Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. 2014. október 14. 12:2927426.

    Sziasztok!


    Vali, gratulálok  - 5,5 kg-hoz, majd lassan lejön a többi is.


    Fb képen láttam, hogy nekem meg van még az úszógumim, :-) hiába adtam le a felesleget. Most 66 kg tartok a 163 cm magasságommal . Ez néha 1-2-vel több vagy kevesebb.


    Tornázni nem merek, mert félek, hogy meg kiugrik a protézis. Majd a műtét után. Sajnos el kellett halasztani a pajzsmirigy probléma miatt. A belgyógyász nem járult hozzá a műtéthez. Azt javasolta, hogy 6 hét múlva kérjek új időpontot. A hőemelkedés elmúlt, csak kicsit érzem a torkom, mintha hideget ittam volna, meg tart a kicsit szapora szívverés,remegés. Álmomba se gondoltam, hogy nekem egyáltalán pajzsmirigyem van, a tetejébe, hogy a gyógyszer 1-1,5 évig kell szedni. Brrrrr....... ilyen sokáig csak anno fogamzásgátlót szettem :-) Tetejében meg 2 hetente kell labort végeztetni, mert ez a gyógyszer zabálja a fehérvérsejteket. A héten nézik a pajzsmirigy TSH szintet, remélem az javulgat. Az ultrahang még nem mutatott változást. Igaz a főorvosnő 4-6 hónapra ígért javulást.


    Jó lett volna túl lenni a műtéten, de úgy döntöttem, hogy januárra fogok csak új időpontot kérni. Nyakunkon a karácsony, akkor pedig nem szeretnék bice-bóca lenni. Egyelőre megpróbálok pihenni, megnyugodni.


    Majd egy hetet töltöttem Pesten, nagyon cuki Flóra. A hemangiomája nagyon szépen javul, húzódik vissza. Igy most az unokákkal, a háztartással foglalom le magam, kellemes dolog :-) Megpróbálok igazi nyugdíjas lenni. Megszavaztam, hogy a hosszú hétvégén 4 napot Siófokon töltünk, pihenünk, kirándulunk, telefont pedig ki kapcsoltatom Azurammal.


    Ili, Judit merre vagytok ?


     


     

    előzmény:
    coryk (27425)
    2014-10-07  08:32
  2. 2014. október 7. 08:3227425.

    Az egyik lényeget nem írtam. Fogytam 5.5 kg-ot. Már csak 4.5 kg van hátra.

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  3. 2014. október 7. 08:2727424.

    Sziasztok kislányok!


    Olyan sűrű az életünk most, hogy egyáltalán nem unatkozom. 


    Uncsik nagyon élvezték a nyarat, én jól elfáradtam. Tami minden lépését figyelnem kellett, mert még neki voltak plusz veszélyhelyzetek. Nagy esése volt szegénynek, megbotlott és felrepedt a szája, de nagyon hősies volt .A papával mindig ment a csónakkal és saját evezője is volt. Nagyon ügyesen csinálta.


    Szeptember 8-tól már óvodás.


    Sajnos keveset tudtak fürödni. Készítettem videót is róluk. Amit majd otthonról felteszek, mert itt mobil internet van és eléggé zabálja byteket. Be kell osztani. Ennél nagyobb meg nincs.


    Petukám már nagy lány magasabb nálam, kész kis nő lesz lassan. Nagyon ügyesen horgászott. Egyedül is lement a stégre, vitte a csontikat és fogta a kis halakat.


    Papával sokszor mentek hajókázni. Volt itt a kis barátnője is egy kicsit.


    Sok volt az esős idő, de ennek ellenére minden rendben volt.


    A kertben minden nagyon szépen termett, paprikán annyi lett mint még soha. A paradicsom az sajnos az eső miatt, nagyrészt a komposzton végezte.


    A kutyákat csak augusztusban hoztuk le, mert a gyerekek mellett a beszoktatásuk sok lett volna.


    Rozsdit egy jó hete haza kellett vinnem, mert sajnos a kerítés neki nem volt akadály. Vitte a vadász vére. Jövőre elektromos kerítés lesz, mert 200 m kerítést nem építhettek újra.


    Első napokban süni mentések voltak, mert szegények nem tudták, hogy veszélyzónában járnak.


    Párommal most felváltva járunk fel dolgozni, mert még nincs kész a riasztórendszer és sajnos sok a betörés.


    Sógornőmmel nagy befőzésben vagyunk, gyártjuk az alma leveket, a céklát, a savanyú paprikát, a lecsót. Szedjük a diót.


    Volt egy nehéz hetünk, mert a bátyámnak felment a cukra 17-re és nagyon rosszul volt. Nem figyelt rá és nagyon elhanyagolta. Jól megijedt és most aztán odafigyel, hogy mit eszik, nem nyavalyog, hogy a fehér kenyér finomabb és a sütikről is leállt. Azaz csak édesítővel készült süti van és az is csak ritkán.


    A halak sztrájkolnak, nagyon keveset fogtunk. Nem csak mi, mások is panaszkodtak.


    Az egyik szomszédunk egy fiatal srác vele nagyon jóba vagyunk, a másik egy kötözködő. Állandóan nyavalygott, hogy az építkezés zajjal jár. Pedig mondtam a fiúknak, hogy lábujjhegyen kalapáljanak.


    Lett volna jó hírem is, de sajnos inkább szomorúság lett belőle, de nem nyilvános a téma.


    Az utóbbi 3 hét páromnak a lumbágójával voltak nagy fájdalmai, de doki és az orosz természetgyógyász már helyre rakta.


    Képzeld Rózsám a forgómmal és is elég sokat nyavalyogtam, de egyik éjjel egy másik ágyon aludtam ami nem olyan kemény, mint a rendes ágyam, aztán valamiért többször is ott aludtam és azt vettem észre, hogy nem arra kelek, hogy jaj a derekam, jaj a forgóm.


    Tegnap otthon aludtam, mert színházban voltunk és az otthoni ágyról megint jajgatva keltem fel.


    Most majd másik matracot keresünk nekem.


    Úgy néz ki, hogy október végéig leszünk lent rendszeresen, aztán már csak hétvégén.


    Rózsám, hogy ment az uncsizás?


    Mi van a pajzsmirigyeddel még mindig lázas vagy?


    Műtét ügyben van már valami?


    Tengerentúliak mi újság?


    Azottom nagy lányaid, hogy vannak?


     


    A facebookon Andinak látom, hogy a kisebbik nagyfia, milyen sikereket ér el. Szuper a srác. A nagyobbik munkáját is megcsodáltam.


    előzmény:
    rozalindaa (27423)
    2014-09-23  11:29
  4. 2014. szeptember 23. 11:2927423.

    Sziasztok!


    Vali én már óvatos vagyok, elküldés előtt copy-zok mert sokszor megtréfál a gép.


    Na lányok, nem lesz eseménytelen az elkövetkező időszakom. 2 hete megint kiugrott a protézis, de spontán vissza is ment. Ez így nem mehet tovább, állandó frászban vagyok, hogy mikor ismétlődik meg. Felkerestem egy másik orvost és ki is tűzte a műtét időpontját. Október 7-én megint kicserélik a vápát.


    Bár még kicsit kétséges, mert kiderült, hogy az állandó hőemelkedésem oka a pajzsmirigy túltengés. Ennek kell rendbe jönni, ill. a gyulladásnap megszűnni. Szerencsére nem bakteriális eredetű, az orvosom szerint sokat stresszeltemtúl vagyok pörögve. Azt mondta vegyek vissza egyharmadára. Most próbálom.


    Múlt héten kórházban voltam, kezelgették, de a gyógyulási idő 4-6 hónap. Remélem az altató orvos azért rámondja az áment és mehetek műtétre.


    Azt hittem lesz egy nyugodt őszöm, telem, már színházbérletet vettem, de sajnos minden másképpen alakul. Remélem karácsonyig helyrejövök.


    Ma jönnek a fiamék is néhány napra, hétvégén pedig a többi unokát is kapom mert a lányomék elutaznak Barcelonába néhány napra. Én leszek, a óvoda és iskolafelelős :-)


    Vali minden betakarítva? Télen lezárjátok a kis házat vagy akkor is használható?


    Mi újság Túl az Óperencián ? Kéretik néha jelentkezni!


     


     

    előzmény:
    coryk (27422)
    2014-09-19  20:14
  5. 2014. szeptember 19. 20:1427422.

    Sziasztok!


    Írtam egy litániát aztán áramkimaradásnál elszállt.  Írok majd.

    előzmény:
    rozalindaa (27420)
    2014-09-10  14:27
  6. 2014. szeptember 16. 20:2627421.

    Azott ! Merre vagy ? Amikor gerontologia vizsaimra keszultem nagyon sokszor olvasgattalak. Majd amikor a betegjo kkerult megvitatasra tolde olvasottak naagy segitsegemre voltak . Most hianyollak 


     


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=819&topicid=319636


     


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=819&topicid=319636

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  7. 2014. szeptember 10. 14:2727420.
    Helló Lányok!
    Régen jártunk az oldalon.
    Vége a nyárnak, nyakunkon az ősz.
    Elmaradtam Ili névnapjával is bocsánat Utólag is minden jót kívánok. Azt az időszakot éppen Siófokon töltöttük. Igaz nem volt valami napsütéses idő, mint idén az egész nyár, de azért tudtunk pihenni. Rám is fért, mert valahogy mostanában minden elkapott  Április óta nem jön helyere a vállam. Annyit meg állapítottak, hogy"befagyott" ennek a gyógyulása kb. 1 év. Tehát Ili lassan azzal a takarítással, pakolással, nehogy így járj mint én.
    Több mint egy hónapja küszködök valami vírussal, mert minden este hőemelkedésem van. Már annyi antibiotikumot és fájdalomcsillapítót írtak, ennyit nem szedtem egész életemben. Talán most a nyomára leltek. 
    A csípőm sem szuperál jól, holnap megyek Kecskemétre egy másik orvossal megnézetni, mit lehet tenni. Már vállalnám az újabb műtétet is. 
    Kornél idén iskolás lett, eddig tetszik neki. Izabella meg végre lány barátnőket talált az óvodában. Eddig ugyan is mindig Kornél fiú barátaival játszott. 
    Jövőhéten megyek Pestre unokázni. Szeretném már meggyömöszölni :-)

    Vali nagyon boldog születésnapot kívánok 

    Legyetek jók vagy rosszak :-) és néha jelentkezzetek 






     


    előzmény:
    azott (27419)
    2014-08-21  18:34
  8. 2014. augusztus 21. 18:3427419.

    Koszonom kedveskeim :) Nahat majdnem kivul maradtam , latom egyszer eljon a nap amikor elfelejtem az osszes jelszavam es ott aldogallhatok a kuszobon Isten untaig :) Jaj de jo nyarunk van lanyok, inkabb tavaszhoz hasonlitanam ugyan ami a homersekletet illeti, de mivel nekem nincsenek furdozesi ambicioim, igy nagyon belesimul az igenyeimbe :) Persze persze ti akik nyaraltok... ;) maskeppen gondoljatok :) Rozsam igy van ahogy mondod, a fb nekem is konnyebben hozza a frissiteseket, foleg a fotok miatt, szeretem ezt az internetet hasznalni... Halaszom vett nekem is okostelefont, nagyon boldog volt es meg volt magaval elegedve , hiaba mondogattam hogy nekem jo az a kis nyavalyas is, szerintem meg sem hallotta....  nem is tudom miert irom ezt, a technika ordogerol jutott eszembe Andi itt volt egy ideig a nyar elejen, semmit sem csinaltunk :) Olvastunk es passz, neha szoltunk egy ket szot, jol kipihentuk magunkat , ilyen sem tortent mar vagy husz eve hogy akar az osszes orat leallithattam volna minden kovetkezmeny nelkul :) Aztan amikor elment, osszekaptam magam, kimeszeltem a lakast, kitakaritottam, uj butorhuzatokat varrtam, athuzgaltam a butorokat persze,  suroltam, toroltem.... Mire H. meg a gyerek hazaertek, atvaltoztattam mindent :) Vali, utana nemsokkal te feltetted a kepeket amin a gyerekek festik a haziko falat, hat nagyon tetszett, akartam is irni hogy az en falam a folyoson olyan, hogy  maszatosra van mazolva es odadobtam melle nehany kretat hogy rajzolhatnak, irhatnak ra amit akarnak, hogy miert nem jutott ez eszembe tiz evvel ezelott! Azota tele van irva, rajzolva, az osszes lany ott ir es olvas :) A maszatokban kulonbozo figurakat latnak meg es rajzolnak korbe, en csak elkezdtem es ok folytatjak veg nelkul,szerintem ezt  minden ovodaba, iskolaba be kellene vezetni :) Meg a zart intezmenyekbe is :) Na megyek fozok egy kicsit a valtozatossag kedveert, ez a szokas mindig elkap valahogy mint az octopus annyi keze van vagy laba vagy mije


    Csok a homlokotokra, gyerunk tovabb jatszani :) Kellemes napot, estet kivanok mindannyiotoknak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (27418)
    2014-08-19  23:37
  9. 2014. augusztus 19. 23:3727418.
    Boldog névnapot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  10. 2014. augusztus 5. 01:1227417.
    Szia!
    Majd csak 13-a után tudok irni, mert a gyerekek leszívták az összes gigabytot és csak éjfél után van internet. Sötétben tapogatom a betüket.
    előzmény:
    rozalindaa (27416)
    2014-07-31  10:23
  11. 2014. július 31. 10:2327416.
    Sziasztok!
    Hahóóóóóóóóóóóóóóóóó
    Mindenki szabadságon?
    Lassan leszokunk az nlc-ről. Egyszerübb a lájkolás a fb-on.
    Elkaptam valami vírusfélét, nagyon nem fáj a torkom, de folyamatosan hőemelkedésem és lázam van. Ma, holnap táppénzes napot szavaztam meg magamnak. Max. annyit csinálok, hogy vacsorát főzök, nehogy  Azuram éhen haljon :-)
    Járok fizikoterápiára, de nem érzem a javulást a vállamban. A gyógytorna mintha hatásosabb lenne, alaposan kifárasztanak. 
    Jövőhéten Bp. unokázok néhány napot :-)
    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  12. 2014. július 16. 11:2627415.
    Sziasztok! 
    Az idei nyár már csak ilyen, hol meg lehet sültni, vagy bőrig lázunk. Mindennap kapunk egy jó adag égi áldást.
    Megjártuk Siófokot, volt jó időnk is az eső csak egy nap esett. Fürdeni nem mindig tudtunk, de csináltunk programot, különben iszonyúan tudnak unatkozni. Voltunk ugrálni, játszóházban, Plázában mozizni.
    Holnaptól ujra én vagyok a bébicsősz. Szombaton jönnek a fiamék is a legkisebbel. Nagyon kíváncsi vagyok már rá.
    A hónap végén talán Azurammal is el tudunk menni kettesben Siófokra. Nekünk nem számít az idő, fő hogy pihenni tudjunk. Valahogy mostanában mindketten nagyon fáradékonyak vagyunk.
    Kikészit ez a párás idő is. Miért nem lehet már normáli nyár ? 
    Vali én idén hanyagolom a befőzést. Van még tavalyról rengeteg lekvár, igy csak néhányüveggel rakok el. Szilvát tegnap hozta haza Azuram, egy tálnyi van, amit szép lassan felfalok :-) Lehethogy jó, hgoy igy alakult a konyhabútorod, nekem mindig tele van a 12 személyes mosogatógépem annyit pacsálok.
    Ili már kétszer eltörtem a kisujjam. Megtaláltam az útpadkát biciklizés közben és az asztal lába nekem is útban volt :-) Úgy is néz már ki, görbe és pufi :-) Szerintem felesleges ezért történnek vele a balesetek :-) 
    Ha sikerül benézek, de időnként nem találom meg a fórumunkat ...
    előzmény:
    coryk (27413)
    2014-07-15  16:29
  13. 2014. július 15. 16:3427414.
    Szia Andi!
    Nem olvastam vissza és most látom, hogy írtál nekünk. Szuper ügyes a fiad, meg lesz ennek az eredménye. Örülök, hogy a nagy fiad is váltott, láttam a munkáját nagyon szép.
    Pusz most Cataflánért megyek, mert a zsibbadás elmúlt. Érezzétek jól magatokat.
    előzmény:
    ANDREA* (27412)
    2014-07-12  07:18
  14. 2014. július 15. 16:2927413.
    Sziasztok!
    Jövök ám majd, de olyan szinten el vagyok havazva, hogy na. Szigeten eddig csak a konnektorok müködtek, a lámpa nem. Olvasni tudtam a gépen meg kattintgatni, de írni nem. Petukám tegnap megérkezett a balatoni táborból. Mellékesen a déliben ellopták a pénztárcáját miközben velem volt. Szerencsére kevés pénz volt benne. Tamit ma éjjel hozzák a szülők. Mosok vasalok, pakolok, fogorvoshoz járok. Petumnak ma a fogorvosnál sikerült telehánynia a wc-t.
     Itthon folytatta. Most alszik. A szigeten még folyik a munka, de azért már elfogadhatóbb. Talán pénteken lesz a leutazás. Szpmbaton meg visszük a kutyákat. Sajnos nem sikerült Tányát levinnem ismerkedni. Majd meglátjuk mi lesz.
    A konyha bútorom is kész, persze azért akadt egy kis probléma. A fiókos szekrény pont eltakarja  mosogató kifolyóját, mert a szerelő kollega nem akarta meghallani, hogy 45 cm-es lesz a mosogatógép 9 terítékes. Erre ki találtam, hogy kiveszem onnan a fiókost, vágatok rá munkalapból tetjét és az különálló lesz. Rendeltem helyette 40 cm-es fiókos szekrényt és 12 terítékes lesz a mosogató.
    Szóval mindig akad megoldanivaló. Csütörtökön kihúzták a fogam és utána mentünk a szigetre, mire odaértünk, zuhogott az eső és fújt a szél. Én legszívesebben visszafordultam volna. A párom ledobott egy wiskyt aztán belehúzott az evezővel és szerencsésen átértünk. Miért is lett volna nálunk a csónakmotor. Hazajövetelünk tiszteletére, szintén esett az eső, de addigra már esőkabátban és csónakmotorral jöttünk át.
    Közben tettem el 20 kg barackból lekvárt és 9 kg céklát, amit már a saját szigeti kertemben szedtem.( a céklát)
    Na lejárt a mosogép megyek teregetni és a vasalót is elkapom egy fordulóra.
    Pusz mindenkinek igyekszem többet jönni.

    előzmény:
    ANDREA* (27412)
    2014-07-12  07:18
  15. 2014. július 12. 07:1827412.
    Szerbusztok pipikek!

    Olvaslak am benneteket idonkent es mindig eldontom, hogy majd irok, aztan persze jon valami mas es elmarad.
    A facebook-on latom a fotokat es csak amulok, hogy nonek az unokak.

    Most vegre igazan van idom irni. Itt ulok az Ilinel, es hallatlan nagy nyugalom van bennem. Nem azon jar az eszem, hogy holnap hogyan rendezzem a csaladom ugyes-bajos dolgait. Most igazan pihenek.
    Aprilis vegen voltam Mo-on 2 hetig, de szusszanasnyi idom sem volt. Nagyon jol ereztem magam, Csodalatos 2 het volt nekem is es anyunak is. Remek programokat szerveztem. Vittem egy kis eletet az anyu megszokott, kisse egyhangu eletebe, es ez orommel toltott el.
    Eljott az az ido, amikor igazan konnyen kezelem ot. Tudjatok regen ez nehezen ment. Talan vegre elfogadja, hogy felnottem. Persze epp ideje, mert mar felszaz evvel a hatam mogott igazan sok elettapasztalattal rendelkezem, sot azt is mondhatom, hogy tobbel, mint o.

    Kepzeljetek 12 ev utan, vegre van egy olyan nyaram amikor egy bo honapig szabadsagon vagyok. Mivel mind a 3 gyermek anyukaja tanar, es egy idoben mennek szabira, igy nekem is sikerul talan vegre utolernem magam.

    Egyedul jottem az Ilihez, es ugye H elment Isivel Szerbiaba, igy csak 3-an vagyunk. Anna persze eli az eletet, es most a baratnojenel van. Mi pedig jokat beszelgetunk. A jo Isten ugy rakta az asztalt, hogy Ili alaposan belerugjon, es egy hetig nem dolgozik :)

    Orommel olvasom, hogy nem feledkeztetek meg rolam. Latom, hogy emlegettek idonkent :) Jol esik am!

    David vegre szakitott a baratnojevel, tobb mint 7 ev utan. Most kemenyen dolgozik, latjatok a munkait. Vegtelenul jo dolgos fiu.
    Van uj baratno is az eleteben, aki egeszen mas, mint az elozo. Okos, muvelt lanyka, es velem nagyon kedves. A hetvegen egyutt voltunk Gabor kajak versenyen az USA-ban. Ez volt az elso nemzetkozi versenye. Most o meg fiatalabb a tobbieknel, es nehez dolga van, mert mindenki jo kajakos. Igazan fontos szamara a kajak egyes, amelyben ugye csak onmagara szamithat.
    Most ebben a szamban csak a 7. lett :( Nagyon szomoru volt, mert sokkal tobb volt benne. Siman dobogos lehett volna, de egy rossz szervezes miatt, faradtan allt a rajthoz.

    Egy fiu a 18 even aluliak korosztalyaban leserult, es nem indult, igy o nem csak a sajat korosztalyaban versenyzett, hanem ezt a fiut is helyettesitette.

    12:48-kor volt kajak-2-esben versenye a 18 ev alattiak korosztalyaban es miutan bert a celba, maris atult a kajak egyesbe es indult a rajthoz, mert 12:56-kor indult a sajat korosztalyaban a 16 evelattiakban.

    Gondolhatjatok miet erzett. Minden izma es csontja fajt es igy lehetetlen volt a dobogora kerules. Nagyon szomoru volt, elkeseredett. Laja persze duhongott en meg csak szomorkodtam a kameram mogott.

    Erre a versenyre, erre a szamra keszult hetek ota, es elvettek tole az ujabb sikerelmenyt.  Sajnos mi szulok, annak ellenere, hogy minden egyes versenyert fizetunk, meg igy sem szolhatunk bele, nem biralhatjuk felul az edzo donteset. Nekik csak a plusz pontok szamitottak, es nem figyeltek e gyermek lelkere.

    Valoszinu, hogy ez az ev ilyen lesz, mert az a serult fiu meg hetekig nem tud versenyezni, es Gabor a legjobb a fiatalabbak kozott, tehat ot fogjak mindig bedobni.

    Holnap is versenye lesz. Majd este beszelek vele telefonon.


    előzmény:
    azott (27411)
    2014-07-08  08:35
  16. 2014. július 8. 08:3527411.
    Hello szepsegeim, nem tudom eldonteni hogy tetszik-e az uj oldal vagy sem, engem emlekeztet a tiz evvel ezelotti kinezetere.  Mar lelkiismeret furdalasom volt hogy nem irok :) Juditkam, nagyon orulok hogy Anyukad meggyogyult, biztosan nagy ko esett le a valladrol, Rozsam, a tieden meg rajta van, ugye? En megprobalnam kibalanszirozni, nezd meg melyik oldal gyengebb es melyik az erosebb a gerincedhez viszonyitva, a gyengebbiket erositsd meg nem kell hozza semmifele hokusz pokusz, a megfigyeles es egy gondolat eleg, a bal vallad a fajos? Kerdezted hogy nalunk elofordulhat-e az olyan allapot a korhazban, nem mondom hogy nem, da en a masik oldalat ismerem es tapasztaltam. Mondjuk a helyi korhazban nem jartunk, de akkoris....  Atyaeg..... anyukanak a szeken aludni.... szegeny Villo, nagyon sajnalom hogy ilyen konyortelen korulmenyeken kell atmennie....  Bizom benne Rozsam, hogy gyors es sikeres lesz a kezeles. Minden jot kivanok nekik.
    Vali, a lanyok egyre szebbek :) Lattam hogy a kicsike igyekszik behozni azt a par ev lemaradast, gondolom legjobban szeretne o is hipp hopp tinedzser lenni es mindent ugy csinalni ahogy Petra teszi :)
    Kepzeljetek, Halaszom elutazott Iszivel , hazamentek latogatoba :) Angyalkaim nekem is elinteztek egy par szabadnapot, ma alighanem  eltortem a labam ujjat, holnap megyek rontgenre, namost nemhogy tusarkut nem birok huzni hanem meg cipot sem :) Tetszik kulonben hogy nem kell rohangalnom, ez   meger egy kis santikalast :) Bemeszeltem a plafonokat a lakasban, Vali, mit mondjak, inspiraltal ;) De most letettem a meszelot oszt ugy all minden ahogy. Varom Andit de nem jon , gondoltam, felkinalom neki a meszelot.... lehet hogy akkor majd o is belerug az asztalba ugyhogy ulunk es kavezgatunk :)
    Nyaralunk :) Kellemes nyaralast kivanok nektek is, csok a homlokotokra az Operenciasontulrol
    előzmény:
    rozalindaa (27410)
    2014-07-04  17:58
  17. 2014. július 4. 17:5827410.
    Sziasztok Lányok!
    Mindenki nyaral?
    Judit jó hír, hogy anyukádon segítettek és egy lelkiismeretes orvoshoz került. Sajnos én mostanában mindig bele futok egy negatív egészségügyi ellátásba. A vállam két hónap után sem javult, kiírtak kezelést, de várnom kell 1 hónapot a kezdéssel. Addigra talán rendbe is jövök. 



    Flóránál elkezdték a hemangióma kezelését. Talán apad egy kicsit. A Heim Pál Kórházba kellett bemenni 3 napra, a gyógyszer beállítása mitt. Áldatlan állapotok uralkodnak. Nem lehetett fürdetni a csecsemőket, csak egy egyszerű csap volt a szobábam 6 személyes kórterem, az anyukák csak a széken aludhatnak. 
    Végül Flóra babakocsiban aludt Villővel a folyosón. Szerencsére a második nap felszabadult egy baba-mama kórterem, igy tudtak kivenni  és ott nyugodt  éjszakájuk volt. 



    Ili nálatok ilyen ugye nem fordulhat elő?


    Igen, irány Siófok, holnap reggel indulunk Visszük az unokákat, majd délután csatlakoznak a szülők is. A fiuk hétfőn hazajönnek, de mi maradunk, ők majd pénteken megint jönnek. Valószínű fürdeni nem nagyon tudunk még,  de holnaptól már kánikulát ígérnek. reméljük hamar felmelegszik a víz. Valahogy le kell kötni a törpöket. Nagyon tudnak ám unatkozni :-)))


    A legkisebb királylány még nem jön a Balatonra, majd inkább ide Bajára jönnek 1 hétre. Kényelmesebb, tágasabb és mindent készítettem neki. :-)


    Vali hogy áll a kisház? Még dolgoztok, vagy már pihentek is? Láttam a lányok élvezik a tavat. Idén elmarad a befőzés? 
    Sárgabarack idén nem lesz sok, majd ha hazajöttünk talán valamennyit tudok el rakni. Kevés termett, de azok viszont jó nagyok lettek. A későbbi fajtából csinálok lekvárt. Van még bőven tavalyi is. 


    Kellemes hétvégét nektek. Pihenjetek. Ili küldök meleget hozzátok. Láttam Andi fotoit a fb-on, hogy még nincs igazán nyárias idő. Szép lett a grillező részük, amit Dávid csinált. Csak az idő nem látszott nagyon "grillezősnek"








    előzmény:
    juditb. (27409)
    2014-06-29  06:45
  18. 2014. június 29. 06:4527409.
    Szervusztok Pipikék!


    Hú, de megújult az nlc, háát ...


    Rózsám irány Siófok! Jó pihenést és feltöltődést Neked. Belaktátok a lakást? Ne csodálkozz, hogy kimerült vagy, mozgalmas, izgalmas volt a félévetek. Hogy van a legkisebb? Túl vannak a kórházon? 


    Az utóbbi két hónap nagyon mozgalmas volt nálunk is. Anyu hetekig kórházban volt, túlságosan sokáig és nagy adagban szedett egy gyógyszert, aztán pedig kapott egy tüdőgyulladást. szinte alig tudott lábra állni. Hála Istennek és egy nagyon lelkiismeretes, gondos orvosnak megerősödött, évek óta nem volt ilyen jó állapotban sem fizikailag sem lelkileg. Csak bízom benne, hogy kitart ez az állapot még jóideig.  Most ért véget a két hetes táboroztatásunk is. Piszkosul megéreztem, hogy nem vagyok már 30, sem 40, ijesztően elfáradtam,még szerencse, hogy nagyon élveztem az együttlétet a gyerekekkel.  Holnaptól viszont hurrá szabi!!  Megyünk majd 3 napra Esztergomba és én megyek két napra Szegedre a gyerekekhez. A többi meg, ahogy alakul. 




    Valikám mekkorát nőttek a lányok, láttam a menő csajokat a fb-on :-)  legyen sok örömötök a nyári lakban!


    Ili, hogy vannak a Pipik? 


  19. 2014. június 20. 16:1327408.

    Sziasztok!


    Ahhhhh nem ismerem ki magam az új dízánon :-(


     


    Megéltem már párat, de ennél még arra se jöttem rá, hogy hol kell belépni. Gondoltam válaszolok Ilinek, amit csak belépéssel engedélyez, így sikerült.


    Meg kell hagyni szép nagy az oldal, látják az ilyen vaksik is mint én, :-) csak kissé áttekinthetetlen.


    Ili a frizuraváltás mindendig összefügg - állítólag - a nő életében egy másik változással. Nálam ez egyszer volt igaz. 


    A tornát a gyógytornász által betanított gyakorlatok szerint végzem, és abban a sorrendben. Mostanában kicsit lusta vagyok, sokat fáj mindkét csípőm ezért sikerül a mozgásról lebeszélnek magam. Érdekes, hogy még is átalakul a testem. Lejött rólam 3 kg, főleg csípő és comb részen. Alig akartam hinni a mérlegnek, lassan a régi verseny súlyomnál leszek. Mondjuk ez jó a csípőmnek, nem terhelem felesleges súlyokkal. Meg beszéltem magammal Rózsa, Rózsa .....sokszor elmondtam ám :-) :-) pihenned kell! Délelőtt intézem az ügyeimet, főzök, és délután pihenek... mert megérdemlem. :-)


    Judit is valamikor azt mondta, hogy, ha ő egyszer nyugdíjas lesz minden délután lepihen. Igaza van!


    Vali beköszöntött a nyár? Jó kis tavatok van! Unokák egész nyáron nálatok lesznek? Házikó kész? veteményest leszüretelted?


    Nálunk is elkezdődött a szünet, jelenleg a másik nagyinál vannak. A Pesti kisunokámék úgy volt, hogy a jövő héten jönnek, de hétfőn kell nekik befeküdni néhány napra a kórházba. Kivizsgálják és megkezdik a gyógyszeres kezelést. 


    Írtak a fiamék egy görög profnak is, aki javasolta a gyógyszeres kezelést. Megbeszélték az itteni orvosukkal aki ugyan azt a terápiát javasolja. 


    Igy valószínű én utazom, ők majd később jönnek, vagy ha összejön mindannyian Siófokon találkozunk. 


     


    Judit adj életjelt! Mi van veletek és a gyerekekkkel?


     


    Kellemes hétvégét, strandidőt 


     


     

    előzmény:
    azott (27407)
    2014-06-08  05:49
  20. 2014. június 8. 05:4927407.

    Rozsam, ez igy nem nagyon igaz hogy el vagyok havazva hanem en pl. lusta vagyok csak ti finoman fogalmaztok, azt persze szeretem olvasni amit ti irtok. Az elobb jottem haza a munkabol, ugy nezen, befejeztem a csondes parancsolgatast amire utasitottatok a multkor; egyre nagyobb a szam es forditott aranyban van a turokepessegemmel; gyokereben kigyomlalom az esedekes komplikaciokat :) Meg csak a nyelvezetemen kell finomitani , az eddigi igyekezetem  nem eleg :).Uj frizuram is van am, valamelyik nap az inverzios asztalon logtam es egyszer csak eszembejutott hogy jobb lesz ha felkelek oszt levagom a hajamat es igy is lett :)

    Vali , fogadjatok reszvetemet,  nem konnyu a gyereknek... sem.... sajnos.

    Mostmar tudom hogy teged hogy lehet legkonnyebben munkaba allitani, kicsit tokolodunk korulotted es te mindent megcsinalsz :) Az agyasok is nagyon jol neznek ki, micsoda otlet ez a magas kert!

    Rozsam, en mar regota nem vasarolok tusarku cipoket, idonkent becsuszik egy-egy amikor belembujik az ordog, jol is erzem magam benne de rovid ideig, egyszeruen elfeledkezem roluk.... nem szeretek vezetni bennuk, balba sem jarok eleget.... az eletvitelem olyan tusarku nelkulive valt , eszre sem vettem. Mondd mar, fizioterapeutaval tornazol, Roz? Amikor tornazol.... nem mindegy am hogy melyik izmokat mozditja az ember, gyur-e vagy rehabilital.... A harmonia majd helyreall Rozsam, ne harcolj nagyon es ne minosits amikor eszreveszed hogy rosszul vagy, fogalmazz magadnak finoman ott  benn a fejedben :)  Merthogy a sajat gondolatainkat erezzuk. Valassz egy szep szot es mondogasd magadban egy percig , rogton megvaltozik az erzesed. Pl. mondogasd hogy Rozsa, Rozsa, Rozsa... :)Vagy enekelj. Lehet hogy igyelsore hulyen hangzik, de ez az egyetlen modja hogy mi magunk megvaltoztassuk a rezgesszamunkat, bentrol kifele.

    előzmény:
    rozalindaa (27406)
    2014-06-07  16:13
  21. 2014. június 7. 16:1327406.

    Sziasztok!

    Látom mindenki el van "havazva", csak az időjárás nem. Ili fújok nektek legalább 6-8 fokot, mert nekem ez most sok.

    Vali nagyon haladtok. Pikk pakk elkészült a házatok. Mi még mindig felújítunk, valahogy késik a "végre minden kész,  pihenünk" felkiáltás. 

    Egy hétig voltam a fiaméknál unokázni. Gyorsan elmúlt a hét. Azuram utánam jött és a múlt hétvégén kirándultunk Eger és környékére. Rövid volt a két nap..... Ili valahogy nekem esett szét most a belső harmóniám. Feszült és ingerült vagyok. Legjobb lenne valahova elmenni egyedül, senki, ne szóljon hozzám egy darabig. Talán most jön ki rajtam a fáradság.

     

    Királylányunk aranyos, már 4 hónapot betöltötte. Hemangióma még növekszik, állítólag 6 hónapos koráig. Bizakodunk. Hétfőn újra megyek, hogy a menyem ne legyen egyedül.  A fiam 2 hetente repül ki Svájcba, és ez projekt eltart a nyár végéig. Most ingázok, de a hónap végén ők jönnek egy hétre.

    Ma az itthoni unokákat vállaltam el, örülök, hogy itt alszanak. Lakodalmasok, valószínű estére alaposan elfáradnak.  Kornél elballagott az óvodából,  iskolás fiunk lesz :-)

     

    Jó volna már Siófokra is eljutni, de nem nagyon látom, hogy mikor tudunk menni. Családi nyaralást szeretnénk, unokákkal együtt.  Hévízre is beadtunk a kérelmünket, talán az lenne az igazi pihenés, gyógyulás. 

    Nagyon nem jó a csípőm, sokat fáj, tornázni sincs kedvem. A magassarkú cipőimet megkapta a lányom. Nagyon örült neki, főleg, hogy az anyja ilyen cipőmániás :-) szerencse, hogy egyforma méretű a lábunk.  

    Bele törődtem, hogy annak a korszaknak vége. 

    Ennyit mára, pihenek egy kicsit, 8-ra megyek és  átveszem az unokákat.  

    Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek.  

    előzmény:
    coryk (27405)
    2014-06-02  17:55
  22. 2014. június 2. 17:5527405.

    Sziasztok!

    El vagyok havazva. A telken is meg a munkahelyen is. 

    Olyan szotyogva haladnak a munkák, hogy az elmúlt hétvégén berágtam és fogtam magam az egyik kollégámmal  és lementem a szigetre és másfél nap alatt kifestettem a házat belülről.

    A konyharész bodza színű lett ami olyan sötétebb tejes kávé szín inkább. A nappali és a hálónk libapimpó színű, ami egy kellemes világos sárga.

    Az uncsik szobája sötét barackvirág színű.

    Vasárnap pedig a párommal lementünk és a gyerekszobát leraktuk laminált padlóval. Ma már egy szakember folytatja a többit.

    Megy a tökölés én pedig azt nem bírom. 

    Megrendeltem a konyhabútort, egyszerűt cseresznye színben.

    Múlt héten még kutat fúrtak, mert a meglevő alig adott vizet.

    A munkahelyen két kolléga elment, át kellett szervezni a dolgokat.

    A fogammal még mindig szarakodok.  Implantátum lesz belőle, ahogyan most áll.

    Lányomék 10-én jönnek haza, vejem édesanyjának a temetésére.

    Nem unatkozom.

    Pusz mindenkinek. 

    előzmény:
    juditb. (27404)
    2014-05-19  08:23
  23. 2014. május 19. 08:2327404.

    Köszönöm Ili!

     

    Még elolvasom párszor és megpróbálom az én helyzetemre valahogy ráilleszteni, ami rávaló. Most mandula.

     

    előzmény:
    azott (27403)
    2014-05-16  23:53
  24. 2014. május 16. 23:5327403.

    Az nagyon munkas, Judit, ebben egyetertunk! :) Nekem is nemreg volt egy hasonlo hullamvolgyem a munkan, egyre nehezebb lett, mert a kollegaim sokat morogtak, elegedetlenek, en is ereztem nehezet a a sajat boromon, de meg mindig a halalkodas allapotaban maradtam es megfogadtam hogy mert nem egyezik a nezopntunk; en mar ettol nehezebbeket is dolgoztam es meg mindig itt vagyok. Aztan amikor a pasas direkt a kepembe allt es megkerdezte mit gondolok, megmondtam neki kerek perec hogy nem fogok osztozni veluk mert engem ez az allaspont fizikailag gyengit. Barmennyire is egyutterzek, van egy fordulopont ahol valasztanom kell, vagy elkeptelenedek en is veluk egyutt, vagy megtartom azt a belso harmoniat ami kemenyen osszpontositja az eromet.Es ez nem szol senki ellen, hanem csakis onmagamert. Nem tudom ezek a kategoriak mennyire egyeztethetoek ossze. De figyeltem ezt a fickot mert nem eppen baratkoztunk, de jol ismerjuk egymast es szoktunk egyutt gondolkodni es mar egy ideje csodalkoztam, hogy miert pont ez a legerosebb ferfi akarja csokkenteni a lecet, en peldaul szalmaszalnak nezek ki mellette es megis megcsinalom a dolgom hala Istennek es meg orulok is neki. Ezek utan persze levalasztottak a csoportbol de nem bantam mert akkor mar , amikor uton voltam, biztosan tudtam hogy jol tettem. Direkt jol esett megszabadulni a nyosztetestol. Mara mar visszadolgoztam magam , egy kicsit tobb erobevetessel segitek idonkent az agrolszakadtaknak;) nem tudom biztosan hogy magamutogatasbol-e vagy tanitasi szandekkal, ezt nem tisztaztam mert csak  most jutott eszembe minositeni ahogy irom :)De az egesz sztorit csak illusztracionak szantam Judit, mert  kozben megertettem egy nagyon fontos momentumot. Nem a halalkodas a kulcs. Tudom hogy a jelenkori problema megoldo  irodalom ezt nyomja de a halaadas  rezgesi minosege gyenge akkor amikor krizishelyzetben vagyunk. Az arra jo, hogy fenntartsuk a mar meglevo allapotot. Amire inkabb szuksegunk van ilyenkor az a nagyrabecsules. A megbecsules. Ez az a tudatallapot, ami meg fog nyugtatni es el fog latni elegendo erovel;nem faradsz ki annyira es  kulonbsegeket tudsz majd tenni akozott hogy mi a jo szamodra es mi nem. Probald csak ki a kettot egymas utan. Meg fogod erezni hogy mennyivel erosebb strukturat nyersz a nagyrabecsules tudatallapotaban mint a halaeban.

    Az ember persze mindig visszazokken vagy kizokken vagy csak zotyog de akkoris; nem art egy par dolgot tudni magunk megnyugtatasa erdekeben.

    Szoval ne gyozkodd magad mert az borzasztoan faraszto.En be szoktam magamnak vallani hogy ez egy nagy szaras, vegem.Visszahozom magamba amit megteremtettem. Rendszerint a kinlodast szoktuk ujrateremteni, mert ilyen paradigmaban nevelkedtunk hogy az elet szenvedes, a munka kinlodas, stb.Sajnos eddig meg en sem tudtam masszivan valtoztani rajta. De a felismeresuk es visszafogadasuk nagyon megnyugtato erzes. Ezzel egyutt  eljon a beke es a megkonnyebbules erzete. Nem birod elteveszteni. Az elfogadas boritja ossze a hullamokat es nullazza le a toltest. Ez az allapot a feltetlen szeretet foldi megtestesulese, nincs ra jobb szo, ez nem a legjobb kifejezes, felre is  van ertelmezve ezerrel.

    Okostojas befejezte az elmelete szetszorasat. Csillagpor :)

    előzmény:
    juditb. (27402)
    2014-05-16  12:53
  25. 2014. május 16. 12:5327402.

    Az a baj Ili, ha az ember hosszú távon rákényszerül, hogy olyan hangulatban dolgozzon, amit nem szeret, az nagyon munkás:-)

     

    Mert hiába győzködöm magam arról,  milyen szerencsés vagyok, mert van munkahelyem, milyen szerencsés vagyok, mert jó munkakörülmények között, elfogadható fizetésért dolgozhatok, ha mindezek ellenére nem érzem jól magam a bőrömben, csak pillanatokra esetleg.  Tudom, nekem kell változtatnom a gondolataimon, mert váltani manapság nem lehet. 

    De nem adom fel :-) 

Címlap

top