Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tampon vs. betét

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. szeptember 27. 17:25
Sziasztok!
A véleményetek érdekelne. Lehet, hogy volt már ilyen topic, ha igen, akkor bocs, de én most vagyok itt és most érdekel :) A hozzászólásokat köszönöm!
  1. 2004. szeptember 29. 10:0426.
    Azonnal tudták hogy mitől vagy lázas?

    én is sajnálom, nagyon rossz lehetett átélned. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (23)
     
  2. 2004. szeptember 29. 09:5625.
    Én is hallottam róla, de milyen érdekes, hogy ennyi év múlva jött elő neked. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (23)
     
  3. 2004. szeptember 29. 09:5524.
    Sajnálom, hogy ez történt veled! Igen, én is olvastam a tájékozatót erről. Azóta, ha lázas vagyok, mindig az az első gondolatom, hogy van-e benn tampon vagy nincs. Mert, ugye, jól gondolom, hogy ez csak akkor jöhet elő, ha éppen van benn?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. szeptember 29. 09:4823.
    Sziasztok! Hallottatok már a toxikus sokk szindrómáról??? Aki tampit használ, biztosan. Minden tampis dobozban le van írva! Én éjjel-nappal tampont használtam, nem is volt semmi bajom 10évig! Viszont júliusban megkaptam ezt a szörnyű betegséget, ha nem kerülök időben kórházba, meghaltam volna! A tampontól! Mire a rendelőbe vánszorogtam (erőm semmi nem volt), addigra majdnem kiszáradtam, 39, 8 láz, hánytam, hasmenés, hidegrázás, kiütés. . . minden tünetete megvolt, de nekem sem jutott eszembe mi lehet!!! Ijesztő! Azóta, ha tampon reklámot látok, gyomoridegem lesz!! ÚÚÚÚtálom a betétet, de már csak ezt használhatok! :((( cs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 29. 09:2322.
    Hát igen! :))))
    előzmény:
    MaZsike (21)
     
  6. 2004. szeptember 29. 09:1621.
    Azaz:)))) Meg a szárnyak sem a bugyira tapadnak:))))
    előzmény:
    hengergo (20)
     
  7. 2004. szeptember 29. 09:1420.
    Lehet, hogy az volt a baj? Pedig nem valami nevenicset használtam. . .
    Ja, egyszer próbáltam egy légáteresztőt, hát nagy kamu az egész, nem csak a léget engedte át. . .
    előzmény:
    MaZsike (19)
     
  8. 2004. szeptember 29. 09:0819.
    Oks. Bár szerintem tampont is betétet is 2-3 óránként cserélni kell, betétnél meg meg kell nézni, hogy műszálas vagy pamut-e.
    Talán én szerencsés vagyok mert valszeg a fog. gátló hatása, hogy nem igazán sok mennyiségileg a menstruációm.
    előzmény:
    hengergo (18)
     
  9. 2004. szeptember 29. 08:5618.
    Én is úgy hallottam, hogy éjjelre nem túl jó, de ha nappal lehet bent 8 órát, akkor éjjel miért nem? Amúgy én már ébredtem úgy (nem a tamponos időszakomban), hogy tiszta trutyi voltam derékig, úgyhogy ha máskor nem, éjjel biztos tampont használnék.
    A betétbe amúgy sokkal jobban "bele lehet izzadni" szerintem. Legalábbis nekem szinte mindig fájdalmasra kidörzsölte. Úgyhogy csakis tampon.
    OFF Ez a vér nem alvad meg, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, a darabkák a méhnyálkahártyából vannak. ON
    előzmény:
    MaZsike (16)
     
  10. 2004. szeptember 29. 08:1317.
    Én pld. keverem a kettőt.
    Az első két nap a tampon mellé kell a betét is, mert a tampon mellett is másfélóra alatt át tudok ázni.
    Ha a tampon megtellik a többi vér ugyanis nem marad bent hanem kifolyik. És elég kellemetlen tud lenni így is a dolog. Hát még ha szimplán csak betétet használnék.
    Éjszakára viszont csak betétet használok.
    Egyébként a betét is tud mindenféle baci és gomba melegágya lenni, feltéve ha valaki ilyenkor nem ügyel fokozottan a higéniára.
    Nekem még soha semmilyen ilyen problémám nem volt, kivéve egy gyulladást valami megfázásból adódóan, amit ugyanúgy méhszájsebnek hívott a doki, csak még nem volt sebes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 29. 07:4916.
    Szia!

    Én úgy tudom éjjelre nem túl jó a tampon, mert ugye hát nem cserélgeted:)) és így ami szerintem logikus, mégis csak benned alvad meg a vér (bocs a megfogalmazásért), ami nem túl egészséges. Lehet nem igaz, de még régebben a tv-ben nyilatkozott erről egy nőgyógyász.
    előzmény:
    Brissy (10)
     
  12. 2004. szeptember 29. 07:1015.
    Sziasztok! Én is tamponpárti vagyok. Én még emlékszem a vattás időszakra, hát az valami borzalom volt. Életem legszörnyűbb élménye volt, amikor a nyári építőtáborban kellett vattát használnom, hát nem kívánom senkinek. Akkor még valutás boltban lehetett csak ob-t kapni. Egyszer egy barátnőmtől kaptam kipróbálásra, hát az maga volt a csoda ezek után. Szerencsére hamarosan hozzáférhetőbb lett, úgyhogy azóta is csakis azt használok. Soha semmilyen problémám nem volt ebből. Szülés után betétet kellett használni, hát az felidézte az építőtáboros emlékeket, alig vártam, hogy vége legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 28. 23:0314.
    sziasztok!
    Én tampon párti vagyok.
    Éjjel- nappal tampont használok, ami tudom, hogy nem egészséges, de amig nekem nem okoz semmi problémát, nem térnék át.
    Sokkal kényelmesebb és tisztább és nem tocsogok reggelre a pelenkás bugyimban.
    meg azért tamponnal sokkal szivesebben fekszem be a barátom mellé. Akit ugyan a betét sem zavarná, de emgem igen.
    Persze régen, kislánykoromban betét használtam, mert anyukám azt mondta:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_532844
    Torolt_felhasznalo_532844
    2004. szeptember 28. 22:4513.
    A szülési fájásokat semmihez sem lehet hasonlítani. Egyszerűen nem tudnám megmondani, hogy milyen volt. Fájt, nagyon fájt, még életemben nem érzetem ilyet. De utána eszembe se jutott. Helyette más fájt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749176 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_749176
    Torolt_felhasznalo_749176
    2004. szeptember 28. 21:4412.
    Sziasztok, teljesen kiraz a hideg, nekem is volt egy mehszajsebem ami miatt evekig be volt gyulladva a huvelyem. Nem sokat hasznaltam tampont, csak parszor nyaralaskor, de a gombas fertozes eszembe sem jutott! Teljesen igazatok van, lehet, hogy ettol is alakulhatott ki ez a seb. Mindenesetre orulok, hogy tul vagyok rajta, bar megkeseritette ket evemet, ennyi idobe telt mire vegre kiderult:S Nekem nem fagyasztottak, hanem leegettek vmilyen elektromos szerkentyuvel. Ne tudjatok meg milyen fajdalmas, nekem olyan volt mindtha kessel szurkalnanak a mehembol kifele, vagy a menstruacios fajdalom 100x-osa:( Ilyen lesz a szules is? :O Marad a betet a topon szerintem!
    Sziasztok
    előzmény:
    Brissy (10)
     
  16. 2004. szeptember 28. 21:0211.
    hát. . nem ajánlanám.
    Pont az előbbleírtak miatt, ráadásul tényleg nem "szellőzöl", és mondjon nekem akárki akármit a tampon fantasztikus nedvszívásáról, a nyálkahártya darabokat és az alvadt vért bizony nem szívja be.
    előzmény:
    Brissy (10)
     
  17. 2004. szeptember 28. 20:5310.
    Pont egy ilyen topikot akartam én is indítani.

    Én csak tampont használok, éjjel-nappal. Sose volt semmi bajom, viszont kiderült nemrég, hogy méhszájsebem van. Persze nem a tampontól. . . ill. kitudja?

    Most lefagyasztották a méhszájsebemet, úgyhogy 1 hónapig nem használhatok tampont. Holnap fog megjönni a mensim, és valahogy nagyon nem örülök a betétnek. Olyan mintha pelenka lenne rajtam, látszik is a nadrágon keresztül, büdösödik, gyakran kell cserélni, elcsúszik stb.

    Viszont a barátnőm azt mondta, hogy nem egészséges, ha állandóan tampont használok, mert nem szellőzök. Nekem ez első hallásra nagy hülyeségnek tűnt.

    Tud valaki valamit? Tényleg ártalmas, ha a mensi 5 napján állandóan tampon van bennem? (A zuhanyzást kivéve. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 28. 20:529.
    1. mert magadba tuszkolod a dzsuvát :-) ami aztán (a tampon elvileg steril)
    2. ha nem steril kézzel helyezed fel (ilyen nincs is, de alaposan moss kezet!) akkor a tamponom levő összes gomba, baci és egyéb elkezd szépen
    3 a jó meleg, tápanyagban gazdag hüvelyben az "ideális környezetben" szaporodni.

    Ezért is nem szabad sokáig bent hagyni sem, főleg ha jó mélyre helyezed, a menstruáviókor nyitott méhszájon keresztül is előszeretettel felmászhatnak ezek a kórokozók, ahol aztán szaporodnak, és sokkal nagyobb gyulladást és bajokat okozhatnak.
    Tampon ki-be tuszkoláskor pedig amúgy is sérül a hüvelyfal is a súrlódás miatt (főleg ha nem telik meg teljesen és még "szárazon" van kivéve), ebben a mikrosérülésekben is boldogan megül minden baci.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132451 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 28. 20:078.
    Sziasztok! Csak azért kérdezem, mert mikor elkezdtem menstruálni volt egy pár tampon és betét mintám, amit a suliban osztogattak évente, de akkor (valószínüleg mert picit paráztam) a tampont képtelen voltam felhelyezni. Azóta kétszer próbáltam, de mindig olyan érzésem volt, hogy valamit nem jól csinálok. Most is picit úgy érzem, hogynáttérnék, kipróbálnám milyen is úgy, ezért indítottam a topicot. Írtatok gombás fertőzésekről. Ezt kifejtené valaki bővebben? Az mitől lehet? Üdv: gyevocska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 27. 19:057.
    En meg a tampont nem szeretem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. szeptember 27. 18:286.
    Mivel minden nap sportolok, ráadásul úszom is, így csak a tampon jöhet ilyenkor szóba. De edzésen kívül inkább betétpárti vagyok. Nekem is elég gyenge a vérzésem, és nem is mindig menne fel a legkisebb tampon sem ha cserélem. Meg aztán tényleg egy csomó eü hátránya is lehet. De kétségkívül kényelmesebb és az ember tényleg el is felejti, hogy éppen menstruál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 27. 18:015.
    Hali!

    Én tamponhasználó vagyok és szerencsés alkat lehetek mert sosem volt gondom vele. . . . sem gomba, sem más. de valszeg szülés után(most 7 hónapos terhes vagyok) egy ideig csak betét jöhet szóba. az első babám után is visszatértem a tamponhoz mikor már lehetett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_256064
    Torolt_felhasznalo_256064
    2004. szeptember 27. 17:524.
    Szia!
    Én tampont használtam szülés előtt és nagyon szerettem, mondjuk a munkám is olyan volt, hogy betétet nem szaladgálhattam állandóan cserélni.
    Viszont. . . . ! Szülés utántól képtelen vagyok tampont használni csak a betét a jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132451 (1)
     
  24. 2004. szeptember 27. 17:483.
    Hali!
    Akkor itt az ellenpélda :-)
    Én a magam részéről csak betétet használok, csak ha nagyon muszáj, akkor tampont.
    Mondjuk én azért, mert nekem szerencsére elég kevés a mensim, és a tamponból még a legkisebb is sok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132451 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2004. szeptember 27. 17:412.
    Én speciel még ha akarnék sem tudnék betétet használni napközben, mivel kb óránként cserélhetném, vagyis addig sem bírnám ki amíg reggel beérek a munkahelyemre. :-( A tampon nekem jobban bevált, kényelmesebb és nem kell óránként rohangásznom munka közben a toalettre. Viszont hátránya hogy a gomba melegágya, így akármilyen gyakran és higiénikusan cseréli is ki az ember, sajnos hajlamossá tesz a gombás fertőzésekre. Ez egy csapdahelyzet sajnos. Éjszakára viszont csak betétet használok /az éjszakai always betétet/.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_132451 (1)
     

Címlap

top