Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. 2015. július 22. 22:5027526.

    köszönöm.. kocc


    egészségünkre

    előzmény:
    azott (27523)
    2015-07-22  17:12
  2. 2015. július 22. 22:3927525.

    szia Roz !!


    Sárgabarack ez esetben csak gyümölcslé volt hideg szódával.


    Pedig már Geszti Peti is megmondta:


    ugyanabból a jó minőségű gyümölcsből készül a pálinka (barackpálesz) mint a lekvár.   :)


    Most tehát a mentes változatát ittam olyan lelkesen.


    Időnként én is úrinő vagyok. Csipkekesztyűm még nincsen, de ami késik .. 


    Mitől vagyok úrinő ? Ma pl nem főztem. Olvastam, teniszetem most pedig iszom végre egy kis sört. Eddig álmodoztam róla.


    Apropó kis dicsekvés: 5 unokám van (szépen sorban születek)


    .. 5 fiúcska (2 hónapostól a 10évesig

    előzmény:
    rozalindaa (27522)
    2015-07-22  15:15
  3. 2015. július 22. 20:2127524.

    Sziasztok!


    Mŕr a szigeten vagyunk. Olyan meleg a viz, hogy még én is bementem. A   csajokat ki sem lehet hozni. Telefonról nehéz irni. Pusz.


     

    előzmény:
    azott (27523)
    2015-07-22  17:12
  4. 2015. július 22. 17:1227523.

    A nem Zsu, hat leleptel es a csillagaszati tanacsadom nelkul  nem tudtam hogy legyek-e vagy ne legyek


    Itt a sor hatha visszaszerezlek vele . Jeghideg ;)


    Juditkam ez az egy kep is megteszi , sot tiz helyett is jo . Mondjak hogy az embernek oregsegere kiforr a stilusa, velem ez mar megtortent, eszrevettem hogy a varos kepeket asszerint osztalyozom nekem tetszonek vagy nemtetszonek hogy mennyi csipket latok benne


    Rozsam azt az alberlot hivjad vissza ;)) Nem sok ilyen jarkal a fold hatan mint a tied  :)


    Joszerencset kivanok nektek az Apukad gondozasahoz, bizony nem kis figyelmet igenyel, de  otthon biztosan jobban fogja magat erezni mint a korhazban.


    Nalunk szep tavaszias ido van es nagyon elvezem, foleg az ilyen szabadnapokon mint a mai, csak tingli-tanglizok :)  Nemreg neztem egy filmet es azt tanultam meg hogy az eszkimok, amikor igy  nem csinalnak semmit mint en most  akkor azt mondjak hogy onmagukkal vannak :D


    Judit amint megnyerjuk azt a milliot, en is elutazok Pragaba :)


    Vagy csak ide Havannaba, a masik csipkes varosba, majd meglatom


     

    előzmény:
    t-zsu (27520)
    2015-07-22  11:40
  5. 2015. július 22. 15:1527522.

    Sziasztok:-)


    szia Zsu :-) régen jártŕl erre. Azott urinö lett, már csipkekesztűje is van  a sárgabarack nálam már üvegben csücsül. Egyelőre elég volt.


    Judit ilyen rövid volt a szabdság? Lesem a képeket. Hűvös szobában ki lehet birni, nem dugom ki feleslegesen az orrom 

    előzmény:
    t-zsu (27521)
    2015-07-22  11:54
  6. 2015. július 22. 11:5427521.

    sárgabarackosat találtam a hűtőben 


    egy kis hideg sör is jólesne

    előzmény:
    juditb. (27518)
    2015-07-22  11:24
  7. 2015. július 22. 11:4027520.

    igen, jó helyen vagyok, végre kezdek kiigazodni


    ezek szerint jupiter lehet a hunyó


    AZOTT, úrinő vagy már ??


     


    pusz, zsu


     

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  8. 2015. július 22. 11:3227519.

    Egy kép azért

    előzmény:
    juditb. (27518)
    2015-07-22  11:24
  9. 2015. július 22. 11:2427518.

    Naná! :-)  Szia Zsu!  Ebben a melegben jéghideg mentás limonádé, jó lesz?


     


    Rózsám mi nem tapasztaltunk semmilyen korlátozást. Rengeteget sétáltunk, nézelődtünk. Gyönyörű és tiszta város, felújított, szép házak, hangulatos utcácskák, csupa kellemes élmény. A barna sörről nem is beszélve


    Ili, ne felejts el szólni, ha sikerül  Képeket majd teszek a facebookra, ha lesz egy kis időm. Már beindult a mandula, a hőguta kerülget.


    Valikám hogy vagytok? 


     

    előzmény:
    t-zsu (27517)
    2015-07-21  21:31
  10. 2015. július 21. 21:3127517.

    sziasztok, szép estét


    jó helyen vagyok?


    pusz, zsu


     

  11. 2015. július 21. 16:4627516.

    Sziasztok Lányok!


    Olyan régen használtam a laptopom, hogy állandóan azt írja, hogy elavult program fut.


    Vali gratulálok az új jövevényhez, te is háromszoros nagyi leszel :-) Micsoda flancos pancsolótok van :-) Milyen az új lakhelyetek, hogy érzitek magatokat? Munkahelyre sokat kell utazni?


    Tervezem, hogy veszek egy biciklit, ne kelljen mindig autóba ülni. Rövidtávokra sokkal jobb lenne. A csípőm is javulgat, jót fog tenni neki. Nincs sok kerékpárút, de majd a járdán el lopakodok :-)


    Megjártuk Siófokot, nagyon jó a víz. Most Eszterék vannak ott,  még kipancsolják a Balatont :-) A jövőhéten megyünk újra 1 hétre, akkor a fiamék lesznek velünk. Szóval van program.


    Itthon mindennap megyünk a mamával a kórházba. Ebben a 40 fokos hőségben nehezen tudna busszal jönni-menni. Apukám állapota nagyon változó. Megpróbáljuk hazavinni. Nem lesz egyszerű, segítséget kell szerezni, mert a mama nem bírná egyedül. Lehet igényelni házi betegápolást, de ők csak napi 1 alkalommal jönnek. Kell még egy ápoló, aki legalább napi 1 órát jön segíteni. Úgy néz ki, hogy ez megoldható. Most ágyat intézek, ami emelhető, mozgatható.


    Judit milyen volt a Prágai utatok? Állítólag sok látnivalót, lezártak és külön belépő ellenében lehet már csak megnézni. Amikor mi voltunk, lehetett mindenfelé sétálni, nagyon kellemes, hogy minden viszonylag közel van egymáshoz. Kis sétával simán mindent látnivalót elértünk.


    Ili kértek egy kis meleget,  sokat is adunk, nálunk már mindenki besokallt. A klíma nem győzi a hűtést. Kis festés, illetve rendrakás nálunk is van. Elköltözött az albérlő a lakásomból, de nagyon rendes, kifesti, kitakarítja és úgy kapom vissza. (mondjuk így szól a szerződés, de nem ez a jellemző) Na, ilyen rendes lakókat kell újra keresnem.


    Kellemes szabadságolást, hűsölgetést kívánok

    előzmény:
    azott (27515)
    2015-07-12  18:28
  12. 2015. július 12. 18:2827515.

    Utazgatunk, utazgatunk?? Nagyon helyes!Remelem jol erzitek magatokat, gondolom hogy most eppen ott vagytok. Remelem hogy egy par fotot is latunk majd :)


    Juditkam, en aktivan lottozok, ugynokom is van hozza, a munkahelyemen van egy par megszallott szerencsejatekos kollegam es ok szuper modernul mindent tudnak a lottokrol, megveszik a jegyeket vagy miket ;))) , leellenorzik az eredmenyeket, nekem semmi mast nem kell csinalni csak kifizetni a reszemet minden honap elso hetfojen, kesedelem nelkul. Raplisabbak mint en a lakoim havi berletevel :) Ala is kell irni hogy befizettem, hogy aztan amikor megnyerjuk a milliokat, akkor ne legyen semmi dilemma hogy ki szallt be es ki nem.


    Majd szolok amikor eljott az a nap is.


    Remelem, jol vagytok lanyok. En ma szabadnapos vagyok, delutan kis kerti partit csinalunk es Halaszom sut-foz, en csak elkeszitem a salatakat, nuku fozes-fazek-labas-serpenyo. Ha eso nem lesz. Ha lesz akkor nem lesz. ;)


    Kellemes vasarnap estet kivanok

    előzmény:
    juditb. (27514)
    2015-07-06  16:51
  13. 2015. július 6. 16:5127514.

    Ili remélem eszedbe jutott gyorsan lottót vagy valami ilyesmit venni :-)


    Rózsám hogy van apukád? Remélem már gyógyulóban otthon.


    Valikám szívből gratulálok! 


    Egy hete szabin vagyunk, szerencsére szuper az idő, jövünk megyünk minden nap. Jövő héten még 4 nap Prága vár ránk, úgyhogy semmi ok panaszra. 


     

    előzmény:
    azott (27513)
    2015-07-02  16:20
  14. 2015. július 2. 16:2027513.

    Akkor meg pont jok a szmajlik ha karacsonyi baba lesz!


    Vali, en is ilyen maguktolhelyukre- mars! megoldasokban szoktam gondolkodni amikor tul faradt vagyok! :)))) De meg nem sikerult manifesztalni eddig, lehet hogy komolyabban kellene olvasgatnom a Secretet....  ;) En meg az este arra ertem haza a munkabol hogy uszik a kad a sz@rban, mar bocsanat de masnak nem is nevezheto amit lattam....micsoda inspiracio, ezen csodalkozom sokszor, a kokemeny fejemen ;)) hogy mindig azt gondolom, majd en elrendezem! Amig konyekig bele nem merultem, akkor viszont eszembejutott hogy vannak nekem mesterembereim is , szuperszonikus szerszamokkal felszerelve....  Ma reggel tiz perc alatt kitisztitottak a kadat, nevetve...


    Mar vissza is gondoltam  az eredeti otletemet hogy en sem akarok latni mesterembert ;))))))

    előzmény:
    coryk (27512)
    2015-06-30  08:37
  15. 2015. június 30. 08:3727512.

    Sziasztok!


    Decemberi lesz a baba. Lehet, hogy a fa alá tesszük, dísznek. Akkor mást nem is teszünk rá.


    Itt most szép az idő, sőt 40 fokkal rémisztgetnek bennünket.


    Annyi elpakolni való van még, én meg itt ülök és nézegetem, hogy miért nem mennek maguktól az általuk kitalált helyre.


    Nagyobbik lányom 18-án jön 2 hétre haza, már nagyon várom.


    Az uncsik előbb jönnek.


    Rózsám papádnak mielőbbi gyógyulást kívánok.


    Ma 5 csirkét és 3 tyúkot bontok, mert mért ne egyszerre szóljanak 2 helyről, hogy most van.


    "Mesterembert" nem akarok látni, most egy darabig.


    Pusz

    előzmény:
    azott (27511)
    2015-06-30  00:10
  16. 2015. június 30. 00:1027511.

    Gratulalok Vali neked is es a lanykadnak is, egyre gyarapodik a kis csapat, nemsokara atadhatod nekik az iranyitast! Mikorra varjatok az uj babat?Haha, majd figyeld a kalendariumodat kozben, nehogy meglepetes erjen! :) Egy hettel a kisbaba szuletese elott le kell tenni minden munkat, ez az uj szabaly, most talaltam ki :)


    Figyelj Vali, eszrevettem mar en is hogy nagyon nehez megertetni egy par mesterrel ha masok az elkepzeleseid mint az ovei es rendszerint ugy is minden ugy alakul ahogy nekik tetszik, es ez tradicio, nem vicc. Hala az egnek itt nalunk is a vegehez kozelednek a felujitasok, de naggyon lassan kenyelmesen maszunk a cel fele, ma pl. felhivtam a festot aki 10 napja festegeti a lakast es kozoltem vele hogy kiadtam holnaputanra mivel ugy sincs mar sok tennivalo , fejezze be, majd belenemult szegeny. Ahhoz kepest hogy jegyzetfuzettel- ceruzaval maszkal itt le fel, mindent a szajaba kell ragni es visszakuldeni tobbszor a helyszinekre. Ugy erzem magam mint egy rendor.  A fonokom is  elment szabadsagra es visszapasszolt  nekem minden ugyet, szerzodest, amit  elegansan a nyakaba raktam, most azokat is csinalhatom.


    Rozsam, remelem azota Apukad jobban van es te is jol erzed magad. A turelem meg Rozsat terem, tudod, nem hiaba biztat az orvosod, most gondolj bele, van-e mas valasztasod?? ;))) Pont olyan mint a szmajlik, ez van ezt kell szeretni es passz, lehet hogy Karacsony masnapjan felmondott a szmajli- mester oszt itt maradtak nekunk, legyunk veluk boldogok vagy mi.


    Nalunk szep oszi idojaras van, esik az eso most is es mar egy par napja, Halaszom napernyo alatt sutogeti a husit, kolbaszt es nem tagit :)


    Minden jot kivanok nektek, szep almokat mert remelem, agyban vagytok mar :) Es ha nem plussz kertek sult kolbaszt a hajnali mise elott akkor dobjatok egy smst es majd kuldom! :))


     

    előzmény:
    coryk (27510)
    2015-06-26  08:09
  17. 2015. június 26. 08:0927510.

    Sziasztok!


    Nagy hír van, babát vár a kisebbik leányom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Jön az ÚJ uncsi.


    Hát el vagyok havazva szépen. A kerti faház elkészült, igaz, hogy aki az alapot készítette az nem tudja, hogy 4x4x4x4 m az nem 4x4x4x3.85 m. A tököm tele lett. Nem mértem utána, mert ezt nem gondoltam, hogy bonyolult lenne. Azzal vigasztaltam magunkat, hogy milyen, jó, hogy nem építkezünk, mert naponta szembesülnénk ilyen problémákkal. Aki csinálta, megnézte, nem értette, azt ígérte, hogy megjavítja, azóta is jön.


    Még mindig keresem a dolgok helyét, nem vagyok hajlandó kimerülésig csinálni, mert volt egy-két olyan hétvége, hogy másnap alig bírtam megmozdulni. Ezért lassítottam. Majd meg lesz. Párom sem ér rá, úgy kell nagy nehezen kiudvarolni, hogy egy két lukat fúrjon.


    Uncsik július 10.-e körül jönnek. Már tűkön ülnek. Petu már 162 cm. A szigetre is ritkán megyek, mert itt kellene magunkat gatyába rázni. A kutyák élvezik, hogy itt körülöttünk lehetnek. A csónakba már úgy szállnak be, hogy repülök utánuk. Rozsdit eleinte be kellett emelni, most meg elsőnek ugrik.


    Elhoztuk a kerti játszót, hát majd becsináltunk alatta. Most szombaton rakják össze, mert több emberes munka.


    Rózsám már én is inkább itthon lennék, ráadásul, most ha be kell mennem dolgozni akkor 1 órás autós út. 


    Vigyázz magadra és türelem, bár néha abból van a legkevesebb.


    CSók a homlokotokra.


     


     


     

    előzmény:
    rozalindaa (27509)
    2015-06-16  17:34
  18. 2015. június 16. 17:3427509.

    Sziasztok!


    Olyan régen nem jelentkeztünk muszáj írnom pár sort. :-)


    Mindig eltervezem, hogy milyen laza nyugdíjas életet fogok élni, aztán minden borul. Sajnos apu továbbra is kórházban van, hol jobb hol rosszabb állapotban. Egyelőre nem hazavihető, így mindennap megyünk látogatni. A hőség miatt nagyon fárasztó. A város fel van megint túrva, mindenféle kerülőt kell tenni, hogy a célhoz érjek.  Ili küldjek meleget, nekünk már sok van belőle


    A lábam szerencsére javul.  Voltam kontroll vizsgálaton, az orvosom türelemre intett. ami már nagyon fogyóban van ...... Szerinte 9 hónapig is eltart mire rendesen meggyógyulok. Még szerencse, hogy a munkahely miatt nem kell aggodalmaskodnom, jövőre már betöltöm a tényleges öregségi nyugdíjkorhatárt.


    Vali én is kikötöttem, hogy milyen magas lehet a konyhapult. 85 cm,  a felső pedig a pulttól  55 cm magasan kezdődjön. Onnan pedig a mennyezetig :-)  azt már csak létrával érem el. Hiába egyre kisebb leszek. Hévízem megmértek 1 cm mentem már össze. Azuram már 7 cm-el kisebb és sokkal többel szélesebb :-)) Richárdéknál 90 magas a pult, ők magasak, de nekem pipiskednem kell :-)


    Az unokák, táborban, oviban, majd a jövőhét végén megyünk Siófokra. Remélem akkor meleg lesz. Tervezek egy Pesti utat is, de hogy mikor ....... valahogy egyszerűbb, ha jönnek a gyerekek. Az utóbbi időben egyre nehezebben mozdulok ki. Zárkózottabb leszek, lehethogy ez is az elsárkányodás jele


    Akkor Ili szavaival : Csók a homlokotokra, aludjatok jól, álmodjatok szépeket


    Miért nincs fagyi szmájli????


     

    előzmény:
    azott (27508)
    2015-05-31  00:14
  19. 2015. május 31. 00:1427508.

    Joestet kivanok mindenkinek, a lanyom is alszik de nalunk ez csak a delutani pihenest jelenti :) Koszonom szepen a jokivansagokat, zsebre is raktam oket es itt hordom magamnal Szuper szulinapi mulatsagot rendeztek a gyerekek meg H., reggel koran keltek, Halaszom hozott kavet meg viragot, a lanyok reggelit sutottek- foztek, meg iskola elott lerendeztunk mindent ugyanis ez volt az egyetlen idopont amikor mindannyian itthon voltunk. Tudjatok mar nalunk hogy telnek a napok, ahanyan vagyunk, annyi fele megyunk. Szerencse hogy az agyaink a foldhoz vannak szegezve :) Rozsam, remelem javult a helyzet Apukaddal. Belesantikaltal a mentoangyal szerepebe.Hogy erzed magad es hogyan boldogulsz a gyerekekkel ilyenkor?? Kinottek-e mar a szarnyaid? Es neked, Vali?? Hogy aludtal az uj helyeden? :) Nahat, nekem sosem jutna eszembe hogy szedszedessem a konyhabutort, mert nem erem el :D Mondjuk karomkodnek vagy morognek ezerrel az biztos, vagy nyosztetnem Halaszt hogy csinaljon  samlit :) Remelem nemsokara minden a helyere kerul, a koronaddal egyutt ;)))


    Juditkam, szia,  latom, hogy ez a munkahelyes pocogtetes nalad is ervenybe lepett, nekem is volt egy jo kis sorozatom, hol volt munkam hol nem volt, itt a piros - hol a piros.... rogton az elejen meguntam :))))  Nalunk ma zuhog az eso, aztan kisut a nap, aztan megint zuhog- megint kisut, szamomra fo hogy nincs mar hideg :) Kiskertemben no a rozsafa :) A koromvirag egyenlore ugy nez ki mint a salata, bimbo nuku rajta, ha igy marad, megesszuk feta sajttal meg kis paradicsommal :)


    Na megyek dolgomra, mindjart jonnek az uj lakok, alairom veluk a szerzodest aztan megyunk vilagga a Pipivel, fel napig suvickoltunk itten, megerdemlunk egy kis fagyit vagy valami ilyesmit ;)


    Csok a homlokotokra, aludjatok jol, almodjatok szepeket !


    előzmény:
    coryk (27507)
    2015-05-27  21:06
  20. 2015. május 27. 21:0627507.

    Sziasztok!


    Beköltöztünk. Ma éppen a konyhabútort szedettem szét, mert nekem túl magas. 90 cm-es volt. Most 83 cm-es lett.  Tehát szinte semmire nem haladtam. Ráadásul rohadt szél van a fejem is nagyon fájt. Holnap meg el kell mennem, de aztán 3 napon keresztül itthon leszek. Lányok iszonyúan elfáradtunk a párommal.


    Rózsám nagyon vigyázz magadra. Ha kicsit összeszedtem magam akkor majd írok lányok bővebben.


    Azottom Boldog születésnapot!!!

    előzmény:
    rozalindaa (27506)
    2015-05-26  16:14
  21. 2015. május 26. 16:1427506.

    Sziasztok!


    Ili, nagyon boldog születésnapot, teljesüljön minden kívánságod


    Már egy ideje készülök írni, de valahogy nem jutottam hozzá. Sajnos a hévízi kúra nem volt az igazi. tele voltam aggódással, idegeskedéssel. Apu rosszul lett és kórházba került. Tályogra műtötték, nagyon rossz helyen van, nehezen gyógyul. Már 4 hete kórházban van és az állapota nagyon változó. Az orvos szerint fel kell készülnünk már mindenre....


    Minden nap 2 órát ott vagyunk mellette anyukámmal. Hozom viszem, ő is már fáradt szegény. Nem csoda, a héten lesz 85 éves.


    Az én csípőm Hévíz után nagyon rossz volt, alig tudtam lábra állni.  Bedagadt a térdem, valószínű a melegvíz és az  iszap így hatott rá. Állandóan fájdalom csillapítókat szedtem.  Már teljesen kétségbe este, elhatároztam, hogy nem szedem tovább, csak a gyógykenőcsöket használom. Néhány napja határozottan javul.


    Mától velem lesznek az unokák, Eszterék elutaznak Szebiába vagy Boszniába..... Medugorjeba, meg Dubrovnyikba. Szombat estig itt lesznek, én viszem őket oviba és iskolába. Izabella nagyon örül, hogy itt alhat :-) Kíváncsi vagyok hányszor lesz, hogy anyát akarom ....


    Vali beköltöztetek?? Sarkokat, tudod meg kell számolni :-)


    Itt most folyton zuhog az eső, de állítólag aranyat ér ...... Azért most már kicsit sok, napot szeretnék.


     

    előzmény:
    coryk (27505)
    2015-05-22  11:13
  22. 2015. május 22. 11:1327505.

    Sziasztok!


    Célegyenesben. Juditom a szigeten nyáron leszünk, de elköltözünk, mert eladtuk a házunkat. Most már csak az új helyről jelentkezem. x20 doboz van legalább.

    előzmény:
    juditb. (27504)
    2015-05-13  12:29
  23. 2015. május 13. 12:2927504.

    Szervusztok Pipikék!


     


    Alig találtam ide, olyan régen nem léptem be. Végre egy laza hét. Az utóbbi fél évben kétszer is áthelyeztek, rengeteg stressz és para, hogy nem lesz állásom. De van:-)) Remélem, most végre lesz némi nyugodtság. A gyerekek és kedveskedős is munkahelyet változtattak, pozitív a változás szerencsére.


    Visszaolvastam kicsit, Valikám egy az egyben kiköltöztök a szigetre vagy csak nyárra?


    Atya ég, és még a fejedet is bekötötték közben:-)) szeretettel gratulálok!


     


    Azottom hogy vannak a Pipik?


     


    Csók a homlokotokra, hurrá, ön a nyár!

    előzmény:
    coryk (27503)
    2015-05-11  20:08
  24. 2015. május 11. 20:0827503.

    40 doboz.

    előzmény:
    coryk (27502)
    2015-05-11  20:07
  25. 2015. május 11. 20:0727502.

    Sziasztok!


    Paradicsom, paprika elültetve. !0 doboz átszállítva. Vasárnap nem csináltam semmit. Elfáradtam. Holnaptól folytatása a pakolásnak. Hétvégén ismét szállítás. A füvet is le kell nyírni az új helyen. Szóval semmi lustálkodás. 

    előzmény:
    azott (27501)
    2015-05-08  05:44

Címlap

top