Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Horkolás!!!!!!

Manó76
Létrehozva: 2004. október 27. 11:33
Véleményeteket szeretném kikérni.
Sajnos nagyon horkol a férjem, és sajnos én nagyon nem bírom a horkolást.Éber alvó vagyok eléggé.
Alig tudok elaludni, majd 20 percenként megébredek erre a kellemetlenségre.
Szó mi szó ideges leszek,és egész napra rám ül ez a dolog.
HA már nagyon nem bírom, átmegyek a gyerek mellé aludni.Tudtok tanácsot adni?
Van valaki hasonló cipőben?Ti hogyan oldjátok meg ezt?Sokszor annyira dühös leszek,,hogy robbanni tudnék.

Milyen kezelést lehet ez ellen kérni?Az állandó kialvatlanságtól semmihez sincs kedvem.
  1. Torolt_felhasznalo_108390
    Torolt_felhasznalo_108390
    2010. március 8. 09:4048.
    Silensor horkolás gátló! A férjem ilyet csináltatott és be vált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (1)
    2004-10-27  11:33
  2. 2009. május 11. 13:1047.
    Sziasztok!Nekem sokat javított a horkolásomon a Respir activ,itt találtam egy videóthttp://www.videogizmo.hu/index.php?vcmd=show;&nid_object=55020,nem tudom próba szerencse.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 29. 08:4246.
    Az én gyermekem is fent volt éjfél körül, és olyan jól érezte magát, hogy nem akart aludni, inkább játszani. Persze egy fél óra múlva már nem bírtam, és beraktam az ágyába. NYekergett kicsit, aztán aludt negyed nyolcig.
    Viszont a mai éjszaka apa alig horkolt, a kisleányka pedig este 8-tól reggel 8-ig aludt, megkapta a tejcijét, és alszik tovább. Csend honol.

    A múltkor elfelejtettem mondani, hogy mi vettünk hidegpárásítót, és lényegesen lecsökkent a horkolás(nem olyan száraz a levegő), így nem kapok minden nap frászt.

    Próbáljátok ki!
    Én ultrahangosat vennék, ha most vennénk. Egész olcsók vannak már
    előzmény:
    nyuszik@ (45)
     
  4. 2004. október 28. 13:3645.
    Részemről igen vacak éjszakánk volt:-((( Nme a férjem horkolt hanem a kisfiam kelt fel többször is:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (44)
     
  5. 2004. október 28. 13:1044.
    Üdv!

    Ki hogy aludt az éjjel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (43)
     
  6. 2004. október 27. 14:1043.
    a legjobb védekezés a támadás
    előzmény:
    isoagi (42)
     
  7. 2004. október 27. 14:0242.
    Sajna fingom nincs. Csak valaki írta előttem, hogy hatásos.
    Nekem szerencsére még nem volt rá szükségem. És másnak sem a környezetemben. :))
    Anyám egyszer kamerára vette fel apu horkolását, és másnap lejátszotta neki. Apu azt mondta (mivel a sötétben Ő nem látszódott), hogy anyu horkol a felvételen, csak rá akarja kenni. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (38)
     
  8. 2004. október 27. 13:5541.
    Nekem is megvidámította ezt a szürke hétköznapomat.

    Neki kéne állni a goblenemnek, anyukámnak karira de nem tudlak titeket itt hagyni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982820 (39)
     
  9. 2004. október 27. 13:5440.
    Na ja.

    Hát az én párom már csak ilyen poénos. Szoktam kuncogni én is rajta, csak akkor nem ha azt mondja, hogy este aludni kell, nem pedig másra figyelni.
    előzmény:
    isoagi (37)
     
  10. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. október 27. 13:5339.
    Szóval akkor nem reménytelen a helyzetem :)
    Jó látni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. És ráadásul halálra nevetem magam olvasva a jobbnál jobb történeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (35)
     
  11. 2004. október 27. 13:5238.
    NEm használt. Pedig már egy tv műsort is látott róla.

    Hová kell menni diagnosztikára?Mibe kerül?

    előzmény:
    isoagi (36)
     
  12. 2004. október 27. 13:5237.
    A falban az áramot??? Ezen nagyot röhögtem!!! :)))
    Nagy poén!
    Én már csak hugi mellett füldugózom. Szerintem nem is lehet róla leszokni, ha mindig ott van alvás időben melletted a zaj forrása.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (35)
     
  13. 2004. október 27. 13:4936.
    Amúgy én is úgy tudom, hogy a horkolás nagyon nem egészséges!!!
    Ugyanis eszméletlenül megterheli a szívet, mert ugye nem vesz rendesen levegőt az illető. Ezáltal pl. az agy is károsodhat, ha kevesebb levegőt kap.
    Tehát, ha a konok Párotok nem hajlandó elmenni dokihoz, vagy diagnosztikára, akkor ezt nyugodtan meséljétek el neki. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 27. 13:4335.
    Te mázlista!

    A leszokást én úgy kezdtem, hogy csak egy füldugót használtam.
    A párom rám is azt mondja, hogy a falban is hallom az áramot.

    De ha megy mosógép, magnó, azokat a zajokat te cisnálod, nem pedig más.

    Különben engem tavasszal 3-4 körül a madarak csicsergése tud zavarni, persze arra gondolok, hogy de jó tavasz van és egy idő után nem zavar. Viszont a galambok kerregése turbékolása ugyancsak őrületbe tud kergetni.
    előzmény:
    isoagi (34)
     
  15. 2004. október 27. 13:3834.
    Én azért füldugózok, mert (amikor otthon alszom) zavar a húgom köhögése, amíg el nem alszik. Meg régen az expasim horkolása is zavart.
    Örömmel jelentem, hogy nem minden férfi horkol!!! Párom most lesz 30 éves, és tökcsendben alszik. Nagyon ritkán szuszog picikét, de az nem lényeg. Vele minden tekintetben nagy mákom van. :)))
    A füldugóról pedig nehéz leszokni, ha egyszer már hozzászokott az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982820 (33)
     
  16. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. október 27. 13:3433.
    Igen, erre már én is gondoltam, gyerek mellett nem dughatom be e fülem.
    A következő dolog viszont érdekes: ha nem akarok aludni, csak úgy ledőlök lustizni, akkor nem zavar semmi. Szól a rádió, megy a mosógép és úgy elalszom, hogy észre sem veszem. Bezzeg ha aludni akarok, akkor minden nesz zavar. Na nem baj, erőt veszek magamon, és próbálok füldugó nélkül aludni, majdcsak egyszer leszokok róla. Végül is régen simán aludtam, most is menni fog. Legalábbis remélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_777379 (32)
     
  17. 2004. október 27. 13:1632.
    Szülj egy gyereket. mellette nem dughatod be a füledet, hisz ő éhes éjjel is.
    Előtte én is csak azzal tudtam aludni, minden egyes éjszaka, sőt ha nappal lepihentünk, akkor is.
    Mára már valamennyit tudok aludni nélküle, de oda tudnék nyúlni érte néha, csak nincs itthon.

    Sokszor arra gondolok, a 3 műszakos meló lenne a megoldás, ő dolgozik, én alszom.
    Most egy műszakos reggeltől estig. De ilyet csak nem kívánhatok neki. Akkor legalább minden 3. héten kipihenném magam. (szegénykém, , ha ezt tudná)
    Most fél6-kor kel, és én onnantól kezdve mély álomba zuhanok. Valamikor megébreszt a leáy, kéri a tejcijét, megmelegítem, beadom neki a kiságyba, és alszunk 9-ig.
    Így valamennyire konpenzálva van az éjszaka. Utána viszont lelkiismeretfurdalásom van, hogy lustizok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982820 (29)
     
  18. Torolt_felhasznalo_861800
    Torolt_felhasznalo_861800
    2004. október 27. 13:0531.
    ötletem nekem sincs,
    pedig az én párom is horkol,
    de szerencsére én immunis vagyok a zajokra, a fényre, a mindenre, én ha alszom, akkor alszom.

    azért azon én is jót mulattam hétvégén, mikor egy filmet néztem volna éjszaka, és apa már elaludt mellettem.
    és horkolt.
    de mikor?
    pont azokban a pillanatokban, amikor beszéltek a filmben.
    mert ugye ha vki beszél, utána mindig van egy kicsi hatásszünet. ha a szünet alatt horkol, nem is zavart volna, de pont, amikor beszéltek . . .
    amikor csönd volt, pont akkor fújta ki a levegőt . .
    a másik szobában meg aludtak a gyerekek, úgyhogy nem akartam felhangosítani, szal néha csak találgattam, hogy miről lehet szó . . . :)))

    szerencsére ritkán van ilyen, hogy én tovább tévézek, általában egyszerre álmosodunk el, úgyhogy nem zavart így annyira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. október 27. 12:4930.
    Kérdés akart lenni. Szóval van más is ilyen helyzetben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. október 27. 12:4829.
    Nekem az apukám horkol, még a másik szobában is lehet hallani, így én is füldugót használok kb. 5-6 éve. Azóta már elköltöztem otthonról, de ez a szokásom megmaradt. Ezzel csak az a gond, hogy annyira hozzászoktam (mármint a füldugóhoz), hogy a legkisebb zaj is idegesít. Pl. ha valaki csak szuszog mellettem, az is felidegesít és inkább beteszem a füldugót. Szeretnék leszokni róla, mert ez már tényleg nem normális. Egyáltalán le lehet erről szokni? Van más is ilyen helyzetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_455480
    Torolt_felhasznalo_455480
    2004. október 27. 12:4028.
    Tudom, hogy másnak ez nem megoldás, de elmesélem a történetünket: A párom apukája úgy horkol, hogy a szomszéd szobában nem lehet aludni. Hál istennek nem lakunk náluk, csak látogatóban szoktunk ott aludni. Nyáron vettünk egy angol bulldogot. Kezdetben csak kicsit horokolt, aztán ahogy nőtt, egyre jobban, de mégiscsak volt egy fokozatosság benne. Most már nem tudok addig elaludni, amíg nem hallom a szívet melengető hortyogását :o). A párom a múltkor egyedül utazott haza, és az apukájával aludt egy szobában. Itthon vigyorogva mesélte, hogy egyáltalán nem hallotta apukáját horkolni, mert már hozzászokott ehhez a zajhoz :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772020 (27)
     
  22. Torolt_felhasznalo_772020
    Torolt_felhasznalo_772020
    2004. október 27. 12:3227.
    Sziasztok!
    A helyzet ugyanaz, mi is mindent kipróbáltunk, de én még füldugón keresztül is hallom a férjem horkolását. Nem horkol olyan eget rengetően, de az én fülem nagyon jó. Az oldalba bökést és a lökdösést nem szeretem, mert sajnálom felébreszteni, de néha azért megteszem. :-) Magam mellett tartok egy diktafont, hogy ha már nem bírom tovább, akkor felveszem neki az előadást, hogy meg tudja ő is hallgatni. Amikor közelítek a diktafonnal, érdekes módon mindig elhalkul vagy megszűnik a horkolás. Ez nem is olyan rossz, de azért mégsem tarthatom egész éjjel a szája előtt a masinát. :-))

    Szóval ha valakinek van valami tényleg hatásos ötlete, akkor én is beállok a sorba és kérem!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top