Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja kutatás a házasságról

Torolt_felhasznalo_733697
Torolt_felhasznalo_733697
Létrehozva: 2004. szeptember 14. 09:56
Lassan már hagyománnyá válik, hogy a Nők Lapja a Median segítségével "közvéleményt kutat" egy-egy témában. A nők és a férfiak szexuális szokásai után az idén arra voltunk kíváncsiak, hogyan vélekednek a megkérdezettek a házasságról. A statisztikai adatok magukért beszélnek, az esküvők grafikonja meredeken zuhan, a válásoké szívósan kapaszkodik fölfelé, lassa-lassan találkoznak a vonalak. Vajon valóban válságban van a házasság, mint intézmény? És ha igen, van helyette valami más? Az együttélés a hosszabb távú megoldás? A manapság született gyermekek egyharmada házasságon kívül születik. A házasságról, a válásról az együttélésről a gyerekvállalásról szól összeállításunk, amelyben szakértők és neves személyek, színészek, énekesek is megszólalnak.

A Ti véleményeiteket is várjuk a témában, itt a fórumon! És keressétek a kutatás eredményét a Nők Lapja jövő heti, 39. számában.
  1. 2004. szeptember 18. 05:41151.
    A válások körüli undorító, önző hercehurca a gyerek életét nyomorítja meg a legjobban.
    előzmény:
    toncsy (146)
     
  2. 2004. szeptember 18. 05:39150.
    Szerintem kedves dándó, neked fogalmad sincs arról, milyen éhezni, ócska göncökben járni, és lenézettnek lenni. Próbáld ki, milyen 3 hétig kenyéren és vízen, aztán közben legyél lelkileg boldog! Meg amikor látod, hogy lenéznek, legyél boldog! Pénz nélkül olyan az élet, mintha az ember egy rohadt sivatagon vonszolná magát végig. Megérdemelnéd, hogy rokkantnyugdíjas legyél, mint a szüleim! Megnézném, milyen "boldog" lennél! Így is túl sokan vállalnak nyomorba gyereket. Kapj már a fejedhez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807838 (135)
     
  3. 2004. szeptember 17. 22:35149.
    A házasság leginkább egy életre szóló közös vállalkozás, egy szövetség férfi és nő között. Nem egyszerűen az utódnevelés terepe, nem az álandóan elérhető szexuális partner, nem egy közösen vezetett háztartás. Nem is szerződés, ahol az egyik fél ennyit ad, a másik ezzel valamilyen módon nagyjából összemérhető ellenszolgáltatást nyújt.

    A szövetség lényege az, hogy mindkét fél MINDEN tőle telhetőt megtesz a másikért, még akkor is, ha ezért úgy véli, kevesebbet vagy semmit sem kap cserébe. Mindjárt leszögezném, hogy viszont nem köteles semmilyen gonoszkodást, sérelmet eltűrni a másiktól - ez már a szövetség megtörését jelenti. A szövetségben, ha egyszer valaki szabad akaratából belement, addig köteles megmaradni, míg a szövetség nincs megtörve. A házastársi szövetségben tehát mindkét fél emberi méltóságát, sőt szabadságát a másik köteles tiszteletben tartani.

    Most az egy másik kérdés, hogy hova tűnt a társadalomból a házasságnak ilyen felfogása, bár gyanítom, igazából sose volt széles körben tudatos.

    Azt gondolom, hogy a házasság akkor fogja reneszánszát élni, ha szabad emberek, szabad akaratukból, kölcsönösen egymást tisztelve kötik meg a szövetséget, folyamatosan felelős döntéseket hozva élik meg, és elfogadják, hogy az élet váratlan eseményekkel jár, amiket konstruktívan, a maximális közös "haszon" figyelembe vételével oldanak meg.

    Hát ez elég idealisztikus, de vision-nek jó.
    M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 17. 16:35148.
    Az, hogy vmi nem igazán működik (mint jelen esetben a házasság), még nem kérdőjelezi meg a létjogosultságát. Csak van, akinek bejön, van akinek meg nem. Úgy is lehet nézni, hogy minden 2. házasság felbomlik, de úgy is, hogy minden 2. fennmarad. Félig üres, félig tele pohár esete. A sztároktól tekintsünk el, de mégis hiszem, hogy akik odaállnak az anyakönyvvezető vagy a pap elé, komolyan veszik a házasságkötést, a hűséget, a szerelmet, a kapcsolat tartósságát. Csak éppen a körülményeiken nem tudnak úrrá lenni, és a felmerülő konfliktusokat megoldani. Nem hiszek a konfliktusmentes kapcsolatban, de, ha 2 ember szereti és tiszteli egymást egymást, ragaszkodik a másikhoz, probálkozik a kapcsolat fenntartásával. Ehhez néha persze segítségre is szükség van, de itt nagy hiányosságok vannak a lelki támaszokban. (Pláne, ha vki egyszülős családban nő fel, egyre többen, családi példát sem lát erre. )
    előzmény:
    toncsy (146)
     
  5. 2004. szeptember 17. 15:05147.
    Segítséget kérek! azt hiszem, megtaláltam azt, akivel összekötném az életem, de örök kételkedő vagyok. harmadik ikszben járok, ő pedig 12-vel idősebb. van értelme ekkora korkülönbség esetén? megvan az az érzés, hogy tényleg ő az Igazi, de mégis néha meg kételkedem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 17. 14:32146.
    Mivel annyira könnyedén felrúgható és rúgják is fel derűre-borúra, szerintem semmi értelme nincs már a házasságnak. Semmire nem kötelez, semmi biztonságot nem nyújt, sem érzelmileg, sem az anyagiak tekintetében. Az okot a mai fiatalok végtelen önzésében, egoizmusában látom. Rossz nézni, ahogy pl. a sztárok "örök szerelemből" kötött házassága fél év múlva már felbomlik. A férfiaknak meg pláne értelmetlen dolog házasságba bonyolódni, mert válás esetén, főleg ha gyerek is van, a vesztesek - a jelenlegi törvények alapján - csak ők lehetnek. A közös gyerek körüli hercehurca hosszú évekre keserítheti az elvált apa életét.
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_159233
    Torolt_felhasznalo_159233
    2004. szeptember 17. 13:32145.
    Hát én sem, de azért elhiszem, hogy ez igaz! :-) Akkor is elhiszem, ha soha nem fogom érezni, mert láttam olyanokat, akik érezték. Ugyanakkor szomorú dolog, hogy nem jön ilyen ember, de lejjebb tenni a lécet, vagy a házasság intézménye ellen ágálni nem érdemes. Sokszor van olyan érzésem, illetve személyesen is beszéltem erről érintettekkel, hogy azok, akik nem akarják a házasságot valójában szintén nem érzik olyan biztosnak a kapcsolatukat, hogy ennyire komoly elkötelezettséget fel merjenek vállani. A házasság mindenképpen szorosabb, komolyabb kötelék, mint az együttélés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2004. szeptember 17. 13:21144.
    Csak kár, hogy olyan sokáig kell várni rá! Én még sajna nem éreztem ilyet, pedig nem vagyok már annyira fiatal:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431444 (143)
     
  9. 2004. szeptember 17. 13:11143.
    Szerintem a házasság még mindig csodálatos dolog! A szüleim elváltak és az előző kapcsolatomban még én sem tudtam volna elképzelni, hogy egyszer férjhez megyek. Amióta viszont megismerkedtem a jelenlegi partneremmel, alig várom az esküvőnk napját! Ha egyszer valaki megtalálta az Igazit, nem kérdés, hogy akarja-e a házasságot, hanem természetes dolog mindkét részről!!! És, hogy ki az Igazi? Ha hallgatunk a szívünkre, azonnal megérezzük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 17. 12:21142.
    Amig létezeik a szerelem és az egyik részéről megvan, addig a nyitott házasság intézménye nem működik. Ha meg már nincs érzelem, akkor meg mire jó a hézasság? Gazdassági közösság? Arra ott a GMK!, vagy azt azt felváltó Kft. , nem kell házasság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (137)
     
  11. 2004. szeptember 17. 12:16141.
    A mai világban sajnos tényleg kevésbé "divat" a házasság intézménye. Sokan úgy gondolják, hogy az csak egy "papír", és ettől még élhetnek boldogan. Azonban ha jól megfigyeljük, akkor az emberekben valahol mélyen még él ezen tradíció gondolata. Ha egy párnak gyermeke születik, akkor még azokban is felmerül, hogy házasok- e a felek, akik papír nélkül élnek. Bár sokan nem mondják ki, de ha két ember házasságban él együtt, akkor azt komolyabbnak tekintik, mint ha papír nélkül lennének együtt. A házasság intézménye csodálatos dolog, és szerintem az nem csak egy papír! Amikor a pár ott áll az oltár előtt, és végigmondja az eskü szövegét, akkor tudatosul benne, hogy ez most már tényleg komoly! Még akkor is, ha nem felel őszintén a nagy kérdésekre. . . Attól a bizonyos naptól kezdve már nem lehet csak úgy összepakolni és elmenni. Ha valamelyik fél úgy gondolja, hogy vége, akkor el kell válni, osztozni kell, és a bíró előtt is ki kell nyilvánítania ezen szándékát. De ez már a rosszabbik oldal, ne erről beszéljünk! Ha két ember komolyan gondolja az esküjét, és szereti a párját, akkor -általában- boldoggá teszi őket az, hogy ezt kinyilváníthatják. Ez a nap életük legfontosabb eseményei közé fog tartozni. A kapcsolatuk pedig szorosabbá válik, és ezzel elindul egy folyamat, elindulnak egy úton. Egy közös úton. Az sem mindegy, hogy valakinek házasságon, vagy azon kívül születik-e gyermeke. Ha a felek együtt élnek, de nem házasok, akkor a férfinak apasági nyilatkozatot kell tennie. Ha biztosak is abban, hogy ki az apa, milyen érzés az, hogy ezt igazolnia kell? Hogy ez nem természetes? Persze érthető, hogy erre szükség van, de én biztosan nem szeretném, hogy a páromnak egy ilyen papírt kelljen majd aláírnia. Nem is tudom, valahogy megalázó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_339203
    Torolt_felhasznalo_339203
    2004. szeptember 17. 10:00140.
    A házasság csodálatos, ha elég tapasztalattal rendelkezel és elég érett vagy rá. Két ember aki szereti egymást felvállaja mások előtt is - bologan hirdetve -, hogy egymás iránt kötelezik el magukat feltehetően egy életen keresztül. A gond csak az, hogy ezek a házasságok általában már nem az elsők egyik félnek sem.

    Kevés huszonéves alkalmas egy házasságra. Sokat számít, ha mindkét fél élt már egyedül és tisztában van a háztartás és saját maguk eltartásával, és mivel csinálta így meg is tudja becsülni ezt a fajta munkát is. A gond akkor adódik, ha egyik vagy mindkét fél egy gondoskodó anya-apa mellől érkezik és mindketten a másiktól várják a gondoskodást, kiszolgálást, és leginkább azt hogy boldoggá tegyék őket.

    Én is csak másodszorra találtam meg az igazit, de ezért nagyon sok mindent kellet feladjak, és persze ebben a kapcsolatban is rengeteg kompromisszum kötésére van szükség. Viszon amíg érzed, hogy szeretnek és, képességéhez mérten a másik is tesz a kapcsolatért - gyengédség, törődés, türelem -, addig azon vagy hogy őrizd ezt a csodát.

    Amíg nem tapasztaltam meg én is azt hittem ilyen csak a mesében van, meg a rózsaszín lányregényekben. Nálunk is vannak konfliktusok, természetesen, hiszen különbözőek vagyunk, de nagyon szeretjük és becsüljük egymást, ráadásul a szexuális életünk is tökéletesen kielégítő. Három gyermeket szültem és állíthatom addig amíg nem találkoztam a mostani férjemmel át voltam verve, a szexel kapcsolatban.

    Ez az első kapcsolat - pedig sok a tapasztalatom, és ez nem dicsekvés - amiben azt érzem, hogy érdemes áldozatot hozni és kompromisszumot kötni a páromért. Ugyanakkor tisztában vagyok a házasságunk korlátaival pl. : nem bírna el ez a kapcsolat egy közös gyermeket és leginkább semmilyet sem, de ez nem csak egyikünk hibája.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2004. szeptember 17. 07:16139.
    Bocsanat, hogy szolok, de a keplet nem stimmel. Az egyutteles is 1 lakas (= 1 mosogep, de kozel sem biztos, hogy 1 TV. . . ).

    A gyerekszam kerdese: hiszem, hogy minden no annyi gyereket vallaljon, ahanyat ha kell, egyedul is fel tud nevelni. Hazassag intezmenye ide vagy oda, az nem garancia; az allammal/nagyszulokkel neveltetni meg nem tisztesseges. Akinek ebbe a szamba csak 1 vagy 2 fer bele teljes felelosseggel, tegye. . . akinek 10, az szuljon 10-et. Jo lenne, ha egyik dontest sem kellene kritikakkal szemben vedeni.

    Az utolso javaslatot, miszerint a szulok megkapnak a felnovo gyerekek fizetesenek egy reszet, tovabbgondoltam. Milyen kihatasai lennenek a gyerekvallalasra es nevelesre, s hol lehetne (es valoszinuleg lenne) visszaeles. Hogy oszinte legyek, kirazott tole a hideg. En azt hiszem maradok a nyugdijalapnal es annyi gyereknel, ahanyat szeretetben fel tudok nevelni - akkor is, ha majd ugy dont, hogy alulfizetett szakmat valaszt maganak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807838 (134)
     
  14. 2004. szeptember 17. 03:30138.
    Egy dolgot nem szoktak említeni az emberek: az értelmet. Anélkül nem lehet jó egy kapcsolat. Fel kell fogni ésszel, hogy melyek azok a dolgok, amelyekért a másik fél nem hibáztatható, pl. a rossz anyagi helyzet rengeteg veszekedést szülhet, egymásra mutogatást, miközben ez értelmetlen. Agy nélkül szeretni sem lehet igazán, úgy kell dönteni, logikusan, hogy akit szeretek, annak nem okozok fájdalmat. Ha egy pár együtt küzd egy célért, hogy veszhetnének össze? Ha nem elég értelmesek. A szingliség szerintem nem divat, hanem az az oka, hogy a csinos, okos, ápolt, tanult nőknek nem tetszenek a kopasz, slampos, rondán beszélő, utcán köpködő, bunkó "férfiak". Nekem mázlim volt, összehozott a sors egy Emberrel, aki értelmes, igazságos, kedves. Ő az én férjem. A szüleim 35 éve élnek mintaszerű házasságban, mindig mindent értelmesen megbeszéltek, soha nem veszekednek, mert az értelmetlen. Én ilyen példát láttam magam előtt. Olyat pedig senki ne mondjon, hogy szegényen is érdemes gyereket vállalni! A szüleim minden szeretetet megadtak nekem, de azzal nem laktam jól. Pokol volt az életem a nyomor miatt, amíg el nem kezdtem dolgozni, mindenből kimaradtam, mindenki lenézett, ezt ne kívánja senki egy gyereknek! Minden jót!
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. szeptember 17. 01:45137.
    Szilágyi Vilmosnak már a 70es években volt könyve a házasság válságáról, szereinte a nyitott házasságé a jövő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2004. szeptember 17. 01:36136.
    akkor képmutatás ha nem hiszel istenben és csak a nagyi kedvéért. . . perzse ha hiszel az más, aor helyénvaló a templom kell is a léelki békédnek
    előzmény:
    vucko (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_807838
    Torolt_felhasznalo_807838
    2004. szeptember 17. 01:32135.
    Még egy pár reagálás, korábban felvetett - kicsit OFF témákra, aztán lelövöm magam :)

    -Hány gyerek? "Nem akarok csak 1-2-t, mert nem tudnám biztosítani nekik. . . "
    . . . a mit??? A jólétet? Mit nevezünk jólétet? Nem relatív egy kissé ez a fogalom? Nem jelent mást a jólét az USA-ban, nálunk, és mondjuk Ukrajnában, csak hogy ne menjek messzire.
    Melyik a fontosabb: az anyagi jólét, vagy a lelki boldogság?
    Nem tudom, ti találkoztatok olyan nagycsaládosokkal, akik boldogtalanul éltek? Én nem nagyon tudok ilyenekről. . . Persze nézhetjük úgy is, hogy ma új utakat talált az evolúció: akinek több gyereke van, annak több az esélye, hogy a DNS-e tovább él. . . :)

    -Gyerek egyedül nevelése "Semmivel sem rosszabb"
    Téves! (Most hagyjuk az extrém szituációkat, ahol mondjuk valamelyik szülő alkoholista, stb. , ilyenkor az egyedül nevelés tényleg a kisebb rossz. ) A természet nem véletlenül találta ki az embereknél azt, hogy két szülő neveli fel a gyereket, egy férfi és egy nő, és pl. nem zabálja fel a nőstény a hímet, párosodás után, mint mondjuk a pókoknál. Talán sokan ismeritek azt a tényt is, hogy a fiúknak, fiatal korban szükségük van egy férfi példaképre, akire felnézhetnek, példát vehetnek. Persze, lehet ez egy rokon is, de azért a legideálisabb helyzet, ha az apa az. Ráadásul mi van, ha senki férfi sincs, akire fel lehetne nézni? Persze mindez nem jelent feltétlenül életre szóló lelki rokkantságot, de mindenképpen hatalmas hátránnyal indul az életbe a felnövő fiatal.

    Egyébként a házasságot, gyerekvállalást igenis lehetne államilag támogatni, méghozzá nem ilyen felszínesen, hanem valóban komolyan, és hatékonyan. Nem én találtam ki, tehát most nem tudom pontosan idézni, de a lényeg az, hogy a szülők, a felnövő és dolgozó gyerekük keresetének komoly részét, kb. 20-25%-át megkapják. Ez sok mindenre megoldást jelentene "mellékesen": nyugdíj, gyerekek továbbtanítatása, gyerekvállalási kedv, csak hogy egy párat említsek.
    No, más okosság most nem jut eszembe, úgyhogy kikapcs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_807838
    Torolt_felhasznalo_807838
    2004. szeptember 17. 01:14134.
    2. , A másik ok, kicsit konkrétabb.
    Akik fanatikusan nem hisznek abban, hogy működnek a világban olyan erők, amelyek nem nyíltan tevékenykednek, most biztosan megköveznek, mégis:

    Azért nincs népszerűsítve a házasság, mert - szintén konkrét statisztikák szerint! - sokkal szilárdabb kapcsolat, nagyobb az esélye egy 'normális' család kialakulásának, mint egy együttélésben. Viszont *üzleti szempontból* sokkal jobb a különélés! Természetesen nem az egyén, hanem a gyártók, eladók, stb. részére. Nagyon egyszerű a képlet: 1 család - 1 mosógép, 1 mikró, 1 hűtő, stb. 2 lakás - nos?
    Ez az oka annak, hogy a sikereres házasságok, de maga a házasság 'intézménye' sincs propagálva, szemben a szingli lét "hatalmas előnyeivel". Csak nézzük meg figyelmesen a reklámokat (amíg bírjuk :)!
    Ez pedig összefügg azzal a totálisan materiális, fogyasszál-fogyasszál-fogyasszál-világgal, amiben élünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_807838
    Torolt_felhasznalo_807838
    2004. szeptember 17. 00:56133.
    Kellemes hajnalt!
    Végigolvasva a hozzászólásokat - ami nem volt kis idő - gondoltam, 2. (?) férfiként én is véleményt nyilvánítok e cseppet sem mellékes témában.
    Nagyon sok örömre okot adó véleménnyel találkoztam (még nem mindenki temette el a házasságot, mint olyat), viszont, valaóban, mindegyik személyes, egyedi tapasztalás, 'mikro'-szint.
    Bennem viszont rögtön felmerült a 'makro' ok: miért is van ennyi válás, és ilyen kevés házasság?
    Erre két okot látok, amelyek sok ponton össze is függenek egymással.

    1. , Az a(z elsősorban nyugati civilizációval egyenlő) világrend, amiben élünk. Anyagilag rengeteget adott nekünk, lelkileg annál többet is elvett tőlünk, mellékesen pedig a jövőnket is romba dönti a környezetrombolás által. (Tudom, ez kicsit összetett téma, mégis ebben látom a fő okot, tehát elő kellett hoznom. ) Ma azt mondjuk, nincs jobb. Én pontosítanék: jelenleg nem ismerünk jobbat. Ha majd pár évtized múlva összeomlik, majd meglátjuk (ha megéljük. . . ;-). Visza térve kicsit a mikro-szintre-, ide kapcsolódik még talán az is - erről még senki sem tett említést - hogy az utóbbi évtizedekben egyre jobban összemosták a nemi szerepeket, férfias szerepekbe kényszerítve a nőket, illetve nőibe a férfiakat (ezt feminizmusként is szokták próbálni eladni. . . ). Talán ez sem könnyíti meg a társas kapcsolatokat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 16. 22:50132.
    Szép Jó Estét!
    Nos, hogy mi a véleményem a házasságról. . . , mi a férjemmel 26. éves házasok vagyunk. . ! És. . a legnagyobb egyetértésben éltünk. . élünk! Tudom azt, hogy mindig. . mindenben számíthatok Rá. . és. . , a férjem ezt viszont tudja Rólam! Mondják. , hogy a szerelem. . idővel. . szereteté válik. . , nem igazán. . , mi most is szeretjük egymást. . ! Lányom, aki 21 éves. . gyakran mondja. . , anyu. . , látom. . , hogy Ti. . olyan jól megvagytok!
    Munka után. . órákat tudunk beszélgetni. . , szabadidőnket. . is együtt töltjük! Mindig kitalálunk valami "újdonságot". . , például. . van, hogy a férjem "meghív". . meccset nézni. . megyek. . és szúrkolunk együtt! Vagy. . elhatároztuk, hogy a hét egy napján. . csak gyümölcsöt eszünk. . , és. . most 4o-5o-es között együtt figyelünk az egészségünkre. . még jobban. . és egymásra is. . ! Lányunkat. . mindig következeten neveltük. . . együtt. . ! Neki. . példaképei vagyunk. . , . . és ez olyan jó érzés. . ! Hangos szóváltás. . nemigen volt. . van. . a házban sem!
    Mindenkinek. . hasonló házasságot Kívánok. . Kívánunk!
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  21. 2004. szeptember 16. 16:42131.
    Nem az a lényeg hogy elváltak a szülők vagy sem. Én is elváltam már aztán ujra férjhez mentem. Tehát neveltem így is úgy is a gyerekeimet. A lényeg az hogy úgy neveljük őket , hogy közben figyeljünk rájuk. Nem kell a média után menni nem kell majomszeretettel szeretni. Legyünk ott amikor szükségük van ránk, és segítség kell nekik. Egyébként 3 gyemeknek vagyok az édesanyja, tudom nehéz gyereket nevelni mert tapasztalom, de ez nemjelenti azt, hogy lehetetlen. Ja én aludtam a fiammal is a lányaimmal is. Ha betegek még most is velük alszom. Ez nem aztjelenti, hogy a férjem kivan rekesztve a családból de ha a gyereknek éppen néha az-az igénye igenis alszom vele. Egyébként a pénzel semmit nemtud pótolni a szülő. Csak azt tanulja meg a gyercsi hogyan kell elkölteni, de azt nem hogyan kell érte megdolgozni. Ha alapjáraton elrontunk valamit azt nagyon nehéz visszacsinálni. Tudom mert látom a volt anyósomon aki amikor váltunk mindent megengedett, megvett az unokáknak mert azt hitte így jobban fogják szeretni. Nem szeretik jobban sőtt az én csóró nyugdíjas anyukámat imádják a másik mamát meg inkább kihasználnák ha engedném. De nincs szerencséjük mert a volt anyóssal , és volt férjemmel szinte napi kapcsolatban vagyok. Ez a másik dolog!Miért kell elválni sokembernek úgy hogy mindent kiabálnak a másikra?Énis eltudtam ugy válni hogy semmi rosszat nem mondtam és mondok rá márcsak a gyerekek miatt is. Pedig megcsalt, kicsapongott stb. . . De azért nemfogok káromkodni, hisztizni, azért mert van kettő gyerekem tőle, és hát akárhogy is van az apjuk akit ŐK:SZERETNEK!Az viszont igaz jobb családba nevelni de ha ez nemadatik meg akkor se kell elkeseredni hiszem hogy akik elváltként nőttek fel ugyanúgy megálják az életbe a helyüket mint akik családban nőttek fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_284336
    Torolt_felhasznalo_284336
    2004. szeptember 16. 16:06130.
    szia!

    csak nehogy úgy járj mint én. én sem hoztam szóba mondván az az oigazi amikor magától térdel le. 4 évgi vártam rá. hát nem történt semmi.

    Beszélni kell róla, fjeezd ki hogy neked ez fontos lenne, és állj elé kérdezz rá, hogy mégis h gondolja a jövőt veled vagy nélküled. nem a házasságról kell beszélni. de ne pazarold az idődet.

    Számomra fontosa házasság, és hiszek benne. a másik nem már kevsébé és a jelengi 3 év körüli pasik menekülnek a kötelezetzségektől. Annyira egyszerű együttélni vele most , takarít. stb mindent megcsinál mint egy feleség, és még is bármikor kidobhatom, lecserélhetem, semmi kötlezettségem nincs iránta. és minek köteleződjek el amikor mindig lesz jobb, mind lesz érdekesebb stb.

    pedig jó dolog lehet, tudni, h valakihez tartozol, számomr ez a szerelem beteljesülése, és h őt vállalom fel ország világ előtt.

    de nem hiszek a sírig tartó hűségben, nálam belefér, h elmegy egy éjszakára, én azt tartom megalázónka, h ha folyamatosan csalnak a háttérben. az gusztustalan.

    és ha gyerek van akkor már nincs olyan h beleszeretek egy másikba és otthagyom a családot.

    megváltozott a világ, nem is tudom, h ide szívesen szülnék-e gyereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920418 (126)
     
  23. Torolt_felhasznalo_286456
    Torolt_felhasznalo_286456
    2004. szeptember 16. 16:05129.
    Én azt gondolom, és tapasztalom egy 10 éves kisiklott házassággal a hátam mögött (3 éve váltam el), hogy nem az emberekkel van a baj. Nem azért mennek tönkre a házasságok, mert az emberek rosszak, és önzők vagy ilyesmi. 1szerűen kipurcanunk abban, hogy a napi betevőre valót +keressük. Nem marad energia, idő és pénz a szórakozásra, az odafigyelésre, az apró ajándékokra, arra, hogy amikor szükséges lenne, akár ősszel, vagy télen fogják magulat a szülők, és elmenjenek 1-2 hétre ketten lenni, vagy akár a gyerekekkel 1ütt kizökkenni a 7köznapok szürkeségéből.
    Ebbe az életbe belehal a lélek, és a házasság. Nagyon nehéz ilyen körülmények között +tartani 1 házasságot, vagy akármilyen párkapcsolatot hosszan, jól. Persze nem lehetetlen, de nagyon nehéz.
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  24. 2004. szeptember 16. 14:13128.
    hu "anya mennyi szeretetet képes adni a fiának pl. , nem függ attól, hogy egyedül neveli e a gyerekét. Láttam olyan fiúcskát, akit az anyja annyira "szeret", hogy egy ágyban alszanak, miközben a férj egy másik ágyra szorult át"
    na ez itt már nem a normális kategoria hanem a pszichologia eset azért ezt ne felejtsük el, szerintem igenis értékesebb kapcsolat tud kialakulni anya-fiu között ha van egy férfi minta is!! Nem részletezem szerintem mindenki tudja mire gondolok és tovább is tudja gondolni. A családmodellt pedig szintén itt ismeri meg gyerekként vagy nem ismeri meg sajnos. Persze vannak átmeneti kényszer megoldások - amit szerintem természetes és minden elismerésem azé aki egyedül neveli ésszerűen gyermekét de jobb családban mindenkinek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920418 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_920418
    Torolt_felhasznalo_920418
    2004. szeptember 16. 11:55127.
    Az, hogy egy anya mennyi szeretetet képes adni a fiának pl. , nem függ attól, hogy egyedül neveli e a gyerekét. Láttam olyan fiúcskát, akit az anyja annyira "szeret", hogy egy ágyban alszanak, miközben a férj egy másik ágyra szorult át! Sorolhatnám még. . . Ez normális? Pedig családról beszélünk, hiszen férjből, feleségből és gyerekből áll, ahogy az a nagy könyvben meg van írva! Aztán ismerek olyan nőt, aki kényszerűségből ugyan, de egyedül nevelte a gyermekét kb. 5 éves koráig. Teljesen kiegyensúlyozott, valóban anya-gyerek kapcsolat alakult ki köztük, és a fiúcska minden dühkitörés nélkül elfogadta, amikor az anyja társat talált. . .
    előzmény:
    ardian (119)
     

Címlap

top