Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. 2013. december 15. 06:5927326.

    Jó reggelt Pipikék!

     

    Rózsám úgy olvastam, hogy pihenésképp daráltad a mákod:-)

     

     Isten éltesse Esztert

     

    Nekünk mindegy mennyi idősek, aggódunk értük, rájuk szólunk, ha vékonyan öltöznek, vagy ha nem esznek rendesen, nem igaz?

    A szívünk közepében vannak, amíg csak lélegzünk.

     

    Mikorra tervezitek a költözést?

     

    Mi is ünnepeltünk, Gergő 8-án töltötte be a 30-at. Mindenki itt volt, van egy új családtagunk is, Gergőékhez érkezett egy kicsi kutyu, most őt is hozzák amikor jönnek :-)

    Lili sütött sajttortát, isteni volt :-)

     

    Valikám gondolom volt nagy örömködés, hogy itt voltak a lányok! Biztos nekik is hiányzik a közös készülődés. Még szerencse, hogy elérhető távolságban vannak, ma már hipp-hopp megszervezhető minden.

     

    Ili ne szokj le a kávé melletti gondolatokról :-) Jól jönnek azok nekünk. 

     

    Tetszik nekem Anna pitvarlója  :-)

     

    Olyan rohanásban voltunk az utóbbi hetekben, hogy ez már nem esett jól.

     

    1-én indult az Adventi vásárunk, nagyon sokat dolgoztunk vele, de most már szépen megy minden a maga útján, kicsit fellélegeztünk. 

    Szabadtéren van, 15 faházzal, amiben mindenféle jóságot árulnak. 

    Jó móka és munka, még sosem vettem részt ilyenben.  A nyelvünk persze lóg, de legalább nemhiába.

    A múlt pénteken olyat láttam, amilyet még soha, repültek a sátrak. Úgy kapta fel a szél és vágta oda a tér közepére, mintha egy db papírzsebkendő lenne. Nagyon ijesztő volt, előtte fél órával még ovisok ültek azon a helyen és nézték a Mikulás bácsit. El is fújta a délutáni programokat, meg a szombatit is. Így aztán lett egy pihenőnapunk 

     

    Ma is megyek, remélem nem fagy belém a szusz. 

     

    Amikor van pár szabad óra igyekszem én is készülődni. A menüt már kitaláltam, tegnap jól be is vásároltunk,  Gergő hozott minket haza kocsival:-)

    A végére úgyis összeáll minden. Ami fontos, hogy minden gyerek velünk lesz:-)  A közlekedési helyzet miatt én is szurkolok, mert a nagyfiamék is autóval jönnek, de reméjük nem lesz gond.

     

    Andi, egy bekukk?

     

    Szép napot, hetet mindenkinek! Csók a homlokotokra!

     

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  2. 2013. december 10. 11:2527325.

    Sziasztok!

    Pihenésként jövök.

    Ledaráltam 3 zacskó mákot + vagy 6 kg marhahús fő a fazékban. Pörkölt lesz, Azuram tart a barátainak évzárót. Ez csak az egyik rész a másikon sokkal többen lesznek, de szerencsére ott nem én leszek a szakács. Max.a szokásos közel 100 db fánkot sütöm meg :-)

    Vali helyesek a lányok. Mi még nem sütöttünk mézest, de talán a hétvégén összegyúrok egy adaggal és ha jönnek közösen kiszúrjuk és sütjük. Tavaly is nagy élmény volt.

    Pöttyök nálunk is voltak, azt hittük bárányhimlő de végül valami más lehetetett. Még a doktornő se tudta megállapítani mitől van. Lényeg, hogy elmúlt 1 nap alatt.

    Fiamék is szépítgetik a kertjüket, de ez a fránya idő mindig beleszól. Ami most nem lesz kész, majd tavaszra.

     

    Ili sajnos nem lakunk olyan szép helyen mint ti, megnézem ám hol laktok a maps-al  

    Ez a lakás viszonylag forgalmas út melletti, de az szólt mellette, hogy magasföldszint van garázs és belváros. Mondjuk jobb volna egy park mellett, de szerencsére a nappali és a háló az udvar felé van, ami nagyon szépen karbantartott. Az ablakokat már kicseréltük, tökéletesen zárnak, zaj is kivül marad. 

    Majd dokumentálom az állapotokat, ilyen az alaprajz -------------->>>>> 

     

    Délután végre eljutok fodrászhoz. Nem szeretem amikor a nyakamba lóg.

    Este kikapcsolódás, színházba megyünk :-)) 

    előzmény:
    coryk (27324)
    2013-12-09  19:56
  3. 2013. december 9. 19:5627324.
    Itt vannak a leányzók.
    előzmény:
    coryk (27323)
    2013-12-09  19:35
  4. 2013. december 9. 19:3527323.

    Sziasztok!

    Itt voltak a lányomék a múlt héten a gyerekekkel. Volt zsivaly bőven. Nekem még nincsenek meg az ajándékok, majd talán a héten. Bent is nagyon el vagyok foglalva és hideg meg lelassít. Az adventi naptárra a lányom is azt hitte, hogy én csináltam, mikor felvilágosítottam, hogy vettem, hát ő is csodálkozott. Nincs ilyenhez szokva. Nem tudom, hogy a feladatok szaporodtak vagy én lassultam le, de nem tudom magam utolérni. Rózsám sok boldogságot a lányodnak. Öregszenek a gyerekek.

    Tervezzük a nyaralót, kandalló is lesz benne. Párom Vett 9 gyümölcsfát (beletettem a bolhát a fülébe, hogy régi hagyományos gyümölcsfákat vegyen) El is ment Kecskemétre érte, de majdnem betett az időjárás, mert olyan pocsék idő volt, hogy már úgy nézett ki, hogy nem tudja elültetni. Szombati nap aztán megkegyelmezett neki. Nem volt orkánszerű szél.

    Tehát ez kipipálva.

    Karácsonyra még nem tudom mi lesz. Lehet, hogy csak én megyek ki a lányomékhoz.

    Azt tudom már, hogy beigliből sokat kell sütnöm.

    Az uncsikkal sütöttünk csokis pöfeteget és mézes kalácsot.

    Petra volt a régi osztályába, vitt mézes kalácsot nekik és szombati nap pedig beült egész napra.

    A kicsi az még egy ördög fióka, de imádom. Jön megy aztán kapok egy puszit, hol a kezemre, hol az oldalamra. Nagy rafko a csaj.

    Petuval megbeszéltük, hogy megpróbálja, hogy egy hétig nem szövegel vissza a szülőknek, mert csak a szájával van baj.

    A kinti iskolában csak dicséreteket kap.

    A gyerekek választhattak karácsonyi verset és ő a leghosszabbat válsztotta. (megtapsolták a gyerekek) Míg itthon voltak verset tanultunk én kérdeztem ki. Persze egy szót sem értettem belőle, az a poén, hogy ők se, mert stájer szójárásban volt és szótárban nem található a legtöbb szó.

    Most egy kis kalácsot sütök az éhezőknek.

    Tami pöttyökkel jött haza, kihívtuk a doktor nénit. Valami virusos akármi volt. Szerencsére pöttyökön kívül semmi más nem volt. Mire hazamentek el is múlt. Majd teszek fel képet. 

    előzmény:
    azott (27322)
    2013-12-09  15:24
  5. 2013. december 9. 15:2427322.

    Igenam, eletvedok vagyunk, szervezkedhetnenk is mar ha akarnank :)

    Jo reggelt Rozsam, olvastam reggel hogy a gyenge nok sirnak, az erosek vasarolnak

    Meg azt is hallottam a napokban a szomszedomtol hogy ha van extra penzed, agyat vegyel vagy cipot mert vagy az egyikben vagy, vagy a masikban :)

    Ugyanez a szomszed az elobb kopogtatott be negy meleg muffinnal, most sult ki; ferfi letere jobban teljesit mint pl. en ;)

    Ugyano a mult heten Bogottaban jart, az aranymuzeumban, hat ez a sztori meg teljesen elvarazsolt, a  negy emelet oarany , de szeretnem en is latni :)

    Gratulalok Eszternek, Eszterhez :) Kivanom hogy boldogsagban, egeszsegben, oromben teljen az eletetek mindannyiatoknak

    Jol megaszondtam

    Jajjj de izgalmas Roz, majd muti nekem a lakast valahogy :) Biztosan szep lesz :)

    Nekunk is sokaig Lego fenyonk volt, meg mindig megvan es eloleptettem rent-a- karacsonyfa-va :) Kolcson szoktam adni a lakoknak akiknek nincsen, diszestul-mindenestul :)

    A Mikulas .... nem panaszkodhatunk, kezd beuszni az itteni gyerekek tudatalattijaba , kolcson kenyer visszajar :) Beallitott a Loren es kivant boldog magyar karacsonyt vagy mit..... ovatosan fejezte ki magat, mert nem volt biztos benne hogy pontosan mit is szoktunk december elejen unnepelni :) De a gyerekek az ajandekozassl kapcsolatos unnepeket rendszerint megjegyzik, kortol fuggetlenul :)

    Csatlakozom Rozsahoz, Judit, Vali, remelem jol vagytok

    előzmény:
    rozalindaa (27321)
    2013-12-09  13:03
  6. 2013. december 9. 13:0327321.

    Sziasztok!

    Ili nem tudtál megelőzni, nekem már évek óta megvan :-) Tudod olyan, mint  a Lego, csak össze kell dugdosni :-))))

    Tudom nem az igazi, hiányzik is a jó kis fenyő illat. Pótolom mindenféle gyertyával.

    Kabát meg van. Mintha az időjárás felelős megérezte volna hogy ki kell próbálni, azért volt az a viharos szél az elmúlt héten :-)

    Mikulás nálunk is járt. Csoki volt bőven, csak nem sikerült meglátni a mikulást mikor csempészte a cipőbe J Éppen bébi csősz voltam velük. Izabella köhögött, nem ment 2 napig oviba, inkább velem maradt. Nagyon szuperül el voltunk. Sokkal jobb mint a dolgozóban. Nem is értem, hogy itthon miért röpül olyan gyorsan az idő....

    Eszterem ma betöltötte a 35-dik évét, pedig nekem még mindig csak kislányom.

     

    Teljes gőzzel szervezem a karácsonyt. Olyan jó lesz minden nap jön valaki, vagy mindenki Ajándékok becsomagolva, eldugva. 

    Kicsit az időtől félek, nehogy havazzon, vagy jeges legyen az út. Fiamékat féltem,  az autópályát csak takarítják rendesen. Bár nálunk az országban 2 cm hó leeesik, megáll az élet, minden illetékes csak magyarázkodik. Mintha nem az a természetes, hogy decemberben már havazhat is!

     

    Továbbra is folyik a felújítás. Azt hittem tele vagyok ötletekkel, de valahogy elakadtam. Már írtam Diáék topikjába is hátha tudnak segíteni dönteni.

    Bézsre gondoltam a járólapokat és esetleg egy kis barnával a fürdőszobában. Konyhát is minimál stílusúra szeretném. Minél egyszerűbb legyen a takarítás. Hiába no,  öregszem ....

    Judit, Vali egy kis bekukk.

    Ilivel mi éltetjük a topikot  

     

     

    előzmény:
    azott (27320)
    2013-12-07  15:03
  7. 2013. december 7. 15:0327320.

    Rozsam, en a kellekek kozul a karacsonyfat biztositottam be, mar a mult heten :) Tudom, tudom, korai, de en igy szeretem, tavaly is meg tavaly elott is megvettem amint meglattam hogy megerkeztek :) Betuszkoltam a kis automba es  most itt van a teraszon az idei is; igy is ugy is ki vannak mar vagva regota, jobb ha nalam all mint a boltban, nemigaz?

    Angyalka itt bologat a hatam mogott hogy igaz, igaz :)

    Na mi lett a kapucnis kabattal, Roz, megvan mar? Igaz hogy nem irtam le, de gondoltam; tokeletesen egyetertettem a gondolatmeneteddel, kell az a kapucni az embernek, mi van akkor ha hirtelen elkezd fujni a szel, esni az eso, ho, jeg, istennyila,.... legyen mar keznel valami hatekony eszkoz, vedopajzs a teli idojaras kellemetlensegei ellen :) Tudom, nem kell teged kulonosebben gyozkodni, csak mutatom hogy mennyire egyetertek minden jo kis befekteteseddel ;). Mellesleg az is eszembejutott hogy nincs jo vagy rossz kozott nagy  kulonbseg, a magyarazat viszi el a velemenyunket az egyik vagy masik iranyba. Na jo, itthagyom a temat, reggelenkent, az elso kavem mellett  mindig rengeteg otletem tamad es mindent meg tudok magyarazni kivansag szerint :)

    Jott a Mikulas am, nektek is hozott csokit? Hogy alltok a csokival ujabban?

    Nalunk ilyenkor az tortenik hogy a Pipi pajtasara talal Anna fiujaban,  aki total elfelejti hogy hany eves { 19 :)) es egyenloen izgatottak.Az iden ugy alakult hogy elfelejtette hozni a csizmajat es ennek ugyebar egyenes kovetkezmenyei vannak ----> nem kap csokit . Szovalszepen itthagyta a csizmajat, majd  beult a nagy truckjaba es zokniban hajtott haza. Termeszetesen innen kezdve minden a legnagyobb rendben zajlott,  elnyerte a melto ajandekot, Mikulas gondoskodik a jo gyerekekrol

    Rozsam,  ugy orulok hogy valaszthattal  es donthettel a munkahelyet illetoen. En  nagyrabecsulom azokat a helyzeteket, amikor  megfordulhatok es elsetalhatok olyan helyekrol ahol nem erzem jol magam.Ettol nagyobb kenyelmet el sem tudok kepzelni.

    Hurra szombat van, szabadszombat nekem is, az utobbi idoben ritkasag szamba ment

    , majdnem elfelejtettem hogy milyen erzes :)

    Az ujszulottnek minden vicc uj :)

    Kellemes hetveget kivanok! :)

    előzmény:
    rozalindaa (27319)
    2013-11-28  17:08
  8. 2013. november 28. 17:0827319.

    Helló Lányok!

    Egyre jobban állok a karácsonyi bevásárlással. Már csak egy ajándék hiányzik.

    Mit gondoltok magamat is meglepjem valamivel  Szeretem időnként magamat is meglepni. Beérném én is valami naggyal :-) Kinéztem már egy dzsekit, kapucnival. Jó volna mert nem szeretem a sapkát, a kalap meg csak kabáthoz illik.  Adunk a flancnak :-) 

     

    Valiiii na neeeeeehogymáááá gyári adventi naptárst vettél :-)))))

    Ha idáig fajult a dolog akkor biztos nagyon el vagy havazva. Csak pislogtam mindig, hogy mi minden szépeket alkottál. Nálunk marad a Lidl-s. 

     

    A felújítással haladunk,  kész az ablakcsere, redőnnyel tokkal-vonóval :-)) Jó lett. 

     

    A krimi folytatódott, illetve ma be is fejeződött. Kollégával összeszedtük a személyes holminkat. Főnökünk is jelen volt és a ....... cég képviselője. Kolléganő judás-pénzként megkapta az állást. Megkérdezték, hogy akarok a esetleg vele tovább dolgozni, de nemet mondtam. Vannak gerincesek és gerinctelenek ......... Annyi azért kiderült, hogy a kolléganő nem biztos, hogy végleg marad. 

    Én valahogy megkönnyebültem, annyira, hogy meghívtam magam egy franciakrémesre :-)

     

    Holnap előszedem az karácsonyi kellékeket.  

     

    előzmény:
    azott (27318)
    2013-11-28  01:42
  9. 2013. november 28. 01:4227318.

    En is ellenek a maci szerepben, Vali, ha nem ordibalna ram idonkent a kedvenc eletem hogy mars kifele! De nalunk nincs meg igazi hideg es ezt nagyon meltanyolom :) Tegnapra hovihart josoltak es azt mondtak, eloszor Andi nyakaba zudul, mire  felhivtam hogy kikerdezgessem, de azt mondta hogy nala meg zold a fu es ne legyek ideges, szoval nem vagyok :)

    De csuszkal az autom neha, ma hallottam Halaszt hogy beszelgetett a mechanikusaval hogy fel kellene szerelni a teligumikat mert ez az en konnyu kis autom ugy csuszik mint a szanko, meg maa....... ilyeneket mondani rola :)

    Vali, biztosan szep adventi naptart vettel, nehogyma' idegesitsd magad, egyszer sutsz, maskor nem.... nezz csak ram es rogton meg fogsz vigasztalodni ;)

    Nalunk unnep volt, a Madelein 19 eves lett es nagyon komolyra veszi a szabalyt hogy o mostmar ihat, mindenfele alkoholt kiprobalt hirtelen, jobb tudni ugyebar hogy mit szeret az ember :) Es mostmar tancolni is elmehet a barba, mert Annaek mar nyar ota jarnak neha tancolni, neki meg nem volt szabad! Ugyhogy Anna vett is neki szep ruhat ajandekba az elso kimenore :) Ja persze es a szulinapi vacsorara palacsintat kert..... latszik  rajta hogy reszben nalunk nevelkedett, nem? :)

    Judit, nekem is az volt a bajom az utolso- pillanatig -vasarlassal, hogy  nem volt idom szepen konnyeden rahangolodni az unnepre, csak kapkodtam. Annanak megvettuk az ajandekot, extra csizmat, az arat ne is kerdezzetek mert igyekszem felejteni ;), most dekoraciokent hasznalja, mindig maga melle rakja ahogy megy szobarol szobara. Kijelentette hogy mar nem kicsik hogy tiz ajandekot bontogassanak, ok nagyon boldogok az egy naggyal. A Pipi csak bologatott vele osszhangban, nagyon akart o is ebben hinni, de latszott rajta hogy nemigen megy neki... :) Tiz nagy lenne a legeslegjobb, gondolom en :)

    Rozsam, jo am az ha az ember konyit egy par nyelvhez :) Egyetertek a lanyoddal :)

    Majd folytasd am a krimi meset, erdekel hogy mi sul ki belole a vegen....

    Judit jo az a cetli

    En olyan sokszor elfelejtkezem az allasfoglalasaimrol , pedig tetszenek ;) Jobb lenne nekem is cetlizni amig minden egyes darabja be nem megy a verkeringesembe :) A te cetlid tartalma mar ott van,  nagyon kozombos tudok lenni az emberekkel kapcsolatban, sot, azt gondolom, hogy altalaban veve jok, csak bizonyos helyzetek kiforditjak oket; akkor viszont naggyon nehez bennuk megtalalni az en vallasomat Direkt keresnie kell annak akinek kedve van hozza . Meg ideje . Meg joszandeka, turelme, kitartasa, etc.....

    Plussz ki akar Buddha lenni, nemigaz?

    Jobb ma egy  kozombosites  , mint holnap egy tuzog

    előzmény:
    coryk (27317)
    2013-11-25  19:00
  10. 2013. november 25. 19:0027317.

    Sziasztok!

    Bocsánat el vagyok havazva. Jógára sem tudok járni, mert mindig közbe jön valami. Ma pl. páromat hordtam a fogorvoshoz. Megkínozták szegényt.

    Bizonyíték képpen, hogy mennyire nincs időm, ma az unokáknak kész adventi naptárt vettem az Aldiban. dec. 3-án jönnek haza és nincs időm, hogy készítsek nekik valamit. Maximum a belevalókat, pedig volt ötletem. Azottom sütni sem sütögetek nagyon. Tegnap kész leveles tésztából csináltam túrós táskát. Nincs is hangulatom rá.  Majd gyúrok rá.

     

    Rózsám unokák jól érzik magukat. Petrusom kimondottan élvezi. Az iskolában nem padokban ülnek, hanem körben ülik a tanárnőt. Abszolut barátságos a légkör.

     

    Kutyokkal is rendszeresen tanulunk, egyre büszkébb leszek rájuk. Nekem még hozzá kell szoknom ehhez a hideghez. Macit játszanék legszívesebben. 

    előzmény:
    rozalindaa (27316)
    2013-11-25  11:26
  11. 2013. november 25. 11:2627316.

    Sziasztok!

    Judit ez nagyon jó gondolat Eszembe véstem!

    Hogy van a párod?

    Nekem most rengeteg időm lesz irogatni :-)

    Úgy fogom fel, hogy végre nyugodtan készülődhetek a karácsonyra. Mindig mindenki karácsony előtt akart szabira menni.

     

    Lányom máris lecsapott rám :-) nyelvtanfolyamra jár. Hétfőn és szerdán nekem kell a gyerekekért menni az oviba. Velem lesznek míg haza nem érnek. Belevágott egy német alapfokú tanfolyamra, aminek nem igazán látom értelmét. Inkább az angolt és az oroszt kellene tökéletesíteni, mert ezekből már meg van a középfokúja. 

    Fiaméknál nagy a babavárás. Készül a királylány szobája:-)

     

    Vali, év végére  összejöttek a feladatok? 

    Unokák, hogy vannak az új környezetben?

     

    Ili, nálunk is elkezdődött a havazás.  Igaz mégcsak óvatosan szállíngóznak a pihék, de nekem nem tetszik. Útálok havas időben autózni, sőt gyalogolni se, pedig igazi terepjárós csizmám is van :-) 

    Babban,  mit látok  

     

    előzmény:
    juditb. (27315)
    2013-11-25  07:45
  12. 2013. november 25. 07:4527315.

    Szervusztok Pipikék!

     

     

    Ma kicsit később mehetek. Visszaolvasgattam, amit máskor is meg-megteszek, csak írogatni nem volt időm. Mert vagy sokat vagy semmit!

    Rózsám elképesztő mi nem bújik elő néha az emberekből! Csak kerekedik a szemem Nekem is időnként. Találtam is rá magamnak egy jó kis gondolatot:

    "Ne panaszkodj! Ne minősítsd a másik viselkedését, legyen az Ő problémája, ha nem helyénvaló, amit tesz. Összpontosíts a feladatokra, amit a lehető legpontosabban végezz el, de ne hagyd őket a lelkedre telepedni!"

    Ezt hordozom a szemüvegtokomban! Már elő sem kell vennem, csak eszembe jut és jobban érzem magam tőle. 

     

    Hogy van a kismenyed? Hamarosan lesz dolgod bőven megint, méghozzá örömteli!

     

    Valikám nagyon el vagy havazva? Jövő héttől sajnos én is ki-kihagyom a jógát, kezdődik egy 3 hetes rendezvénysorozat. Nagyon várom az ünnepeket, de hogy hogy fogok készülődni, az rejtély. Se tehetség, se idő De majd megideológizálom valahogy addig!

     

    Ili  nekem még soha nem sikerült előre vásárolnom. Minden évben ugyanaz a nóta, de azért a végére mindig kialakul.

    A legjobban attól tartok, hogy nem lesz időm az ünnepre hangolódni, pedig azt nagyon szeretem:-) 

     

    Andikám hogy vagytok? Szorgoskodsz? Mutathatnál egy-két szépséges munkát, hadd gyönyörködjünk!

     

    Szép hetet kívánok!

  13. 2013. november 22. 15:4027314.

    Haha, ugy kell nekik

    a hipp hopp gyogyulas sem semmi, szinte csoda vagy nem? :)

    neked

    talald fel magad :)

    nezzel a babba, az esetleg biztosabban megmutatja a helyzetet

     

    Nalunk is olyan az ido mint nalatok

    most beszelek Andival, o is majdnem alszik :)

    En mar tulvagyok a napi feladatomon, fankot sutottunk az iskolaba, jegyert a valtozatossag kedveert, kepzeld, a franciatanar ot szazalek osztalyzat emelest  igert egy kis harapnivaloert

    Ehes tanar

    A Pipinek meg nem kell ketszer mondani persze, olyan mint Vali, sutni-fozni mindig modoros szerinte.... hajnalban is

    Hatkor keltunk... vagy hanykor.... meg ejszaka volt....

    előzmény:
    rozalindaa (27313)
    2013-11-22  15:09
  14. 2013. november 22. 15:0927313.

    Volt ám izgalom ....

    Tovább sodródtak az események. A feljelentő kolléganőt visszavették és ő irányitja az üzletet  A feljelentés-bejelentés egyértelműen kiderült, hogy tőle származik. 

    Furcsa mód hipp hopp meg is gyógyult.

     

    Szép kis fordulat, de a céget sem értem, hogy tud ilyen embert alkalmazni.

    Én biztos nem bíznék benne a  helyükben ...... meg egyébként sem. 

     

    Nem tudjuk még hogyan tovább, majd hétfőn bemegyünk a személyes holmiainkért. Főnökünk még további tárgyalásokat folytat. Szorítok neki, megérdemli. 

    Érdekes visszaállt a régi rendszer, úgy néz ki mégis lesz  folytatása az üzletnek. Fura is lenne, ha ebből a városból kivonulna, már presztizsből is. 

    Elfoglaltságom van bőven, csak győzzem beosztani az időmet. :-)

     

    Nyakunkon a köd, eső brrrr ...... nem szeretem idő 

    előzmény:
    azott (27312)
    2013-11-21  17:10
  15. 2013. november 21. 17:1027312.

    Wooooww..... es vau

    Elfogtak, mi?

    Jo kis buli lehetett,  egy kis izgalom az unalmas hetfo delutanra

    Rozsam, ne aggodj, a fonokod elobb magara fog talalni mint a kis hulye aki feljelentette, nem hiaba volt o a fonok a liba meg a....liba :) Az ellenorok sem hulyek,  mi atmentunk egy parszor ezen az ijesztgetos jatekon amikor nekunk volt uzletunk es jo volt, minden alkalommal srofolodtunk egyet, aztan mar eleg feszesek lettunk es jo lett a tartasunk :)

    Szoval.... biztos vagy benne hogy nem csak egy krimi film forgatasan vettel reszt?? ;)

    Ahogy latom, a te terveidbe siman beleilleszkedett ez az alkalom; lehet masra osszpontositani, hurra!

    Roz, a megfelelo karacsonyi ajandek keszletet  csakis folyamatos vasarlasi turakkal lehet elnyerni, erre mar rajottem :) Es bar szeretek vasarolni, ilyen kenyszeres formaban azert nem igazan a zsanerem, nekem tenyleg jobb idoben elkezdenem hogy egy kicsit inspiralt legyek es ne a kenyszer hajtson. Csak az idom, ugyebar.... mindig ezzel van bajom....  de most eldontottem, hogy az utolso heten csak csomagolgatnom kell az ajandekokat, addigra meglesz mind!

    Maris ideges vagyok, a gondolattol :)

    előzmény:
    rozalindaa (27311)
    2013-11-20  12:01
  16. 2013. november 20. 12:0127311.

    Sziasztok!

     

    Már én sem értettem, de hétfőn délután minden kitisztult :-(((

    Úgy volt hogy átalakulunk, de december 31-ig marad ez a cég utána átvesz egy másik aki ugyan ezt csinálja. A mi üzletünk frencheis (nem tudom, hogy jól irtam) amit vissza akart adni az eddigi tulaj.

     

    Hétfőn a ......  cég ellenőrzési emberei meglepték az összes üzletet és elvitték a készletet. Mi épen zárva voltunk, technikai okok miatt igy az ellenőrök reggel nem jutottak be, csak délután 2-től. 

    Este 8 után végeztünk, mire mindent átvettek. végig 2 kamera vett mindent, 4 kopasz biztonsági őr volt jelen,  talpig fekete öltönben + 8 egyéb ellenőrök stb....se ki se be. Hoztak kaját, italt, - teljes ellátás volt. Úgy éreztem magam, mintha egy olasz maffia filmben szerepelnék  

    Végűl az 5 üzletből 3-at biztosan visszavesznek, de a miénket és egy másikat megszüntetik. Persze ez nem a végleges verzió, lehethogy december végéig még változik.

     

    Valószínű a kolléganőnk akit kényszer szabadságra küldött a főnök, feljelentett minket.  Sajnos nagyon intrikus természetű. Kaptunk is ilyen visszajelzést amikor ide került, de ennek ellenére felvették.

    Sajnálom a tulajdonost, nagyon korrekt, rendes ember, mindig vigyázott, hogy minden szabályszerű legyen. Ili neked is rendes főnököd van, ilyen mentalitásu a miénk is  

     

    Nekem ezzel befejeződött a pályafutásom a cégnél. Nekem nem probléma, mert van elég házi feladatom :-)  csak a kollégámat sajnálom 3 gyereke van. Azért nem féltem, talpraesett gyerek! Jó volt vele dolgozni.

    Elég zűrös és mozgalmas időszakot éltünk meg, most itthon legalább utol érem magam a háztartási munkákkal. Hétvégén itt alszanak az unokák, a mesterek teljes erőbedobással dolgoznak. Jövőhéten kedden, szerdán lesz ablakcsere. Szóval haladunk, már nem csak rombolunk, hanem építünk is :-))

     

    Nekünk is kellene már egy jó kis parti, legalább megmozgatnám a csipőm és  Azuramnak se ártana egy ki kolo :-) 

    Ha belegondolok, tényleg nyakunkon a karácsony. Elkezdtem a vásárlást, de nagyon nehéz kitalálni kinek mit. 

    Azuramnak kipurcant az órája, így egy ötletem már van :-)))

    Délután elmegyünk sétálni, nálunk ma 15 fok és napos idő van   

    előzmény:
    azott (27310)
    2013-11-17  13:12
  17. 2013. november 17. 13:1227310.

    Hello lanyok, Rozsam, nem ertem, nem ertem..... most bezartok vagy atalakultok? Egy korszak minenkeppen lezarul szamotokra, annyit megkaparintottam.... :) Remelem jok lesznek a korulmenyek szamodra. Ebben a teli hidegben ;D.... Bar nalunk meg istenes az ido, elnyertem a melto dijazasomat, majdnem minden nap napos es ho egy szal sincs, bar Halaszom mar fenyeget a teli gumikkal, mondogatja hogy fel kellene rakni oket az automra

    Kepzeljetek, tulvagyunk az elso karacsonyi partin, pentek este megultuk, olyan korainak tartottam hogy a keszulodesi lazam elmaradt, de ettol fuggetlenul jo volt, mindig jol erezzuk magunkat a vegen, jo kis tarsasag ez a mi menedzsmentunk,  mas korulmenyek kozott akar baratok is lehetnenk ;) A tulaj fia nemsokara bekoltozik ide hozzam, mondtam is neki hogy pont ez hianyzott hogy egy fonok mozogjon itt korulottem :) Azt mondta hogy  mar kozolte a fiaval hogy ha valami baja van akkor nekem szoljon es ne neki mert nem akarja hogy kemkedjen itten :)

    A parti pedig ugy alakult ahogy szokott is :), ahol egy mareknyi ember van a mieink kozul, ott mar nem kell felni, jo kezekben vannak ami a hangulatot illeti, a vege fele mar a flamengo tancosno is kolot tancolt :)

    Tegnap aztan Torontoban voltunk, mint minden szombaton, a Pipit szoktuk vinni foglalkozasra, ma dolgozom, jo ez a ket munkahely, nem kell nekem kitalalni dolgokat hogy ne unjam a munkamat, a valtozatossag adott  :)

    Kellemes vasarnap delutant kivanok nektek, remelem mindannyian jol vagytok es nem faztok :)

    előzmény:
    rozalindaa (27309)
    2013-11-11  14:02
  18. 2013. november 11. 14:0227309.

    Hello Lányok!

     

    Sehol senki?

     

    Túl a rémisztő halloweeni időszakon, már csak a boldog karácsonyra készülődünk. :-)

    Dolgozok ezerrel, a kolléganőm úgy látszik végleg lemondott a munkáról. Nem tudom, hogy fogjuk megoldani a decembert,  nem szeretnék folyamatosan dolgozni. Még jó, hogy már kissé lazán vesszük, hiszen januártól új tulajdonos és minden új lesz.... ha lesz..... 

     

    A lakással haladunk, szétbombázás után már kezdődnek a helyreállítási munkák. Kezdjük a felszerelési tárgyakat beszerezni, tervezgetek :-)Ez a legjobb időszak. A beköltözést jövőre tervezzük. 

    Vali nem baj, ha csak alap van, így a ti igényetek szerint épül. Ezt mondtam a megvásárolt lakásunkra is, mert így nem sajnáljuk, hogy csontig szét kell szedni. Legalább a mi ízlésünk kívánságom :-)) szerint készül.

    Mára elvesztettük a szép őszi időnket, ma először vettem fel csizmát.  

    Nagyon hétfő van, valamiért nem jönnek az ügyfelek, pedig nekik is nekünk is jobb lenne. A helyi újságban folyamatosan hirdetünk, hogy bezárunk, de valahogy még sem özönlenek el minket.

    Mi is sajnálnánk ha elvesznének a tárgyaik. December 31-ig van türelmi időnk. Utána aki bújt aki nem vége...

     

     

     

     

    előzmény:
    azott (27308)
    2013-11-01  17:15
  19. 2013. november 1. 17:1527308.

    Ja igen es minden jot kivanok, ezt elfelejtettem leirni

    Es meg:az iden  nem mentem a halloweeni kormenetre :) Megusztam Csinaltunk egy kis atmoszferat itthon, hoztuk-vittuk a gyerekeket, asszisztaltunk de csak pianoban ;) legjobban tetszett igy es mindenki boldog volt, a gyerekek a sajat tarsasagukkal, mi meg egy jo kis filmet neztunk, igaz hogy - ugyeleteskent- reszletekben, de jo volt. Nekem legjobban a sajat dekoraciom tetszett :D A toklampas melle odaraktam az antik poharaimat,  fekete tapados papirbol madarakat vagtam ki es azt ragasztottam rajuk, gyonnnyoruek lettek! :)

    előzmény:
    juditb. (27304)
    2013-10-28  16:22
  20. 2013. november 1. 17:0627307.

    Hello lanyok, az ejjel irtam egy miset aztan kulonbozo dolgok tortentek, Annanak majdnem odacsaptam, a hatam mogott, a teraszrol ugrott be Halloween ejszakajan,  megallt bennem az uto, ilyent az ember nem csinal az anyjaval ;)Aztan alighogy osszeszedtem magam, kiment a biztositek es sotetbe borult a vilagom, mindig kimegy kulonben, tul sok melegitot kapcsolok be amikor ramjon a hakni :)

    Szoval elmentem aludni

    Vali de jo, megvan a sziget, nem hiaba mantraztunk :) Veletek sosem unatkozik az ember, hol felujitunk, hol epitkezunk, hol koltozkodunk, en vagyok itt a legstabilabb, nem mozdulok ;)  elinteztem egyszer es  nagy lepesben, eleg is volt mondhatom :) 

    Vali, az 'ido' egy csodalatos szo, majdnem mindent megold ha rafogjuk a dolgokra hogy majd idovel helyrejonnek,   hosszu ut a beilleszkedes, vegig kell jarni, barcsak lehetne repulni ilyenkor;  ugyesek es batrak a gyerekeitek, mar az tiszteletre melto hogy meg mertek lepni a kivandorlast.

    Rozsam, te is eleg hetmerfoldes lepeseket teszel a csipodtol fuggetlenul :D  Alakul az uj lakasotok?  Azzal az ismeros holggyel menjel vasarolni ezutan, akivel a kabatot cserelted;  ezt nevezem jo kis befektetesnek :DDD

    Juditkam, nagyon megertem amit mondasz, az en eletrol alkotott elkepzeleseim is teljesen megvaltoztak amikor szebesultem a veszhelyzettel, mintha az embernek egy csettintesre helyre kerulne az agya, kitisztulna a feje...... neha meg kicsit hullen is erzem magam amikor oda sem figyelek bizonyos emberekre vagy tortenesekre amik vagy akik nem utik meg a fontossagi mercet szamomra,  ugy erzem mintha tul laza lennek, de hat ez van; elfordult az erdeklodesem mas iranyba es igy erzem jol magam, barmennyire is furcsanak hangzik. Nem banom cipelni a nagy kovet ami a hatamra esett, sot mara mar nem is erzem tul neheznek. Bar attol meg sulya van; idonkent osszenyomja a gerincemet  , de mara mar azt is megtanultam kiegyenesiteni ;)A panikot meg ugy orvosoljad ahogy mondom, egyenesitsd ki a gerincoszlopodat, tedd helyre a csigolyakat, kulonosen a hat felso reszen; a stressz teljesen megvaltoztatja az ember tartasat es abbol sok kara szarmazik a gerincoszlopnak es a kozponti idegrenszernek. Andi is meg en is igy  mulasztjuk el a panikrohamokat mara mar, megert egy kis figyelmet.

    előzmény:
    coryk (27306)
    2013-10-31  18:56
  21. 2013. október 31. 18:5627306.

    Sziasztok Lányok!

    El vagyok havazva. Hurrá a szigeti telek meg van, csak sajnos olyant tudtunk venni amin ház nincs csak az alap. Most éppen nagy tervezésben vagyunk. Nem is bánom, mert így legalább olyan lesz amilyent mi szeretnénk. Párom évtizedes álma valósult meg, mindig vízpartra vágyott. Jógáról is lemaradtam egy párszor. Minden hétvégén a szigetre járunk. Most éppen a bátyámékat segítettük hazaköltözni, mert ők kora tavasztól késő őszig a szigeten élnek.

    A gyerekek jól vannak, nem minden úgy sikerül ahogyan szeretnék, de majd csak kialakulnak a dolgok.

    Bent is sok a munka, most is szemináriumot szervezünk 80 embernek, akiket el kell látnunk elemózsiával is. Nem unatkozom alig tudom magam utolérni, inkább csak futok magam után.

    Rózsám megint lesz nagy öröm. Izgultok biztos.

    Komolyan azt hittem egy kis lazítás lesz, de nem, minden szaporodik.

    Kenyeret is már ritkán sütök, igaz a fiúk most nem is nagyon fogyasztanak pékárut. Párom több mint 10 kg-ot fogyott mióta este elhagyta a kenyeret.

    A kutyákkal is hetente kétszer oktatóval tanulunk, már eljutottunk odáig, hogy hosszú pórázon összekötve bandukolunk és hívásra (ha nem is vágtában), de hozzám jönnek. Sőt Rozsdi aki előbb jön.

    Juditnak is nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen.

    Azottom nálunk még szép az idő és nagyon szeretném, hogy maradjon is, mert még többször le kell mennünk a szigetre.

    Rózsám a rizslisztre majd keresek neked felhasználható módot.

    Időnként írd ide, hogy Vali rizsliszt, mert az agyam mint a szita. Komolyan időnként megijedek, hogy mennyire feledékeny vagyok. 

    Hát Te is jól be lettél most osztva, munka, felújítás egyszerre, hát én tudom, mi az. Nálunk is így mentek a dolgok. A munkások kérdeztek valamiről én válaszoltam, erre azt mondták, hogy a férje nem ezt mondta. Na akkor várjanak, majd egyeztetek. Szóval volt káosz is.

    Tavasszal nálunk is kezdődik. Gerendaházat szeretnénk a szigetre, passzívház kivitelbe.

    Remélem a tél elég lesz, hogy megszervezzük.

    Na csók mindenkinek megyek összeállítom a menüt a hadseregnek. 

    előzmény:
    rozalindaa (27305)
    2013-10-30  11:11
  22. 2013. október 30. 11:1127305.

    Sziasztok!

    Mindig csak a munka és a munka..... 

    Judit jól teszed, hogy nem stresszelsz  

    Az elmúlt időszakban én is kicsit stresszeltem. A kolléganőm bedobta a törölközőt, úgy döntött, hogy nem szabira hanem táppénzre megy. Véleményünk szerint már vissza se akar jönni. Most folyamatosan dolgozom, ahogy  törvényileg lehet. Valahogy ki kell húzni december végéig. Nyakunkra ültettek egy ellenőrt brrr ..... folyik a huzavona a tulajdonosok között. A mostani tulajdonos nagyon rendes nem akarom cserben hagyni, ha már a kolléganőm azt tette.

     

    A csípőm is fáj, nem lett igazán jó a műtét. Érzem a lábamon a 2 cm különbséget, megfájdul a derekam.  Természetesen jobb volna, ha most otthon lennék, elég rendesen belehúztunk a rombolásba, bontásba.  Még jó, hogy 1-2 órára ha kell le tudok innen lépni. 

     

    Idén már nem valószínű, hogy Pestre jutok, de jövőre biztosan rendszeresen megyek. Szeretném kivenni ott is a nagymamaságból részemet. :-)

    KLatátot visszaraktam, majd kivettem és elcseréltem :-)

    Egy ismerősömmel egyforma kabátunk van, ő kihízta én meg kifogytam belőle :-)))) Cseréltünk, mindketten elégedettek vagyunk :-) 

     

    Ili, ha csak sűrítésre haszbnálható a rizsliszt, akkor életem végéig sűríthetek, sőt még a szomszédoknak is jut :-) 

     

    Vali ? Mi újság a családdal? Gyerekek  beileszkedtek az új  iskolába?

     

    előzmény:
    juditb. (27304)
    2013-10-28  16:22
  23. 2013. október 28. 16:2227304.

    Szervusztok Pipikék!

     

    Egy tortúrán túl vagyunk, de sajnos nem hozta a várt eredményt. Most egy speciális ct következik valamikor decemberben, utána gondolom január környékén újabb műtét:-(. Azért szerencsére kedveskedős nincs rosszul, jár dolgozni és hála Istennek nincsenek problémák.

    Sok a munka, de kopp-kopp-kopp (remélem nem kiabálom el), valahogy megváltozott a hozzáállásom. Nem stresszelek annyit semmin, csinálom és kész és igyekszem az érdekes, jó oldalát levenni az egésznek. Valószínűleg a pánikszerű félelmem az oka, ami a legutóbbi beavatkozást megelőzte. Teljesen átértékeltem a dolgaimat és nagyon, nagyon bízom benne, hogy előbb-utóbb megnyugtatóan és szerencsésen túl leszünk a műtéten is.

     

     

    Rózsám jó egészséget a kismenyednek és a kis pocaklakónak.

    Olyan rég nem jártam erre, lemaradtam a lakásvásárlásról, csak a szándékra emlékszem.  Jó környéket választottatok, és biztos nem kell majd annyit lépcsőznöd sem. Ha jössz Bp-re, kalkulálj be egy talit Valival és velem, jó lenne kicsit beszélgetni. Ma jóga nap, találkozom Valival. 

     

    Ili jó szórakozást, Te is mész, vagy csak a csapatot készíted?  Mindenkinek más a hobbija. Kinek a szalvéta, kinek a télikabát

     

    Andi gratulálok Gábornak, láttam az fb. az örömteli eseményt:-) 

     

     

    előzmény:
    azott (1)
    2003-06-28  01:13
  24. 2013. október 25. 05:4127303.

    Rozsam hozzank is jon a nyar csak elotte lesz egy kis tel is

    Ma reggel mar arra ebredtem hogy a szomszed kaparassza az autojat, na jol be.... tam, mondhatom, meg nincs meg a harom uj kabatom amivel evente bovitem a kollekciomat, masok kisestelyiket gyujtenek, tudom, tudom :D

    Ha munka van, hat munka van, jo munkat :) Remelem, sok oromet leltek az uj lakasban , sok sok gombot szereltessel be, Roz, meg taviranyitokat, a robotokhoz

    Nagyon szep neve van a kis kiralylanynak, tetszik :) Jol van az anyuka? Izgul?

    Juditkam, mizujs, hogy vagytok?

    Vali, most lattam a fotokat a lanykakrol

    Megvan mar a halloweeni kosztum, persze, mar regota :) Mondhatom hogy ez a legizgalmasabb unnepunk :) Es mekkora tokoket vettek Annaek, elmentek a tokmezore es onnan hoztak, nem am a boltbol, csiszolodunk allandoan..... remelem fel is cipelik oket a pincebol meg meg is faragjak, alighanem az iden fejszevel kell majd hozzaallni :)  Es mennyi tokos kalacs is lesz, majd tokot tokkel etetek a csaladdal, hadd szokjak :)

    Rozsam, nekem is volt rizslisztem, egy kicsi;  en sem tudtam hasznalni es megkerdeztem Andit, jol bevalaszolt, mondta hogy igenigen, nagyon hasznos, o surusiteni szokta vele a levest......

    de hogy te mit csinalsz majd a zsaknyi liszttel, arra en is kivancsi vagyok

    Egy szo mint szaz: Kave???? :)

    hoztam nektek reggelre

    ebreszto

    Rise & Shine

    előzmény:
    rozalindaa (27302)
    2013-10-22  11:43
  25. 2013. október 22. 11:4327302.

    Sziasztok!

    Kabátot vissza rakhatjátok a szekrénybe. Holnapra nyár lesz :-)

     

    Nyugdijas időszakomnak most lényleg lőttek. A cégnél tulajdonos váltás lesz, a kolléganőm kicsit kikészült, el ment 10 nap szabira, pedig annyi mindent terveztem, őszi szünet is lesz az óviban ....

     

    Azuram úgy döntött, hogy idén most és rögtön nekikezdünk a felújításnak. Semmi laca-faca, szét van verve már a lakás. Nekem is ki kellene a részem venni, legalább is a mesterekkel való ügyintézésben. Ez most munkaidő utánra szorul ezért teljesen el vagyok időben veszve. Jó is hogy holnap munkaszüneti nap lesz. 

     

    Ili az unokák már járnak piacra, csoportosan óvódából. Vásárolni nagyon szeretnek velem jönni, de előtte mindig megbeszéljük, hogy csak azt vásároljuk ami a listán van. Azért egy-egy csoki becsuszik plusszban :-)

    Készülődtök a Halloweenre ? Jelmezek megvannak?

     

    Judit túl vagytok az újabb tortúrán ?

    A  mostani lakásunkhoz közel van amit vettünk kb. 200 m-re a Szt. Antal utcában. 8 lakásos társasház, jó mert nem tömegszállás. Zömmel nyugdijasok lakják. 

    Királylányunk - Flóra :-)  - februárban érkezik :-))) Szeretnék akkor Pesten lenni, segíteni nekik.  

     

    Vali kaptam egy zsák rizslisztet.  Mire használjam? Keverjem a másikkal?

    Nézegettem neten recepteket, de még tanácstalan vagyok. 

    Legyetek jók, további szép napot mindenkinek  

     

    Folytatom  a dolgozós munkát ..... 

    előzmény:
    azott (27301)
    2013-10-05  16:08

Címlap

top