Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjunk egyutt fogyni

kriszmam
Létrehozva: 2004. október 4. 16:52
Sziasztok!
Le szeretnek adni nehany kilot, de egyedul nem nagyon sikerul. Talan segitenetek jo receptek ajanlasaval es esetleg versenyezhetnenk is kinek sikerul, biztosan serkentoleg hatna rank. Egyebkent nem eszem sok edesseget, es tornazni is jarok hetente haromszor legalabb. Ennek ellenere jonnek a kilok. Mit tegyek?
  1. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 11. 16:5917701.

    Most már tök nem aggódom a tejem miatt, és egyre tudatosabbak a napjaink. Bevallom most kezdem úgyérezni, hogy igaziból uralom a helyzetett. Talán ezért is sokkal nyugodtabb vagyok.

    Reméljük mindenki nyaral, meg bulizik!   

    előzmény:
    Edithte (17700)
    2007-07-10  18:37
  2. 2007. július 10. 18:3717700.

    Sziasztok!

    Nemrég jöttem vissza csak egy gyors benézés, bár mostanság Angyalkával ketten irogatunk.

    Angyalka a gyerkőcök még sokkal jobban megéreznek mindent, vagy csak hangot adnak neki. Mostmár tényleg nincs ok az aggodalomra, ha a doki is azt mondta, hogy minden rendben van vele.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 10. 15:2317699.

    Sziasztok!

    Megtudtam, hogy Zitussal azért volt olyan brutál a múlthéten, mert valószínű megviselte a szél meg a front. A héten egy kisangyal, főleg ma. Annyit alszik napközben, mint még soha.  

    Voltunk hétfőn méreckedni a doktornőnél 7 hetesen 4,01kg és 58cm. Doktornéni szerint minden ok-s, Zita makk egészséges!

    Most már napközben sokat van a kis "pihenőszék"-ben, abban tudom hurcolászni, egy darabig elnézelődik benne, meg van játszószőnyege is, azon is van napközben, hogy feljődjön rendesen. Még igaziból nem csinál semmit, csak nézelődik, magyaráz, meg én szórakoztatom.

    Megint nagyon csendesek vagytok!  

    Pusszantás mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. július 9. 15:5517698.

    Sziasztok!

    Mindenki ennyire elfáradt a hétvégén? Ma jöttek a revizorok, egy darabig lesznek, aztán ismét jönnek. De voltam őzikéket nézni az erdőben.

    Holnap megyek a dokihoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. július 6. 14:3617697.

    Megyek lassan, ma megnézem a Dzsungel könyvét. Remélem jó lesz.

    Legyen szép hétvégéje mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. július 6. 11:3517696.

    Sziasztok!

    Gyönyörű mindkét csajszi. Beni nagyon sokat változott tavaly óta.

    Tegnap voltam dokihoz, kedden megyek vissza hozzá, akkor vizsgál meg rendesen, most csak beszélgettünk.

    Jövő héten festik a házat, otthon, úgyhogy amíg a festő dolgozik addig elköltöztem, most ennyi nyaralás lesz. Remélem már hétvégére kész lesz legalább a többség, hogy legyen hol aludni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 4. 09:3817695.

    Nagyon édes a te lányod is! Én is ezt szoktam mondani, hogy Zitus nem az anyjára ütött, vékonyka leány lesz! Azt mi is játszuk, hogy a melkasunkon alszik. Megértem szegényt 9 hónapig pocakban volt, kell neki a testi közelség.

    most megint sír, defoghalmam sincs miért. Lehet, a meleg meg a frontok is betesznek neki.  

    előzmény:
    Beni97 (17694)
    2007-07-04  08:23
  8. 2007. július 4. 08:2317694.

    Nem csak olvasok, vagyok.

    Fogyiról: Már megint 65 felett, de letojom. Napi fél órát hullahoppozok, egyelőre ennyi a mozgás. Reggelizek, ebédelek és a vacsit megpróbálom kihagyni. A hétvégék mindig mindent felborítanak, ezért nem haladok sehova.

    Angyalka! Nagyon édesek a képek, főleg az utolsó. Én kicsilányom hasfájós volt, úgy aludtunk napközben, hogy a mellkasomra vettem és a fotelben ülve aludtunk. Néha éjszaka is. A maximalizmus ismerős, mai napig az vagyok vele szemben.

    Teszek fel én is róla képet, hogy lássátok milyen szépség. Az alkatát nem tőlem örökölte, az biztos. 

    előzmény:
    bubóca (17691)
    2007-07-03  13:02
  9. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 3. 17:5417693.
    Felrakok pár új képet.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17692)
    2007-07-03  17:52
  10. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 3. 17:5217692.

    Bevallom az a legnehezebb talán, hogy mindíg az jár az eszembe, hogy biztos éhes, nem evett eleget. Ha jó ütembe gyarapodna talán nem aggódnék ennyit e miatt, de mivel épp, hogy hozzuk az átlagot, mindíg ott a bogár a fülembe. Amúgy szoktam egyedül hagyni, még ha sír is kicsit. Altatásnál még nem vált be, hogy "álomba sírja magát" Annyira behergelte magát, hogy szinte fuldokolt már, és alig lehetett megnyugtatni, talán még kicsi erre? Próbálkozom mindíg, és néha azt hiszem már ismerem, de képes naponta változni! Néha mélyponton vagyok, ilyenkor apa átveszi, engem lenyugtat, hogy nincs semmi baj, tök jó anya vagyok, nem lesz semmi baja a gyereknek. Ilyenkor kicsit elfoglalom magam, hogy kikapcsoljak. Nem könnyű dolog ez, és talán túl jól akarom csinálni. Anyum szerint lejebb kéne adni a maximalizmusomból, és könnyebb lenne. De köszönök minden tanácsot! Arra már rájöttem, hogy olyan szigorú rendhez mi nem tudunk szokni, mint ti Bubci, de a magunk kis napi beosztása megvan.  

    A dokinál tök jól elvoltunk. Hajnalban fejtem le tejcsit, így volt mit közben hamizni Zitusnak. Doki szerint minden ok velem, kaptam fogamzáságátló bogyót, amit szoptatás alatt is szedhetek, így folytajuk a családtervezést!   

    előzmény:
    bubóca (17690)
    2007-07-03  12:53
  11. 2007. július 3. 13:0217691.

    Maximálisan igazat adok Neked: nem kell felébreszteni a babát, hogy egyen. Ha enni szeretne, úgy is jelezni fogja! 

    De mi az, hogy jó hallani a sztorikat rólunk!  

    Te miért nem jössz közénk?????????????   

    Csak olvasol Lustika Pocika!!!!!!!  

     

    előzmény:
    Beni97 (17689)
    2007-07-03  10:51
  12. 2007. július 3. 12:5317690.

    Sziasztok Lánykáim!     

    Bubcika "sajnos?" nem volt másnapos.  Nem tudott annyi sört meginni, mást pedig nem szokott. 

    Apának kiújult a cluster-je (férfimigrén), ami iszonyú fájdalommal jár. Így nem nagyon volt lehetőségem a gép közelébe jönni, nem akartam zavarni, mert ilyenkor a legjobb a totális csönd számára. Ráadásul még dolgozós is volt a múlt héten (vasárnap éjszakáig), ezért is akartam neki biztosítani a teljes nyugalmat. Attól függetlenül, hogy hajnalban jöttem haza, már fél 7-kor fennt voltam, elvégeztem a reggeli teendőimet, majd nekifogtam főzni. Lányok! Ha még ettetek isteni finom levest: padlizsánkrémlevest főztem (Apa hetente kéri, annyira ízlik neki), szombaton lecsót készítettem mellé, vasárnap pedig bográcsban főtt kakaspörkölt volt nokedlivel, tejfölös uborkasalátával. Azért, hogy a feje fáj, a gyomra még ép, és kéri a finom kajákat!  

    Angyalka!

    Nem véletlenül írtam le anno, hogy a a lányom mit csinált. Eszméletlenül jó anya, mindattól függetlenül, hogy nem uralkodhatnak rajta a gyerekek. Vannak időpontok, amikor játszik velük (amikor picinyek voltak, ugyanígy) és egy idő után megszokták ezt. Mellette tudott takarítani, eyéb dolgot csinálni.

    Ha most, pici korán nem szoktatod rendszerességre, később nem fog sikerülni, mindig uralkodni fog rajtad! És Te pedig kimerülsz, mert nem tudsz eleget tenni a gyerek/ek-nek, a párodnak, önmagadnak. Ettől, hogy rendszeresség kialakul még ugyanúgy szeret a gyermeked!!!!! De ilyenkor tudod hozzászoktatni! később már nem!

    Tudod, anno, nagyon régen, amikor még az én lányom volt kicsi, volt 5-6 hónapos korában, hogy fel szerette volna cserélni az éjjelt a nappallal. Éjszaka felébredt, azt szerette volna, hogy játszunk vele. Nappal viszont aludt. 2 éjszakát így végig csináltam vele, majd azt mondtam, NEM! A következő 2 éjszakát átsírta, a szívem majd megszakadt. Mégsem mentem vele játszani. Tudtam, hogy nem beteg, nem pisis, nem éhes, nem szomjas. Utána elmúlt, újra átaludta az éjszakát, nem volt vele továbbra gondom.

    Jó, most mondhatod, könnyű oktatni......

    Azt csinálsz, amit akarsz, amit Te jónak látsz. Én csak a tapasztalatomat írtam le. Tudodm, hogy iszonú nehéz ellenállni a gyereksírásnak. De pontosan tudja a gyermek, hogy ezzel tud uralkodni a szülein!  (Már 2 hónapos korában tudja ezt, mert ráérez!)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_436222 (17687)
    2007-07-02  15:49
  13. 2007. július 3. 10:5117689.

    Sziasztok!

    Bubci! Tök jó, hogy ilyen jót buliztunk. 

    Angyalka! Az én tanácsom csak annyi, hogy hallgasd meg mindenki tanácsát, aztán tedd, amit jónak látsz. Úgyis egyre jobban ki fogod ismerni Zitust. Nekem az a véleményem, hogy evés miatt felesleges felébreszteni. Nem előírás a 3 óránkénti evés. Akkor és annyit egyen, amennyi jól esik.

    Egyébként jó hallani a sztorikat Rólatok.

    Pusz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. július 3. 08:5217688.

    Sziasztok!

    Bubóca tényleg nagyon fáradt lehet, de remélem nem megint nagyon fáj a lába.

    Angyalka szerintem nem bekeményítés, de jó ha megszokja, hogy néha egyedül is van mert utánna bántásnak veszi ha egyedül kell maradni. A keresztfiam is ilyen, nem tud igazán csak akkor elaludni, ha valaki van a közelében és látja.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. július 2. 15:4917687.

    Szerintem a frontok miatt vagy nyűgösebb, nem a meleg miatt.

    Bubcikánk, meg ennyire másnapos, hogy még mindíg nem jelentkezik?   

    Akkor babázzunk! Ma voltunk doktornéninél. 3,87 kg a drágánk! Tehát múlthéthez képest 15 dekát gyarapodott, ami rekord az eddigi 12 deka/héthez képest. Még mindíg nincs pótlás. Kacérkodom a sör gondolatával, hogy igyak-e, hátha attól mégtöbb tejcsi lenne. Ja és ma bekeményitettem, mert nem mehetett már tovább, hogy Zitusom alig alszik nap közben. Kemény voltam, és sikerült elaltatnom! Mennyire jó volt kimosni-főzni-ebédelni tök nyugodtan, ja és vagy 1 órája netezek már!  Sose gondoltam volna, hogy a házimunkának is így lehet örülni, és milyen jó kikapcsolódás!  Lassan viszont föl kell keltenem, hogy azért hamizzon is!

    Holnap megyünk a Jánosba 6 hetes kontrolra. Halál lesz, remélem nem kell sok-sok órát várnunk, és túl éljük. De jó lesz zöld utat kapnom emelés és minden ügyileg. Aztán jöhet a torna is!  

    előzmény:
    Edithte (17686)
    2007-07-02  15:32
  16. 2007. július 2. 15:3217686.

    Sziasztok!

    Majdnem bealszom. Megy a légkondi és így nincs is meleg.

    Még nem értem meg a diétára, hogy a meleg, miatt, de nyügi vagyok.

    Angyalka szerintem nem gond, hogy egy kicsit babázunk is. Sokkal érdekesebb téma.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. június 30. 17:1017685.

         

    Belehúztam az iccakába! 

    Hajnal fél 3-kor jöttem haza!    

    Nagyon jó volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 29. 15:4217684.

    Sziasztok!

    Kissé szégyellem magam, hogy itt zaklatlak titeket a babás dolgaimmal, de ti tündérek vagytok, jó valakikkel megosztani.  

    Tegnap is nyűgösebb volt Zitusom, de fogalmam nincs miért. Már második éjszaka nem alussza ki a megszokott 6-7 órát, 4 óra alvás után felkell hamizni, és utána nehezen alszik vissza, így én is kevesett aludtam, tegnap nagyon kula voltam, ma kicsit jobban birom.  Nagyon remélem ez azért van, mert most fog belehúzni gyarapodás végett. Apát ma úgy kelltettük, hogy dumált neki folyamatosan, olyan kis tündér volt, kár,hogy nem videóztam le.  

    Bubci! Jó bulizást neked! Jó lesz kicsit kikapcsolódnod.

    Edit, ez a diéta! Minden elismerésem a tiéd!

    Beni! Ezek tök jó cm-ek! És szerintem is tök jól nézel ki! De egy kis hullahop bizti nem árt meg, még mókának is jó!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. június 29. 14:5517683.

    Sziasztok!

    Estére megyek folkkocsmába, kiengedni magamból a gőzt!     A lányom visz, mivel ő is zenél. Apa dolgozik, utána már aludni fog, mire én hazaérek!   

    Énekelni fogok, mint a fába szorult féreg!!!! Kiadok magamból mindent!!!!!!!!    Hajnaltájt majd csak hazaérek....    És a lányom megígérte, hogy a nótámat elhúzza:

    Arra kérem az én jó Istenemet,
    Gyógyítsa meg az én árva szívemet.
    Gyógyítsa meg az én árva szívemet,
    Mert bújába nem sokára megreped.

    Fáj a szívem, gyógyítani nem lehet,
    Akiért fáj, kimondani sem lehet.
    Majd meggyógyít a koporsó deszkája,
    Mikor a föld zuhohva hullik rája.

    Ez kalotaszegi hajnali nóta..... 

    És ez után jön a másik nóta:

    "Jaj, Istenem, tégy egy csodát,
    Százasokból szénaboglyát,
    Tetejébe milliókat, had mulatom ki magamat,
    Tetejébe milliókat, had mulatom ki magamat.

    Jaj, Istenem, de szégyenlem,
    Hogy reggel kell hazamennem,
    Itt a babám, tudom, szeret, gondolom, hogy hazavezet,
    Itt a babám, tudom, szeret, gondolom, hogy hazavezet.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. június 29. 11:4317682.

    Angyalka remélem a tegnapi nap már nem volt semmi gond Zitussal.

    Bubóca tényleg próbálj pihenni megy már a kazi is.

    Beni nem tudom mennyire fog sikerülni, nekem még teljesen új volt. Most egy kicsit összébb szedtem magam így hátha, de annyira kecsegtető, hogy 10 kg egész rövid idő alatt. Nagyon jól jönne még -30 aztán már majdnem semmi gond.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. június 28. 21:4217681.
    89 lenne a cici.
    előzmény:
    Beni97 (17680)
    2007-06-28  21:42
  22. 2007. június 28. 21:4217680.
    Sziasztok!
    Bubci! Klasszak a képek! Szép napot és kellemes hétvégét Neked! Próbálj meg pihizni.
    Editke! Ismerős ez a diéta. gratula, ha végig bírod csinálni. Nekem nem menne.
    Én most a hulla-hoppot kezdtem el. Napi fél órával. Kiváncsi vagyok, hogy fog-e menni.
    Végül is a hasam a gáz. A kilókból is mehetne le, de beletörődök, hogy ilyen az alkatom. 63-65 között ingadozok.
    Centik:
    com: 57-59
    csípő: 98
    derék: 74
    mell9

    Angyalka! Most már szép lassan ki fogod ismerni, hogy mi jó Neked és Zitusnak, ne aggódj! Puki mentes kellemes hétvégét kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. június 28. 13:5217679.

    5 nap

    reggeli: 1 nagy répa reszelve, citrommal ízesítve.

    ebéd: 1 nagy szelet főtt tonhal, citrommal és kiskanálnyi zsírszegény vajjal ízesítve

    vacsora: 1 nagy szelet marhahús (250g) olajjal (olíva vagy  hidegen préselt) és citrommal ízesítve

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. június 28. 13:5017678.

    Sziasztok!

    Örülök Angyalka, hogy több tejcsi van. Hát ki kell próbálnod, hogy mit ehetsz és mit nem, sajna ez ezzel jár.

    Leírtam az étrendet, az újság utasítása:

     "csak elszántaknak és erős idegzetőeknek ajánlott!"

    Öt napos mintaétrend amit ismételni kell. Ígéret, akár 10 kiló 13 nap alatt, vagyis addig lehet csinálni, ja és 2 évig nem jön vissza.

     

    Reggel a kávéhoz a cukrot el kell szopogatni.

     

    1 nap

    reggeli: 1 csésze feketekávé 1 db kockacukor

    ebéd: 2 kemény tojás

    vacsora: 1 nagy szelet marhahús (250g) olajjal (olíva vagy  hidegen préselt) és citrommal ízesítve

    2 nap

    reggeli: 1 csésze feketekávé 1 db kockacukor

    ebéd: 1 nagy szelet sovány sonka (vagy8-10 előszeletelt) 1 bögre natúr joghurt.

    vacsora: 1 nagy szelet marhahús (250g) olajjal (olíva vagy  hidegen préselt) és citrommal ízesítve

    3 nap

    reggeli: 1 csésze feketekávé 1 db kockacukor

    ebéd: 2 kemény tojás; 1 nagy szelet sovány sonka (vagy8-10 előszeletelt); saláta (vegyes is lehet de natúr módon elkészítve)

    vacsora: főtt zeller, 1 db paradicsom, 1 db gyümölcs

    4 nap

    reggeli: 1 csésze feketekávé 1 db kockacukor; 1 vékony pirítós(teljes kiőrlésű vagy tönköly) üresen.

    ebéd: 1 liter frissen facsart dzsúsz (lehet vegyes is, vagy pl ananász) 1 bögre natúr joghurt.

    vacsora: 1 kemény tojás, 1 reszelt répa, 1 kis adag túró

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_436222
    Torolt_felhasznalo_436222
    2007. június 28. 10:3917677.

    Sziasztok!

    Kiszurtam szegény kislányommal, és magammal is. Tegnap elött karfiol levest ettem. Eddgi semmitől nem volt problémánk, de most a karfiol betett. Egész tegnap szenvedett szegénykém, még este-éjszaka is, sőt még mára is jutott, pedig tegnap csak főtt krumplit ettem, hogy jobb legyen neki. Alig aludtunk, azt is szaggatottva. Most talán megnyugodott a kis pocia. Olyanokat pukizott, hogy fér el egy ilyen pici testben ennyi szél? Most ott áll egy lábas karfiol leves, és nem tudok vele mit kezdeni, önthetem ki.  De úgy néz ki a homeopátiás bogyók beválltak, mintha több tejcsi lenne, de lehet, hogy a nyugalom is számít.

    Pusza mindenkinek, szép napot!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top