Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nők Lapja kutatás a házasságról

Torolt_felhasznalo_733697
Torolt_felhasznalo_733697
Létrehozva: 2004. szeptember 14. 09:56
Lassan már hagyománnyá válik, hogy a Nők Lapja a Median segítségével "közvéleményt kutat" egy-egy témában. A nők és a férfiak szexuális szokásai után az idén arra voltunk kíváncsiak, hogyan vélekednek a megkérdezettek a házasságról. A statisztikai adatok magukért beszélnek, az esküvők grafikonja meredeken zuhan, a válásoké szívósan kapaszkodik fölfelé, lassa-lassan találkoznak a vonalak. Vajon valóban válságban van a házasság, mint intézmény? És ha igen, van helyette valami más? Az együttélés a hosszabb távú megoldás? A manapság született gyermekek egyharmada házasságon kívül születik. A házasságról, a válásról az együttélésről a gyerekvállalásról szól összeállításunk, amelyben szakértők és neves személyek, színészek, énekesek is megszólalnak.

A Ti véleményeiteket is várjuk a témában, itt a fórumon! És keressétek a kutatás eredményét a Nők Lapja jövő heti, 39. számában.
  1. Torolt_felhasznalo_694742
    Torolt_felhasznalo_694742
    2004. szeptember 15. 15:4776.
    Minden döntés okai egyéni okok. Nyilván nem azért házasodok, amit te itt nekem tulajdonítasz.

    DE

    A házasság mint intézmény célja mégis az, amit leírtam. Teljesen mindegy, hogy boldog vagy vagy sem, vernek-e vagy rózsát visznek, a lényeg, hogy olyan gyerekeid legyenek, akik unokákat tudnak csinálni. Ez az egyetlen, amit magad után hagysz a világban. . . .
    Ez lehet hogy fáj, de nehezen cáfolható.
    előzmény:
    i.nora (72)
     
  2. Torolt_felhasznalo_159233
    Torolt_felhasznalo_159233
    2004. szeptember 15. 15:4475.
    Szerintem ez is hozzájárul. Az én szüleim jó, de nem problémamentes házasságban élték le az életüket, de az apám (aki mellesleg még mérök is és szereti, érti a fizikát), soha nem tudott volna így gondolkodni, szerencsére. Tudom, hogy a legmélyebb érzelemből házasodott, nem gyereknezés céljából, és ez az érzelem kölcsönös volt. Én ezt tartom rendjénvalónak. Amúgy nem tudok a hozzászólásoddal sok okosat kezdeni, mert úgy érzem más világ vagy, én nem is értem, hogy lehet ilyesmit leírni, és még büszkének is lenni rá. De azért azt látom, hogy a világ kezd nagyon eldurvulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694742 (68)
     
  3. Torolt_felhasznalo_694742
    Torolt_felhasznalo_694742
    2004. szeptember 15. 15:4374.
    Ha egy konkrét házasságot figyelsz meg, legyen az akár a sajátod, ott van helye érzelmeknek. (ámbár sok, később rossznak bizonyuló döntést hozunk érzelmeink miatt)

    De ha a topicindító által felvetett témát vizsgáljuk, akkor behozhatjuk az érzelmeinket, de okosabbak nem leszünk tőlük. Itt a jelenségek okait kell vizsgálni szerintem.

    Más dolog az, ha te úgy döntesz, hogy egyedül neveled fel a gyerekedet, mert a döntésed okai egyéniek. De az, hogy a gyerekek 30%-a házasságon kívül születik, az társadalmi okokra vezethető vissza. . .
    előzmény:
    Csibecsont (70)
     
  4. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. szeptember 15. 15:4073.
    Azt írtam "akkor jó, ha semmire sem kötelez. "
    A felelősséget akkor vállalom, fel, ha valakivel ketten úgydöntünk, hogy egymással töltjük az időnket, megbeszéljük a dolgainkat, érdekel bennünket, hogy mi van a másikkal, vagyis helyet adunk neki az életünkben. Ezt én roppant komolyan veszem, mert 1 kapcsolat addig ér valamit, amíg ezek megvannak(és itt nem csak a szerelemre gondolok!!!) Amikor a kötelesség, az anyagiak, a papír miatt vagyok valakivel, akkor mind1 hogy összevagyunk-e házasodva, vagy nem, onnantól az hazugság. Főleg saját magamnak. Ha ilyet tapasztalnék, és nem tudnék rajta változtatni, szakítanék, akár van papír akár nincs. És semmit sem szeretnék kevésbbé az életemben, minthogy a férjem CSAK_AZÉRT mondjon 1 másik nőnek nemet, mert neki felesége van. Csak azért lakjunk egyedül, de egymás mellett, menjünk nyaralni egyedül, de ketten, menjünk vásárolni szombatonként, mert össze vagyunk házasodva. Ha már nem tudom megmondani, hogy 1 könyv, vagy film tetszene-e neki, hogy éppen mire gondol, amikor percekig néz ki az ablakon, melyik ruháját szeretné felvenni; nélkülem, vagy velem menne-e szívesebben a barátaival találkozni, ha nem tudom mire vágyik a legjobban az életében, és mit fog választani az étlapról, akkor ott ette meg a fene az egészet!!! Sokkal könnyebb valakivel elsétálni az anyakönyvvezetőhöz, és onnantól a kötelességre hivatkozni, mint komolyan és felelősségteljesen vállalni azt, hogy akármeddig is tartson a kapcsolat minden percében önmagáért érteni, figyelni, szeretni fogom a másikat, és ezek minden percben, mosolyban vitában, mondatban az anyagi közösségnél és a megszokásnál erősebbek lesznek. A kettő természetesen nem zárja ki egymást, de önmagában a papír nekem kevés, és másodlagos.
    Ha ezek a dolgok nincsenek meg, akkor inkább maradok egyedül.
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  5. 2004. szeptember 15. 15:3972.
    Azért röhejes lenne, ha úgy házasodtál volna, hogy megismersz egy lányt és azt mondod neki még aznap!

    Elveszlek feleségül, utódnemzés céljából, a markting részét, meg holnap megtárgyaljuk. Akarsz nekem a fejőstehenem lenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694742 (66)
     
  6. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2004. szeptember 15. 15:3871.
    Nagyjából egyetértek, a házasság, akárhonnan is nézzük, csak egy jogi keret. Hiszen nem azért szeretjük vagy nem szeretjük a párunkat, mert össze vagyunk házasodva, hanem mert szeretjük és kész. Mert okos, mert ügyes, mert jóképü, mert jót lehet vele beszélgetni, mert jó vele a szex, mert egyszerüen érezzük, hogy összetartozunk (mint ahogy sokan is írták)stb. Ezek közül mi az, ami megváltozik a házasság után? Hirtelen még jóképübb lesz? Hirtelen még okosabb lesz? Esetleg ellenkezöleg, mostantól ügyetlen lesz és buta? Nem fogjuk úgy szeretni, mit eddig vagy még jobban szeretjük?

    Számomra ezt legjobban dallam fogalmazta meg ezt a 55. hozzászólásban: "A házasság csodaszép dolog.
    De nem mindenáron, és nem életcél önmagában.
    Inkább romantikus gesztus, akkor jó, ha semmire nem kötelez. "
    Hát erröl van szó és most jöhetnek a kövek :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694742 (63)
     
  7. 2004. szeptember 15. 15:3170.
    oh. párdon. Elektromosság helyett, elektronok. . .
    előzmény:
    Csibecsont (69)
     
  8. 2004. szeptember 15. 15:2769.
    Az az igazság, hogy nem is Neked akartam címezni, hanem a csupasz hozzászólást akartam megnyomni, de már elkezdtem, mikor eszembejutott, hogy rossz helyre írok. Egyáltalán nem akarlak megkövezni.
    Amit viszont már tényleg Neked szánok, azaz elektromossággal kapcsolatos meglátásod. Azt hiszen nem fogom tudni veled érzékeltetni a különbséget, de a házasságot emberek alakítják - boldogságával és keserűségével együtt -, amit az érzelmek vezérelnek. Az elektromosság pedig. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694742 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_694742
    Torolt_felhasznalo_694742
    2004. szeptember 15. 15:2268.
    de nem ad magyarázatot a 70% körüli válási arányra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159233 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_159233
    Torolt_felhasznalo_159233
    2004. szeptember 15. 15:1867.
    Sajnos ez egy jó meglátás. . .
    előzmény:
    Csibecsont (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_694742
    Torolt_felhasznalo_694742
    2004. szeptember 15. 15:1666.
    Ha valamit vizsgálsz, nem hiszem, hogy célszerű belevinni az érzelmeid.
    Képzeld el a fizikust, amikor "szereti" vagy "útálja" az elektronjait. . .

    Ezért nem látom értelmét a saját érzelmeim belevinni. Egyébként, ha nem engem herótoznál, hanem belekötnél abba, amit írtam, többre jutnánk.
    előzmény:
    Csibecsont (65)
     
  12. 2004. szeptember 15. 15:0565.
    Amikor először beírtam ide, szóvá akartam tenni, hogy már megint csak a nőknek fontos ez a dolog. csak ők szólnak hozzá. Mindenki a saját érzelmei alapján. De ezek érzelmek. Akartam mondani, hogy hiányolom a férfiakat, de a hiányukon nem csodálkoztam.
    Ez a mostani hozzászólás - az én meglátásom szerint - annak ellenére, hogy roppant durva, hűen tükrözi a férfimentalitást. Az érzelemmentességet. Csak a gyakorlati meglátás. Minden más csak a máz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_694742 (63)
     
  13. 2004. szeptember 15. 14:5664.
    Nem biztos, hogy eredeti gondolatot mondok. A házassággal is úgy vagyok, mint egy csomó más társadalmi formációval. Lehet, hogy nem a legjobb forma a különnemű emberek együttélésére, de még nem találtak ki nála jobbat. (Analógia: demokrácia-meghatározás). A különnemű meg azért fontos megjelölés, mert az élőlények világa ettől él, szaporodik, marad fenn.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_694742
    Torolt_felhasznalo_694742
    2004. szeptember 15. 14:4263.
    Tudom, hogy a megkövezés vár rám itt is, de már megszoktam.
    A legtöbben érzelemmel viszonyulnak a házassághoz, és hajlamosak összekeverni a saját házasságukban tapasztaltakat a "házasság intézményével".

    Szerintem a házasság csak egy eszköz, aminek egyetlen értékelhető célja van: utódnemzésre alkalmassá tett utódok "előállítása". Az ezen túli dologk a a marketing kategóriájába tartoznak. . .
    A házasság eszköz ehhez, mint pl a lóvontatta eke is az volt sok évszázadon keresztül. Ma is lehet használni, de a traktor jobb. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_168737
    Torolt_felhasznalo_168737
    2004. szeptember 15. 14:3762.
    Kedves Mindenki !

    Véleményem kifejtését a házasságról onnan közelíteném meg, ami negyon közel éríntett: akaratom ellenére váltam. Ekkor azt tapasztaltam, nagyon könnyű Magyarországon válni, semmi olyan "kötelező lépcsők" nincsenek, amik meggondoltabb döntésre késztetik az embereket. Nem működik a próbaválás sem a gyakorlatban. Tehát, azt mondanám, ezek miatt a házasságok presztizse igen romló, lassan hamarabb szakítják meg, mint amennyi idő alatt megköthető.
    Egyébként nagyon izgalmas és bensőséges alapja kellene, hogy legyen a családi életnek, amiért folyamatosan meg kellene dolgozni. Ez vagy sikerül egy párnak szinkronban, vagy nem. :: Sokszor persze megváltás a válás, akkor talán a házasságkötés nem volt átgondolt. Mindenesetre egy előkészített házasság a sírig kitarthat, ami csak keveseknek adatik meg.
    Mindenkinek sok szerencsét ! Üdv: Juti. hu
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  16. 2004. szeptember 14. 19:0161.
    ez az. megfogalmaztad. igazából sose tudtam szavakba önteni, miért akartunk, a párom és én, kezdettől fogva közös életet. mert élveztük. mert úgy jobb. mert csak úgy jó. együtt.
    köszönöm.
    előzmény:
    mááktoev (58)
     
  17. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. szeptember 14. 15:5960.
    Nem érzem ugy, hogy negativumokkal bombáznál. Talán inkább azt mondanám, hogy másképpen látjuk az embereket. Elég sok tapasztalatom van az emberek érzelemnyilvánitása terén, igy másként gondolom, látom a dolgok müködését. Jó volt veled dumcsizni.
    előzmény:
    Csibecsont (52)
     
  18. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. szeptember 14. 15:3859.
    Érdekes, mert pont ez a buktatója az egésznek. Mivel nem kötelező, lelépek az első problémánál, keresek egy "jobbat". Azt hiszem igazán azok tudják, milyen sokat jelent egy párkapcsolatban egy nagy probléma közös megoldása, akik már végigcsinálták. Pillanatnyilag nehéz, és legszivesebben feladná az ember. Milyen egyszerű lenne! De ami akkor jön, amikor győztesen kikerülünk belőle, az felülír mindent és ezerszer többet ad! Lehet félni és kihagyni a szívet mindenből, de úgy nem is lehet igazán megtapasztalni, mi is az a tüzön vizen át eggyütt! Mekkora erő van ebben! Ha lelépnénk a kis gondoknál sosem lennének ilyen csodálatos győzelmeink, amik még erősebbé tesznek, hogy a következő még nagyobb akadályt még erősebben közelítsük meg.
    előzmény:
    mááktoev (58)
     
  19. 2004. szeptember 14. 15:2558.
    "Akkor jó, ha semmire nem kötelez. "Szerintem is ez a kulcsmondat azoknál, akik a házasság ellen vannak:magyarul addig jó, amig élvezem. Semmi kötelesség, kötelezettség, megértés, együttérzés, . . . .
    Én a férjemnek ezt igértem immár 16 éve:". . . fogadok Neked házassági hűséget, szeretet, megbecsülést és fogadom, hogy el nem hagylak mindhalálig, sem magamtól el nem bocsátalak. . . . . "
    Nem egyszerű igéretek, minden nap meg kell érte küzdenünk első sorban egymásért és a gyermekeinkért. Mert azt gondolom, hogy akkor lesznek kiegyensúlyozott boldog gyermekeink, ha nyugott, kiszámítható, biztos közegben élnek és (példaként számukra)ők is ezt adhatják tovább. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_112985 (56)
     
  20. 2004. szeptember 14. 15:2557.
    Nem olvastam végig a teljes topicot, de nagy valószínűséggel több nő ír ebben a témában mint férfi. Jelen pillanatban a második férjemmel várjuk első gyermekünket. Tutira tudom, hogy ez a házasságom ötven évig fog tartani. Semmi naivitás nincsen bennem, nem hiszem, hogy nincsenek buktatók és titkok fellángoló elvágyakozások, hirtelen felbukkanó új illatok és érintések, vagy csak szimpla szürke hétköznapok. Csak megtaláltam azt az embert, akinek a közreműködésével a körülöttünk történő dolgok befolyás nélkül történhetnek, de nem végérvényesen és visszafordíthatatlanul és aki pontosan úgy ismeri a buktatókat mint én, és akivel a kölcsönös tisztelet arra ösztönöz minket, hogy elébe menjünk a problémáknak. Soha párkapcsolatot nem tiszteltem ennyire, és azt hiszem ez a kulcsa az egésznek. Olyan mélységesen mély, és láthatatlan de bivalyerős szálak fűznek egymáshoz, hogy szavakkal kifejezhetetlen, és ennek a tisztelettel vegyes szerelem-szeretetnek várjuk most a gyümölcsét.
    Nem azért vállaltuk a gyereket, hogy más romlófélben lévő kapcsolatunkat megpróbáljuk helyre hozni, mint oly sokan mások, és mint ahogy én is tettem volna korábban.
    Nem nézünk ma már körül. Elrohanunk a "tökéletes" párunk mellett a munkába menet, nem nézünk körül, más az értékrend, kevés az igazi érzelmi élet, elkorcsosultunk kicsit. Nagyon fontos a család. Nekem szerencsém van azt hiszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. szeptember 14. 15:0056.
    "Akkor jó, ha semmire nem kötelez. "
    Itt van megfogva a lényeg. Azért nem házasodnak ma a fiatalok, mert az kötelezné őket, és azt már nem vállalják be.
    Ez egy ellentmondás, a házasság arról szól, hogy elkötelezed magad a másik mellett ahogyan a református eskü mondja: ". . . sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomiglan vagy holtáiglan EL NEM HAGYOM!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392329 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_392329
    Torolt_felhasznalo_392329
    2004. szeptember 14. 14:3555.
    A házasság csodaszép dolog.
    De nem mindenáron, és nem életcél önmagában.
    Inkább romantikus gesztus, akkor jó, ha semmire nem kötelez.
    Mint gazdasági közösség számomra kerülendő ld házassági szerződés.
    Nem jelentene különbséget semmilyen döntésemben, hogy a párom a férjem, vagy "csak" a barátom.
    Sajnos sokaknak egyenlő azzal, hogy onnantól semmit sem kell tenni a kapcsolatért.
    előzmény:
    Emberz (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. szeptember 14. 14:2354.
    NAGYON egyetértek!
    Szüleink korában betört a szexuális forradalom. Aztán a házasságok szétmentek. A mostani 20 évesek pedig nem kérnek abból a házasság modellből, amit a szüleik mutattak nekik. Úgy gondolom, hogy ma különösen nagy szükség van jó házasságokra ahhoz, hogy gyermekeink ismét kedvet kapjanak (és meg is tudják valósítnai) a holtig tartó szép házassághoz.
    előzmény:
    ardian (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_112985
    Torolt_felhasznalo_112985
    2004. szeptember 14. 13:4553.
    Hatalmas élmény! Majd meglátod! Nekem életem egyik legszebb napja. (A lánykérés után) :-))))))))))))))))))
    előzmény:
    andiebaby (47)
     
  25. 2004. szeptember 14. 13:3752.
    Hát ez nekem még mindig csak hangzatosnak tűnik.
    Annak viszont örülök, hogy Te nem így érzel mint én, mert ez azt jelenti, hogy Nálatok jól működnek a dolgok. Ki is lépek, ezennel nem bombázlak tovább negatívumokkal.
    Szia, szép napot Neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (51)
     

Címlap

top