Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülők

Torolt_felhasznalo_951591
Torolt_felhasznalo_951591
Létrehozva: 2004. október 27. 10:37
Sziasztok, egy jó étteremet keresek Budapesten a júniusi esküvőmhöz. Kb. 60-an leszünk. minden ajanlatot szívesen vezsek.
  1. 2004. december 3. 10:43151.
    Nem tehet mást, mint elfogadja. Elváltak, apu újra nősült, talán mostanra le is zárták magukban. Apu felesége az, aki nem akar jönni, mert nem akar kellemetlenséget. Mindegy, majd eldöntik. Felnőtt emberek.

    Pesten hol tartjátok az eljegyzést? Nekünk nem tudom, lesz-e, mert apu felesége oda se akarna jönni. Bár az is lehet, hogy két részletben fogjuk megtartani, ahogy az utóbbi években mindent - karácsonyt, szülinapot. Mi arra gondoltunk, hogy a Trófeába kéne elmenni (nem csak azért, mert hozzánk marha közel van), hanem mert egyszer voltunk, és tetszett. Befizetsz kb 3. 000 pénzt koponyánként, és annyit eszel, amennyi beléd fér. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (150)
     
  2. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. december 3. 09:46150.
    Szia Dzsudika!
    Szerintem ha anyukád őszintén elfogadja apukád új feleségét, akkor semmi akadálya, hogy ő is ott legyen. Legalább apukád sem fogja árván érezni magát.
    Én egyébként az elején megmondtam, hogy senkinek nem fogok könyörögni, hogy jöjjön. Az őseim párosával vannak hívva, oldják meg felnőtt emberek módjára. Nem szeretnék most valakit kihagyni, mert ezzel elkezdődik a ki jön- ki nem jön- én nem jövök, ha. . c. műsor, ami a leendő gyerkőc keresztelőjével és ballagásával folytatódna.

    Az eljegyzés Pesten lesz, mindenki utazik félútig egymás felé. A para bennem van, de ahogy susenne mondta, nem csak a gyűrűváltás miatt.
    előzmény:
    Dzsudika (149)
     
  3. 2004. december 3. 09:16149.
    Hol tartjátok az eljegyzést? Szerintem az a legjobb, ha semleges helyen.
    Nálunk is hasonló a probléma, az én szüleim is elváltak. Apu újra nősült, egy pár évvel ezelőtt, de a feleségével nekem nagyon jó a viszonyom. Anyut nem zavarná, elfogadja, de apu felesége nem akar jönni az esküvőre, hogy ne legyen senkinek rossz szájíze. Így csak nekem lesz, mert a szüleimet nem szeretem együtt látni. Nem tartoznak össze. De hát mindegy, majd eldöntik, még meggondolhatja magát mindenki, van idő.
    Ne aggódj, a szülők legalább annyira izgulnak, mint ti. Kíváncsiak ám, főleg az anyukák. Az én leendő anyósom, amikor még nem volt szó esküvőről se, csak együtt voltunk a fiával, már nyaggatott, hogy mikor mutatom be neki a szüleimet :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (147)
     
  4. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. december 3. 08:58148.
    Szia! Én ugyanígy voltam az eljegyzés előtt. Nekünk tavaly karácsonykor volt, és a két család akkor találkozott először. Jobban izgultam azon, hogy hogyan fogadják egymást, mint azon, hogy eljegyzésem lesz. Ne aggódj, biztosan minden OK lesz!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. december 3. 08:06147.
    Sziaszok! Szia Chris!

    Az anyagi vállalással kapcsolatos gondjaidat meg tudom érteni. Mindjárt mesélem, hogy miért. Előtte azonban még azt, ami eszembe jutott. Az anyósékra történő költségáthárítás (szándéka) előtt azt kellene meggondolni, hogy ahogy ti az ő anyagi helyzetüket látjátok: Ki tudnák-e fizetni? HA nem, akkor nagyobb gáz van. (Elvárható-e tőlük az eladósodás. ) Ha igen, akkor a párod vezetésével kell ezt velük megbeszélni. Kicsit érzelmi zsarolás szaga lehet, ha azt mondjátok, hogy ha ők nem fizetnek. . . Ezért kellene okosan előadni. Mindenesetre nem irigyellek, de szorítok. És várom a beszámolót, hogy sikerült.

    Nálunk az ősök elváltak, de mindkettőjüknek van új kapcsolata. Apám elvarázsolt figura, fogalma sincs, mit jelent egy esküvő megszervezése anyagi és egyéb szempontból. Így őrá tökéletesen nem lehet számítani a szervezkedés részénél. Az anyagi háttérrel szerintem nála nem lenne extrán nagy gond. Mindenesetre majd lehidaltam, amikor megkérdezte, hogy mit szólnánk egy pohárkészlethez nászajándékba. De aztán anyun keresztül fel lett homályosítva, hogy lehetőség szerint ennél nagyobb hozzájárulást várnánk- a téma még ma is tabu vele és én is gondban vagyok, hogy hogy hozzam szóba. Már az egész esküvővel kapcsolatban felmerült bennem a szervezkedés elején, hogy hogy kérhetem /várhatom el én az őseimtől, hogy az én ötletparádéimat részben finanszírozzák.

    Szóval nem egyszerű, pláne ha az ember még lavírozni is kénytelen az ősei között. Itt is kijön az elvált, szétszakadt családok problémája.

    MÉG EGY INFÓ: Holnap lesz az eljegyzésünk!

    Félelmeim vannak, mert apám és anyu új pasija most fognak először találkozni és nagyok a kérdőjelek. Apu eredetileg el sem akart jönni. Neki fontosabb a saját sértődöttsége, mint a lánya :-((
    A két család is most lesz először összeeresztve, úgyhogy már most gyomoridegem van. A barátnőm lazulós rákészülést javasolt a holnapi napra, én meg igyekszem terelni a gondolataimat, mert már nagyon izgulok. Szorítsatok lányok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (145)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946917
    Torolt_felhasznalo_946917
    2004. december 2. 20:06146.
    szia!
    es az nem lenne megoldhato, hogy csak ti+szulok (esetleg par kozeli csaladtag ill barat) a szertartas utan elmennetek egy jo etterembe vacsorazni, beszelgetni, iddogalni??
    nem az eskuvo+lagzi a lenyeg, hanem az ami UTANA jon, a hazassag maga!! :o)))

    nekunk aug 2-an volt az eskuvonk, es mi magunk fizettunk mindent, igy tudtuk, hogy meddig mehetunk el. . mi 42-en voltunk, csak kozeli csaladtagok es nagyon jo baratok, volt vacsora, utana tancika (dj-s), egy nagyon laza de bensoseges du-t/estet toltottunk el csak olyan emberek tarsasagaban, akik tenyleg kozel allnak hozzank. nekunk ennyi eleg volt, mi igy voltunk boldogok es nem ereztuk rosszul magunkat, hogy nem volt egy vilagraszolo lakodalmunk (a penzt inkabb a naszutra koltottuk ;o))), ugyhogy Te se tedd!! nem ezen mulik egy hazassag boldogsaga!!!
    sok szerencset a kozos jovotokhoz!!! ja es persze mindenkinek a topikon!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (145)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. december 2. 19:34145.
    Sziasztok

    március 19 az időpont. Köszi a nyugatatást kedves tőletek.

    Állati nagy gondban vagyunk az étteremmel.

    MI a párommal úgy terveztük álljuk a ruháinkat, virágokat, szertartásokat (anyumék rengeteget adtak már a lakásberendezésbe (600e körül) és a párom szülei ha akarják állják a vacsit, ha nem akkor nem lesz !!!

    namost erre hogy a fenébe kérdezzünk rá???? állati ciki. . . .

    MI nem tudjuk fizetni, nem is akarnánk, ismerek olyan házasságot ami kölcsönnel kezdődött. . több mint egy éve fizetik és mai napig nyögnek a terhek alatt, nekem annyit nem ér. . . . MI gyereket akarunk ezért házasodunk ha dajdajt akarnak akkor segítségre lesz szükségünk. . . . Vessetek meg nem vagyok az az "állatinagyesküvő" párti. . .

    No a lényeg, hogy nem tudom hogy célozgassunk rá, hogy mi ezt í]y képzeljük. Ha elmondjuk hogy nekünk nincs rá pénzünk az egy félreérthetetlen véleményem szerint durva utalás. Nem akarjuk megbántani őket. Attól félünk viszont ha megvárjuk mire ők bökik esetleg ki efféle szándékukat már késő lesz.

    És ha esetleg ki is bökik nekünk számszerűsítve kell tudnunk mert úgy tudunk tervezni étteremmel. . . . Baromi nehéz.

    Másik nagy gondom, azt hiszem már írtam itt, hogy idén kellene lefoglalni a ruhát ami 30ezer körüli összeg. . . . és azt most nem engedhetjük meg magunknak :(

    Tudom minek akarunk akkor esküvőt :( mi 2 tanúval terveztük de arról hallani sem akartak :(

    Vidítsatok fel picit lányok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (139)
     
  8. 2004. december 2. 16:16144.
    Sajnos előfordulhat, hogy a szülőkkel elszáll a ló. Nem muszáj hagyni. Tény, hogy valaha az volt szokásban, hogy a szülők rendezték az esküvőt. De akkor a házasulandók max 20 évesek voltak. Most meg már inkább a 30-hoz közelítünk. (Párom meg én mindenképp) Anyukám azt mondta, hogy tart annyira felnőttnek, hogy el tudjam dönteni, mit akarok.
    Persze a családban a sértődés is veszélyes lehet. Mérlegelni kell, hogy érdemes-e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 2. 15:47143.
    Anyukám is meg akarná hívni a 20 éve nem látott unokatestvéreket. kérdezem én, mi közöm hozzájuk??????????
    előzmény:
    Dzsudika (141)
     
  10. 2004. december 2. 15:46142.
    Ne aggódj, nem olyan fából faragtak :-) Inkább összeveszem leendő apóssal, majd kibékülünk.
    Az persze más, ha valahol megmaradt az a szokás, hogy teljes mértékben a szülők rendezik és fizetik. De mi nem így terveztük, ezért nem is akarjuk, hogy boldog boldogtalan ott legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (139)
     
  11. 2004. december 2. 15:44141.
    Állítólag valamikor majd a leendő sógórnőm férje lesz a fiú, így a szülei is rokonságba kerülnek. Ezért kellene őket meghívni. A leendő sógornő se érti. Sőt, megkérdeztem apámat, ő pl. nem várja el, hogy a sógornőm meghívja őket az esküvőjére.
    Ja, a sarki fűszeresre meg a szomszédra én is rákérdeztem, hát elég nagy botrány lett belőle. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (138)
     
  12. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 2. 15:01140.
    Lányok, úgy láttam megjelentek az új esküvő magazinok: a Naők Lapjáét is láttam kirakatban és a Magyar Esküvőt is. Látta már valaki? Melyiket érdemes megvenni? Túl drágák ahhoz, hogy mindet megvegyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. december 2. 14:27139.
    Őszinte részvétem az olyan menyasszonyoknak és vőlegényeknek, akiknek a szülei boldog-boldogtalant meg akarnak hívni, legyen az a szülők kollégája, barátja, fodrásza. . :-((
    Szerintem elég gáz. Ne hagyd magad Dzsudika!! Ez a nap kivételesen rólunk szól - mondd meg nekik nyugodtan. Olyan emberekkel akarsz ünnepelni, akik fontosak nektek. Még ha anyagilag be is szállnak, szerintem ez akkor sem jogosítja fel őket arra, hoyg diktáljanak.
    Én voltam a D-Alföldön olyan lagziban, ahol 300 vendég volt (4 éve). Ott viszont az a szokás, hogy a szülők a rendezők, az ő nevükkel kezdődik a meghívó: X. Y és Y. Z. meghívják önt gyerekeik . . . És ott aztán ott volt az örömszülő összes haverja, kollégája, üzleti partnere.
    előzmény:
    Dzsudika (136)
     
  14. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 2. 14:04138.
    leendő sogornőd barátjának a szülei? Mégha a férjének a szüleiről volna szó. . . . . . . . bár akkor is túlzás volna. És a sarki fűszerest nem akarják meghívni???????
    előzmény:
    Dzsudika (136)
     
  15. 2004. december 2. 12:35137.
    Egy barátnőm egy hónap alatt szervezte meg az esküvőjüket, egymaga. Mindent el tudott intézni, Igaz, hogy csak kb 10-en voltak, de 10 emberre éttermet találni ugyan olyan körültekintést igényel, mint 100-ra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (135)
     
  16. 2004. december 2. 12:34136.
    A vőlegény természetesen herceg, legalábbis nekem. Nem szőke fehér lovon, hanem fekete, de nem is ez a lényeg :-)))
    A család azzal indokolja, hogy x-et meg y-ot is meg kell hívni, hogy a protokollt be kell tartani. Konkrétan a leendő sógornőm barátjának a szüleiről van szó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (134)
     
  17. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 2. 11:02135.
    Egyetétértek Bujossal, nem kell aggódni Chris! Márciusra bőven találsz ruhát és helyet is. Az én varrónőm azt mondta, kb. 2 hét alatt megvarrja a ruhám. Igaz, előtte én is megyek próbálni, hogy egyáltalán milyen fazon áll jól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749878 (133)
     
  18. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 2. 10:59134.
    Én már voltam olyan esküvőn, ahol kedves apuka barátai és üzletfelei voltak jelen és rendesen összeverekedtek éjfél után. Meg egyébként is, ez nem társasági esemény, hacsak nem egy valódi herceg a vőlegény.
    előzmény:
    Dzsudika (131)
     
  19. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. december 2. 08:52133.
    Szia Chris!
    Szerintem nem baj, ha vannak viták a szervezéskor. Csak lehetőleg ne közted és a párod közt legyenek. A családokkal szemben együtt fellépni, közös akarattal -szerintem ez még jobban erősíti a kapcsolatotokat. Nekünk szerncsére nincs vitánk érdemi dolgokról. Megbeszéljük, megvitatjuk és elfogadjuk a másik érveit is.
    A ruhapróbákat próbáld szombatra tenni. Egy-egy szalon szombat délelőttönként - bele kell, hogy férjen.
    A karácsony előtti hajtás melóhelyen és odahaza mindenkit nyomaszt. Próbáld bevonni a párodat az otthoni teendőkbe. Ez megvalósítható?
    A lagzi-helyszín foglalásával szerintem még nem vagytok elkésve. Márciusban még nem döntik egymást lábról a házasulandók. De azért minél előbb döntés van, annál hamarabb leszel egy fokkal nyugodtabb. Lehet, hogy már írtad, de mi a konkrét időpont?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. december 1. 22:30132.
    Sziasztok

    olyan rossz hogy viták vannak egy esküvő szervezésekor nem?

    Arra gondoltam mindig ez lesz életem legboldogabb időszaka. . . és már most halálra aggódom magam pedig csak márciusban lesz. . . gyakorlatilag időponton kívűl semmim sincs. . . nincs időm ruhát próbálni de még csak gondolkodni sem rajta. . . karácsony előtti hajtás van a melóhelyen. . . . és itthon se ártana helyt állni. . . . .

    Hát mi így állunk. . . látom ti azért jóval jobban pedig ahogy nézem nekem van a legkevesebb időm. . .
    előzmény:
    Dzsudika (131)
     
  21. 2004. december 1. 17:00131.
    Na azért nem olyan egyszerű, elhiheted. Leendő anyósék még akarnak hívni vendégeket, olyan embereket, akiket mi nem is ismerünk. . . Nem kommentálnám. Talán sikerült leállítani. Viták mindenesetre vannak, az tuti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (126)
     
  22. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. december 1. 15:19130.
    Az egyértelmű, mivel nem mindenki ismeri Pestet, hol érdemes lefoglalnia. Ennek szívesen utánajárok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 1. 15:12129.
    Én egyétértek veled.
    Azért annyit tegyetek meg, hogy a rokonokat próbáljátok meg egymásnál elhelyezni, a barátokat nálatok, és keressetek több kategóriájú szállást (kollégiumtól a kényelmesebbig) és mindenki választhasson. Szóval a foglalásban segítsetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. december 1. 15:06128.
    Kicsit visszatérve még a szálláshoz: sajna mi sem vagyunk multimilliomosok, hogy x ember szállását is fizessük. Így is örülök, hogy ha a tervezett összegből kijön a lagzi, mindenféle luxus és felhajtás nélkül. Sajnos, hogy ez a helyzet. Gondolom megbocsátható "bűn", ha ezen spórolok, és nem álmaim ruháján, nem?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. december 1. 14:59127.
    Nyugi, Gigi, nem fogtok lecsúszni semmiről. Meglátjátok, vannak néhányan, akik már 1 évvel előtte el kezdik szervezni, de ez szerintem hisztéria.
    A fő dolog, hogy mindig próbáljatok meg maximálisan nyugodtak maradni, és élvezzétek a szervezés minden egyes percét. Ha kicsit is terhessé válik, inkább pihenjetek pár napot és bújjatok egymáshoz. Többet ér. . . . . . . szerintem.
    előzmény:
    gigi8 (123)
     

Címlap

top