Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cica a lakásban!

momo1
Létrehozva: 2004. október 11. 12:00
Ezt a topikot azért indítottam, hogy meg tudjuk egymással beszélni a cicáinkban lelt örömünket, kedvenceink mindennapjait, betegségeit. Én imádom Őket! Van is egy cicám, akit Cicerónak neveztem el.:)

Nagyon eleven, borzasztó játékos, és igen: néha kegyetlen rossz! Hát mit tegyek, Ő mégiscsak egy öntörvényű macsek. De találtam egy neki megfelelő időtöltést. A lézerfényt imádja üldözni! A kedvencem ilyenkor a végkimerülésig elfárad. Ennek azért örülök, mert lakásban tartom, ami nem nagy mozgást tud biztosítani neki. Néha azt is követeli, hogy kergessem meg. Addig kiabál, amíg nem teljesítem a kérését. Felpúposodik és jön felém, de amint egyet lépek az irányába, elszalad. Ilyenkor tudom, hogy nincs mit tenni, hát jól megkergetem...:)

Ilyen az én Ciceróm, neki csak úgy szép a világ, ha körülötte forog!:)

És a Te cicád?
  1. 2011. Április 10. 13:21174151.

    Szervusztok!

     

    Szeretném a segítségeteket kérni! Arra lennék kíváncsi, hogy vajon Pesten hol lehet (ha egyáltalán lehet) kapni cicahámot elfogadható áron? A Fressnapfban már körülnéztem, de benéznék máshová is, hátha...!

    Előre is nagyon köszönöm Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. Április 10. 08:44174150.

    Szia!

    Össze fognak szokni! Legalábbis nálunk még mindig elfogadták az új jövevényt. Igaz a "fő kedvenc" időnként duzzog kicsit, de  némi kényeztetéssel ki lehet engesztelni.

    előzmény:
    Elza (174149)
    2011-04-10  08:01
  3. 2011. Április 10. 08:01174149.

    Köszi, talán nálunk is jól fog alakulni.Csak nagyon különböző a két macska természete.A miénk nagyon nyugis, egész nap képes pihenni.A másik egy igazi hebrencs, szinte a falon is felszalad, nagyon mozgékony, minden lébe kanál, hiperaktív.Ő játszani szeretne, de a másikat nagyon idegesíti.

    És  a kicsi is már 9 hónapos lesz, tehát nem annyira kölyök már, mégse nyugszik.

    Remélem a kertben majd kimozogja magát.Most még kint laposkúszásban közlekedik és remeg, mert sose volt még a szabad ég alatt.

    előzmény:
    xeniajulia (174147)
    2011-04-09  22:59
  4. 2011. Április 9. 23:34174148.

    Szia! Sziasztok! Nálunk bevált a FELIWAY. Grátisz, macskamenta magokat szórtam pár cserépbe, meg a kertbe, valamint ezeket lehetséges hatását még macskamenta illóolajjal is erősitettem.

    Nos, valamelyik hatásos volt. Bár az is lehet, hogy sokkolta Morzsikát ez az illat arzenál :)

    előzmény:
    Elza (174146)
    2011-04-09  22:35
  5. 2011. Április 9. 22:59174147.

    Szia!

     

    Nekem a most 2 éves lánycicámhoz hoztunk tavaly (most 1 éve) egy másik kislány cicát. Először, mikor meglátta, az én cicusom is morgott, fújt a kicsire, ha a közelébe akartuk vinni, elfutott. Távolról nézte, a kicsi meg persze ment volna hozzá játszani. A kismacskát egy rövid ideig külön szobában tartottuk (amúgy benti cicák), fokozatosan szoktattuk össze őket. Mikor a szobában volt, az ajtónál várt szegényke, a nagyobb meg ott szimatolt, úgy ismerkedett vele. Minden nap kiengedtük felügyelettel, aztán kb egy, másfél hét múlva egymás mellett ültek a bútorukon, és a nagy már mosdatta :)

    Örültem neki, mert én is szomorú voltam először, hogy haragszik rám a nagyobbik, a kicsit meg be kell csukni, egyedül kell lennie...

    Azóta szuper játszótársak lettek, imádjuk mindkettőjüket!

     

    Egyébként mikor a nagyobbat kaptam egy 3 éves kandúr mellé jött, aki azonnal elfogadta, mosdatta (néha játszott is vele, de az inkább zavarta, hogy a lány mindig "nyúzta")  . Azóta a kandúr elkóborolt sajnos, mielőtt a kicsi jött.

     

    Remélem sikerül az összeszoktatás, sok sikert és türelmet hozzá!

    előzmény:
    Elza (174146)
    2011-04-09  22:35
  6. 2011. Április 9. 22:35174146.

    Sziasztok!Ismét macskaügyben szeretnék tanácsot kérni.

    A jelölős cica jelölgetése oly mértékben elharapózott, hogy magamhoz vettem a cicát.Mivel mi kertes házban lakunk, nagyon remélem, hogy csak kint fog jelölni.Nemhogy leszokott volna a jelölésről, miután befújtunk, minden sarkot, hanem rendszeresen az ágyat használta WC-nek.

    Az egész lakásnak oroszlánbarlang szaga volt már, úgyhogy elhoztam a cicát.Ma 4. napja van nálunk, éjjel bent, és a nappal nagy részében is.Félórákra kiteszem a kertbe, a kutyáktól alig fél, a kicsivel már megbarátkozott.

    Az egyetlen hatalmas problémám a saját kétéves ivartalanított kandúrom, aki eddig kényeztetett egyke volt.Most lelkibeteg, nem jön be, mély hangon morog egyfolytában, gyűlölködve nézi a jövevényt.

    Van-e esély, hogy megenyhül valaha?Van valakinek tapasztalata?Nem szeretném, hogy elmenjen a háztól, nagyon szeretjük.Viszont a lányom cicáját is szeretném megtartani.Tud valaki olyat, hogy felnőtt macska elfogad egy "jöttment" befogadott macskát?

    előzmény:
    opamacska (174140)
    2011-03-21  20:24
  7. 2011. Április 9. 13:28174145.

    Szia Jula!

     

    Saya a körülményekhez képest jól van. Fáradt, meg rengeteg az utórengés, és bizonytalanság van az erőművek  miatt. Ő továbbra is foglalkozik a cicákkal, és cica mentő csapatot szervez. Tündéri lány.

     

    Aranyos ez a plüss-cica. Tényleg olyan mintha nem igazi volna. Corniról nem teszel képet?  Biztos sokat nőtt. Én néha benézek, csak nem ír senki. Örültem ennek a kis Hópehelynek.

    előzmény:
    Jula (174144)
    2011-04-08  20:05
  8. 2011. Április 8. 20:05174144.

    Sziasztok!

    Saya mi újság nálatok?

     

    Bár már senki nem jár erre, gondoltam megosztom veletek, a képen látha plüsi lesz a leendő tenyészetem új tagja, Corni leendő felesége:) szerintem nem is igazi, elvileg egy hó múlva jöhet

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. március 23. 11:32174143.

    Szia 

     

    Nalunk mindig van kint szaraz kaja is , sot foleg ezt esznek a cicak .

    En zacskos kajat csak ugy adnek  ahogy eddig tetted idopontban .

    Amenyit eszik eszik es kesz -a tobbi megy nalunk a hutobe ....... 

     

    A cicak olyanok mint a kisgyerekek minigi probalgatjak a hatarokat .

    Nalam a cicak tobbet esznek telen de ahogy jon a meleg  az adag is csokken .

     

    Remelem jonnek masok is segiteni neked  

    előzmény:
    bella128 (174142)
    2011-03-23  09:34
  10. 2011. március 23. 09:34174142.

    Sziasztok!

     

    Tanácsot kérek a cica etetésével kapcsolatban!

     Az a helyzet van egy 6-éves cicám csak KITEKAT és WHISKAS és FRISKIS

    csirkés tápot eszik. Eddig nem volt probléma evett  reggel 7-kor és d.u.

    5-kor napi egy zacskót evett Valaki az  mondta,hogy egy zacskó  kevés neki.Megemeltem az adagját Innentől kezdve felborúlt az egész etetés mert folyton enni kér. Engem főleg az bosszant, hogy egy picit midíg a tálkába hagy és  azt már nem eszi meg és nyávog -nyávog, hogy adjak neki enni. Semmi házikosztot nem eszik meg. lehet hogy azén hibám mert 

    így szoktattam.A cica  5.és1/2 kg. Most jön a jó-idő és a zacskos kaják romlandóak.Mit tegyek!!!!!!!!!!!!

     

    Kicsit sok a szövegem,kérek sok türelmet és aki tud segítsen!

     

     

     Szép napot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2011. március 21. 20:26174141.
    Nálunk is ilyen apportírozós, élénk cica csinálja, és ő is úgy mint a kandúrok.  A feliway jó lehet,mert nyugtat is kicsit.
    előzmény:
    Elza (174139)
    2011-03-21  20:19
  12. 2011. március 21. 20:24174140.
    Nem szokott! Azért a narancs olajat ajánlottam!
    előzmény:
    Elza (174137)
    2011-03-21  08:15
  13. 2011. március 21. 20:19174139.

    Köszi a választ.

    Szeritem, ez a cica nem frusztrált, nagon boldog, vidám cica.Én inkább arra gondolok, azért jelöl, hogy mindenkivel tudassa, ez az ő területe.

    Mert nagyon domináns, bátor már egész pici kora óta.

    Inkább úgy viselkedik, mintha kutya lenne.Apportíroz, élénken kommunikál a gazdájával, sőt a vizet is szereti, pancsol.

    előzmény:
    Jula (174138)
    2011-03-21  09:57
  14. 2011. március 21. 09:57174138.

    Szia!

    Én úgy tudoma lány cicák akkor jelölnek, ha: 1. valamiért frusztráltak, 2. betegek, és vizelettartási problémájuk van. Nekem a néhai Trpi cicám, mikor 15 éves körül volt akkor kezdte, de nem tudtuk leszktatni, szerencsére egy helyen csinálta, és csa napi 1x de a nymai mai napig megvannak sajna. Engem bisszantott nagyon és akkor olvastam uténa, de nálunk sajnos csak pár hóig tartott, mert utána, eltünt a cica :(((.

    Ha frusztrált akkor érdemes megvenni a feliwayes párológtatót, az megnyugtatja őket.  d De a dokival érdemes konzultálni arról, hogy nincs e esetleg vese, vagy egyéb egészségügyi probléma mögötte. és érdemes esetleg úl alommal is próbálkozni, hátha az a baja, hogy az nem tetszik. Némelyik cica nagyon kényes az alomra, szointén néhai másik cicám, pl, ha már egyszer belepisilt az alomba akkor már többet nem:(, de neki a másik a helye  fürdőkád volt, azt lehetett bírni. Azért ez a 2 eset volt csak nálunk ami gázos volt ciuca tartásban a mostani 3 mind rendesen jár wc re, és nem jelölnek, semmi, és az említett 2 előtti cickkal sem volt ilyen gondom. Próbáljátok kia  mkristályos almot.

    előzmény:
    Elza (174137)
    2011-03-21  08:15
  15. 2011. március 21. 08:15174137.
    Köszönöm!Már vettünk erre való sprayt.Semmit nem ért.
    előzmény:
    opamacska (174136)
    2011-03-21  08:12
  16. 2011. március 21. 08:12174136.
    Ja! Esetleg citrom vagy narancsolajjal próbáld bekenni, spriccelni, csepegtetni ezeket a helyeket lemosás után. Az távol szokta tartani őket! Valamelyik a kettő közül , és nem tuti..... A macskák se egyformák..... Egy próbát megér.
    előzmény:
    opamacska (174135)
    2011-03-21  08:09
  17. 2011. március 21. 08:09174135.

    Szia!

    Nem nagyon.... Tapasztalatom szerint  egy "gyógyszer" van: a mosható falfesték (tapéta). Meg a hipós (domestosos) rongy. És ez nem vicc vagy gúny, hanem saját megfigyelés..... Hogy valami "vigasztalót" is írjak: a lányok ritkábban és nem annyira büdöset jelölnek. Szerencsére nem mindegyik jelöl különben, de ez minket nem vigasztal..... Lehet hogy kinövi különben.

    előzmény:
    Elza (174134)
    2011-03-20  21:21
  18. 2011. március 20. 21:21174134.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. A lányom cicájáról van szó.

    8 hónapos nőstény, nemrég esett át az ivartalanításon.Nagyon aranyos, barátságos, élénk, sőt hiperaktív.Nagyon imádja a gazdáját, mindig keresi a testkontaktust.

    Régebben már kértem itt tanácsot, akkor az éjszakai hiperaktívkodása miatt, ami teljesen rendeződött.(együtt alszanak az ágyban)

     

    Most egy még kellemetlenebb probléma miatt írok.Ez a cica kicsi kora óta úgy jelölget, mint egy kandúr.Rendszeresen lespriccel egyes helyeket, sarkokat a lakásban.Állandó húgyszag van, ami rettentő büdös.

    Ha a kedvenc helyére odateszünk egy rongyot, hogy óvjuk a falat, képes elhúzni a rongyot és odapisilni, csak azért is.

    Mit lehet tenni ez ellen?

    Azt hittük a miskárolás segít, de nem.Tud valaki segíteni?

    előzmény:
    momo1 (1)
    2004-10-11  12:00
  19. 2011. március 20. 19:16174133.

    Szia! egyik cicám nekem sem bírja, ha fejtől lefelé bárki simizni próbálja, annak vége:)

    még egy tipp a kakkerra: minden ami olajos: nálunk bár macskák, de egyik macs sem szereti a halat, kivéva a tonhal, vagy szardínia konzerv:) és azt foygeltem meg, hogy attól jobban csúszik a kaki:) Mi oda szoktuk adni nekik kinyalogatnia  maradékot, meg az olajat belőle. Mondjuk jó büdik uténa, főleg a perzsamanó, az kb egy hétig büdi volt, úgy összekente magát, pedig mosakodott uténa rendületlenül, de akkor is hal szaga volt:)

    előzmény:
    christieee (174132)
    2011-03-20  19:09
  20. 2011. március 20. 19:09174132.
    jó ötlet, holnap úgyis megyek gyógyszertárba:) mi ha a hasát "próbáljuk" simogatni, megharapja, majd összekarmolja a kezem, a hátsó tappancsaival meg rúg még ráadásként:)
    előzmény:
    M.Dittke (174131)
    2011-03-20  12:37
  21. 2011. március 20. 12:37174131.

    Halihó! 

     

    Lili is küzd mindig a keményebb kakival. Én, ha nagyon szenved, fecsiböl szoktam a szájába nyomni pár mili parafinolajat, gyógyszertárban lehet venni. Meg kap szöroldó pasztát, és füböl készült jutifalatot. A pocakmasszázsért meg odavan, azon szoktunk nevetni, hogy ott a bekapcsológombja. Hacsak elkezdjük a hasét simogatni, maszírozni, rögtön dorombol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2011. március 20. 12:01174130.

    Szia!

    Én sajnos nem tudok ebben segíteni. Esetleg kicsit kevesebb száraztáp..... Elvileg a tej meg kellene hajtsa kicsit. Talán hívj fel egy állatorvost kérdezd meg mit javasol.  Pici olaj (talán) de nagyon kicsi......vagy szőrpaszta.....  Nem tudom. Ilyen gondom még nem volt. Kicsi has masszírozás....... Ilyen ötleteim vannak csak. Remélem megoldódik a gondod, esetleg a másik cicás topikban kapsz jobb ötleteket, vagy itt jön nálam okosabb.

    előzmény:
    christieee (174129)
    2011-03-19  22:32
  23. 2011. március 19. 22:32174129.
    sziasztok:) van egy 10hónapos "kis"cicám, lakásban tartjuk, és imádjuk, és tündéri kis ördög :), de sajnos  már kb 1hónapja hajnaltól folyamatosan nyávog, nagy nehezen kiderítettük, hogy azért, mert nem tud elmenni wcre, és amikor sikerül neki, akkor is nagyon kemény...nem igazán tudom, hogy mit tudunk a szorulásával kezdeni:S száraztápból whiskast, konzervből pedig kitekatot szoktunk adni neki, de kap tejet, joghurtot, meg különbőrő husikat is. Tudnátok segíteni abban, hogy mit adjunk neki, vagy mit csinálunk rosszul?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. március 16. 00:44174128.

    jajj, de örülök, hogy van hír! már kezdtem nagyon aggódni, mert ezek a hírek rettenetesek!

     

    Veletek vagyunk, Saya, ha tudunk bármiben segíteni, szóljatok!

     

    Adj majd még hírt magatokról!

     

    Köszi, hogy megosztottátok az infót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  25. 2011. március 15. 20:51174127.

    Drága Saya!

     

    Nagyon sokat gondolunk Rátok!! Vigyázz magadra!! Emberfeletti erőt és kitartást kívánok! Légyszíves írj majd, hogy mi van veled, veletek! Borzasztó nagy tragédia ez....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702445 (174120)
    2011-03-11  14:11
8 9 10 11 12

Címlap

top