Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre készülők

Torolt_felhasznalo_951591
Torolt_felhasznalo_951591
Létrehozva: 2004. október 27. 10:37
Sziasztok, egy jó étteremet keresek Budapesten a júniusi esküvőmhöz. Kb. 60-an leszünk. minden ajanlatot szívesen vezsek.
  1. Torolt_felhasznalo_804483
    Torolt_felhasznalo_804483
    2004. október 28. 12:2151.
    Nekünk is nyáron volt az esküvönk.
    A Normafa Cafe and Grill éttermet ajánlom mindenkinek! Mi maximálisan meg voltunk elégedve.
    Tanács: már az elején tudassátok az örömszülőkkel és ismerősökkel, hogy ez a TI esküvőtök és a TI álmaitokat elképzeléseiteket akarjátok megvalósítani. Ha ez sikerül akkor tuti, hogy a TI esküvőtök is felejthetetlen lesz akár csak a miénk.
    Amúgy egy csomó mindent meg lehet oldani házilag is így csökkenek a költségek de nem megy a minőség romlására, sőt még egyedivé varázsolja az egészet. PL. mi magunk készítettük a meghívókat, ültetőket, menükártyát, asztaldíszeket és mindez megállt 15000 forintból. (80 fős buli volt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 28. 11:5550.
    Hát, mi akármelyik barátunk esküvőjében voltunk, onnan reggel 8 előtt nem igen jöttünk el, és nem mi voltunk az utolsók, szóval nálunk tánc és buli lesz reggelig az biztos. Úgy szokott lenni, hogy a végére marad olyan 50 fő, és azok szinte végkimerülésig mulatnak. . .
    És még így is hálás vagyok, hogy meg tudtam értetni a Kedves szüleivel, hogy az ottani szokásoktól eltérően nálunk nem reggelivel kezdődik a lagzi, hanem a templomi esküvővel késő délután . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_119107
    Torolt_felhasznalo_119107
    2004. október 28. 11:5549.
    szia

    Nekem ugyan 7 éve volt az esküvöm de mi ugy sporoltunk hogy a Tesom készitette a tortát az ismerösöm éttermében volt a lagzi unoka teso fény képezett és össz. 60. 000 ft volt és igy is nagyon szuper volt italt egy nagykerböl szereztük be megbeszéltük az étterem tulajávall hogy az italt nem nála vesszük igy volt a sörrel is be szereztünk egy sörcsapot igy ezen is tudtunk sporolni gratulálok az esküvödhöz sok sikert
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (40)
     
  4. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. október 28. 11:5448.
    Sziasztok csajok!
    Örülök, hogy él a topic. Nekünk, mint már mondtam Győrben lesz a nagy nap. A költségvetés nem tisztázott, mert anyósom özvegy, az én őseim meg elváltak és azóta már mindkettőjüknek van párja. A páromék Tokaj környékiek, szóval sok embert is latatnunk kell majd. Kedvesem hivatásos katona, úgyhogy most Győrben kutatunk mindenféle objektum után, ahol jogállása miatt kedvezményre jogosult. A lagzit szerintem az ősök fizetik, az egyebeket meg mi. (Szerintem, de ez még nem eldöntött. ) Mi mindenen próbálunk spórolni. Meghívót nyomtatunk magunknak. Pesten egy helyen azt mondták, hogy 300 Ft /db-nál olcsóbban nem megoldható. Hát mi az egyéni ötletparádénkkal most 20-30 Ft / db-nál tartunk. Igaz, hogy lesz vele meló bőven, de remélem megéri és eredetisége miatt meglepi lesz mindenkinek. A teremdíszítés is biztos baráti tüdőkapacitást (lufi) és segítséget igénybevéve fog történni. Ruha kérdésben nem tudom, hogy mivel járok jobban. Ha kölcsönzök vagy ha varratok és aztán eladom. Nászút csak utószezonban lesz. A gyűrűket ötvös csinálja. Nem gondolná az ember, de így olcsóbb. Egyelőre ezek a spórolási technikák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (40)
     
  5. Torolt_felhasznalo_145621
    Torolt_felhasznalo_145621
    2004. október 28. 11:4547.
    köszi. Nálunk egyébként nem lesz nagy felhajtás, 12-en leszünk, úgyhogy nem kell nagyon készülődnünk.
    előzmény:
    gigi8 (45)
     
  6. 2004. október 28. 11:3646.
    Sziasztok! Nekem júniusban volt az esküvőm. Ha tudok valamiben segíteni, akkor szóljatok.
    Én is úgy indultam a ruhaválasztásnak, hogy egyszerű A vonalú ruhám lesz, aztán a végén dízses abroncsos lett. Amikor felvettem, rögtön tudtam, hogy nekem ez a ruha kell. Mindenki azt mondta, hogy nagyon jól állt. A cipőt nézzétek meg az Al Bandyban. Elég nagy választék szokott lenni és nem drága bolt. Egy van a Nyugatinál, egy pedig az Oktogonnál.
    Mi az esküvőn 100-nál többen voltunk, de a vacsorán csak 35-en. Így került az esküvő 412 000 Ft-ba. Ebben benne volt a koszorúslányok ruhájától a harisnyakötőig minden. Ez egy vidéki városban volt és csak egy terítés volt, mert nem tartott reggelig a lagzi.
    Mi magunk fizettük az egész esküvőt és a nászutat is. Erre az egyik ismerősöm azt mondta, hogy aki fizet, az dirigál. Mi nem is nagyon engedtünk a szülő és egyéb rokonok hülye kéréseinek, de így volt a jó, mert legalább minden olyan volt, ahogy mi szerettük volna. Egyébként a meghívottak megkönnyebbült, hogy nem lesz reggelig tartó mulatás. Még a fiatalok is!
    Ez volt életem legszebb napja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 28. 11:3245.
    Nálunk is ez a felállás vallásilag. De a Kedvesem gyakorolja is a vallását, tehát hetente jár templomba, bár ő vidéki, és csak egy éve jár abba a templomba, ahol esküdni szeretnénk. Már beszélt a pappal és felajánlotta az ökomenikus esküvőt, így egy református lelkész és a katolikus pap közösen celebrál, tehát nem akadály, a köztünk lévő vallási különbség. az külön tetszik a templomban, hogy nem egy felkapott hely, így általában csak egy esküvő van egy nap, és nem futószalagszerűen megy a dolog. Azt is mondta a pap, hogy elég, ha január környékén ülünk le megbeszélni részletesebben a dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145621 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_145621
    Torolt_felhasznalo_145621
    2004. október 28. 11:1144.
    Lányok!
    A mi polgári esküvőnk a 9. kerületban lesz, ott van mellette a templom is. Gondoltam milyen praktikus lenne helyben éttermet is találni. Kinéztem ott a templommal szemben a Kaltenbert éttermet. Járt már ott valamelyikőtök, hallottatok róla valamit?
    Ja, és templomi esküvőt hogy kell intézni? A vőlegényem katolikus, én református, a templom is katolikus.
    Légyszi segítsetek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 28. 10:3943.
    Ez érdekes, nekünk tavaly karácsonykor volt az eljegyzés és ennél szebb időpontot nem is kívánhattam volna. De ugye, mindenkinek más az elképzelése.
    Mi nászútról egyelőre nem is beszéltünk, sajna a keretbe most nem fog beleférni. Mi 60-70 főre számítunk, azt is elég lesz megfinanszírozni, viszont nálunk a szülők is segítenek, szerencsére :)))
    előzmény:
    gigi8 (42)
     
  10. 2004. október 28. 10:2942.
    Régesrég kikötöttem, hogy Karácsonykor nem akarok eljegyzést. Nekem a két dolog nem passzol össze, hogy miért ne kérdezzétek, nem tudom, lehet, hogy csak egy hülyeség, de mindig a karácsonyi eljegyzés ellen voltam :-)

    Nálunk nagy lagzi lesz, a szűkebb baráti kör is nagyon nagy, de azért én próbálom majd úgy alakítani hogy 160-180 fő legyen maximum (nem is fér el több ha táncteret is hagyunk).

    Hát, a Kedvesem szülei nem tudnak segíteni anyagilag, de ő már összegyűjtötte a szükséges összeget, az én megtakarításaim kb. a ruháimra, cipők fodrász stb. meg még egy pár dologra lesz kb. elég (meghívó, díszítés talán). Az én szüleim tudnának segíteni anyagilag, viszont nem lehet velük beszélni az esküvőről, amíg a Kedves meg nem kéri aputól a kezem. Szeretnénk egy szép nászutat, az esküvő után, és azt remélem megkapjuk a szüleimtől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 28. 10:1841.
    Sziasztok!
    Egyáltalán nem vagy elkésve, addig van idő mindent megszervezni. Karácsonykor sem tudjátok megcsinálni az eljegyzést?
    előzmény:
    gigi8 (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 28. 09:5140.
    Jó reggelt mindenkinek. . . .

    Mi a hétvégén megnézünk itt helyben egy éttermet, hogy milyen belülről, eszünk valamit, hogy milyen a konyha, és esetleg ha tetszik a végén kérdezünk árakat.

    A helyi templomba is benézünk, szintén, hogy milyen, esetleg végigülünk egy misét is. . . . nem vagyok az a tipus, de tudni kell milyen lesz a pap, aki tartja a jegyesoktatást, meg iylesmit.

    Szombaton főiskolán lesz pár lyukas órám, akkor benézek egy ruhaszalonba, megnézem a ruhákat, árakat és ha tetszik bejelentkezem.

    Ti lányok, ti miből fedezitek az esküvőt? Bocsánat, ha indiszkrét a kérdés. MI több okból is magunk szeretnénk fizetni és ez az egy félelem van bennünk, hogy vajon össze tudunk elég pénzt gyűjteni?
    Aztán megegyeztünk, hogy amennyi összejön akkora esküvőnk lesz. . . . egyébként ha szűken nézzük 30fő. Ha tágan akkor ütné a 70et is szerintem. . . .

    Adjatok tippeket miken lehet spórolni. Nem vagyok anyagias, de mi mások vagyunk. Nem szeretnénk nagyon nagy felhajtást, de meg is szeretnénk adni a módját, tehát a 2 között kell lennünk. Továbbá hamar babát szeretnénk, tehát eladósodni sem volna jó. . . .

    köszi előre is

    és grat mindekinek !!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 28. 09:2739.
    Sziasztok!
    Nálunk még nem volt eljegyzés, és idő hiányában idén nem is lesz. Végül is csak szűk családi körben tartjuk majd, az igazi hangsúly az esküvőn van.
    Azért megnyugtattatok lányok, mert az ismerőseim mind rémísztgetnek, hogy május végéig nem lesz időm mindent megszervezni (mármint a lagzi helyszinén, a zenekaron, és a virágoson kívül). De megnyugtattatok, hogy nem vagyok lemaradva :-)
    Még annyit hogy a nagy nap a templomi esküvő lesz, előtte néhány nappal lesz a polgári, csak szülőkkel, testvérrel és tanúkkal. Van egy fehér kosztümöm, a polgárira szerintem azt veszem majd fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_749878
    Torolt_felhasznalo_749878
    2004. október 28. 07:4638.
    Sziasztok, sziasztok!

    Örülök, hogy nem punnyadt el a topic. Tartsuk életben, jó??
    A Westendben említett bolt nekem is bejött, ott vettem magamnak ruhát múlt héten az eljegyzésre. Az eladók is tök normálisak voltak, megmondták azt is, ha valami nem állt jó.
    Ruha kérdéskörben még én sem tájékozódtam. Az esküvő Győrben lesz, időpont, helyszín, zenekar, vőfély. . . szóval még semmi sincs. De ezek remélhetőleg letisztulnak az eljegyzésig. (dec. 4. ) Egyelőre az esküvői magazint és a netet bújom, meg tervezgetünk otthon. . A meghívónk biztosan saját készítésű lesz.

    Üdv minden 2005-ös menyasszonynak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 27. 16:2137.
    Sziasztok befogadtok lányok?

    Május 7 a tervezett dátum. Eljegyzés most szombaton volt, bár a parti várat magára mert nemrég költöztünk és még nem kész a lakás.

    Most puhatolózom még csak pár segítőkész csajszival beszélgettem ma priviben. Amúgy meg esküvő magazin és egyelőre ennyi.

    Chris

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 16:1136.
    Nemsokára megyek haza, remélem holnap is tudunk beszélgetni. Üdv mindenkinek
    előzmény:
    gigi8 (35)
     
  17. 2004. október 27. 15:5035.
    A menyasszonyi ruhát illetően valami vállpánt nélkülire gondoltam, olyan A vonalú szoknyával, tehát nem nagy abroncsosra, mert szerintem nem állna jól, miután elég alacsony vagyok. A menyecskeruha meg valami bordó, elegáns, de egyben vagány legyen. Szóval elképzeléseim már vannak, de még nem kerestem, ezért a választékot sem tudom, mármint, hogy miket lehet kapni. Úgy tervezem, hogy decemberben, vagy januárban állok neki nézelődni, addig ugyanis lefoglal egy tanfolyam, sajnos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 14:5034.
    mármint ez a menyasszonyi ruha, a menyecske ruhát már leírtam az előbb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 14:4933.
    kép nincs, de megpróbálom körülírni: muszlin szoknyás nagy abronccsal, felül ejtett vállas, strasszos díszitésű és nagyon tetszik. Lesz hozzá uszály is, ami lecsatolható :) Neked mik az elképzeléseid?
    előzmény:
    Beus74 (32)
     
  20. 2004. október 27. 14:4532.
    szia miyen lesz a ruhád nincs kép rola?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 14:4131.
    Na jó, de akkor az árakat is biztosan feljebb nyomják. Milyen ruhára gondoltál? Az enyém, mármint a menyecske, alul muszlin anyagú, díszités nélküli kék szoknya, felül pedig fehér csipkedíszitésű.
    előzmény:
    gigi8 (30)
     
  22. 2004. október 27. 14:1930.
    Miután maga az esküvő helyszíne is elegáns, meg nekem jobban tetszenek az alkalmi ruhák, én is valami ilyesmire gondoltam, bár gondolom az ünnepek közeledtével érdemes lesz körülnézni, biztos nagyobb lesz a választék ilyen téren. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 14:0829.
    Menyecske ruhát már megvettem, mert szerintem praktikusabb egy alkalmi ruhát választani, amit később is fel tudsz venni. Így nem kell kölcsönözni 40. 000. -Ft-ért, vagy többért és meg is marad. Pl: Westendben, a legalsó szinten egészen a kajázóknál van egy üzlet, ahol vannak ilyen ruhák. Ajánlom még a Deák térnél lévő butikot, a nevét nem tudom, de holnapra megnézem, amit adtak, ott vállalnak varrást is.
    előzmény:
    gigi8 (28)
     
  24. 2004. október 27. 14:0528.
    Nekünk június legelején, és még nem is néztem sehol :-(
    És az újasszony ruhával hogy álltok, van valami ötlet arra, hogy hol érdemes megnézni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. október 27. 13:4827.
    Nekünk májusban lesz az esküvőnk, és már lefoglaltam a ruhát.
    előzmény:
    gigi8 (26)
     

Címlap

top