Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Takarítási praktikák

Torolt_felhasznalo_567979
Torolt_felhasznalo_567979
Létrehozva: 2004. október 19. 17:03
Sziasztok. Kerestem a régi topicok közt, de mindenki csak takarítónőt keresett, meg takarítást vállalt volna.
Arra gondoltam, hogy biztosan vannak jó ötleteitek egy-két takarítási feladat elvégzésére.

Én mindjárt kérdeznék:

Hogy lehet a WC-deszkán azokat a csavarokat tisztán tartani, amivel az ülőke oda van fogatva a csészéhez?

Vagy a kád és a csempe találkozásánál a rést a burkoló nálunk ilyen műa. habizével töltötte ki, ami állandóan penészedik. Rakom rá a penészölőt, de 1-2 nap és mintha misem történt volna:(

Szóval? Van ötletetek?
  1. 2006. május 29. 20:23301.
    ma használtam valamit, gondoltam, esetleg érdekel Benneteket, a DM-ben vettem, egy kárpittisztitó spray... porszívózás, utána gözölés, majd ez a szer... nagyon szuper... és még az illata is jó 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. május 29. 19:47300.
    itt az Albertfalvai OBI-ban sztem még van, ma avattuk fel, sokmindenre szuper, van amire máskor nem használom, de az is igaz, a lányommal megállapítottuk, órákon át tartani a kézben, elég fárasztó  de többnyire pozitiv a véleményem...
    előzmény:
    minimaxi (287)
    2006-05-27  22:50
  3. 2006. május 29. 19:39299.

    Nem lesz szerzői jogdíj igényem 

    A WC tisztóval megfogtál, mert nem tudom milyen volt (már nincs a lakásban, de az biztos, hogy DM-es volt. Nem is tudom mivel volt gondom, talán nem volt olyan intenzív az illata hasznáalt után? Nem tudom, nekem nem tetszett

    A DM-es öbíltők közül nekem meg a rózsa illatú jött be.

    Egyébként, mivel említettem a Vanish-t épp most néztem a legújabb Tescó újságban, hogy akciós lesz a 3 literes Vanish és ajándékba adnak hozzá egy fehérítőst is. Igaz ez még így akciósan is (lehet) drága 2.000.-Ft, de ez a mennyiség nagyon sokáig elég ám. Csak javasolni tudom, aki eetleg úgy dönt, hogy megkockáztatja ezt az összeget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (296)
    2006-05-29  09:08
  4. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 29. 09:15298.

    Köszi. Oda nem szoktunk járni. :-)))

    Egyébként nem pusztán a színe nem tetszett. Valahogy formára is mást vártam, mert láttam már nagyon pofás ;-) kis pingvineket - persze lehet, hogy azok voltak a tizenezresek.... :-))) Mindegy, most kivárom a következő akciót. Valahol biztosan lesz...

    előzmény:
    minimaxi (295)
    2006-05-28  22:59
  5. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 29. 09:13297.

    Hopp, az öblítőre elfelejtettem válaszolni.

    MOstanában kaptam rá  , a fehér "Balsam" illata nagyon tetszik. Előtte évekig sárga Lenor-rajongó   voltam, aztán mikor kifogyott, és épp nem volt akciós áron sehol, csak horror hatszázvalahányért, akkor gyorsan vettem a dm-ben ezt - miután végigszaglásztam :-))) az összes illatot.

    előzmény:
    árnyék* (293)
    2006-05-28  18:04
  6. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 29. 09:08296.

    "....ők már rájöttek, hogy semmire nem jó "

          Ez nagyon jó!   Engedelmeddel használni fogom ezt az érvelést.   

    Ja, a TG sósperecet nálunk is imádják a gyerekeim. :-) Régen nagyon jó volt a babapiskótájuk is, de aztán (azt hiszem) gyártót váltottak, és a mostani bp. már nagyon ócska.

    Melyik wc-tisztító nem jött be neked? Én valami Toffixet (?) vettem egyszer (dupla csomagolásban volt talán 490 ft), de nálunk egész jól működik. Igaz, új a wc-kagyló, és igyekeztem odafigyelni, hogy ne is keletkezzen rajta semmiféle "réteg". Az ottani oxyt még nem próbáltam, mert ez a magyar oxi-max még annál is olcsóbb, és nekem bevált.

    Melyik citromos lemosóra gondolsz? A Badreiniger? Amit lehet utántöltő csomagolásban is kapni? Mert ezt én már elég régen veszem, és _sokkal_ jobb pl. a zuhanykabin tisztításhoz, mint a kb. 3x ennyibe kerülő Ajax Shower-Power. Na a zuhanykabin is jó kis téma puceválásilag...  

    előzmény:
    árnyék* (293)
    2006-05-28  18:04
  7. 2006. május 28. 22:59295.
    Nekünk a Budaörsi OBI-ban (a Metro mellett) mondták, hogy visszaszállították a készletet. Hogy milyen színe volt azt így nem tudhatom, bár bevallom engem annyira ez nem zavart volna, hiszen nem dekorációnak szántam hanem munkaeszköznek. Félre ne értsd ezzel nem akarom azt mondani hogy nem jobb ha munka közben valami számomra kedves színű eszközt nézek, de ha jól működik, tudok toleranciát mutatni a szín iránt 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (289)
    2006-05-28  15:58
  8. 2006. május 28. 18:09294.

    Igaza van a férjednek Én is a Viledás ablaklehúzóra esküszöm Ráadásul lehet benne cserélni a gumit, így már nem is lesz olyan drága.

    Tudod,hogy én már hányszor dőltem be a reklámoknak az életem során?  De azzal vigasztalom magam, hogy így volt lehetőségem kipróbálni szinte minden terméket és saját káromon megtanultam, hogy mi a jó Tudod: okos ember más kárán tanul, a lökött meg a sajátján Na, én az utóbbi lennék

    előzmény:
    bgambi (292)
    2006-05-28  17:42
  9. 2006. május 28. 18:04293.

    Igen a Nasa-nak fejlesztették ki, de ők már rájöttek, hogy semmire nem jó 

    A teszkógazdaságos közül egyedül a sós pereckéjét veszem, mert az már annyira gaygi, hogy éppen azért jóóóóóóó Mit csináljak? Szeretem

    A DM-es saját termékek mellé leteszem én is a voksomat Szinte már mindet kipróbáltam, és nagyon jók, de nem csak a tisztítószerei, hanem a kozmetikai szerei is Pl. a fogkrém, dezodor (női, férfi), tusfürdői, de még a WC papírjuk is jó, és lényegesen olcsóbb más márkásnál

    Nagyon jó a vízkőoldójuk. Vagyis az új citromos fürdőszoba lemosójuk. Próbáltad már?

    Ami nekem nem jött be a DM-es cuccok közül az egyedül a WC tisztítója Sajnos az nem nyerte el a tetszésemet. Ne kérdezd miért. Talán nem volt annyira hatásos(?)

    No és a DM-es öblítők? Szereted? Én igen

    Viszont tényelg érdekes, én az Oxy-t nem szerettem meg, inkább kiadok egy kicsivel többet a Vanishért (de ha kifogok egy akciót, akkor már nem is nagyon kerül többe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (291)
    2006-05-28  16:07
  10. 2006. május 28. 17:42292.

    Sziasztok! 

    Kustrae, az ablaklehuzo guminal a ferjem szerint az a lenyeg, hogy ne legyen hullamos az ele, es hogy legyen tartasa. Ne legyen se tul kemeny, merev, se tul hajlekony. Ö a Vileda-ra esküszik.

    A gözpingvin jo a gaztüzhely-racsra is, de akkor tudja jol leszedni a rarakodott zsirt es raegett szennyezödest, ha elötte azt valami zsiroldo meglazitotta.

    Anyosom szerint legjobb függönyfeheritö a sütöpor. 1 csomaggal kell a függöny mosovizebe tenni. Eddig ezt sosem hallottam, de itt talaltam olyan gyartmanyu sütöport, amire ez ra is volt irva.   En mar kiprobaltam, de csak megelözeskepp, mert a mi függönyünk meg eleg szep feher, es szeretnem, ha igy is maradna.  

    Anitagold, terkö tisztitasara nincs jobb ötletem a nagynyomasu mosonal.

    Arnyek es E_torta, 1etertek veletek a forgalmazoktol vett arukat illetöen. Kb. 4-5 eve voltam anyukammal a BNV-n, ahol lattunk 1 gumis felmosot 3000 Ft-ert. Neki nagyon tetszett, megvettem neki. Kesöbb ugyanolyat lattam 1500-ert üzletben. Vegül az enyemet kb. 900 Ft-ert vettem a Metroban. Azota ö is vett egy 2.-at, mert az egyiket a lakasban, a masikat a teraszon hasznalja. Szerinte sincs semmi különbseg közöttük.

    Ugyanazon a BNV-n lattunk 1 csodatisztito szert (szuper koncentratumot). Ott pucolta ki vele a pasi a mocskos szönyeget a szemünk lattara. Allitotta, hogy a feher sportzoknit, elsargult függönyt is vakito feherre mossa, stb. Vettünk 2 db-ot (igy jart hozza a 3. flakon ingyen - bekaptuk a mezesmadzagot), ha jol emlekszem db-jat 1000 Ft-ert. Aztan mindketten kiprobaltuk. Anyukam a bezs szönyegen, en a piszkos zoknikhoz. Sem ö, sem en nem voltam vele megelegedve. Az enyemnek a kupakja raadasul meg a kinyitas elött lejött együtt a müanyag biztonsagi zarral. Ezek utan abban sem vagyok biztos, hogy tenyleg azt a termeket vettem-e meg, amit ott bemutatott. Ennyit erröl... 

    E_torta, szerinted jo a DM-es Oxy mososzeradalek is? Joval olcsobb, mint a Vanish. Kiprobalnam, ha valakinek mar bevalt.

    előzmény:
    kustrae (275)
    2006-05-27  15:03
  11. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 28. 16:07291.
    "De mindeki úgy csinálja, és azzal amivel neki a legjobb"

    persze, abszolút egyetértünk. De én is szeretem felhívni a figyelmet arra, ha valahol olcsón jó minőséget találok. Tényleg nem bántásból írom, de nekem is van olyan ismerősöm, akinek "lelki igénye", hogy ún. forgalmazóktól vegyen minden szir-sz.rt. És állatira meg van győződve arról, hogy a sokszoros áron vett cucc sokszoros minőséget is takar. Holott.... :-))))) Meg hogy NASA számára fejlesztették ki, meg szuper koncentrátumok, stb. Biztosan Te is hallottál már ilyen dumákat. :-)

    Mondjuk teszkógazdaságos takarítószereket soha nem szoktam venni, azért nem az olcsóság az egyetlen szempontom, de pl. a dm sajátmárkás cuccaival maximálisan elégedett vagyok. ERre mondom, hogy az ár-érték arány tökéletes. szerintem.
    előzmény:
    árnyék* (278)
    2006-05-27  16:40
  12. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 28. 16:03290.
    Szia!
    A gáztűzhely rácsak szerintem is a legundorítóbb puceválnivaló.
    Pedig van mosogatógépem, és időnként beteszem oda is, a leghosszabb, legforróbb programba. És mégis marad rajta kosz. :-( Nekem legjobban a WellDone-os lefújás használ (ez a legagresszívebb hideg zsírold&oacute. De még ez után is kell a szögletekben kicsit dörzsölgetni. És utána megy a mosogatógépbe.

    Függöny: Ha 100% nejlon, szerintem már semmivel nem fehéríthető ki igazán. :-( A klóros (hypo, domestos, stb.) fehérítőszerek eleve nem játszanak, mert ezek még jobban besárgítják a műszálas cuccokat. Talán lehet próbálkozni oxigén alapú fehérítőkkel, de azért ezek sem hozzák vissza az újkori állapotot. Én nem szoktam vanisht, meg oxieksönt :-) venni. Felfedeztem a 100 ft-os boltokban egy OXI-MAX nevű magyar gyártmányt, ami pontosan ugyanaz, mint az előbb említettek, csak éppen a 600 g-os doboz összesen 410 ft-ba kerül. Ebből szoktam a fehér mosásokba is tenni egy kis adagolókanállal.
    előzmény:
    kustrae (275)
    2006-05-27  15:03
  13. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 28. 15:58289.
    Melyik OBI-ban mondták ezt? Olvasom, hogy másik viszont vettek...
    Megmondom őszintén, én most nem is akartam venni, mert nem tetszett a színe. Pár hónapja volt a Plusban (ugyanennyiért), az sokkal klasszabb volt, de akkor még nem volt meg ez a topik, és nem lelkesített be senki. :-) Mindenesetre köszi a híradást, mindig jó egy kis információcsere.... :-)
    előzmény:
    minimaxi (274)
    2006-05-27  14:10
  14. Torolt_felhasznalo_483715
    Torolt_felhasznalo_483715
    2006. május 28. 11:02288.
    Szia!

    A gyártó címét nem tudom csak azt a pasit ismerem akitől vettük a készletet. Nem tudom, hogy arra is jár-e amerre te laksz, de ha nem akkor biztosan tud segíteni, hogyan juss hozzá! Megkérdem tőle, hogy felrakhatom-e a nevét és a telefonját! Ha sikkerült beszélnem vele akkor jelzek!
    előzmény:
    Sarapod2 (283)
    2006-05-27  20:33
  15. 2006. május 27. 22:50287.

    Semmi gond ha ellentmondasz Nekem ez az infom volt, közzétettem, de azok után, hogy volt ahol nem is tudtak az akcióról, nekem ezt mondták, Te meg simán kaptál és még SZERENCSÉRE nem is ráz, már meg sem lepődök.

    Nem ez lenne a multik első tévedése Van amikor egyáltalán nincs egy darab se a meghírdetett cuccból 

    Na mindegy majd lesz egyszer nekem is gőzmasinám 

    előzmény:
    visnyoo47 (285)
    2006-05-27  20:42
  16. Torolt_felhasznalo_123378
    Torolt_felhasznalo_123378
    2006. május 27. 21:01286.

    Szia!

    Sajnos én allergiás vagyok a vegyszerekre (bőrirritációt okoz), így kellet keresek más alternatívát. Így találtam rá a mikroszálas tisztítókendőkre amiket használok Azokat a csavarokat is azzal szoktam letakarítani. Szépen leszedi. Ja és vegyszer nélkül!

    Meg a csap nehezen elérhető részeiről is azzal szedem le a vízkövet.

    A penészt is leszedi, de szerintem arra csak tüneti kezelés létezik...

     

    ztimea

    előzmény:
    gigom (1)
    2004-10-19  17:03
  17. 2006. május 27. 20:42285.
    bocs, hogy ellentmondok, de tegnap vettem az OBI-ban, és rengeteg van... na meg agyon se csapott az áram 
    előzmény:
    minimaxi (274)
    2006-05-27  14:10
  18. 2006. május 27. 20:40284.
      megvettem... csináltam is egy próbát, de valóban még csak kisérletezgetek, viszont a lányom,  - papagájokat tenyészt - ma mindent kifertőtlenített vele... neki tetszik a dolog, hétfőn esek neki a háznak, fürdőnek.. majd beszámolok 
    előzmény:
    árnyék* (267)
    2006-05-27  10:39
  19. 2006. május 27. 20:33283.

    Várom a válaszod, illetve a gyártó címét, vagy melyik kereskedelmi hálózatba lehet kapni.  De Én vidéki vagyok, úgy, hogy erre nincs, csak Teco, Metro, Spar, Lidl. De nagyon érdekel. Most vettem Baján az unokaöcsém Euró boltjában egy nagyon jó német gőztisztitót, minden féle alkatrésszel, egész komolynak néz ki. De csak a jövőhéten tudom kipróbálni, mert a hétvégén nem leszünk itthon, úgy,hogy a vélemény csak a jövőhéten. Az ára elfogadható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483715 (263)
    2006-05-26  19:01
  20. 2006. május 27. 20:14282.

    Szia!

    A márka sajnos nem állapítható meg sem a fotóról, sem a hirdetés szövegéből 

    Én is azért figyeltem fel mert korábban itt többen írtátok, hogy mennyi mindenre használható, gondoltam kipróbálom, és mivel azt is írtátok, hogy 5000 körül már használhatókat lehet kapni, ezért indultam el a hirdetésre.

    De sajnos nem jött be. Viszont annak én is örülök, hogy nem itthon használat közben derült ki hogy "rázós az ügylet"

    De ha neked a Clatronic bevállt akkor igyekszem ilyet keresni.

    A Rossmann-ban láttam a héten futólag, de az több mint 12000 volt, bár ahogy láttam elég sok tartozékkal. Hogy aztán ezek mire jók azt nem vizsgáltam, mert siettem 

    előzmény:
    árnyék* (279)
    2006-05-27  16:42
  21. Torolt_felhasznalo_854441
    Torolt_felhasznalo_854441
    2006. május 27. 19:07281.
    Szia!! Én a gáztűzhely rácsát ciffel szoktam tisztítani.
    előzmény:
    kustrae (275)
    2006-05-27  15:03
  22. 2006. május 27. 16:47280.

    Szia Ablaklehúzó nekem a Viledás van, és ha jól emlékszem az Obiban vettem anno. A barátnőmnek Soke (vagy Szöke) márkájú és ő is meg van vele elgédeve. A léyneg, hogy jó széles legyen a gumija, minél kevesebbszer keljen végig húzni az ablakon.

    A gáztűzhely rácsra csak ajánlani tudom a pingvint Én beleállítottam a rácsot a fürdőkádba (praktikus volt, nem szennyeztem össze így semmit) adtam a gőzzel neki jó párszor (mert sajnos nekem is nagyon gázos volt a rácsom, és ahogy lazult fel a zsír a gőztől azonnal törölgetttem, majd a legvégén adtam neki egy kis fertőtlenítős vízet is

    A Vanisch fehérítőjét kipróbáltad már? Én már alapból nem veszek meg "márkás" termékeket, mert a márkátlanok is vannak ugyanolyan jók, de a Vanisch-t nagyon szeretem, vele kivételezni szoktam A folttisztítóját is szeretem meg a fehér flakonos fehérítőjét is Egy próbát megér

    előzmény:
    kustrae (275)
    2006-05-27  15:03
  23. 2006. május 27. 16:42279.

    húúúúúú a nemjóját

    De még jó, hogy ez az üzletben kiderült. Egyébként milyen márkájú volt ez a pingvin az OBI-ba? Nekem egy kis Clatronic márkájú (?) már ha ezt márkának lehet nevezni, nem tudom van, akciósan sem volt 5.000.-Ft, és kopp-kopp-kopp semmi baja.

    előzmény:
    minimaxi (274)
    2006-05-27  14:10
  24. 2006. május 27. 16:40278.

    IGen, tudom, hogy hit kérdés, de talán aki idejön erre a topicra éslátja, hogy egy adott termék mennyi embernél működik jól, akkor talán "áttér"

    De mindeki úgy csinálja, és azzal amivel neki a legjobb 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (273)
    2006-05-27  14:02
  25. 2006. május 27. 16:38277.

    Az enyém is összeszedi a bacikat

    Tényleg ne haragudj, és elnézést kérek mindenkitől nem okoskodni akarok, de én ezt akkor sem értem

    Tudod én is tudom, hogy a mikrószálas elnevezés egy gyűjtőfogalom. Ezt onnan tudom, hogy pl. már vettem olyan mikrószálas kendőket, amik külön-külön voltak csomagolva (talán az OBI-ban) és olyan párszáz forint volt darabja. Az egyik mikrószálas olyan tök sima. A másik inkább olyan mint egy sazrvasbőr, a harmadik olyan bolyhos, hogy sokszor rosszul esik megfogno stb.stb. Ráadásul különböző színűek is ezek a kendők, tehát nem csak a minőségük, hanem a színük is más. Aztán vettem már olyat is, amikor 3 db különböző színű és minőségű mikrószálaskendő egy csomagban volt, na az is csak pár száz forint volt A három együtt. És hiszed vagy sem, de semmi különbség nincs köztük. Mármint a 3 db-oscsomagolású és a külön megvásárolt között. Mondjuk árba igen

    Egyébként ha jól emlékszem (és már miért is ne emlékeznék jól, annyira öreg nem vagyok mindegyik minőséghez rá van írva, hogy mire alkalmas. Pl. ablak pucolásra, csempe szaniterek pucolására, erősebb-zsírosabb szennyeződésre.

    Tényleg nem akarlak bántani, csak felhívni a figyelmedet, hogy az üzltekben kapható - lénygesen olcsóbb, mint ha termékforgalmazótól vennéd meg - mikrószálas kendők is nagyon jók, praktikusak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483715 (270)
    2006-05-27  13:16
  26. 2006. május 27. 15:16276.
    De jó ez a topic!
    Sok hasznos tippet kaptam.
    Lenne egy kérdésem!

    Kültéren a térkövet hogy érdemes takarítani? Mivel nincs aszfaltos út nálunk, esős időben rengeteg sarat felhordunk rá az autóval, és a térkőbe olyan masszívan bele tud ragadni.
    Magasnyomású mosó híján sepregetni + slaggal lecsapatni szoktam, de
    nagyon makacs, többször át kell menni, és még akkor se tökéletes a végeredmény. Jó ideig takarítom, aztán másnap ugyanaz.. Kiborító tud lenni. Tippek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2006. május 27. 15:03275.

    Sziasztok!

    3 kérdésem lenne:

    1.Hol szerzitek be a lehúzós ablaktisztító gumit,és hogyan kell jól használni?Nem szeretnék vacakot...

    2.Még mindig gáztűzhely-rács...Valaki írta a Domestosos áztatást,én a DM-es zsíroldót próbáltam,de a rács még mindig ragad a kosztól.Esetleg csodapingvin itt is?

    3.Mitól lesz fehér a régi nejlonfüggöny?

    Köszönöm a segítséget előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2006. május 27. 14:10274.

    Sziasztok!

    Ne keressétek az OBI akciós gőzkacsát(vagy pingvint&nbsp mert állítólag az összeset visszaküldték a gyártónak, mert rázott 

    Mi akartunk venni már tegnap, de ezt mondták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (257)
    2006-05-25  10:46
  29. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 27. 14:02273.
    Tudod, sokszor hit kérdése is ez. :-))))) Ki miben hisz...
    Nem szoktam hülyeségeket beszélni, tényleg láttam egymás mellett a két gyártmányt. Mellesleg 7-8 évig dolgoztam a textilkülkereskedelemben, úgyhogy értek picikét a textilekhez. Ganz ugyanaz!!!! Na persze a hálózatos cégek megfelelő kiképzésben részesítik a terjsztőket, hogy miket kell elmondani a cucc csodálatos tulajdonságairól. Másképp ugyan ki venné meg sokszoros áron??? Nem véletlen, hogy ilyen módon terjesztik ezeket, ilyen áron a bolti polcon ott penészedne. :-))))))) Fertőtlenítő hatástól függetlenül. De nem akarok vitázni, én is csak elmondtam a véleményemet.
    előzmény:
    árnyék* (268)
    2006-05-27  10:43
  30. 2006. május 27. 14:01272.
     Én sem az egész flakon Komfortot dobtam ki, mert előtte úgyanúgy használtam felmosóvízbe öntve, mint amit tanácsoltál, sőt annakidején a linóleumra tökéletes volt, de a járólap és a parketta kifogott rajta A többi praktikádat is hasonlóan alkalmazom!
    előzmény:
    bgambi (239)
    2006-05-20  18:25
  31. Torolt_felhasznalo_483715
    Torolt_felhasznalo_483715
    2006. május 27. 13:32271.

    Nem akarok okoskodni de ugy gondolom némi pontosítást igényelnek a fogalomak.

    A "mikroszálas" elnevezés egy gyűjtő fogalom. Olyan mint az autó. Van belőle olcsóbb ami kevésbé tartós és -használható (pl. Dacia) és van ami sokáig és megbízhatóan működik (pl. BMW)

    Tehát ha valamire az van írva hogy mikroszálas az még csak azt jelenti hogy "autót" vettél, de hogy milyen típusút? Az a nem mindegy!

    Bocsi a Dacia tuljdonosoktól: Csak egy hasonlat volt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_483715
    Torolt_felhasznalo_483715
    2006. május 27. 13:16270.

    Hali!

    A félreértések elkerülése végett a kendőkben nincs semmiféle fertőtlenítő anyag amit tisztításkor kimoshatnál.

    A bacikat nem elpusztítja hanem összeszedi a felületről!

    Egy EU-s textilhigéniai teszt alpján hatékonyabb mint a fertőtlenítőszerek.

    előzmény:
    árnyék* (268)
    2006-05-27  10:43
  33. 2006. május 27. 10:53269.

    Percre en sem tudom megmondani, de nekem 2 fotel komplett tisztitasara volt eleg a göz. A heveröhöz mar ujra kellett töltenem. Tenyleg nagyon hamar felfüti magat ujra, csak nehany perc az egesz.  

    előzmény:
    visnyoo47 (262)
    2006-05-25  20:04
  34. 2006. május 27. 10:43268.

    Valamit nem értek? Mitől fertőtlenít egy mikrószálas kendő? Hiszen használat után ki kell mosni. Nem? Akkor a következő hasznáaltkor hogyan lesz benne a fertőtlenítő?

    Tényleg nem kötözködni akarok, de a mikrószálas kendők nem attól lesznek jók, hogy fertőtlenítenek, hanem olyan az anyaguk, ami mondjuk eleve dörzsöl, vagy fényesít, vagy hatalmas nedvszívó mint pl. a vileda ablaktörlőjéé.

    Szóval én úgy érzem, hogy ebből a szempontból jó az olcsó üzletben vásárolható mikrószálas kendők is. De hát mint tudjuk, mindenki a sajátjára esküszik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483715 (266)
    2006-05-27  09:23
  35. 2006. május 27. 10:39267.
    Hogy hány perc alatt használod el nem tudom - pedig pingvines vagyok -, de mondjuk ha azt mondom, hogy egy adag gőzzel egy 150-es ablakredőnyt le lehet tisztítani akkor az segítség? Egyébként meg nagyon hamar tud gőzt csinálni (legalább is az enyém), így még pihenni sincs időm két tartály gőz között
    előzmény:
    visnyoo47 (262)
    2006-05-25  20:04
  36. Torolt_felhasznalo_483715
    Torolt_felhasznalo_483715
    2006. május 27. 09:23266.
    Szia!
    Például abban külömbözik hogy ez a fajta fertőtlenít is!
    Nem elég ha tisztának látod a felületet miközben tele van bacikkal.
    Az áráról annyit hogy nem fizetek érte többet havonta mint amennyit eddig vegyszerekre költöttem.
    Mellesleg a kislányomat sem kell félteni hogy valami "nagyszerű" vegyszert fúj magára vagy iszik meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (264)
    2006-05-26  21:06
  37. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 26. 21:08265.
    Sajnos ezt nem tudom, mert én még pingvintelen (kacsátlan :-))) ) vagyok.
    előzmény:
    visnyoo47 (262)
    2006-05-25  20:04
  38. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 26. 21:06264.
    És miben más ez a mikroszálas kendő - az árát kivéve :-))) - a korábban általam is említett Plusban, Schleckerben kapható mikroszálas kendőkhöz képest? Mert szerintem semmiben. :-) A tiéd Raypath? Mert én azzal hasonlítottam össze, és tök ugyanaz! Csak épp a bolti 200 ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483715 (263)
    2006-05-26  19:01
  39. Torolt_felhasznalo_483715
    Torolt_felhasznalo_483715
    2006. május 26. 19:01263.
    Szia!

    Olvastam a problémáidról és azt hiszem tudok segíteni. Én kipróbáltam egy mikroszálas tisztítókendő családot és nekem bejött. Csak vízzel, vegyszerek nélkül takarítok vele és minden tiszta lesz. Az én mikróm, tűzhelyem, páraelszívóm is inox és azokat is szuperül tisztítja. Ha érdekel akko meg tudom adni a telefonszámát annak akitől vettem.

    Addig is jó takarítást!
    előzmény:
    Sarapod2 (235)
    2006-05-19  20:57
  40. 2006. május 25. 20:04262.
    lenne még egy kérdésem.. 2,2 dl vizet írt  a használati, az kb. hány perc alatt megy ki a gépből? köszi a választ előre is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (258)
    2006-05-25  10:51
  41. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 25. 14:56261.

       

    bocskeikat: milyen foltokat szeretnél eltávolítani? Nekem a legjobban a dm drogériákban kapható Gallseife (gall-szappan) jött be. NAgyon olcsó, és nincs benne semmi szintetikus snik-snak, meg klór sem. Egy kicsit kell vele ugyan gyaszatolni :-) a foltot, de jól kihozza még a vérfoltokat is.

    előzmény:
    visnyoo47 (259)
    2006-05-25  13:44
  42. 2006. május 25. 14:09260.
    Sziasztok!
    Tudtok valami jó folteltávolítót?
    /babaruhákhoz kéne/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2006. május 25. 13:44259.
    köszi  még jó, itt van tőlünk pár percre egy OBI, akkor 26-án bemegyek és felvilágosítom az eladót 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (257)
    2006-05-25  10:46
  44. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 25. 10:51258.
    Megnéztem, tényleg ott van a május havi újságjuk legutolsó oldalán, bal oldalt alul, mint különleges ajánlat. Sajnos az obi honlapján ezt a havi katalógust nem látom, csak az eheti akciós újságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (257)
    2006-05-25  10:46
  45. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 25. 10:46257.

    Szia! :-) Én írtam a 196-os hsz-ban:

    " ez a gőzkacsa csak május 26-28-ig  lesz 4990 az OBI-ban (ma néztem, miután olvastam itt róla), most rendes áron asszem 7e ft."

    Csodálom, hogy az eladó nem tudott róla, ugyanis ott van hatalmas képpel a május havi akciós újságban.    Ennyit az eladók jólinformáltságáról....  

    előzmény:
    visnyoo47 (256)
    2006-05-24  20:20
  46. 2006. május 24. 20:20256.
    sziasztok. olvasgatni szoktalak Benneteket, pár napja lehet hete irta valaki, az OBI-ban akciós lesz a gőzkacsa...pingvin  ma voltam, kérdeztem, még nem tudott róla az elárusító. Jelenleg 2 fajta van ez egyik kb. 8.000 a másik 7.000 valamennyi, 2,2 dl víz fér bele... remélem, akciós lesz 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2006. május 24. 17:35255.

    Szia

    Köszi a címeket, megyek majd terepszemlére

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581162 (253)
    2006-05-23  20:45
  48. Torolt_felhasznalo_581162
    Torolt_felhasznalo_581162
    2006. május 23. 20:50254.

    Lányok!

    Ha valakinek esetleg megvan még a máj.10-i nlc,küldje el nekem.

    Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_581162
    Torolt_felhasznalo_581162
    2006. május 23. 20:45253.

    Sziasztok!

    Ma jártam a Sugárban és az Azúr Schlecker lett.Tehát az elérhetőségek:www.schlecker.com

    1052.Bp.Petőfi S. u. 11.

    1055.Bp.Szent István krt. 5.

    1073.Bp.Erzsébet krt. 30.

    8360.Keszthely.Rákóczi tér 20.(KESZTHELY PLAZA)

    1138.Bp.Váci út 178.(DUNA PLAZA)

    1148.Bp.Őrs vezér tér 2.(SUGÁR)

    1033.Bp.Flórián tér 6-9.(FLÓRIÁN)

    1211.Bp. II.Rákóczi F.u.145-170.(CSEPEL PLAZA)

    Az ecet és társai:www.okoszolgalat.hu

    Nagyon okos tippeket találtam ajánlom nektek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2006. május 23. 16:20252.
    Küldök róla egy képet !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2006. május 21. 20:35251.
    Nálam is működik a pisuár a fiuk WC-jébe. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2006. május 21. 18:32250.
    a mosógépemhez vettem ügynöktől egy mosógolyót(mágneses) nem hittem benne,de isteni.. a vízkő ellen..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2006. május 21. 18:23249.
    tudom,hogy bele vágok a közepébe,de most kezdtem visszaolvasni amit írtatok...Ott tartok,hogy a Wc..meg sok srác...
    Nem hiszitek el, de egy kis befektetés,és minden megszűnik...Felszereltettem egy piszoárt,és vége a körbepisilésnek.....megéri....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 21. 17:34248.

    Sarapod, a Plus-os mikroszálas kendő hosszúkás fehér papírdobozban van, a márkája Serving, és németül van ráírva, hogy Microfaser Universaltuch. A dobozon alul van egy kis kivágás, és ott látod a kendőt. Olyan, mintha vékony frottírtörölköző lenne. Négyféle színben van. Kb. 30x30 cm-es, 199 ft.  Én ezt a fajta mikroszálas törlőt szeretem. Van valami nem-szövött fajta is, de az már inkább vlies-szerű, nekem nem jött be.  A Schleckernek is van ilyen "frottíros" kinézetűje, asszem ott celofánzacskóban van.

    Még a fémpucolóra visszatérve: én egy csomó tisztítószert a dm-ben veszek, a sajátmárkás "denkmit" nevűeket. A gáz főzőlapomra + a mosogatóra ( mindkettő r.mentes) nagyon bevált az inox tisztítójuk. Fogalmam sincs, mi lehet a hatóanyaga, de mikor lepucolom valami normál tisztítószerrel, és utána ráteszek egy keveset ebből a cuccból, a tisztítókendő még simán sötétszürke lesz, tehát még további koszokat is lehoz.

    előzmény:
    Sarapod2 (245)
    2006-05-21  17:03
  55. 2006. május 21. 17:07247.
    És lányok egy tipp!!! A saniterekből a vízkövet legjobban a rozsdamaró veszi le. A tálcás mosogatóm csúnya volt, rákentem egy ecsettel, 20 perc múlva csillogot.  Csak zárójelbe mondom, hogy az öcsémtől hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 21. 17:06246.

      OK, igazad van, a szemetest tényleg én sem szoktam beletenni. A lépcsőkorlát meg végképp nem fér bele.     Na meg elég körülményes is lenne mindig leszerelgetni.    De a fazekakat, lábasokat mindig beleteszem, nem vagyok hajlandó kézzel mosogatni. :-) Ha nem fér bele (pl. hétvégi nagy főzésnél), akkor kipakolás után beleteszem, és a hétfői cuccok mellett bőven elfér.

     

    Minden Azur bolt Schlecker lesz?

    Hát amelyiket nem szüntetik meg, az igen. Épp a napokban láttam, hogy pl. a Körtérnél, a Vásárhelyi u. sarkán lévő kis bolt tök más lesz, gondolom, azt már korábban eladták. Pedig a nagy boltjuk is megszűnt, abból meg Libri lett. De a belvárosi boltjaik szerintem mind Schlecker lesznek, mert a Sch. megvette az egész hálózatot a Fotextől. Egyelőre még csak két boltban voltam, a Petőfi S. utcaiban, meg a Körút - Wesselényi u. sarkán lévőben.

    előzmény:
    bgambi (244)
    2006-05-21  16:51
  57. 2006. május 21. 17:03245.

    Köszi a sok segítséget!   Mindig a legegyszerűbb a legjobb.Az inox kukám ma letöröltem Clin ablakpucolóval és gyönyörű. Pedig már össze - vissza vettem fémpucolókat, sprayt, folyékony vackokat, de úgy látszik az ablakpucoló másra is jó.  A Frosch ecetes pucolón már túl vagyok.

    Sokat írtok egy valami csodakendőről. Én is vettem, igaz nincs rajta írás,világos és sötét kék. A munkahelyre jött egy árús és 1000 Ft-ért adta. Szárazon olyan durva fogása van, de vizesen tudom használni, igaz nem vagyok úgy eldurranva tőle.  Milyen a a Schlercker mikrókendő????? Én egy kis faluba lakom, de ha bemegyek a városba akkor a Pluszba megnézem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2006. május 21. 16:51244.

    Alairom, hogy a mosogatogep ragyogora mossa a rozsdamentes edenyeket, de ha beleteszem az inox tesztafözö fazekamat, a szüröreszet es a fedöt, majdnem tele is lesz vele a mosogatogep also resze.

    Az inox szemetes meg aztan vegkepp nehezen fer bele.  

    Kösz, hogy irtad a Schlecker mikroszalas kendöt. Minden Azur bolt Schlecker lesz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (243)
    2006-05-21  15:22
  59. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 21. 15:22243.

    A mikrószálas kendők drágák

    Ezt már nyugodtan múlt időbe lehet tenni.   Pár hónapja egymás mellé tettem egy ügynökös 3 ezres fajtát, meg a Plusban kapható 199 ft-osat. Tök ugyanaz!!!!!! Sőt, ebben az új Schlecker drogériában csak 169 ft.  Vettem 3-4 db-ot, tényleg nagyon jók a rozsdamentes cuccokhoz (is). Tükrökhöz, ablakpucoláshoz is.

    Rozsdamentes edényekhez egyébként a mosogatógép a legjobb.  

    előzmény:
    árnyék* (236)
    2006-05-20  08:32
  60. 2006. május 21. 08:31242.
    Szevasztok!A zuhanytálca peremére öntök ecetet,utána 1 óra mulva lemosom.ragyog.A csaptelep köré vattát huzok,ecetet öntök rá,majd kidobom pár perc ulva.Igy soha sincs vizkő.A mosógép dobjára ecetet öntök,rajta hagyom 1-2 órát és csillog.Ha fáj a lábam,almaecetes vattával letörlöm,1O prec után elmulik a fájás.A lábkörmöm levágása előtt melegvizes áztatóvizbe ecetet öntök,3-4 perci áztatás után felpuhul a körmöm,nagyon könnyü vágni.
    előzmény:
    ironia (237)
    2006-05-20  09:03
  61. 2006. május 21. 08:21241.

    köszi.

    ugye mennyi mindenre jó a kis ecetünk? 

    előzmény:
    bgambi (239)
    2006-05-20  18:25
  62. 2006. május 21. 08:19240.

    na, ezt nem tudtam  kényes inox...

    jó ötlet a vanish szőnyegtisztító, gondoltam már rá. nagynéném javasolta a sima ecetes vizes surolókefés pucolást, de annak tényleg szaga van. most már annyit ötletet kaptam, hogy csak na! vmelyiket kipróbálom! 

    most itt egy kávé mindenkinek:  

    előzmény:
    árnyék* (238)
    2006-05-20  17:40
  63. 2006. május 20. 18:25239.

    Sziasztok!

    Ironia, es Zsanett, a Komfort padloapolo nekem sem valt be parkettara, pedig anyukam evek ota azt hasznalja. En vegül nem dobtam ki a teli flakont, hanem a felmosovizba adagolva hasznaltam el.  Azota sem vettem masikat, es a parkettat kisse mosogatoszeres vizzel, jol kicsavart ruhaval törlöm fel. Szepen csillog, de talan attol, h fökent zokniban maszkalunk rajta.  

    Sarapod2, en is azt ajanlom, h a konyhai padlolapokat sima ecetes vizzel, vagy ha koszosabb, akkor mosogatoszeres-ecetes vizzel probald felmosni. Nekem ez bevalt, es szepen csillog a padlolap. Ha nem birod az ecet erös szagat, akkor kiprobalhatod a Frosch ecetes felmosojat is. Ugyan ez a megoldas dragabb, bar ugyanazon az even alapul, de a szaga nem olyan brutalis.

    Az inox szemetest es a WC-papir-tartot en eddig nedves szivaccsal es utana szaraz papirtörlövel tisztitottam, de annyi jot irtak itt a lanyok a mikroszalas törlöröl, hogy vettem 2 db-ot probakepp. 1-et a konyhai dolgokra (keramialapos tüzhely, mikro es sütö ajto), 1-et meg a normal takaritashoz. Eddig bevaltak, bar meg nem hasznalom öket regota.  

    előzmény:
    zsanettt (234)
    2006-05-19  19:47
  64. 2006. május 20. 17:40238.

    ezek az inox termékek nagyon szépek, csak egy gond van velük: nem szabad víznek érnie, vagy ha igen, akkor igen alaposan, szárazra kell törölni egyébként olyan vízpöttyösek maradnak brrrrrr, nagyon randa tud lenni. Viszont a mikrószálas csodakendők tényleg foltmentesen tudnak törölni. Szóval az ecetes víz most nem nyert

    Egyébként eszembe jutott, hogy mi lenne, ha vennél "venis" - hogy hogy kell írni nem tudom, most pedig fel nem állok a gép elől szőnyegtisztítót. Egy vödör vízbe habot csinálsz, egy nagy kefével végig csúszkálsz a szőnyegen és már kész is van

    előzmény:
    ironia (237)
    2006-05-20  09:03
  65. 2006. május 20. 09:03237.

    nekem csodaszer az ecetes-mosogatószeres víz is.

    inoxhoz szerintem remek a clin ablaktisztító spray is, nem? vagy azt is lehetne enyhén ecetes ronggyal törölgetni? szag van, de mindennek ára van 

    előzmény:
    árnyék* (236)
    2006-05-20  08:32
  66. 2006. május 20. 08:32236.

    Szia

    Nagyon sajnállak, mert tényleg borzasztóan tudnak kinézni az inox berendezések

    A mikrószálas kendők drágák, de az ilyen estekre találták ki Érdemes beszerezni és azzal törölgetni ezeket az inox cuccokat. Vagy vízes szivacs és papírtörlővel szárazra törölni. Egyébként pedig az ún. "békás" súrolót (Frosch) szívből ajánlom minden inox és rozsdamentes cuccra (fazekak is), nagyon szép csili-vili lesz tőle

    A járólap felmosásnál én azt vettem észre, hogy csak a sima víz tud foltmentessé tenni Próbáld  meg,hogy semmit nem teszel a felmosó vízbe. Lehet, többször fel kell így mosnod, amig az addigi felmosások általi lerakódások feljönnek, de nálam működik a "sima vízzel" való csíkmentes felmosás

    előzmény:
    Sarapod2 (235)
    2006-05-19  20:57
  67. 2006. május 19. 20:57235.

    Még uj vagyok a topicon, de szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Rozsdamentes acél korlátom van az emeletre, valamint a konyhagépeim is inox borításúak, hűtó, kuka, sütó, mikro, stb. és nagyon nehezen tudom pucolni. Valamint, megleptem magam egy kerámialapos villanyfőzővel, na de Én nem gondoltam, hogy azt éjjel - nappal csutakolni kell, ahhoz, hogy a szép legyen. Hát ennyit arról, hogy könnyíteni akartam a konyhai takarításon. A konyhába és az ebédlőbe fehér lapokat rakattam, kicsi szines sarokkal, és akár mivel, de higgyétek el akár mivel mosom fel csíkos marad. Persze csak ha besüt a nap akkor látszik, de akkor nagyon. Kérlek segítsetek, ha van ötletetek Én vevő vagyok rá, csak tünjön már el felmosás után az a csík. De azt ne írja senki, hogy térdenálva, kockánként töröljem szárazra, mert 70 m2 és ezt már az öcsém is ajánlotta. Várom segítségeteket. Köszi.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2006. május 19. 19:47234.
    én is így jártam tegnap, felmostam a parkettát, utána(hogy szép fényes legyen)áttöröltem komforttal ....és utána újra felmostam, mert a komforttól csupa maszat volt. A komfortos flakon meg a kukában landoltHiába nincs jobb "tisztítószer" mint a tiszta víz!!!
    előzmény:
    ironia (230)
    2006-05-19  13:17
  69. 2006. május 19. 17:43233.
    ohhhhh, Húsvétig a pingvinnel is végzel a nagyszőnyeggel 
    előzmény:
    ironia (227)
    2006-05-18  21:23
  70. 2006. május 19. 17:42232.

    még egy komoly kérdésem:

    MIIIIIIIIért? eddig komyoltalanok voltak?

    Nem tudom milyen állapotú a parkettád, de érdemes lenne először magára a parkettára önteni ezeket a parketta ápoló szereket majd tényleg csúszkálni rajta, szárazra dörzsölni. Nagyanyám is így csinálta, nekem mint gyereknek egy-egy rongyot kötött a lábaimra (külön-külön és bizony táncolnom, csúszkálnom kellett a parkettán. A követkző alkalommal már elég ha csak a vízbe teszel egy kis szert.

    Egyébként a laminált padlóápolókat, PVC ápolókat stb.  is így lenne érdemes használni!!!!!

    előzmény:
    ironia (230)
    2006-05-19  13:17
  71. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. május 19. 17:24231.

    parkettát mivel fényesítitek

    Csúszkálnak rajta a gyerekek.   

    VIccet félre, mert már nagyok a gyerekeim, de ezek a művi fényesítők csak újabb és újabb rétegeket képeznek a parkettán, és nem lesz fényes. Én nem is foglalkozom vele. Igaz, nem is nagyon szeretem a fényes felületeket.

     

    előzmény:
    ironia (230)
    2006-05-19  13:17
  72. 2006. május 19. 13:17230.

    még egy komoly kérdésem:

    parkettát mivel fényesítitek, ápoljátok? néha használok, kupaknyi csillag vagy komfort padlóápolót a veder vízbe, nem igazán csillivilli tőle inkább matt lesz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. IL
    IL
    2006. május 19. 10:47229.
    Igen, Ő az.
    előzmény:
    jazmin6o (188)
    2006-05-04  13:48
  74. 2006. május 18. 21:24228.
    Igaz, hogy hamar gyorsul, de sokat fogyaszt százon. Nem komolyan venni!!!!!!!
    előzmény:
    ironia (225)
    2006-05-18  21:21
  75. 2006. május 18. 21:23227.

    1 nagyszőnyeg? lehet, megvárom vele a köv. húsvétot  de pingvinre azért kacsingatok, így ni:  

    előzmény:
    árnyék* (224)
    2006-05-18  20:04
  76. 2006. május 18. 21:22226.
    köszönöm, nem bánkódj! csak jót akartál! 
    előzmény:
    bgambi (222)
    2006-05-18  13:02
  77. 2006. május 18. 21:21225.
    kölcsönkérhetem? 
    előzmény:
    mibolyka (223)
    2006-05-18  13:15
  78. 2006. május 18. 20:04224.

    Miért nem viteted el kitisztíttatni? Mondom én, akinek azért nincs szőnyege, mert gyűlölte takarítani

    Vedd elő a helyi újságotokat, biztosan találsz benne szőnyegtiszítót. A szomszédom szerint tök jól, megfizethető és még csak a térde sem kopik el

     

    előzmény:
    ironia (220)
    2006-05-17  22:37
  79. 2006. május 18. 13:15223.
    Ember nagyságunak ott az én aranyos férjecském. Remekül tisztitja a szőnyeget. Ehhez ugyanis nekem nincs elég erőm, pingvin ide vagy oda. Bocsi, de ezt nem lehetett kihagyni.
    Igérem, többet nem dumálok bele.
    előzmény:
    ironia (220)
    2006-05-17  22:37
  80. 2006. május 18. 13:02222.

     Akkor nem ajanlom a gözpingvint szönyegpucolasra...

    Ha megis veszel pingvint, esetleg 1-1 folton a szönyegen kiprobalhatod, jo-e. De 1 egesz szönyeg kipucolasa utan garantaltan elkopna a tergyed kalacsa, es ezt nem vennem a lelkemre.  

    előzmény:
    ironia (221)
    2006-05-17  22:38
  81. 2006. május 17. 22:38221.
    nem szeretném elkoptatni térgyem kalácsát 
    előzmény:
    árnyék* (219)
    2006-05-17  19:50
  82. 2006. május 17. 22:37220.

    hát akkor veszek egy embernagyságú gőzpingvint! 

    szal, nagyszőnyeg reménytelen? 

    előzmény:
    bgambi (216)
    2006-05-16  12:52
  83. 2006. május 17. 19:50219.

    Úgy kell csinálni, ahogy bgambi leírta

    Én még kárpit, szőnyeg tisztításra nem használtam (nincs is szőnyegem&nbsp, de elviekben lehet. Tényleg attól függ, hogy mekkora felület vagy képes négykézláb bejárni?

    előzmény:
    ironia (215)
    2006-05-16  08:04
  84. 2006. május 17. 19:49218.

    Naná, hogy érdekel, hopgy beváltotta-e a hozzá fűzött reményeidet

    Szerintem boldogulni fogsz vele segítség nélkül is. Biztosan van egy mércés pohár a pingvinhez, ami jelzi,hogy mennyi vizet (sima, csapvizet!!!!) kell beletölteni, aztán áram alá helyezni és várni, amig gőzt csinál Aztán a gőzzel hajrá előre 

    Milyen márkájút vettél? feltéve,ha nem titok.

    előzmény:
    Sarapod2 (217)
    2006-05-17  15:51
  85. 2006. május 17. 15:51217.
    Annyi jót meséltetek már erről a gőzpingvinről, hogy felkeltette a kiváncsiságomat. Felmentem a vaterára és rendeltem egyet pénteket, ma szerda van és meg is érkezett. 6.500 Ft-ét vettem. Még nem próbáltam ki, de ha valakit érdekel beszámolok róla, feltéve, ha üzembe tudom helyetni. Lehet, hogy a segítségetekre szorulok, majd a hétvégén meglátom. De ugye azért aki tud az segít, ha nem boldogulok vele. Előre is köszönöm.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2006. május 16. 12:52216.

    Szia!

    A gözpingvinnek többfele tartozeka van. Az egyik hasonlit 1 kisebb porszivo fejhez. Ehhez jar 1 kis huzat is. En azzal takaritottam ki a karpitos butort. De azert 1 nagy szönyeg tisztitasat nem vallalnam vele, mert a gözpingvin kicsi ehhez. Meg 1-1 fotel vagy kanape elmegy, de 1 nagy szönyeg...

    előzmény:
    ironia (215)
    2006-05-16  08:04
  87. 2006. május 16. 08:04215.
    aha, szőnyegtisztítás! még mindig nem tartok ott  és a pingvinnel hogy kell csinálni? sima vízzel rágőzölök? vagy hogy? 
    előzmény:
    árnyék* (214)
    2006-05-15  20:14
  88. 2006. május 15. 20:14214.
    És lehet,hogy a pingvinnel megoldódik a szőnyegtisztítási problémád is?
    előzmény:
    ironia (211)
    2006-05-14  21:13
  89. 2006. május 15. 20:13213.
    Eddig még mindenkinek bejött aki pingvin vásárlásra adta a fejét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887289 (212)
    2006-05-15  19:30
  90. Torolt_felhasznalo_887289
    Torolt_felhasznalo_887289
    2006. május 15. 19:30212.
    Köszönöm a választ! Ki fogom próbálni! Remélem  lesz!
    előzmény:
    árnyék* (210)
    2006-05-14  21:04
  91. 2006. május 14. 21:13211.
    köszi, most már látom! azt hiszem, beruházok én is gy ilyen pingvinre, sok jót írtatok róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556112 (204)
    2006-05-13  22:07
  92. 2006. május 14. 21:04210.

    Szia Nincs ideje megolvadni

    Egyébként ha a nickemre visszakeresel, akkor olvashatod, hogy én mi mindenre használom ezt a csodapingvint Többek között redőny, mosógép mosószertartály, radiátor apró rései, gáztűzhely gombjai és bármi ami egy lakásban megtalálható, és apró, és nem lehet egyébként hozzáférni másképpen csak a gőzzel.

    És még egy gyakorlati tapasztalat, habármár leírtam (bocs,ha valakit untat ne vegyél nagy gőzpingvint, mivel kézben kell tartani, emelgetni - pl. mosógép fölé, redőny stb. és a kicsit könyebb tartani a kézben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887289 (208)
    2006-05-14  14:49
  93. 2006. május 14. 21:01209.

    Most licitáltam és megnyerertem egy gőzpinhvint a vaterál. 6500 Ft volt.  Nézzetek szét a vaterán és a tesz-vesz-en, mert nagyon jó dolgokat lehet ott kifogni.  Most licitáltam egy Philiphs fagyigépre, remélem nem licitálnak  túl. Már nagyon várom a gőzpingvint, de remélem van hozzá magyar használati utasitás, nem kell a fordítással bajlódnom. olyan sok jót olvastam tőletek róla, hogy már alig várom.  Remélem beválik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_887289
    Torolt_felhasznalo_887289
    2006. május 14. 14:49208.

    Sziasztok! Nagyon jó ez a topik! Azt szeretném megkérdezni, hogy a gőzpingvinnel bármilyen műanyag felület is tisztítható? Nem olvad meg esetleg? Redőny és mosógép mosószertartálya érdekelne. 

    Üdv! nora  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_187261
    Torolt_felhasznalo_187261
    2006. május 14. 14:14207.

    Szia v_gina!

    Itt a kép a csoda partfisról!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770409 (201)
    2006-05-12  18:54
  96. 2006. május 14. 14:08206.

    Húúú,milyen pupák vagyok Rákerestem a neten és megtaláltam a partfisomat

    http://www.viledalap.hu/

    Itt menj rá a padlóápolás/partvisok/csoda partfis. Na, az az amit dícsőitek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770409 (201)
    2006-05-12  18:54
  97. 2006. május 14. 12:04205.

    Szia Ígérem, hogy amint egy hímnemű ráér a közelemben és letörli a telített memoriáját a gépnek, azonnal fotózok

    Egyébként olyan félköríves és megszemléltem alaposan szivacsos a seprű, állítható a nyele. (mostanában láttam olyat is aminek az egyik oldala sima szivacsos a másik meg olyan seprűszerű, nem tudom, hogy azok mennyivel másak) Nekem nagyon bevált. szárazon, vagy nedvesen használod?

    Én nedvesen használom, és szerintem így jobban összeszedi a port. egy apró gondom van vele, hogy nincs olyan széles lapátom,mint amilyen széles ez a seprű, így a lapátra seprést úgy oldottam meg, hogy van egy kisseprűm lapáttal. Na, ezt jól elmagyaráztam? ami por-szőrszál a seprűn marad, azt csap alatt lemosom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770409 (201)
    2006-05-12  18:54
  98. Torolt_felhasznalo_556112
    Torolt_felhasznalo_556112
    2006. május 13. 22:07204.
  99. 2006. május 13. 20:22203.
    szia! lefényképezné valaki azt a csodapingvint és feltenné ide? irtóra furdalja az oldalam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556112 (202)
    2006-05-13  19:27
  100. Torolt_felhasznalo_556112
    Torolt_felhasznalo_556112
    2006. május 13. 19:27202.
    Sziasztok! Olvasgattam már elég régen a topicot, és láttam mennyire "odavagytok" a gőzpingvinért... Gyorsan beruháztam én is egyre, és láss csodát A párom azt mondta, hogy én nem tudok ablakot pucolni, mert mindig foltos maradt valahol... Most megpucoltam ablakpucolóval, és utána rámentem ezzel a szerkezettel... Hihetetlen, hogy még mennyi koszt szedett le róla!!! Utána áttöröltem papírtörlővel, és 1 db folt sincs rajta!!!!!! Köszi csajok!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top