Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vegetáriánusok ide!

Torolt_felhasznalo_229229
Torolt_felhasznalo_229229
Létrehozva: 2004. szeptember 13. 13:11
Szisztok!
Nincs itt több éve praktizáló vegetáriánus? Jó lenne egy kis tapasztalatcsere!
  1. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 20. 11:3776.
    Jó reggelt!
    Esküvő téma: ne is mondjátok! Én egy hónapja voltam; amikor megkérdeztem, lesz-e rántott sajt (nagyobb reményeim nyilván nem is voltak) kb. hülyének néztek. Pörkölt, rántott hús, és szintén brutális torták.
    De májusban volt a legjobb barátnőm esküvője, ott volt húsos és húsmentes menü, pedig egyikük sem vegetáriánus.
    Böjt: én simán belevágtam volna egy egyhetesbe. Lehet, h hülye vagyok? (döbbentettek most rá)
    Csak azért, mert én amúgy is (=minden nap) kb. 2ig nem eszem, csak zöld teákat (nem filtereset! teafüvet!), szénsavmentes ásványvizet iszom, esetleg gyümölcsöt), évek óta -nagyjából- egészségesen eszem, sportolok, stb. Úgy gondoltam, nem lenne annyira nagy megterhelés, ill. drasztikus fordulat a szervezetemnek.
    Van egy barátnőm, aki most van túl eg y egy hónapos (!!) léböjtön. Él és virul, energikusabb, mint valaha és 13kilóval könnyebb! Igaz, ő egészen más helyzetben van, mint én, más feltételekkel és -részben- más céllal kezdte. Elég egészségtelenül élt, nem válogatott az élelmiszerek között, elég nagy túlsúlya volt, nem sportolt. Most, a böjttel párhuzamosan a sportot is elkezdte. Ez szerintem nagyon nagy dolog, nagyon büszke vagyok rá! Úgy terveztem, majd kérek tanácsokat tőle, mert ő -nyilván- orvosi felügyelettel csinálta ezt végig.
    Sziccyca, inni azokat kell, amiket fönt írtam, ill. frissen préselt gyümölcsöt, zöldséget. Ezzel kapcsolatban ugyanaz a problémám, mint Neked: a gyümölcsprés hiánya. De (most jut eszembe) anyukámnak volt, mikor még együtt laktunk, és nagyon utálta, mert ahhoz, h kipréseljen egy pohárnyi adagot rengeteget kellet hámoznia, vágnia majd alkatrészenként gondosan elmosni a gyümölcsprést:-) Mindegy, azért elkérem tőle.
    Ti egyébként nem vagytok teaőrültek? Én eléggé, bár én inkább az említett zöld teafüveket iszom (bancha, mate, jázmin) gyógyteákban nem vagyok annyira otthon.
    Egyébként írt nekem privátban egy lány/hölgy, amikor itt a böjt-kérdést föltettem, nagyon érdekes, ő kipróbálta a fénytáplálkozást. Hallottatok már erről?
    Ja, és a patisszon még mindig parlagon hever. . . :-(
    Ma viszont főzni fogok, zöldséges tésztát, ha érdekel, leírom a receptet, bár nem annyira egészséges, viszont finom és húsmentes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 20. 10:2275.
    ;DDDD

    Az enyém is, szintén akkor :)))
    előzmény:
    sziccyca (74)
     
  3. 2004. szeptember 20. 10:1774.
    Többszáz év múlva. . . :-)
    előzmény:
    sziccyca (73)
     
  4. 2004. szeptember 20. 10:1773.
    Ja, barátnőm volt Veszprémben, de nekik nagyon jó volt! Kérdeztem, milyen volt a kaja, és felsorolta az összes húst. Már majdnem +kérdeztem, mi van, köret nem is volt? :-)

    Mi februárban voltunk 1 tökjó esküvőn, ahol gondoltak a vegákra is, legalábbis volt rántott sajt + brokkoli + gomba, az nagyon király volt. Szóval nem voltak amolyan radikálisan egészséges kaják, de ez tökéletesen +felelt.

    Na ne aggódj, az enyémen nem így lesz, az tuti!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (72)
     
  5. 2004. szeptember 20. 09:5772.
    Ne is mond, de nem zsírízű volt, hanem olajos, különben egy falat sem ment volna le. . . Pesten voltunk és vacak volt az esküvő és a kaja is-a nemvegáknak se ízlett- a menyasszonyi torta, amit vártam, meg igazán katasztrófális volt, báááááá . . . . :(
    Veszprémben is rossz esküvő volt ? :(
    előzmény:
    sziccyca (71)
     
  6. 2004. szeptember 20. 09:5371.
    De hát azon volt zsír!

    Tényleg, jó volt amúgy az esküvő? Nem Veszprémben voltál véletlenül? Érdekes véletlen lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (70)
     
  7. 2004. szeptember 20. 09:4270.
    Sziasztok!

    Én léböjtöltem már, tény, hogy szerintem nem lehet egyből 1 hetessel kezdeni. Vagy csak akkor ha otthon vagy, kikapcsolódsz sétálgatsz és olvasol, de semmi mást nem csinálsz.
    Először bőven elég heti 1 napot fixen beiktatni böjtnek.
    Én ilyenkor préselek gyümölcslevet, meg főzök-turmixolok-szűrök zöldséglevest és veszek zöldséglevet amit higgítva iszom. Esteleg este egy kis zabnyákot 'eszem'.

    (7végén voltam esküvőn, semmi vegán ehető nem volt, gombás rizst és krumplit ettem, meg káposztát az éjféli töltöttkáposztából)
    előzmény:
    sziccyca (69)
     
  8. 2004. szeptember 20. 08:1069.
    Jó reggelt!

    Remélem, pénteken +oldódott a patisszon-probléma :-)

    Léböjt: szívesen csinálnám, de akkorra tervezem, amikor vki majd +lep végre 1 gyümölcscentrifugával v. mivel. :-))) + persze jó lenne előbb utánanézni. Mi? Orvos? Eszembe sem jutott. Mondjuk én csak olyasmire gondoltam, hogy 1-2 napig. . .

    És miket innál azalatt? (Ez hülye kérdésnek tűnhet, de komolyan gondoltam. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (68)
     
  9. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 17. 16:0368.
    én a patisszonos ötleteiteket tényleg várom!
    Itt állok egy nagy patisszonnal és nem tok mit kezdeni vele:-)
    Másik kérdés (bár erre mintha lenne külön topic, de mindegy, azért hátha van tapasztalatotok): csinált már valaki közületek léböjtöt v vmilyen böjtöt?
    Engem nagyon érdekel a téma, de még sosem jutottam el addig, h belevágjak. Persze tudom, h ehhez orvos segítsége is kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 16. 12:4367.
    Vazzeg mit gépeltem ide. . . . hihetetlen. . . bocsi, de dolgoztam közben és nagyon nem figyeltem :(
    De a lényeg hogy megértettétek. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (65)
     
  11. 2004. szeptember 16. 12:2566.
    Örülök, hogy +érkeztél :-)

    OK, akkor gabonaszalámi storno.

    Viszont most jó kedvem van, mert rájöttem, hogy a rakott zöldbabot is csinál6om szójával (nem úgy, mint eddig, hogy 1xűen kihagytam belőle 1 réteget). Úgyhogy jövő 7re +van a kajám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (65)
     
  12. 2004. szeptember 16. 12:0865.
    Hello!
    A köle stényleg nem ibolyaillatú, tegnap én is főztem, de nekem a bioköles az szagtalan, a biopontos meg büdi. . . .
    A gabonaszalámi. . . no én nem ajánlom. Vettem, kemény- vastag papírszerű 'bél'ben van és ami benne lakozik, az tulajdonképpenszétpereg és egy olajos ragacs az egész. . . Én csak úgy tudtam felhasználni, hogy zukkínival összedolgoztam és fasírtokatalkottam belőle.
    A gabonahúst viszont sokrétüen fel lehet használni. . rántani, pörköltet csinálni rakott húsnak. . . stb :)

    Amit én találtam tegnap a DM-ben az Fazer Krisp. Rozsosat vettem és sztem a legfinomabb 2szersült amit eddig ettem :)
    előzmény:
    sziccyca (64)
     
  13. 2004. szeptember 16. 11:5764.
    Ez is a Biopont hírlevelében volt (címe: Biohéjban az egészségről), de itt csak az van, hogy hol lehet Bp-termékeket vásárolni: Kaiser's, Tesco, Interspar, Auchan, Cora, DM, Rossmann, CBA, Tempo, Rotschild, Azúr. Ja, mintabolt: Bp. , Krúdy u. 7. (VIII. ker. ) És gondolom, bioboltokban is. Annyira kíváncsi vagyok! Figyelj, ilyenek vannak pl: paprikás gabonahús, tavaszi gabonahús, szójaburizer, stb. , akkor növényi zsírok: libazsír- és sültzsír jellegű. . . (ez utóbbi mondjuk nem nagyon hiányzik).

    Jó kis reklám :-))) Ja, és most fedeztem föl, hogy van honlapjuk: www. biopont. com (. hu-val próbáltam).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 16. 11:2863.
    Nem is büdös a köles!:-))
    Én még nem is hallottam gabonaszalámiról, de jó az átveréses ötlet, talán én is megcsinálom a barátommal:-) Ilyet hol lehet venni?
    előzmény:
    sziccyca (62)
     
  15. 2004. szeptember 16. 08:0462.
    Sziasztok!

    Mojito, annak a rendezvénynek a hirdetését én is láttam, és szerintem elmentem volna, de akkor épp Mátraházán leszünk. Sajnálom, biztos tökjó lesz.

    Emberek, tegnap elkészítettem életem 1. köleskásáját, és most marha büszke vagyok magamra! (Nem is szoktam használni azt a szót, hogy "marha", na, hát ennyire büszke vagyok :-D) De azért mond6tátok volna, hogy milyen büdös, amikor fő!

    Amúgy nagyon finom volt, kösz a tanácsot. (Mivel épp vargabélest sütöttem, volt olvasztott vajam, így azzal locsoltam + a kölest, + mézet tettem rá, amit pedig utálok. )

    Ja, 1ik könyvesboltban tegnap kaptam ajándék újságot, aminek a melléklete 1 Biopont termékkatalógus volt, le van írva benne, hogy mi mire jó, úgyhogy 1 csomó mindent ki akarok most próbálni. Köszönhetően nektek, még a végén egészséges vegetáriánus leszek :-)

    Ti próbáltátok már a különböző gabonahúsokat, gabonaszalámikat? (Most az az 5letem támadt, hogy "átverem" a családomat vmi ilyesmivel, kíváncsi vagyok, észreveszik-e a különbséget. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (59)
     
  16. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 15. 21:2161.
    Jó éjt nektek!
    Nem adom fel a topicot!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 15. 17:0360.
    Köszi, ide lehet, h én is elmegyek.
    Ma spenótos muffint etten, amit a barátom mamája csinált. Nagyon finom, majd elkérem a receptjét és ha érdekel, leírom.
    Remélem, a topikkihalás csak átmeneti. . .
    Egy kérdés: van valami tipped, h patisszonból mit érdemes csinálni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (59)
     
  18. 2004. szeptember 15. 14:3259.
    Átmásolok a másik topikból egy fontos infót:
    Életfa Fesztivál.
    Családi egészséghétvége, és nemzetközi természetgyógyászati konferencia.
    Időpontja: 2004. szeptember 25-26. Reggel 10-től, este 7-ig.
    Helye: Bp. Szent Margit Gimnázium. Villányi út 5-7. (Móricz Zsigmond körtérnél. )

    Én 26-án ott leszek, nagyon várom:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. szeptember 15. 08:5958.
    Én még pestót sosem ettem :) De láttam kint a céges hűtőbe és beleszagoltam. . . . Így asszem veszek teljes kiörlésű tésztát és megcsinálom a receptedet :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (57)
     
  20. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 14. 18:3257.
    Látom, más az időbeosztásunk:-(
    Én holnap is csak du. leszek, bár kicsit hamarabb, addig is minden jót mindenkinek és sok egészséges falatot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 14. 17:3456.
    Ja, a tegnapi tészta-témáról jut eszembe, h nagyon finom tészta-kaját csináltam valamelyik nap: durumtészta+pesto (most készen vettem:-(, de könnyű csinálni is és az 100%ig természetes, növényi és milyen finom!:-). A pestot elkevertem egy kis kefírrel és juhtúróval és ennyi. Még fölvágtam hozzá paradicsomot oregánoval és bazsalikommal, ami szerintem nem feltétlenül illett hozzá ízvilágában, de a barátom ajánlotta(kérte?:-) és szerinte úgy a tuti!
    Egyetek sok pestot!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_229229
    Torolt_felhasznalo_229229
    2004. szeptember 14. 17:2955.
    Hello,
    nem, nem ennyi, de csak most értem haza!
    Köszi mojito a cukor-infot!
    Sziccyca, szerintem nem az a döntő, h hol veszed, hanem nézd meg a márkát ("biopont" márkájú élelmiszerek pl. kaphatók nagyobb szuper-és hipermarketekben is, a Sparban biztos, de gondolom, a többiben is és az megbízható, a bioboltokban is azt lehet kapni) és az összetevőket.
    A kölest pl. abban a bizonyos kis zacskóban veheted meg, amit mojito írt, kb. 300-500gr, de az elég sokáig elég és rajta van az elkészítés módja is a csomagoláson. Ugyanilyen kiszerelésben kapható hajdina, vörös lencse, stb.
    De szerintem kérdezd bátran az eladókat, végül is mindenki kezdte valahogy és az ilyen boltokban ált. elég kedvesek is, ez nem Replay store:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. szeptember 14. 15:3354.
    Ennyi volt a topik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. szeptember 14. 11:0953.
    Találtam neked egy linket amit érdemes elolvasni a cukorfogyasztás hatásairól szól:
    http://www. napfenyes. hu/text/cukor. html

    A kölesről sok recept van a vegetáriánus lapon is. . . Meg az én szakácskönyvemben amit persze nem találok épp. . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229229 (49)
     
  25. 2004. szeptember 14. 09:3652.
    Szia Mojito!

    Padlizsán, hmmm. . . nagyon finom lehet!

    1re jobban izgat ez a köles, komolyan mondom. +hoztátok a kedvemet hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (51)
     

Címlap

top