Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_593605
    Torolt_felhasznalo_593605
    2005. március 28. 14:35451.
    Szia Háká,

    Sajna a kérdésedre nem tudom a választ. . .

    De én is a Dr. Siklós Pált választottam, az Istvánban.
    Én jeleneg 13. hetes kismama vagyok.
    Még csak 1x voltam nála vizsgálaton a 10. héten, azt hiszem most kezdődik még a java. . .
    Neked mi a véleményed róla, milyen orvos? Válaszol minden kérdésedre, közvetlen?
    Mi is az első babát várjuk, ilyenkor olyan "tudatlannak" érzi magát még az ember. . . . .

    Szia, Onionka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140134 (450)
     
  2. Torolt_felhasznalo_140134
    Torolt_felhasznalo_140134
    2005. március 19. 12:07450.
    sziasztok,

    A 26. hetben vagyok és Dr. Siklós Pálnál fogok szülni az Istvánban.

    Tud valaki felvilágosítást adni nekem, hogy mennyi pénzt szoktak manapság a szülésért adni neki és a szülésznőnek (Erzsike)?

    Én kérdeztem tőle de ő azt mondta nem mondhat összeget, hiszen közkorházról lévén szó nem kérhetnek érte pénzt, így mindenki annyit ad amennit tud és jónak lát. Na, ezzel nem lettem előrébb. Mivel első baba lesz fogalmunk sincs, hogy nála milyen tarifák mozognak.

    Ha van valakinek erre vonatkozóan max. 1 éves tapasztalat, írjátok meg légyszi.

    Kösz szépen,
    háká
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. február 26. 08:29449.
    Sziasztok!

    Tud vki doktornőt ajánlani? MÁV Kórház előny! Az én eddigi doktornőm sajnos már nem vállal szüléseket, pedig nagyon kedves, aranyos és nagyon jó szakember volt! Előre is köszönöm nektek!
    Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_168296
    Torolt_felhasznalo_168296
    2005. február 26. 00:15448.
    Sziasztok!
    Szült valaki dr. Várbíró Szabolcsnál a SOTE II-n? Mit tudtok róla?
    Köszönöm válaszaitokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_379458
    Torolt_felhasznalo_379458
    2005. február 25. 12:25447.
    Sziasztok!
    szült valaki Amrein Attilánál a Söpf-Méreiben? Mit tudtok róla?
    Légyszi válaszoljatok!
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_108439
    Torolt_felhasznalo_108439
    2005. február 13. 17:12446.
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék! Ismeri valaki dr. Ruttner Zoltánt? Én áprilisban nála fogok szülni. Mint doki nagyon rendes, de mivel most várjuk az első trónörököst, jó lenne tudni róla bővebben. Aki tud segíteni, kérem válaszoljon! Minden infót nagyon köszönök!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. február 1. 19:36445.
    Az Istvan egesz jo meg, allitolag. Bar kozos a vajudo, es azert ez engem zavarna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_565024 (444)
     
  8. Torolt_felhasznalo_565024
    Torolt_felhasznalo_565024
    2005. január 31. 09:19444.
    Sziasztok!

    Segítsetek!!!Orvost és kórházat kéne választanom. A Sz. Imrére gondoltam, de orvost nem ismerek.
    Hol van még alternatív szülés?
    Tudom, még nagyon távoli a dolog, de orvost minél előbb választani kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_565024
    Torolt_felhasznalo_565024
    2005. január 31. 09:19443.
    Sziasztok!

    Segítsetek!!!Orvost és kórházat kéne választanom. A Sz. Imrére gondoltam, de orvost nem ismerek.
    Hol van még alternatív szülés?
    Tudom, még nagyon távoli a dolog, de orvost minél előbb választani kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 25. 14:53442.
    Ez a gyerek kinn és bentlét egyre jobban aggaszt. Érthetetlen számomra, ha nekem nem okoz gondot, akkor a csecsemősöknek is jobb, ha nincs a gyerekemmel problémájuk. Minek viszik el? Ez a MÁVban nem volt gond. Nekik miért az. . . Kisbenővel majd megvadultam mire érte tudtam menni. Na mind1.

    Kincsővel nincs alvásgondod? Kisbenő is két éves múlt, és ő is megkeres éjjel, sőt, délután sem alszik el egyedül, altatni kell. Bár még odébb van, nem tudom mi lesz vele az oviban (már, ha sikerül beiratni novembertől).

    Minden jel szerint fiú lesz, de febr. 8-án megyek uhra, a 30. heti uh úgy tűnik kimaradt az ünnepek miatt. A nevében még nem sikerült megállapodni, mert apukának eddig egyik sem tetszett, amit felvetettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611215 (441)
     
  11. Torolt_felhasznalo_611215
    Torolt_felhasznalo_611215
    2005. január 25. 14:46441.
    Mint ahogy azt már írtam, itt nincsen 24 órás rooming-in. Leírom, hogy van veled a gyerek, ne érjen meglepetés: reggel 6-tól 7-ig, 9-től 1/2 12-ig, 1/2 1-től 1/2 8-ig, és este 10-től 11-ig. Négy napot voltam bent (szerdán szültem, és vasárnap jöttünk haza). Rendesen szültem. Engem sem piszkáltak, még akár fel is állhattam volna (nekem a MÁV-ban nem engedték), de nem bírtam, úgyhogy inkább ülve vajúdtam. Azt nem tudom, max. hányan lehetnek bent veled, nekem elég volt az egy is:-) Szülésznő 5000-et kapott.

    Szerencsére Kincsőt sem befolyásolta a teáztatás. Az én fiammal is alvásgondjaim voltak/vannak. Már 2 éves, de az éjszaka egy részét melletünk tölti.

    Ti tudjátok már a baba nemét?
    előzmény:
    Nellymami (440)
     
  12. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 25. 14:31440.
    Hogy érted, hogy 1/2 1-1/2 8-ig volt kinn a babád? Rendesen szültél? Meddig tartottak benn? Itt a szülésznőnek mennyit adtál? Akkor gondolom a szülőszobán csak egy személy lehet veled. Nagyon katonásak a szülőszobán, vagy úgy vajúdsz, ahogy jólesik? A MÁVban rendesek voltak, mert járkálhattam az infúzióval.
    Nagyon hálás vagyok az infókért.
    Hogy van a kicsinyed? Nem befolyásolta, hogy teáztatták éjszaka? Nekem a fiammal sokáig voltak alvásproblémáim, sőt, még a mai napig sem alszik normálisan egyedül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611215 (439)
     
  13. Torolt_felhasznalo_611215
    Torolt_felhasznalo_611215
    2005. január 25. 14:21439.
    Ja, és itt császárnál is bent lehet a kispapa.
    előzmény:
    Nellymami (436)
     
  14. Torolt_felhasznalo_611215
    Torolt_felhasznalo_611215
    2005. január 25. 14:18438.
    Elvileg be lehet menni. Mindenképpen a dokival beszéld meg, és ha alkalmas akkor körbevezet ő, vagy megkér egy szülésznőt. Én sajna nem tudtam előtte körbenézni, mert pont tele volt a szülőszoba. Ja, és egy különálló szülőszoba van, és még három paravánnal elválaszott helység. Ha szerencséd van, és a doki el tudja intézni, akkor az egyágyasba kerülsz.
    előzmény:
    Nellymami (436)
     
  15. Torolt_felhasznalo_611215
    Torolt_felhasznalo_611215
    2005. január 25. 14:16437.
    Szerintem uaz kell, mint a MÁV-ba (én legalábbis az előző listám alapján pakoltam). Pelenka nem kell sok, mert ált. ők teszik tisztába, neked max. 1-2-szer kell naponta, mikor huzamosabb ideig van veled (1/2 1-től 1/2 8-ig). Popsitörlő megint van annyi a kismamacsomagban, amennyi elég a bentlét idejére, meg popsikenőcs is. Míg bent voltunk a köldökcsonkot én nem nagyon piszkáltam, ők úgyis leápolták naponta többször is. Elvileg adnak hozzá mindent, de érdemes sterilvattát vinni, ha akarod te is ápolgatni a köldökcsonkot (a benti vattapamacsok nem túl bizalomgerjesztőek). Nekem indított szülésem volt, úgyhogy nem kellett hívniuk a dokit, de az előzőnél is úgy volt megbeszélve a dokival, hogy én hívom, ha van valami. Nekem egy Rita nevű szülésznőm volt, és nagyon meg voltam vele elégedve, ahhoz képest, hogy nem volt fogadott. De minden szülésznőről csak jókat olvastam. Ha akarsz fogadni, akkor dr. H. neked is a Vikit fogja ajánlani, mert anno ő a MÁV-ban volt tanuló, és sok szülést vezettek le együtt. Vele is találkoztam egyszer, mikor nem lett jó a ctg-m, és nagyon kedves volt ő is. Elvileg ki van írva a kórtermek ajtajára, hogy nem mehetnek be látogatók, de mindenkihez bejönnek, úgyhogy közvetlenül meg tudják nézni a babát. A folyosón egyébként baromi hideg van, úgyhogy mindenképpen vigyél sapit a babának, mert nekik nincsen. Minden nap takarítanak. Nekem a tisztasággal nem volt gondom, de mindenképpen vigyél papucsot külön a zuhanyozáshoz. Konkrétan mire gondolsz ügyintézés alatt? Itt is adtak papírt arról, hogy anyakönyvet, ilyesmit hol kell intézni. Ja, és itt automatikusan kapsz beöntést (nekem a MÁV-ban nem volt), de végülis nem annyira gáz. Kajával készüljél, mert amit ott adnak az baromi kevés, és nagyon gyér.

    Egyelőre ennyi jutott eszembe, de ha még lesz vmi, akkor jelentkezem.
    előzmény:
    Nellymami (434)
     
  16. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 25. 14:08436.
    Ja, és nem tudod, be lehet menni szülés előtt körbenézni? Még soha nem voltam ott, fogalmam sincs, hova kell menni és elég riasztó gondolat, hogy ha menni kell, gyorsan kisbenőt elhelyezni és még a kórházban is bolyongani kell.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611215 (433)
     
  17. Torolt_felhasznalo_591478
    Torolt_felhasznalo_591478
    2005. január 25. 14:05435.
    SZIASZTOK Van aki a szent imrében fog szülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 25. 13:59434.
    Igen, dr. h. az orvosom. Most kezdem összerakni a holmimat, mit vigyek? Ugyanazokra lesz szükségem, mint a MÁvban, vagy van amit ők adnak (hálóing, betét, pelenka, popsikenőcs)? Itt is hívják az orvost ha bemész szülni? Milyenek a szülésznők? Hozzátartozók hogyan láthatják a bébit? Itt bejöhetnek a szobába, vagy ki lehet vinni a babát, ha nincs hideg. Vigyek fertőtlenítő kendőt, vagy néha takarítanak is? A gyermekágyason a hazajövetel előtt segítettek az ügyintézésben a nővérek, vagy csak hátráltattak, hogy épp ésszel kijuss? Tudom, hogy sokat kérdeztem, de ha még valami eszedbe jut, kérlek mondd el. Úgy örülök, hogy találtam valakit, aki velem egy cipőben jár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611215 (433)
     
  19. Torolt_felhasznalo_611215
    Torolt_felhasznalo_611215
    2005. január 25. 13:47433.
    Nellymami:)
    Én két hete szültem a Rókusban, uezért amiért te (gondolom neked is H. L. az orvosod). Nekem a 37. héten derült ki, hogy oda ment át, és mivel az elsőt is nála szültem, és nagyon meg voltam vele elégedve, meg nem akartam inzulinos terhességi cukival orvost váltani, ezért átmentem oda. Hát ég és föld a MÁV-hoz képest. A doki most is nagyon rendes volt, de a kórház annyira nem jött be, hogy ha esetleg lenne legközelebb, akkor nem biztos, hogy bevállalnám megint a Rókust. Nekem a fő gondom az volt vele, hogy nincs 24 órás rooming-in, és a gyereket automatikusan teáztatják. Hiába kértem, hogy keltsenek fel éjszaka, ha ébred a baba, ezt csak egyszer tették meg, de akkor sem lakott jól, és utána rögtön jól megteáztatták. Amúgy meg érdekes módon végigaludta az éjszakákat. A szülőágy is baromi kényelmetlen volt a MÁV-hoz képest, de ez már csak egy "apró" kényelmetlenség. A kórteremben is nagyon rossz állapotban vannak az ágyak. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha esetleg van kérdésed, kérdezz bátran:-)

    Pussssz
    Tünde
    előzmény:
    Nellymami (425)
     
  20. Torolt_felhasznalo_281672
    Torolt_felhasznalo_281672
    2005. január 25. 13:38432.
    Még nem voltam a Rókusban, mert az orvosom most ment át oda. Fiamat a MÁV-ban szültem, a szülésznők nagyon segítőkészek voltak (bár nem voltak fájásaim, túlhordtam és császárra vártam a szülőszobában), nem volt fogadott szülésznőm, csak az orvos volt fogadott. Mi volt a gondod a Rókussal? Mire készüljek? Mivel ragaszkodom az orvosomhoz (fiam 4, 2, 59cm született, én 153cm, 55kg vagyok), mert komplikáció lett volna, ha meg akart volna születni, mindenképpen műteni kellett volna, várhatóan második gyermekem sem lesz sokkal kisebb (ugyanaz a "donor":)), nincs nagyon más lehetőségem, mint elfogadom a Rókus kórházat, ráadásul 32. héten vagyok. Inkább felkészülök lelkileg. Azt a néhány napot kibírom, de szeretném tudni, mire számítsak, hogyan készüljek, a szemmel verésen kívül mitől kell még megvédenem másodszülöttemet :))). Szeretnék bemenni körbenézni, de tegnap nagyon rosszul lettem, alhasi görcsök, keményedés (nem tudom milyen vajúdni, de nagyon megijedtem :(), ezért azt gyanítom, a szükséges holmik beszerzésére sem nagyon lesz már időm, nemhogy a kórházba bejussak szülés előtt. Tegnap komolyan azt hittem, hogy beindult, de lefeküdtem pihenni és szerencsére jobban lettem.
    dohyungtól kérdezném, hogy mivel járta meg a barátja a MÁV-ban? Nekem is van kivetnivalóm a kórházzal kapcsolatban, de nem volt olyan szörnyű, mint ahogy akkor megéltem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224960 (429)
     
  21. 2005. január 23. 09:22431.
    Én azt hittem, hogy a kettes klinikáról beszélsz nem a Péterffyről. Olvasd el te is még egyszer légy szíves. Lehet, hogy ez minden vitánk alapja:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (430)
     
  22. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. január 22. 22:19430.
    Igazad van, inkabb az embereken mulik, hogy milyen lesz a szulesed, nem azon, hogy milyen jo hire van egy korhaznak. Baratnom a hires MAV-val jarta meg, de nagyon. Pedig annak olyan jo hire van es neki megis csupa rossz elmenye volt ott. Az orvosodtol fugg, hogy mennyire teljesulnek a kivansagaid, nem attol, hogy egy korhaz alternativnak hiszi magat, mert van labda meg egyagyas szuloszobak.
    A Peterfyben az tenyleg jo, hogy kulon szobak vannak, bar igy is athallatszik minden. Oszinten szolva engem idegesitett, hogy az egyik szobabol uvoltes hallatszott, a masikbol orakon at a CTG csipogott, egyszeruen nem birtam elmerulni a sajat szulesemben. A tobbagyas szuloszoba tiszta horror lehet. Erdekelne, mi a tapasztalata azoknak, akik igy szultek?
    előzmény:
    Kispus (428)
     
  23. Torolt_felhasznalo_224960
    Torolt_felhasznalo_224960
    2005. január 20. 17:46429.
    Sziasztok, új vagyok még itt. Érdeklődve olvasgatlak titeket! Nellymaminak szeretném tanácsolni, hogy kerülje a Rókust!
    Én 6 hónapja szültem! A Rókus kórházhoz tartoztam, amikor genetikai ultrahangra bementem, rémálom volt a kórház, hamar eldöntöttem, nem szülök ott! Mivel anyagilag nem úgy álltunk, hogy fogadott orvosom legyen, megpróbálkoztam a Margit kórházzal!Kellemesen csalódtam. Közel volt, az orvosok kedvesek, SŐT nem tartják a markukat szülés után! A sógornőm a Kútvölgyibe szült, fizetett orvosnál hát. . . . . . . ! Sokkal jobb ellátásban részesültem, pedig nekem nem volt fizetett orvosom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. január 20. 17:20428.
    Oké, bocs, biztos nem hazudsz persze. Nekem nem volt fogadott szülésznőm, akkor láttam először amikor szültem, és mégis rendes volt. A gátmetszés ellen pedig nem tiltakoztam előtte sem, úgy gondolom, hogy előfordul, hogy kell. Nekm az azért számított, hogy külön szülőszobában voltam ami elég kultúráltan nézett ki. Minden helyről lehet jót és rosszat hallani . Én pl. egy alternatív szülési lehetőségeiről híres kórházról hallottam meglepően rosszakat. Biztos attól függ, hogy milyen emberekhez kerülsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (426)
     
  25. Torolt_felhasznalo_849129
    Torolt_felhasznalo_849129
    2005. január 20. 16:45427.
    Szia Kedves Kismama,
    Mivel látom, hogy te is a II. -en fogsz szülni, és ráadásul te is május elején gondoltam talán lenne kedved dumálni, még az is lehet, hogy egy az orvosunk?
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_559483 (418)
     

Címlap

top