Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stephen King könyv/film

azelfafage
Létrehozva: 2004. október 2. 20:46
Csomó íróról és könyvről szóló topik van, de úgy látom, Stephen Kingről egy szál se. Pedig nála borzongatóbb, félelmetesebb és a legszörnyűbb rémálmokat megfogalmazó író nincs is.
Neked melyik a kedvenced? És melyik a leggyengébb (mert szerintem van harmatgyenge könyve is...)?
  1. Torolt_felhasznalo_536704
    Torolt_felhasznalo_536704
    2005. január 31. 10:21126.
    az tényleg nagyon jó film volt, pedig kicsit féltem megnézni, az előzőben leírtak miatt:))) de hál'Isten, mégis, sőt, rábeszéltem a tesóimat is, akik nem igazán rajonganak SK-ért, és nekik is tetszett
    előzmény:
    Blanka34 (125)
     
  2. 2005. január 31. 10:19125.
    Nekem a Halálsoron volt fantasztikus élmény. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536704 (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_536704
    Torolt_felhasznalo_536704
    2005. január 31. 10:14124.
    köszi!! most már rémlik, hogy írod!!! amúgy annyira jó, h adják a SK filmeket. igaz a Sorvadj el után nme mertem egyedül aludni. . . :)
    előzmény:
    Blanka34 (123)
     
  4. 2005. január 31. 10:08123.
    Dolores bevallja lányának, hogy ő ölte meg a férjét. Észrevette, hogy egy elhagyatott kút van a telkükön. Napfogyatkozáskor elmondta a férjének, hogy tudja, ő vette ki a pénzt, de sikerült visszaszereznie a banktól. Azt is elmondta, hogy tdja, a férje molesztálja a lányukat. Persze a férj (aki részeg is volt) nekiment, kergetőztek, és Dolores úgy intézte, hogy beleessen a kútba. Aztán sorsára hagyta. A rendőrség nem tudott rábizonyítani semmit.
    Vera Donovant pedig nem azért akarta megölni, mert gyűlölte, vagy mert örökölt tőle, hanem mert Vera kérte rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536704 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_536704
    Torolt_felhasznalo_536704
    2005. január 31. 09:58122.
    tényleg:))) igen, tegnapelőtt:)) kicsit egybefolyik ez a hétvége:)))
    igen, sajnos el, és régebben láttama végét, de nem emlékszem rendesen, itt meg arról beszélünk a kolléganőmmel, h mi volt a vége, mert ő is elaludt:))

    szóval. . . ?
    előzmény:
    Blanka34 (121)
     
  6. 2005. január 31. 09:51121.
    Tegnapelőtt, nem?:-) Én láttam! Elaludtál?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_536704 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_536704
    Torolt_felhasznalo_536704
    2005. január 31. 09:50120.
    Sziasztok!

    Ki nézte tegnap Dolorest? addig láttam, h a férje kivette a lóvét a bankból
    előzmény:
    Ree (119)
     
  8. Ree
    Ree
    2005. január 30. 19:44119.
    Sziasztok!
    Épp most olvastam ki az Állattemetőt=Kedvencek temetőjét, de jópár oldalt átugrottam. . . meg tudná vki mondani, hogy Rachel és Zelda között mi volt a kapcsolat és mi történt közöttük? ill. hogy a lányukkal, Ellie-vel mi trötént a végén.
    vmit mi a különbség a film és a könyv között?
    thx
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. január 25. 10:00118.
    Én elhatároztam, hogy megszerzem könyvben is, mert a filmből azért sokminden nem derült ki, ami pedig érdekelt volna, pl. hogy a többi halálraítélt mit csinált, kik ők, meg ilyesmi. Del, Csengettyű Úr gazdája pl. egész érdekes személyiség volt, de azonkívül, hogy francia, és hogy kicsit lüttyő, más nem derült ki róla.

    Most szombaton Dolores lesz a Tv2-ön, azt is kíváncsian várom!
    előzmény:
    Blanka34 (117)
     
  10. 2005. január 25. 09:23117.
    Nekem is nagyon tetszett a Halálsoron! Fantasztikus egy film, könyvben egy kicsit erős volt. És nekem is Brutál a kedvencem:-))
    előzmény:
    azelfafage (114)
     
  11. 2005. január 24. 11:58116.
    Sziasztok. . . én nagy Stephen King KÖNYV rajongó vagyok! Szinte az összes könyvét olvastam, és sokkal jobbnak, izgalmasabnak találtam, mint amikor megnéztem filmen! Nem tudták rendesen visszaadni a történéseket.
    Egyik kedvencem a Tom Gordon segíts na meg a hihetetlenül jó Tortúra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_118711
    Torolt_felhasznalo_118711
    2005. január 24. 11:05115.
    Szerintem is nagyon jó volt. Pedig én is jobban szeretem Kinget könyvben. Legjobban a hólyaghurutba tudtam beleélni magam mert nekem múlt héten volt. Azt hittem belehalok. Minden pisilésnél tolófájásaim voltak és azt hittem elájulok. Úgyhogy nagyon hiteles volt.
    És a Csengettyű Úr haláli volt.
    előzmény:
    azelfafage (114)
     
  13. 2005. január 24. 10:45114.
    Sziasztok, szombaton volt TV2-ön a Halálsoron. Hú, nagyon tetszett. Tom Hanks-et is szeretem, de az én igazi kedvencem David Morse, aki Brutált játszotta (még vagy 10 éve ment TV2-ön a St. Elsewhere, a világ legjobb kórházsorozata, abban láttam először, azóta egyik kedvenc színészem). Játszik egy másik szuper King filmben a Langoliers-ben is. (Ez a film, mármint a Langoliers, pont olyan jó mint a könyv, remélem adni fogják ezt is magyarul). Ja, és még Gary Sinise is feltűnt a Halálsoron-ban egy pici szerepben (ő meg a Végítéletben játszotta az egyik főszerepet).
    És azt hiszem, most vasárnap adják majd HBO-n az Álomcsapdát! Ez is jó film, és nagyon jó pasik a főszereplők. . . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. december 16. 13:08113.
    Sztem a film is Végítélet címen fut.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2004. december 16. 12:49112.
    Sziasztok!

    A Végítélet filmnek mi a címe?
    Azt írtátok többen is, hogy jó, kíváncsi lettem rá. Pedig nem nagyon szeretem a King-megfilmesítéseket. Annak nem tesz jót, amikor Hollywood-i stílusba akarják erőltetni.
    Nagyon szeretem a filmek közül a Ragyogást, de csak azért, mert Nicholson-mániás vagyok. Jó volt még a Tűzgyújtóban a kislány Drew, viszont az Indián figuráját szerintem abszolút elszúrták.

    Egy King-könyvben általában 10 perc a cselekmény, a többi pont az a belső plussz, amiért imádjuk, nem? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. december 16. 10:15111.
    A barátnő elviszi Carriet Floridába, és az autóban Carrienek látomása van, folyton a gonosz anyját látja.
    előzmény:
    Squirtle (110)
     
  17. 2004. december 16. 08:15110.
    Én a TV(2)-s változatot kérdezem. Addig láttam, hogy kint vannak a temetőben: Carrie és a csoki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. december 15. 20:50109.
    De akkor ez az újabb feldolgozás lehetett, nem az első Carrie (amiben Sissy Spacek játszotta a főszerepet, meg asszem Travolta is feltűnt benne valami mellékszereplőként), mert abban az a vége, hogy a barátnőjének - aki egyedül életben maradt a főszereplők közül - rémálma van, látja Carrie sírját, amiből hirtelen egy kar nyúlik ki. . .
    előzmény:
    Ree (108)
     
  19. Ree
    Ree
    2004. december 15. 20:40108.
    a filmben úgy volt, hogy a lányt az anyja megfújtotta a vízben (kád), a néger csaj újraélesztette és elvitte. . . . .
    előzmény:
    Bagoly (107)
     
  20. 2004. december 15. 20:17107.
    Az idetlen filmben, amit a TV reszere keszitettek. Igaz, hogy regen olvastam a konyvet, s raadasul nincs itthon, nem tudok utana nezni, de neger csaj mintha nem szerepelt volna. Hatalmas verengzes volt, s mikor az iskolai ceco utan Carrie hazament, vagy o olte meg az anyjat, vagy az anyja keselte meg ot, aztan mindeketten meghaltak. Ha nem, akkor kar! Kulonben ez volt S. King legelso konyve es a keziratot a szemetbe dobta, amit a felesege megtalalt, elolvasott es biztatta, hogy irja csak tovabb. Most azonban felebredt bennem a kivancsisag: tehat tortent a regenyben? Nekem nem nagyon tetszett, a kedvenceim a Vegitelet, Borzalmak varosa es a Ragyogas. Ebbol az utolsobol is egy buta film kerult ki, de kesobb ujra rendeztek, uj szereplokkel, folytatolagos musorban a TV adta, ez mar jobb volt.
    előzmény:
    Ree (106)
     
  21. Ree
    Ree
    2004. december 15. 19:45106.
    miért halt meg? a végén a néger csaj viszi a kocsiján egy másik városba, nem?
    előzmény:
    Bagoly (105)
     
  22. 2004. december 15. 19:33105.
    Meghalt. S. King nem puha-szivu es kegyelmes iro.
    előzmény:
    Squirtle (102)
     
  23. 2004. december 15. 19:22104.
    Hú, nekem a kedvencem az "Az"! Először filmen láttam (jópár éve, németül), az első rész után átmentem éjszaka anyámékhoz aludni, pedig a huszas éveim körül jártam. . . Azóta utálom a McDonaldos bohócot. Nagyjából értettem is. Az a könyv, aminek az értelmezése viszont kifogott rajtam (ugyanakkor, tetszett az is), az a Nem Jön Szememre Álom (Insomnia). Viszont a három Párka nevét egy életre megjegyeztem . . .
    A Végítélet is szuper, ez volt az egyetlen, ami filmen is tetszett, egyik kedvenc rémálmom azóta, hogy kihal az emberiség fele, én meg szabadon fosztogatok az Arrabonában. . . :-)
    Christine nem tetszett filmen. Teljesen átírták a forgatókönyvírók, csak nyomokban hasonlított a könyvre, hiszen a könyvben a kocsi gyilkol, a filmben meg a megkattant főszereplő.
    előzmény:
    Bagoly (87)
     
  24. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2004. december 15. 15:37103.
    Szijasztok!
    Szerintem a legjobb, amit csinált, az a Végítélet volt. Igaz, az nem horror, de nagyon jól kitalált történet, és nagyon izgis. És amin meglepődtem, a film is fantasztikus, szerintem Oscar-t érdemelne (én sírtam a végén :) )
    Ami a legszarabbul sikerült szerintem, a Cujo. Elég bugyuta, filmben pedig még röhejesebb, télleg végigröhögtem az egészet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. december 15. 14:15102.
    Esetleg megirná valaki, hogy mi lett a Carrie vége?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top