Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vasalási tippeket várok:)

inmélius
Létrehozva: 2004. szeptember 15. 16:59
Drága Barátnőim, Barátaim és Egyéb Sorstársaim, ide mind!

Vasalnom kell. Pont. Ez van. Fehér ingeket. Ergo: TV bekapcsolva, vasalóállvány megfelelő magasságba állítva, spricni bekészítve (kellemes férfiparfümmel vegyített vizet rejt), net bekapcsolva a pihik időszakára, cigi, hamutartó kézközelben meg net közelben.

Marhára sajnálom magam:))))) Ebből kifolyólag olyanokat kuncogok szerény személyem fölött, hogy öröm nézni.

Na. Amiért a topic indult, íme. Várom azokat a vasalást könnyítő fortélyokat, amiket ti már kitapasztaltatok. Pl. hogy a máriába tároljam az egyszerre kivasalt fehér ingeket, hogy állásukban ne gyűrődjenek (olyan nagyon)? Vagy ilyesmi:))) Akár az általatok preferált vasaló márkát is szívesen olvasnám, mit tud és miért jobb, mint egy egyszerű vasaló. Vagy akármi. Meg ilyesmi.

Na, csajok, osszátok meg velem bölcsességeitek. Hajrá! Két ing között bepislogok:)

  1. 2004. szeptember 15. 17:4126.
    Hihi. . Szépen kivasaltam az inget, a drágám gondosan összehajtogattatta velem, hogy tartalékba is kell. . milyen igaza van lám. Tartalékba is kell. Brrrrrrrrrrrr. . . .
    előzmény:
    lufi (23)
     
  2. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 15. 17:4025.
    A gyűrődés miatt én már csak azt az inget vasalom ki, ami éppen kell. Este a szokásos kérdés: mit veszel fel holnap?
    És CSAK azt vasalom ki. A szekrényben úgyis gyűrődik, akárhogy vigyáz az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 15. 17:3924.
    Inmélius, ezt azonnal meg kell venned!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239190 (22)
     
  4. 2004. szeptember 15. 17:3823.
    Hát ez az. Júj, micsoda férjet tartassz te, hallod-e. Én is így vagoyk ám: férjem felvesz egy inget, de egy gomb éppen leszakadt. Fogja, leb. . . . . . a a fotelra, hogy az neki nem jó. És jól összegyűri. . .
    Murphy-nak vannak jó mondásai, a vasalásról pl. ez: ha kiválogattad az összes olyan dolgot a vasalnivalóból, ami még elvan vasalás nélkül, még akkor is NAGYON sok vasalni való marad. . . .
    (Nekem a kedvenc Murphy-mondásom, igaz, nem ide vág, de ez: ha lábat áztatok, csöngetnek. Olyan jót rötyögtem rajta. . . )
    előzmény:
    banyoc@ (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_239190
    Torolt_felhasznalo_239190
    2004. szeptember 15. 17:3622.
    Na, most biztos megörülsz, inmélius! Én tegnap láttam a keravillban, ÉS MÁR CSAK 299. 000, - péz vót! Na? (Ne tépjétek le a fejem léci :))) Ja, és én azt hittem, hogy valami wellness dolog, állószauna, vagy valami ilyesmi. . . :)
    előzmény:
    inmélius (19)
     
  6. 2004. szeptember 15. 17:3521.
    Lufi!
    Ta nagyon furfanfos vagy ám!!:))))
    Egyetértek a 15 sz. megnyulvánulásoddal.
    Egyébként ha nem muszály én sem vasalok, baromira kirázom, huzogatom, igazgatom, vállfán szárítom.
    Ugyanis a hajam az égnek áll amikor keccsölök a vasalással, és pulóver alá húzza fel az inget.
    Minek is vasaltam????
    előzmény:
    lufi (15)
     
  7. 2004. szeptember 15. 17:3420.
    Ezt én írtam, de hozzátenném, hogy mást azért nem vasal ki, csak az ingeit. Lehet, hogy megunta az én módszeremet, mert azzal nem lettek tökéletesek :-))
    előzmény:
    lufi (15)
     
  8. 2004. szeptember 15. 17:2919.
    Eddig nekem se kellett. 19 éves házasság alatt ritkán volt fehér ing gondom, erre most csőstől. . . A munkája fehér ing, nyakkendőről szól, hajaj. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_506459 (13)
     
  9. 2004. szeptember 15. 17:2718.
    Mi az nekem, 6-800 ezer pénz:))) Már rohanok is. . . vasalni a régi vasalódeszkámon:)))
    előzmény:
    miacica (14)
     
  10. 2004. szeptember 15. 17:2617.
    Én ma reggel 8 után álltam oda vasalni, elszántan, hogy ma a férjem cuccait kivasalom, mert a vasalásra való ruhahegy állandóan ledőlt. Nekem inkább az a bajom, hogy nincs időm. Csak úgy mellesleg, könnyebb a vasalás, ha rögtön mosás után végzed el. De ki ilyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 15. 17:2616.
    Hehe:))) HIHI. . . .
    előzmény:
    lufi (15)
     
  12. 2004. szeptember 15. 17:2415.
    Szivecském, itt a megoldás! VASALJA KI A PÁROD SAJÁT MAGA AZ INGEIT!!! Hát de nem?
    Most írták itt be neked, szépen este hazajön párod, és amiket itt összekészítettél vasaláshoz, megteszed NEKI is.
    Sörike - vasalás UTÁN. Cigi nuku, mert füstszagú lesz az ing. Számítógép ohne, minek az, lassabban haladna. . . tv kikapcs. , minek az, csak azt bámulászná a vasalás helyett. . . nos? :))))))))))
    előzmény:
    inmélius (6)
     
  13. 2004. szeptember 15. 17:2414.
    Még valami: van automata vasalóbábu, külön méretre gyártva, ráhúzod az inget, aztán megszárítja-kivasalja. Vagy 800. 000-be kerül, a Keravillnál láttam katalógusban. Aztán lehet, hogy csak 600. 000 Ft. . .
    Milyen már, ha veszek egy ilyet otthonra, és beújítok a 175 cm magas, 65 kg-os férj helyett egy 2 m-es 200 kg-os nagyembert!!! Vagy szegény Kovi fogyott vagy 60 kg-ot. . . Lehet új masinát venni?
    Ipari célokra jó a bábu, de otthonra nagy baromság szerintem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2004. szeptember 15. 17:2313.
    Biztosan utálni fogtok, hogy idepofátlankodok. Nem szoktam vasalni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. szeptember 15. 17:2212.
    Hehe, mielőtt eltűnök újabb férfiingileg, felpakolok egy tesnagyságú fotót róla, és lehet sajnálni:)) XXL a drágám:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (10)
     
  16. 2004. szeptember 15. 17:2111.
    Őszinte hálám üldözni fog:)))) A férfiparfüm minimális, egy ing kivasalva és nincs sárga folt. Heuréka:)))
    előzmény:
    miacica (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2004. szeptember 15. 17:2110.
    Én is együttérzek, és ugyan van egy fortélyom, amit megoszthatnék veled, de úgy érzem, már elkéstem. . . én még anyukámtól tanultam.
    Szóval: minél kisebb, alacsonyabb és vékonyabb férjet kell választani, és akkor nm-ekben mérve bizony kevesebb inget kell vasalni:))
    előzmény:
    inmélius (6)
     
  18. 2004. szeptember 15. 17:199.
    Annyi fölös vállfa nincs a földön, amennyi fehér ing mered rám szemrehányóan. Na, akkor a szekrényt is át kell rendezni. Anyám. . . . borogass:))))
    előzmény:
    kremes (4)
     
  19. 2004. szeptember 15. 17:198.
    Szia! Spurizok vissza melózni, csak megsajnáltalak. . . Szóval: vigyázz azzal a férfiparfümös vízzel, nehogy sárga foltot hagyjon az ingen ameleg meg a gőz hatására. Próbáld ki egy rongyon, biztos, ami fix! Persze ha 2 ing között kukucskálsz, akkor már kiderült. . . )
    Aztán használj ujjafát! Tudod, olyan mini vasalóállvány az ujjának!
    Aztán arra vigyázz, hogy akkor gyűrődik legjobban, amikor még nem hűlt ki, tehát tedd vállfára, ott majd szépen "lehidegedik".
    Aztán a mosógépek nagy fordulata is nagy kitolás, szerintem 1000 fölött annyira kicentrizi a ruhát, hogy szinte megszárad gyűrötten a gépben, aztán nesze neked (ezért szárítok vállfán).
    Szerintem a vasaláskönnyítő matyik nem érnek semmit. A jó vasalónak külön állványos gőztartája van, de az inkább ipari már. Szerintem jó, ha zsinór nélkül is lehet vasalni, bár nem végszükség. Az hasznos, ha függőlegesen is tud gőzölni, így csak gőzzel lehet símogatni felakasztott függönyt, vasalást nem szerető zakót stb.
    És még valami: ha nem ingekről van szó, és nem is valami nagyon strapabíró anyagról, próbáld ki mindig egy kis kevésbé látható részen, vasalj a fonákoldalon illetve tiszte rongyon keresztül.
    Ezeket anyukámtól tudom, aki napi 10-12 órát vasalt egy varrodában iszonyatos tempó mellett (részvasalás szalagnak), forróságban állva, a beteg lábaival évekig, csakhogy megéljünk, mert bizony a tűzoltófizu sem volt habostorta.
    Szerencsére már jobb munkája van.
    Ennyi jutott eszembe, remélem már legalább két inggel készen vagy!
    Jó munkát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 15. 17:187.
    Én is úúúúútálok vasalni. Ingeket, fehéret és világoskéket, rengeteget, meg nadrágot, meg blúzt és így tovább. . . Trükk nincs, automata vasaló sincs, kivéve az olyan mazochista férj, akiről itt az előbb szó eset. . . (az enyém utoljára imádott ELSŐ gyermekének a pelenkáit vasalta utoljára lelkesen. . . mondom, az elsőét, anno. . . ) Most úgy alakul nálunk, hogy tudok egy akasztós részt üríteni, ahol csak ezek a drága kivasalt ffingek fognak fogason lógni, mert nincs annál nagyobb méreg, amikor egész este vasaltál és a pasas indul dolgozni és előhúz a szekrényből egy tök gyűrött inget. . .
    előzmény:
    inmélius (1)
     
  21. 2004. szeptember 15. 17:146.
    Hehe. Ez nálam nem jön be:)) Életem értelme nálam is jobban utál vasalni, arról nem beszélve, hogy nem is tud. A részvét nagyon fontos, máris jobban érzem magam. A fiam most ballagott fel matek külön órára, olyan morgással, hogy csak na. Ja, közben szemrehányóan tájékoztatott, hogy egy darab rongya sincs, ami holnap habtestét fedhetné:)) Ergo: ki kell mosni a kedvenc pólóját (mert a többi 77 póló olyan izé trendileg. . . . ). Hja, fenéken lesz billentve, ha túléli a matek okozta traumát:))) tuti. . . .
    előzmény:
    bourbon (2)
     
  22. 2004. szeptember 15. 17:135.
    Nincs tippem, csak együttérzek. . .
    előzmény:
    bourbon (2)
     
  23. 2004. szeptember 15. 17:114.
    Szia!
    En rogton fogasra akasztom az ingeket, majd begombolom csak a felsot, igy nekem egesz szep simak maradnak az ingeim.
    JO szorakozast! Ja!
    előzmény:
    inmélius (1)
     
  24. 2004. szeptember 15. 17:113.
    Na erre én is kíváncsi vagyok. Évtizedek óta vasalok, de folyamatosan egy szinten úúúútálom a dolgot. Ez a vasárnap esti rendes programom, (mert tovább nem halogathatom a dolgot) de már délben sajnálom magam. Én az ingeket egyébként vasalás után vállfára teszem. Üdv. :Luca
    előzmény:
    inmélius (1)
     
  25. 2004. szeptember 15. 17:092.
    Őszinte részvétem. Csak együttérzésemről biztosíthatlak, mert utálok inget vasalni. Jó praktikám azért nincs, mert a férjem maga vasalja az ingeit :-))))
    (bár praktikának ez sem rossz) :-)))
    előzmény:
    inmélius (1)
     

Címlap

top