Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megőrjít az anyós!!!

tigergirl*
Létrehozva: 2004. szeptember 20. 14:08
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, anyós ügyben(igaz még csak jelölt:)).
A gondom, állandóan elszedi a ruháimat, folyamatosan a nyakamon lóg, hogy mit vegyen fel(sajna 1 a méretünk, és nincs olyan ruhám{néha még a bugyit is beleértve}amit egyedül hordtam volna). Folyamatosan mondja mi történt vele, stb. Aranyos, jókat szoktam hallgatni, ha ő beszél, mert mellette nem lehet szóhoz jutni, mégis beszélgetésnek nevezi, ha összedugjuk a fejünket. Egyszerűen az agyamra megy, olyan mint a 100 forintos: kétszínű és semmit sem ér, mert lusta csak pattogtat mindenkit, a drága fiacskáját(a páromat) is csak kihasználja, de ő nem veszi észre, a másik picifiú az atyaúristen. Önmaga egyedűl egy hatalmas nagy nulla. Az az igazság, hogy nagyon kezd belőle elegem lenni!!!
  1. 2004. november 12. 19:04101.
    Kegyetlen és hideg. Utálkozó és fagyos pillantásokat vet rám, ha épp senki sem figyel. Mindenféle dumával tagad, hogyha szembesítik az eszetlen utálatával. :((((((((((((((
    Most nagyon elegem van.
    Nem látom a fényt az alagút végén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 12. 19:03100.
    T*köm tele van már megint a drágalátos anyós-jelöltemmel.
    Pedig megfogadtam, hogy soha többé nem foglalkozom vele. :(((
    De most épp beteg vagyok, így hát a negatív dolgok is negatívabbak.
    Alig látom a Kedvest, csak hétvégenként, és akkor is elszívja, hazaszívja. Hogy segítsen neki. Mert ilyen-meg-olyan segítségre van szüksége. Mert képtelen dolgokat egyedül megtanulni, és muszáj, hogy mindenki a segítségére legyen. A férje nem elég.
    :(((((((((((
    Megint kiborultam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_277136
    Torolt_felhasznalo_277136
    2004. október 3. 00:4699.
    Bocs, természetesen: Muszáj (csak siettem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_277136
    Torolt_felhasznalo_277136
    2004. október 3. 00:3998.
    A nővérem anyósa fényadónak képzeli magát! Mondjuk csak 3 havonta találkoznak, akkor is csak az unokák miatt muszály. Az unokákkal egyedül nem lehet hagyni mert akkor mindjárt fényt akar adni, meg ilyeneket mond: - látom, hogy a 3. csigolyád el van mozdulva. Helyreteszem.
    Ezt szerintem egy 4-5 éves gyerek nem igazán tudja hova tenni.
    Persze a nővéremet szidja mindenhol, merthogy ő nem láthatja az unokáit.
    Szerencsére a férj is tudja, hogy nem normális az anyja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 25. 16:0897.
    Anyósom tökéletesen tug kezelni minden ketyerét. . . a más kezével, mert mindenkit csak pattogtat, gyűlölöm a mézes-mázas mosolyát.
    előzmény:
    tüskebözsi (96)
     
  6. 2004. szeptember 23. 14:2396.
    Drága Akaba, mit gondolsz, ha te leszel majd 70-80 éves, hogy fogod tudni működtetni az akkor használatos atommeghajtású mittudoménmi ketyeréket? Remélem, téged is nagyon ki fognak nevetni érte a menyeid. Én már előre nevetlek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_168927 (84)
     
  7. 2004. szeptember 23. 13:5995.
    Én azzal szoktam magamat nyugtani, hogy a barátnőim anyósai sokkal rosszabbak:)
    Főleg az egyik, múltkor a baránőm a 30. születésnapjára kis "bugyi" csipeszt kapott és mondta neki anyós ha virágot is akarsz szedjél magadnak a kertünkben:)
    előzmény:
    gylillus (94)
     
  8. 2004. szeptember 23. 11:3994.
    92:
    Te jó ég! Hát ez már nem is igaz! Hogy fordulhatott meg egyáltalán ilyen a fejében? Tényleg nem normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (92)
     
  9. 2004. szeptember 23. 11:3693.
    Ja, még annyit hozzáfűznék, hogy anyósom nem valami ostoba naíva, hanem doktori fokozattal, saját céggel és szép kis vagyonnal rendelkező, rafinált, érdekvezérelt, roppant anyagias perszóna.
    Neki a hitgyüli is egyfajta befektetés: azt szokta mondani, hogy ami pénzt ő oda befizet, annak pontosan a százszorosát kapja vissza a Teremtőtől. Ezt ő ki is számolta, talán még a könyvelésébe is bevezette. :-) (Azt viszont nem tudom, hogy a Teremtő hova fektette be anyósom pénzét, de nagyon jól forgatta meg, ha a százszorosát fizette vissza anyósomnak. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (92)
     
  10. 2004. szeptember 23. 11:2892.
    Az, beteg.
    A sógornőm gyesen van a 3 hónapos babájával. Anyósom 2 hete beállított hozzá, vitt magával egy ismeretlen, fiatal, terhes lányt is, aki újdonsült hitgyülis. A csaj valami hajón dolgozva szedte össze a pocakjában fejlődő gyermeket, pontosan azt se tudja, hogy kitől. Anyós azért vitte őt fel a sógornőmhöz, hogy megkérdezze tőle, hogy ha a csaj megszül, akkor a sógornőm nevelné-e azt a gyereket is. Ha már úgyis otthon van a saját gyerekével. . . És természetesen nem ingyen, hanem pénzért gondolta.
    No comment!
    előzmény:
    ezüstfenyő (90)
     
  11. 2004. szeptember 23. 11:0491.
    Sziasztok!

    Tudjátok lányok az se mindig jó ha az anyós butuska, az enyém nagyon okos. . . Éppen ezért iszonyatosan rafkós. Mindenkivel elhiteti hogy jó a viszonyunk és olyan jól csinálja hogy el is hiszik. Aztán meg a valóság. . . Mindenki rám fúj, hogy igazán tehetnék én is valamit a jó kapcsolatért. HA vesz vmit nekem (kizárólag turkálós holmit) végig hívja a fél családot és mellékesen megemlítihoyg csak "úgy" vett nekem egy szép blúzt. . .
    Egyszer megtette velem azt hoyg kettesben voltunk és direkt eldöntendő kérdéseket tett fel nekem , amire ha nagyon megerőltettem magam se tudtam csak igennel vagy nemmel válaszolni. Aztán este elpanaszolta az apósnak hoyg mekkora bunkó vagyok nem voltam hajlandó vele beszélgetni. . .
    Most ha találkozunk , anyiból áll a beszélgetésünk hyog én kérdezek. . ő válaszol az hoyg mi a szar van velem azt soha. Sőt amikor kirúgtak a melóhelyemről mosolyogva kérdezte mi történt ( egy hülye picsak csaj volt a főnököm)? Képzelhetitek hogy épp milyen lelki állapotban voltam akkor, közöltem vele hogy soha többet nem lesz női főnököm mert azok gonoszak és kétszínűek (remélem értette a célzást mert ő is főnök(NŐ) :)
    előzmény:
    gylillus (88)
     
  12. 2004. szeptember 23. 10:5990.
    Dzsíííz. . . Na, valóban beteg szegény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (89)
     
  13. 2004. szeptember 23. 10:5189.
    Én természetesnek tartottam, hogy bejön a kórházba hozzám, mert sokszor adtam neki már "tiszta lappal" való indulási esélyt. Szinte biztos voltam benne, hogy az unokája majd eltereli egy kicsit a gondolatait a hülyeségeiről. Nem így történt.
    Tegnap, miután kerülő úton visszakaptam a kocsimat, felhívtam anyóst, hogy legalább köszönje meg, vagy mi a szösz. Megköszönte, és megkérdezte, hogy most, hogy minden anyagi tartozását lerendezte felénk, és mindent visszaadott, amit kölcsönkért, indulhat-e tiszta lappal nálam. Azt válaszoltam neki, hogy nem. Mert az én problémám vele az anyagiakon túl morális jellegű, amit azzal, hogy visszaadta azt, ami az enyém, még nem váltott meg. Azt válaszolta, hogy "egy nap leszek én még áldás nektek!" (a hitgyüli, ugye. . . ). Én erre azt feleltem, hogy "alig várom". Nem tudom, ő mire gondolt, de amire én, azt inkább itt nem írnám le. . . . .
    előzmény:
    gylillus (88)
     
  14. 2004. szeptember 23. 10:3088.
    Hát ha hozzám bejön az anyósom a kórházba, amikor szülésre kerül a sor egyszer, én agyvérzést kapok ha meglátom. Szerintem akkor simán elzavarom majd. Más se hiányozna akkor, csak hogy hallgathassam a baromságait! Amikor sógornőm szült, mind a kétszer végig ott voltak apóssal. Azt hiszem, ha majd teherbe esek, én a legeslegelején tisztázni fogom, ha szülök egyes egyedül csak a férjem lehet ott és senki más. Utána persze lehet jönni látogatni, de legalább egy napot adjanak már, hogy pihenhessek. Amúgy náluk az a szokás, hogy ha valakinek kisbabája születik, akkor a rokonság felvonul hozzájuk, visznek kaját és ott főznek. Hát hozzám nem fog jönni főzögetni, az tuti!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (86)
     
  15. 2004. szeptember 23. 10:1287.
    Sziasztok!
    Nem olvastam végig, csak az utolsó 1-2 oldalt, de az is elég volt. Szörnyű, hogy ilyen anyósok vannak!! A legnagyobb baj az, hogy az enyém is ilyen!!! Ő is bejött a kórházba amikor szültem (most márciusban). A vicces az, hogy amikor megtudta, hogy terhes vagyok az első reakciója az volt, hogy "ÉS AKKOR MOST MI LESZ??". Az én helyzetem nem egyszerű, mert én szüleimmel élek együtt, a párom nem a férjem, nem is élünk egy háztartásba. Ő nem akar összeköltözni az én családommal, nekem meg eszembe sincs az anyjával egy fedél alatt élni. 2 percnél tovább nem bírom elviselni!! Képzeljétek 4 hónapos volt a kislányom amikor megkérdezte tőlem, hogy mikor ehet már csokit a gyerek?! Szerinttek ez normális?? Múltkor szegény babám beteg lett és ülünk az orvosnál, hát ki viharzik be?! A drága anyós. De, hogy honnan tudta meg, hogy ott vagyunk az a mai napig rejtély. Nemrégiben lementem sétálni a picilánnyal és két óra múlva amikor visszajöttünk a kapuba öszefutottunk a drága anyóssal. Azt mondta, hogy már másfél órája keres minket, mert akart jönni velünk sétálni! Hát ha ez normális?! Na mindegy. Ilyen dolgai vannak. És ezek még az egyszerűbbek. Bocsi, ha kicsit hosszúra sikerült, de olyan jól esett elmondani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 23. 09:2186.
    Az én anyósom is eljött a kórházba, mikor szültem. Ott feküdtem kiterülve a hasi műtét után, félig kómában a belém nyomott fájdalomcsillapítóktól, katéter, infúzió, stb. Leült az ágyam mellé, és egy "szuper" hitellehetőségi ajánlattal hozakodott elő (Miután többmillióval tartozott nekünk, amit 2 évvel azelőtt kért kölcsön 2 hétre. . . Annyival több hitelt kellett miatta felvennünk a lakás felújításához. . . ). Ha meg bírtam volna mozdulni, lenyomtam volna a vizeletes zacskómat a torkán. Csak annyit mondtam, hogy "ha érdekel, nézd meg az unokádat a cscsemőosztályon, aztán tűnés innen".
    Tegnap egyébként (1 nap késéssel) visszahozta az autómat, ill. nem nekem hozta vissza, hanem lerakta a sógoroméknál, akik nem messze laknak tőlünk. A sógorom hozta át hozzánk a kocsit. Hozzám nem mert beállítani az anyós, he-he. Remélem, ez a jövőben is így marad. :-))
    előzmény:
    gke10 (83)
     
  17. 2004. szeptember 23. 08:2285.
    Nálunk az esküvőnél közölte, hogy ő csak 15. 000. -Ft-al tud beszállni és azt is adjuk vissza mihamarabb mert a kajapénzből veszi el. Úgyhogy mindent az én szüleim fizettek. Pedig mindig azt hangoztatja, hogy egyformán szereti mindkét gyerekét, de szerintem a lányát kicsit jobban. Biztos azért mert ő nem ment férjhez és nem kellett fizetni :o)
    előzmény:
    gylillus (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_168927
    Torolt_felhasznalo_168927
    2004. szeptember 23. 02:5884.
    (79)

    Miért nem indítanak topicot az anyósok?
    Ez tényleg jó!!! :-)))

    Az enyém azért nem, mert tök buta mindenhez, amihez egy csöpp ész kell!!
    Képzeljétek, még a TV-távirányítón is csak 2-3 gombot ismer, a többit nem meri megnyomni!

    Adtunk neki tavaly mobiltelefont, legyen nála, ha baj van. . .
    Jéééézusom, leírtam (nagybetűkkel) a működését, többször elmagyaráztuk, reménytelen. . .
    Inkább be se kapcsolta, nehogy foggyon az áram!!!. . .

    De bezzeg a mocskolódásban nem szorul tanácsra!

    Azért sem indítana topicot, mert a mocskolódásait titokban sziszegi (mint a kígyók) a barátnőivel. . .
    Persze, minden hazugság, a szemembe abból semmit nem mer mondani, mert ő is tudja, hogy hazudik.
    A barátnői viszont nem tudják, azt gondolják, tényleg olyan vagyok, amilyennek ő beállít. . .

    Az én férjem egyke, ugyhogy anyósom minden gyűlölete rajtam csúcsosodik ki. . .

    Sajnos a férjem hiába látja a nyilvánvaló rosszindulatot, egy rossz szót sem szólhatok az anyjára.
    Többször bebizonyosodott, hogy miket művel ellenem, mégis nekem kellett nyelnem a gyomorfekélyemet. . .

    előzmény:
    ezüstfenyő (79)
     
  19. Torolt_felhasznalo_532844
    Torolt_felhasznalo_532844
    2004. szeptember 22. 21:1883.
    Még nem olvastam végig a hozzászólásokat, de ez elkeserítő. Én nagyon-nagyon szerencsésnek mondhatom magam. Az én anyósom az első pillanattól fogva elfogadott, minden alkalomra ajándékot vesz, ha mi viszünk neki, tiltakozik, hogy ne költsük rá a pénzt. Építkeztünk, amibe nem tudott segíteni, magyarán a ház a szüleim segítségével épült. Most, hogy egy picit jobban áll, megpróbál segíteni, ad pénzt, ha tud, küld kaját stb. Mikor megszületett a kislányom, a kedvenc sütimet sütötte, amúgy ez rendszeres. Ezek után már nem is panaszkodok, hogy mikor eljött a kórházba meglátogatni (90 km-re lakik), azt kérdezte, hogy hogy bírta a fia a szülést. Köszönöm jól. Na és én?! De ez semmi a ti történeteitekhez képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_771506
    Torolt_felhasznalo_771506
    2004. szeptember 22. 18:5882.
    Atya ég most olvasom a soraitokat , ez katasztrófa!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_771506
    Torolt_felhasznalo_771506
    2004. szeptember 22. 18:5581.
    SZiasztok!

    Nekem még hivatalosan nem az anyósom de már most kersztbe tett nekünk , hogy lépjünk valamit az életben és senki nem tette ezt még szóvá neki csak ő tesz szóvá mindent, még ha nem is bunkón!

    De csak az a jó amit ő mond!

    Nem tudom milessz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_338119
    Torolt_felhasznalo_338119
    2004. szeptember 22. 18:4980.
    A kettős mércét is biztosan ismeritek:
    Egyetlenegyszer égve felejtettem náluk a villanyt a pincében. Legközelebb anyós: (orr felhúz, száj lebiggyeszt, undok, rideg hang) "nálunk leszokták ám kapcsolni a villanyt" Én elnézést kérek, magamban morgok, hiszen még ha feltétlenül szükséges is ezt szóva tenni (bár én kb a huszadik alkalom után szólnék, akkor is kulturáltan), miért nem lehet normális hangnemben.
    Egyszer ott ebédelünk, és hallom, ahogy kedélyesen elpoénkodnak azon, hogy a férjem testvérének a fia rendszeresen égve hagyja a villanyt a pincében. Jó, hogy a kis buksiját nem símogatták meg, komolyan, hogy a kis butus, hát nem édes, milyen feledékeny (25 éves egyébként). Oda kellett volna szólni neki, hogy "mi van, neked nem mondták, hogy itt le szokták kapcsolni a villanyt?", de persze ez akkor nem jutott eszemre. Valaki írta, hogy a legjobb replikák nem mindig jönnek ott és akkor elő, amikor kell, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 22. 18:4479.
    Lányok, most eszembe ötlött valami.
    Szoktak lenni olyan beszólások, hogy miért nem indítanak az anyósok topikot (talán mert írni sem tudnak. . . :))))))) bocsiii. . . ), meg hogy mi lenne itt, ha ők is kitálalnának. Nagyon érdekes, hogy nem indítanak. Vajon miért? Na?
    Hát azért, mert nem ők a szenvedő alanyaik az egész helyzetnek. Ők az okozóik (nagyon sokszor, és tisztelet a kivételnek) menyeik szenvedésének. Aláírom, van nagyon sok alapból 'hülye' meny is, mert emberek vagyunk. De azért bizony, sokszor a kedves idősebb fiús mamák nem bírják megemészteni, hogy itt NEM RIVÁLIS ÉRZELMEKRŐL VAN SZÓ. Punktum.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 22. 18:3278.
    Szisztok!
    Az én anyósom azt mondta a férjemnek, amikor hozzám költözött: ha majd egyszer elválsz, akkor nyugodtan hazajöhetsz, a szobádat fenntartom neked.
    Bumm. . . . mintha fejbe vágtak volna. Nos, ez 15 éve volt.
    De még mindig nem esik jól.
    előzmény:
    gylillus (59)
     
  25. 2004. szeptember 22. 18:3277.
    Ez el-ké-pesz-tő. . .

    Hogy mire képes az emberi butaság, korlátoltság és rosszindulat. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338119 (75)
     

Címlap

top