Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Londonban szulni?!

nicole24
Létrehozva: 2004. november 8. 13:43
Sziasztok!

Masfel hete tudtam meg, hogy babat varok. Aminek a parommal egyutt nagyon orulunk. Csak egy kis nehezsegbe utkoztunk..., ugyanis egy eve Londonban elunk es semmi tapasztalatom sincs sem a terhesseggel sem a kulfoldon szulessel kapcsolatban. Itt szeretnem megszulni a babat mert nem szeretnenk feladni itteni eletunket.
Olyanok segitseget varom, akik itt elnek Angliaban babat varnak, vagy kis gyermekuk van, vagy barmiben ugy erzi segiteni tud. Minden aprosag erdekel, baba klub, korhaz, orvos nev, papirok, szoval minden.

Elore is koszonjuk!!
  1. 2009. szeptember 3. 15:2762601.

    Képzeljétek, Henike már most mehet a katolikus iskolába, viszont Helgusnak nincs hely a nursery classba, így ő csak jövőre. Kicsit sajnálom Henikét, olyan örömmel ment ma, rögtön körbevették a kis barátai és olyan izgalommal kereste a nevét az akasztóknál. Most meg kiveszem őt onnan. Remélem, jól döntünk. Ugye???

     

     

    Vera!

     

    Voltak az óvónénik. Aranyosak voltak. AZ égvilágon semmit sem kértek. Mindenáron akarták, hogy valami magyar kaját vigyünk a snack asztalra. De nekem lövésem sincs, mit lehetett volna, meg mi nem is szeretnénk, ha kilógna a sorból. Tessék csak integrálódni. Bár Henikének is vannak olyan kaják, amiket nem hajlandó megenni, ilyenkor packed lunch van,mint ma is. A mai menü: chicken pie vagy jacked potateto. No, ezeket utálja. 

    Nagyon csinos Tomi az iskolai egyenruhjában. Én imádom a nyakkendős hapsikat.

     

     

    Tina!

     

    Na ja.. nekün nincs családunk, egyikőnknek sem. Az enyém ráadásul még széthullóban is. Szal a honvágy a családom után sem emészt. A barátnőim hiányoznak, de szerencsére volt, aki már kijött és van, aki készül.  A gyerekeknek pedig szerintem éppenhogy a jövőre adsz esélyt azzal, hogy itt vagy. Sajnos a mai helyzetben ha a család mellett döntenél, lehet, hogy a jövője kerülne veszélybe. Mi pont, hogy  a gyerekek miatt döntöttünk így és még mindig úgy látom, hogy jól tettük. 

     

    Igen, a tárkonyos levest szeretjük. Szoktam n elég sok mindent főzni és nekik más húst is készítek, úgyhogy változatosan étkeznek. Csak én nem. Lehet, hogy úgy tűnik, hogy nem zoktam/tudok főzni, de azért ez nem így van ám...    Gábor, sőt anyósom is sokszor megjegyezte, hogy jobban főzök, mint az anyósom. De elég rá nézned a zuram pocakjára.   Épp csak ilyen különlegesn kajákat nem szoktam csinálni, mint kacsa pl...

     

    EZ a studio lakás nagyon jó áron van. Gábor shared-ben lakott addig, amíg mi nem voltunk vele. Ő 85 fontot fizetett mindennel együtt egy hétre. Igaz, hogy Hatfieldben. 

     

    Anita!

     

    Hogy vagy??? Mi van veletek???? Mesélj!!!!

    Szerinted jó lesz a katolikus suli az én lánykáimnak?

     

     Eszter!

     

    Igen, én is ezt hallottam, hogy fizetni kell a TB-t, de akkor sem értek egyet vele. Megkérdezem majd a könyvelőmet. 

     

    előzmény:
    barackmano (62600)
    2009-09-03  14:12
  2. 2009. szeptember 3. 14:1262600.

    Szandra, ma mennek az óvónénik? Vagy már voltak?

    Belemélyedtem kicsit az iskolába amit mutattál, hasonlóan sokatmondó a weboldaluk mint a Tomiékénak, viszont nagyon tetszik hogy van rajta Curriculum, mióta keresem ezt.

     

    Beszéltem végre egy emberi lénnyel, üzenetrögzítők hada után), azt mondta Tomi mehetne hétfőtől úszni, azt ígérte elküld minden papírt emaillben, de gondolom most ebédel. Nem is egy vagyon, igaz csak 30 perc, meg nagyon későn van, de nekem már nincs kedvem tovább kutatni.

     

    De már csak akkor hiszem ha ott vagyunk.

     

    Én meg olyan hülye vagyok, vettem Tominak nagyobb gatyát, itthon tűnt csak fel hogy az túl nagy,  egy mérettelkisebb kell, most mehetek vissza, ezt majd elrakom neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. szeptember 3. 12:4462599.

    Tina, nekem pont ebbol allt a honvagyam hogy a csalad meg a baratok hianyoztak, es ezt elvezem az itthonletben. Latom a gyerekeken hogy mennyire elvezik a nagyszuloket, unokatestvereket. Szamunkra eletszinvonalban Budapest es London kozott nincs akkora kulonbseg, egyszeruen csak mas. Van ami ott volt jobb, van ami itt jobb. 

     

     

    előzmény:
    rintintin (62591)
    2009-09-03  09:21
  4. 2009. szeptember 3. 12:3162598.

    Kriszta sajnalom h ilyen hulye emberekkel talalkoztal a repulon meg a repteren. Mintha ok nem lettek volna gyerekek valamikor.

     

    Noemi, ugy emlekszem Gabinak voltak ilyen szoptatos-szuperkajai, en valami bananos-ovaltine turmixra emlekszem tomd magad mert aztan baj lesz! 

     

    Koszonom a zsakra a dicsereteket, jol elszoszoltem vele, vegul lehetett volna kicsit hosszabb, de mindegy. Enzo mindenbol ketszer ker az oviban, panaszkodott hogy nagyon kicsit adnak de lehet meg kerni... Tegnap mar el is aludt 1-kor

     

    Agota, szerintem ha korabban viszed tuti elalszik delutan, akkor is ha mar leszokott rola. Az egesz napos rohangalas jatszas, aztan ebed majd a csendes szuszogo gyerekcsapat - szerintem biztos elalmositja. 

     

    Tunde szerintem is par nap es Domi mar nem fog ennyit sirni. Nagyon nehez lehet otthagynod igy.

     

    Szandra, szerintem kell minimum TB-t fizetned ha van allando lakcimed, viszont be kene jelentened h ideiglenesen kulfoldon tartozkodsz.  

    előzmény:
    rintintin (62565)
    2009-09-02  15:37
  5. 2009. szeptember 3. 11:5962597.
    Közben látom írtad, csak összevissza kapkodok én is itt. És most már jobb? Lázad van még?
    előzmény:
    barackmano (62596)
    2009-09-03  11:58
  6. 2009. szeptember 3. 11:5862596.

    De jó hogy Domi ma már simán ottmaradt. És te hogy vagy???

     

    Először én is bántam hogy Tomi nem kap meleget, de most már látom azt sem eszi meg amit adok neki, sokkal fontosabb a többiekkel hülyülni. Így legalább látom mit hoz haza. (Általában mindent) Most csinálok épp zöldséglevest, a leveseket szereti, az lesz ma a meleg. Így mondjuk tényleg agyalni kell rajta mit adnak neki utána.

    De Domi nem jobban eszik gondolom.

     

    előzmény:
    batun (62595)
    2009-09-03  11:30
  7. 2009. szeptember 3. 11:3062595.

    haho,

    tina, milyen munkat szerzett vegul Gazsi? Bocs, ha figyelmetlenul olvastam, de nem volt sok idom tegnap! Fincsi lehetett az ingyen kacsa En is szeretek fozni, megjobban sutni, csak a mosogatast utalom meg a felfordulast utana! en szedek folyamatosan terhes/szoptatos vitamint. Most elkaptam vmi virust, nekem is faj a fulem, torkom, ejjel lazas voltam megint. FElix meg 100x kelt a foga miatt. Jo szar volt!

    Domit ma G vitte bicoval, szegeny jol leizzadt, remelem o nem lesz beteg...mert a beteg pasinal nincs rosszabb! Domi siman ottmaradt a suliban, semmi hiszti!

    Tina, kepzeld Felix mar tok jol eszik, tegnap evett reggelire vajas piritost, ebedre egy babakajat este meg egy olyan ikeas kistanyer krumplipuret lazaccal. Orulok, hogy visszajott az etvagya igy csokkenthetjuk a szopik szamat.

     Kriszta, nagyon bevallalosak vagytok! Biztos, hogy az uj hazat is szepen megcsinalja majd Norbi hamar!

    Agota, bizti az ovis kaja megvaltoztatja majd KAta evesi szokasait! TEsom is aggodott, hogy BArni nem fog enni oviban, mert nem szereti a fozeleket, erre azota mar tokre megszerette es otthon is megeszi. Az hogy latjak a tobbi gyereket enni, jo osztonzo nekik. Domi is az iskolaban fog kajalni, igy legalabb meleget eszik ebedre! MA csomagoltam neki banant meg egy peksutit uzsonnara, mert ugyan a tanarno azt mondta, hogy kapnak gyumolcsot tizoraira, Domi szerint nem volt...gondolom nem vette eszre, de azert igazan szolhattak volna neki.

     

     

    előzmény:
    rintintin (62591)
    2009-09-03  09:21
  8. 2009. szeptember 3. 11:1262594.

    Tina, úgy bírom a szövegedet. Tudom mindig panaszkodsz a sütődre, de mindig olyan finomakar varázsolsz ki belőle, a te főzőtudományodon egy ilyen nem fog ki. G biztos nagyon értékeli, max. már hozzászokott és természetesnek veszi. Én útálok főzni, de ha mégis H annak sem örül, így nincs is kedvem, ördögi kör.

     

    Tökre örültem ma, Tomi új tanítónénije megint nagyon fiatal, ráadásul szőke, hosszú hajú, csinos meg aránylag helyes (szépnek azért nem neveznék, csak angol). Tomi hogy fog teperni hogy megfeleljen neki. Nőtt sokat a többiekhez képest, kicsi lett a gatyája, akik viszont egy fejjel magasabbak voltam most már csak féllel. Vagy azok álltak le, az is lehet.

     

    Mutatok egy reggeli képet, ezen azért még látszik milyen kis sz@ros még.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 3. 10:0462593.

    Szia Szorgostunder!

     

    En is irtam mar neked tobbszor is, hogy most nem valtanek a helyetekben. Eppen beszelgettunk magyarok, akik otthon voltunk, hogy kb minden 6. panellakas es haz elado Magyarorszagon. Oruljetek neki, hogy olyan szerencsesek vagytok, hogy van hol laknotok. Ne adjatok el erteken alul az otthonotokat!

     

    Itt ez a penz meg beugronak sem lesz eleg egy uj otthonhoz. Raadasul egyre csak romlik a gazdasagi helyzet. Nalunk a tavasszal voltak ismerosok, akik korulneztek es kiszamoltak, hogy nem erne meg itt elniuk. Ok Hollandiat valasztottak, ahol tudtak sporolni...  Ha mar mindenkeppen kulfold, nezzetek korul tobb orszagban is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62588)
    2009-09-02  23:00
  10. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2009. szeptember 3. 09:3762592.

    Szia, szorgos, teljesen véletlenül találtam rád itt:)

     

    Csatlakozom én is azokhoz, akik szerint lényegesen jobb ötlet eg yidőre különválni. 

     

    Most pocsék az ingatlanpiac és milliókat buknátok a pesti lakás eladásával. Próbáljatok meg túllátni azon, hogy fuldokoltok és tartsátok meg a lakást egyelőre, az a gyerekeitek jövőjét is megalapozhatja!

     

    Én az tenném, hogy férj előremegy, ezerrel munkát keres (lesz is neki hamar, hiszen jó szakember és itt a lehetőségek sokkal rugalmasabbak), félretesz és ti utánajöttök. 2 kisgyerek nagyon megbonyolítja az életet, nagyon kötöttek lesztek és minden iszonyú sokba fog kerülni. Túl nagy a kockázat szerintem és  nem csak rólatok van szó!

     

    Legfontosabb lenne, hogy az érzelmeket (otthoni fuldoklás) most félretegyétek és az észérveket vegyétek elő-ne pocsékoljatok el egy pesti lakást rövidtávú célokra!

     

    baráti üdv

    paradicsom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62586)
    2009-09-02  22:31
  11. 2009. szeptember 3. 09:2162591.

    sziasztok!

     

    Batun,orulok,h. vegul jol sult el a suli Dominak!!! te sztem le lehetsz gyengulve. faradtsag, sok szoptatas, nehez gyerek cipelese stb. te szedsz vmi vitamint? nekem mar nagyon kene. ma reggel 7 korul meg visszaaltattam P.-t cicin,de mar fajt,amikor szopizott,sztem alig volt benne vmi. en is faradt vagyok. jaj es kepzeljetek, elkezdett fajni a fulem ujra!!! :::(:::(

     

    Szandra, neked akartam egy csomo mindenre reagalni. meg par napja irtam,h. nagyszulo utani vagyam van. ezt marci miatt irtam. a honvagy nekem azt jelenti,h. a szulok es baratok hianyoznak, Magyaro. szinte egyaltalan nem. az otthoni emberek,mentalitas, passzivitas, negativ hozzaallas nekem sem hianyzik, csak a szulok es baratok. ezzel szemben most igy, 8 ev utan elkezdtem gondolkozni,h. van-e jogom igy donteni marci "helyett", aki sztem tuti jobban erezne magat egy magyar oviban, magyar gyerekekkel,mint itt :( szoval emiatt irtam. hazamenni -amig otthon ilyen allapotok vannak- eszem agaban sincs. sajnos a mi anyagi hatterunk miatt nem is lenne erdemes :(

     

    masik: koszi a dicseretet! nagyon finom lett a kacsa. en amugy azert (is) szoktam ilyeneket fozni,mert en imadok fozni. sajnos G. mindig csak behabzsolja az etelt,pedig igazan ertekelhetne, az o anyja olyan rosszul foz...es kb. 5 fele kaja a repertoarja...sutni nem tudok es valoszinu a sutommel van gond,mindig egyenetlenul sul meg mindenfele suti, pizza stb benne ... viszont fozni imadok es mindenefele uj receptet kiprobalni. cs.mellbol is lehet sokfele kajat elkesziteni! levest szoktal? tarkonyos raguleves, az is fincsi, a lanyok szerertik a tejfolT? meg mindenfele rakott cucc. vagy a csajoknak adsz mast is? pl. pulyka,marha stb?

     

    szorgostunder, elhiszem,h. nagyon gaz otthon a helyzet :( de ebben az allapotban en sem herdalnam el a hazatokat szarert-hugyert. en is a tobbiekhez tudnek csatlakozni: ha kis idore is kulon kell valnotok, megis jobb lenne,ha eloszor az urad jonne ki,felmerne a terepet stb. most Willesden greenben a lengyel baratnom lakasa felett 3 studio flat is kiado es az aramon kivul MINDEN benne van az arban es 150 es 170 Font/ het,ami tenyleg nagyon jo. igaz, csak studio flat, de hatha atmenetileg ki huzna ott a ferjed vagy oda mar esetleg ti is johettek es aztan atkoltoztok egy nagyobba. en sem politizalok,de sztem a rendszert (is) lehet otthon hibaztatni. amugy meg hozza nem erto reven en ugy latom,h. Magyaro. helyzeten mar nem sok kormany tud segiteni:( mindegy,ki van fent, lopnak csalnak hazudnak. ennyi az off.

     

    mi ma Zsuzsi lucababahoz megyunk. aztan parkozni,bar eleg szeles az ido. en nem banom,ha hideg van,csak ez a frany eso ne essen,mert akkor a babak nem tudnak csuszni-maszni a parkban.

     

    jaj, csajok,  a Malevnal most akcio van es 24ezer Ft-ert vannak jegyek oda-vissza!!! nekem Margit szolt, gyorsan foglalt o is es en is az anyukanknak ::))

    előzmény:
    barackmano (62590)
    2009-09-03  07:35
  12. 2009. szeptember 3. 07:3562590.

    Én ugyan nem értek hozzá és a politikához is sötét vagyok, azt nem értem, ha annyira itt kell lenni, miért nem jön ki a férjed egy kis időre? Egy szobát tuti talál magának valahol és szerintem állást is elég hamar ha elég kitartó. Lenne keresete, tudna félrerakni, ahogy Szandra írja előkészítené a terepet. Otthon ülni és várni a csodát elég sokáig eltarthat ha tényleg ennyire pang az ingatlan otthon. És ha ti közben mégis eladjátok a házat, az még plusz pénz lesz, amiből szintén félrerakhattok, bár itt házat lehet nem vesztek belőle, elkezdhettek gyűjtögetni, gondolom egyszer szeretnétek.

     

    Én így gondolom józan paraszti ésszel. Bár tényleg nem sokat értek hozzá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62588)
    2009-09-02  23:00
  13. 2009. szeptember 2. 23:1762589.

    Én még csak 9 hónapja vagyok itt, így nem vagyok még annyira elszakadva a nagy magyar valóságtól. És a híreket is olvasom, sőt élőben is láttam, hogy a szélső jobb igenis terjeszkedik. Csodálom, hogy Te nem látod...

    Megértem, hogy nem akarsz otthon maradni hisz mi is ezért vagyunk itt én nem is ezt kérdőjeleztem meg. Csupán az elindulást tartom így elég kockázatosnak, hisz mindent bebukhattok. Nem értem, miért nem tudja a férjed előkészíteni az érkezéseteket anélkül, hogy a lakásotokat most sebtében potom pénzért elherdálnátok? De részemről ez az ilyen jellgű utolsó bejegyzésem, mert nem tisztem mások döntéseit megkérdőjelezni. Én csak jóindulatból írtam, amit írtam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62588)
    2009-09-02  23:00
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 23:0062588.

    Ugyen nem mondod komolyan, hogy az itthoni fuldoklás szélsőjobboldali lázongásnak tűnik nálatok?

     

    Nekünk ez a lakás már nem kell, mint ahogy az egész itthoni miliő sem. Szabadulni akarunk a magyar mentalitástól.

    Az hogy feléljük-e: más választás nincs. Ide visszajönni nem szeretnénk többé, a befolyt pénzből meg kint nem tudunk venni úgyse ingatlant. Ezért ez nem is lehet más, mint kezdőtőke, vésztartalék.

    Az meg nyílvánvalóan látszik, hogy Mo-ról nem lesz nekünk munka, csak ha már ott vagyunk.

    Ördögi kör, de belelépnénk, minden csak jobb lehet, mint nekünk most itt.

     

    előzmény:
    teacska (62587)
    2009-09-02  22:49
  15. 2009. szeptember 2. 22:4962587.

    Szia Ildi!

     

     

    Most nagyon áll az ingatlanpiac mindenhol. A mi, 102 nem-es Bp-i lakásunk is teljesen felújítva, ürességtől kongva áll egy éve... A szélsőjobb erősödése pedig nem kedvez a külföldi befektetéseknek.

    Én továbbra is apuka terepelőkészítését szorgalmaznám.....   És, ha eladjátok a lakásotokat, kijöttök ide és nem lesz hipp-hopp munka? El fog folyni a lakás ára... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971987 (62586)
    2009-09-02  22:31
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 22:3162586.

    Sziasztok Lányok!

    Tolódik a kiköltözésünk Angliába, de már alig bírunk magunkkal itthon  Minden azon múlik, hogy eladjuk végre a lakásunkat, és akkor kellő kezdőtőkével tudnánk belevágni az új életbe.

    Nem tudtok véletlenül a gumtree-n kívül olyan honlapot, ahol érdemes lakást hirdetni (gondoltuk hátha jó befektetésnek tartaná egy külföldi a lakásunkat Bp-en...)??

    Ildi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 2. 22:0762585.

    Gondolom addig küldted amíg én írogattam. Köszi, erre gondoltam, csak nem tudtam melyikek a legjobbak. High School Musical? Minden kislány kedvence. Tomi rosszul van tőle, mert az olyan láááányos. Te belehallgattál már biztos, jó?

     

    De szép Henike, mint egy kishercegnő az ágyban. Még hogy nem szép...

    előzmény:
    teacska (62584)
    2009-09-02  21:11
  18. 2009. szeptember 2. 21:1162584.

    Tünde!

     

    Jaj de jó! AKkor remélem, ő is hamar túl lesz a reggeli nehézségeken!

     Neked jobbulást! 

     

     

     

    Vera!

     

     

    Mutattam....

    előzmény:
    batun (62581)
    2009-09-02  20:48
  19. 2009. szeptember 2. 20:5862583.

    Naa, Tünde, de jó!!!! Majd belerázódik. Holnap tuti szívesebebn megy. Jaj, neked meg mi bajod lett? Remélem semmi komoly. Pihenj le egy kicsit ha tudsz.

     

    Szandra, szerintem akkor tudom, nem baj ha nem mutatod, de az sem baj ha igen. Vettünk asszem mi is betűset, de most kaphat "nehezebbet"

     

    Én lusta vagyok hímezni, vettem textilfilcet, azzal írtam bele.

     

    Henike várja már gondolom hogy menjen, biztos hiányoznak a barátok. Helga is megy holnap oviba? Vagy az később kezdődik?

     

    Nem nagyon kell semmit csinálni a templomban, ülni, mikor mindenki feláll felállni,  meg letérdelni. Én is így kezdtem. Most már a szöveget is tudom, bár az szóról szóra ugyanaz mint a magyar. De az nem követelmény.

     

    Lehet Tomiéknál azért van külön mert ez az iskola templomja (azaz fordítva), sok gyerekre számítanak. Ott a kisebbek át is mennek kis hittanra meg rajzolgatni egy másik terembe. Nem is butaság.

     

    előzmény:
    batun (62581)
    2009-09-02  20:48
  20. 2009. szeptember 2. 20:5562582.
    No, lefotóztam gyorsan.
    előzmény:
    barackmano (62579)
    2009-09-02  19:14
  21. 2009. szeptember 2. 20:4862581.

    haho,

    olyan sokat irtatok, hogy mire vegigolvastam elfelejtettem mit akartam reagalni...

    bocsi. Domi vigyorgott mikor erte mentunk es allitolag baratai is vannak mar.

    msot viszont megyek mert egyre lazasabb vagyok es nagyon rosszul erzem megem.

    JA, kiderult, hogy ket orszagban nem lehetunk biztositva(TB) es ha itt vagyunk bejelentve, akkor nem jar GYES a 3. evre.

    na holnap probalok erdemileg is hozzaszolni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 2. 20:4362580.

    Vera!

     

    Mindjárt lefotózom. De igen, vastagabb papírra van nyomtatva és fnyes a felülete. 

    Igen, Henike is holnap kezd. Én meg megrendeltem mindkét lánynak a nevét bevasalható matricán, most meg nem találom. Majd holnap feldúrom a lakást. Bár én nem vettem sok új ruhát Henikének, a régiekbe meg belehímeztem. 

    Nem láttunk családi imát. Mindegy, megnézik, aztán majd meglátjuk. Szombat este 6-kor van még, de Gábor akkor tanít, én meg nem megyek. Magyarul sem tudom mit kell csinálni, nemhogy angolul.

     

     

    Noémi!

     

    Szerintem az étvágytalanságod is a bezártság egyik következménye. Mozdulj ki és élj! Az, hogy van egy kisbabád nem azt jelenti, hogy megállt az élet, sőőt!! Fedezd fel a világot anyukaként!

    előzmény:
    barackmano (62579)
    2009-09-02  19:14
  23. 2009. szeptember 2. 19:1462579.

    Noémi, de jó hogy mentetek végül. Jobban is érzed magad ugye? Az is jó hogy kiderült a GP ügy, furcsállottam is volna. Azért jó fejek.

     

    Szandra, hát ez a 12 tényleg elég gáz. Közel van legalább? Nem kell rendszeresen járni, néha nézzetek be hogy lássanak titeket. Kevés gyerek szereti végigülni, ott nincs külön családi? Az olyan gyerekbarátabb szokott lenni.

     

    Én gondoltam valamire, de akkor nektek lehet más poszter van. Ha nem gond megnézném. Nem olyan ami vastagabb papírra van nyomva?

     

    Kivasaltam Tomi cuccait, meg teleírkáltam mindent a nevével, remélem holnap reggel is esik majd.Mondjuk mostantól jó dolgom van mert csak "bedobom" és mehetek is, nem kell ott dekkolni vele.

     

    Henike is holnap kezd?

    előzmény:
    Nyulcsi (62578)
    2009-09-02  18:45
  24. 2009. szeptember 2. 18:4562578.

    Kriszta jol kicsesztek veletek. Kifogtátok a hülyéket. Már tapasztaltam hogy ha olyanjuk van akkor átengednek mindent és nem szivoznak ha meg nem vagy szimpi vagy nem tudom mért akkor meg szivoznak. Nekem is volt hogy a táskát amit mindig kéziként viszek bele akrták gyömöszöltetni abba a keretbe. Én meg kiakadtam mert ajándékok voltak benne. Szerintem megértette a szitkozodást meg tiszta ideg voltam meg terhes is ugyhogy átengedték. De volt hogy vittem át nagyobb mint 100 milis cuccot. Exem meg átvitte a késkészletét kéziben firenzébe bár visszafele már elvették tőle. Mi közük van hozzá egyébként is hogy te mit csinálsz a gyerekeiddel. Magánügy.

    Tina de jo hogy bejött G-nek ez a melo. Ja az angolok néha dolgoznak is a kávészünetek szüneteiben.

    Bántott a lelkiismeret a kacscombok miatt? Én is ilyen vagyok. Volt hogy visszamnetme fizetni valamiért csodálkoztak is. De egyébként ha a pénztáros ne tul barátságos akkor nem izgatom annyira magam. Főleg ha nagy üzlet és nem lesz belőle kára. A romlott pipiért cserébe meg ennyi jár. Nekem tegnap volt nagyon honvágyam és azt kivántam bárcsak ne kapnék meg semmit és kénytelen legyek hazamenni. Jó lenne már tullenni ezen a depin.

    Kismancit kivittem ma sétára. Elmentünk vásárolni. Olyan jo kislány volt pedig szerintem halálra izzadta magát ugy beöltöztettem. Aludt nagyrészt. Arra kellett rájönnöm hogy nagyon szük a bejáronk alig tudtam magam beverekedni.

    Képzeld Vera neked lesz igazad. Ma felhivtam a gp-t mert azt mondták probáljam meg ma ujra hátha van közelebbi időpont és rákérdeztem kell e egyáltalán idő pont és mondták hogy nem menjek be holnap. Tegnap nem tudták volna ezt közölni? Pedig akkor is mondtam hogy a gyereket regisztrálnám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. szeptember 2. 18:4462577.

    Kriszta!

     

    Hát igen. Most sajnos tnyleg nem megy a színház, de remélem,hogy hamar talpra állunk és akkor majd akár minden hónapban mehetünk!

     

     Mi az, hogy ide bejelentkezni? Nekem is van NI számom, meg közösen igényeltünk minden tax creditet és egyebet, a bankszámlán is mindkettőnk neve van, és nekem angol jogsim is van. Ezen kívül lehet még máshogy is bejelentkezni? Az otthoni állandót azért gáz feladnom, mert akkor lakatlan lenne a lakásunk, arra meg vagyonokat kellene fizetni,mint ingatlanadó.

     

    Olyasmi bővítést lehet hozzátenni az új házhoz, mint azok az üvegkalickák? A mi étkezőnk is bővítés eredménye, de ez teljesen normál szoba, csak hatalmas üvegablakokkal. Nekünk ez nagyon tetszik. Ha egyszer sajátot vennénk, azt is így szeretnénk megcsinálni. 

     

     

    Vera!

     

    Mi a Tesco-ban vettük ezeket a nagy fali posztereket. Most akcióban van. Azt hiszem a kettőt vettük 5 fontért.  Kerestem a honlapjukon, de nem találtam. Ha érdekel, lefotózom neked. Még nem tanultak szorozni csak összeadni. Gondolom,most jön a szorzás.

     

    Henikének volt sok házija, de ő az angolt is tanulja. Ígyhát nem nagyon tudom, hogy "normál" esetben mennyi lenne. 

     

    Nálunk mindkét gyerek rendesen meg van keresztelve, le is fordítattam a keresztlevelüket. Templomba azonban nem járunk, de most megbeszéltük Gáborral, hogy eljárnak vasárnaponként. Épp most néztük meg, hogy 12-kor van a nagymise. Ki is akadtam, hogy hogy lehet ilyen hülye időben!!

     

    No, ma jól itt ragadtam.... 

     

     

    előzmény:
    bluebell (62576)
    2009-09-02  16:51

Címlap

top