Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. 2004. október 20. 10:3851.
    A www. bookline. hu-n meg lehet vásárolni azt a könyvet, amit Melcsi említett, ráadásul kicsit olcsóbban. A Múzeum krt-ra lehet kérni személyes átvételt, de postán is kiszállítják utánvéttel.
    Én már többmindent rendeltem onnan, régóta keresett könyveket is. Ha érdekel, nézd meg szerintem. :)

    Amúgy legszívesebben én is csatlakoznék Hozzátok, bár nekünk még csak jövőre lesz az esküvőnk. Azután tervezünk majd ráállni a babaprojektre. De addig is infokat gyűjtök, mert én már most nagyon szeretnék. . . :))

    Mindenkinek mielőbbi babásodást! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (45)
     
  2. 2004. október 20. 10:3650.
    Sziasztok, Chris örülök, hogy megnyitottad ezt a topicot. Mi jövőre szeretnénk belekezdeni a babaprojectbe, és a már meglevő topicok olyan hoszsúak, és rég elkanyarodtak a témától.
    A folsavról annyit, hogy nekem a nőgyógyász azt javasolta, hogy fél évvel a kezdés előtt kezdjem el szedni (amit az orvos felír, kb 15-ödébe kerül annál, mint amit recept nélkül lehet kapni, és 5mg-os), a vitaminkészítményeket nem ajánlotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (24)
     
  3. 2004. október 20. 10:3549.
    sziasztok!
    Mi is decemberben kezdenénk a babaprojektet. Én még azt is hallottam, hogy az FLP-s Aloe Berry Nektar is segít a mielőbbi teherbe esésbe. Én nem pont emiatt iszogatom, de azért hátha segít tényleg. Ti erről még nem hallottatok? A közvetlen környezetemben 2 lány is erre esküszik. Én azért szedem az Elevite és a folsavat is.
    Mielőbbi sikereket mindenkinek!
    darázs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_969189
    Torolt_felhasznalo_969189
    2004. október 20. 10:2348.
    Nekem most sajnos mennem kell, mert sok a munka, de ígérem visszanézek.
    Ja, még egy tanács. minél töbet olvasol utána, annál jobban begötcsölsz, ha olyan típus vagy. Legalábbis én mikor kiolvostam azt a könyvet, azt gondoltam: és még vannak emberek a Földön? Annyi mindennek kell stimmelnie. . . Lehet, hogy jobb, ha nem mindent tud az ember és bízik a csodában. mert a csodák nem igaz, hogy mindig mással történnek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (45)
     
  5. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 10:2347.
    Na ez biztos:)
    Én itt szoktam lenni napközben, kihagyásokkal.

    Meg akartam venni én is a Gyereket akarok könyvet, de nem kaptam (igaz, csak egy helyen néztem).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 10:2146.
    sziasztok,

    hát az kétségtelen hogy nem igazságos a dolog, szóval tényleg pont ott nincs sokszor baba, ahol szeretnék. De ha várni is kell, előbb-utóbb megoldódik a dolog. És ami szerintem a legfontosabb (fontosabb a hormonoknál, vitaminoknál, mindennél) hogy mi van az ember fejében. De úgy igazán legbelül, nem amit mond, vagy amit gondol felszínesen, hanem legbelül: valóban szeretné? Nincs valami gátló tényező? Munkahelyi stressz? Félelem a felelősségtől? Félelem attól, hogy a kapcsolat elég erős-e? Stb. Szerintem ilyeneket érdemes végiggondolni, mert legtöbbször ez áll a háttérben (legalábbis ahogy én a környezetemben láttam).

    Persze könnyű mondani, én is össze-vissza parázok: elkezdtem (a tabl abbahagyása után kb. 10 nappal) mérni a hőmet és kivoltam bukva hogy nem emelkedik, holott időt kell adni a dolgoknak. Most úgy látom mintha emelkedne, de nagyon várom az első mensit:) Ez már egy kis lépés a dolog felé (3 évig szedtem most a tablit).

    Tényleg jó ez a topic, bíztassuk egymást és aztán együtt várhatjuk a babákat:))

    előzmény:
    balox (43)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 10:1845.
    Nagyon örülök mindenkinek aki csatlakozik. . . . . Reménykedjünk és várakozzunk türelmesen együtt. . .

    Tudom, hogy már van ilyen topic de ott már összeszokott társasaág van, akik közül sokan már babásak szerintem. . . . örökkévalóság lenne visszaolvasni.

    MI akik még csak most vagy egy ideje döntöttünk tartsunk össze. Úgyis vágyam volt velem hasonló cipőben járókkal megosztani a tapasztalatokat, vágyakat, történéseket.

    Remélem majd pocisan is tervezünk akár még találkozásokat is :) ahol büszkén méregetjük egymáshoz kinek mekkora a pocója :)

    Olyan izgalmas ez az egész azt hiszem az éltünk legcsodásabb időszaka, mikor eldöntjük jöhet a projekt. Várjuk a babát!!!

    Kívánom mindenkinek hogy mihamarabb összejöjjön.

    A libriben voltam tegnap egyébként, csak olyan könyvek voltak amik már terheseknek szólnak. És max 1-2 oldal foglalkozott a babásodás előtti idővel.

    De bízom benne megvehetem én a babás könyveket hamarosan:)))

    Nem tudom napközben mennyit tudok jönni de este visszaolvasok és írok. . . amikor jön meg a főnök nem egy életbiztosítás babás fórumot olvasni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222876 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_969189
    Torolt_felhasznalo_969189
    2004. október 20. 10:1144.
    Hidd el össze fog jönni! Aztán tuti azon fogunk izgulni, nehogy kapásból jöjjön a második::))))

    Egyébként eszembe jutto még valami Chrisnek: én megvettem a Libriben a Gyereket akarok című könyvet, abban pont a tervezés időszakára vannak tanácsok, tippek.
    előzmény:
    balox (43)
     
  9. 2004. október 20. 10:0743.
    Szia Melcsi! Pont azokat a dolgokat fogalmaztad meg, amik nekem is egyre gyakrabban átsuhannak az agyamon és ezért egyre mérgesebb is vagyok magamra. Mármint egyre többször fordul meg a fejemben, hogy másoknak miért lehet 4-5-6 gyereke, nekem miért nem jön össze ez az egy, hogy dobhatja el azt valaki, amire a legjobban vágyom. . . Tudom nagyon csúnya gondolatok, nem szabad másokat irigyelni, ítélkezni felettük, de mégis eszembe jut.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222876 (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_961941
    Torolt_felhasznalo_961941
    2004. október 20. 10:0342.
    Sziasztok! Én is nagyon örülök ennek a topicnak, ugyanis hasonló cipőben járok!! Mi is már több mint egy éve várunk a babára, de semmi:(( Így elmentünk egy meddőségi központba (nőgyógyim utalt be a kérésemre), múlt csüt-ön voltunk először. Sima uh-vizsgálat volt csak, ott minden ok, majd hormonvizsgálat következik, a páromnál is kiskatona vizsgálat. Hormonális ok is lehet a háttérben, nálam nagyon valószínű, hogy ez a bibi! Én is sok évig szedtem fogigátlót:(( Ez nagyon bekavarhatja a szervezet működésést sajna, ha tartasz szünetet, ha nem! Nekem is minden hónap egy örökkévalóság már, annyira várom/várjuk! Mindennapi téma a baba. Sok sikert mindannyiunknak!!!!! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 20. 10:0141.
    Sziasztok!
    Nagyon nagyon jó a topic!
    Szeretnék csatlakozni hozzátok!
    Én 1 hónapja hagytam abba a bogyót, várom az első "mikulást"
    Sajna ma nagyon sok a dolgom, de néha benézek!
    Ja, és hosszútávú topictagságban gondolkozom!!!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_969189
    Torolt_felhasznalo_969189
    2004. október 20. 09:5940.
    Sziasztok!

    Azért írok, hogy megosszam veletek az én tapasztalataimat illetve élményeimet, hátha van köztük hasznos infó.

    Februárban hagytam abba a bogyó szedését, a mai napig nem jött rendbe a ciklusom, de már javul. Ennek ellenére volt egy-két hónap, amikor annyira reménykedtem, hogy most biztos sikerült, hogy szabályos terhestüneteket produkáltam. Teljesen letörtem amikor - lett a teszt és úgy éreztem: még erre se vagyok képes. Egyre jobban magama alá kerültem. Úgy éreztem, hogy ez akkora igazságtalanságm hogy aki nem szeretne gyereket, az egy egy éjszakás kalandból is képes teherbe esni utána meg elveteti, aki pedig nagyon szeretne, annak türelemmel kell várakozni. Ráaadásul mindenki azt mondja, ne görcsölj, holott ha valamit nagyon szeretnél, arról nem tudsz megfeledkezni, mintha nem is akarnád.
    De most már jól vagyok - lelkileg legalábbis. Rájöttem, hogy nincs mese, ezt a csodát nem lehet "kierőszakolni", ha megfeszülök, akkor is akkor következik majd be velem, amikor be akar következni. Addig viszont rengeteg mindent tehetek érte, de a legfontosabb, türelemmel ki kell várnom és bíznom benne: SIKERÜLNI FOG!!! Én folsavat szedek, napi kettőt, kaptam gyógynövényes természetes tablettát, ami terhesség előtt ajánlott, csinálom az AVIVA tornát, hogy rendbejöjjön a ciklusom, ja és próbálom élni az életemet, arra gondolok, ez az idő most arra van, hogy a párommal és magammal foglalkozzak. Ha végre valórá válik az álmunk, akkor úgyis a baba lesz a a figyelmünk középpontjában.
    Úgyhogy kivánok minden reménykedőnek KITARTÁST, türelmet és sok erőt!!! Ja és persze sok-sok sikert, mielőbbi babásodást!!!
    Melcsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 20. 09:5839.
    sziasztok,

    arra gondoltam, hogy (aki nem most rögtön tervezi) biztos érdekel titeket, hogy van rá lehetőség, hogy vérvétellel kimutassák van-e védettsége az embernek egyes vírusos betegségek ellen. Ezek közül főleg a rubeola és esetleg a bárányhimlő érdekes, mert ezek ellen van védőoltás, így aki gyerekkorában nem esett át rajta, az megóvhatja a magzatot az esetleges fertőzéstől. Különben nem olyan gyakori betegségek és gyerekek közt terjednek - ezt gondolom tudtátok. Viszont az oltás után min. 3 hónapig nem szabad teherbeesni.
    Én is babára készülök, voltam ezen a vérvételen és péntek körül lesz eredmény. Nagyon reménykedek hogy nem kell oltás, mert nem akarok még várni (amúgy a dokim szerint a tabl. abbahagyása után 2 hó szigorú védekezés, ami dec-ben jár le).

    Egyszóval: csatlakozom hozzátok mint reménykedő és babaváró:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:5038.
    Köszönöm, megfogadom a tanácsot :)
    előzmény:
    botimama1 (34)
     
  15. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:4637.
    Szerencsére voltam 3hónapja dokinál, rákszűrés, minden más negatív. Közölte tökéletes minden, mehet a projekt ha úgy döntünik.

    csak hagyjam el a gyógyit és hajrá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516085 (33)
     
  16. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:4436.
    Így van, nem tudom elképzelni hogy ne idegeskedjen az ember, mikor csak erre vágyik, és nem és nem jön össze.

    Számomra mostanában vált totál központi kérdéssé. Másra sem tudok gondolni, a baba gondolatával alszom el és reggel meglátva a párom édes álmos arcát is ez az első gondolatom, hogy babát akarok ettől a pasastól :))))

    Azon is tűnődtem akinek összejön hogy tud egyáltalán bármit is csináni? :) ez biztos bután hangzik. . . . de számomra olyan fontos és különleges ez a csoda, hogy minden más eltörpül. . . hogy bejárjak a munkahelyemre és buta termékekkel foglalkozzak, mikor a szívem alatt egy új éet fejlődik:)

    persze biztos hozzászokik a gonolathoz az ember és metanulja élni az életét de csodálatos lehet . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. október 20. 09:4035.
    tényleg, és rákszűrést is szoktak csinálni, mert terhesség alatt nem ad megbízható eredményt, ahogy rögtön szülés után se.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516085 (33)
     
  18. 2004. október 20. 09:3834.
    Menj el a patikába terhesvitaminért. Én azt szedtem előtte, meg folsavat. És sok boldogságot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (1)
     
  19. 2004. október 20. 09:3533.
    azért is jó ötlet elmenni nőgyogyihoz, mert a vetélések nagy részre hüvelyi fertőzés miatt történik, úgyhogy mindenféle apró gyulladást érdemes előre felszámolni, és gombamegelőzési akciót végrehajtani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. október 20. 09:3432.
    bocsi az elírásokért, még korán van!:-/
    előzmény:
    Kata11 (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. október 20. 09:3431.
    sztem biztos hogy összefügg a kettő, csak azt tudom tanácsolni hogy ne idegeskedj előbb-utóbb biztos összejön a baba, én amikor már majdnem feladtam és azt mondtam hogy jó akkor élem tovább az életem baba nélkül és amikor majd akar jelentkezik, hát pont akkor lettem terhes, amikor meg azon görcsöltem hogy mikor sikerül már minden hónapban csalódnom kellett és csak lógó orral járkáltam. . . . mert nem sikerült stb.
    (na jól megfogalmaztam. . . szóval a lényeg: nem idegeskedni!!! :))
    előzmény:
    balox (27)
     
  22. 2004. október 20. 09:3330.
    Kedves reménykedők!
    Sztem érdemes elkezdeni a vitaminokat már a próbálkozás elejétől fogva, ugyanis ez a későbbiekeben mág nagyon jól jöhet! nekünk a 8. hónapban jött össze a babóca, és addigra már olyan jól álltam a vitaminokkal, ásványianyagokkal, hogy semmi kiegészítésre nem szorul a szervezetem ezen a téren! :-) A vasam a felső határértéket súrólja, pedig a fogigátló szedése alatt (6 évig) végig vérszegény voltam! Persze nem kell mindjárt Elevittel kezdeni, nagyon jó pl. a Pregnavit is, ami harmad annyiba kerül, és úgyanúgy kismamáknak és szoptatós anyukáknak ajánlják elsősorban . . . . ráaadásul még szekrekedést se okoz (nekem az Elevitet ezért kellett abbahagynom!):-)

    Sok sikert, és boldog pocakos időszakot kívánok Nektek! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 20. 09:3229.
    Gratulálok a babához! Teljesen egyetértek az idegkedéssel, hiába mondja mindenki, hogy ne idegeskedj, mert úgy nehezebb, egyszerűen ezt nem lehet kiverni a fejedből, szinte központi gondolat lesz. Próbálkoztam egyébként a hőmérőzéssel, a naptárzással, de mivel össze-vissza a ciklus hossza, ez elég bizonytalan. . . .
    előzmény:
    rebusbaba (26)
     
  24. 2004. október 20. 09:3128.
    Sziasztok!

    Én 2 évig szedtem gyógyszert, augusztusban hagytam abba és februárban fogant meg Dávid. Kb. 2 hónapig vigyáztunk, de még utána is 3 ciklus kellett, hogy végre összejöjjön. Állítólag hosszú gyógyszerszedés után fél év kell a regenerálódáshoz /nyhártya/. Ez nálunk bejött. :-)
    Különben nem gáz, ha előbb jön össze, sok ismerősöm esett rögtön teherbe és egészséges lett a baba. az orvosom szerint sem gond a mai fogamzásgátlók mellett. . .
    Én egyébként nem szedtem semmilyen vitamint, inkább megittam naponta 1 doboz multivitaminos gyümölcslevet. Egész terhesség alatt ezen éltem (a vége felé szedtem csak 1 hónapig Elevitet), s végig tökéletes volt a vérképem, a vasam is. Persze szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy a dokija mondja, és ahogy neki magának megnyugtató. Ha pl. rossz lett volna a vérképem, akkor szedtem volna vitamint. Egyébként asszem a banánban sok a folsav!
    Jó pocakosodást mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (24)
     
  25. 2004. október 20. 09:2727.
    Szia Melane77, lehet hogy van összefüggés a dolgok között, mert kb. 10 éve szedek gyógyszert, persze a doki felügyelete mellett és a szükséges pihenő idők (évente 1-2 hónap) betartásával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (25)
     

Címlap

top