Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő baba után v. előtt

Torolt_felhasznalo_706863
Torolt_felhasznalo_706863
Létrehozva: 2004. október 12. 13:35
Sziasztok!

A párom nagyon szeretne már egy kisbabát. Mostanában én is gyakran ábrándozom erről, de azt gondoltam, csak az esküvő után jöhetne, hogy mégiscsak egy "rendes" családba érkezzen a jövevény. Lehet, hogy konzervatív vagyok, de nálam első az esküvő, második a baba. Kb. 2,5 hete volt az eljegyzésünk. :-) A páromnak nem jelent semmit az esküvő, szerinte csak egy darab papír az egész. Nem akarok sürgetni és elkapkodni semmit. Tudom, hogy sokan vállalják a babát úgy, hogy "csak" együtt élnek. Számomra a papír mégis egyfajta biztonságot ad. Tudom, hogy Ő az, akivel elképzelem az életemet, és ezt Ő is így gondolja. Nagy pocakkal meg nem igazán szeretnék az oltár elé állni...Amikor eljegyeztük egymást, akkor azt gondoltam 1, max. 2 évig járunk majd jegyben, aztán összeházasodunk, de most mégsem így fest a dolog. Ti hogyan gondolkodtok erről? :-) Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
  1. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. október 13. 08:5551.
    Egyébként időközben visszaolvastam a hsz-eket és gratulálok Neked! Csak nem tudom, nem rossz szájízű-e így egy kicsit ez a dolog, hogy "elvesz, ha nekem ez ennyire fontos".
    Persze, lehet, hogy én el lettem kényeztetve, mert nálam a pasik ragaszkodnak az esküvőhöz, de ez nekem kicsit olyan lenne, mint a "na jó, ha már terhes vagy, elveszlek".
    Rosszul látom? Remélem! :-))
    előzmény:
    *seashell* (48)
     
  2. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 13. 08:4850.
    Ez jó ötlet, de a párom kijelentette h menyasszonytánc biztos h nem lesz, mert ő nem azért vesz el, h mások pénztárcáját megkönnyítse, és neki ajándékra sincs szüksége, hiszen "mindenünk" megvan (legalábbis szerinte). :-))
    Ezen nem fogok vele vitatkozni, ha nem lesz, hát nem lesz. Viszont egy normális öltönyt sem akar venni magának, hanem azt mondta az lesz rajta, amit az érettségin viselt (kb. 12 éve).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. október 13. 08:3849.
    Szia!
    Ez attól függ, hogy tényleg MEKKORA az a felhajtás, amit szeretnél.
    Az én esküvőmön például az volt, hogy senkitől sem kértünk nászajándékot, hanem azt mondtuk, hogy aki amit szán, azt majd a menyasszonytáncba tegye be.
    Így nem kaptunk több egyforma és felesleges dolgot, viszont rengeteg visszajött a ráfordított pénzből, vagyis úgy spóroltunk, hogy mindenki jól járt. :-))
    előzmény:
    *seashell* (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 13. 08:3048.
    Jó reggelt mindenkinek!

    Jó hírem van: megoldódott a "problémám". :-))
    Ugyanis amikor tegnap hazamentem, Ő hozta elő a kérdést, és azzal indított h elvesz, ha nekem ez ennyire fontos. Tehát siker!! :-)) És még csak győzködnöm sem kellett. :-)
    Azonban amikor magára a szertartásra került a szó, ott megint elakadtunk. Neki nem kell semmi felhajtás, és nem értette h nekem miért kell smink, frizura, cipő, fehérnemű, valami új, régi, kölcsönkapott, kék, és a nászútra is minek költenénk még pluszba kétszázezret, amikor az esküvőre is elfog menni min. 300 E.

    Lehet, hogy én vagyok az önző, és mindig többet akarok, ahogy Hustia írta, de nekem a fent felsorolt dolgok mind az esküvőhöz tartoznak. Tudtok adni valami ötletet, hogyan lehetne olcsóbban kihozni mindezt? :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_989577
    Torolt_felhasznalo_989577
    2004. október 12. 17:2047.
    Szia! Kellemes delutant neked!
    En itthonrol netezem, es az elobb hazaert a parom, es elmondtam neki, hogy eppen forumozok. Megkerdeztem, hogy ugyan mifele sotet titkot rejteget, amivel engem akarna kimelni. Megeskudott ra, hogy nincs ilyen, es nagyon oszintenek tunt. Ezek szerint o csak egy nagyon zavart pasi. :-)
    előzmény:
    *seashell* (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 17:1246.
    Úgy látom mindenkinek lejárt a munkaideje. . . . :-))
    Akkor én is veszem a sátorfámat! :-))
    Viszlát holnap! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 16:5645.
    Szerintem olyan nincs, h valaki ne tudná az okát, miért nem akar még megházasodni. Tudja, csak nem meri elmondani, fél, nem akar megbántani. De ezt meg én nem értem, h egy kapcsolatban miért nem lehet ezt megbeszélni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989577 (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 16:5444.
    Szerintem egyéntől függ, h valaki 6 év után v. 2 év után gondolja úgy, hogy komolyabbra akarja fordítani az életét. A páromat pl. tavaly júliusban ismertem meg, és idén szeptemberben volt az eljegyzés. A minap kijelentette h február-márciusban már szeretné, ha babás lennék. Tehát azt bármikor bevállalná. De az esküvőről egy szót sem szólt. Szerintem a kettő viszont összetartozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239893 (41)
     
  9. Torolt_felhasznalo_989577
    Torolt_felhasznalo_989577
    2004. október 12. 16:4943.
    Az a baj, hogy a kornyezeteben mindenki ugy gondolkozik, hogy elobb jo sokaig egyutt kell elni, aztan johet a hazassag. Mi mar 7 eve ismerjuk egymast, harom eve egyutt elunk, ugy erzem, nem tartogatunk kulonosebb meglepetest egymas szamara. Tobb eskuvon is voltunk egyutt, abban is megegyeztunk, hogy a mienk miert lesz vagy nem lesz olyan, tehat vannak tervei, biztosan. De azt magyarazzatok meg nekem, hogy lehet, hogy egy ember nem tudja, miert nem akar most hazasodni? Azt hiszem, arra raereznek, ha hazudott volna, hogy ne kelljen megmondani az igazi indokot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239893 (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_989577
    Torolt_felhasznalo_989577
    2004. október 12. 16:4342.
    Nagyon boldog vagyok vele, az biztos, es ugy erzem, o is velem. A gond a kulonbozo neveltetesunkkel van, en azt gondolom, a dolgok vagy feketek, vagy feherek, velem kepzeli el az eltet, es akkor elvesz, vagy pedig nem, de akkor meg nem altat. Szerinte a szerelemnek meg az eskuvonek semmi koze nincs egymashoz.
    Eddig en is ugy gondoltam, hogy gyereket csak csaladba szulok, mert tartozom ennyi felelosseggel a gyermekem irant. Novemberben mar 27 eves leszek, es en is 30 eves korom korul szeretnek szulni, sot, jobb lenne meg elotte. Neki elmondtam, hogy milyen elveim vannak, de ahogy kozeledik a hatarido, felek, hogy nem leszek kepes betartani, nem tudom elhagyni, mert tulsagosan szeretem, es soha nem leszek igazan boldog, soha nem fogom magam elegge ertekesnek erezni. Emiatt nem vagyok biztos abban, hogy egyutt maradunk es nem vagyok nyugodt sem. Ezt igy elmondtam neki is, es nincs valasz. O a vilag legszeretobb es gondoskodobb pasija, de nem tudja, miert nem akar hazasodni. Jo lenne egy pszichologus, mert ezt nem erem fel esszel.
    előzmény:
    *seashell* (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_239893
    Torolt_felhasznalo_239893
    2004. október 12. 16:3341.
    Szia Misztik,

    Tény, hogy a férfiak sokkal jobban félnek a házasságtól és a köttötségektől mint a nők.

    Mi is 3 éve élünk együtt, 5 éve ismerjük egymást, és már 3 napja házasok is vagyunk. Az én férjem se egy könnyen nősülős fajta, mert ő azt mondta, hogy azt is simán el tudja képzelni, hogy házzasság nélkül élje le az ember az életét, akár gyerekkel is, mert nem a papír számít. Nos, én sem akartam gyorsan mindenáron férjhez menni, de én mindvégig hangoztattam, hogy egy esetben ragaszkdodom a házassághoz, ha jön a baba, én már mind férjes asszony szeretnék gyereekt szülni a férjemnek. Az évek során pedig annyiban változott a szemlélet, hogy tervezgettük, hogy 1 év múlva eküvő 2-3 év baba, én mindenképpen 30-on innen akartam szülni, ezzel ő is egyetértett. A baba viszont most kopogtatott, így megtartottuk az esküvőt.

    Korábban többször beszélgettünk róla, kinek mit jelent az esküvő, és abban mindketten egyetértettünk, hogy nem a papírról , annál sokkal többről. . . Én csak a gyerek miatt nem mentem volna férjhez, ha ez a megismerkedésünk után 2 hónappal történik, én nem vállaltam volna, azt hiszem. . . . Nem azért házasodtunk mert jött a baba, hanem azért házasodtunk most. . . .

    Manapság egyre gyakoribb, hogy akkor házasodnak össze a párok sok évi együttélés után, mert már babaát szeretnének, azért akkor, és azon okból. A kolleganőm lánya 6 évi együttélés után döntöttek úgy, hogy házasság, mert már babaát szeretnének.

    Bocs, ha terjengős voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989577 (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 16:2340.
    Szakítaniiiii???? Azért mert nem akar elvenni? Szerintem butaság lenne. . . . . Hiszen szeretitek egymást, nem? Nekem meg sem fordulna a fejemben a szakítás gondolata. Vannak pasik, akik nem tudnak dönteni, egyik pillanatban így, a másikban meg úgy. A Te "problémád" majdnem ugyanaz, mint az enyém. . .

    Az egyik ismerősöm 7 éve jár jegyben a lovagjával, nem élnek együtt, mindig a másiknál alszanak, hol itt, hol ott. Szerintem ez már egy kicsit sok. . . Én bizti kikészülnék. . . :-)) Valaki vagy el tudja dönteni egy pár év alatt, hogy Ő-e a másik fele, vagy 10 év után sem tudja. Csak ezt nem tudom mire várnak. . . .
    Szerintem - ahogy azt már előttem leírták - a pasik félnek elkötelezni magukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989577 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_989577
    Torolt_felhasznalo_989577
    2004. október 12. 15:5039.
    Sziasztok!
    Nekem is hasonlo a dilemmam, vallaljak-e gyereket hazassag nelkul. Mas szoval: mi lesz velem ebben a parkapcsolatban. A nyaron mult 3 eve, hogy egyutt elunk, ugy erzem, nagyon boldogan. Az eljegyzes mar negy eve megvolt, de nem kovette semmi. A parom egyszeruen fel a hazassagtol. A szulei 20 ev utan valtak el, de elotte kb. 10 evig nem is szoltak egymashoz. A rokonsagben egy par viszont boldogan neveli a gyereket papir nelkul. Szamara ez a pozitiv pelda.
    Sokszor beszelgettunk mar errol, ugy erzem, oszinten, es nem tudom, mi lesz a vege. Erzem, tudom, hogy velem kepzeli el az eletet, huseges, szeret, gyereket is tolem akar majd, egyaltalan, idealisnak lehetne nevezni a kapcsolatunkat, de most nem akar hazasodni. Viszont azt sem szeretne, ha lehuznam a jeggyurut az ujjamrol. Ugy gondolja, majd egyszer, amikor o is akarja, osszehazasodunk, hiszen o sem akar agglegeny maradni. Es nem tudja megmagyarazni, miert nem, csak nem, es kesz. Meg o sem tudja. Es ezt oszinten gondolja. :-)
    Persze en is csaladba szeretnek gyermeket szulni. Annyira jol elvagyunk, hogy nem birok szakitani. Viszont az ido surget, es dontenem kell. Velemenyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 12. 15:4538.
    Na ez már haladás!
    Kész tények. Legalább megtudod, mennyire vagy fontos neki. De azért az Ő véleményét is meg kell hallgatni. Viszont jobb ha tudod, hogy mire számíthatsz a közeljövőben.
    előzmény:
    *seashell* (36)
     
  15. 2004. október 12. 15:3837.
    Szia! Nem hiszem, hogy elírta volna, mert én még (viszonylag) jól emlékszem az árakra (mondjuk ez elég szörnyű élmény volt, hogy mindennek megvolt az ára. . . ). Ha tényleg csak a pezsgőt kéred (ennek nem emlékszem az árára), meg a terembérletet fél órára, akkor az 10ezer alatt biztos megvan, mert a terembérlet (az önkormányzatnál. . . ) 5ezer Ft. Persze, ha már azt is szeretnéd, hogy az anyakönnyvezető valahova máshova szálljon ki, akkor az még plusz minimum 40ezer. . . Meg persze a vacsora, a ruha, a virág. . .
    előzmény:
    zsani1 (26)
     
  16. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 15:3636.
    Azt hiszem kötni fogom az ebet a karóhoz. :-) Csak nem akarok nagyon rámenős lenni, mert a férfiakat az még inkább csak elriasztja. Egyszerű a képlet: ha babát akarsz, vegyél el! :-) Ez nem azt jelenti , h mindenáron férjhez akarok menni, de csak úgy bele a vakvilágba nem akarok szülni. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239893 (29)
     
  17. 2004. október 12. 15:3435.
    Még annyit, én 7 éve mentem férjhez, azóta sem bántam meg, sőt! :) Hiszek abban, hogy igenis fontos a házasság. Nem a papir, hanem az elhatározás, hogy szeretjük egymást és egy igazi családban vállalunk gyerekeket. Nálunk most jön a második baba, a lányomnak pedig a kedvencei közé tartoznak az esküvői fotóink! Most jutott eszembe , amikor az esküvőnk után pár nappal egy ismerős néni odaszólt a barátnőjének: Itt az új fiatalasszonyka!- Komolyan, nagyon jó volt hallani. . . Kivánom, hogy legyél boldog feleség, és boldog édesanya!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 15:3434.
    Szerintem is. :-)
    előzmény:
    Hustia (33)
     
  19. 2004. október 12. 15:3133.
    Ez valóban felelőtlenség.
    De manapság annyiféle védekezési mód van.
    Aki 2 hónap ismeretség után teherbe esik az hülye.
    Szerintem.
    előzmény:
    *seashell* (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 15:2432.
    De olyan történetet is hallottam már, hogy a fiatalok összeismerkedtek, véletlenül becsúszott a baba egy 2 hónapnyi ismeretség után, és azonnal rohantak az anyakönyvvezetőhöz. Ez szerintem felelőtlenség. . . , így bevállalni. . .
    előzmény:
    lebe (27)
     
  21. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2004. október 12. 15:2331.
    A mi esküvőnk 6 éve volt. Egyikünk sem akart nagy felhajtást. Úgy gondoltuk csak a nagyszülők, szülők, tesók és gyerekeik jöjjenek el. De a párom családja végül nagyon erősködött. Minden nagyon patentül meg volt szervezve, virághegyek meg minden. Mégsem csinálnám végig mégegyszer. Ma már sajnálom, hogy engedtünk a család nyomásának és nem úgy csináltuk ahogyan szerettük volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_706863
    Torolt_felhasznalo_706863
    2004. október 12. 15:2330.
    Nekem is van egy távoli ismerősöm, akik 6 éve együtt vannak, a lány nemsokára fog szülni és nem házasodtak össze. Nem értem miért. . . Úgyis örökre (jobb esetben) együtt maradnak. Akkor meg miért nem lehet vállalni a másikat mindenki előtt?
    előzmény:
    lebe (27)
     
  23. Torolt_felhasznalo_239893
    Torolt_felhasznalo_239893
    2004. október 12. 15:2129.
    Sziasztok,

    Nekem most hétvégén volt az esküvőm szűk családi körben, csak polgári és utána egy családi vacsora, nem fehér ruhában voltam. . . Mi már terveztük az eküvőt csak későbbre, mint ahogy a babát is, a baba előbb jött, ezért lett most meg a polgári. 2 év múlva azért tervezzünk a lakodalmat, az egyházival, amin a baba is ott lehet, aki addigra 1, 5 éves lesz.

    Ahhoz, hogy most legyen meg az esküvő polgári része, ahhoz én ragaszkodtam, mert nem akartam házasság nélkül szülni, de ezt már korábban többször kifejtettem a kedvesemnek, nem volt ellenvetése. Bár most azt mondta, hogy ráérünk az esküvővel a baba megszületése után is, én nem tágítottam, ő nem tiltakozott.

    Az árakról anyit, hogy mi 15-en voltunk, ruhávval, virággal, vacsorával ami 1/2 4-től 8-ig tartott, esküvői tortával, szülőknek ajándékkal, gyűrűkkel kb. 250 eft volt, de ennél olcsóbban is ki lehet jönni, mi elég drága gyűrűket vettünk (mivel vastagok), mondván, hogy egy életre szól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. október 12. 15:2028.
    Először is: ha csak egy darab papír, akkor miért kell félni tőle? Mert talán mégiscsak több? Egyébként szerintem is több. Először is jogi értelemben a házasság teljesen más szituáció. Nem csak fogod a sátorfádat és lelépsz, ha vége. Védi mindkét felet a másik kisemmizésétől, és jópár dologra jogosít, amire az együttélés nem. Hogy csak egy apróság: a postán átveheted az ajánlott küldeményeit a párodnak. . .

    Egyébként én annak sem vagyok híve, hogy csak a gyerek miatt kell összeházasodni. Én azért mentem a férjemhez, mert vele akartam leélni az életemet. Azután évekkel később döntöttünk úgy, hogy ne legyünk mindig csak ketten: most már hárman vagyunk. De leszünk majd négyen is, és sokkal később megint csak ketten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. október 12. 15:1527.
    Szerintem fontos dolog, hogy a baba egy igazi családba érkezzen. Nem emlékszem sajnos ki de egy hazai sztár nyilatkozta, hogy neki fontos, hogy a családban mindenkinek "egyforma" neve legyen. Nekem nagyon tetszett ez a mondat, igen fontos, hogy egy igazi család legyünk. A baráti körünkben vannak olyan párok akik nem házasodtak össze a baba előtt, a lányoknak nagy szivfájdalma az, hogy valószinűleg már nem is fognak. A párjuk szerint most már minek??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top