Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 11. 09:02401.
    Sziasztok lányok!

    UH-zott igen, de kaptam a 2005. júliusi babák topicban egy beillesztett orvosi választ miszerint általában 23-25napos terhességet tudnak az orvosok kimutatni, tehát egy 3 hetes magzatot még nem( fogantatástól 3 heteset erre vonatkozott a kérdés. . . ) namost nekem ha van 12napos volt tegnap. . . tehát kb valóban esélytelen és mivel tünetezem továbbra is reménykedem. . . .

    nem ringatom álomvilágba magam de reménykedem. . . .

    a doki is úgy kezdte, hogy mikor maradt el a mensim, mondtam nem vagyok még ott, és hogy nem is ezért jöttem hanem az altájéki fertőzés miatt. . . . arra kaptam legalább krémet. . .

    szóval HÁTHA. . . .

    és ha MOST babás vagyok tuti dokit váltok!!!!!!!!!!!! egy szóval sem mondtam amit itt MINDENKI hogy korai volt még, és még LEHET, nem az hogy biztasson de nem mondta hogy azért teszteljek stb. . . abszolút nem nyugtatott

    pedig sokaknak még + teszt után sem tudja kimutatni. . . szóval HÁTHA :))))

    de azért sírtam :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 11. 08:34400.
    Szia Chris!
    Sajnálom, hogy így alakult, pedig itt mindannyian nagyon drukkoltunk neked. De egyébként szerintem is előfordulhat, hogy nem látta a doki. Mert amikor én terhes voltam, és megviszgált nekem is azt mondta: " Én nem látom magát terhesnek" Aztán mondtam neki , hogy a teszt azt mutatta és akkor csinált uh-t. Neked csinált? De ha nem vagy terhes akkor sem szabad elkeseredni. Itt van még elötted az egész élet! MEg persze elöttünk is. Én is nagyon ki voltam amikor elvették a babámat, és azt mondta a párom, hogy ne legyek annyira ki mert itt vagyunk még egymásnak nagyon sokáig. Mondjuk közben ő is nagyon ki volt. De ebben igaza van!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (397)
     
  3. 2004. november 11. 08:03399.
    Chris!
    Ne keseredj el! Ha most mégsem sikerült, akkor ott a következő hónap! És tényleg az is előfordulhat, hogy még nem lehet kimutatni, mert olyan pici!
    Ultrahangozott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (397)
     
  4. 2004. november 11. 06:22398.
    Szia lipkat!

    Azért várok 1 hónapot, mert inzulint váltottak nálam, és az előző nincs törzskönyvezve terhességhez. Meg az Elevitet is csak most kezdtem szedni.

    Chris!

    Ne bánkódj, lehet, hogy még nem látni. Tényleg, az orvosok hány naposan tudják kimutatni a terhességet?
    előzmény:
    lipkat (395)
     
  5. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 10. 19:12397.
    SZiasztok :((((((((((((((

    Doki azt mondta nem lát terhességet. Nem tudom mit gondoljak. . . . most akkor teljesen hülye vagyok vagy vmi terhességi tünetekkel kísért betegségem van ? :(((( Fáj a cicim, a derekam stb. Ezt a 2-t TUTI nem beszélem be magamnak !!!!! a hányingert, émelygést be tudja az ember de a tartós fájdalmat nemigen hiszem !!!!

    Teljesen ki vagyok borulva. JÓ dokim van, nem hinném, hogy elnézi :(((

    Ti azt mondtátok teszteljek, ha azt mondja nem. . . . de most már várom a mensim. . . ha nem jönne persze tesztelek. . . . de teljesen magam alatt vagyok :((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 10. 13:03396.
    Mindenképp. . . nagyon igzulok már

    már csak 4 óra. . . . úúúúúú

    gyomrom görcsben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. november 10. 12:08395.
    Sziasztok!
    Dió miért kell várnod 1 hónapot?
    Elevitet én szedek, most nem tudom megnézni a leírást, de a neten tényleg rajta van.

    Chris! Valószínű, hogy azért nem mutatta ki a teszt, mert még nincs elég hormon a szervezetedben, vagy tényleg túl korán volt?
    Írd, hogy mi volt ma a dokinál!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 10. 09:29394.
    Én ma reggel NAGYON rosszul vagyok. . . ez is reményt ad. . csak nem véletlen. . .

    szédelgek, vezetni se tudtam. . . . párom hozott amíg csak tudott. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 10. 09:28393.
    Jó reggelt Dió

    Ma megyek dokihoz más miatt. De ránézetek erre is HÁTHA :)))

    1 hónap az már semmi. . . . az elevit leírását a neten is megtalálod ha keresőbe beírod. . .

    Szép napot mindenkinek
    előzmény:
    Dió (392)
     
  10. 2004. november 10. 06:11392.
    Köszi a drukkot. A Diab-os dokinéni szerint csak jövő hónaptól próbálkozzunk, ezt még talán ki tudjuk várni. Azt mondta, Elevitet ne szedjek, mert cukor van benne: ???

    Aki szedi az Elevitet, megtenné nekem, hogy elolovassa a használati útmutatót, hogy diabeteszes kismamáknak ellenjavallott-e?

    Majd megkérdezem a patikában is. Ott is tudniuk kellene, igaz?

    Chris! Lehet hogy tényleg korai volt a 2:30-as első vizelet, vagy talán másik teszt.

    Köszi
    előzmény:
    lipkat (385)
     
  11. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 9. 21:14391.
    Biztos nem lesz semmi bajod, ne aggódj. Feküdj le korán ( valószínű mondjuk ezt már csak holnap olvasod :)) )

    Nem leszel beteg és a babának sem lesz semmi baja :) mélyen van, vigyáz rá a szervezeted :)))

    Korán teszteltem hisz ha baba van a fogantatás 10-11napja lehetett. . . . és drukkolok magamnak, meg mindenkinek aki várja :)))

    Jóéjt ha már nem lesz senki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. november 9. 17:58390.
    Chris nem volt túl korán az a teszt hajnalban? Ha ennyi tüneted van az nem lehet véletlen! Én is hiszem, hogy AKKOR IS BABÁS VAGY!
    Ha nem jön meg - és nem fog! - akkor próbálj néhány nap múlva újra tesztet csinálni. Egy másik fajtát, háthe majd az + lesz.
    Különben már sokaktól hallottam, hogy csak a 3. teszt mutatta ki a babát. . . .

    Egész nap a reggel történteken forog az agyam. Nem is tudom. . . . nem is gondolkoztam, csak mentem segíteni. Különben a legrosszabb az az idő volt amikor a sötét, hideg utcán a sérült nő mellett térdelve vártuk a mentőt . Azon kívül, hogy elfektettük és betartuk és megpróbáltam megnyugtítni nem tudtam mást segíteni. Olyan soká jött a mentő!Iszonyú érzés ez a tehetetlenség!!!
    Azóta viszont egyfolytában azon gondolkozom, hogyan is kellett volna kinyitni a száját, ha mégis vérzett volna, ott fullad meg nekem!!!
    Muszáj utánanéznam valahol! Ezt nem tanították a jogsinál az elsőseg. tanfolyamon, pedig fontos! Pláne ezek után!

    Remélen nem lesz bajom! Amint bejöttem beugrottam egy kád melegvízbe és a párom főzött jó kis citromos teát!
    Egyébként tök ari volt, mert úgy de. 10 körül egyszer csak azt modta:
    " Remélem nem fáztál meg! Tényleg mi van, ha már van baba? " :)))
    Reggeltől 10-ig ezen morfondírozhatott szegénykém, mire kibukott belőle. :)
    Azt tudni kell róla, hogy nehezen megnyíló típus és nem szívesen foglalja szavakba az érzésit.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 9. 15:00389.
    Sziasztok

    ne hari sok a munkám. . . és gondolhatjátok írnék ha + lett volna :(((

    De én azt mondom BABA VAN A POCIMBAN. . . . érzem egyszerűen. . . . olyan "más" állapotban vagyok. A derekam, a cicim, az álmosság. . . a hajnali ébredések. . . 2. 30kor ébredtem pisilni, akkor teszteltem. . . . utána már nem tudtam visszaaludni de fél 8kor már aludnék. . .

    bárcsak bárcsak bárcsak. . . .
    holnap az altájéki rossz érzés miatt megyek dokihoz. Hátha lát vmit ott benn is. . megkérem nézzen körül :)

    Mackaj ez a sztori hátborzongató. Szegény nő :((((
    És te meg hogy bírtad. . . .

    forró tea, betakarózás estére. . . nehogy. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. november 9. 14:29388.
    Hali!
    Chris!!!!???? Miért nem jelentkezel? Attól tartok nincs jó híred. . . vagy csak nem vagy éppen net közelben?
    Jaj lányok el kellmesélnem v. mit. Off a téma, de engem nagyon felkavart. Szabin vagyok, gondoltam alszom jó sokáig. . . , hát reggel hatkor egy nagy csattnásra ébredtünk! Egy kocsi elütötte a házunk előtt az újságkihordó hölgyet ! Zsupsz kiugrottam az ágyból, csak egy farmert húztam a hálóing alá és már szaladtam is ki. Havasaeső esett .
    Szegény nő az árokba zuhant, a biciklije vagy 3 méterrel arráb volt !
    A sofőrrel nagy nehezen tudtuk csak kihúzni az árokból. Muszáj volt mozgatnunk, mert tele volt az árok jéghideg vízzel. Térdig merültem benne, jól átázott mindenem. Lfektettük, betekartuk pokrócal. A párom hívta a mentőket. Csak 8 km ide a mentőállomás, de kb 25 prec múlva jött csak a kocsi !!! Közben a többi szomszéd is kijött bámészkodni.
    Nagyon hideg volt, egyszer csak azt vettem észre, hogy a hölgynek csukva a szeme, szája és hörög. Megpróbáltam kinyitni a száját, hogy ha hányna v. vérezne. . . Nem ment! Nagyon megilyedtem! Szájzárat kapott , biztos annyira átfázott a vízben aztán meg kint a betonon.
    Szerencsére ekkor megjött a mentő. Eszméletlen állapotban vitték el . . .
    talán nincs nagyon komoly sérülése!
    Egyébként a szomszédok viselkedése mélységesen felháborított! A egyik nem tud mentőt hívni, mert NEM TUDJA A SEGÉLYHÍVÓ SZÁMÁT!!!!! Felnőtt ember! A velünk szemben lakó meg nem hallott a balesetből semmit, mert nála olyan JÓL SZIGETELNEK AZ ABLAKOK!!!! EZEKTŐL FEL IS FORDULHAT AZ EMBER!!!!
    Mellesleg remélem nem fáztam meg! Nehogy lázas legyek, meg miegymás. . pláne , ha adj Isten baba van a pocimban!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. november 9. 12:53387.
    Már én is nagyon kiváncsi vagyok mi lett az eredmény!
    Chris! Mi van veled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 9. 12:35386.
    Sziasztok!

    Mi ujság? MEgcsináltad a tesztet Chris?
    Olyan izgi. AZt hittem már reggel evvel kezded, hogy írod a nagy hírt. És a többiek hova tüntek? Nincs ma senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. november 9. 06:56385.
    Chris! Lehet, hogy már túl vagy rajta?:)
    Már nagyon várom az eredményt, és remélem 2 csíkos.
    Írj!

    Mackaj neked drukkolok, hogy a mikulás elkerüljön téged.

    Dió!
    Ez tök jó hír, mármint, hogy a doki mindent rendben talált és próbálkozhattok. Biztos a másik doki is engedélyt ad. Drukk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. november 9. 06:46384.
    Sziasztok!

    A Doki bácsi zöld lámpát adott a babagyártáshoz, de hogy ne legyen olyan egyszerű az élet, a Diabetesz-gondozó orvostól is zöld lámpát kell hogy kapjak ahhoz, hogy minden rendben legyen. Ugyanis inzulinos cukorbeteg vagyok.

    1x1 Elevitet és 2x1 Folsavat írt elő. Azt is mondta, hogy szép nagy petém van a bal oldali petefészkemben. : )))

    Ma délután megyek a Diab-os dokihoz, remélem hamarosan ő is zöld utat ad.

    Chris? Mi lett az eredmény?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. november 9. 06:38383.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (382)
     
  20. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 8. 19:41382.
    Szia Mackaj,

    köszi, köszi, köszi. . . holnap reggel első tesztem ellövöm :))) lesz ami lesz. . .

    neked is +++++++++++++++++++ hátha. . . a hőm nekem is fenn. . . de nálam is ilyenkor ez a normális. . . .

    Én is babát látok mindenhol, teljesen belebolondultam már. . .
    de nem bánom :))

    párom is teljesen odavan. . . .

    reménykedünk. . . más most nem jut még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464433 (381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. november 8. 18:51381.
    Jaj Chris, annyira izgulok! Akkor hamarosan tesztelsz ugye? Küldök
    milliónyi pozitív energiát a 2 csíkosodáshoz :++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++ x millió !
    Lassacskán kezdek én is megzakkanni. Jövőhét kedden nem kéne megjönie. . . . Annyira, de annyira szeretném !!!!
    Ma bementem a belvárosba sétáni és nézelődni egy kicsit. Mindenhol pici babákat láttam, :) olyan édesek voltak. Volt aki még szinte ki sem látszott a kocsiból, a másikuk meg már javában üldözte a galambokat a sétálóutcában . . . majd megszakadt a szívem !
    Egyébkén én még semmi tünetet nem érzek :(
    Kivéve annyi van, hogy a szokásos mensi előtti erős mellfeszülés elmaradt egyenlőre - csak duzzadtabbak, de nem fájnak - és mintha
    görcsölgetne kissé a hasam. A hőm 37, 0, de ez ilyenkor ennyi is szokott lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 8. 18:32380.
    Szia Dió

    üdv a reménykedő, tervezgetők között. . . . Tessék beszámolni mit mondott a doktor bácsi mikor lehet projektelni. . .

    Atteco nagyon ari tőled, amit írtál, olyan rendi mindenkitől, hogy drukkol nekem. . . . azt hiszem tesztelek holnap aztán ha negatív akkor sem keseredem el tesztelek a hétvégén is. . . ha akkor is akkor várok tovább

    és tessék abbahagyni a gyógyit. . . ez nem játék. . . utána lehet másképp is védekezni, ha meg nem szeretne a párod akkor itt az ideje a projektnek :)))
    előzmény:
    atteco (379)
     
  23. 2004. november 8. 16:35379.
    Jaj, de szeretnék már ott járni, ahol te!!!! De még mindig azon vacakolok, hogy mikor hagyjam abba a bogyót. . . Nagyon félek, hogy össze lesz kavarodva a hormonht-om, így már ezzel a levéllel szeretném befejezni. . . .

    Chirs, nemtom, hogy már kéne-e mutatnia a tesztnek. . . . De olyan izgatott vagyok, mint te:))
    előzmény:
    Dió (378)
     
  24. 2004. november 8. 15:31378.
    Holnap szerintem mindenképp csinálj tesztet. Ha a kezemben lenne, én sem tudnék várni vele.

    Bocs, hogy csak így berobbantam! Már vagy két hete olvaslak benneteket, most értem a végére. Nincs sok időm olvasgatni a munkahelyemen.

    Ma megyek nődokihoz, okt. 21-én volt az utolso szem tabi. A többit majd meglátjuk.

    Jövök még. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (377)
     
  25. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. november 8. 12:38377.
    Megjönnie holnaphoz egy hétre NEM kellene és ma 10napos a fogantatástól ha van. . . .
    nagyon korán volt PÉ-m. . . hő nézegetéssel vettem észre. . . és rá is kapcsoltunk előtte is már és utána is :))
    előzmény:
    lipkat (376)
     

Címlap

top