Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új főnök- új szerződés?

Venezia
Létrehozva: 2004. október 5. 15:10
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni.
Március óta dolgozom egy cégnél, érvényes, határozatlan időre szóló szerződéssel.
Szeptember végén jött egy új főnök, aki ma közölte, hogy megfogalmazza a szerződésemet, amiben három hónap próbaidőt köt ki.
Az én fogalmaim szerint én a céggel kötöttem szerződést, s a céget csak képviselte az előző főnök, mikor munkáltatóként aláírta a papírt. A szerződésben munkáltatóként is a cég, nem pedig a volt főnök szerepel. Tehát az új főnök nem jelent új szerződést, hiszen a munkáltató maradt.
Plusz én annál a cégnél már lehúztam egy hónap próbaidőt, nem óhajtok hét hónap után negyed évig lógni a bizonytalanban.
Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a válaszokat, szisztok!
V.
  1. 2004. október 5. 17:1828.
    :))) Eszemben sincs aláírni. Főleg, hogy valóban csak úgy kirúghat. Ha ki akar billenteni, akkor tegye a jelenlegi szerződésem mellett. Igaz, már billegek magamtól, mert unom a hisztijeit. A képlet ugyanaz: nyivákol, mondja a magáét, aztán elnézést kér. Jó, legalább kér. Ám ha valaki felhúzza, akkor nekem hisztizik egy sort, majd jön a mea culpa. Pedig annak is hisztizhetne, aki felhúzta, engem kihagyhatna, mert nem szeretnék gyomorideggel élni ("Már megint mi lesz a baja?"). :(((
    előzmény:
    alienor (27)
     
  2. 2004. október 5. 16:3827.
    És ez nem is módosítás lenne, hanem egy vadiúj szerződés, azaz a régit előbb közös megegyezéssel meg kellene szüntetnetek, hogy lehessen egy új, amiben újra próbaidőt lehet kikötni. :-DDDD
    (Hát sok marhaságot látok a munkajog terén, de ez párját ritkítja. . . !)
    előzmény:
    alienor (26)
     

Címlap

top