Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_241033
    Torolt_felhasznalo_241033
    2004. február 26. 09:45326.
    Szia . Nekem is ez volt a proplémám . Már elkőnyveltem hogy soha nem lesz gyerekem. Tudom hogy mien borzasztó ez az érzés. de velem csoda történt s most 12 hetes terhes vagyok. Kivánom hogy gyönyörü és egészséges babátok legyen. Sok sikert!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846111 (325)
     
  2. Torolt_felhasznalo_846111
    Torolt_felhasznalo_846111
    2004. február 26. 09:36325.
    Sziasztok! Bocs, hogy nem ide tartozo temaval kereslek meg, de segitseget keresek;
    egy ismerosom petesejt donort keres, ismeros korokben sajnos nincsen, igy interneten keresztul probalkozunk; par honapja (mivel en is ebben a cipoben jarok) nalam jelentkezett egy lany, es azota mar folyamatban van a dolog; ezert is gondolom, hogy ez az ut jarhato es ily modom probalok segiteni 'sorstarsamank', hogy gyereket tudjon szulni; ha valaki segiteni tud, vagy valakit tud, varom jelentkezeset (Bp. i, 35 ev alatti, gyerekes) es termeszetesen nem ingyen;
    elore is koszonom;
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. február 20. 10:45324.
    Én 8, 5hó-ig szoptattam de a mensesem csak 7hó-ban jött meg először. A doki írta fel a gyógyszert és nem vettem észre a babón, hogy nem ízlene neki a tejcsim!
    timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (323)
     
  4. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2004. február 19. 15:48323.
    A tejelapadasnak nem volt koze a tablettaszedeshez? En nem mernek tablettat szedni szopi alatt, es valojaban, az is kerdeses, hogy nem mas izu-e a tej, ha tablettat szedsz. Mert pl. sok baba sztrajkol a szopiban, amikor megjon a verzes, mert mas izu a tej.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (318)
     
  5. 2004. február 17. 13:37322.
    Szia robcsi03!
    Én 1 éve szültem Győrben, ikreket, két kisfiút. Császárral születtek. A szülészeti részről jó a véleményem, de a gyermekágy nagyon negatív élmény volt. A csecsemősök nagyon magamra hagytak a két picúrral, sok rossz emlékem maradt onnan.
    előzmény:
    robcsi03 (320)
     
  6. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. február 11. 21:40321.
    Van 2 doboz contiunin tablettám szívesen átadnám vkinek aki ezt szedi, mert én már a régi gyógyszeremet szedem.
    timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 11. 19:09320.
    Van köztetek valaki aki Győrben szült?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. február 11. 18:46319.
    Sziasztok!

    Köszönöm a Continuin hozzászólásokat. Ulrichtimi, szerintem elég klassz, hogy 8 hónapig tudtál szoptatni, sokaknak három hónapnál tovább nem megy. Igen, azt én is hallottam, hogyha visszaáll a ciklus, akkor ajánlatos váltani más tablettára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (318)
     
  9. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2004. február 8. 09:57318.
    Szia Cili30! Én 2003. májusában szültem 2. gyermekemet és én is ezt a gyógyszert szedem. Nem vettem észre semmi tej csökkenést én sem. Nekem sajnos múlt héten elapadt a tejcsim. Nagyon gondolkodom, hogy a régi gyógyszert iratom fel, mert ezt nem mondják olyan biztosnak, de a tej termelést szerintem nem befolyásolja.
    Nekem inkább vérezgetéseim voltak 1x2x.
    remélem tudtam 1kicsit segíteni
    üdv timi
    előzmény:
    Cili30 (309)
     
  10. Torolt_felhasznalo_914119
    Torolt_felhasznalo_914119
    2004. február 4. 23:55317.
    Szia Cili30!
    Nem vettem észre, hogy rossz hatással lett volna a tejképződésre. Ugyanannyi tejem volt a gyógyszer szedése alatt, mint előtte. Szerintem ha folyamatos inger éri a mellett, a tej termelődik.
    Timi
    előzmény:
    Cili30 (315)
     
  11. Torolt_felhasznalo_522434
    Torolt_felhasznalo_522434
    2004. február 3. 22:15316.
    Én azt szedtem s nem változott semmi, se több se kevesebb nem lett a tejci.
    Barátnömnél is ugyanezen tabletta, szintén semmi gond.
    előzmény:
    Cili30 (315)
     
  12. 2004. február 3. 19:47315.
    Szia katimike!

    Köszi a választ. Még azt szeretném kérdezni, hogy a tejképződést nem befolyásolta ez a gyógyszer? Ugyanannyi termelődik a szedése alatt is, mint nélküle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914119 (314)
     
  13. Torolt_felhasznalo_914119
    Torolt_felhasznalo_914119
    2004. január 31. 22:49314.
    Szia Cili30!
    Az orvosom a Cerazette nevű gyógyszert írta fel a szoptatás idejére, de attól folyamatosan rosszul voltam. A continuint nem akarta felírni, mert az már régi. Ha rosszul vagyok, ne szedjek semmit, mert nincs más. A védőnőm viszont azt javasolta, hogy szedjek continuint, elkezdtem. Ettől nem vagyok rosszul. Emellett élhetem az életem. Timi
    előzmény:
    Cili30 (309)
     
  14. Torolt_felhasznalo_105658
    Torolt_felhasznalo_105658
    2004. január 31. 22:01313.
    köszönöm utána nézek.
    előzmény:
    zsizbó30 (312)
     
  15. 2004. január 31. 19:39312.
    Szia!
    Talán írnak róla a Máv-os topicon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105658 (311)
     
  16. Torolt_felhasznalo_105658
    Torolt_felhasznalo_105658
    2004. január 31. 19:06311.
    sziasztk!
    Hallott valaki dr. Szabo Györgyröl a MÁV korházban dolgozik. ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 30. 18:42310.
    Szia,

    teljesen egyetértek veled, sajnos nekem sem sikerült gátvédelemmel szülnöm. Szerintem az a baj, hogy M. o-on egyből így állnak hozzá. Az első szülőkhöz mindenképp. Ehhez kéne olyan orvos, aki támogatja a természetes úton való szülést. De ahogy tapasztaltam inkább igyekeznek mindenbe beleszólni és semmit sem hagyni a természetes mederben folyni. Mégha csak a gátmetszés lenne a legkisebb probléma ami ebből adódik. . .
    előzmény:
    Túrótorta (308)
     
  18. 2004. január 30. 18:39309.
    Sziasztok!

    Kinek van tapasztalata a Continuin tabelttával, amit állítólag kifejezetten szoptatás időszakára ajánlanak? Valahol azt olvastam, hogy ezen időszak alatt alkalmazott fogamzásgátlók csökkentik a tejtermelődést. Az orvosom viszont ezt írta fel.
    Előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 30. 14:27308.
    Sziasztok! Én is a Budai Honvéd Kórházban szültem ( ez a teljes neve, nem összekeverendő a "sima" Honvéd Kórházzal, ami Pesten van). Én az orvosom miatt szültem ott, de én is elégedett voltam nagyjából mindennel. A szülésznők, a nővérek rendesek.
    Én 2003. március 28-án szültem ott a lányomat.
    Nálam mondjuk nem törekedtek túlságosan a gátvédelemre. . . . , vágtak. Ezt mondjuk kihagynám, mert szerintem lehet enélkül is szülni, csak kicsit oda kellene figyelni. Nem hiszem, hogy "javítani" kellene a természet által előirányzott úton azzal, hogy kiszélesítsük az adott utat, nem?
    előzmény:
    join (307)
     
  20. 2004. január 30. 10:16307.
    Sziasztok!

    Mikor születtek a gyermekeid? Nagyon felizgatta a fantáziámat ez a kórház. . . . . . . . :-))))))))))
    előzmény:
    katonamama (306)
     
  21. 2004. január 30. 09:52306.
    Üdv, mindenkinek!Igen amatőr netező vagyok, de két fiút azért sikerült szülnöm, a Honvédkórházban, két megyényire a lakhelyemtől. Bárki mehet oda, nem kell "honvédőnek" lennie. Mindkétszer ügyeletes orvoshoz estem be, le a kalappal Turcsányi dr. előtt, aki első 3740g-os Sándor fiamat gátmetszés nélkül segítette világra, és persze Kiss Attila dr. előtt, aki a 4540g-os Koppány fiamnál volt jelen. Empátiából jelesre vizsgázott. A nővérek emberileg is képzettek. Szóval aki még nem választott kórházat, bátran ajánlom a Királyhágó utat Bp-en!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 28. 11:53305.
    Szia!

    Hogy ismerem az túlzás, de én az Istvánban szültem mindkét gyerekemet, ezért gyakran találkoztam vele. Egy régi élményem van vele kapcsolatban. Egyszer egy vetélés miatt feküdtem bent és amikor már jobban voltam sétálgattam az udvaron. Jött Fenyőházi dr. , odalépett egy autóhoz, megpróbálta kinyitni, de nem ment. Szitkozódott, mérgelődött aztán egyszer csak rájött, hogy az nem az ő autója, mert ő két autóval odébb állt. Szóval aranyos jelenet volt. Nekem kicsit szórakozottnak tűnik, de jókat mondanak róla.
    előzmény:
    tücikeee (301)
     
  23. 2004. január 28. 11:27304.
    Kis történetem.
    2002. szeptember 30. -a. Tíz nappal vagyok túl a kiírt időponton és ezen a naponmár be kelltt mennem a kórháza. Apucinak reggel nyitnia kell az üzletet nem tudott elvinni, ami nem baj elvégre nem vagyok beteg. 56-os villamos reggeli csúcs. Ezen a napon azért már kezdtek sűrüsödni és rendszereződni a fájásaim, amik az előző este még nem voltak. Ez már azért néha kiülhetett az arcomra. A villamoson mindenki jól megnéz, mosoly, majd az egyik kényelmesen terpeszkedő úriember megkérdezett hogy mikor szülök. Pont jött egy erősebb görcs úgyhogy mondtam neki ha így haladnk kb. két óra múlva. Arcáról lefagyott a vigyor, felpattant hogy üljek le. Na erre mondtam neki hogy köszi de én már le is szállok mert itt a kórház, ne fáradjon.
    Különben csak okt. 2. -án született meg a lányom.
    előzmény:
    Anóka (303)
     
  24. Torolt_felhasznalo_347071
    Torolt_felhasznalo_347071
    2004. január 28. 11:16303.
    Sziasztok!

    Lezárandó a macska témát csak egy érdekességre szeretném felhivni a figyelmeteket. Valaki azt írta, hogy a cicók veszélyt jelentenek a kis pocaklakókra. Ez lehet, bár megfelelő óvintézkedéssekkel ezek a veszélyek teljesen kiküszöbölhetők ezt saját példánkon látom. Egyet viszont mind a mai napig nem értek: én jelenleg is dolgozom még és a BKV járatait használom munkába- és hazafele menet is. A kedeves emberek bár látják, hogy domborodik a kabátom és sejthető hogy nem egy frissen lopott dinnyét tartogatok a hasam táján, de egyszerűbb elfordulni, tülekedni és gyorsan levágodni az egyetlen üres helyre, mint segítőkésznek lenni. Ezt én sokkal nagyobb veszélynek érzem a babámra nézve, mert néha már attól félek hogy idő előtt kipréselik belőlem a gyereket. . .
    előzmény:
    parne (302)
     
  25. 2004. január 27. 22:01302.
    Kedves Milu! Eredetileg nem vitatkozni akartam, vagy vitát indítani, de úgy látszik mégis ezt tettem, és ezért mindenkitől elnézést kérek. Kérlek, hidd el, én, személy szerint szeretem az állatokat, a férjem, kisfiam, és édesanyám kedvenckéit is beleszámítva jelenleg 3 macsek, 2 kutya, 1 hörcsög, és 2 hullámospapagáj teszi teljesebbé a családunkat. Nem a macskák elleni állásfoglalás az, ha valaki tart attól, hogy fertőzésveszélyt jelenthetnek egy kisbabára nézve. . . Természetesen nem a macsek az egyetlen ilyen tényező, de ebben a topikban épp ez került elő. . . Lehet, hogy félreérthető voltam, ha igen, akkor most szeretném egész pontosan elmondani, amit gondolok: nem arról van kétes véleményem, aki macskát tart, miközben gyermeket vár, hanem arról, aki hallotta valahonnan, hogy a macska jelenthet némi veszélyt a babájára nézve, egy fórumon véleményt kér ennek a hírnek az igazságtartalmáról, de mielőtt a választ megkapná, kijelenti, hogy akárhogy is, a macskáról semmi pénzért nem mond le. Pedig akár azt is válaszolhatták volna neki a kis- és gyakorló mamák, hogy valóban, a macska az ő gyermeküknél is allergiát, stb. okozott.
    És természetesen nem a macseszeket hasonlítom a dohányzáshoz, hanem azokat veszem egy kalap alá, akik tudva és akarva nem mondanak le valamiről, amit szeretnek, pedig megvan az esély, hogy ezzel ártanak a babájuknak. Elnézést, ha nagyon tudálékos és hosszadalmas voltam. És ha békében be tudjuk fejezni ezt a vitát, én nem szeretném senki boldogság-várását tovább rontani ilyesmivel. Üdv: Parne
    előzmény:
    Milu (299)
     

Címlap

top