Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_572083
    Torolt_felhasznalo_572083
    2005. július 28. 10:22476.
    Sziasztok!
    Én a SOTE II. Női klinikán szültem a Szabó Istvánnál és teljesen meg voltam elégedve!Kedves, megbízható. Pénzt előre nem fogad el. Ja, és csuda jóképű! :-)
    Mindenkinek sok szép és jót!
    Tina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. július 3. 16:46475.
    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy szült-e valaki Dr. Bagdány Sándornál, s ha igen, milyen tapasztalati vannak?
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_132496
    Torolt_felhasznalo_132496
    2005. július 2. 18:46474.
    Sziasztok!
    Infot szeretnék kérni Faludi Pál dokiról a szent imrében dolgozik ki szült nála milyen orvos és mennyi nála a szülés illetve szülésznőt tudtok-e ott ajánlani?
    Köszi mindenkinek
    Bea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_587238
    Torolt_felhasznalo_587238
    2005. június 21. 13:52473.
    Sziasztok!!
    Mennyibe kerül az István kórházban Siklós doktornál egy szülés?Ez a dolog úgy működik, hogy az ember kiválaszt egy orvost, ahhoz jár vizsgálatokra(x pénzért?/alkalom?) majd pedig mikor szül, szól neki és az bejön ha nem ő van ügyeletben?És ha járok valakihez vizsgálatokra akkor ha az ügyeletben épp más van, akkor annál is szülhetek nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_892856
    Torolt_felhasznalo_892856
    2005. június 16. 20:21472.
    Sziasztok!

    Bocsanata a zavarasert. Akit erdekelnek kulfoldi, jo minosegu, UJ es OLCSO baba- es gyerekcuccok, azt szeretettel varom a bemutatkozo oldalamon es aztan priviben! Folyamatosan fogjuk boviteni es frissiteni a valasztekot, erdemes benezni idorol-idore! Koszonom!

    Pirosalma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_372844
    Torolt_felhasznalo_372844
    2005. június 16. 19:36471.
    Ez nem az asztrólógiai reklám helye.
    Egyébként minden szülés más. Ki könnyebben, ki kicsit nehezebben szül. Én is három gyermeket szültem. Volt, amelyikkel kicsit több ideig vajúdtam, volt amelyikkel csak fél órát és utána kipottyant. A végeredmény ugyanaz volt. A vajúdás is csodálatos érzés, amikor tudjuk, hogy kiért történik.
    Véleményem szerint a szülés sokkal egyszerűbb annál, mint amit próbáltál leírni. Nálam sem volt semmilyen szövődmény egyiknél sem. Tudatosan készültem rá, mint minden leendő és gyakorló anyuka. Az igaz, hogy a baráti körömet nem vontam be, mert azért ez sokkal intimebb dolog. Csak azt nem értem, hogyha 3 gyermeked van, akkor abból a negyedik hogyan robbant ki másodpercek alatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464310 (465)
     
  7. Torolt_felhasznalo_140134
    Torolt_felhasznalo_140134
    2005. június 13. 12:52470.
    Köszi szépen hunzsu! Így legalább van viszonyítási alapom:-)

    Egyébként mikor szokás odaadni a pénzt? Gondolom utólag de a kórházban vagy a 6 hetes kontrollon a magánrendelőjében ahol a szülésznővel együtt rendel? Te hogy oldottad meg annó?

    Kösziii,
    háká
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781045 (469)
     
  8. Torolt_felhasznalo_781045
    Torolt_felhasznalo_781045
    2005. június 9. 23:34469.
    én 1éve szültem. szülész-50000, anesztes orvos-15000, szülésznőnek mi 15000akartunk adni de a barátnőm és majdnem vérig sértődött így ajándék kosarat kapott kb annyi összegért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140134 (468)
     
  9. Torolt_felhasznalo_140134
    Torolt_felhasznalo_140134
    2005. június 3. 18:09468.
    Sziasztok,

    Szült valaki mostanában a Siklós dokinál Csűrösné Erzsike (Szt. István Kórház) szülésznő segédletével?
    Mivel heteken belül aktuális lesz, az lenne a kérdésem, hogy mennyi nála most a szülés kb. ?
    (én kérdeztem, de nem mond árat, nem mondhat, mivel állami kórház lévén térítésmentes a szülés)

    Más doki, más kórház ára is érdekes lehet. . . .

    Köszi a segítséget előre is.

    Háká
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 22. 18:02467.
    Szia!
    Ha budapesti vagy, és tényleg megbízhatónak gondolod, kérlek írd meg a doktornő elérhetőségét!Magánrendelős? Tarifái?
    Az én orvosom legutóbb a nyers modorával ábrándított ki. Igaz ugyan, hogy SZTK. -s rendelésre járok, de akkor is. . . . . !!!!
    Köszi és szép napot!
    Detti
    előzmény:
    Kapcás (464)
     
  11. 2005. május 20. 08:30466.
    Nem szeretnék napokig fájdalmasan vajúdni, de azt sem szeretném, ha mint egy pezsgősdugó kirobbanna belőlem. Mint ahogy meghalni sem szeretnék nagyon hirtelen. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464310 (465)
     
  12. Torolt_felhasznalo_464310
    Torolt_felhasznalo_464310
    2005. május 19. 14:10465.
    Szeretettel köszöntök minden leendő és már gyakorló édesanyát. Az én történetem kicsit rendhagyóbb, mint a tiétek. A személyemben egy olyan 26 éves, három gyermekes anya és asztrológus szeretné megosztani Önnel a tudását, aki természetes körülmények között, mindenféle szülés előtti, közbeni és utáni szövődmény nélkül, önállóan, mindössze a férje segítségével, illetve meghitt baráti körben hozta a világra a gyermekeit. Tudatos felkészülésemnek és saját természetes szülő erőmbe vetett hitemnek köszönhetően az első szülésem a magzatvíz elfolyásától számítva a kitolásig mindössze másfél órát tartott összesen, a második alig öt perc alatt zajlott, a harmadik és a negyedik pedig másodpercek alatt kirobbant belőlem, mint a pezsgősdugó. . . igen, jól olvastad. . . Bár tudom, mire gondolsz, de nem, nem, kedves anyuka, nem szerencsém volt, hanem egy asztrológiai tudatossággal, komoly erőfeszítések árán megszerzett éber hitem és kauzális önismeretem: a dédnagymamám, nagymamám és édesanyám megoldatlan életfeladatainak az ismerete. A saját női tudattalanom átvilágítása és az anyai ágon öröklött gyermek- és élet-ellenes spirituális romboló programjaim ismerete állt a pozitív realizációim mögött. . . . részletekért kérlek, keresd fel a honlapomat:www. kozmaemoke. tvn. hu. . . ellenkező esetben, csak legyintessz egyet és azt mondod:"Ugyan már, micsoda felelőtlenség!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 18. 23:07464.
    Én a fiamat női orvosnál szültem, és a mostani pocaklakóval is női dokihoz járok. Én azok közé tartozom, akik nem tudják elképzelni, hogy ffinél szüljön. Szerintem ég és föld a női és a férfi doki. Egy nő sokkal érzékenyebben, finomabban reagál dolgokra, sokkal finomabban vizsgál. Nekem nem egyszer volt olyan, hogy ott fekszem a székben és várok, mikor szólt a dokinő, hogy köszöni végeztünk. Meg sem éreztem, ahogy megvizsgált. Arról nem is beszélve, hogy a női dokik nem könyvből tanulják a női testet, és van fogalmuk arról, hogy milyen pl. egy menstruációs görcs. Ja és mind a két dokinőm anyuka, tehát tudja "élesben" is hogy milyen szülni. Szóval én teljesen női orvos párti vagyok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860225 (462)
     
  14. Torolt_felhasznalo_586930
    Torolt_felhasznalo_586930
    2005. május 13. 13:50463.
    Szia!
    Én az első gyerekemet az ügyeletes orvosnál szültem. Volt ugyan orvosom a 9 hónap alatt, de a szülés előtt pár héttel összevesztünk, így bíztam benne, hogy egy normális orvost fogok majd ki a szülésnél.
    Szerencsém volt, mert tényleg egy rendes dokinál szültem, így azóta hozzá járok(ez most túlzás, mert elég régen voltam), és a 2. fiam is nála született.
    Nem fontos választani, de azért szerintem mégis jobb egy "ismerős" orvossal végigcsinálni.
    Persze, ha nincs semmi komplikáció, akkor tulajdonképpen az orvosnak a szülés alatt nincs sok dolga. . . Ott már fontosabb, hogy milyen a szülésznő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860225 (462)
     
  15. Torolt_felhasznalo_860225
    Torolt_felhasznalo_860225
    2005. május 13. 12:29462.
    Sziasztok! Engem igazság szerint az érdekelne, hogy amikor szültetetk, előre fogadtatok-e orvost vagy ahogy a szülés hozta?

    Megmégegy hogy akinek nő volt az orvosa milyen tapasztalatai vannak? Mármint az orvossal kapcsolatban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_433934
    Torolt_felhasznalo_433934
    2005. Április 14. 15:30461.
    Nekem, amikor én terhes lettem, a doki elküldött Uh-ra, de belső Uh-ra. Én nem ott voltam, hanem rendes Uh-n és a második hónapba már lehetett látni a babát.
    Nekem az a javaslatom, hogy inkább menj el egy másik dokihoz. Ez nem igazán normális szerintem aki most van. Nemcsak a Te érdekedben, hanem már a babád érdekében is :-) És vigyázz nagyon magatokra :o)
    előzmény:
    allegra (460)
     
  17. 2005. Április 13. 21:43460.
    Sziasztok, még új vagyok itt. . .
    Terhességem 5. hetében kicsit el vagyok keseredve, mert voltam már két alkalommal orvosnál (Sote I. Klinika), és azt tapasztaltam, hogy keményen futószalagon mennek a dolgok. Mikor először mentem vizsgálatra, az orvos megnézett, majd elment a fenébe, visszajött 5 perc múlva, és mellesleg közölte, hogy igen, tényleg terhes vagyok. Jeleztem neki, hogy elszíneződött folyásom van, ő ezt vérzésként tüntetve fel az anamnézisben, méhen kívüli terhesség lehetőségével riogatott anélkül, hogy bármit kérdezett volna még, és korai ultrahangvizsgálatot rendelt. Elmentem, a szonográfus hozzám se szólt, megkérdeztem, hogy akkor most hol a baba, mire kibökte, hogy "hol, hát a méhben". Visszamentem a dokihoz, aki odabökte, hogy "kétesélyes a dolog", mert a petezsák tényleg látszik, de az embrió nem, pedig kéne. Következő mondatával az elsőt agyonvágva: nem kell még ilyen korán látszania mégsem.
    Nem értem az egészet, miért kell ijesztgetnie, ha nem biztos valamiben? Én úgy érzem, minden rendben, de annyira felidegesített, hogy alig bírtam hazamenni.
    Ajánlottak egy nőgyógyászt a Kútvölgyiből, dr. Tóthot, a keresztnevét nem tudom, ismeri esetleg valamelyikőtök?
    Egyébként mit tudtok arról, hogy az embriónak mikor kell látszania ultrahangvizsgálat alkalmával a petezsákban? Próbáltam erről keresni valami cikket, de konkrétan ezzel egyik sem foglalkozott.
    Bocs a sok szövegért, de nem tudtam rövidebben leírni.
    Mindenkinek szép hetet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_433934
    Torolt_felhasznalo_433934
    2005. Április 5. 10:33459.
    Milyen igazad van! Nekem is ettől álltak le a fájásaim :-(
    Reméljük, hogy előbb vagy utóbb erre rájönnek, de inkábbb előbb, hogy NEM elég a függöny!!! Egy kismamának igen is nyugalomra van szüksége, hogy a babájára figyelhessen! Amikor vártam másnap, hogy elinduljon a szülés, akkor beszélgettem a babámmal, hogy nagyon várjuk már, kíváncsiak vagyunk, rá, hogy milyen nemű, mert olyan huncut volt, hogy eldugta aminek látszani kellett volna az ultrahangon:-)
    De érdekes, hogy szinte éreztem, hogy kislány :-)) A vége nem ide tartozott, de olyan jó dolog az ember életében :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (458)
     
  19. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. Április 4. 21:11458.
    Nem tudom, hogy kepzelik, hogy az ember tud szulni, ha egy fuggony valasztja el a masiktol. Az ilyen ostoba donteseket hozo belegondolhatna abba, hogy a szules nem az, hogy na majd a doki kiszedi belolem, lelki okok igenis leallitjak a szulest. Szeretkezni sem tudna egy epeszu ember ugy, hogy melletted all jopar ember (doki, szuleszno stb. ) es egy meterre ott uvolt egy masik no. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433934 (455)
     
  20. Torolt_felhasznalo_140134
    Torolt_felhasznalo_140134
    2005. Április 4. 17:12457.
    Szia Onionka,

    Nekem eddig nagyon pozitív tapasztalataim vannak Siklós dokival. Nagyon közvetlen emiatt elsőre kicsit nyersnek a tűnik de ne ilyedj meg. Meg kell szokni és rájössz, hogy ez nála a közvetlenség jele. Nekem ő az első orvos aki megkérdezi, hogy van e vmi kérdésem és még utána is várja, hogy kérdezzek még. Szóval jobb ha listát írsz és meglepő módon mindenre a legkimerítőbb választ fogod kapni. Megdolgozik a koránt sem olcsó magánrendelési díjért. A szülésznő (Erzsike) akivel rendel, szintén tündéri. Én most a 28. héten szóltam is neki, hogy vele szeretném végigcsinálni a szülést. Beírt a naptárjába.

    A másik amit nagyon tudok javasolni (a doki is mondani fogja) a szülésfelkészítő az Istvánban. Ha tudtok a pároddal együtt menjetek, mert a papáknak is szól. Én kb. a 18. hét után kezdtem el. Ennél nagyon később nem érdemes szerintem mert a végefelé nekem pl. a derékfájásom miatt egyre nehezebb volt végigülni a 1, 5 órát. Hetente 1x van (szerda 3 órától), összesen 6 hétig. Bár nagyon sokat olvasok a babával és a terhességgel kapcsolatban de mégis vannak nagyon jó és elengedhetetlen gyakorlatin információk. Nekünk nagyon bejött a felkészítő! Voltunk szülő-, és vajúdószobát látogatni is. Olyan kialakításúak a szobák, mintha otthon lennél. Saját ruhában lehetsz te is, a baba is, vihetsz zenét, hangulatvilágítást, stb. . .

    Biztosan nektek is tetszeni fog.

    Szia,
    Háká

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593605 (451)
     
  21. Torolt_felhasznalo_487451
    Torolt_felhasznalo_487451
    2005. március 30. 19:40456.
    Sziasztok!
    Szült valaki a Szent Imrében Dr. Barna Istvánnál vagy Dr. Barna Péternél? Érdekelne a véleményetek! Tudja valaki esetleg az elérhetőségüket is ill. hogy van-e magánrendelésük, és hol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_433934
    Torolt_felhasznalo_433934
    2005. március 30. 14:32455.
    Én a Dél-Pesti korházban szűltem és ott függöny volt a két szülőágy között :-(
    Nagyon szar volt, mert mindent lehetett hallani, hogy üvölt kettő fügönnyel melletem a másik leendő anyuka, mimt akit nyúznak :-( Erre az én fájásaim is elmúltak; és csak két nap múlva tudtam szűlni /szombat este helyett, hétfő reggel/ :-( De legalább akkor nem visított senki :-) Még a szülésznő is kiakadt rajta :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (430)
     
  23. 2005. március 30. 14:20454.
    Szia!
    Én mindkét gyermekemet a BM Kórházban szültedm Dr. Kazár Tibornál, max. meg voltam elégedve vele. Igaz ez már 11 éve volt. :) Azóta is Ő a nőgyógyászom!
    előzmény:
    Kiskata (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_341076
    Torolt_felhasznalo_341076
    2005. március 30. 14:10453.
    Szia boboca!
    remélem, még olvasod a fórumot, mert egy csomó dolgot szeretnék tudni a női 1-es klinikáról. minél előbb el kellene döntenem, hogy oda járok-e terhesgondozásra, és persze szülni, de ez a körülményektől függ. én csak Somos Péter adjunktust ismerem ott, bár ő nagyon rendes volt velünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438145 (409)
     
  25. Torolt_felhasznalo_939921
    Torolt_felhasznalo_939921
    2005. március 28. 17:26452.
    Sziasztok!
    Engedjétek meg hogy hozzászóljak, bár már "öreg" vagyok a témában, hisz a kicsi fiam most 15 hónapos. Pont ennyi idővel ezelőtt néhány emlékezetes és szép napot töltöttünk a SOTE 1-sz Női Klinikán, ahol világra segítette őt Dr Papp Csaba docens. Valóban szép napok voltak a kötelező benntartózkodás alatt, a csecsemősök kedves figyelmessége, az egyágyas különszoba (ingyen!!!), a 21. századi körülmények inkább szanatóriummá tették az intézményt, mint "rettegett" kórházzá. A kisfiam 24 órán át velem lehetett, ugyanakkor lehetőség volt a csecsemőosztályra is beadni ha valami halaszthatatlan dolog miatt el kellett mennie a mamának, a nővérek többször bejöttek segíteni és megtanítani szoptatni ill. ellátni a babát (Rafael azóta is szopizik, most 13 kiló), ugyanakkor a fürdetés és esetleg a tisztábatevés procedúráját is gyorsan és biztosan megoldották helyettünk, akik egyenlőre jóformán felállni sem tudtunk! Teljesen nyitott és szabadfelfogás övezi a légkört, figyelnek a babára és a mamára egyaránt. Teát, tápszert csak akkor adtak a kicsinek ha az anyuka beleegyezett, és inkább felajánlották mint ténylegesen megtették az efféle cumiztatást.
    Szerintem a bababarát légkör ott kezdődik hogy az anyukának nem marad rossz emlék az a néhány kórházi nap, és nem abból áll ha valaki valamilyen szempontok szerint osztályozza az intézményeket. Mert az összfelfogás a fontos, az egészségügyi dolgozók viselkedése, és hiába "jó" egy kórház ha enerváltság mutatkozik a hozzáálláson a mama számára fontos dolgokban!
    Én mindenkinek csak ajánlani tudom a SOTE 1-et, a következő babámat is ugyanitt, ugyanígy szeretném világrahozni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top