Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miss... Vélemények?

Torolt_felhasznalo_479599
Torolt_felhasznalo_479599
Létrehozva: 2004. október 12. 11:38
Sziasztok! A nők lapja honlapján rögtön megakadt a szemem (el is olvastam) a "legszebb, legcsúnyább" c. cikken, amely a szépségversenyről, mint olyanról ír. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről a jelenségről? A nőket lealacsonyítja, vagy éppen kiemeli, "megdícsőiti"?? Véleményekre lennék kíváncsi. Te mit gondolsz?
  1. 2004. október 12. 13:4776.
    Igen, ez így van.
    De olyan embert sem találsz, akit kivétel nélkül mindenki szépnek tart. Lehet bármennyire harmónikus meg babaarcú.
    előzmény:
    HiúÁbránd (72)
     
  2. 2004. október 12. 13:4475.
    Na ez az!

    1, érzelmektől befolyásolt, mert mondjuk beleszeretett - többek között - a belső tulajdonságaiba,
    2, nyilván ugye a saját adotttságainak megfelelő nőt választott,
    3, a pasiknak nem erőssége a szóbeli önkifejezés, nem feltétlenül használják mindig a legmegfelelőbb szavakat.
    4, és végül, mi a franc egyebet mondhatna? Szép vagy, de a Claudia Schiffer szebb? Vagy hát igen drágám, harmonikus a megjelenésed, és alkatodnak megfelelően öltözködsz, ámde alkatod nem felel meg a klasszikus antik szépségeszménynek?
    előzmény:
    HiúÁbránd (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 13:4174.
    Ebben 100 %-ig igazat adok neked. Az érzelmi elköteleződés rózsaszín szemüveget ad az ember fiára, és lányára.
    előzmény:
    HiúÁbránd (72)
     
  4. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 13:4073.
    Fülemüle! Te szociológus, vagy társadalompolitikai szakember, kulturális antropológus, esetleg pszichológus vagy?? Mert jó szakszerűek a mondókáid. (nekem a végzettségem valóban szociológus, de nem kívánok okoskodni. . . . :)) Amúgy a hozzászólásaidat élvezem. Színesen fogalmazol. :)
    előzmény:
    Fülemüle (71)
     
  5. 2004. október 12. 13:3672.
    Azt semmiképpen sem nevezhetjük szépnek, akire csakis egy darab érzelmileg befolyásolt ember mondja hogy szép :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 12. 13:3671.
    A férfiaknál az a kunszt, hogy el tudja tartani a gyerekekkel foglalkozó nőt. Ez régen azt jelentette, hogy izmos és le tudja lőni a szarvast az erdőben. Néhány ezer éve pedig azt, hogy meg tudja szerezni a gyerekekkel foglalkozó nőnek a biztonságot és a javakat. Ez ma a pénzt jelenti. Ezen a téren pedig ugyanez van a pasikkal, mint a nőkkel a külső terén: elég, ha ezen a fórumon körülnézel. . . az a kb. 15 pasi, aki itt 70 féle néven szerepel, hetente indít olyan topicokat, hogy csak a gazdag pasi jó? Csak a pénz kell a nőknek? És hasonlók. Nekik is vannak komplexusaik, nyugi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (67)
     
  7. 2004. október 12. 13:3570.
    Valszeg ezért nem találok hónapok óta állást. . . . :((
    előzmény:
    Fülemüle (68)
     
  8. 2004. október 12. 13:3469.
    Persze, hogy nem úgy van. De a vőlegényének ő biztosan szép, legalábbis nekem mondta, hogy szép vagyok, amikor pedig nem voltam. :) Azért mondtam, hogy mindenkinek más a szép, és ilyen helyzetben jöhet elő, amit közhelyként mondanak, hogy a belső kisrugárzik.
    előzmény:
    Fülemüle (68)
     
  9. 2004. október 12. 13:3168.
    Ez azé' nem úgy van, hogy akit valaki feleségül van, az szép :-)) ugye ezt nem gondolod komolyan :-))
    Mindenki olyan emberrel létesít párkapcsolatot, akinek a külseje arányban áll a sajátjával. . .
    Erre is volt már sok kísérlet, pl. egy partin ki kihez megy oda. . . általában megfeleltek egymás szintjének.

    Mint ahogy olyan kísérletet is láttam már, ahol ugyanazt a nőt elküldték különböző állásinterjúkra, csak mindig más méretű mellbetétet tettek a melltartójába. És elősorban azokon a helyeken vették fel, ahol nagy melle volt :)
    előzmény:
    hengergo (65)
     
  10. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 13:3067.
    És még valami? Ezen a T. -en miért nincs egyenjogúság? A ffi szépséget miért nem árusítják ki? Ott is vannak arányok, genetika, stb. . . . Miért mindig csak a nőknek kell "szexuális tárgyaknak" lenniük? (vszinű a kérdéseim teljesen hülyék, ilyen a világ, mindig is ilyen volt, a ffiak uralkodnak, a nők pózolnak. . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 12. 13:2566.
    hehe
    előzmény:
    Angel_fire (63)
     
  12. 2004. október 12. 13:2265.
    Egyébként Angelfire-nek van igaza: szép az, amit TE annak tartasz. Ismeretlen embereknél valószínűleg abszolút a külseje játszik szerepet, persze nemcsak a testi felépítés, hanem a smink, az öltözködés, a viselkedés, a mozdulatai. Ha ez összhagban van, valószínűleg szépnek tartjuk.

    Ismerősöknél valóban előforulhat, hogy olyan embert is szépnek tartunk a belső tulajdonságai alapján, akit más nem, mert első ránézésre nem szép. Gondoljatok arra, hogy számunkra nem szép lányok is férjhez mennek (pl. én), és a vőlegényük annakidején őket tartotta a legszebbnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2004. október 12. 13:2164.
    Vannak klasszikus ismervei a szépségnek, a harmónia és a szimmetria, illetve az arányosság (lásd. görögök), aztán van a divat és végül az egyéni ízlés.
    előzmény:
    Angel_fire (62)
     
  14. 2004. október 12. 13:1963.
    a primitív népeknél akik tényleg még a "termékenységi mutatókat" nézik meg először a nagy test és a nagy, lógó mell a szép.
    Vagy nézd meg bármelyik termékenység szobrot. Ma nem igazán rúghatnának labdába :-)
    előzmény:
    Fülemüle (61)
     
  15. 2004. október 12. 13:1662.
    Na, ezzel csak azt akartam mondani, hogy a genetikai adottságokkal bizony nem lehet mit kezdeni. De ki lehet belőlük hozni a legjobbat.
    Én találkoztam, sőt foglalkoztam is ilyenszépnek mondott nőkkel. Mindegyik esetében kapásból legalább két olyan genetikai adottságot tudnék mondani ami alapján igencsak nem szépek. (a ritka hajtól kezdve a csempe fogakon keresztül csúnya bőrön át a görbe lábakig. . . )
    előzmény:
    Angel_fire (59)
     
  16. 2004. október 12. 13:1561.
    Genetikai adottságok alatt elsősorban az arcberendezést értem, a csontozatot, a bőr tulajdonságait, stb. Amik nem megváltoztathatók. Igazad van abban, amit írsz, bár ma inkább lehet szép egy alacsony nő, mint egy kövér. Mert a szépség eszménye ott alakult ki, amikor az ősember felfogta, hogy egy ilyen alakú, olyan arcú nő sokkal inkább alkalmas életképes utódok létrehozására, mint az amolyan alakú és arcú. És a kövérség manapság nem tartozik ezek közé a tulajdonságok közé (ez pl. változott az egyes korokban, míg az arcforma, bőr erősen tartja magát ma is). Az alacsonysággal nincs semmi gond, az arányok a lényegesek. Legfeljebb annyi, hogy egy magasabb nőről előbb (kb. 2 ezredmásodperccel) látszik, hogy érett nő, termékeny.
    előzmény:
    Angel_fire (59)
     
  17. 2004. október 12. 13:1560.
    Szerintem szépnek születni kell. Szűkebb értelemben szép az, akinek olyanok a testarányai, hogy az harmónát mutat. Olvastam valahol, hogy állítólag tudósok ezt pontosan kicentizték, mármint hogy milyen hosszú egy szép orr stb. Akinek nem olyanok az adottságai, az tud ezeken javítani, sminkkel, öltözködéssel stb, de attól ő még a szó legszűkebb értelmében nem szép, hanem mondjuk lehet elegnás, vagy mondhatjuk, hogy igényes, ad magára. A szépség egy kívülről látható kategória, és a szépségversenyeken szerintem az a lényeg, hogy ránézésre kit tartunk szépnek. A belső tulajdonságoknak ott nincs semmi jelentősége, nem is lehet, hiszen jól megismerni valakit évek kérdése.

    Persze a mindennapi életben ennél tágabb értelemben használjuk a szavakat, így a "szép" rokonértelmű szavaként használjuk a csinos, elegáns stb. szavakat is. A magyar nyelv egyik nagy előnye a többivel szemben, hogy nagyon árnyaltan lehet vele kifejezni a mondanivalónkat. Ezért merülhet fel egyáltalán ilyen kérdés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 12. 13:1059.
    Mit értesz genetikai adottságok alatt?
    Egy alacsony vagy akármilyen nő is lehet szép, ha sugárzik belőle az összhang. Sőt, egy duci nő is lehet gyönyörű. ( bár a genetikai hajlam itt nem jelenti az, hogy aki hajlamos rá annak kövérnek is kell lennie. -csak esetleg jobban oda kell figyelni)
    előzmény:
    Fülemüle (57)
     
  19. 2004. október 12. 13:0758.
    i. nora, egy magyar "Nagy Ő"-be valóban jelentkeznek és be is kerülnek középszerű, csak sminkkel elfogadhatóvá tehető lányok is. De azért egy Miss World-nél a lányoknak nem lehet takargatnivalójuk.
    előzmény:
    i.nora (56)
     
  20. 2004. október 12. 13:0557.
    Ok, de én a "szépnek születni" alatt azt értettem, hogy a "megfelelől genetikai adottságok birtokában lenni". Azaz arról, hogy vannak adottságok, amikkel születni kell, nem lehet megváltoztatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. október 12. 13:0456.
    A igazi szép nők nem ott vannak, azok nem jelentkeznek ilyen versenyekre. Nem eg igazi szép lányt láttam már, Ők sokkal szerényebbek annál, minthogy oda elmennének. Az oda jelentkező lányok, nagy része valamilyen feltünőségi vágyból jelentkezik, mert őszintén szólva egyik másik olyan középszerű, nem is értem, hgoy mennek odamenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  22. 2004. október 12. 13:0255.
    Szépnek születni?
    Én nagyon ronda gyerek voltam -legalábbis ezt hallottam szinte mindenkitől-, most pont az ellenkezőjét hallom. Okozott is zűröket az életemben ez a 180 fokos fordulat, mivel belém lett nevelve, hogy okos és tehetséges vagyok, de csúnya. Azért egy kislánynak ez nem mindegy.
    Most már nem foglalkozom vele, a külső véleményeket legtöbbször úgysem az egyén szabja meg. Azért baromira zavar, hogy a képembe bámulnak úton-útfélen, és mivel nem tudok mit kezdeni a helyzettel, lehet, hogy sokan azt hiszik, azért reagálok elfordulással, mert fennhordom az orrom. Pedig csak a tököm kivan :-)

    Nekem az a szép, ahol a külső összhangban van a belsővel. Akinek olyan kisugárzása van, amire nem lehet nem odafogyelni. Sokan a szimmetrikus arcot, szép hajat és szép alakot nevezik meg mint a "szépség" fő védjegyeit. Pedig egy ilyen "szép alma is rohadhat belülről".
    előzmény:
    Fülemüle (51)
     
  23. 2004. október 12. 12:5654.
    Ha kifejezem hogy beraknám, akkor meg még durvábban küldenek el anyámba :) (Amiért a hibátlan lelkük előtt nem hajtottam főt) :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (53)
     
  24. 2004. október 12. 12:5153.
    Azé' vagy genya, mer' nem r. . nád be nekik:o)
    előzmény:
    HiúÁbránd (43)
     
  25. 2004. október 12. 12:5052.
    Eleve meglévő adottságok nélkül nem megy ez való igaz.
    előzmény:
    Fülemüle (51)
     

Címlap

top