Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülők

Torolt_felhasznalo_951591
Torolt_felhasznalo_951591
Létrehozva: 2004. október 27. 10:37
Sziasztok, egy jó étteremet keresek Budapesten a júniusi esküvőmhöz. Kb. 60-an leszünk. minden ajanlatot szívesen vezsek.
  1. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. november 30. 12:30101.
    Sziasztok csajok!
    Kicsit előrébb léptünk, mióta utoljára írtam. Az időpontunk 06. 25. Győr
    A lagzin 90-120 fő lesz, attól függően, hogy a Kedves 22 (!) db unokatesójából hány jön el Tokaj-Hegyaljáról. Altatni min. 50 embert kell. Vőfélyünk már van, zenész nincs. Nem tudom, ez az ország kül. pontjain hogy megy, de Gy-M-S. megyében már nagy pörgés van az igazán jó helyekért, időpontokért, . . .
    Az ősök nem nagyon szólnak bele a dolgokba létszám kérdésben. Eddig csak max. tanácsot adtak, de a döntéseket ránk bízzák.
    A sógornőmék anno nagy beleszólást hagytak anyósnak és a mai napig keserű szájízzel gondol a lagzijára. Szóval álljatok a sarkatokra és hajrá!
    Szép napot mindenkinek!
    bujos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. november 30. 09:15100.
    A létszámot én 80 főben maximalizáltam, az étterembe, amit kinéztünk, ennyien férünk el. Hát igen, ez egy kényes kérdés, mindenki beindul, hogy ki legyen ott, a huszadrangú rokon is legyen ott.
    Kitartás mindenkinek!!
    előzmény:
    gigi8 (98)
     
  3. 2004. november 30. 08:4699.
    De legalább megmondták, hogy kiket hívjatok meg. Nálunk mindkét örömapa közölte, hogy ők kiket fognak meghívni, mire kiakadtam. Lehet, hogy régen az volt a szokás, hogy a szólők intézték a lagzit, a meghívókat, mindent, de akkor nem közel 30 évesen házasodtak. Érezzük magunkat annyira felnőttnek, hogy tudjuk, mit akarunk.
    előzmény:
    gigi8 (98)
     
  4. 2004. november 29. 16:3498.
    Sziasztok!
    Csak magatokra hallgassatok, úgy is kell elég kompromisszumot kötni. Mi a nyár elejére tervezzük a nagy eseményt. A Kedves szüleinek falujában nagyon nagy lagzi a szokás, én meg 150 főnél meghúztam a vonalat, nem akarok több vendéget, mert nem így is nehéz lesz mindenkire figyelni. A Kedves apja nagy duzzogva felsorolta a LEGSZŰKEBB kört akiket ő szeretne meghívni, ez 100 ember volt és 30 gyerek!!!! Ebben nincsennek benne a Kedves barátai, csak a nemtommilyen rokonok. Kiakadtam, ő meg újraszámoltatta a listát a Kedvessel is, hogy biztos nem számoltam-e el a létszámot. Hát igazam volt, de a Kedves megmondta hogy minimim a felére kell csökkenteni a rokonság létszámát! Kitartás mindenkinek!

    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. november 29. 16:1197.
    Szia! Ebbe a problémába én is beleütköztem és ezen a ponton határoztam el, hogy senki, de senki nem fog beleszólni, hogy a MI esküvőnkön mi hogyan legyen (hol, hányan. . . . )!!!!!!!!!!!!!! Anyósjelöltem is kezdte volna, hogy miért nem ott tartjuk, ahol ők laknak, ott olcsóbb is lenne, hívjuk meg ezt is, azt is, akiket nem is ismerek. Már nem is tájékoztatok senkit, hogy hol tartunk a szervezésben.
    Szerintem mindent úgy csináljatok, ahogy nektek tetszik. Hiszen ez a mi napunk lesz!!! Ne hagyjuk elrontani. Szerencsémre apósjelöltem a segítségemre sietett, úgyhogy nem volt belőle összeveszés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (95)
     
  6. 2004. november 29. 10:2696.
    Ne keseredj el. Nálunk ugyan ez a helyzet. Meg se hallgatták, mi mit is szeretnénk, illetve nem várták ki, amíg megbeszéljük, szervezkednek a hátunk mögött.
    Mi eleve olyan helyszínt keresünk, ahol a szertartást, vacsorát, szállást egy helyen el tudjuk intézni. Eddig rendben is volna, a vita azon van, hogy a szülők is akarnak vendégeket hívni. Meg miért nem akarunk zenekart. Meg miért nem akarok ruhát varratni. Stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 28. 10:5995.
    Sziasztok

    nálunk is gond van. . . . tegnap beszéltünk párom szüleivel és egészen elképesztő ötletekkel álltak elő. . . . kezd elmenni a kedvem az egésztől. .

    ők kb 3x akkora esküvőt terveznek mint mi. . . . ami csak azért rossz, mert mivel teljesne máshonnan származunk én és a párom nem ismerem a nagyrokonságát. . . úgy érzem kb vendég leszek a saját esküvőmön :( és ennél nem sok rosszabb lehet. . . .

    úgy érzem ha nem járunk a kedvükben boldogtalanok lesznek. És mindennek a tetejében ott szeretnék a lagzit, ahol ők élnek. . . innen 250km-re. . . hogy ne kelljen a sok rokonnak utazni. . . mondom a páromnak és hogy gondolták? nászéjszakán vendégként fogok egy idegen ágyban aludni? vagy utazok 3 órát haza a nászéjszakámon??? teljesen ki vagyok borulva.

    Ha tartjuk magunkat a mi elképzelésünkhöz akkor meg ők fogják rosszul érezni magukat, mert mást képzeltek el a fiuknak :(

    nem tudom mit tegyek? (ja elvileg ők fizetik a vacsit )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 27. 09:1094.
    szisztok! Képzeljétek, problémába ütköztünk: nő a meghívotti létszám, és mi az elején azt akartuk, hogy mindenkivel koccinthassunk, aki eljön. no, a rendezvényszervező azt mondta, csak 20 főig lehet. Mi meg hívtunk kb. 50-et. Most megy az egyezkedés. . . hihetetlen, kifizetnénk meg minden. . . esküszöm, mérgemben beviszek egy csomó műanyagpoharat, aztán birságoljon meg, ha akar. . . vajon miért nem engedik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 26. 13:4993.
    Mi is magunk szervezzük, nem hiszem, hogy egy rendezvényszervező sokkal jobban megoldaná, mint mi. A ruhát, a meghívót, a virágokat, stb. úgysem választja ki helyettünk, akkor emg minek neki fizetni? a helyet mi is le tudjuk foglalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. november 26. 13:2892.
    Sziasztok! Mi is esküvő utánra tervezzük a babát, bár a párom részéről már akár holnap is jöhetne. Ti rendezvényszervezőt is megbíztok? Én kértem árajánlatot, de nagyon sokallom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 26. 12:4291.
    baba még nálunk sincs, "csak" tervben. De már nagyon várnánk. Még 2 doboz bogyó és már jöhet is. De persze csak esküvő után, azaz fél év múlva. Hihetetlen, de egyelőre nem is foglalkozunk vele, majd februártól kezdjül el szervezni. Mi nem aggódjuk túl a dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 26. 12:1290.
    baba nincs, remélem, egyszer csak majd lesz, esküvő előtt semmiképp nem akartunk. majd 1-2 év múlva (az is jaj de közel van:) olyan nehéz elképzelni, most épp elég meglepi az esküvő is. . .
    viszont ma a rendezvényszervező bácsira kiakadtam: illetve ő akadt ki, hogynem ő fog fényképezni. Mondtam, fotósok közt dolgozom, akiknek ez a mindennapi munkájuk, de ő azt hajtogatta, hogy ezt a helyszínt csak ő ismeri, csak ő tudja, hogy kell fotózni. Az sem hatotta meg, hogy egyebekre otthagytunk 22 ezer forintot. . . remélem, nem fog keresztbe tenni emiatt. . .
    Nektek milyen volt a tapasztalatotok a rendezvényszervezővel? főleg egy polgái kijelölt rendezvényese. . hát nem tudom, múlt héten azon sértődött meg, hogy a menyasszonyi csokrot sem rajta keresztül, meg hogy miért a nagybátyám fog videózni. . . röhej. azért mi várjuk a dolgot:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 25. 22:1989.
    Sziasztok

    ne haragudjatok, mindenki csomó kérdést tett fel meg írt minden szépet és kedveset nekem meg nem volt időm benézni. . .

    sok sok minden történt:) Ulna már tud részleteket is :))

    Szóval márc 19 lesz a mi nagy napunk!!!! A nagyon kedves édes aranyos bájos Imre atya a csepeli Szent Imre téri templomban vállalta hogy nagyböjt idején is esket minket. . . . tippem szerint csak minket!!!

    Annyira édes volt ahogy húzodozott meg gondolkodott végül azt mondta, hogy ha nem lesz nagy lakodalom akkor vállalja. . .

    nem tervezünk nagy lakodalmat. . . néhány 10 fő, max max 30, de szerintem az is lehet hogy nem is lesz lagzi, csak vmi szolid vacsi. . .
    én inkább a nászútra vágyom :)))

    Tehát 2kor polgári és 4kor templomi. . . addigra majdnem véget is ér a jegyesoktatásunk is, de majd 3asban bepótoljuk ami még hátra volna, atya ezt mondta. . . .

    helyszín ilyesmiről még szó nincs, se ruha se semmi. . csak időpontunk van.

    Semmi másra nincs időm. Minden szalon 6ig van nyitva, így nekem csak a hétvége jöhetne szóba. . . majd talán most szombaton eljutok 1helyre. . . . talán. . .

    Írjatok. . .
    pusz mindenkinek és izgis esküvővárást. . .

    (ti akik 4-8 év után. . . baba van már? tervezitek? MI NAGYON várjuk. . . és nem bánnám ha takarnom kéne a ruhával :))) )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 25. 08:3788.
    A havas esküvő is gyönyörű lehet, de sajnos én nagyon fagyos vagyok, így én nem vállakozok erre. Várunk júniusig. Egyébként a héten én már nézetm helyszínt, de szokás szerint kicis, max. 90 fő fér el. Pedig nagyon szépvolna.
    előzmény:
    Ulna (84)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 23. 16:3687.
    nekem 4 és fél év után, és köszi!:)
    előzmény:
    Ulna (84)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 23. 16:3586.
    meg kell próbálni, bár annyira előre szerintem nem kapkodják el az időpontokat. . . . nekünk egy hónapon belül hármat ajánlottak fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. november 23. 15:4085.
    Szerintetek decemberben már be tudunk jelentkezni az önkormányzathoz, ha májusban szeretnénk az esküvőt? Mennyire veszik szigorúan a 6 hónapot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_138799
    Torolt_felhasznalo_138799
    2004. november 23. 15:3084.
    Hali!
    Nekem dec. 11 volt a tervezett időpont, de most csúszik januárra. . . igazából nem is bánom, legalább biztosan lesz HÓ!
    A zenékről van egy külön topic, a szeressünk rovatban, asszem zenék polgárira címen.
    Kicsit irigyellek, szerintem a karácsony elötti esküvőnél nincs szebb! de jövő ilyenkorig már nem várok (így, 8 év után). . . .
    Kívánom neked, hogy gyönyörű legyen/legyél :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (83)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 23. 15:1483.
    szia!

    Mi épp a procedúra közepén tartunk, ha kell, tudok segíteni.
    El lehet intézni egy hónap alatt, mi tulajdonképpen 2 hét alatt intéztük el, elég jól működik a dolog. Már csak ki kell várni a december 18-at, az esküvő időpontját:)
    ti a zeneválasztással hogy álltok? Ez az egy amiben még nem döntöttünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (80)
     
  20. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 22. 13:4982.
    Szia Chris!
    Pedig csak azt tudom javasolni, hogy menjetek el egy másik anyakönyvvezetőhöz. Egyébként az már nagyböjti időszak, szóval tuti, hogy nagyon kevés eskövő van abban az időszakban - feltéve, ha templomit is akartok. Ezesetben várjátok meg a március végét, és húsvét utánra időzítsétek az esküvőt.
    Mekkora hacacárét terveztek???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (80)
     
  21. 2004. november 22. 10:2981.
    Hát legfeljebb vigasztalni tudlak: a barátnőm is egy hónap alatt szervezett meg mindent, de csak a család volt meghívva, a barátok nem. Kb 10-15 voltak, ha jól tudom.
    Úgy tudom, hogy legfeljebb 30 nappal az időpont előtt kell megjelenni az anyakönyvvezetőnél. Ezt január első napjaiban szerintem megtehetitek. Kérdés, hogy a népességnyilvántartós papír meddig érvényes. Szerintem ezt az infót telefonon is megmondják.
    Amúgy az a véleményem, hogy ha csak májusban sikerül összeházosodnotok, ahogy eredetileg terveztétek, és útban van a trónörökös, ne aggódj. Lehet olyan esküvői ruhát kapni, tudtommal, amiben nem látszik a poci. Legalábbis egy esküvőn láttam már, csinos ruha volt. , nem tehénen a gatya típus.
    Mekkora esküvőt terveztek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 19. 08:3180.
    Sziasztok

    segítséget szeretnék kérni tőletek. . május 7-i esküvő tervünket előrehoztuk februárra, mert már nagyon szeretnénk trónörököst és nem az esküvő a legfontosabb. . .

    Elmentünk ma az anyakönyvi hivatalba es "elhajtottak", hogy jövő évre csak január második hetében tudnak időpontot adni. Teljesen kiborultam. Előszőr is a népességnyilvántartóból kikértük a hajadonságot/nőtlenséget igazoló papírt, erre a nő azt mondta, nem baj, elintézzük. MOndom megnézem én azt, hogy erre emlékezni fog majd januárban is és nem fog elhajtani újra sorbaállni a papírért. MIndegy.

    A másik: hogy a fenébe intézzek el mindent egy hónap alatt? NINCS IDŐPONTOM, nem tudok meghívót nyomatni, nem tudok ruhát lefoglalni. . . azt se tudom mit tegyek.

    Felmerült bennem még hogy másik anyakönyvi hivatalba menjünk el. . . de olyan nehéz elkéredzkedni a munkahelyekről, a páromnak nem baj ha késik én meg szabin vagyok ezért tettük mára. . . ő már elment dolgozni én meg ülök romjaimon és megoldáson töröm a fejem :(

    Tudtok valami tippet adni? vagy csak megnyugtatni?

    A másik, hogy nem állunk le a babaprojekttel és ha összejönne a baba (adná az ég:) ) akkor ha netán nincs februári időpont félő hogy már látszani fog. . . grrr nagyon mérges és csalódott vagyok :(

    KÖszi hogy meghallgattatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_262429
    Torolt_felhasznalo_262429
    2004. november 2. 14:5779.
    Június utolsó vagy július első hétvégéjén szeretnénk, és kb. 100-an leszünk. De a meghívottak 130 körül, viszont nem jön el mindenki, mert sok a külföldön élő rokon. Ha ők is eljönnek, lehet, hogy 130 embert kell vendégül látnunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870290 (77)
     
  24. 2004. november 2. 13:4478.
    szia Annus,
    Június első szombatján lesz a nagy nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (71)
     
  25. Torolt_felhasznalo_870290
    Torolt_felhasznalo_870290
    2004. november 2. 12:1077.
    Akkor gratulálok a nagy tervhez, remélem jól fog sikerülni minden része! Mikorra tevezitek a lagzit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262429 (75)
     

Címlap

top