Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteg feleségtől elválni?

bauxit
Létrehozva: 2004. szeptember 10. 21:57
Sziasztok. Sokféle ember véleményére vagyok kíváncsi – a T véleményetekre – ezét írok. Megpróbálom a történetet röviden, lehetőleg a tényekre korlátozva összefoglalni:
A házasság fiatalon köttetett, és nagyon hamar született két gyerek. Mire a harmincas éviket elérték a gyerekek már kisiskolások voltak. Felépült a ház is, és a feleség karrierje igen szépen alakult, s ez az anyagiakban is megmutatkozott. A férj ugyancsak sikeres volt, de hivatásánál fogva lényegesen kevesebbet keresett. A házasság minden látszat ellenére nem volt jó, mégis hosszú ideig működött, igaz, közben a férjnek voltak kisebb kaladjai, sőt egy rövidebb-hosszabb megszakításokkal tarkított, de mégis évekig fennálló titkolt viszonya is.
A feleség ismét teherbe esett, s a férj határozott ellenkezése, tiltakozása ellenére megszületett a harmadik gyerek. Az a kicsi alig múlt három, amikor a mamája megbetegedett, s a betegség sajnos tartósnak és súlyosnak bizonyult. Az asszony időlegesen megbénult, lassacskán már alig tudott járni, deréktól lefelé érzéketlenné vált a teste. A kisgyerek és a papa éjszakára helyet cseréltek, a papa végérvényesen gyerekszoba lakója lett.
Hónapok teltek el így, aztán a férfi kapcsolatba került egy nővel, óvatosan ismerkedtek, de néhány hét után bizony megtörtént az elkerülhetetlen: együtt töltöttek egy teljes éjszakát.
A férfi nem hazudott otthon. A feleség először összeomlott, de hamarosan döntött: válnia akar. Gyűlölködött, a férfi azonnali távozását követelte, aki amint tehette, el is költözött.
Azóta elváltak. A két, immáron felnőtt nagy gyerek és a harmadik, a kicsi is az anyjával lakik. A nő állapota tovább romlott, ma már nem képes járni. Szerencsére a hivatását tovább folytathatja.
A férfi újra nősült. Hónapok teltek el, a volt feleség gyűlölködése azonban nem enyhül, s ezzel sokak életét keseríti, köztük a gyermekeiéit is.
Mit gondoltok a történetről? Szabad-e beteg feleségtől elválni? Esetleg minden körülmények között ki kell tartani mellette?
  1. 2004. szeptember 11. 08:1026.
    Jó van na. Usgyi eltünni ilyenkor a legjobb megoldás.
    előzmény:
    azaki (25)
     
  2. 2004. szeptember 11. 08:0525.
    Ezt most szándékosan írtad nekem, vagy csak rossz helyre klikkeltél? Ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy én a férj mellett állok. Ha nem tiszta akkor leírom:
    Az leírt adatokat figyelembe véve én is azt tettem volna, amit a pasi.
    előzmény:
    Búvár_Kund (24)
     
  3. 2004. szeptember 11. 07:5324.
    Nehogymá sajnálatból maradjon vele!
    Átvágta a gyerek dologban is. Ezzel a sajnáltatással nem lehet egy társat megtartani.
    előzmény:
    azaki (23)
     
  4. 2004. szeptember 11. 07:3623.
    Végigolvastam a hozzászólásokat, de szeretnék hozzászólni akkor is, ha ismétlem az előttem szólókat.
    A megcsalás aljas dolog, még akkor is, ha eglszséges mindkét fél. Én úgy értelmeztem, hogy már az egészséges nőt is megcsalta a férje, de egyikük sem tett semmit az ügy ellen. Szerintem a nő azért szülte a harmadikat (a férj tiltakozása ellenére), mert úgy gondolta, mint millió másik nő, hogy ezzel otthontarthatja a férjét. Sajnálom, hogy közben beteg lett. De ha a férj már a kisgyerek születése után a gyerekszobába kényszerült, várható volt, hogy előbb-utóbb félrelép. Bolond, aki mást hisz.
    Nem hinném, hogy azért vált el, mert lehetőséget akart adni a férjnek a boldogságra. Inkább azért, hogy tudassa országgal-világgal, hogy milyen szerencsétlen is ő.
    Ez az én véleményem az indító hozzászólás alapján. Ha az elvált feleség, esetleg a férj is leírná a saját verzióját, ami lehet egészen más is, valszeg én is másképp gondolkodnék.
    Egyébként szomorú, de már több mozgáskorlátozottról hallottam, hogy gonosz lett. Ismertem egy férfit, aki szándékosan megkeserítette a felesége és a gyerekei életét, pedig ők mindent megtettek, hogy komfortossá tegyék az életét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 10. 23:1822.
    Te vagy az uj feleseg bauxit ? . . . . . ez is mint minden mas emberi sors. . . . . . egy egyedi eset. Csak a benne elok tudjak, hogy valojaban mi tortent es miert. Ha valami nem mukodik, akkor nem mukodik. . . . . . . . semmifele "holtomiglan" nem fogja megoldani. Mielott meg a fejemet szednetek le, megcsalassal, atveressel nem ertek egyet, de a valassal igen.
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_723265
    Torolt_felhasznalo_723265
    2004. szeptember 10. 23:0921.
    Minden embert együttérzéssel figyelek, akinek valami oknál fogva nem teljes az élete.

    Viszont a hölgyet már akkor csalták, mikor még egészséges volt. Akkor nem lépett. Ez nem furcsa senkinek?
    Egyáltalán, miért kellett neki a 3. gyerek a férj tiltakozása ellenére? Ez is nagyon megdöbbentő. Nem ketten szoktak akarni egy gyereket?
    előzmény:
    Mifirc (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_723265
    Torolt_felhasznalo_723265
    2004. szeptember 10. 23:0520.
    Értelek én, csak arra reagáltam, hogy írtad, kitartani jóban-rosszban. Egyet is értek veled, tehát elvileg egyezünk. De! Itt a nő kirúgta a palit. Most akkor a palinak mit kellett volna tennie? A küszöbre feküdni, hogy márpedig nem megyek el? Most komolyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 10. 23:0319.
    Értem. De ez miért jó szegény feleségnek? Ott van vele egy pasi, aki nem szereti, aki folyamatosan csalja és ezzel megalázza. . Szerintem ettől csak rosszabb. Menjen el, váljon el, de segítse a nőt mindenben, amiben csak lehet! Értem, hogy "jóban-rosszban, betegségeben" De megcsalta! Az ilyen menjen el!!! Mit tud egy ilyen pasi még adni egy nőnek? Úgyis megcsalja, miért jó a nőnek, ha vele marad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (10)
     
  9. 2004. szeptember 10. 22:5918.
    Szerintem a Te eseted egészen más. Ti szerettétek egymást. Tényleg szemétség lett volna valakit, akit szeretsz, a betegsége miatt otthagyni. De ők már nem szerették egymást előtte sem. Akkor is elváltak volna, ha a nő nem betegszik meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914834 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 10. 22:5817.
    Hááát. . . csak a saját véleményemet írtam le. Ismernünk kéne a volt feleség verzióját is.
    előzmény:
    hrsz (14)
     
  11. 2004. szeptember 10. 22:5616.
    A kapcsolat még azelőtt megromlott, hogy megbetegedett volna a nő. Nem hiszem, hogy szemétség lenne elválni tőle. Elég baj a nőnek, hogy megbetegedett, nem hiszem, hogy még mások életét is tönkre kéne tenni emiatt. Azt sem hiszem, hogy valamiféle színjáték bármelyik félnek jót tett volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_914834
    Torolt_felhasznalo_914834
    2004. szeptember 10. 22:5415.
    Azt hiszem, én vagyok az, aki valóban véleményt formálhat a dologról.

    A férjem beteg lett, rákos. hamarosan 2 éve lesz, hogy meghalt. Fiatalok voltunk. én 28, ő 33. Még esküvő előtt derült ki, hogy baj van, ha meggyógyult volna, sem biztos, hogy lehett volna gyerekünk. Elmehettem volna, otthagyhattam volna. De nem. . . ez akkora aljasság, amit csak egy jellemtelen, gyenge ember bír megtenni. Én kitartottam mellette, úgy mondtam ki az IGEN-t a templomban, hogy közben tudtam, hogy az "amíg a halál minekt el nem választ" csak pár hónap kérdése volt. Kitartottam mellette, mert szerettem. A borzalmas hónapokat nem ecsetelem, de ha évekig tartott volna, akkor sem tettem volna másképp. Hiszen hogy lehet a bajban magára hagyni valakit? A kórházban sajnos láttam betegségükben magára hagyott férfiakat, nőket. Annál szomorúbb talán nincs is. Én igyekeztem enyhíteni a szomorúságukat legalább azzal, hogy segítettem, vittem nekik 1-2 dolgot, figyeltem rájuk.

    De tudom, sokaknak elmenekülni a legegyszerűbb, mert amit nem látnak, az nincs. . . de ez nem igaz, a legmélyebb tudatukban ott motoszkál majd mindig, hogy hibáztak és az aztán rányomja a bélyegét a jövőjükre. Mert bajukat kivetítik másokra. . .

    A konkrét esetre visszatérve: még a baj előtt kellett volna otthagyni, ha más megoldás nem volt (amit nem hiszek). Ha a beteg feleség viszont volt olyan rendes, hogy mégis elengedje a férjét, akkor le a kalappal előtte, bármit is csináljon ezután. . .
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_723265
    Torolt_felhasznalo_723265
    2004. szeptember 10. 22:5214.
    Majdnem.
    Nekem szöget ütött a fejembe, hogy
    1. , A feleség tudott róla, hogy csalja a férje. Ekkor még egészséges volt. Nem rúgta ki a palit, sőt, szült neki(?) egy harmadik gyereket. Akkor nem akart elválni!
    2. , Mikor beteg lett, és "indokoltan"* lett egy nő a képben, akkor válni akart.

    *"indokoltan" = értsd ha valaki deréktól lefelé béna, akkor kell valaki, akivel lehet. Ezt persze kulturáltabban is meg lehetett volna oldani, dehát diplomáink száma nő, miközben egyre faragatlanabbak leszünk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (10)
     
  14. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 10. 22:4213.
    Az új feleséget tegye csak boldoggá a férje! :o))))
    előzmény:
    kinevet (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_864958
    Torolt_felhasznalo_864958
    2004. szeptember 10. 22:4012.
    Az új feleség ezektől a hozzászólásoktól nem lesz boldog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2004. szeptember 10. 22:4011.
    Elválni szabad ha beteg a feleség, akkor is. Egy nem működő kapcsolatot sajnálatból fenntartani igen megalázó annak, akit sajnálnak. A gyűlölködés viszont nem hozza vissza a régi szép időket.
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 10. 22:3710.
    Emberség is van a világon. Nem szánalomból vele maradni (szerintem ennek a beteg asszonynak nincs szüksége szánalomra) hanem valamikor kimondták MINDKETTEN, hogy jóban és rosszban. . . és ez az én szótáramban azt jelenti, hogy nem lépek le a beteg házastársamtól, nem hagyom sorsára a gyerekeimmel együtt.
    előzmény:
    Mifirc (7)
     
  18. 2004. szeptember 10. 22:299.
    vagy ezzel magát a válást akarta kiprovokálni, méghozzá úgy, hogy ne neki kelljen kimondani a végső szót? elég gerinctelen pasi.
    gyenge jellem.
    előzmény:
    timna (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2004. szeptember 10. 22:288.
    Szemetseg. De legalabb megvarta volna, mig a felesege legalabb lelkileg felepul, rendezi az eletet es akkor. Ha mar menni akar. De igy. . . meg kisszobaba koltozni. . . hat nem eppen a gyogyulast segiti elo.
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 10. 22:277.
    szánalomból vele lenni? kitartani mellette, de érzelmileg semmi? ez jó a nőnek? hátha még ő is lehet boldog. támogatni kell, amiben lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (4)
     
  21. 2004. szeptember 10. 22:276.
    a még egészséges asszonya előtt jól titkolta a kapcsolatait, a beteg feleségnek meg az arcába mondta?
    ezt elég nehéz elhinni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. szeptember 10. 22:255.
    A ferj, ugy tunik, az elejetol fogva nem tartott ki a felesege mellett, hiszen az asszony meg egeszseges volt es a "kedves" uranak mar viszonya volt, ha jol vettem ki, nem is egy. Nagyon eros, es onerzetes asszony, aki betegen is inkabb elvalik, minthogy elviselje a megalaztatast. Kivancsi lennek kedves topicindito, h. te ki vagy ebben a tortenetben? Vagy ez titok?
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2004. szeptember 10. 22:224.
    Aljasság.
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  24. 2004. szeptember 10. 22:203.
    Folyamatosan csalni sem szabad, de ez van. Elhagyni? Cserben hagyni? A gyerekekkel?
    Dögség.
    előzmény:
    bauxit (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_864958
    Torolt_felhasznalo_864958
    2004. szeptember 10. 22:162.
    Te a régi, vagy az új feleség vagy?

    Mert szomorú és fájó sztori, de ebben az esetben valóban megkellene hallgatni a mások felet is.

    A férjnek nem is kellett a kicsi gyerek? Hogy látja el a majdnem béna asszony? Hogyan lehet, hogy Ő kapta meg?

    "mese mese mátka, pillangós madárka. . . "

    Kíváncsi lennék mennyire érzéketlen az a szegény asszony!

    Hát pofa az kell hozzá az biztos! Azért le a kalappal a exfeleség előtt, hogy még ilyen betegen is elvált és megadta a férjének a lehetőséget a boldogsághoz.

    Azt meg ne várja azért senki, hogy dícshimnuszt zengjen az ifjú párnak.
    előzmény:
    bauxit (1)
     

Címlap

top