Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem beszél a gyerekem

botimama1
Létrehozva: 2004. szeptember 19. 18:44
Szerintetek miért nem beszél a gyerekem? Kisfiú, de már három éves elmúlt, és még megsem szólal. Amit mond, az csak 1-2 szó, de csak én értem meg. Az oviba sem beszél, de sokat verekszik, és az ovónénik nagyon ki vannak akadva tőle. Pedig aranyos kisfiú. Mit csináljak?
  1. Torolt_felhasznalo_214857
    Torolt_felhasznalo_214857
    2004. szeptember 19. 20:0626.
    Az én kisfiam is három éves volt, mire elkezdett értelmesen beszélni, addig csak néhány szót tudott mondani + az összes számjegyet :-) Képzelhetitek, a bölcsiben azt mondták, ha így folytatja, nem lesz ovodaérett, mert nem fogja tudni mondani, hogy pisilni vagy enni-inni kell. Erre másnap tízórai közben fennhangon felolvasta a tányérján díszként szereplő számjegyeket. Szobatiszta is pont az ovi előtti két hétben lett. Végül mire oviba került, épphogy, de megfelelt az ovodaérettségi-feltételeknek. Nagyon nehezen illeszkedett be, és sajnos most se szeret járni, mert nincs kispajtása. Nem nagyon tudja megértetni magát a gyerekekkel, nem igazán érti a nonverbális kommunikációjukat. Most már egész jól beszél, csak a hely és személyragokat keveri, meg időnként a szórendet. A számok világa még mindig középpontban van, az óvónők ezek a "tünetek" alapján autisztikus jegyeket mutat címszóval nevelési tanácsadóba küldtek vele. A hallásával nincs gond, egyébként logopédushoz is jár. A tanácsadóban egy fejlesztő pedagógus nagyjából ugyanazokat a feladatokat csináltatja vele, amit az oviban is meg kéne csinálnia, ha hajlandó lenne.
    Nem tudnak ráilleszteni semmiféle "szindrómát", így csak annyi tanácsot kaptam, hogy foglalkozzak vele sokat. Most kaptam az Indigó jelenség című könyvet, ami az ilyen kis csodabogarakkal foglalkozik, érdekes, gondolatébresztő olvasmánynak tűnik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. szeptember 19. 20:0225.
    De azért előszőr érdemes lenne kizárni a szervi problémákat:pl. hallászavar.
    Voltam foniátrián és ott mondták, hogy kisebb hallásproblémákat csak szakember tud kiszűrni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 19. 20:0124.
    Annyian segítetek, köszi mindenkinek, itt vagyok, csak közbe jönnek az üzik, mindenféle jó tanácsokkal, mindenkinek köszi, nagyon jó, hogy ennyien segítetek! :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 19. 19:5823.
    Igen, minket is elküldtek hallásvizsgálatra, de nem nagyon ért semmit, nem tudták a fülére tenni a fejhallgatót :(
    De ezt úgy érzem nem is fogom erőltetni, mert tudom, hogy hall, olyan dolgokat megért, amit ha nem hallani honnan venné, és egy hete elkezdte mondani az anya, apa, baba, cica, woody, mami, na . . . . (ezt már régebben) mellett a dzsiájdszot, hát pedig nem egy könnyű szóóóó :)))
    Úgy látszik ez tetszett neki, azóta az egész bölcsi ezt mondja :D
    Pedig képes kézzel-lábbal elmutogatni, hogy mit szeretne, szerintem ez csak lustaság a mi esetünkben, de azért elvisszük hogy megnyugodjunk. . .
    előzmény:
    enn (22)
     
  5. enn
    enn
    2004. szeptember 19. 19:5122.
    Sziasztok!
    Csipcsup, hogyhogy nem vetted észre, hogy a kicsinek nem jó a hallása? Amikor beszéltél hozzá akkor megértette? Azt csinálta, amit mondtál neki?
    Ezeket azért kérdezem, mert az én kisfiam is már elmúlt két éves és még nem akar beszélni, de mindent megért amit mondunk neki és meg is csinálja.
    előzmény:
    csipcsup (10)
     
  6. 2004. szeptember 19. 19:4721.
    Szió!
    A mi kisfiúnk sem beszél még csak egy pár szót, igaz ő csak januárban lesz három. . . mi jöv. héten megyünk gyermekpszichológushoz! :(
    De vele más is van nagyon aktív!!! Egész nap futkos és még van mikor este 10-kor sem lehet rávenni, hogy elaludjon. . .
    Hát majd kiderül szerdán mit a helyzet. . .
    De szerintem is fordulj segítségért, az nem szégyen :)
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2004. szeptember 19. 19:4620.
    Szia!!Probalkozhatsz a kovetkezo helyeken is:

    Korai fejleszto :

    http://www. koraifejleszto. hu/hu/intezmeny_milyen. html

    Gezenguz Alapitvany

    http://www. c3. hu/~babgrade/
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  8. 2004. szeptember 19. 19:4219.
    http://www. gekkonet. hu/

    Na, ezt megtaláltam a kedvenceim között!
    (szóköz nélkül, tudod!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (18)
     
  9. 2004. szeptember 19. 19:4118.
    A Mikamakka telefonszáma: 331-4942
    a gekkóra keress rá, mert sajnos nem tudom, de a googl-ban rögtön kiadja.

    Az én fiam 2 éves lesz és, ahogy elnézem a Tied nyomdokaiba lép. :-)))
    Hallás tényleg sarkalatos, akár egy gyulladás miatt is beállhat a romlás.
    előzmény:
    botimama1 (17)
     
  10. 2004. szeptember 19. 19:3817.
    Hol van Mikkamakka, meg a Geko, amit írtál? Inkább oda viszem, előbb, mint kórházba, de ha kell, akkor persze orvoshoz is, de előbb valami játékosat próbálnánk meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253013 (13)
     
  11. 2004. szeptember 19. 19:3816.
    Jack, tikktakk, tisztában vagytok vele mit csinál egy kineziológus???

    Ha igen, nem beszélnétek így, ha nem, akkor nincs jogotok így beszélni. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2004. szeptember 19. 19:3615.
    Tényleg vannak késletett beszédű gyerekek. Én is óvónéni voltam és volt egy kisfiú aki kiscsoportban egyáltalán nem beszélt, de mindent megértett. A következő évben egyik napról a másikra elkezdett beszélni.
    DE azért érdemes megnézetni szakemberrel is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 19. 19:3614.
    Szia Jack! Valami hasonlót akartam én is írni, amikor elolvastam Cyrus hozzászólását :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705879 (11)
     
  14. 2004. szeptember 19. 19:3413.
    Szia, teljesen már oknál fogva, de hasonlóan fontos ügyben, a járás körüli problémával kerestem meg a gyermekorvost.
    Születése óta ismerte a fiamat, folyamatában látta, és nicsak-nicsak 1, 5 évesen észrevette, hogy ez a gyerek nem jár!!!
    Addig minden kérésemre, aggódásomra hárítás volt a válasz. Nem akartam kitenni a kicsit kórházi kivizsgálásoknak és felkerestem egy kineziológus-gyógytornász SZAKEMBERT. Hypotóniát állapított meg, Dévény módszerrel kezelte a kicsit, aki rendbejött.

    Ne gyermekorvost keress, hanem logopádust, fejlesztő pedagógust.
    A Mikkamakka Játéktárban és Gekko Játszóházban van állapot felmérés és lehetőség a fejlesztésre.
    És még valami: az óvónőnek is feladata ez, ne bújjon ki alóla.

    előzmény:
    botimama1 (7)
     
  15. 2004. szeptember 19. 19:3112.
    Csipcsup!! igazad van. . . . én mielöbbi hallásvizsgálatot javasoltam.
    És mi is igy vagyunk ahogy ti. . . a kislányommal.
    előzmény:
    csipcsup (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_705879
    Torolt_felhasznalo_705879
    2004. szeptember 19. 19:3111.
    A Cyrus_ által javasolt kineziológus a "nem beszél" problémán nem fog segíteni, de legalább megtanul a fiad egészségesen röhögni :)))))
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  17. 2004. szeptember 19. 19:2710.
    Botimama!Nálatok nem jár doktor néni, védönö az oviba? Nálunk a hároméves ellenörzésen derült ki amit addig is sejettünk, hogy a fiam hallásával baj van, azért nem beszélt. Pontosan mint nálatok csak 1-2 szót és ezt a család számára érthetö jelbeszéddel egészítette ki. két mütéten átesett, három évig jártunk logopédushoz és szép lassan egyszer csak megeredt a nyelve, ö is egész kerek mondatokkal kezdett beszélni, azóta néha rá kell szólni, hogy most már tarthatna egy kis szünetet is, mert nem gyözzük. . . Az ovis agresszió is arra utal, hogy valami miatt igy kell felhivnia magára a figyelmet, persze ha nem tud másként kommunikálni, mert óvó néni nem érti mit akar. Nekünk szerencsénk volt, volt egy tündéri óvó néni aki rengeteget foglalkozott csak vele és volt hozzá türelme, no meg ideje is. Tényleg menjetek el szakemberhez!
    előzmény:
    botimama1 (7)
     
  18. 2004. szeptember 19. 19:179.
    Vidd el a kisfiadat masik gyermekorvoshoz, ezt meg hagyd ott. . . . . . ha van lehetoseged ra. Micsoda orvos az aki ilyet mond ?? A te aggodalmad jogos, meg akkor is ha semmi kulonos baj nincsen. A kisfiuk kesobb beszelnek altalaban, de egy haromeves kicsikenek mar eleg jo szokincse szokott altalaban lenni. . . . . . . . na ne ijedjel meg, valoszinuleg semmi komoly baj nincsen a kisfiaddal, de keress szakembert. . . . . . masikat. . . . csak, hogy te is megnyugodjal, es esetleg jo iranymutatast kapjal :)))))))))
    előzmény:
    botimama1 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2004. szeptember 19. 19:168.
    Az oviba biztosan megy logopédus felmérni a nagycsoportosokat mostanában. Vele nem lehetne beszélni?
    előzmény:
    botimama1 (7)
     
  20. 2004. szeptember 19. 19:117.
    Nem voltam még senkinél, mert a gyerekorvos azt mondta, hogy mikor katon lesz, majd beszél. :-( Csak az ovónénije szeretné, ha megmutatnám valakinek, mert szerinte nem normális.
    előzmény:
    Bogie (6)
     
  21. 2004. szeptember 19. 19:086.
    Voltal mar a gyermekorvosnal megbeszelni , hogy mi a teendo ?? Logopedus szakorvosnal voltal ? Egyaltalan elindultal e valamerre kideriteni, hogy mi az oka annak, hogy a gyermek nem beszel.
    Nem hinnem , hogy a kineziologus. . . . . vagyis termeszetgyogyasz ebben szakember lehetne. . . . . . kulonbenis ezen a szon mindig mosolygok, mert a kutyak jutnak eszembe. . . . . bocs az offert.
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 19. 19:065.
    Szerintem beszélj a gyerekorvossal, majd egy pszichológussal. Vannak későn érő gyerekek. Az én lányom 2és fél volt, mikor megszólalt. Igaz, akkor már mondatokban beszélt. Sztem mindeképpen beszélj az orvossal. (És ne csak a kineziológussal).
    előzmény:
    botimama1 (1)
     
  23. 2004. szeptember 19. 19:004.
    segít neki. keresd meg, majd ő elmondja mit tud tenni, te meg eldöntöd, hogy akarod-e hogy segítsen. bocsi de most fáradt vagyok leírni, hogy ez hogyan működik:(( keress rá a www. google. com-on
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 19. 18:553.
    És mit csinál vele?
    előzmény:
    Cyrus_ (2)
     
  25. 2004. szeptember 19. 18:512.
    keress egy kineziológust!!! itt is van egy! a szakértők között találod a nők lapján!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top