Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi-BAJ!!!

Torolt_felhasznalo_541604
Torolt_felhasznalo_541604
Létrehozva: 2004. október 1. 16:54
Muszáj leülnöm egy félórára, mert annyira görcsöl a hasam...
Gondoltam, nyitok egy topicot, sorstársaknak. Ti hogy vagytok a havival?

Nekem vannak olyan ismerőseim, akik csak onnan veszik észre, hogy megjött nekik, hogy látják.
Én 11 éves korom óta kínlódom, szülés után se javult sokat. Meristin, melegítőpárna, egy korty konyak, stb. - ezeket már mind kipróbáltam. Sajnos mindegyik csak akkor hat, amikor már előtte legalább 20 percig falra másztam a hasfájástól.

Ti hogy kúráljátok magatokat? Valami természetes módszer vagy gyógyszerek?

Meséljetek, amíg hatni kezd a Meristin, remélem hamar, mert még rengeteg dolgom van. :)
  1. 2005. október 14. 09:2355.

    Menstruációs görcsökre ajánlják a mágneses Egészségszivet. Ezt közvetlenül a fájó pontra is el lehet helyezni - ráilleszthető a bugyira is!). Többen beszámoltak már gyógyító hatásáról. Próbáld ki, nekem, bevált! www.gportal.hu/joma1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. október 7. 09:0654.
    Biztos nem mindenkinél, nálam és a barátnőmnél is elmúlt a görcsölés a szülés után. Ezért írtam, hogy valószínűleg. Eszerint szerencsém volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (51)
     
  3. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 7. 08:4653.
    Alkalmazható még magnézium és Ca-csatorna blokkoló, megszünteti hamar (fél óra) a méhgörcsöt (de nőgyógyásszal kéne megbeszélni).
    A Premens tényleg PMS-re van, de a fájdalmas menstruációra (dysmenorrhoea) is ajánlotta már nőgyógyász.
    És úgy alkalmaztad, ahogy írtam (mármint a prosztaglandin-gátlással is rendelkező nem-szteroid gyulladáscsökkentőket)? Tehát a vérzés előtt elkezdve 4-5 nappal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (52)
     
  4. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 7. 08:2552.
    Köszi a részletes elemzést!:)
    Hát nem tudom, van-e más megoldás a fogamzásgátlón kívül, rám az összes orvos ezt akarta tukmálni. Amikor nemet mondok, felírnak nagy kegyesen valami fájdalomcsillapítót. Az a borzalmas ízű Klosterfrau se segített(talán a benne lévő alkohol kicsit). Igazából csak a konyak és a gin használ, de már undorodom a szaguktól is, különben se lehet pityókásan dolgozni és vezetni.
    Ez a Premens érdekelne, de a nevéből úgy tűnik, inkább PMS-re van, nekem pedig előtte kutyabajom.
    Ja igen, próbáltam a Flugalint és a Diclofenacot is:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (36)
     

Címlap

top