Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. 2004. január 27. 20:50301.
    SZIASZTOK! Szeretném megkérdezni , valaki ismeri-e az ISTVÁN kórházból a Fenyőházi főorvost és milyen tapasztalatai vannak. köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. csg
    csg
    2004. január 26. 23:55300.
    SZIASZTOK! AZT HISZEM NEM KELL AHHOZ UTÁLNI AZ ÁLLATOKAT, HOGY AZ EMBER FELELŐSÉGTELJESEN, ELTÁVOLITSA A PICI BABÁJA KÖZELÉBŐL. ÉN SAJÁT TAPASZTALATOM ALAPJÁN ÁLLITOM, HOGY BÁR NEM AKARTAM, MUSZÁLY VOLT A CICÁT ELAJÁNDÉKOZNOM, MERT A GYEREK 'SE PERC' ALATT ALLERGIÁS LETT RÁ, ÉS NEM CSAK A CICÁTÓL, DE MÉG JÓ PÁR DOLOGTÓL KÉNYTELENEK VOLTUNK MEGSZABADULNI.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 26. 23:44299.
    Azért nehogy már összehasonlítsd a macsekot a dohányzással, alkohollal! Az utóbbiakkal ellentétben a macska nem veszélyezteti a gyereket és nincs fertőzésveszély sem! Persze, aki utálja az állatokat, annak ez jó ürügy lehet, hogy megszabaduljon tőlük. De általában az ember azért tartja, mert szereti őket. Az új családtag miatt nem kell leépíteni az eddigieket.
    előzmény:
    parne (298)
     
  4. 2004. január 26. 23:39298.
    Utólag elolvasva tudom, hogy igazad van. Én viszont azt tartottam erősnek, hogy valaki kijelenti, hogy macska marad, semmi pénzért nem adná. . . hát ilyen hozzáállással. . . ! Merthogy egy szívünkhöz nőtt kedvencünknél akár sokkal többről is le kell mondani egy babáért, és nem jelenthetjük ki róla, hogy marad, és semmi pénzért. . . De nem akartam igazán vitázni, vagy vádaskodni, kibukott belőlem a felháborodás. Nemrég olvastam egy másik topikot, ahol azt magyarázták egymásnak a kismamák, hogy simán lehet végigdohányozni a 9 hónapot, és nem 1 és nem 2 édesanya (nekem megintcsak kérdőjel) büszkén hülyézi le az orvosokat, lám ő végigbagózta mind az akárhány terhességét, és a babájának nem lett semmi baja!. ÉS ettől pár kismama megnyugodott, és nyugodtan pöfékel tovább, mert ugyan fennáll a veszély, de hátha ő is a kivételekhez tartozik majd. Hát nem azzal fejezzük ki leginkább a szeretetünket, amikor mással még nem tudjuk, hogy nem kockáztatjuk a kisbabánk egészségét? Csak dédelgetnénk, a széltől is óvnánk, anatigrisként védenénk, ha valaki bántani akarná. . . Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, próbáljuk kerülni a fertőzésveszélyt?
    előzmény:
    zsizbó30 (297)
     
  5. 2004. január 25. 21:18297.
    Nekem ugyan nincs és nem is volt soha macskám, de szerintem ez egy kicsit erős megjegyzés volt. Ezek az édesanyák épp azt szeretnék megtudni, hogy hogy lehet a legbiztonságosabban eljárni ilyen helyzetben. Rengeteg terhességgel foglalkozó könyvet olvastam, de egyik sem írt drasztikusan erről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 25. 17:49296.
    Nem irigylem azt a még meg sem született kisbabát, akinek az édesanyja (?) egy macskáról sem tud lemondani a gyermeke egészsége érdekében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 23. 21:05295.
    Most olvastam végig, nem erről szólt, egyébként Kismama-jóga volt, itt a babázzunk-ban.
    előzmény:
    Cili30 (294)
     
  8. 2004. január 23. 10:04294.
    Szia bereske!

    Meg tudnád adni azt a címet, ahol a jógás csapat beszélget? Lehet csak elkerülte a figyelmemet, de nem találom.
    Köszi szépen.
    előzmény:
    bereske (293)
     
  9. 2004. január 22. 01:34293.
    Ha jól láttam van ilyen témájú csapat, nézz be oda, hátha. . .
    előzmény:
    Cili30 (292)
     
  10. 2004. január 21. 19:27292.
    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Ismer-e valaki olyan orvost Budapesten, aki ismeri és támogatja a jogával való szülést? Sajnos úgy veszem észre, hogy a magyar nőgyógyászok ezt csak valami mellébeszélésnek tartják, egyáltalán nem veszik komolyan és persze egyáltalán nincs nálunk ennek hagyománya. Az is nagyon jó, hogy most már létezik kismama jóga. De annak meg csak úgy van értelme, ha lesz is hozzá orvos, aki engedi az embert így szülni. És az nem is elég, hanem ismernie is kell, különben nem tudja majd, hogy mi miért történik szülés közben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_347071
    Torolt_felhasznalo_347071
    2004. január 20. 15:38291.
    Sziasztok!

    Már írtam a cicatartásról, de nálunk azért kellenek bizonyos óvintézkedések, mert én nem estem át a fertőzésen annak ellenére, hogy 9 éve él velünk a cica, velünk aludt és szinte gyerekként volt kezelve. Ezek után nem hiszem hogy negativ kicsengést kellene adni az óvatosságunknak. . .
    Persze a fertőzést ahogy írtad is a nyers hústól, a virágfőldtől és gyümölcstől is meg lehet kapni, csak erről már senki nem beszél.
    előzmény:
    boston03 (289)
     
  12. Torolt_felhasznalo_645609
    Torolt_felhasznalo_645609
    2004. január 19. 14:45290.

    Sziasztok! Mi is mostanra tervezzük a baba vállalását. Én Szathmáry Gáborhoz jártam eddig, de egy kicsit meginogtam, amikor rámentem a hálapénz. hu-ra, elég rossz véleményt olvastam róla. Esetleg valaki nem tud róla valamit? Esetleg a Szent Imre kórházról tudnátok írni valamit?
    Előre is köszi a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 15. 03:35289.
    Sziasztok!
    A cicakkal kapcsolatban szeretnem mondani, hogy a terhessegemet 2 cicaval csinaltam vegig, akik meg most is megvannak. Vegig a mi agyunkban aludtak, nem kesztyuben mostam az edenyeiket stb. . . A babam most 6 honapos es imadja oket. A toxoplasmosis ugyanugy terjed macska urulekkel mint nyers hussal. Es ha mar regota vannak cicaid, valoszinuleg mar megkaptad a betegseget, akar tobbszor is. Influenza jellegu tunetekkel jar. Szoval a terhesseg es a gyerek nem zarja ki a cicatartast!!!
    előzmény:
    Anóka (280)
     
  14. 2004. január 13. 08:32288.
    Sziasztok!
    Én olyan embert keresek aki az Istvánba ismeri, Sziklai doktort. Leírná valaki a tapasztalatait. Lehet privát az én emilemre is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 12. 22:21287.
    Sziasztok!
    Nagyon sok mindent látok és hallok!Főleg az orvosokról van szó!A nővérkékről, szülésznőkről pedig igen ritkán!Az én szülésem igen nehéz volt, de igazán a lelketlen szülésznő és a bunkó növérkék emléke maradt meg bennem, akik ugyanugy tartják a markukat, mint bárki más!!!!!Ha nem, akkor nem kapsz fájdalomcsillapítót, vagy vizet műtét után fél nappal sem. Csak akkor tértek észre, amikor a férjem közölte velük, hogy úgy megmosdatja őket a wc kagylóban, hogy a sebészetre viszik hátralévő életük összes pénzét!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. december 30. 17:24286.
    Én is Kaszás doktornál szültem a BM kórházbam, Miattam jött el ugyanis az ő műhibáját követően meghalt a kislányom másnap. Nem ismer fel alapvető rendellenességeket az ultrahangon, nem tájékozott. Sármos az bizros. Szépen beleült az ágyamba és símogatta a lábamat én is istenítettem amíg el nem kaszálta a gyerekem. Tanácsolom, hogy óvakodj tőle, ha szereted a gyermeked életét. MM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585591 (14)
     
  17. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2003. december 26. 17:23285.
    Elfelejtettem a pontos címet +adni. http://kismama. lap. hu. . . . . -Babanet társalgója. . . . . . . -Szülészetek, kórházak. . . -Margit kórház. Van egy másik is -Babázzunk/Kinél szültél?
    előzmény:
    civic (279)
     
  18. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2003. december 26. 17:16284.
    Szia Civis! Én a Margitban szültem most májusban . Sajna nem ismerem a dokidat, de van egy topic ahol A Margit kórházban szültek írják le tapasztalataikat, és ha tudnak segítenek.
    előzmény:
    civic (279)
     
  19. 2003. december 18. 09:13283.
    Sziasztok!
    Pár hete költöztünk Tatára.
    Nem találtam sehol Tatabánya-Tata -Komáromi nőgyógyász- szülészet ajánlást. Tudna valaki egy jó szülészt ajánlani, esetleg korházat a környékről?
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. november 18. 09:26282.
    Szia!
    Már ennyi jotanácsot és cikket kaptam hoyg már nem félek ilyenektol, régen az asszonyok kint dolgoztak a mezon meg mit tom én hol és mégis egészséges babát szültek.
    Ezt az orvosommondta ha mindnetol félnénk akkor uvegkalitkába kellen eélnunk.

    És miylen igaza van.
    Persze vannak olyan dolgok amiket nem szabad félvállrol venni, tobbet közöt egy iylet sem.
    előzmény:
    Anóka (280)
     
  21. Torolt_felhasznalo_567979
    Torolt_felhasznalo_567979
    2003. november 17. 21:09281.
    Ha gondolod, szívesen ajánlom a saját orvosomat. Én vidékről járok vissza hozzá, most fogom szülni vele a 3. babánkat. Nagyon rendes, már itt a neten is ajánlottam őt, többen meg is keresték, és az egyik "háló"-társnak már meg is született szeptemberben a babája nála.
    Idáig még mindenki meg volt vele elégedve.
    Ha érdekel, írj privit. Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_836931 (265)
     
  22. Torolt_felhasznalo_347071
    Torolt_felhasznalo_347071
    2003. november 17. 13:54280.
    Szia Servers!

    Én 16 hetes terhes vagyok és nálunk is van cica. Az elején az orvosom kérte, hogy ha lehetne vigyük el otthonról, de nekünk ehhez nem volt szivünk. Nálunk az lett a megoldás, hogy fizikai érintkezés nincs köztem és a cica között, ( bár amióta terhes vagyok ő ösztönösen kerül engem)van egy saját plédem amire ülök és az előle mindig el van rakva. A tányérját gumikesztyűben mosom el és az alom kérdés is így van megoldva. Nincs közös alvás! Ha már nem bírod és szeretnéd megsimogatni azt is csak kesztyűben! Nálunk ez működöképes és minden rendben van a babával. A biztonság kedvéért sűrítve, azaz havonta kell menni vérvételre, a toxoplasma miatt.
    Szerintem ezeket betartva elkerülhető minden pribléma.

    Remélem tudtam segíteni, sok sikert a babához.
    előzmény:
    servers (277)
     
  23. Torolt_felhasznalo_389013
    Torolt_felhasznalo_389013
    2003. november 15. 08:23279.
    Sziasztok! :)

    A Margit kórházban esetleg ismerős valaki? Én ott szeretnék szülni, az orvosom a Dr. Bánkúti Ernő! Ha esetleg valakinek van vele kapcsolatban tapasztalat, ne kíméljen! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 14. 23:12278.
    December 3. -án, szerda délelőtt 10 órára jön. Kötetlen beszélgetés, gyertek el!
    előzmény:
    csokicsok1 (275)
     
  25. 2003. november 14. 16:32277.
    Sziasztok!

    Tud valaki nekem segiteni?

    De valahogy vigazstaljatok is meg.
    Tehát majd én is szeretnék babát, egy vetélésem volt de mindegy majd megint szeretnék egyet.

    Na de azóta van egy cicám. És azt mondják hogy vezseéjes ha van cica.

    Na most mi lesz mert a cicát semmi pénzért nem adom oda.

    Ne ijesztgessetek hanem csak valami jo otletet adjatok.

    Macska marad és igy kérek otleteket.
    Meg mi az igazság, és nem letolásokat mert azok iknább kiméljenek mert sokan elég durván tudnak ideszólni.

    Köszike várom a válszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top