    Szerintem Vera, ha megkerdezned, akkor biztos azt mondana hogy te a baratok felett allsz 

     

    Szandra, szerintem nekem (Eszter) valaszoltal nem Tundenek  Csak azert kerdeztem Ausztraliat miert valasztottatok, mert azert ott is van egy fajta tipikus mentalitasa az embereknek, en nem dolgoztam ott sokat de valahogy nekem nem jott be annyira. Szerintem London sokkal jobb, de persze ez csak az en velemenyem mindenkinek mas tetszik.

     

    Szerintem ha van NI szamod meg NHS szamod akkor szerintem jobban nem nagyon lehet bejelentkezni. 

     

    Vege a nyarnak... 

    előzmény:
    barackmano (62624)
    2009-09-04  08:12
  3. 2009. szeptember 4. 08:1262624.

    Jó reggelt!!!

     

    Megkérdeztem. Lilla.

    Máris leszorítanak a csajok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. szeptember 3. 22:3762623.

     

    De aranyos Marci is Tina. Most tökre megkérdezném én is de már alszik. De félek nem én lennék az.

     

    Noémihoz szombaton készülök, még tegnap értekeztünk erről, remélem minden OK. Van egy rakat cuccom a babának.

    előzmény:
    teacska (62621)
    2009-09-03  22:33
  5. 2009. szeptember 3. 22:3462622.

    Tényleg Szandra ahogy mondod a szolídabbat, valóban úgy lehet, Tomiéknál is jobban értékelik a jó gyerekeket, a lázadókat kevésbé, azaz elég keményen próbálják őket letörni. Így egész helyesek mind a nagyobbak.

     

    Mivel Henike is tipikus jó kislány, biztos imádni fogják. És hasonlókkal ő is kijön majd. Na látod, ez is egy jó pont.

    előzmény:
    teacska (62619)
    2009-09-03  22:24
  6. 2009. szeptember 3. 22:3362621.

    Akkor meg azért nem lesz billentyűzeted, mert beleragad a kontaktlencse..... 

     

     

     

     

    Friss kismamánk, Noémi, merre vagy??????

    előzmény:
    rintintin (62620)
    2009-09-03  22:30
  7. 2009. szeptember 3. 22:3062620.

    aha, tescos cuccok nekem is vannak, kis ruhak, foleg car boot sale-en vettem vagy charityben,meg Agotatol is kaptunk egyet, imadom. vertbaudet az ilyen posh katalogus,en meg nem rendeltem belole,de mindig kuldik.

     

    vera, tomi neha hasonlit csak harira, sztem inkabb rad hasonlit. regebben inkabb harira hasonlitott.

    pont ma kerdezte Kriszta,h. mit mond marci,ki a legjobb baratja? mondtam neki,h. csak " a baratok"-rol szoktunk beszelni,de a legjobbrol nem. (en is a baratja vagyok). ma direkt rakerdeztem es azt mondta, en vagyok a legjobb baratja::))) imadom.

     

    na,megyek,mert mar ugy jojozik a szemem,h. ideesik a kontaktlencse a billentyuzetre:)

    előzmény:
    barackmano (62616)
    2009-09-03  22:16
  8. 2009. szeptember 3. 22:2462619.

    Szia Tina!

     

    Anita=Rildikó

     

     Én is remélem, hogy Henike hamar megbarátkozik az új környezetével. Szerintem a csendesebb, szolidabbiskola jobban illikaz ő egyinségéhez, így én nemfélek attól, hogy majd nem érzi jól magát. Csak hát megint változás....

     

     

    Tünde!

     

    Jaja, a szép tengarpart meg a gyönyörű tájak kötnek oda, nomeg a tinédzser-kori álmom. Őszintén szólva tényleg csak ennyi. 14 éves korom óta vágyódom oda, nem tudom megmagyarázni miért, soha nem voltam még ott. Anno azért költöztem Bp-re, hogy összeszedjek annyi pénzt, hogy kimenjek. Az első kolléganőm és barátnőm mit ad isten, nem Sydney-ből volt. Én ezt is egy "jelnek" tekintettem. De aztán találkoztam Gáborral......

    Svájcról én is hallottam sok jót meg azt is, hog ynem egyszerű ott maradni, mármint hivatalosan.

     

     

    Lányok!

     

    Mégegyszer megkérdezem: ugye nem lehet annál jobban bejelentkezn ide, minthogy van angol jogsid, mindkettőnk nevére szóló bankszámlák, számlák, albérleti szerződés, working tax credit, council tax stb? Itt nincs olyan, hogy egy önkormányzatnál kell bejelentkezni, ugye?

    előzmény:
    rintintin (62613)
    2009-09-03  22:08
  9. 2009. szeptember 3. 22:2262618.

    Igen, Tomi nagyon szep szerintem is. Olyan szabalyos arca van es a sotet szemei.

    Vera, nincs magadrol kiskori kep? 

    előzmény:
    barackmano (62616)
    2009-09-03  22:16
  10. 2009. szeptember 3. 22:1962617.

    Szerintem az anyaga miatt ilyen kis cuki. Emlekszel arra a katicas H&M cuccra ami neked is tetszett? Abban 2 volt egyutt, a masik szinten piros pottyos. Egyebkent a Tescoban a Cherokee cuccok kozott is szoktak lenni nagyon helyesek (szerintem)

    Mi az a vertbaudet 

    előzmény:
    rintintin (62613)
    2009-09-03  22:08
  11. 2009. szeptember 3. 22:1662616.

    Képzeld Szandra pont bolyongtam a városban, majdnem haza indultam mikor beugrott, be is mentem oda ahol a legutóbb láttam. Úgy megörültem mikor láttam hogy van összeadós táblázat is. Tomi nagyon happy volt.

     

    Tina, Micimackóról őt kérdeztem először, pont ő mondta hogy az kisfiúknak való, ő már nem az. Nekem is elszorul néha a szívem, mi lett abból a pici babából, azt még a kiságy felé tettem fel neki. De nem baj, még van pár évem amíg én is fontos leszek neki. Tegnapelőtt pl. azt mondta hogy ő inkább nem is akar iskolába menni csak velem lenni. Ilyenkor kicsit megnyugszom.

    De aranyos vagy hogy azt mondod hasonlít, mindenki szerint kiköpött H, pedig szerintem sem. Van róla is 6 éves képem és egyáltalán nem ilyen volt. Szerintem Tomi szebb

     

     

    előzmény:
    teacska (62610)
    2009-09-03  21:50
  12. 2009. szeptember 3. 22:1462615.

    ::)::) de jo:) ilyet Marci is szokott...

    na,az 1000 vonat nalunk is jol jonne!

    igen,veled is ugyanazt irtuk. hogy a kaja meg rezsi sokat elvisz, gyerekektol meg ugysem vonnal meg semmit.

     

    na,en lassan megyek zuhanyozni.

    előzmény:
    Avocado2 (62614)
    2009-09-03  22:09
  13. 2009. szeptember 3. 22:0962614.

    latom mar Tina leirta ugyanezt.

     

    En most toltottpaprikat foztem, Karin meglatta es sirva fakadt de inkabb annak tudom be hogy jon a foga. Inkabb eszi a barackot. 

     

    Ma nagy csaladi banzaj volt nalunk, Enzo meg Viktor nevnapokat unnepeltunk. Vegul is tok jol sikerult Enzo tolunk megkapta az "1000 vonat" konyvet, jo vastag, egy darabig eltart mig vegignezi...

     

    Ma azt mondja nekem. "Anyu kerek szepen vizet. De ne mondjam ketszer!" azert elmagyaraztam neki hogy ezt csak anyu mondhatja.... 

     

    előzmény:
    Avocado2 (62612)
    2009-09-03  22:01
  14. 2009. szeptember 3. 22:0862613.

    na,itt vagyok,csak hivott a baratnom.

    szia szandra, szia eszter:)

     (Agota,nekem sincsenek smiley-k...)

    Eszter,nem is gondoltoam,h. ez a kis cukiruci Next-es, annyira nem az o stilusuk. inkabb vmi katalogusbol rendelheto csodakoltemenynek gondoltam - vertbaudet vagy vmi :)

    en is pont arra gondoltam,h. mennyien olvashatjak ezt a forumot  meg rajtunk kivul...

    Szandra, de egyszerre irtunk es ugyanazt...ki az az Anita...?

     

    mi ma Zsuzsieknal voltunk, tok jo volt, marci es Rubin olyan jot bandaztak. szegeny marci hullafaradt volt,amire hazaertunk. holnap meg juditekhoz megyunk, de alvasidore megprobalok visszaerni, manonak kell a pihenes, hetfon ovi. nem is tudtam, azt hittem,meg egy hettel kesobb kezdodik.

    előzmény:
    Avocado2 (62612)
    2009-09-03  22:01
  15. 2009. szeptember 3. 22:0162612.

    Szorgostunder, szerintem csak arrol van szo, hogy mennyi ido amig munkat talal, mert M.o.-on sokkal olcsobb az elet, es nem mindegy hogy hol fizeted a rezsit arra az 1-2-3 honapra... Es egy felnott legfejebb majd eszik minden nap vajas kenyeret ha nincs penz de gyerekekkel nem lehet. Szerintem ezert irtak a tobbiek hogy erdemesebb egyedul kezdeni, segiteni akartak mert ok mar ateltek. 

     Erdekes volt hogy "megpezsdult" a forum, hirtelen jo paran beirogattak aki amugy (gondolom) csak olvasni szoktak. 

    Mi is mint Agotaek csak par evet akartunk kulfoldon tolteni. Majd ha kicsit nagyobbak lesznek a gyerekek akkor jo lenne megint menni.

     

    En Svajcrol hallottam nagyon jokat, alacsony az ado, csendes, szep, biztonsagos, gyerekbarat. Meg Evi szokott meg Kanadarol nagyon jokat irni, ott meg meg a bevandorlokat is nagyon tamogatjak.

     

    Szandra, ti miert pont Ausztraliat valasztottatok? Kot oda valami?

     

    TIna, a pottyos ruha Next- es, is imadom, mar annyit mostam kicsit ki is fakult. Mar alig varom a januari leertekeleseket, akkor letamadom a Next-et addig a kozelebe se megyek nehogy elcsabuljak  

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62609)
    2009-09-03  21:20
  16. 2009. szeptember 3. 21:5162611.

    szorgostunder,szerintem ha vki tudott volna ilyen hirdetesi oldalt,mar irtak volna... tenyleg nagyon aggaszto lehet a helyzet,ha ennyire nem akartok visszamenni. persze,h. talalna a ferjed ugyis munkat,h. ti itt vagytok,de megiscsak kevesebb kiadassal jar egy szobat vagy garzont berelni, mint rogton egy egesz lakast es 4 fore kajat, rezsit fizetni...

     

    Agota, jot nevettem azon,h. a fodrasz arat hasonlitgatod abbol a szempontbol,h. hol jobb ::)::)

    mar irtam korabban,h. melanie baratja landscape gardener - es neki dolgozik most G. nem tudom,meddig lesz ez igy,mert sajknos melaniek azon tanakodnak,h. atkoltozzenek-e Brightonba :(  agota,koszi a dicseretet, de azert szoktam en sotlanul is fozni, a jomultkor meg a besozott hazisonkabol csinaltam bablevest -es nem tudtam,h. elotte egy orat le kene aztatni rola a sot -, igy amikor ettuk, G. megkerdezte,h. tengervizet foztem-e::)::) olyan sos lett::)

     

    Verus, elfelejtettem megdicserni tomi asztalat, szobajat,olyan nagyfius lett! kicsit osszeszorult a szivem,amikor azt olvastam,h. levettetek a Micimackot, mert ez mar olyan "nagyfius" es meg o nekem mindig olyan "kisfiu" erted mire gondolok:)  nagyon hasonlit rad tomi a kepen!!!!

     

    szandra, ha ez a suli jobbnak tunik,akkor sztem is inkabb most kell valtani,mint kesobb. henike meg ugyis hamar feltalalja magat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62609)
    2009-09-03  21:20
  17. 2009. szeptember 3. 21:5062610.

    Köszönöm szépen Anita a megnyugtatást! Valóban könnyebb a lelkemnek egy kicsit, hogy tudom, csak a gyerekek javát szolgálja az egész.

     

     

    Vera!

     

    Nagyon gyors voltál! Tomi örült az új díszeknek? Most már egész nagyfiús szobája lett.

    Most, hogy így mondod, nekünk is hetente volt egy "komolyabb" házi (nekem a magyar mércével vicces volt az is), de Henikének az írni tanulás miatt sokkal több volt.

     

     

    Szorgostunder!

     

    Ha tudnék ilyen portált, megmondtam volna, sőt ott hírdetném a sajátomat is.

    előzmény:
    Rildiko (62605)
    2009-09-03  18:09
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 3. 21:2062609.

    Aranyosak vagytok mind, hogy aggódtok, és a jótanácsokért, de a lakást akkor is eladnánk, ha már Angliában lennénk, mert nem akarjuk, hogy ilyen jelentős dolog Mo-hoz kössön. Most csak annyi változtat a szitun, hogy a lakásból bejött pénz egy kis! részét beleraknánk a 6 havi albérletbe, amiről már korábban írtam.

    Nem áll szándékunkban áron alul adni, vagy elkótyavetyélni. Ha a lakás úgymond nem adja el önmagát a saját árán, akkor azt azért mi is jelzésnek fogjuk fel.

     Ha azt mondjátok, a férjem találna munkát, ha előrejönne, miért ne találna úgy, ha mi is ott vagyunk?

    Na mindegy, én sem akarok vitatkozni, csak azt reméltem fogtok ajánlani angol portált, ahol érdemes hirdetni

     

    előzmény:
    Rildiko (62593)
    2009-09-03  10:04
  19. 2009. szeptember 3. 21:1962608.
    kaptak
    előzmény:
    barackmano (62607)
    2009-09-03  21:18
  20. 2009. szeptember 3. 21:1862607.

    Nem is meséltem Szandra vettem posztereket, hasonló atlaszt, meg szorzótábla helyett összeadót, majd jövőre lecseréljük. Micimackót fel is váltotta a Világatlasz, a másik az asztal fölé ment.

     

    Megkérdeztem egy Year 2- anyukát mennyi házi volt azt mondta csak heti egyszer kaptam, de olvasni kellett velük minden nap meg betűzést gyakorolni.

     

    Tomiék még csak játszottak ma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. szeptember 3. 19:4062606.

    Henike okos nagylány, biztos megérti. Most már magabiztosabb lesz ott is, barátokat is könnyebben szerez. Mikor megy át?

     

    Nem provokáltál semmit, talán csak szeretted volna magad mástól is hallani. Látod mások is megerősítenek.

     

    Tomi is sokat kap jó magaviseletért, büszke is volt, dicsekedett hogy csak ketten kaptak. Meg hogy akkor mit veszek neki érte? Jól rászoktattam. De mondtam hogy 1 matricáért nem jár semmi. Úgyhogy tuti töri magát továbbra is. Legjobb sejtéseim szerint tisztára odavan a tanító néniért, biztos ez is benne volt a dologban. Remélem tartós "szerelem" lesz.

     

     

    előzmény:
    teacska (62604)
    2009-09-03  17:55
  22. 2009. szeptember 3. 18:0962605.

    A katolikus iskolak (altalaban) jo minositesuek. Ahova a lanyodat irattad is kituno minositesu, tehat (ez alapjan) jol dontottel.

     

    Mas forumokon szoba jott a tamogatott gyerekelhelyezes koruli valtozas. Felhivtam egy helyi ovodat (bolcsodes csoportja is van), azt a valaszt kaptam, hogy januartol tamogatjak a Helyi Onkormanyzatok (LGk) a gyerekek ferohelyeit 2 eves kortol. Gondoltam ezt is ide irom, hatha van akit erint.

    előzmény:
    teacska (62601)
    2009-09-03  15:27
  23. 2009. szeptember 3. 17:5562604.

    Vera!

     

    Jaj, köszike, hogy ezt mondod. Igen, szemét dolog volt tőlem, hogy kiprovokáltam ezt a választ, de tényleg nehéz most egy kicsit a szívem, hog yszegény gyereket már megint változásnak teszem ki. 

    Henike is kapott "good behavior" matricát.  Bár, ő szinte mindig kap. Ők a ruhájukra kapják. Gondolom, Tomi is büszke volt magára.

     

     

    Ágota!

     

    Én a Honvéd Kórházban szültem, a Királyhágó úton és a VII. kerületben, az Izabella utcában van a lakásunk. Eladó... vagy kiadó. Nem tudsz esetleg valakit? Tényleg nagyon szép..... 

    Ismerős, amit írsz, én sem néztem már semmi híradót, mert annyira felidegeltem magam tőle, hogy inkább nem. De a belvárosban lakva sokszor akaratlanul is értesültem mindenről..... Mondjuk, ha Ti eleve úgy terveztétek, hogy hazaköltöztök, akkor minden a terv szerint halad. Kívánom, hogy megtaláljátok otthon a számításotokat!

     

     

     

     

     

    Látszik, hogy esik az eső....   Itt dekkolunk a szobában. Amióta hazaért Henike, egyfolytában mesét néznek. Így van időm püfölni a gépet.  

    előzmény:
    barackmano (62603)
    2009-09-03  17:36
  24. 2009. szeptember 3. 17:3662603.

    De jó neked. Én most nyáron teljesen elképedtem Almán, kész hölgy már, Mimit még nem is láttam, de ő is szinte. Majd mesélj.

     

    Szandra, persze hogy jól döntöttél, majd lesznek ott is barátai. Talán az elején nehezebb lesz, de hosszú távon biztos nem. Te gondolom örülsz. Nekem változatlanul nagyon tetszik Tomi iskolájának a légköre meg ahogy bánnak velük. Nem tudom persze máshol milyen, nem tudok viszonyítani, de ami van az jó. Olyan boldogan jött ki ő is, kapott is egy matricát mert jó volt, el is hagytam hazafeléde nem mondom neki mert kinyír.

     

     

     

    előzmény:
    Deme71 (62602)
    2009-09-03  16:19
  25. 2009. szeptember 3. 16:1962602.

    Sziaszok!

     

    Nagyon örülök, hogy Dominak ilyen jól telt a napja! Szuper!!!  Az is nagyon jó, hogy G. simán le tudta adni a suliban. Hiába, csak minket szivatnak a gyerekeink. :)

    Félixnek így bejön a felnőtt-kaja? :) Hátha így majd sikerült leépíteni a sok cicizést.

    Basszus, ez a lázas-fülfájós izé nem hangzik jól!

    Igen, biztosan Kata is a többi gyerekkel való együtt evés miatt eszik jobban. Pont ma gondolkodtam, hogy J. is, Kata is az oviban eszik meleget, lehet, hogy a főzést redukálom heti 3-4-re (hétvégével együtt).

     

    Na, Tina kajáiról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, mindig nagyon finomakat készít, akárcsak Kriszta!

    Én is akartam már kérdezni vagy háromszor, hogy G.-nak van melója? A füleddel menj el dokihoz, Neked is már többedszerre vacakol.

     

    Szandra, a Jánosban szültél? Mi oda elég közel lakunk (kocsival 7-8 perc). Merre van az itteni lakásotok?

     

    Az itthoni helyzetre én is kíváncsi vagyok, bár az első híradók után kezdem úgy gondolni, hogy nem fogom többet megnézni... csak felmérgesíti magát az ember. Amíg nem szakemberek vannak a megfelelő helyeken (akiket esetleg nem lehet megvesztegetni - álom-álom), addig nem tudom, hogyan változik bármi is. :( Én azért mindenben megpróbálom megtalálni a jót, így elsősorban azt nézem, hogy Kata sokat lehet együtt a nagyszülőkkel, nagyon szereti az ovit, nekem is vannak tanulási lehetőségeim több irányba, J.-nak is megvolt az állás régóta. De nekünk azért más, mert mi úgyis haza akartunk jönni legkésőbb 2 év múlva, csak a tényezők most jöttek össze. Ma voltam fodrásznál, kb. 12 euro-nak megfelelő forintot fizettem, ez pld. jóval olcsóbb, mint akár Németo.-ban, akár L.-ban.

     

    Kriszta, akartam írni, nem is mondtad (vagy csak én nem emlékszem) a kis házat, hát az bizony jó kis mellékbevétel lenne!!

     

    Vera, jót nevettem: Tomi tanár nénije"nem szép, csak angol" :))) Tomi óriásit nőtt, nagyon megnyúlt!

     

    Mi hamarosan Zsuzsiékkal találkozunk! Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy Alma és Mimi mekkorát nőtt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top