Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. Április 23. 06:07174176.

    Kedves Haynal!

     

    sajnos en nem tudok segiteni, de hatha jonnek a lanyok es irnak

     

    nekem mind a 12 cicaim ivartalanitva van

     

    ha aggaszt feltetlenul vidd el dokihoz

     

     

     

     

    előzmény:
    Haynal (174174)
    2011-04-22  22:13
  2. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. Április 23. 06:05174175.

    Sziasztok cicamamik!

     

     

     

    Beugrottam picit hozzatok.................aztan szaladnom kell macskaszort eltuntetni mert delutantol vendegeim lesznek es a haz meg fut........

     

     

    Kellemes husveti unnepeket kivanok mindenkinek  

     

    Jula remelem Pihe mar jobban van

     

    Momokam koszi  es meseljel sokerult az uj hely sokat gondoltam Rad hetfon 

     

    Opacicam koszi hogy ertesitetted a lanyokat

     

    Agibabam annyira hianyzol gyere gyakrabban, lehet en is fogok jonni picit es hozok ujbol cicakepeket 

     

    Hawaiika nagyon koszi kedves szavaid, igen tudom hogy gondolsz, gondoltok rank, nagyon sokat segit marcsak a tudat is es koszonom!

     

     

     

    tegnapelott is volt egy nagyobb ,eppen tojaslikoroztem a konyhaban ejszaka mikor hirtelen jott egy nagy lokes, majd fejre alltam,elobb azt hittem a likortol de aztan elkezdett nagyon razkodni a haz, olyan hangokat adott hogy az valami felelmetes...............de hala nem lett semmi baj, csak a likor jott vissza 

     

    lanyok jovohetteol lehet en is jobban tudok majd jonni,igaz inkabb reggelente lesz idom de jovok ahogy tudok

     

    addig is sok sok   

    előzmény:
    fityisz.com (174173)
    2011-04-17  19:34
  3. 2011. Április 22. 22:13174174.

    Sziasztok,

    Tanácsokat szeretnék kérni az alábbiban:

    Lili cicánk 9 hónapos, kizárólag lakásban tartott kislány.

    Másfél hete kezdett tüzelni, két-három napig tartott a furcsa hang, stb, most pedig néhány napja rosszkedvű, s alig eszik, nem játszik. Mosakszik, ill dorombol.

    Olvastam hogy ez lehet velejárója, de most már nagyon aggaszt a viselkedése.

    Van ehhez hasonló tapasztalata valakinek?

    Gondoltam hogy ha holnap reggel sem változik, akkor elviszem az orvoshoz.

    Egyébként ivartalanítva lesz rövidesen.

    Köszönöm:

    Hajni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 17. 19:34174173.

    Sziasztok!

     

    Jó már olvasgatni egy kicsit Titeket :)

     

    Saya, annyit gondolok Rád, hogy el se hinnéd! Örülök, hogy jól vagy, és hogy ilyen ügyesen-erősen-bátran viselitek ezt a helyzetet! Remélem tudod, hogy ha így ismeretlenül is, de ott vagyok Veletek!!!

     

    Olyan jó már hallani kicsit Rólatok!

     

    Képzeljétek, voltam ma könyvfeszten, és eszembe jutott BB, mert Livius állt épp mellettem..majdnem összefogdostam örömömben :D:D:D

     

    Aztán a másik nagy hír, hogy fellépése lesz a kórusomnak a Valahol Európában c. musicalben, úh már nagyban folynak a próbák...iszonyat izgi, színházban még sosem léptem fel :) annyira jó! :)

     

    A másik, hogy szerdán avatnak ügyvéddé...nagy öröm ez most nekem :)

     

    Ja, és Pirike szerelmesebb, mint eddig volt, állandóan csókdos éjjel, képtelenség tőle aludni...vagy kaparja a tévét...vagy kirámolja a pink virágos kitűzőmet a neszeszerből és azzal birkózik a padlón...

     

    Hát ennyi van velünk :)

     

    Ágikám, van egy állatorvos ügyfelem, megkérdezzem???

     

    Puszi Nektek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 17. 15:33174172.
    Hát-nem sok infó volt. Nálunk szerencsére kevesebb van mint anyunál, de Cirmi itt is "maréknyival" jött haza, mikor napokig csajozott.Mostmár nem csajozik, mert megműttetük.
    előzmény:
    HaManLiLa (174171)
    2011-04-17  10:50
  6. 2011. Április 17. 10:50174171.

    Jó reggelt!

     

    köszi az infót Opácska,

     

    sajnos tényleg nem vigasztal, hogy Őket nem betegiti meg..... 


    nagyon jól tűri, ahogy naponta 2x végigbogarászom és kiszedegetem ami benne van.

    Mivel máshol is él, biztos van nagyobb dzsumbuj... és ott gyűjti be, másik kettőnek szerencésre nincs.

     

    Egyébként tényleg rájuk nem hatnak ezek a vírusok, ezt doki mondta nekünk is. 

     

    puszi, szép napot!

    előzmény:
    opamacska (174170)
    2011-04-16  20:36
  7. 2011. Április 16. 20:36174170.

    Szia!

    Nocsak--de rég láttalak....

    Nem tudok jobbat mint a frontline. Sajnos a kullancsok amellett is előfordulnak. Szerencsére azt hiszem a macskát nem betegítik meg---ami persze nem vigasztaló ha téged csíp meg. Nincs módszerem. Eddig szerencsém volt. Anyámnak nem-volt (van? ) lyme kórja. Nyakörv jó + csepp. De azt meg nem szeretjük....

    előzmény:
    HaManLiLa (174167)
    2011-04-16  19:49
  8. 2011. Április 16. 20:31174169.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702445 (174166)
    2011-04-16  14:13
  9. 2011. Április 16. 20:30174168.

    Hahó!

     

    Hajrá Momócska!  

    Ciceró csúzdázik???? Aranyos lehet. Képet nagyon rég.....

    előzmény:
    momo1 (174165)
    2011-04-16  10:24
  10. 2011. Április 16. 19:49174167.

    Sziasztok, erre jártam, benéztem.

     

    Saya Drága, folyamatosan figyelem a linket amit küldtél és hát olvasom a hirekben is, hogy nem nyugszik a föld....

    Remélem azért előbb-utóbb az utórengések is egyre gyengébbek lesznek, aztán megszünnek...

    Skype-ra nem tudok menni, új netünk van és nem hajlandó csatlakozni..

    Minden műxik csak az nem. 

     

    Azt látom, Jula cicája beteg, jobbulást Neki, erről én sem hallottam még.

     

    Veled Jula minden rendben van?

     

    Dittke "gyilkos bálnája" gyönyörű, ha látná Mázlit (akit újabban Műzlinek hivok..) biztos beleszeretne és viszont......

     

    Csak ugye a fizikai akadályaik miatt már szép cifra utódok nem lennének.

     

    Opa, Te nagyon kitartó, szorgos-borgos fórumlány vagy!!!

     

    Lédike mondta, hogy tudsz valamit, ami a Frontline Combo-t esetleg helyettesiti.


    Megőrülök Fülöpkétől, tele van kullanccsal, minden nap vagy kettőt szedek ki reggel, kettőt este...

    A multkor már a parkettánkon sétált 3.... azt hittem elájulok...

     

    úgyhogy most Frontline-t csöpiztem neki, de még mindig látok időnként bennel.

     

    Momócska, ezer drukk Neked az új melóhoz, Neked, mint a "mosolygós lány"-nak tuti nem lesz nehéz beilleszkedned!!!!!!!!!!!

     

    Akit nem ismerek itt, annak is sok üdvözlet! 

     

    Egy aranyos Fülöp sorozattal búcsúzom mára, sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_702445
    Torolt_felhasznalo_702445
    2011. Április 16. 14:13174166.

    Szaisztok Cicamamik!

     

     

    Lanyok koszonom hogy gondoltatok rank,hogy velunk voltatok es vagytok ,es koszonom azoknak is akik kozvetetitettek a hireket

     

    rengesek meg vannak,es allitolag meg hosszu ideig lesznek, olyan mintha egy hajon laknak,hamarosan tengeri betegek leszunk ha nnyit mozgunk

     

    ne harizzatok meg ,nem tudok aktiv lenni,kicsit sok ami most van

     

    cicak is jol vannak,csak felnek

     

    előzmény:
    momo1 (174165)
    2011-04-16  10:24
  12. 2011. Április 16. 10:24174165.

    Sziasztok Cicások!

     

    Jaj, de örülök, hogy azért időnként benéz valaki. Opa, bocsáss meg, hogy ilyen ritkán jelentkezem, de közben a munkabeosztásom pokoli lett. Szerencsére időben kaptam is egy másik állásajánlatot! Kicsit kevesebb pénzért ugyan, de nincs több műszak és hétvégén sem kell dolgoznom! Egy irodában fogok tevékenykedni. Hétfőn kezdek, szorítsatok!

     

    Dittke, jó téged, benneteket is látni!

    Jula, Pihusnak mielőbbi felépülést kívánok!

     

    Saya drága, kitartás!

     

    Üdv., az újaknak és mindenkinek, aki erre jár!

     

    Ciceróka jól van. Annyira, hogy folyton felszedi az előszobában a szőnyegeket. Direkt úgy fut végig a folyosón, hogy azok felgyűrődjenek a lába alatt....

     

    Most megyek, vár a főzés, mosás, takarítás....

    Majd benézek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. Április 13. 13:50174164.

    Hű. Megint tanultam valamit.

    Lehet hogy a Nagyi cicája azért nem volt ilyen érzékenyebb tenyésztett cica. Bár ez téged biztos nem vigasztal. Remélem javul Pihe. Ennyi gondoskodástól meg kell gyógyulnia!

    előzmény:
    Jula (174163)
    2011-04-13  09:12
  14. 2011. Április 13. 09:12174163.

    Szia Opa! Igen kicsit nem sokkal de jobban van Pihus. étvégya még mindig nem sok, de éjjel hallottam meg láttam hogy zugevett:) aminek örültem de nemtom mekkora mennyiséget. Az előbb meg próbált játszani az egyik kis játék egérkével, szal szerintem ez jó jel., meg reggel óta prüntyog nem találja  ahelyét, mint aki csinlna valamit vagy unatkozik, de még nincsen ereje csinálni.

    a betegség: abból adódik, ha egy cica ivarzik folyamatosan és nem termékenyül meg. Ez lehet attól, hogy akivel próbálkozik, az nem tudja valamiért megtermékenyíteni, lehet attól, hogy eleve nem tud a kis petesejt kiszabadulni, ahnem becisztásodik, ami folyamatosan termeli az ivarzó hormont (ösztrgént), hogy hátha sikerüól mégis kiszabadulnia. Ennek kvetkeztében folyamatosan nyitva van a méhszáj, akár heteken keresztük, és idő kérdése,m hogy valami fertőzés bejusson. Normál esetben a méhszáj, csak az aovuláció napján van nyitva és amint sikerüla  meegtermékenyítés, bezáródik, elzárhja a fertőzések útját.

    Hogy nálunk elyik volt a kettő közt nem tudni, mert ugye corni, még épphogy ivarérett, tehát lehet béna volt, Pihe meg fehér cica, akik állítólag sok mindenben defektesebbek, tehát akár cisztsodás is náluk gyakoribb, nem lehet tudni.Az tény hogy már másodikmhónapja ment a kupircolás., egy hetes szünetekkel. Csak én ezt nem tudtam pedig olvastam sokat a szaporodásról, és ott azt írják, ez normális, hogy addig ivarzik, amíg nem sikerüla  megremékenyítés és sok esetben előfordul, hogy ez őgy néz ki, hogy több cikluson keresztül, akár 3-4-5 2 hét ivarzás 1 hét szünet és így tovább.  Úgy hogy én nem gondoltam hogy baj van...:(((( rossz mami vagyok:(((  De nem gonodltam volna, hogy a rengeteg sok iiscica ami minden sterilzttást nélkülözve árokparton, st  fogan, akkor hogy sikerül? és ez lehet gond? Hát lehetett, sajnos. űllítólag nem túl ritka, és most már azt is tudom, hogy a nem tenyészteni szént macsekok esetlben ezért is javasolják az ivartalanítést, mert könnyen lehet iylen betegség, elég gyakori. Kutyáknál is, mint kiderült.  De ugye én meg Pihét deirket nem vittem ivartalanítani, mert kvűzi akartam hogy legyenek kiscicák, hát most nem lesznek, és ugye még Pihus élete is kockán forgott. Csak nagyon ijesztő nekem, mivel a kis új plüs cicó lányka, mégpedig azért mert tenyészteni akarom, de így nemtudom, hogy hogy fogunk járni vele..... Bátr Cornika is nagy lesz már addigra, de benne a pakliban hogy így járunk, bár már okosabb leszek, és az első ciklus utén, ha nem sikerül irány a doki, Uh, röntgen akármi, hogy rendben van e a kislány vagy sem, szal talán megelőzhető lesz a nagy baj, max ha ő is sizstésodásra haljamos lesz, vagy ne sikerül a megtermékenyítés akkor ivartalnítom időben és nem életveszélyes állapotban. Ez van nagy tanulság, és hülyeség utaság az egész, de tényleg nem értem miért pont velünk történik ilyen másoknál meg orrba széjba születnek a kiscicák, sőt nnak idején ygerekkoromban nálunk is, a cicamica cicámnál is mindenféle komplikácik nélkül m de ott uyge azért ivartalanítottuk a vlglén, mert nehéz volt a kcsiket jó gazdhoz adni. De az már 30 éve volt:), akkor azért még nem volt ez iylen triviális.

    előzmény:
    opamacska (174162)
    2011-04-12  20:14
  15. 2011. Április 12. 20:14174162.

    Szia Jula!

     

    Remélem Pihe jobban van. Jobbulást neki! Ez komoly betegség. Hogyan "keletkezett"? Nem sokat tudok róla. (szerencsére)

    Mitől lett Pihének? Remélem azóta meg is éhezett. Szorítok neki hoogy gyógyuljon meg! 

    Majd benézek megint, várom a híreket!

    előzmény:
    Jula (174159)
    2011-04-11  15:49
  16. 2011. Április 12. 20:10174161.

    Szia!

    Meg kell találni azt a helyet ahol jól érzi magát(biztonságban), oda kell tenni egy bélelt dobozt és megmutatni neki. Nálunk bejött. Remélem sikerül.

    előzmény:
    kitti8508 (174157)
    2011-04-10  18:43
  17. 2011. Április 12. 19:44174160.

    Gyönyörű cica Lili! Ja! Hali!

    És tényleg gyilkos bálna kinézetű.... Na jó...a hasonlóság csak "elnagyolt".

    előzmény:
    M.Dittke (174156)
    2011-04-10  18:39
  18. 2011. Április 11. 15:49174159.

    Szia Opa! Ari vagy hogy te legalább néha benézel, köszi az infókat Sayáról.

     Mutizok majd Corniról is képet, csak most panaszkodni jöttem Pihe hercegnő nagyon beteg lett, nemhogy nem lesznek kiscicái most az életéétrt küzdünk, pedig akartam kis Corni Pihe csemetéket, már a tüzelés párzás is megvolt, de gennyes méhgyulladást kapott Pihe, aminek semmi jelét nem mutatta, csak hogy szombaton kezdett nekünk dumálni, meg jönni, és váladékozni a hüvelye:((((, meg bágyadtabb volt, de reggel mág játszott, du egykor már dokinál voltunk. Olyan  gennyes méhe volt, hogy egy 26 kilós szintén hasonlóval operált vizsláé kisebb volt:(

    Szal szorítsatok a mi kiis Pihénk élet halál közt, bár az jó jel hogy a műtétet túlélte, és most nincsenek fájdalmai, a dokink mondta hogy az is csoda, hogy felébredt az altatásból:(((((((((((((((((((( Most két naponta kap szurit, Béres cseppet, meg calopetet, de a calopetet kiköpi akármit csinálok, és amúgy is válogatós volt, most azt az egy féle kaját sem eszik, kivéve a whiskas antihair ball falatkákat, de abban meg semmi jó nincsen ami neki kéne:(

     

    előzmény:
    opamacska (174145)
    2011-04-09  13:28
  19. 2011. Április 11. 13:21174158.

    Szia, ezek szerint ő lakásban tartott cica?

    Hát nem is tudom jó-e, ha egy kicsit megtapasztalja a szabadságot.

    Nincs terasz, vagy folyosó, ahol kicsit kint lehet?

    Ez a séta lehet, hogy inkább stresszes, mint jó élmény.

    előzmény:
    M.Dittke (174155)
    2011-04-10  18:33
  20. 2011. Április 10. 18:43174157.

    Helló!

    Anyósomékkal élünk és nekik is van két cicájuk. Az egyik fekete, kis fehér nyakkendővel,  ivartalanítva van, ő a Szafi. A másik szürke házicica, most kiscicái lesznek. Akkora hasa van, hogy alig bír menni. Kicsit bamba szegény, ugyanis kicsi korában elütötte egy autó. Nem lett sérülése, csak agyilag zokni. Ő a Szindi. Szerintem hamarosan megszületnek a cicák, mert állandóan mászkál és bebújik minden lukba. Csináltunk neki helyet, de azt nem szereti. Fogalmunk sincs mit csináljunk, nem szeretnénk, ha a lakásban elbújva szülne. Ha tudtok valami okosat, megköszönném, ha írnátok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. Április 10. 18:39174156.

    Vacilláltam a kék és a narancs között, de ez jobban ment a szeméhez.

     

    Arany színű szemek arany háttér előtt:

     

    Bár sokszor színváltós a szeme, néha zöld, néha sárga, néha arany. De a profilja akkor is olyan mint egy kardszárnyú delfiné.  

    előzmény:
    opamacska (174153)
    2011-04-10  18:17
  22. 2011. Április 10. 18:33174155.

    Szia!

     

    Igazából nem sétál. Csak ül a fűben, és szimatol.  De mikor szép az idő, sajnálom, hogy ő bent ül, én meg kint napozok. De máshogy meg nem merném kiengedni, belehalnék ha valami történne vele. És ő ilyen kis extraügyetlen cica...

    előzmény:
    Elza (174154)
    2011-04-10  18:27
  23. 2011. Április 10. 18:27174154.

    A macskát rá lehet szoktatni a sétára?

    Én utoljára gyerekkoromban kíséreltem meg, de rossz vége lett.Szegény macskának egyáltalán nem tetszett!

    előzmény:
    M.Dittke (174152)
    2011-04-10  16:23
  24. 2011. Április 10. 18:17174153.

    Hali!

    Nelünk kékben van ilyen, igaz "kutyához" használjuk. Időnként Tescoban, Auchanban is van a "kacat soron" nagyon olcsón. 

     

    Szia Dittke!

    Lilinek nagyon jól áll ez a narancs!

    előzmény:
    M.Dittke (174152)
    2011-04-10  16:23
  25. 2011. Április 10. 16:23174152.

    Szia!

     

    Én Fressnapban vettem, de nem kifejezetten cicahámot. Van kiskutyáknak való nagyon olcsó, egyszínű, nem puccos csomagolásba bújtatott hám, és egy olyat. Nekem teljesen bevált. Talán összesen 1500 Ft.- volt a hám és a póráz, a miénk narancssárga. Csatolok képet.

    előzmény:
    linlin983 (174151)
    2011-04-10  13:21
7 8 9 10 11

Címlap

top