Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TANULJUNK NYELVEKET

Torolt_felhasznalo_964764
Torolt_felhasznalo_964764
Létrehozva: 2004. szeptember 14. 21:05
Sziasztok!
Én nagyon szeretek nyelveket tanulni, és vadászom jó kis nyelvtanulós-nyelvgyakorlós-szókincsfejlesztős oldalakra. Ha tudtok ilyeneket, akár mesés-játékos formájúakat is, osszátok meg velem/velünk! Jöhet bármilyen nyelvből (elsősorban európai nyelvekre gerjedek, de akár egy arab, kínai, héber, stb szótanulós oldal is jó lehet:)))
Ilyenekre gondolok, mint az englishonline.hu
de ez például egy mai felfedezésem:
http://lexiquefle.free.fr
francia szótanulás, hangszórósan:))
  1. Torolt_felhasznalo_974145
    Torolt_felhasznalo_974145
    2004. szeptember 19. 20:4276.
    Egy kukkot nem todok bolgárul, viszont találtam a Bookline. hu-n egy Bolgár társalgási zsebkönyvet 700 ft-ért. (igaz, hogy 1959-es kiadás, de nem hinném, hogy nem változtak az alapvető kifejezések azóta)

    http://www. bookline. hu/control/bookhome?bookid=1200011444:12
    előzmény:
    agnello76 (75)
     
  2. 2004. szeptember 19. 16:0775.
    Sziasztok,

    Nincs senki, aki bolgárul letudna írni pár szót? (mármint, ahogy mondják. ) pl. : köszönöm, szívesen, szia, hogy vagy. . . . stb. . .
    Nagyon örülnék neki! Jelenleg az egész országban nem lehet kapni magyar-bolgár szótárt!!!!!! :-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 19. 11:2774.
    http://www. personal. psu. edu/faculty/a/d/adr10/hungarian. html
    Ez is még jónak tűnik, ez a hivatkozás a magyar nyelvórákra vonatkozik, de van rajta egy csomó (héber és arab is, japán, stb). Szerintem érdemes ránézni, én megpróbálom a spanyolt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_415904
    Torolt_felhasznalo_415904
    2004. szeptember 18. 23:5473.
    Sziasztok!

    Ha a Google-be beírjátok, hogy online language learning, akkor feldob egy csomó honlapot. Van közöttük sok olyan is, amilyet br72 keres.

    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. age
    age
    2004. szeptember 18. 22:1872.
    Én ide járok nyelvet gyakorolni: www. friedfinder. com és itt lehet chat-elni angolul. Általában normálisak, kevés a "vadalma". Itt találsz tagokat Németországból is(a német nyelvhez) és akárhonnan a világból. Ez egy kis lehetőség,
    előzmény:
    br72 (70)
     
  6. 2004. szeptember 18. 21:5171.
    Talán a yahoo-n és hotmail-en tudsz csetelni, illetve hasonló levelezőkön és keresőkön. Az illető országot állítod be. A yahoo-n vannak csoportok érdeklődési körök szerint. Ásd bele magad.
    előzmény:
    br72 (70)
     
  7. 2004. szeptember 18. 19:0470.
    sziasztok,
    azt nem tudja véletlenül valaki, hogy hol vagy hogyan tudnék másokkal idegen nyelven (német, angol)levelezni? vagy van valami fórum ahol lehetne gyakorolni a nyelveket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_415904
    Torolt_felhasznalo_415904
    2004. szeptember 18. 13:3769.
    Szia Hope!

    Azt hiszem, lejjebb már ajánlott valaki olyat, nézz körül a korábbi hozzászólások között:-)

    Szia
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645095 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_645095
    Torolt_felhasznalo_645095
    2004. szeptember 18. 08:0368.
    Szia Aggie !
    Bekukkantottam a bbc. co. uk oldalra, egyszerüen fantasztikus. Azota el sem lehet rängatni a gep elöl.

    Nem tudsz veletlenül olyan oldalt, ahol külföldiek tanulhatnak magyarul ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_415904 (62)
     
  10. 2004. szeptember 17. 22:5667.
    Köszönöm a választ, elég ismerősnek tűnik a könyv címe. Majd utánanézek. Ezek szerintaz obrigado az"obrigadu"? A Funchal hogy van, funsál? Na, nem fogok mindent egyenként megkérdezni. Szerinted, könyvből tudok tanulni? Elég az, ha tudok spanyolul? Azért kérdezem, mert jártam olaszra nyelviskolába, és halálra untam magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_691914
    Torolt_felhasznalo_691914
    2004. szeptember 17. 21:4366.
    Sziasztok!
    Én is ajánlanék két dolgot, hátha tetszik valakinek.
    1. http://jeudeloie. free. fr- ez egy játékos francia honlap a kezdőtől a haladóig
    2. a katedrának van egy ingyenes szókincsfejlesztő honlapja. A címét pontosan nem tudom, de a google biztos kiadja. Ha itt jelentkezel, akkor a megjelölt nyelvből, a megjelölt színten küldenek naponta szavakat példamondatokkal az é-mail címedre.
    Remélem, hogy valakinek bejön valamelyik!
    További jó nyelvtanulást mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 17. 19:4665.
    Na, itt vagyok:)
    Portugálul a gimiben tanultam, és a könyvünk a "Como se diz em portugues" volt (portugues-ben az e-n háztető:)) Illetve most nézem, ezt azután adták ki, hogy leérettségiztem, ezek szerint ebből az egyetemen tanultam. . . . Igen, mert a mi segítségünkkel szerkesztették a könyvet, voltak nálunk csomót óralátogatáson, benne is vagyunk a "Külön köszönet. . . "-ben:)) Akkor fogalmam sincs, miből tanultunk gimnáziumban. . . . Mindenesetre ez a könyv, amit írtam, nagyon jó. . . Úgy kell kimondani a címét, hogy Kómu sz dizs eny purtugeeees. . . . Egyszóval a spanyol kecsesebb nyelv:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648010 (58)
     
  13. 2004. szeptember 17. 18:4664.
    Sziasztok,

    Aki tudja légyszi írja le hogyan van bolgárul, hogy köszönöm, szívesen, szia stb. . . (persze, ahogy ki kell ejteni, mivel máshogy nem tudja leírni)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 17. 16:5563.
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy Espanol sin Fronteras 1. tankönyvre és munkafüzetre. Van valaki, aki meg tudna válni használt példányától jelképes áron? e-mail: gyetgabi@levele. hu

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_415904
    Torolt_felhasznalo_415904
    2004. szeptember 17. 14:2262.
    Sziasztok!

    Nem tudom ezt az oldalt ki mennyire ismeri, de szerintem érdemes körülnézni.

    //www. bbc. co. uk/languages/

    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 17. 08:4361.
    Sziasztok!

    Most bukkantam én is erre a forumra, és a segítségeteket szeretném kérni.

    Angol tanfolyamra írtakoztam be, és a tanárnônk egy olyan könyvbôl tanítana, ami számomra nagyon sokba kerül.

    A címe: KIRALY ZSOLT: BLACK BIRD.

    Ha valakinek van ilyen könyve és tudná nélkülözni egy fél napra, nagyon örülnék ha jelentkezne, mert szeretném lefénymásolni a könyvet. Fizetnék is érte valamit.

    Szivesen vennék használt könyvet is, ha valakinek már nem kell, megveszem, csak jelentkezzen priviben .

    Elôre is köszönöm a segítségeteket.
    Lorelei
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. szeptember 16. 23:2260.
    Sziasztok!
    Most bukkantam erre a fórumra, nagyon örülök neki, jó ötlet volt! Én áltsuliban tanítok németet kicsiknek, így leginkább ilyesmi oldalak közül ajánlanék néhányat, no meg persze általánosabb címeket:

    www. kigaweb. de
    www. maerchen. de
    www. zum. de
    www. nemettanulas. lap. hu
    www. nyelvkalauz. hu

    Tavasszal voltam egy továbbképzésen, "számítógép a nyelvoktatásban" címen. Itt is kaptunk jó netes címeket, ötleteket, csak ez a paksamétám most egy kolléganőmnél van, de ha visszakaptam, természetesen bepötyögöm majd a jó címeket ide is!
    Jó tanulgatást mindenkinek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. szeptember 16. 23:1959.
    Köszönöm Nektek az infokat, meg fogom ott próbálni. ANnyi nyelvsuli van, már belefulladok a sok szórólapba, de azért hallani ezt-azt némelyikről. (pl. nem is ott volt az óra, tanárcserék stb)
    Bár jártam olyan angolra is (középfokú előkészítő!), ahol mi segítettük ki a tanárt nem egyszer. . .
    előzmény:
    ruzsmi (55)
     
  19. 2004. szeptember 16. 21:5458.
    Tényleg jó a Katedra (spanyol, olasz), de voltam már két másik iskolában is, amik szintén nagyok jók voltak. Tapasztalatom, hogy nem az iskolától, hanem a tanártól (és a társaságtól) függ, hogy mennyire lehet haladni és tanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (52)
     
  20. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. szeptember 16. 20:4457.
    Hát nem tudom nálad mennyire jön be, de nekem úgy lett 100% az angol középfokúm kommunikációs része hogy előtte naponta több órát külföldiekkel chateltem. Kérdés te milyen típus vagy, mennyire menne, hogy gépelsz és nem szóban gyakorolsz. Nekem nem okozott gondot szóban is olyan jól lökni mint írásban.
    előzmény:
    Nikkky (56)
     
  21. 2004. szeptember 16. 15:0356.
    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy ráleltem erre a topikra.
    Nekem a következő lenne a problémám: Most vettek fel egy munkahelyre, ahová eredetileg raktárosként volt meghirdetve az állás, de mivel már már nagyon sok volt a jelentkező, a főnök (aki csak angolul tud) felajánlotta, hogy legyek az asszisztense, mert elég sok mindent értettem, amit mondott. A problémám pedig a következő: most kezdtem el készülni a nyelvvizsgára, és tényleg amit mondanak azt nagyon jól megértem, de nem igazán tudom kifejezni magam szóban. Ha le kell írni, akkor ugye nincs gond, mert van időm gondolkodni, de sajna ha hirtelen az életben rögtönözni kell, akkor nem mindig megy. . . :(
    Okt. 11-én kell munkába állnom, és az érdekelne, hogy nem tud-e közületek valaki olyan oldalt a neten/könyvet/jegyzetet. . . stb. , ami kifejezetten erre lenne jó, hogy a mindennapi gyakorlatban, hogy is mondjam. . . szóval gyorsabb legyek. Az alapszókincs végülis megvan, csak még elég sokat gondolkodok egy-egy válaszon.

    Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 16. 11:4755.
    Én is a Katedrában tanultam spanyolt. Én is tudom ajánlani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (53)
     
  23. age
    age
    2004. szeptember 16. 11:1754.
    Én olaszul szeretnék tanulni, így jelentkeztem az ELO kezdő szintjére. Már van ebből a nyelvből 60 óra tanfolyami tudásom, ahol még a terhességem előtt voltam, de most hogy itthon vagyok a babaával, gondoltam megnézem milyen is tanulni az elo-val.
    Angolul már társalgási szinten beszélek, sőt már "rigós" papírom is van róla hogy tudok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. szeptember 16. 10:1953.
    A Katedrát ajánlom neked. (Madách téren van a központ) Több nyelvsulit kipróbáltam, de ez volt a legjobb. A többi suliban nyomasztott, hogy az órák bérházakban vannak. Lehet csak én vagyok ennyire tápos, de rendkívül nyomasztó volt ilyen helyen tanulni (kertes házban lakom csendes külvárosi részen, gondolom ezért érzem így). Az órák tantermekben folynak igazán kulturált, kellemes körülmények között. A tanárok is kedvesek és jól tanítanak. Nyáron francia tanfolyamon voltam és nagyon tetszett. A japánt is itt fogom tanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_949608 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_949608
    Torolt_felhasznalo_949608
    2004. szeptember 16. 10:0052.
    Én most kacérkodom a spanyollal, olyan gyönyörű nyelv, megirigyeltem érte a tesómat. Én eljárnék nyelvsuliba is, tud vki olyat, ahol tényleg jól tanítanak?
    Angolból pedig olyanra járnék, ami mondjuk 1x4 óra hetente, de nem szombaton van. Ilyet sehol nem találtam, illetve korábban volt az Elte-n, de már ott sincs. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top