Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TANULJUNK NYELVEKET

Torolt_felhasznalo_964764
Torolt_felhasznalo_964764
Létrehozva: 2004. szeptember 14. 21:05
Sziasztok!
Én nagyon szeretek nyelveket tanulni, és vadászom jó kis nyelvtanulós-nyelvgyakorlós-szókincsfejlesztős oldalakra. Ha tudtok ilyeneket, akár mesés-játékos formájúakat is, osszátok meg velem/velünk! Jöhet bármilyen nyelvből (elsősorban európai nyelvekre gerjedek, de akár egy arab, kínai, héber, stb szótanulós oldal is jó lehet:)))
Ilyenekre gondolok, mint az englishonline.hu
de ez például egy mai felfedezésem:
http://lexiquefle.free.fr
francia szótanulás, hangszórósan:))
  1. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2004. szeptember 16. 09:2651.
    Én októbertől japánt fogok tanulni egy nyelviskolában. Pár éve egyedül tanulom, de jó lenne rendszerezni a tudásomat és fontos lenne egy tanár felügyelete. Angolul, franciául és németül beszélek, valamint nagyrészt megértem az olaszt és a spanyolt köszönhetően a francia tudásomnak, lengyelből kezdő szinten vagyok, de elég rövid ideig tanultam és jelenleg nem is tervezem, hogy folytatni fogom. Imádom az idegen nyelveket és ahogy ti is észrevettétek minél több nyelvet tud az ember annál könnyebb újabbakat elsajátítani. ;)
    Sok sikert mindenkinek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2004. szeptember 16. 08:2950.
    nagyon nehéz a héber nyelv, egyedül nem hiszem hogy menne az írás tanulás, ill. az olvasás.
    nincsenek magánhangzók, ott ez a balról jobbra írás is a maga betüivel. más betűt írunk a mondat közepén és más ua. a betű a mondat végén!!!!!!!!
    én azt mondtam, ezt sose fogom megtanulni. . . . . . . . . .
    de a kényszer rávitt hogy boldoguljak itt Izraelben, és legalább hazataláljak. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (39)
     
  3. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2004. szeptember 16. 08:2549.
    Szia
    Én Izraelben élek már 5 éve, itt tanulom a nyelvet az emberektől. eleinte suliba jártam 2 hónapot, de sehogy sem ment. Aztán munkát találtam, nap mint nap beszéltek és beszélnek hozzám, akaratom ellenére is ragad rám mint a kosz. Mára már 95%-os a tudásom.
    Sajnos nem ismerek a neten oldalakat bár állandóan keresgélek, mert hiszem hogy van, kell lenni!!!!
    előzmény:
    kobasica (36)
     
  4. 2004. szeptember 16. 05:0748.
    Sziasztok, de jo, h. ratalaltam erre az oldalra!Pont ma talaltam meg a varostol kapott kis konyvecskeben h. ha szeretnek menni valamilyen felnott tanfolyamra ugy szeptember 17-ig tegyem meg a jelentkezesemet. Hat eleg erdekes lesz, mert itt pont unnep lesz holnap. . . de nem is ez a lenyeg, hanem az, h. dilemmazok, mit tanuljak. . . neha estenkent dolgozok egy olasz etteremben, tehat ha ezt vesszuk alapul az olaszt illene tanulnom. . . ha viszont azt veszem figyelembe h. az orszag masodik idegennyelve a spanyol, akkor azzal kellene foglalkozzak. . . minden esetre maga a tudat, h. ujra iskola padban ulhetek gyerekek, ferj nelkul. . . megreszegit. . . masfel ora tanulas! Talan ha a gyerekek latjak h. Mami is tanul ok is belatjak, h. fontos tanulni. . . talan meg hasznos is lehet szamukra is!. . . En finnul tudok szamolni. . . 1-10-ig, ha valakit erdekel. . . nemetul jol tudtam, de 14 eve nem gyakoroltam eleget es elfelejtodott. . . de az angol nagyon jol megy. . . sott, a mult heten volt egy orosz vendegem es udvozoltem oket, elbucsuztam toluk, meg makogtam egyet kettot es nagyon jol esett nekik. Ezert is szeretek nyelveket tanulni. . . J.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 15. 22:0547.
    Milyen nyelvkönyved van? Hol tanultál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (43)
     
  6. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 15. 21:4646.
    Nem baj, ha csak holnap?
    Közben hazajött a barátom, de ígérem, jelentkezem!:-)Üdv, jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 21:3845.
    Írjál alap szavakat és a kiejtésüket! És ha tudsz olyan honlapot, ahol hangszórósan lehet szavakat tanulni vagy nyelvtant vagy játékok vannak! Köszi:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 15. 21:3544.
    Ok, norvégul tudok igazán, de a svédet+a dánt is megértem, főleg az utóbbit. Kérdezz, ha érdekel valami konkrét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 21:3543.
    A képeket sajnos a netről loptam, nincs digitális gépünk:-/ Az egyetlen saját a páromról készült kép, az valahogy beszkennelődött egyszer régen:))

    A portugál nehéz eset, épp a kiejtése miatt, amúgy egy-az-egyben olyan, mint a többi neolatin nyelv. . . . csak úgy hangzik, mintha szlovákul beszélnél:)) Majd holnap? megpróbálom beírni a nyelvkönyvemben lévő kiejtési szabályokat!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648010 (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 21:3142.
    Naná!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 15. 21:3041.
    Skandináv nyelvek érdekelnek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (32)
     
  12. 2004. szeptember 15. 21:1840.
    Nekem úgy jelenik meg ezen az oldalon, hogy az első szónál feljön egész ablakban a Windows Media Player, és a második szónál már csak baloldalon kis ablakban. Ez magától állt úgy be, hogy megkérdezte, akarom-e, hogy az internetes oldallal egy oldalon nyissa-e meg. Érthető? Lehet, hogy Beállítások címszó alatt kiokoskodhatod.
    Latint én is tanultam, elég jó alap a nyelvekhez, illetve elég jó általános műveltséget ad. Mi legalábbis sokat foglalkoztunk az ókori kultúrával. . . . . . .
    Portugált hol tanultál? Leírva mindent értek, de nem ártana tudnom a kiejtést, mert szörnyű, hogy engem megértettek, és aztán mikor rákezdték - gondolván, én is értem őket - a fülem kettéállt. Ötlet?
    Megcsináltam a bemutatkozó oldalamat, majd finomítok rajta, főleg a fotóid tetszenek, valami hasonlót fogok feltenni.
    szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (31)
     
  13. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 20:5939.
    Nem járnék nyelvtanárhoz, vagy ilyesmi, de írni-olvasni szívesen megtanulnék, meg pár alap dolgot, ami megy egyedül! Tudsz az interneten ilyen oldalakat? Minden nyelv érdekel legalább ilyen szinten:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (34)
     
  14. Torolt_felhasznalo_645095
    Torolt_felhasznalo_645095
    2004. szeptember 15. 19:5038.
    Sziasztok ! Sajnos nem tudtam vegigolvasni a topicot, csak bele olvasgattam. En is szivesen tanulok nyelveket.
    Mostanäban az olasszal kacerkodom, van valami tippetek, hogy a neten hol van olasz tanuläsi lehetöseg ?

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_645095
    Torolt_felhasznalo_645095
    2004. szeptember 15. 19:5037.
    Sziasztok ! Sajnos nem tudtam vegigolvasni a topicot, csak bele olvasgattam. En is szivesen tanulok nyelveket.
    Mostanäban az olasszal kacerkodom, van valami tippetek, hogy a neten hol van olasz tanuläsi lehetöseg ?

    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 15. 19:1636.
    Te hol tanulsz héberül? Tanár, tanfolyam, egyedül? Tudsz valami jó könyvet ajánlani?? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384380 (34)
     
  17. 2004. szeptember 15. 19:1335.
    Nekem is sokág a görög volt a kedvencem, most is szeretem :)) Nem tudok én sem túl jól, tanultam pár hónapig. Tudok írni-olvasni (csak sokat nem értek belőle. . . ), egyszerűbb mondatokat mondani és a hétköznapi témákból van némi szókincsem és ha nem túl gyorsan beszélnek nekem görögül, akkor valamennyire megértem :))) De nem tudom, hogy ezt alapszintnek lehet-e nevezni. A hébert és arabot most kezdtem, egyelőre az ábécét tanulgatom, de héberül tudok pár mondatot is. Ha tanulnál görögül, tudok egy nagyon jó tankönyvet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (32)
     
  18. Torolt_felhasznalo_384380
    Torolt_felhasznalo_384380
    2004. szeptember 15. 19:0834.
    Én a hébert rágom!
    Téged érdekel????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_743037
    Torolt_felhasznalo_743037
    2004. szeptember 15. 18:2833.
    Köszi a tanácsot, nem tudtam, hogy ennyi féle létezik. . . .
    Akkor a lényeg: nekem a legeslegújabb kiadású Headway Intermediate kellene. :))))
    előzmény:
    azték (28)
     
  20. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 17:2432.
    Köszi kobasica, nekem a görög a kedvenc nyelvem, ezeket én is tudom, de sajnos nem sokkal többet:(( Te mennyire tudsz?
    És héberül meg arabul?:))
    előzmény:
    kobasica (30)
     
  21. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. szeptember 15. 17:2231.
    Persze, a kötelező adatok sablon alapján, ha te csinálsz bemoldalt, neked is hasonló lesz:)) Amire azt írja, hogy "maradjon az én titkom", az a kitöltésnél így jelenik meg: "nem fontos". Ez kissé debil itt az nlc-n, mert a családi állapotom pl >élettárs< (vagy hogy mondják ezt??), de ilyet nem lehetett választani, csak házast vagy egyedülállót. Így azt választottam, hogy "nem fontos", erre megjelenik az, hogy "maradjon az én titkom". . . szóval béna, én nem így csinálnám magamtól:))

    Spanyolul nem tudok, de tanultam latint, franciát és portugált, szóval sokat értek belőle, és nagyon szép nyelvnek tartom:)))
    Az az oldal meg nekem nem működik jól, még küzdök a beállítással. Nem akarja csak úgy lejátszani a mondatokat, hanem le akarja előbb tölteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648010 (29)
     
  22. 2004. szeptember 15. 16:3430.
    Sziasztok! Nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzámegint :-) Közreadom a fent említett alapvető dolgokat görögül. (mivel görög betűkkel nem lehet ide írni, kiejtés szerint. A görögben nagyon fontos a megfelelő hangsúlyozás, ezért a hangsúlyos magánhangzókat nagybetűvel jelzem)

    Szia - JÁszu (találkozáskor és elbúcsúzáskor is jó, a magázós forma idegenek között is megfelelő)

    Sziasztok (ez magázós forma is) - JÁszÁsz

    Jó reggelt, jó napot (a görögök későn kelnek :-)) - KálimÉra

    Jó estét - KáliszpÉra

    Jó éjszakát - KálinÍhta

    Köszönöm (szépen) - EfhárisztÓ (polÍ)

    Kérem, nincs mit - PárákálÓ

    Hogy vagy? - Ti kÁnisz? Pósz Ísze?
    Hogy vagytok? (+magázás) - Ti kÁnete? Pósz Íszte?

    Köszönöm, jól. És te? / És ön? - KálÁ, efhárisztÓ. EszÍ / EszÍsz?

    Hogy hívnak? - PÓsz sze lEne?
    Hogy hívják önt? - PÓsz szasz lEne?

    Engem . . . -nak hívnak. - Me lene . . . .

    Jó étvágyat! - KalÍ Órekszi.

    Boldog születésnapot! - HrónnyÁ pollÁ!

    Boldog karácsonyt! - KálÁ hrisztujennÁ.

    Kellemes húsvétot! - Hrisztosz annÉszti. (Ez köszönés húsvétkor, a jelentése: Krisztus feltámadott. A válasz erre: valóban feltámadott, de ez most nem jut eszembe görögül. )

    Boldog új évet! - KalÍ hrónnyÁ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 15. 16:1129.
    Akkor ha megpróbáltad a businessspanish. com oldalt, ott nem csak "business" van, hanem szavak hangosan. A spanyollal hogy állsz? Szerintem szép. A férjem mindig mulat, amikor beszélek, egy kívülállónak nagyon idétlen tud lenni. Van, aki az olaszra "esküszik", de a spanyol után szörnyű pattogós, és ha a dallamról van szó, hát akkor a spanyolnak sokkal inkább van. Na jó, a magyarról nem is beszélve.
    Más:
    ez a bemutatkozó oldalad sablon alapján készült? Hol? Mert túl sok benne a titok.

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (11)
     
  24. 2004. szeptember 15. 16:1028.
    csak egy apróság: aki Headway kötetet keres, írja oda, hogy New-t, vagy a régebbit! a kék Inter. -nél meg ráadásul van New, és a New New, vagyis a legújabb , revised edition! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743037 (16)
     
  25. 2004. szeptember 15. 15:1727.
    Bocs, elírtam, tanulok. Vagyis most kezdek. . . Így inkább olyan embert kellene megkérdezned, aki igazából ért hozzá, én nem vállalom a felelősséget. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (20)
     

Címlap

top