Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem beszél?????

Torolt_felhasznalo_151031
Torolt_felhasznalo_151031
Létrehozva: 2004. november 4. 13:44
Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg tapasztalataitokra: a fiam 2,5 éves, de nem akar beszélni. Na jó, ez azért túlzás, mert mond szavakat, kifejezésket, de szerintem a korához képest ez kevés! Mindent megért, de nem hajlandó válaszolni, ha kérdezem, csak igennel vagy nemmel felel.
A gyerekorvosunk azt kérdezte, hogy hall-e rendesen? Szerintem igen, de azért kérek egy beutalót hallásvizsgálatra.
Logopédusnál voltunk, az "Én is tudok beszélni"-t megvettük, már egy hónapja nézegetjük, de azóta is csak 5 új szót hallottam tőle.
Persze mindenkitől hallok sztorikat, hogy volt egy ismerős gyerek, aki 3 évesen kezdett beszélni stb.stb. De ez sajnos engem nem vígasztal.
Én vagyok türelmetlen, vagy tényleg valami baja van a fiamnak???
  1. 2015. március 23. 08:1630.

    Szia!


    Segíteni sajnos nem tudok,de én pl jövőhéten viszem a fiam ( aki szintén két és fél éves) logopédushoz és áprilisban neurológushoz.Elvileg a hallásával nincs baja,hiszen ha kérek valamit(pl csörgött a mobilom és már rohant is oda,én meg mondtam,hogy hozza ide nekem, mert szoptattam és nem tudtam a telefonért menni és odahozta..Szóval csak nem halláskárosult).Nálunk az van,hogy a fa az pl pa,a nyuszi az bembep(??tudnám miért),a macska az mamma a kutya továbbra is vau vau. kb 15-20 szavas a szókészlete. De az egyszerű szavak amik viccesek azokat mondja pl pumpa,pipi,popó,búra,apa(anyát sosem mond).Én is el vagyok keseredve,mert minden nap van gyerektársasága és a tőle fiatalabb fiúk is már rövid mondatokban beszélnek szépen.Majd kiderül mire jutunk a logopédussal és a neurológussal(mivel más problémák is vannak a gyerekkel ezért visszük neurológushoz)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_459641 (29)
    2015-03-22  20:18
  2. Torolt_felhasznalo_459641
    Torolt_felhasznalo_459641
    2015. március 22. 20:1829.

    Sziasztok!nekünk van egy 2és fél éves fiunk,aki nem akar beszélni!mindent megért és mindent megcsinál amit mondunk neki,szeret rajzolni és a meséket is,sokat olvasok neki!2 éves korában mondta hogy,anya,apa,mama,baba.tata,buta,de most nem mondja csak a pipi és a fa az pa,a kakas az kuku,meg halandzsázik legtöbbször,de ha kér valamit mindig kifejezi magát valahogy!segitsetek h mit tegyek mert nagyon aggodom,miután megszületett kislányunk,azota pedig föleg nem beszél!lehet h ez az oka? üdv


     

  3. 2013. január 4. 10:5328.
    sziasztok én is úgy vagyok hogy a lányom 2 éves mulot most és akármivel probálkozók a helyzet nem változik mit tudok ellene tenni kérlek
  4. 2007. Április 13. 08:2627.

    Sziasztok!

    Az én fiam is elmúlt két éves, de nem beszél, mindent megért, ha kérjük megcsinálja, csak, mint az orvos is mondta ki van találva a fiatal úr gondolata is  nincs szüksége a beszédre, mert a család anélkül is megcsinálja amit ő gondolatban kitalál. Tehát ez is egy nagy hiba, mi épp erről próbáljuk leszoktatni, nem egyszerű, de nem lehetetlen. A kutyának hajlandó csak mondani, hogy nem, gyere , mert ugye az a jeleiből nem találja ki, hogy mit akar. Meg egyszer 1éves kora után begurult mert nem kért több ennivalót(csak mi nem értettük) és közölte, hogy -inkább nem- szóval tudna beszélni, ha akarna, csak minek?   Nem lehet, hogy nálatok is ez a probléma?

    Az unokatesó 3éves elmúlt már, mikor megszólalt, de akkor már mondatokban beszélt, és semmiben nincs lemaradva azóta sem.

    Szóval én nem aggódom mert ismerem a gyerekem és hagyom a saját ritmusában fejlődni, 3éves kor előtt a szakemberek szerint sem kell kétségbeesni, mindenkinek kitartást! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top