Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miss... Vélemények?

Torolt_felhasznalo_479599
Torolt_felhasznalo_479599
Létrehozva: 2004. október 12. 11:38
Sziasztok! A nők lapja honlapján rögtön megakadt a szemem (el is olvastam) a "legszebb, legcsúnyább" c. cikken, amely a szépségversenyről, mint olyanról ír. Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről a jelenségről? A nőket lealacsonyítja, vagy éppen kiemeli, "megdícsőiti"?? Véleményekre lennék kíváncsi. Te mit gondolsz?
  1. 2004. október 12. 12:2826.
    Az igazán szép az, amikor a külső és a belső szépségis megvan.

    Fülemülével értek egyet, a nem túl dekoratív nők gyakran bújnak a belső szépség szöveg mögé. Pedig hát bizonya külső nagyon is fontos. Bizonyított tény, hogy egy állásinterjún két azonos kvalitású közül a szebb nyeri el az állást. A szép emberekkel szemben kedvesebbek, ők többet el tudnak érni. A mai világban nagyon-nagyon fontos a külső. De számomra nem csak a tökéletes szépség a szép, hanem az ápolt, magára adó, hibáit ismerő és helyesen korrigáló ember is szép.

    Szóval a szépség nagyon fontos. De ha belülről nincs meghozzá az adalék, akkor önmagában keveset ér. Bár még mindig többet, mint ha csúnya is lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 12. 12:2825.
    Ehhez nem kell szépségverseny, csupán egy ömagára is igényes, szerencsés adottságokkal megáldott nő :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (22)
     
  3. 2004. október 12. 12:2824.
    Nem túl dekoratív? Egy ráncos nő is lehet dekoratív!
    Nekem nem dekoratív aki lompos, tarisznyás, nem ad magára stb . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (18)
     
  4. 2004. október 12. 12:2523.
    Jól van na, most nem erről volt szó, hanem arról, h az egy kicsit sántít, h az igazi szépség belűlről jön. Sztem a szépségnek vannak teljesen objektív ismérvei, pl pisze vagy arányos orr, szép szemek, dús ajak. . . stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (16)
     
  5. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 12:2522.
    Kedves HiúÁbránd! Köszönöm a kimerítő jellemzést! :)
    Ilyen álomnő a mai hajszolt világunkban sztem kevés van, de a szépségversenyek környékén jó helyen kapisgálsz. . . . .
    előzmény:
    HiúÁbránd (20)
     
  6. 2004. október 12. 12:2421.
    "egy 175 cm magas, 55 kilós nagymellű, széparcú csaj nem belülről szép. "
    Ismerek ilyen paraméterű nőket, akik valóban értékesek belülről is. Ezt az analógiát követve minden átlagos vagy az alatti nő, átlagon felüli csodás lélekkel rendelkezik. . .
    előzmény:
    jullantyu (17)
     
  7. 2004. október 12. 12:2320.
    Egy dekporatív nő kb azt jelenti, hogy rögtön felfigylesz rá amint megjelenik, külseje ápolt, öltözködése választékos és letisztult. Jó ránézni, mozgásdinamikája magabiztosságot mégis törékeny nőiességet sugall, s egyáltalán, jó a közelében lenni mert jó ránézni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (18)
     
  8. 2004. október 12. 12:2119.
    Igen ez pont olyan amikor a férfi mondja ama bizonyos szervére, hogy bár kicsi de játékos. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (12)
     
  9. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 12:1818.
    Kedves mirmur! Abban igazat adok neked, h. csak és kizárólag a "belső szépséggel" takarózni igénytelenségre vall. De mint tudjuk, a szépség egy relatív fogalom. És mit jelent az, h. egy nő nem túl dekoratív? Azt hogy nincs ráncmentes arca, omló hajzuhataga, és tökéletes alakja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (12)
     
  10. 2004. október 12. 12:1717.
    áá, szerintem ezzel a közhellyel nincsen semmi baj. Nyilvánvaló, hogy egy 175 cm magas, 55 kilós nagymellű, széparcú csaj nem belülről szép. Az is nyilvánvaló, hogy ha valaki kedves nekünk, akkor nem foglalkozunk azzal, hogy egy kicsit ferde az orra, vagy túl vékony a szája, vagy esetleg kicsit felszedett magára az elmúlt években. Szubjektív dolgokban, mint a szépség, nehéz győztest hírdetni. Tulajdonképpen szerintem ennek ez a lényege, mármint ettől nagy érték, hiszen nem tudhatod (most a lefizetés, korrupciót zárjuk ki) hogy ki nyer. Egy sportversenyen objektívan mérhető tejlesítményt kell nyújtani. A szépség nem az, talán ezért is beszéltetik őket, hogy valamit lehessen mérni is a csajokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (12)
     
  11. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:1716.
    Talán mert a nem tul dekorativ nők elégedettek magukkal. Én sem vagyok egy nagy szépség és soha nem is lennék az. A külső szépség mulandó. Még nincsenek ráncaim és sok tinilány irigyelhetné az alakomat is, bár átlagos. Tudod ha valaki elfogadja az adottságait és harmóniában él nincs szüksége arra, hogy a testével hóditson. Másként is lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (12)
     
  12. 2004. október 12. 12:1715.
    :o))
    előzmény:
    alienor (14)
     
  13. 2004. október 12. 12:1514.
    "Szerintem az igazi szépség belülről fakad. " Való igaz.

    De erre mondják némely esetben: Istenem segíts, bár ki lehetne fordítani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (3)
     
  14. 2004. október 12. 12:1413.
    Igazad van!
    előzmény:
    Fülemüle (9)
     
  15. 2004. október 12. 12:1312.
    Tudod ezzel csak az a bajom, h általában nem túl dekoratív nők mondják ezt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (10)
     
  16. 2004. október 12. 12:1211.
    szerintem ez egy bohóckodás. A szép nők közül kiválasztják a legszebbet, és közben próbálnak -látszólag- arra is rávilágítani, hogy ezek a lányok nem csak szépek, de okos, értelmes emberek is. szerintem ezt azért illik fenntartással kezelni. . . viszonylag kevés topmodellt ismerünk, aki miután már nem a testéből élt, híres mikrobiológussá, vagy filmesztétává vált volna. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 12:1110.
    Közhely? Lehet, hogy számodra az. De hiába dekorativ jelenség valaki ha belül üres! A látszatra adás nem minden! De talán majd egyszer te is rájössz erre. Talán. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (5)
     
  18. 2004. október 12. 12:109.
    Na ez az! Vannak emberek, akik kedvesek, aranyosak, jószívűek, barátságosak, de ettől még nem szépek! Elég gazdag az emberi nyelv ahhoz, hogy a pozitív tulajdonságokat is valamennyire megkülönböztesse egymástól. A "belső szépség" egy álszent duma. Érdekes, mindig csak azokra mondják, akik szerény külsejűek, de szociálisan kompatibilisek, kedvesek a másik emberrel. Olyat még soha nem hallottam, hogy valaki intelligens, és ezért "belülről szép".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 12. 12:098.
    Mitől szép egy nő? Attól, h milyen az alakja, a haja, a melle, stb. . . a szépségverseny erről szól, nem is értem miért beszéltetik egyáltalán őket. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (3)
     
  20. 2004. október 12. 12:097.
    én azt szoktam mondani a páromnak, hogy mennyire piszkosul jó dolgom lenne, ha csak az lenne a munkám, hogy kerek legyen a popsim, és hegykén álljon a mellem. :))
    előzmény:
    -csippi- (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_479599
    Torolt_felhasznalo_479599
    2004. október 12. 12:096.
    A Beépített szépség édes film, én szeretem. Zárójelben: ott a beépített FBI-os álmiss volt a legszebb az összes lány között. A valóságban azért S. Bullock nem hiszem, h. nyerhetne. Bár neki legalább van egyénisége.
    Nekem az a bajom a szépségversenyekkel, h. csak a külsőségekről szólnak, semmi más (pl. IQ) nem számít, hiába mondják, h. ezek ún. ösztöndíjprogramok. És csippinek igaza van abban, h. ezt játéknak kellene kezelni, csak sajnos a lányok nem úgy kezelik, nekik ez véresen komoly versenyhelyzet, amiért "ölni tudnának". Én egy kisvárosi szépségkirálynőt ismerek (unokatestvérem), de még ott helyi szinten is iszonyú fúrások voltak a versenyzők között. Ez az igazi gáz!
    előzmény:
    jullantyu (2)
     
  22. 2004. október 12. 12:055.
    jaj, már megint ez a közhely! A szépség belülről is jön, de nagyon nem mindegy mi van kívül. Ez olyan rossz duma! Ha meglátok a tv-ben vagy képen egy szép nőt, a fizikai tulajdonságai fognak meg, és nem a lelek. Ismerek én is szép lelkű embereket, akik kedvesek, édesek, de attól még nem lesz szép valaki! Csak a 2 összhangjától! És igenis vannak nagyon szép nők, akik belülről egyáltalán nem szépek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (3)
     
  23. 2004. október 12. 11:574.
    hmm jó mélyen, elrejtve. . .
    ;)

    szerintem egy ilyen "versenyt" a helyén kellene kezelni. játék és nem több. a szépség nem csak szubjektív, de múlandó is, sokaknak meg rohadtul sokba is kerül.
    előzmény:
    jullantyu (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. október 12. 11:573.
    Szerintem az igazi szépség belülről fakad. Minden nő szép a maga módján. De a legszebb, ha önmagát adja és mindig természetesen viselkedik. Szerintem ezeken a szépségversenyeken sok a mü dolog. Nem igazán látszik, hogy mitől szép egy nő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_479599 (1)
     
  25. 2004. október 12. 11:532.
    Láttad a beépített szépséget? Épp most volt talán a tv--ben a hétvégén. Ahol mindenki vagy atomfizikusnak, vagy színésznek készül. . . :))) bruhahhha:)) amúgy a film szerintem tökéletesen fedheti a valóságot. Kívülről egy nagy bohockodás, de belülről akár lehetnek igaz értékei is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top