Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. 2004. október 20. 09:2726.
    Nekem a 3 hónap után még 9 hónap volt, hőmérővel, nyákvizsgálattal, mindenvacakkal. De van baba. Csak az ember nagyon várja, és ideges, ha nincs még.
    előzmény:
    balox (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. október 20. 09:2125.
    Balox, meddig szedtél gyógszert?
    ahogy írtam az orvosom szerint három hónap alatt kitisztul a gyógyszer, de nekem pl. személy szerint másfél év kellett ahhoz hogy teherbe essek. . . előtte 6 évig szedtem fog. gátlót megszakítás nélkül, valszeg ez is okozhatta. . . . . tehát a 7 hónap mégnem olyan sok idő. :)
    kitartást neked:) és minden jót:)
    előzmény:
    balox (13)
     
  3. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:2024.
    Menni fog Balox, tartjuk egymásban a lelket jó?? És utána nyitunk egy sikerült végre topicot :))))
    előzmény:
    balox (22)
     
  4. 2004. október 20. 09:1823.
    Ha már nem bírod a várakozást és van a közelbe családterv közp akkor mond azt, hogy már több mint 1 éve próbálkoztok, és akkor megnyugszol, de biztos összejön a baba nemsokára.
    előzmény:
    balox (21)
     
  5. 2004. október 20. 09:1722.
    Azt hiszem ez a fórum és a hozzászólások adják meg számomra az utolsó lökést arra, hogy jövő héten elmenjek a dokihoz és kivizsgáltassam magam. Tulajdonképpen gondoltam már rá, csak annyira tartok tőle, hogy valami baj van, hogy nem mertem elmenni. Tudom ez a lehető legrosszabb strucc-politika. . . .
    előzmény:
    balox (21)
     
  6. 2004. október 20. 09:1521.
    Köszi a bíztatás, remélem már tényleg nincs sok hozzá, hogy a reggeli hányinger legyen a legnagyobb öröm számomra :-)
    Egyébként az elején én sem tartottam semmitől, sőt most is remélem, hogy ez a csúszás csak a természet védelme, hogy megerősödjek és biztonságban legyen a baba, de egyre többször felmerül bennem, hogy mi van ha baj van. . . . Jártam már dokinál, de ő azt mondta, hogy egy év után kezdjünk el vizsgálódni, addig pedig próbálkozzunk bátran. Vitamint külön nem javasolt, csak az egészséges étkezést, sok zöldség gyümölcs, szerinte a vitamin elég ha már befogant a baba. BÍzom benne, hogy igaza van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (17)
     
  7. 2004. október 20. 09:1420.
    A görcsölésnek ezer oka van, pl hátrahajló méh, ami neheziti a teherbeesést is, nekem is az van és egymás után terhes lettem:) Keresd fel te is a nőgyogyit vagy családtervezési központot és vizsgáltasd ki magad esetleg a párod is.
    előzmény:
    balox (16)
     
  8. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:1119.
    Ha butaságot írtam bocsi. Nálam úgy érzem összefüggésben van a dolog. És emlékeim szerint anno a dokim is megerősített ebben, amikor abba kellett hagynom a gyógyszert mert úgy elvékonyodtam, gyakorlatilag alig jött már meg, nem fájt meg semmi. . . . azóta amikortól rendbejöttem érzem "rendesen". . . .

    Nem biztos hogy ez mindenkinél igaz!!
    előzmény:
    balox (16)
     
  9. 2004. október 20. 09:1118.
    Ha egy baba jönni akar, jönni fog, ha meg nem akkor bármit teszel, elveszted. Beszélj azért a nőgyógyászoddal, mond el a problémád és még uh segítségével is megtudja nézni a nyálkahártya vastagságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:1017.
    Kedves Balox,

    épp a te történetedhez hasonlóktól félek. Félek, hgoy én is így járok majd. Már minden vágyam. . . dzsincsill tudja legjobban mennyire vágyom babára. . . és épp ezért csodálatos lenne ha karácsony körül foganhatna meg. . . akkor még egy ideig dolgozhatnék, míg a hátam bírja (gerincproblémák) aztán várhatnám a nyarat és a babát szeptemberre :)

    Olyan csodás belegondolni. . . de bennem van a félsz és gondolatban készülök rá hogy túl kell élni azt is ha hónapról hónapra nem sikerül. . . . . drukkolok neked hogy mielőbb mama lehess :)

    készüljünk együtt!!!
    előzmény:
    balox (13)
     
  11. 2004. október 20. 09:1016.
    Ez a méhnyálka és görcsölés közötti összefüggés számomra újdonság, bár egy kicsit lehúzó is, mert én alig érzem meg, amikor megjön, vagyis lehet hogy túl vékony a nyálkahártya???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:0815.
    Most egymás után leírtátok a két dolgot ami vívódik bennem. Tudom hogy maga a tabletta nem árt, de azt is hogy ha elvékonyodik a méhnyálkahártya nem tud rendesen megtapadni a baba és elveszhet.

    Ugyanakkor, nekem 6 év után vékonyodott el a dolog, tehát 3hónap alatt nem lehet akkora változás. Hisz görcsöltem még mikor vérzésem volt, és elég erős vérzésem volt még letuóbb is, ami bizonyítja hogy volt minek kilökődni. . . .

    hajrá babásodás. . . remélem tudunk itt beszélgetni addig, míg be nem léphetek a 2005 szeptemberére vát babák topicba :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 20. 09:0714.
    Ja és még annyi, én ismerek olyat aki fogi melett esett teherbe és még rá nem jött, hogy terhes szedte is, most 2 éves igazi életrevaló kölyök a kisfia:)
    előzmény:
    maszat.t (11)
     
  14. 2004. október 20. 09:0713.
    Szuper, hogy felhoztad ezt a topikot, mert tele van olyan tanácsokkal, amiket én is régóta keresek, de igazából sehol nem találtam. Részemről 7 hónapja próbálkozunk, + 3 gyógyszermentes hónap, de még sehol semmi. Elég lelombozó, mert úgy gondoltam pikk-pakk az egész, elég az elhatározás és már sínen is vagyunk. Hát nem. . . . Kezdek rájönni, hogy tényleg igaz: a nő két dologért tesz meg mindent, hogy terhes legyen és hogy ne legyen terhes. . .
    Mindenesetre a folsavat most már tuti beszerzem és várok tovább türelemmel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (10)
     
  15. 2004. október 20. 09:0512.
    Én csak annyit tennék hozzá a fogigátló abbahagyásához, hogy az nlc-s szülész-nőgyógyász szakértő írta is az egyik blogban, hogy nem kell várni a teherbeeséssel semennyit sem, sőt, könnyebb is a tabletta abbahagyása után közvetlenül. Végülis a tabletta a peteérést gátolja, tehát ha már megtörtént a fogamzás, nem árthat a babának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 20. 09:0311.
    Szia! Nem korai a magzatvédő szedése, ajánlott, a tervezett terhesség előtt 3 hónappal elkezdeni és a szoptatás alatt is folytatni.

    Fog. gátló után én rögtön teherbe estem, sajnos elvetéltem, a következő vérzés után megint terhes lettem most 8 hónapos a baba:) Több orvos állítása szerint nem a fog. gátló utáni a gyors teherbeesés volt a vetélés oka. Különben a szokásos a 3 hónapos kihagyás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 09:0010.
    megolteszi = megteszi :)

    Fogaimmal hálisten minden ok 25évesen 1 tömött van az is vagy 15éve tömödött be, mert sajnáltam a fogkefém kidobni ha jól emlékszem :)

    de elnézek fogdokihoz azért. . . úgyis terveztem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 20. 09:009.
    Vasat, csak, ha doki ajánlja, csináltass a háziorvossal vérképet. Nekem pl, életemben először, pont a terhesség előtt volt a vasam a felső határnál, tehát nem kellett szedni. Ha túl sok a vas a vérben, hajlamosabb leszel a bakteriális fertőzésekre. Szóval, dokit kell kérdezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 08:588.
    Azt hiszem úgy fogok mindent csinálni ahogy érzem.

    Nem fogok gyertyapózba vágódni szeretkezés után de védekezni sem. A természet megolteszi a magáét szerintem. . . .

    MInden vágyam a babásodás. . . . oly régóta vágyom erre. És életem szerelme is hajlik a dologra. . . azt mondja a föld fölött lebeg ha arra gondol bővül a család:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. október 20. 08:587.
    Csináltasd meg a fogaidat, ha van közte rossz. Mert - tapasztalat - ha már terhesen mész fogorvoshoz, akkor meg azon aggódsz, nem árthatott e a babának. Természetesen nem árt a babának, az érzéstelenítő sem, de pocakkal nem olyan finom a fogfúrás, mint nélküle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 20. 08:536.
    Húú köszönöm a gyors válaszokat.

    Magzatvédőt szedni korainak tartom, amíg még nincs magzat :) de a folsavat és vasat úgy olvastam már 3 hónappal a tervezett terhesség előtt el kell kezdeni. . . . Én már nem szeretnék 3 hónapot várni. . . .

    Borzasztó arra gondolni hogy még hónapokig vigyáznom kell nehogy terhes legyek, de a babáért mindent.

    Amúgy meg bízom a vas erősségű szervezetemben :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. október 20. 08:515.
    Szedjél folsavat, recept nélkül kaphatsz a gyógyszertárban. Vagy Elevitet. Mindkettőnek a fogantatás előtt és a magzati élet első pár hetében van jótékony hatása. Én két éve nov. végén hagytam abba a gyógyszert, de viszonylag sokáig szedtem. A mensim elég össze-vissza volt, azt hittem nem is vagyok fogamzó képes, de februárban terhes lettem. Az én dokim szerint nem kell másképp védekezni a bogyó után, még ha mellette leszel terhes, akkor sem veszélyes a babára. Szóval hajráááááááááá :-)))
    És persze ügyelj az egészséges életmódra! Vigyázz a nyershússal, macskával és egyébként az állatokkal, földdel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 20. 08:504.
    Gondoltam kicsit besegítek a topicnak az indulásnál, modnjuk felajánlom, hogy mivel én már kismami vagyok, kérdezzetek bártan és ha tudok válaszolok. :O))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. október 20. 08:503.
    szia
    a fog. gáltó 3 hónap alatt kiürül a szervezetből a nőgyógyászom szerint. . . . . de ha még a három hónap lejárta előt teherbe esel, abból sem eleht semmi gond. . . .
    A folsavról: a folsav fontos, meg a vas.
    Én amikor terhes lettem, felírták az Elevitet (magzatvédő vitamin) de attól foylton hasmenésem volt, aztán áttértünk a Maternára, de attól is. Akkor a dokim azt modnta hogy nincs szükségem a sok vitaminra, így csak aegy olyan készítményt írt fel ami vasat és folsavat tartalmaz a neve MaltoferFol, én ezt szedtem terhességem végéig és még utána is a vaspótlás miatt.
    Pesze egy egyéni dolog, nem monodm hogy ne szedjél magzatvédőt stb. de a folsav a legfontosabb, a többit kiegyensúlyozott táplálkozással is be leeht vinni a szervezetbe.
    Üdv
    Malena77
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (1)
     
  25. 2004. október 20. 08:492.
    Kedves Chris!

    Ezt az orvosod tudja megmondani. Én 3 évig gyógyszereztem, kb. 6 hónapot hagytam, hogy a szervezetem kitisztuljon. Igaz, az azt követő első terhességem elhalt a 12- héten. Most újra babát várunk, immáron a 28. héten vagyunk.

    A szokásos egészséges életvitelen kívül nem tudok mást írni: sok mozgás, rostdús étkezés. . .

    Üdv. mirjam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (1)
     

Címlap

top