Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önálló,függetle n,erős?nő

Torolt_felhasznalo_277841
Torolt_felhasznalo_277841
Létrehozva: 2004. október 11. 22:49
Sziasztok!
Lehet, hogy csak én vagyok így, de nagyon szeretnék néha kibújni a bőrömből,elbújtatni/eltagadni a valódi életem.
Azt hiszem, szerepzavarba kerültem.
Egyrészt: családfenntartó, ellátó vagyok. Kívülről minden rendben. A válás után megteremtettem egy nyugodt, harmonikus otthont és életet. Megdolgozom érte, hogy így maradjon. Büszke vagyok magamra ezért. Elégedett vagyok, de nem boldog.
Másrészt: Ha megismerkedem valakivel, akkor megkérdőjelezi, hogy komolyan gondolhatom-e egyáltalán a kapcsolatot,hiszen szemmel láthatóan kiegyensúlyozott, harmonikus az életem,amit "biztosan nem adnék fel senki kedvéért"... "Ugyan mi hiányozhat nekem??!"
Ettől meg tudok őrülni!!!
Miért hiszik egyes férfiak, hogy ha önállóan meg tudok állni a lábamon, akkor már nem is hiányzik a társ,a gondoskodás, hogy néha gyengéd/gyenge lehessek?
Vagy hová lettek azok a férfiak,akik képesek és hajlandók egyenrangú párkapcsolatra?Akik nem félnek az "erős" nőktől? Vagy aki a korosztályomból ilyen,az mind nős, családos?
(Hozzá kell tennem,hogy vidéki értelmiségi nő vagyok, és a tapasztalat a 40-50 éves korosztályra vonatkozik)

  1. 2004. október 13. 09:52201.
    Kedves Nóra!
    A gyengédet én nem abban az értelemben használom amiben Te most a válaszodban hanem a Polcz Alaine életének példája kapcsán. Attól, hogy engem elhagytak, attól még az életfelfogásomat nem változtatom meg. Persze az lehet, hogy éppen azért maradtam egyedül, lehet.
    Mondjak példát, hogy szerintem milyen még az igazi nő. Legjobb ha közismert filmekkel illusztrálom. Kedvenc színésznőm Meryl Streep mindezt eljátszotta.
    Az igazi nő fiatalom olyan mint Meryl Streep A szarvasvadász című filmben, olyan esendő mint a Kramer kontra Kramer Joannája, akinek még azt is megbocsátjuk, hogy elhagyta a családját. Az igazi érzéki nő olyan mint a Zuhanás a szerelembe férjes asszonya akit nem vetünk meg, mert szerelembe esett egy férfiba, sőt talán lelkünk mélyén magunk is abban reménykedünk, hogy bennünket is megérint ez az érzés. A nős férfi játszó Robert De Niro méltó társa volt abban, hogy megmutassák mi a tiszta érzés. A nő szenvedélyes és megrázó mint A szív hídjaiban Clint Eastwood oldalán, olyan mint Az életem értelme vagy a Sikoly a sötétben című filmben.
    Tudom erre azt mondod, hogy ez gyerekes hülyeség, ilyen nincs ez csak film. Persze, hogy ilyen tisztán csak egy filmben van, de mennyien szeretnénk ezt átélni. Csak az erős nők kurvázták volna le a Zuhanás a szerelembe asszonyát és szemét tisztességtelen állatnak nevezték volna a férfit. Lehet, hogy azt mondod, hogy mindez hülyeség de nekem így tetszett ahogyan történt. Hogy irodalmi példát mondjak, én megértem Malamud regényében az Új életben a feleséget is. Ezek csak példák, hogy milyenek legyenek a nők? Sokszínűek, esendők de lehetőleg őszinték, mint amilynek a férfiaknak kellene lenni. Ilyenek persze, hogy nem leszünk, de azért jobb ez így mint megkeseredetten
    Ha az erős nőt a határozott vagy a talpraesett szóval helyettesítenéd azt elfogadom, azonban én azt hiszem, hogy e fórumban inkább elkeseredett és erőszakos értelme kapott inkább nagyobb szerepet.
    A példámra való hivatkozásod most nem jó, sőt. . .
    Föltételezem az említett Polcz életutat nem ismered, mert akkor nem így válaszoltál volna. Ő nem nehézségeket élt át hanem borzalmakat és mégis az lett aki.
    Egyébként elfogadom a véleményedet de nem gondolod, hogy sérelmeid állandó felemlegetése csak megkeseredetté tesz?
    Hewitt
    előzmény:
    i.nora (200)
     
  2. 2004. október 13. 08:51200.
    De jó lenne gyengéd nőnek lenn! (o)

    Úgye azért ezt nem gondoltad teljesen komolyan a napjainkban még egy férj mellett sem. Tudod, hányszor szerttem volna gyengének lenni, rábízni az életemet a gyermekeink életét a férjemre? Nagyonsokszor, amit még szépen is, hozzábújva mondtam.

    Az élet ma annyira megviseli az embereket minden területen, hogy sajnos a nőknek is oly nagoyn helyt kell állni mindenhol nagyon sokszor ott a férj helyett is, hogy nem engedhetik meg maguknak nagyon ezt az úri passziót, hogy csak nők, csak anyák legyenek, gyenge, a férjükre támaszkodó, igazi nők!:)))

    Mert amíg mint Te is mondtad, a feleséged elhagyott Téged mert szerelembe esett egy másik férfival, addig gondolod, hogy azzal akivel szerelembe esett, nem volt családja? Vajpn mit tehet egy olyan feleség, minthogy erőssé válik, akit egy kalandvágyó erős feleség a közelébe férkőzik? Ő is erőssé válik, különben elveszne. Na így leszenk az erős nők, mert rákényszerülnek!
    előzmény:
    hewitt (199)
     
  3. 2004. október 13. 08:33199.
    Tisztelt Hölgyek!
    Tévedésből kerültem a nlc lapjára és a hirtelen jött kíváncsiság miatt pillantottam be az Önök fórumaiba is. Sajnos egy-két témához magam is hozzászóltam és bár megfogadtam, hogy férfiként többet női témákhoz hozzászólni nem fogok de úgy látszik valami megfoghatott mert újra itt vagyok.
    Ha megengedik elmondom véleményemet a Független, erős? nő témához is, ezzel együtt vállalom, hogy álláspontommal magamra maradok.

    Szerintem, a nőnek nem kell - ahogyan férfinak sem - az Önök által megfogalmazott értelemben erősnek lennie. Persze elfogadom, hogy független (kitől?) gyermekeit egyedül nevelő nőnek nagyobb erőfeszítéseket kell tennie családja érdekében, különösen akkor ha jó körülményeket. jó iskoláztatást akar biztosítani és az ehhez szükséges anyagiak előteremtését is egyedül kell végeznie. Sőt elismerem hogy, jobban ki vannak téve egyik-másik férfi erőszakos közeledésének. Ennek ellenére kérem nem veszítsék el a gyengéd nőiességüket. Elfogadom, hogy nehéz lehet annak a nőnek aki nem csak a lányának kíván nőiességből mintát mutatni, de fiai nevelésében is de pótolni kénytelen az apa napi jelenlétének hiányából rá háruló feladatoknak is. Ennek ellenére én azt mondom a nő maradjon gyengéd és nőies, véletlenül sem vegye magára az erős nő álarcát. A fiai az anyai példát fogják követni és maguk is olyan párt választanak majd mint az édesanyjuk és nem essenek abba a hibába amint a legtöbb anya elkövet, hogy nagyképű uralkodni vágyó szépfiút nevel fel, olyan kibírhatatlan férfit akitől pedig maga is irtózott.
    Milyen legyen az igazi nő? A legjobb magyar példa Polcz Alaine. Ennek a ma már idős hölgynek az élete jelenti számomra a mai modern nő legjobb példáját. Bár személyesen nem volt szerencsém látni őt, de így távolról is csodálom és nagy tisztelője vagyok. Mindent elolvastam tőle amit lehetett, már azon gondolkodom, hogy a szakácskönyveit is kezembe veszem. A legbátrabb nő akit valaha láttam, mert nem a fórumok ismeretlenségéből meri vállalni az életét (mint pl. én), hanem az arcát felvállalva, gondolatait csodálatosan megfogalmazva tárja elénk élete minden nehézségét. Soha nem nevezi magát erősnek, pedig óriási tehertételek sorozata volt az Ő élete. Nehézségeket szelíden legyűrte és nem keseredett meg, sőt még hitében is megerősödött. Nagy szakmai tudását sem a karrier építésében váltotta apró pénzre, hanem a legnehezebb sorsúak a haldoklók segítésének szolgálatába állította. Nő volt, jó feleség aki a nemrég elhunyt nagy magyar író Mészöly Miklós társaként sok akadállyal tarkított csodálatos életet élt. A szépségét is megőrizte, mert bátran mondhatom, hogy így idős korára is csodálatos maradt.
    Kérem a Hölgyeket ne akarjanak így erősek lenni. Lapozzák Polcz Alaine könyveit, abból erőt meríthetnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 13. 07:36198.
    nekem a békén hagyás egészen mást jelent
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277841 (197)
     
  5. Torolt_felhasznalo_277841
    Torolt_felhasznalo_277841
    2004. október 12. 18:34197.
    177-re:Tényleg elég sarkítva fogalmaztál. Szerintem férfira-nőre egyaránt igaz, hogy elsősorban a saját elvárásaira figyel:megfelel nekem a másik gondolkodása, életstílusa, természete stb. vagy nem.
    A "békén hagyásra" egy történet: Kismama otthon van, tehát egyedül vezeti a háztartást, gondozza-neveli a gyereket, esetleg füvet nyír. . . , hiszen "otthon van, ráér", és nehogy már túlterhelje a munkából épp hazaeső kispapát. Kispapa elveszíti a munkáját, vígasztalni kell. Kevés a pénz, kismama visszamegy dolgozni, kispapa munkát keres. Nem talál. Ettől depressziós, képtelen odafigyelni olyan apróságokra, mint gyerek, feleség. . . békén kell hagyni, lesz majd jobb is. Papa inni kezd, mert ideges, "fáradt". . . Telik az idő, papa munkát talál. Most azért iszik, mert sok a munka, bele kell szakadni. Megértő feleség átveszi az otthoni terheket, +végzi a munkáját, mert "belátó". S ez így megy évekig.
    10 évig.
    Érdemes "békén hagyni"?
    előzmény:
    kátyii (178)
     
  6. Torolt_felhasznalo_277841
    Torolt_felhasznalo_277841
    2004. október 12. 15:18196.
    30 és 32-re El tudtad azóta dönteni, hogy fiú vagy lány vagy? Tulajdonképpen számomra mindegy, ha nem sértő a szándékod.
    előzmény:
    Pinahunter (32)
     
  7. Torolt_felhasznalo_277841
    Torolt_felhasznalo_277841
    2004. október 12. 15:09195.
    Nahát!!!Elmentem dolgozni, és mire hazajöttem, nem győzök visszaolvasni. hurrá!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277841 (194)
     
  8. Torolt_felhasznalo_277841
    Torolt_felhasznalo_277841
    2004. október 12. 15:05194.
    26-ra: tényleg egyformán viselkedtünk adott helyzetben, csak az én exem eltűnt a süllyesztőben, nélkülem nem tudott talpon maradni. Pedig neki csak magáról kellett volna gondoskodnia, nekem a gyerekről, házról. . .
    előzmény:
    alienor (26)
     
  9. 2004. október 12. 12:30193.
    Aha! Haragra nem lehet igaz?
    előzmény:
    kátyii (179)
     
  10. 2004. október 12. 12:26192.
    menem kell a zetetőbe, de visszanézek:-)
    előzmény:
    kátyii (191)
     
  11. 2004. október 12. 12:19191.
    pedig nem megmondták régi nagy öregek?: mindent az alapoktól, meg minden az ELSŐ lépéssel kezdődik, de csak megyünk a saját fejünk után, nekünk aztán ne magyarázon senki, :-))***********************
    előzmény:
    Matty (189)
     
  12. 2004. október 12. 12:18190.
    Igazad van. Ne utasítsuk el azt, amit a természetes.
    előzmény:
    kátyii (188)
     
  13. 2004. október 12. 12:17189.
    én másodikból indulok
    előzmény:
    kátyii (188)
     
  14. 2004. október 12. 12:16188.
    az már a második lépés, assszem

    az alapfelállást kéne átgondolni, nem?
    nem biztos, én mondom csak guritgatok
    előzmény:
    Matty (186)
     
  15. 2004. október 12. 12:14187.
    megérne e téma egy jóízű sörös klubfoglalkozást,
    mert így osonva belopva, nemigazán jön jól
    előzmény:
    alienor (184)
     
  16. 2004. október 12. 12:14186.
    Én is úgy gondolom, hogy inkább békén hagyom, hadd bontakozzon ki.
    Ezzel mindkettőnknek jót teszek. :o))
    előzmény:
    kátyii (178)
     
  17. 2004. október 12. 12:13185.
    :_)))
    ja, mert mondták, hogy nekünk meg csak azunk van:-))*****
    előzmény:
    alienor (184)
     
  18. 2004. október 12. 12:12184.
    Bocsánat és mea maxima culpa, tényleg csak az a rossz májam, az tört ki belőlem. :-))
    előzmény:
    kátyii (181)
     
  19. 2004. október 12. 12:11183.
    ó=o

    :ĐĐĐĐĐĐĐ
    előzmény:
    kátyii (181)
     
  20. 2004. október 12. 12:11182.
    +d
    előzmény:
    kátyii (181)
     
  21. 2004. október 12. 12:10181.
    az a célja, hogy mehessen?
    vagy szerinted az a célja, amit szerinte céljának kell éreznie?

    nem kéne ollózni, mert glóbálisan értettem:-))))**
    előzmény:
    alienor (180)
     
  22. 2004. október 12. 12:08180.

    Ezt most összeollóztam:

    "Ha nem hajlandó (nemtud) jó szolgálatot tenni", 'akkor mehet a csudába. . . " "hogy békén hagyva kibontakozzon. "

    És ezzel elérte a célját. :-DD
    előzmény:
    kátyii (178)
     
  23. 2004. október 12. 11:55179.
    igen, valamit multkorában olvastam ilyesmiről: van, akinek a tárgyak ajándékozása a kifejezése, mások az elismerést díjzzák, megint más a testi kontaktusban tudják elképzelni a szertetet kifejezését, erre gondolsz?
    előzmény:
    Zsólánya (174)
     
  24. 2004. október 12. 11:52178.
    valahogy olyan érzésem van, hogy - persze sarkítva kissé - mi nők, jobbára csak elvárásainkra tudunk figyelni, és nem látjuk meg a férfi IGAZI énjét: ha megfelel az elvárásaimnak jól érzem magam vele, ha nem, akkor mehet a csudába. . . határokat húzunk, meddig mehet szerintünk, mi lenne a jó neki, szerintünk, mit kéne érezni, tennie , szerintünk. . . ő (a férfi) az alantas személy, akinek igenis szolgálnia kell felénk? Ha nem hajlandó (nemtud) jó szolgálatot tenni, megcsináljuk helyette magunk magunknak és megnézheti magát. . . :(((
    tényleg nemtom, csak hangosan agyalok
    tényleg nem lehet nekik önálló küldetésük (csak szolgálatuk), és békén hagyva kibontakozzanak, tényleg a nők agyával muszáj nekik gondolkodni?
    én nem tudom, csak guritgatom a játékgolyóimat:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_907967
    Torolt_felhasznalo_907967
    2004. október 12. 11:45177.
    Nem gondolom, hogyha az észérveket nem érti, akkor a vircsafttól megjön a jobbik esze. Nem vagyok én kiképző őrmester, hogy örömömet leljem az üvöltésben. Akinek erre van szüksége, annak nyilván nem én vagyok a társa.
    Igen, van akik olaszosan élnek, de csak addig működnek ezek a kapcsolatok, amíg nem bántásból megy a cirkusz. Amikor rövid időn belül viharosan kibékülnek, amikor komikumba fordul a vita. Nem baj ez, csak nálam nem működik - hangos szótól csigaházba zárkózom.
    előzmény:
    -csippi- (175)
     

Címlap

top