Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasalási tippeket várok:)

inmélius
Létrehozva: 2004. szeptember 15. 16:59
Drága Barátnőim, Barátaim és Egyéb Sorstársaim, ide mind!

Vasalnom kell. Pont. Ez van. Fehér ingeket. Ergo: TV bekapcsolva, vasalóállvány megfelelő magasságba állítva, spricni bekészítve (kellemes férfiparfümmel vegyített vizet rejt), net bekapcsolva a pihik időszakára, cigi, hamutartó kézközelben meg net közelben.

Marhára sajnálom magam:))))) Ebből kifolyólag olyanokat kuncogok szerény személyem fölött, hogy öröm nézni.

Na. Amiért a topic indult, íme. Várom azokat a vasalást könnyítő fortélyokat, amiket ti már kitapasztaltatok. Pl. hogy a máriába tároljam az egyszerre kivasalt fehér ingeket, hogy állásukban ne gyűrődjenek (olyan nagyon)? Vagy ilyesmi:))) Akár az általatok preferált vasaló márkát is szívesen olvasnám, mit tud és miért jobb, mint egy egyszerű vasaló. Vagy akármi. Meg ilyesmi.

Na, csajok, osszátok meg velem bölcsességeitek. Hajrá! Két ing között bepislogok:)

  1. 2004. szeptember 15. 18:3651.
    Na de hova akasztod a körszárítót? Nekem is van mellesleg, de nincs hova aggatnom. . .
    Amúgy nem rossz az ötlet. . .
    Férjem szokott alsónadrág-ügyben a fregolin kereskedni. Mostmár "onnan öltözködik", nem a fehérneműs fiókból. Aztán ha elfogyott, akkor lazán bemegy a fiókhoz pucéron. . . még jó, hogy a gyerekek, főleg a lányom még alszik, mikor a párom öltözik. . .
    előzmény:
    banyoc@ (49)
     
  2. 2004. szeptember 15. 18:3250.
    hát úgy, hogy a 43-as a gyerekem, a 47-es meg a fiúm. (bár néha úgy érzem, hogy hirtelen ikertestvére lett a gyerekemnek)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (48)
     
  3. 2004. szeptember 15. 18:3149.
    hát az én képemes is kült va vigyor amikor bejött a vízszerzelő. . . . . a kínos vigyor. . . . . . .

    Zokni.
    Nem pározom.
    kettő db csipeszes kőrszárítóm van(100 Ft-os boltbol össz 600 Ft-ért beszerezve). Más-más színű.
    Egyikre kerül a gyerek motyója, a másikra a páromé. .
    Megszárad, és mindenkinek "landol" a szobájában a szárító. . . .
    Leszedik, és pároznak. . . .

    PZS. a leggondosabb ellenőrzés mellett is előfordul. . . . sikonyálni szoktam-de csak akkor, ha nekem is volt benne ruhám-. . . .
    Egyébként iszonyat, és van amikor a sokadik mosásra jön csak le igazán a ruháról, anyag függvénye.
    előzmény:
    lufi (47)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 15. 18:2648.
    Nahát micsoda neveletlenség.
    Hogy engedhetted, hogy egyformátlanra növesszék a lábukat?
    ;-)))
    előzmény:
    banyoc@ (46)
     
  5. 2004. szeptember 15. 18:2647.
    Fiam kérdezi, min visítozok itt a rötyögéstől. . . Nem mondtam neki, hogy a lábadon a borotvahabtól. . . .
    Marhajó. . . .

    Akkor én már elő se állok az én megoldásommal: zoknit KIFORDÍTVA mosom ki, úgy is szárítom, sőt, úgy is rakom el, szépen összehajtogatom a kettőt. . . Gyerek reggel felkel és zoknifelvétel előtt visszaforgatja magának. De szó nélkül ám!
    Mellesleg múltkor iszonyatos agymunka volt a férjem ugyanolyan színű, de más mintájú zoknijait párba szedni. . hát belefáradtam. . . . )

    Más:
    mostatok ki farmert úgy, hogy a papírzsepi benne maradt? Na, az a sok szmötyi a gatyán. . . . de én már pénzt is mostam ki véletlenül. . . mostmár mindent átkutatok persze. . . :)) lányom szerelmes leveleit pl. . . de nem olvasom el, az asztalára teszem.
    előzmény:
    banyoc@ (40)
     
  6. 2004. szeptember 15. 18:2146.
    pontosan. .
    mondjuk én 5-ös csomagban szoktam venni és abban általában különbözőek vannak, tehát két egyforma ötös csomag a minimum.
    De az egyiknek 43-as, a másiknak 47-es a lába. . . . szóval mindent nem lehet mindennel pározni:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511685 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. szeptember 15. 18:1945.
    Én már évek óta 8-10 pár egyforma zoknit veszek a gyerekeimnek, nincs gond a párosítással sem annyira, meg aztán ha kilyukad valamelyik, nem kell kidobni a párját:-)))
    előzmény:
    banyoc@ (41)
     
  8. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2004. szeptember 15. 18:1844.
    Nekünk van tonnányi fém vállfánk, amire a tisztitóban akasztják a ruhát. Néha vissza is szoktam vinni belöle a tisztítóba, mert nem akarom én tárolni fölöslegesen :-) Naszóval, ezek kiválóak az ingekhez. Mint a példából látszik nálunk nemcsak hegynyi vasalnivaló, de ugyanannyi tisztíttatnivaló is van. . .
    Amikor ruhásszekrényt vettünk, jól kiszámoltuk, mennyi helyre van szükségünk, hogy az összes öltönyt, kosztümöt, inget, blúzt, szoknyát, nadrágot (az estélyi ruhát nem mondom, mert még felvágósnak hisztek :-))) fel tudjuk akasztani. Eredmény: a 3 m-es szekrényböl 2, 5 m akasztós ;-))
    előzmény:
    inmélius (9)
     
  9. 2004. szeptember 15. 18:1843.
    köszike:)))))

    (virágot az öltözőmben:))))))) vicc volt
    előzmény:
    Clarissa04 (42)
     
  10. 2004. szeptember 15. 18:1642.
    A két utolsó ötleted egyszerűen ZSENIÁLIS!!!!!:))))))))
    előzmény:
    banyoc@ (41)
     
  11. 2004. szeptember 15. 18:1341.
    nem gond! mindig 2 pár zoknit veszek ugyanabból. . . . a négyből csak összejön kettő. . .
    (és még stoppolni sem kell, mert egy idő után az egyik pár tartalékká válik)
    khmmm
    előzmény:
    rozalindaa (39)
     
  12. 2004. szeptember 15. 18:1140.
    kifordított zokni: amikor mosok, szétválogatom a motyót, aztán a kiválasztottak mégegy rostán mennek át. Egyenként megnézem őket van-e valami folt amit esetleg kezelni kell és persze Pzs, pénz, cetli, csokipapír a zsebekben.
    Nos ekkor a kifordított zoknik nem a gépbe, hanem mellé a földre kerülnek, ugyani én NEM vagyok hajlandó kifordítani.
    Aztán raport van, és mindenki a sajátját visszaforgatja és bedobja a gépbe.
    Aki nem jön forgatni, annak nem lesz kimosva a zoknija. Vagy mos magának, vagy a következő mosásig vár. .
    Valahogy sietnek jönni. . . . .

    Lábam borotváltam, térdig habos volt amikor jöttek vízórát lolvasni. . .
    Tangában, fél lábbal a mosdókagylóban, borotvával a kezemben néztem az ajtó felé. . . . a gyerek kinyitotta. . . . .
    előzmény:
    lufi (38)
     
  13. 2004. szeptember 15. 18:0739.
    . . . és ha az egyik zokni hiányzik. . . keresheted, ki a féllábu a családban:))
    előzmény:
    lufi (38)
     
  14. 2004. szeptember 15. 18:0338.
    :)))))))))

    Hallottál már kifordított zoknikról? Bár, azokat nem kellvasalni. . .
    Más: én egyszer feltettem egy pakolást, mint a halál, olyan volt a képem, csontfehér. . . naná, hogy csöngettek. . .
    előzmény:
    banyoc@ (30)
     
  15. 2004. szeptember 15. 18:0137.
    Na, erről ne is beszéljünk. Az ő ingei nem fehérek, de azokat is vasalni kell. Azok viszont nem gyűrődnek állásukban, vastagabb anyagból bírnak lenni. Mindenesetre vasalás felfüggesztve, a mosást készítem elő - tudjátok: legyen mit vasalni este is. . ha elfogynának szívszerelmem fehér ingei:))))
    előzmény:
    rozalindaa (35)
     
  16. 2004. szeptember 15. 17:5836.
    Naggggyonjóóóóó ötlet!!!!
    gyerekem ajándékozása meg van oldva.
    Egyébként már emlegeti az ingeket. . . . . .
    Nem mondom, hogy rajongok az ötletért.
    előzmény:
    rozalindaa (35)
     
  17. 2004. szeptember 15. 17:5635.
    Várj csak nemsokára a fiad is vasalt inget kér!
    Amikor elváltam egyik örömöm az volt, hogy végre nem kell ingeket vasalni:)). . . nem tartott túl sokáig . . . . fiam kitalálta, hogy márpedig ő csakis vasalt ingben fog ezután járni!
    Születésnapjára megleptem egy vasalóval és egy Horváth Ilona szakácskönyvvel:))
    előzmény:
    banyoc@ (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 15. 17:5334.
    De azért irigyellek, mert én még a munkahelyemen ülök, szívesebben vasalnék kicsit:) Viszont. . . MOST INDULOK!
    Úgyhogy jó vasalást, kellemes estét Neked!
    előzmény:
    inmélius (32)
     
  19. 2004. szeptember 15. 17:4733.
    konyharuha, ágynemű nincs vasalva! Az ágynemű úgyis összegyűrődik. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681937 (28)
     
  20. 2004. szeptember 15. 17:4732.
    Persze, igazad van. Darabonként jobb vasalni. Én biza, most kivasalom mindet, aztán ami gyűrődni mer, akkor is keresztül lövöm. Van erre egy spéci 38-as kaliberű revolverem:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820159 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 15. 17:4531.
    Hát igen. Végül is lyukas inget is lehet hordani:)
    Egyébként tényleg érdemes egyenként vasalni, egyrészt a gyűrődés miatt, amit már írtam, másrészt meg egy ing vasalása minden nap (7 perc - nekem) nem olyan durva, mintha x óra alatt kivasalok 8 x inget. Persze, van, aki szeret túl lenni az egészen egyszerre:)
    előzmény:
    inmélius (27)
     
  22. 2004. szeptember 15. 17:4430.
    Szerencsére nyáron pólóban jár:)
    Amivel viszont az agyamra megy: NEM GOMBOLJA KI AZ INGEIT!!!áááááááé sikítani tudok tőle!
    A mosás még nem gond de a vasalás!!! baromira útálom gombolgatni, én ugyanis csak kigombolva tudom vasalni. . . lehet hogy a valasó deszkám nem tökéletes-régi- de nehéz ráhúzni, elakad stb.
    1, 5 évig rinyáltam, hogy gombolja ki. . elengedte a füle mellett.
    Aztán kivasaltam begonbolva. . . . mint a pólót. . . hmmmm és kerek szemekkel nézte. . . . . mint a rongy olyan volt. . . .

    Más: tegnap lábat áztattam és csöngettek és csörgött a telefon. . aztánbefogtam a fülem. .
    Murphynak mindig igaza van:)
    előzmény:
    lufi (23)
     
  23. 2004. szeptember 15. 17:4429.
    Konyharuha száműzve a vasalási listáról, hollári:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681937 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_681937
    Torolt_felhasznalo_681937
    2004. szeptember 15. 17:4328.
    Szia minden vasalónőnek!Hetente két délutánt szánok a vasalásra 2-6 -ig. Nagy a család /7 fő/. Vasalok ffi ingeket, pólókat, női bluzokat, szoknyákat, ágynemüt, asztalterítőket, konyharuhákat. A fehérnemüket, törölközőket csak kisimítva összetüröm- ez is elég sok munka - és még a rengeteg zoknit is pározom. Miután sokat kínoz a derékfájás megtanultanultam mindezt ülve elvégezni. Közben zenét hallgatok és már nem is olyan borzasztó. Jó munkát !
    előzmény:
    inmélius (19)
     
  25. 2004. szeptember 15. 17:4227.
    Amelyik ing össze mer gyűrődni állásában, azt keresztül lövöm. Pont.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820159 (25)
     

Címlap

top